Het nieuwe kabinet Chautemps samengesteld. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Brand met vreeselijke gevolgen. [WOENSDAG 19 JANUARI 1938 HAAREEM'S' DA'GBEAD1 FRANKRIJK. Geen deelneming, wel steun der socialisten. Ministers Vrijdag voor de Kamers. Caraille Chautemps is er in geslaagd een nieuw Fransch kabinet sa men te stellen. Gisterenavond heeft hij de ministerlijst gepubliceerd. De socialisten maken geen deel uit van het kabinet, doch hebben Chau temps hun steun toegezegd. Het nieuwe ministerie zal zich Vrij dagmiddag aan beide Kamers voor stellen. Chautemps. Het is als volgt samengesteld: Minister president:Camille Chau temps (Rad. socialis). Vice-president van den ministerraad, tevens landsverdediging en oorlog: Deladier (Rad. socialist). Minister van staat, belast met de coördinatie van het economisch en financieel beleid: Georges Bonnet (rad. socialist). Minister van staat, belast met de diensten van het ministerpresidium: Frossard (soc. rep. unie). Justitie: Campinchi (rad. socialist). Buitenlandsche zaken: Delbos (rad. socialist). Binnenlanlsche zaken: Sarraut (rad. socialist) Financiën: Marchandeau (rad. soc.) Marine: William Bertrand (rad. soc.) Luchtvaart: Guy la Chambre (rad. socialist). Nationale opvoeding: Jean Zay (rad. socialist). Openbare werken: Henri Queuïlle (rad. socialist). Handel: Pierre Cot (rad. socialist). Landbouw: Chapsal (rad. socialist). Arbeid: Ramadier (soc, rep. Unie). Koloniën: Steeg (rad. socialist). Pensioenen: Lassalle (rad. socialist). Volksgezondheid: Rucart (rad. soc.) P. T. T.: Gentin (rad. socialist). Koopvaardij: Elbel (rad. socialist). Alvorens Chautemps zich gisteravond naar het Elysée begaf legde hij tegenover eenige jour nalisten een verklaring af. De regeering. waar van ik de leden aan den president der repu bliek ga voorstellen", aldus Chautemps, „zal trachten, de verwachtingen te vervullen van een land, dat even begeerig is naar hervor mingen en sociale rechtvaardigheid als bur gervrede en veiligheid. Een zware taak wacht haar, doch zij zal deze vervullen met het twee ledige doel, de verlangens, zooals het algemeen kiesrecht tot uiting heeft gebracht, voorop te doen staan, en deze in overeenstemming te brengen met de eischen van het welzijn des lands. Of het erom gaat. de soliditeit onzer financiën te handhaven, sociale wetten voor te bereiden, die de vreedzame samenwerking tusschen kapitaal en arbeid zullen verzekeren, of de veiligheid en onafhankelijkheid van het vaderland te verzekeren, wij zullen aan deze groote plichten onze geheele toewijding geven. Men zal bemerken, dat ik speciale beteeke- nis heb gehecht aan een krachtige organisatie van de diensten van het minister-presidium, het coördineeren en verlevendigen van het economisch en financieel beleid en het uitoefe nen van strenge controle op de vreemdelingen. Voorts heb ik in overleg met mijn vriend Da: ladier besloten, gebruik te maken van de mij geboden gelegenheid om een reorganisatie tot stand te brengen van de betrekkingen, die tusschen de ministeries van landsverdediging- moeten bestaan. Om deze hervorming te ver gemakkelijken, hebben mijn collega's Cam pinchi en Cot hun portefeuilles te mijner be schikking gesteld. Ik heb er natuurlijk prijs op gesteld, hun beiden te verzoeken, de leiding van andere ministeries op zich te nemen. Na deze verschillende wijzigingen kan ik zeggen, dat mijn kabinet krachtig is samen gesteld. En ik zou tegenover al onze medebur gers uiting willen geven in mijn krachtig ge loof in de toekomst van ons geliefd vaderland, die slechts afhangt van onzen gemeenschap- pelijken wil tot het bewaren van kalmte, disci pline en sociale eensgezindheid." Socialisten zullen Chautemps steunen. De socialistische fractie van de Kamer nam gisteren een door