PANTER Grondwetsherziening goedgekeurd. A MIGNON Kunst in Haarlem en daarbuiten. W 0 E N S D A G 19 JANUARI 1938 HXAEEEM'S DAGBEAD 3 EERSTE KAMER. Slechts enkele sprekers nemen aan het debat deel. DEN HAAG Dinsdag. 1 In een prijzenswaardig, want verstandig snel, tempo liep het senatoriale debat in tweede instantie over de voorstellen tot Grond wetsherziening ten einde. Verstandig noemen we zulks, omdat er in derdaad na hetgeen vooraf is gegaan niets nieuws noch iets van belang meer viel op te merken. Wat er tenslotte in de Grondwet ge wijzigd zal worden heeft zoo weinig princi pieels om het lijf, dat men eigenlijk alleen nog even wat kon zeggen over dat, wat tengevolge van gebrek aan voldoenden bijval in de Tweede Kamer, onveranderd zal blijven, ofschoon de Regeering die wijzigingen wel had gewild. Mr. v. Lanschot (R.K.) kan volstaan met ook namens de andere rechtsche groepen te ver klaren, dat zij betreurden, dat bepalingen be treffende vervallenverklaring van hun lid maatschap van zgn. revolutionaire volksver tegenwoordigers, niet tot stand zijn gekomen, evenmin als voorschriften tot inperking van de parlementaire immuniteit. Daarentegen verheugden zich Prof. Mr. Kranenburg (v.d.) en de heer de Zeeuw (s.d.) over dit negatieve resultaat, terwijl Mr. v. Vessem (nat. soc.) nogmaals betoogde, dat de Regee ring het toch heusch op zijn partij gemunt had, toen ze iets tegen de revolutionaire volks vertegenwoordigers wenschte te ondernemen, waarop Minister v. Boeyen dezen afgevaardig de toevoegde, dat de heer v. Vessem nu ook eens het „ja" of „neen" van de Regeering moet kunnen gelooven. Drie menschen beleefden eigenlijk vandaag, nog eenig genoegen van het korte debat. De heer de Zeeuw (s.d.), die tenminste naar aan leiding van een door hem uitgelokte interrup tie van Mr. v. Vessem verklaarde tot zijn blijdschap te vernemen, dat de N.S.B. zich schaamt voor wat de Nat. soc. partij in Duitschland heeft gedaan. Prof. Kranenburg, dien Minister v. Boeyen gelukkig kan maken met de verzekering, dat het kabinet heelemaal niet overweegt in onze wetgeving de deur te openen voor een mogelijk bij rechterlijke uit spraak op te leggen tijdelijk verschijnings verbod, hetgeen theoretisch aldus ten minste de zienswijze der regeering het Grondwetsartikel inzake de preventieve cen suur wèl zou toelaten en tenslotte de Minis ter zelf. Deze kan tenminste nog eenige aca demische beschouwingen met betrekking tot het vraagstuk van de drukpersvrijheid houden, in welk verband hij te kennen gaf die vrijheid als zoodanig van groote waarde te achten) en hij smaakte aldus toch nog het genoegen een klein steentje tot verdediging der revisie- voorstellen bij te dragen. Toen hij den afge- loopen zomer in Zwitserland van „vacantie" genoot, zat hij zich daar ijverig en met be langstelling voor te bereiden op hetgeen hij in 't najaar in de Tweede Kamer zou zeggen ter aanbeveling van de herzieningsontwerpen. Doch ziekte en operatie stelden hem buiten gevecht, zoodat zijn collega de Wilde voor hem inviel, wat hem bepaald aan het hart ging. Eind goed. al goed: nu in de Eerste Kamer kan hij nog iets gebruiken van de door hem, een goed h-alf jaar geleden ondernomen studie. Stemming was over de voorstellen niet noo- dig. De nat. socialisten lieten alleen aantee- kenen, dat zij uitgezonderd het ontwerp i.z. het inkomen der Koninklijke familie „tegen" waren. E. v. R. Maar er zitten tivce laagjes in! Anders zou het eigenlijk nog niet duur zijn. De Panter Mig non is zoo'n fijn sigaartje, dat het eigenlijk gerust eens zoo veel mocht kosten. We kunnen het niet beter beschrijven, dan „een afterdinner in vestzakfor maat". Als het U niet onver schillig is wat U rookt, is Panter Mignon net iets voor U. 10 stuks 30 cent. Nieuw kantoorgebouw voor de B. I. M. Opdracht voor ontwerp aan vier architecten. Reeds geruimen tijd geleden waren er plannen gemaakt om te 's-Gravenhage