Dormoy ingediende mo tie aan met 88 tegen 25 stemmen met zes onthoudingen. De motie luidt als volgt: „De socialistische Kamerfractie betreurt, dat niettegenstaande de daartoe aangewende pogingen, geen regeering kon worden gevormd, wel ke een afspiegeling is van het volks front. Overeenkomstig, het besluit van den nationalen raad, welke de wil van het volk weergeeft, acht de fractie het noodig de meerderheid van het volks front te bewaren. In dezen geest ont vangt zij gunstig de vorming van een regeering door een der partijen, welke deel uitmaakt van het volksfront." Marx Dormoy heeft dit besluit persoonlijk aan Chautemps medegedeeld. De houding der communisten. Verscheidene communistische afgevaardig den betreuren het dat, naar hun oordeel, geen ernstige pogingen zijn gedaan, een re geering te vormen, waartoe zij waren uitge- Defensie dient op het hoogste peil gehandhaafd," zegt admiraal Leashy. Admiraal Leashy, de chef der vloot- operaties, heeft naar Reuter meldt, in de ondercommissie voor het toe staan van gelden van het Huis van Afgevaardigden verklaard, dat de in ternationale toestand zóo ernstig is, dat de Vereenigde Staten hun natio nale verdediging op het hoogste peil moeten blijven handhaven. De Vereenigde Staten, aldus zeide hij ver der, kunnen op het oogenblik hun defensie niet verminderen zonder de nationale veilig heid in gevaar te brengen. De politieke om standigheden zoowel in Europa als in het Verre Oosten zijn dreigender dan op eenig ander mo ment sedert 1918 en aanzienlijk slechter dan een jaar geleden. De toestand der Amerikaan- sche slagschepen is bevredigend, doch zij zijn alle meer dan 16 jaar oud en vijf zijn er niet gemoderniseerd. Volgens de Vinson-Trammel- act zou Amerika het recht hebben tot 1942 dertien slagschepen te bouwen, waarvan er twee in aanbouw zijn en twee op de eerstvol gende begrooting voorkomen. noodigd, en dat zij niet de instemming had ontmoet van alle bij het volksfront aangeslo ten partijen. „Daarom", zoo verklaarde o.a. Ramette, „hebben wij aan de vertegenwoor digers der linksche fracties verzocht, hun standpunt voor te behouden, zooals wij ook het onze voorbehouden, tot het oogenblik waarop de regeering zich aan de Kamer zal voorstellen, want naar haar programma meer nog dan naar haar mannen zullen wij het beoordeelen." Amerika. Roemenië. Nieuwe verkiezingen op 5 Maart. Bij een koninklijk decreet, dat gister avond is gepubliceerd, is het parle ment ontbonden. De nieuwe verkiezingen zullen op 5 Maart worden gehouden, DuitscMand. Ds. Niêtnoeller zal op 7 Februari terechtstaan Het proces tegen ds. Niemoeller zal op 7 Fe bruari te Berlijn beginnen. Niemoeller zal zich te verantwoorden hebben wegens „arglistige aanvallen op staat en partij, voortgezet mis bruik maken van den kansel voor politieke doeleinden en openlijke aanzetting tot onge hoorzaamheid tegen de wetten van den staat'.' Engeland. Sabotage op de vloot? In de pers zijn den laatsten tijd mededeelingen verschenen over branden aan boord van Britsche oor logsbodem^. Dit heeft te Londen ze kere opwinding veroorzaakt. De mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat men hier te doen heeft met sabotage en de admiraliteit heeft een rechtbank benoemd om een onderzoek - in te stellen. lersche verdeelingskwestie blijft voorloopig buiten beschouwing De besprekingen tusschen „Eire" en het Britsche Rijk zijn gisteren voortgezet. Naar vernomen wordt beteekent de aankon diging, dat vandaag de besprekingen zullen worden gevoerd over handel en landbouw, dat de kwestie van de verdeeling voor het oogen blik buiten beschouwing zal worden gelaten en dat de afgevaardigden alleen de vraagstukken behandelen, waarin tot een overeenstemming kan worden gekomen. De voorloopige bespre kingen zullen heden eindigen en de lersche delegatie zal vanavond of Donderdagochtend naar huis terugkeeren. Nadat deskundigen de verschillende vraagstukken onder het oog zul len hebben gezien, zullen dan de besprekin gen te Londen op een later vast te stellen datum worden voortgezet. Bij de huidige be sprekingen zullen geen formeele overeen komsten worden gesloten, noch zullen oude overeenkomsten gewijzigd worden. Tijdens de huidige besprekingen zal de'ver deeling niet meer behandeld worden. Op den voorgrond staan thans de handelsvraagstuk ken. Men verwacht, dat vandaag uitvoeriger zal worden gesproken over de vraagstukken van landsverdediging. De Valera heeft gisteren een onderhoud gehad met minister Eden, die hem op de hoogte stelde met den internatio nalen toestand. Rusland Executies duren voort. Naar het blad „Kommunist Tadsjihistana" meldt, zijn vijf functionarissen van het Tadsjistische volkscommissariaat van land bouw terechtgesteld als saboteurs en hoogver raders. Onder hen bevonden zich twee beken de vroegere aanhangers van Trotski, Drosdof en Mamtsjenko, die reeds eenige jaren gele den naar Siberië waren verbannen. Strijd bij Teruel laait op. Valencia opnieuw gebombardeerd. Het ministerie van oorlog te Barcelona deelt mede, dat de rechtschen gisteren twee maal tot den aanval zijn overgegaan in den sector van Teruel. De aanvallen op gedeelten van Celadas en Concud zijn afgeslagen. De regeeringstroepen heroverden heuvel 1205. La den loop van den middag is voorts een lucht gevecht geleverd. Daarbij werden twee recht- sche toestellen neergehaald. Terwijl lucht- afweermitrailleurs nog twee toestellen van den vijand, van het merk Fiat. neerschoten. De regeering verloor zelf twee toestellen. De rechtsche luchtmacht heeft gisteren Deni- casim gebombardeerd en Valencia, waar zes dooden en twee en twintig gewonden vielen. Bij Sjanghai wordt weer gevochten. Japanners attaqueeren ongeregelde Chineeschc troepen. SJANGHAI, 18 Jan. (Havas) Uit Chi- neesche bron wordt gemeld, dat 3000 Japan- sche soldaten, gesteund door vliegtuigen, een aanval hebben ondernomen op 7000 man on geregelde Chineesche troepen, die dezer da gen Nanhoei en Tsjoeantsja, dertig kilome ter ten oosten van Sjanghai genomen had den, 200 Japanners gevangen hadden geno men en zich van twee gepantserde auto's hadden meester gemaakt. Men brengt dit bericht in verband met Japansche mededee lingen, volgens welke de Japanners de ge heele streek bij FoetO'eng „zuiveren". Elk verkeer tusschen Sjanghai en den rechter oever vaaa de Wangpoe is sedert twee dagen verboden. Ford in contact met den vakbond. Einde van de staking in St. Louis in zicht? De Ford Motor Company heeft den Bond van Arbeiders in de Automobielindustrie U.A.W.A. het eerste vredesaanbod gedaan se dert deze bond in November j.l. de staking heeft afgekondigd in de montagefabriek te St.-Louis (Missouri). De rechtskundige raads man van Ford heeft medegedeeld, dat zijn maatschappij een lijst zal opstellen van de arbeiders, die in diénst zijn geweest, waaron der ook de leden van de U.A.W.A., doch met uitzondering van hen die verdacht worden van gewelddadigheden, en tevens zal toe stemmen in fabrieksverkiezingen voor het aanwijzen van een vertegenwoordiger der ar beiders. Hiertegenover is aan den bond ver zocht, de stakingen te herroepen en alle be schuldigingen van onbillijke arbeidspraktijken in te trekken. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs lachte, dat hij dacht, dat de honden het zouden hooren. Daar om ging hij maar weer wat verder achter een rots staan en wachtte geduldig af, totdat de honden elkaar zouden aanvliegen. En ja, hoor, de honden vlogen op elkaar in Met woedende bekken beten ze elkaar in de pooten. En Thijs stond maar te lachen. En een lawaai, dat het was Verschrikkelijk HoeiiiiBoeiiiiiWaffffff! Woefffffüü Hoeiiiii! Waw! wawww! De honden vochten als razenden. Nu is het maar zaak, om zoo gauw mogelijk weg te komen, dacht Thijs. Maar hij kon er eenvoudig niet langs, de honden vochten zóó verwoed, dat ze geen ruimte lieten voor Thijs, om te passeeren. Eindelijk begon het gevecht een weinig te verflauwen. De honden raakten vermoeid en zagen in, dat ze allemaal even sterk waren. MAAK NOU, DAT JE WEG KOMT, THIJS .1 i Vele slachtoffers bij schoolbrand te St. Hyacinthe (V.S.). Te St. Hyacinthe hij Montreal (V. S.) brak tijclens vriezend weer een felle brand uit in de school der broe ders van het Heilige Hart. De brand nam den omvang van een ramp aan, toen het dak, waarop de kinderen gevlucht waren, instortte, zoodat zij voor de oogen der on machtige omstanders in een gloeien de oven vielen. Het reddingswerk werd nog bemoeilijkt door de felle koude en de dikke sneeuwlaag. Men heeft reeds 17 lijken uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Er worden 28 broeders vermist, terwijl 22 gewonden in ernstigen toestand verkeeren. De autoriteiten, die een onderzoek ingesteld hebben, zijn tot de slotsom gekomen, dat de brand ontstaan is tengevolge van een ontploffing, waar van de oorzaak niet bekend is. Een vorst treedt in het huwelijk. Sobere plechtigheid in de Egyptische hoofdstad. Donderdag wordt het huwelijk van koning Faroek voltrokken. Donderdag zal te Kairo het huwelijk worden vertrokken van koning Faroek met mejuf frouw Farida Zulficar. De bruid is niet tegen woordig bij de onderteekening van de trouw ante. Er zal geen religieuze plechtigheid wor den gearrangeerd en zelfs de statierit van het ouderlijk huis van de bruid zal niet doorgaan. Om elf uur 's morgens vindt in het Koebbe paleis een plechtigheid plaats, waarbij geen dames zullen worden toegelaten. Deze plech tigheid geschiedt volgens de Mohammedaan- sche wetten op zeer eenvoudige wijze. De vader van de bruid, Yoessoef Zulficar Pasja stelt koning Faroek de vraag: „Stemt uwe Majesteit er in toe mijn dochter Farida tot wettige echtgenoote te nemen?" De koning antwoordt: „Ik stem toe", waarna de trouwacte door den koning wordt getee- kend, alsmede door Yoessoef Zulficar Pasja namens, zijn dochter en door de twee getui gen Aly Maher Pasja, den voornaamsten po- litieken adviseur van koning Faroek, en Said Zulficar Pasja, den hofmaarschalk, die geen familie van de bruid is. Sjeik Moestafa el Maraghi zal als vertegen woordiger van de Mohammedaansche kerk teekenen. De nieuwe koningin zal in een gesloten auto naar het Koebbe-paleis rijden. Het tijdstip, waarop zij van huis zal vertrekken, wordt ge heim gehouden. Voor den eerste keer in de geschiedenis zul len reeds op den trouwdag van den koning postzegels worden uitgegeven, welke zoowel de beeltenis van de koningin als die van den koning dragen. Ook de feestverlichting zal worden ontsto ken op een wijze als tot nu toe ongekend is. Een aantal moskees wordt geïllumineerd. Gelijke positie yrii Nederland en Engeland in het Verre Oosten. Rede van den Nederlandschen gezant te Londen. Nederland wellicht op zichzelf aangewezen. Gisteravond heeft de Nederlandschë ge zant, mr. J. P. Graaf van Limburg Stirum, op het diner van de Royal Empire Society een rede gehouden, waarin hij o.a. sprak over de bezorgdheid, die zoowel Nederland als Engeland vervult als gevolg van de gebeur tenissen in het Verre Oosten. Na gewezen te hebben op het groeiende bewustzijn, dat de Neder- landsche en Britsche belangen in Oost-Indië onderling afhankelijk Stirum: „Het is beslist zeker, dat, Styrum: „Het is beslist zeker, dat, indien de regen door ons dak dringt, het uwe eveneens zou beginnen te lekken. Eeuwen van cultureelen ar beid liggen achter onze beide lan den en ieder zou vast beraden het