een nieuw kantoor te bouwen voor de Bataaf sche Import Maatschappij, het verkoopkan toor van de Koninklijke Shell in Nederland. Het kantoor in de Carel van Bylandtlaan, naast dat van de Bataafsche Petroleum Maatschappij, was te klein geworden, even als het gebouw van de Bataafsche zelf. Het toesluit werd toen genomen om de B.I.M. een nieuw gebouw te geven en het tegenwoordige kantoor dier maatschappij bij het gebouw van de Bataafsche Petroleum Maatschappij te trekken. In overleg met de gemeente heeft de di rectie van de B.I.M. toeslag gelegd op een terrein, gelegen op den hoek van den Was- senaarscheweg en de Floris Grijpstraat en zij heeft aan vier architecten opdracht ge- gegeven een ontwerp voor het nieuwe ge bouw voor 1 April in te dienen en daarbij als eisch gesteld, dat het aan ongeveer 600 em ployes plaats dient te bieden'. Deze vier architecten zijn de heeren J. J. P. Oud (Rotterdam), A. J. Kropholler (Was senaar) ir. D. Roosenburg (Den Haag) en ir. G. Friedhoff (Amsterdam). De heer Oud heeft in de uitbreidingsplan nen van Rotterdam en Hoek van Holland een groot aandeel gehad. De heer Kropholler heeft vooral te Am sterdam en te Rotterdam veel gebouwd. Te Rotterdam bouwde hij een kantoor voor R. Mees en Zonen en een kerk in de Jan Kruyff- straat en te Amsterdam bouwde' hij o.a. twee kerken. ir. D. Roosenburg heeft te Eindhoven veel voor Philips gebouwd en is thans bezig met het gebouw van de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam. ir. G. Friedhoff heeft verschillende land huizen en te Enschedé het raadhuis 'ge bouwd Prinses Juliana maakt een rijtoer. Dinsdagmiddag te kwd-t voor drie heeft Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana een korte autotocht gemaakt in de omgeving van Baarn en Soest. IJK H. verliet het paleis aan de achterzijde, en nam in de Packard plaats. De auto reed het geheele paleispark door en kwam bij de oude Veenhuizer tol op den betonweg van Soestdijk naar Bilthoven. De Prinses reed toen in de richting van hotel Trier en vandaar naar de gemeente Soest. Ook H.M. de Koningin rijdt uit. hater in den middag reed een tweede hof- auto voor, waarin H.M. de Koningin plaats nam om een rit in de omgeving van het paleis te maken. Het stempelen door werkloözen bij de a.s. blijde gebeurtenis. De minister van Sociale Zaken maakt be kend, dat, wat de dagelijksche aanmelding (het stempelen) van werklooze arbeiders be treft, in verband met cle te verwachten blijde gebeurtenis de volgende gedragslijn kan wor den gevolgd. Wordt het bericht bekend tij dens de bureau- uren, dan kan het stempelen worden gestaakt. Voor zoover het gemeentebestuur den daarop volgenden dag dus den eigenlipken feestdag de gemeentelijke bureaux sluit, kan alsdan ook vrij van stempelen worden gegeven. De a.s. blijde gebeurtenis. Landgenootcn te Berlijn leven mee. In hoe sterke mate de Nederlandsche kolonie te Berlijn medeleeft met de a.s. blijde gebeur tenis, moge blijken uit het feit, dat een groot aantal landgenooten de redactie van het Duit- sche Nieuwsbureau verzocht heeft onmiddel lijk na ontvangst telefonisch op de hoogte ge steld te worden van het geboortebericht. De redactie heeft zich bereid verklaard aan deze verzoeken gevolg te geven. Zij heeft in ver band hiermede een lijst aangelegd van de ge gadigden, welke lijst reeds een respectabele lengte gekregen heeft. Ook vele Duitschers en andere buitenlanders hebben den wensch te kennen gegeven telefonisch van het groote nieuws te worden verwittigd. Geen verplicht verkeersonderwijs. De K.N.A.C. heeft zich korten tijd geleden tot den raad van ministers gewend met het ver zoek het daarheen te leiden, dat het verkeers onderwijs als verplicht leervak in de lager onderwijswet zou worden opgenomen. In antwoord op het adres deelt de minister van onderwijs mede, dat hij den hoofdinspec teurs van het lager onderwijs verzocht heeft in een vergadering met de inspecteurs van ieders hoofdinspectie hen op te wekken de aandacht van de gemeente- en schoolbestu ren te vestigen op de „Leidraad voor het ver keersonderwijs", uitgegeven door het Verbond van vereenigingen voor Veilig Verkeer. Aangezien den minister uit vorige rappor ten van de hoofdinspecteurs is gebleken, dat in het algemeen op bevredigende wijze is vol daan aan vroeger door de regeering gegeven aanbevelingen om in het leerplan te doen op nemen periodieke en verplichte behandeling van de verkeersregels, meent hij zich hiertoe te kunnen beperken. Hij kan geen vrijheid vinden aan het verzoek tot opneming van het leervak „verkeersonderwijs" in de lager onderwijswet te voldoen. Ernstig verkeersongeluk. Telefoonmonteur zwaar gewond. Nabij Meppel is Dinsdagmorgen een auto uit Roermond, die van Zwolle kwam, doordat het stuur onklaar werd, over een tentje heenge reden, waaronder een monteur van de P,T.T. ■werkzaamheden aan een telefoonkabel ver richtte. De monteur, zekere B. uit Zwolle, werd zwaar gewond en is in zorgwekkenden toe stand naar het Diaco'nessenhuis te Meppel vervoerd. Na het ongeluk kwam de auto tegen een boom terecht en sloeg vervolgens om. Of schoon de wagen ernstig werd beschadigd, kwamen de vijf inzittenden een chauffeur en vier schippers er vrijwel ongedeerd at Het familiedrama te Thorn. Ontslag van rechtsvervolging geëischt. ROERMOND, 13 Januari. Voor de recht bank te Roermond is Dinsdagmiddag de zaak behandeld tegen den 33-jarigen chauffeur W. J, R. uit Thorn, die in den nacht van 19 op 20 November van het vorige jaar, in een hevige gemoedsaandoening, zijn schoonvader C., die hij des nachts in zijn huis aantrof, met een schop den schedel insloeg. Het slachtoffer overleed enkele uren later in het ziekenhuis te Roermond. R. meldde zich terstond na het gebeurde bij de politie. Hij werd naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. Slechts enkele dagen heeft R. in voorarrest moeten doorbrengen, waarna hij in vrijheid werd gesteld. De zaak werd met gesloten deuren behan deld. Nadat dr. Hulst uit Leiden, de gemeente veldwachter uit Thorn en de vrouw van ver dachte als getuigen waren gehoord, heeft de officier van justitie tegen verdachte R., die het ten laste gelegde bekende, ontslag van rechtsvervolging geëischt. De rechtbank zal op - Februari uitspraak doen. Ondervoede kinderen te Amster dam? Vragen over een interview met wethouder Kropman. De heer Steinmetz heeft aan den minister van Sociale Zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van een interview, dat heeft plaats gehad met mr. G. Kropman, wethouder der gemeente Am sterdam, omtrent Maatschappelijk Werk in de hoofdstad? 2. Heeft de minister er vervolgens kennis van genomen, dat in bedoeld onderhoud door mr. Kropman wordt medegedeeld, dat in een parochie, waarin een zeer groot aantal gezin nen wonen, waarvan het gezinshoofd werkloos is, een groot percentage der kinderen is on dervoed? 3. Meent de minister niet, indien de juist heid van het vorenstaande niet kan worden betwist, dat er ten aanzien van de steunrege ling met spoed bepaalde maatregelen ge nomen behooren te worden om aan den toe stand van ondervoeding een einde te maken tot behoud zoowel van de godsdienstige; zede lijke als van de physieke volkskracht? Wil de minister doen nagaan, anders dan bij wijze van het nemen van steekproeven, of er in meerdere stadsgedeelten der gemeente Amsterdam sprake moet zijn van „onder voeding van een groot percentage der kinde ren" en een eventueel onderzoek ook doen uit strekken tot andere gemeenten? De Hollantlsche kunste naarskring'. De Jubileumstentoonstelling, waarvan wij Zaterdagavond de feestelijke opening be sproken hebben, kan een aanleiding zijn eens te overzien wat er op den dag van vandaag in de lucht hangt, boven de velden der Hollandsche Schilderijkunst. Het zijn wel niet allen de „jongeren", die bij deze groep zijn