zijne bijdragen om de vernietiging te voorkomen van wat met zooveel suc ces en ijver is opgebouwd. Wij mogen in vroegere tijden mededingers zijn geweest, het is duidelijk dat de be scherming van ons eultureele werk in die gebieden "een gemeenschappelijk vraagstuk is. Laat men echter niet- denken, dat wij ons in slaap laten wiegen door het zekere voor uitzicht op steun van den grooten broer. Neen, ook wij zijn een volk dat het hoofd koel houdt en met sterke zenuwen. Wij zijn terdege waakzaam en brengen groote offers om ons huis te bewaken. Dit doen wij zeker niet uit vrije verkiezing. Wij kunnen niet anders en wij worden er toe gedwongen door wat wij rondom ons zien gebeuren. Wij gaan uit van de veronderstelling, dat wij wel eens geheel op ons zelf zouden kunnen zijn aan gewezen". Rede van minister Ormsby Gore. Na den Nederlandschen gezant werd het woord gevoerd door den Britsehen minister van koloniën, Ormsby Gore. Een van de dingen die spreker het meest getroffen hebben bij zijn bezoek van tien jaar geleden aan Java. was de zeer groote bekwaamheid, waarmede iedere druppel wa ter telkens weer in Nederlandsch Oost-Indië gebruikt werd. Wij hebben in het Britsche rijk, zoo zeide spreker, grootsche bevloeiings- systemen opgezet. Het Nederlandsche systeem was echter alles wat hij had gezien ver voor uit. Spreker uitte den wenseh, dat meer Britsche koloniale bestuurders, in het bij zonder van het schiereiland Malakka, de gelegenheid zouden krijgen meer te zien van bet dom- het Nederinndsche bestuur tot stand gebrachte werk Tevens stelde spreker voor. dat Nederlandsche bestuursambtenaren van Sumatra wat vaker naar Malakka zou den komen om een blik te werpen op het geen daar verricht werd. Een grootere per soonlijke bekendheid en een uitwisseling van personen tusschen de beide kolonies zou een zeer goed ding zijn. In de toekomst zouden volgens spre ker, in dat deel van de wereld de beide landen zeer veel moeten sa mengaan. Een der zaken, die Groot- Brittannië geholpen hebben te ont komen aan de ergste gevolgen van de inzinking was gevormd door de in ternationale plannen, die thans gel den voor suiker, tin, rubber en thee. Deze zouden echter nooit van kracht hebben kunnen worden en nooit tot nu toe hebben kunnen voortbestaan zonder samenwerking tusschen Groot Brittannië en Nederland. Van de voortzetting dier samenwerking hangt de mogelijkheid af van een voortzetting dezer plannen. Na deze beide redevoeringen volgde een debat, tijdens hetwelk de heer dementi, die van 1930 tot 1934 hooge commissaris is ge weest van Malakka, verwijzende naar de op merking van den Nederlandschen gezant, dat Nederland maatregelen neemt tot bewaking van eigen huis, zeide, dat Groot-Brittannie hetzelfde doet en daarmede geen oogenblik te vlug is geweest, aangezien er nooit een ge vaarlijker toestand geheerscht heeft In het Verre Oosten dan thans het geval is. Het is volgens spr zeer noodzakelijk, dat Amerika en Europa schouder aan schouder staan voor de bescherming van hun belan gen en idealen in het Verre Oosten. Spr. hoopt dat er de meest nauwe samenwerking zal zijn tusschen Britsch-Malakka en Neder- landsch-Indië en verklaart voorstander te zijn van het voorstel van Ormsby Gore be treffende een uitgebreider uitwisseling van bezoeken. EXAMENS. Voor de najaarspraktijkexamens van Ver- eeniging van Leeraren, Mercurius of Pont slaagden de volgende leeringen van het In stituut Pont, alhier: Boekhouden: de heeren H. Hoogeboom, W. de Jong, D. King. Nederlandsch: Mejuffrouw W. Siekemeyer; de heeren A. de Baat Doelman, J. van Len- nep, H. Nieland. Engelsch: dames: A. Heybroek, H. v. d. Waa; heeren G. van Borssen Buisman. Duitsch: Dames A. de Goederen, J. Leyh, L. Wintershoven; heer P. Berends. Machineschrijven: Snelheidsdiploma: da mes: M. Bakker, J. Hoekstra, L. Ziere. Machineschrijven: Practijkdiploma: dames G. Aveling, L. v. d. Bos. J. v. d. Berg, II. Lind ner, F. Meeuwig, W. Vonk; heeren J. Beelen, J. Boon, H. Boelsma, C. de Heer, P. Klitsie, H. Kramer, J. Meilof, L. Stuut. PROERAMMA C DONDERDAG 20 JANUARI. HILVERSUM I 1875 M. en 415,5 M. AVRO-Uitzending. Gramofoonmuziek. 