aangesloten, doch in de kwart eeuw van haar bestaan is er wel geregeld voor gezorgd dat jongeren die iets bijzonders beloofden in den kring werden opgenomen. Zoo is een der babies van het genootschap de schilder Frits Klein, van wien de lezer bij dit artikeltje een reproductie vindt, naar een schilderij dat hij thans inzond. Het lijkt al tijd voorbarig iets te zeggen over de betee- kenis van een artist die nog aan het begin zijner carrière staat. Vooral in onzen tijd van nog steeds wisselende inzichten en sym pathieën is dat niet alleen moeilijk, maar ook ongewenscht. Wel echter kan men betrekkelijk spoedig de mate van serieusheid, de aanwezigheid van begaafdheid bij een jongeren exposant vast stellen en zijn collega's hebben die ook in Klein gezien, anders zouden ze hem niet in hun midden hebben opgenomen, Klein's inzending bevestigt de juistheid van hun inzicht. De jonge schilder heeft lang in Parijs gewoond en zijn werk draagt er de sporen van. Verschillende uitingen van groo te mannen onder de nog levenden, zijn niet aan hem voorbij gegaan zonder indruk te maken. Hij is echt van dezen tijd, maar maakt tevens den indruk dat hij voor zich zelf zijn gewaarwordingen verwerken en ver antwoorden kan, zonder te afhankelijk van anderen te worden. Er is, in wat hij nu maakt een stille illusie over een gedroomde werke lijkheid, die hij geeft met een zekere teer heid in de kleur, terwijl toch de vormvast heid niet ontbreekt. 0 Hij is, in dit stadium van zijn leven, van het realisme afgekeerd en zoekt bewust in tiemer verhouding uit te drukken in zijn voorstelling. Men gevoelt den afstand van den tijd het best, zoo men zich naast ons prentje eens even een paardenkop van Breitner voorstelt, waarnaast eveneens een menschflguur geplaatst is; men gevoelt dan dat Klein's werk uit een geheel andere sfeer komt en evengoed recht van bestaan heeft. Hoe nu een artist als Frits Klein tot zoo een paardenvoorstelling komt is niet zoo ge makkelijk uit te knobelen, vermoedelijk zou hij dat zelf niet kunnen zeggen en groeide die uit herinnering aan andere dingen, die binnen in hem was blijven rusten. Dat kan een afbeelding eener antieke sculptuur ge weest zijn of de omwerking daarvan, zooals die door Picasso of De Chirico in hun schil dering is opgenomen, mogelijk ook bleef een litho van Redon van den Pegasus hem bij, maar in ieder geval groeide uit zijn geest een beelding die van hemzelf en niet geleend is. Dat blijkt ook uit de harmonie die er tus- schen het paard en de meisjesfiguur be staat. De laatste zou even aan de broze fi guurtjes van Marie Laurencin kunnen doen denken, maar de voorstelling als geheel, ademt toch, meer dan iets anders, een Re- dontischen geest, Hoe het zij en hoe ook Frits Klein's verdere ontwikkeling moge verloopen, dit „Paard en meisie" uit zijn inzending, zal daarin wel een interessante plaats blijven innemen en de schilder zelf zal met belang stelling in zijn werk gevolgd kunnen worden. Tot de jongeren in dit gezelschap behooren ook Jos. Croïn en Gerard Hordijk, die, even als Jan Moolhuizen thans tusschen liun der- Ernstige botsing tusschen bestel auto en tram. Chauffeur levensgevaarlijk gewond. In de Mathenesserlaan te Rotterdam is Dinsdag een ernstige botsing geschied tus schen een bestelauto, bestuurd door den 44- jarigen J. v. d. Meer uit de Boomgaardstraat en een motorwagen van lijn elf. De botsing was zoo hevig, dat de chauffeur uit de cabine van de auto werd geslingerd en onder de tram terecht kwam. Nadat men de tram had opge vijzeld heeft men den chauffeur met een schedelbreuk, een gebroken linkerarm, een ge broken linkerbeen en een verbrijzelden rech terarm in hoogst ernstigen toestand per auto van den geneeskundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de rechterarm is afgezet. Zoowel de motorwagen als de auto waren zoo ernstig beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. Drie