1.00 Orgel en viool. 1.30 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest en soliste (van 11.00—11.30 Knipcursus. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.00 Orgel en viool. 1.30 Kovacs Lajos' orkest (gr. opn.). 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Piano en fluit. 3.00 Knipcursus. 3.45 Orgelspel. 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Orgelspel. 4.50 Voor de kinderen 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mede deelingen. 8.15 Concertgebouworkest en so listen. In de pauze: Reportage. 10.45 Gramo foonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-dansorkest. 11.40—12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM n, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonplaten. 2.00 Hand- werkuurtje. 3.00 Cellovoordracht, met piano begeleiding en Gramofoonplaten. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Cursus handenarbeid voor de Jeugd. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.45 Orgelspel. 6.45 „Het KLM-luchtnet in de West", causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Gram. muziek. 7.45 Re portage. Eventueel: Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 „Palestina, een politieke knoop", causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Ver volg concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gramofoonmuziek. 11.55 Alfred van Dam en zijn State-Orkest. 12.50 Declamatie. I.20 Gramofoonmuziek. 2.00 Declamatie. 2.20 Filmmuziek (gr. pl.) 2.50 Pianovoordracht. 3,10 „Empire excliange" causerie. 3.35 Het Stede lijk Orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Victor Silvester en zijn dansorkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Be richten. C.40 Boekbespreking. 7.00 Het BBC- Schotsch Orkest en soliste. 7.50 Jack Jackson en zijn Band. 8.50 The way of peace, causerie. 9.20 Ber. 9.40 Twee violen en piano. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.50 Het Serge Krish Sep tet en soliste. 11.20 Bert Firman en zijn orkest. II.50—12.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.10, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Giardino en zang. 3.05 Zang. 3.20 Gra mofoonmuziek. 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal Orkest, Raugel-koor en solisten. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroepkleinorkest. 7.50Erich Börschel's orkest. 8.50 Gitaarconcert. 9.20 Volksliederen- concert. 11.20 Omroeporkest. 1:35 Omroep- sextet. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.50 Het Richartz-kwartet. 6.30 Omroeporkest en -koor en solisten. 8.00 Radiotooneel met mu ziek. 9.5511.20 Omroepkleinorkest, mando line-orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Zang. 1.00 Omroepdansorkest. 1.50 Zang. 2.002.20, 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepdans orkest en klokkenspel. 9.20 Vereenighag „Mu- sica Antiqua". 10.30--11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmu ziek.. 5.30 Pianovoordracht. 6.35 Gramofoon muziek en vioolsoli. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 10.30 11.20 Solistenconcert. DEUTSCHLANDSENOER,1571 M. 7.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 8.20 Causerie. 8.35 Omroeporkest, -koor en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Karl Ristenpart's kamer orkest. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.2Q Hans Busch' orkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6