en een lialf millioen beschik baar voor tuinders. De minister van Economische Zaken heeft besloten uit het Landbouw-Crisisfonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuin bouw zijn aangesloten bij de Stichting Ne derlandsche Groenten- en Fruitcentrale, ge vestigd te 's-Gravenhage, en op den dag der uitkeering geacht kunnen worden hun be drijf alsnog uit te oefenen, onder bepaalde voorwaarden steun te verleenen tot een be drag van ten hoogste f 3.500.000. De desbetreffende beschikking, waarin mede de diverse steunbedragen voor de ver schillende producten zijn vervat, is opge nomen in Stcrt. no. 12. De producten, welke eronder vallen zijn: druiven, fabrieksfram- bozen, meloenen, andijvie, augurken, bloem kool, verschillende soorten boonen en kool, komkommers, kroten, peen, schorseneeren. sla. tomaten en vroege aardappelen. Politieagent eigende zich waarde- looze fleschjes toe. Door politierechter veroordeeld, door Hof vrijgesproken. Op 1 September van het vorig jaar brak brand uit in een woning aan de Joost van Geelstraat te Rotterdam. Daar straatjongens in het verbrande huis gingen zoeken of er wat van hun gading was en er inderdaad een honderdtal fleschjes brillantine werd wegge haald, werd het perceel onder politiebewaking gesteld. Toen een agent op een nacht weer de wacht hield, ontdekte hij in een hoop ver brande afval een viertal fleschjes, waar de vloeistof al gedeeltelijk uitgevloeid was. Van meening dat de eigenaar toch geen prijs meer op de fleschjes stelde, stak de agent ze in zijn zak, doch een en ander werd opgemerkt en de agent werd wegens diefstal vervolgd. Het feit, dat de eigenaar geen recht meer op de flesch jes wilde doen gelden en ook geen vervolging wenschte, heeft den agent niet meer kunnen baten. Hij werd door den politierechter tot een week gevangenisstraf veroordeeld. Van dit vonnis kwam hij in hooger beroep bij het Gerechtshof in Den Haag en de pro cureur-generaal, de omstandigheden in aan merking nemend, wilde de straf veranderd zien in f 30 boete. Maandag wees het hof arrest en sprak den agent vrij, daar het Hof oogmerk van we derrechtelijke toeëigening niet bewezen achtte tigste en veertigste levensjaar op aarde rond wandelen. Een leeftijd die, naar men aan neemt den mensch toestaat zijn volle kracht te ontplooien en, wat den kunstenaar aan gaat dezen den plicht oplegt, te toonen wat hij kan en wat men later, als vruchten van zijn volle rijpheid, mag verwachten. Uitzon deringen daargelaten, zijn dezen de spes patriae picturalis en verdienen onze belang stelling. Wij willen over hen en hun evenwaardige lotgenooten buiten den Hollandschen Kun stenaarskring, te zijner tijd het een en an der vertellen (Plasschaerts's biographische lijst begint angstig onvolledig te worden) doch voor ditmaal besluiten met een opwek king de Amsterdamsche expositie te gaan zien (die tot 6 Februari geopend blijft. Men zal er interessante bloemstukken van Else Berg en van Matthieu Wiegman vinden; een in zijn simpelheid van voorstelling (niet dan een ronde houten bak) bijzonder rijkkleurig doek van Jan van Herwijnen; een zeer mooi Inbrekerscomplot op liet spoor. Arrestaties door de politie van Aalsmeer en Haarlemmermeer. AALSMEER, 18 Jan. De gemeentepolitie te Aalsmeer is in samenwerking met die van Haarlemmermeer een inbrekerscomplot op het spoor gekomen. Er zijn eenige arrestaties verricht. Doch in het belang van het onder zoek kunnen geen nadere bijzonderheden worden bekend gemaakt. De politie hoopt echter de hand gelegd te hebben op de daders van de tientallen brutale inbraken in Haar lemmermeer, Aalsmeer en wijden omtrek. Havengezicht door Schwarz, weelderig ge schilderde doeken door Van Wijngaerdt waarbij een paar portretten naar Dr. Abr. Kuyper en prof, Woltjer opmerkelijk zijn. Dat van Kuyper is interessant als beelding meer van een idee dan van den dagelij kschen mensch, terwijl beide terstond 'herkenbaar zijn. Dat van Woltjer, minder vrij, geeft een gelijke schitterende toets. IJarry Kuyten heeft er een stilleven waarin de kle-ur rijk en vooral gelijkmatig bezonken is, minder in de ruimte zwemt dan nog al eens het geval is. Maks tenslotte zond een reeks van zijn beste dingen, hij, een der oprichters van den kring bleef, rustig te midden der wilde golven, zichzelf getrouw en sterk in 't werk. Schwarz teekende een hupschen omslag voor den catalogus die door de achttien groote reproducties die hij bevat niet alleen een feestcatalogus maar tevens een docu ment voor de geschiedenis der schilderijkunst werd, J. H. DE BOLS. FIRMA H. J. VAN SCHUPPEN, VEENENDAAL (Adv. Ingez. Med.) Geval van bigamie. De Arnhemsche rechtbank heeft zich Dins dagmiddag bezig gehouden met een geval van bigamie. Terecht stond de polderwerker A. H. uit Eist, die op 11 December jl. aldaar in het huwelijk was getreden en die eenige dagen later in arrest werd gesteld. Het was geble ken, dat de man reeds eerder getrouwd was. Twintig jaar geleden was hij nl. te Barne- veld gehuwd, welk huwelijk nimmer was ontbonden. De verdachte verklaarde dat hij niet ge weten had dat zijn eerste vrouw nog leefde. Er werden geen getuigen gehoord. De Officier van Justitie herinnerde er in zijn requisitoir allereerst aan, dat op het zeer zeldzaam voorkomend misdrijf van bi gamie een maximum gevangenisstraf van zes jaar staat. Deze verdachte had kunnen we ten. dat zijn eerste vrouw nog leefde. Hij hield immers nog contact met de kinderen uit het eerste huwelijk, die bij hun moeder wonen. Deze ïpan, die in Barneveld gehuwd was, is na eenige jaren de wijde wereld ingetrokken en heeft toen de tweede vrouw ontmoet. Zij zijn samen gaan wonen en er zijn vijf kin deren geboren. Door het voortdurend verhuizen van ver dachte is op een niet bekend bevolkingsbu reau een fout gemaakt door op het verhuis- biljet niet aan te teekenen, dat de verdachte gehuwd was. Deze verdachte is een natuur- mensch, wiens daad een gevolg is van zijn argeloosheid en onbeschaafdheid. Mede in verband hiermede eischte spr. vier maanden gevangenisstraf. De verdedigster merkte in haar pleidooi op. dat de verd. bij zijn eerste vrouw een hondenleven had. Zij heeft hem tenslotte de deur uitgejaagd. Met de tweede vrouw kon hij beter opschieten. De man heeft de fout gemaaktontkennend te antwoorden toen hem gevraagd werd of hij reeds eerder ge trouwd was. Van zijn wettige vrouw heeft hij nooit meer iets gehoord en daarom meende hij niet meer getrouwd te zijn. Toen een zoon uit het eerste huwelijk vrijstelling van dienstplicht vroeg, kwam de bigamie aan het licht. Spr bepleitte tenslotte het opleggen van een lichte geldboete en deelde mede, dat de verdachte zich alsnog van zijn eerste vrouw zal laten scheiden. Vreemdeling dood aangetroffen. Dinsdagavond omstreeks kwart over tien ontdekte iemand van het personeel van de stichting „De Joodsche Invalide" aan het Weesper plein te Amsterdam, dat er iemand in den tuin van het gebouw op den grond lag. Naderbij gekomen, ontwaarde hij tot zijn verbazing, dat het een manspersoon was en dat de levensgeesten reeds waren geweken. In de onmiddellijke nabijheid van het lijk lag een hoed en een horloge, dat nog tikte. Inmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die op haar beurt den Officier van Justitie op de hoogte stelde. Ook werd de hulp inge roepen van den politie-deskundige dr. Van Ledden Hulsebosch. Uit een voorloopig onderzoek is gebleken, dat men te doen had met- een vreemdeling van ongeveer 40-jarigen leeftijd, die eenige malen een bezoek aan de inrichting had ge bracht en waarschijnlijk van plan is geweest dit ook Dinsdagavond te doen. Men had evenwel den man niet- binnenshuis gezien. Nadat het onderzoek ter plaatse was afge- loopen, heeft men het lijk naar het Bin nengasthuis overgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5