VERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL. JHLD.-V ertelliiM WOENSDAG 19 JANUARI 1938 HXAREEM'S DA'GBEAD Opening door den nestor der Kamer, den heer C, ten Boom. Nieuwjaarsrede van den Voorzitter De heer J. J. Swens als voorzitter herkozen. De heer Joh. H. A- Kruimel tot voorzitter der Afdeeling Grootbedrijf gekozen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken kwam Dinsdag avond voor den eersten keer in 1938 in open bare vergadering bijeen. De vergadering werd geopend door den nes tor der Kamer, den heer C. ten Boom. Rede C. ten Boom. De heer Ten Boom hield de gebruikelijke welkomstrede. „In al de jaren dat de Kamer van Koop handel vergadert", zei spreker, „hebben wij en onze voorgangers nog nooit een vergadering beleefd zooals deze, nu onze geheele natie in de grootste spanning leeft. Ik acht mij ge lukkig dat ik daar bij deze opening over spre ken mag. Wij menschen van zaken, van de materie, denken ook in deze dagen voorna melijk over de geboorte van een koningskind, omdat de toekomst van ons land daarmede gemoeid is. De allergrootste welvaart kan niet vergeleken worden met de geboorte van deze baby. Hebben niet wij, hebben niet millioe- nen menschen, met ons het Voorbij gegane De lieer C. ten Boom, nestor der Kamer. Kerstfeest gevierd, dat er aan herinnerde dat ons een Kind geboren is, dat de Koning der Koningen zou worden? Er zijn nog andere en hoogere waarden, dan waarmede wij in onze Kamer te maken hebben. Neen, wij gaan niet buiten ons programma, als we ons te voren reeds verheugen over de geboorte van een kindje. Moge ik daarom bij de gelukwenschen, die ik ieder jaar tot U mag richten, ook dit novum laten voorafgaan, dat ik hoop dat de geboorte van dit koningskind voorspoedig moge zijn en dat allen die daar zeer na aan verwant zijn, moeder, vader, en grootmoeder lang getuigen mogen zijn van den voorspoed en het geluk van het koningskind, dat wij hopen dat eerstdaags zal geboren worden. Na dit in groote mate poëtisch onderwerp kom ik tot de proza van het zakendoen. Kla gen hebben wij reeds vele jaren gedaan. Laat ons het maar niet hebben over het jaar dat voorbijging en onze blikken richten naar de toekomst. Als een schip de haven verlaat, blijven nog veel passagiers over de verschan sing staren naar het land, dat zij verlieten, doch één man op de brug heeft het verlaten land den rug toegekeerd, hij ziet vooruit. Laat ons dit voorbeeld volgen en evenals de stuurman vooruit den blik richten. Wat zal ons dit jaar brengen? Het is onvruchtbaar, ons te verdiepen in gissingen. Dit kunnen wij wel constateeren, dat alles in het binnen- en buitenland er niet rooskleurig uitziet. Laat ons als leden van deze Kamer in eendracht en welwillendheid trachten het beste er van te maken. Laten wij het Johan de Witt mogen nazeggen: „lek hebbe geduyrende den storm naer mijn cranck vermogen allmede helpen uytkyeken en selffs in 't allerlaatste van 't weder boven gestaen." Wij hebben met leed wezen afscheid moeten nemen van eenige le den van het Groot- en Kleinbedrijf onzer Kamer. Er waren daaronder enkelen, die op gebied van Nijverheid en Handel tot de co- rypheeën behoorden, en hebben hen ook op het afscheidssouper daarvoor gehuldigd en bedankt. Wij verwelkomen nu de nieuwe le den met groote ingenomenheid en hopen dat zij er in zullen slagen veel goeds tot stand te brengen. Vroeger hebben wij wel eens er over geklaagd dat het terrein, dat wij konden be werken, zoo klein was. Doch langzaamaan is de kans, dat er werkelijk iets van belang door ons gedaan wordt, grooter; wij hopen dat dit ons werkelijk gelukken moge. Met den harte- lijken wensch, dat dit nieuwe jaar voor Han del en Nijverheid zoo goed moge zijn, dat de nadeelen van het afgeloopen jaar dubbel en dwars mogen vergoed worden, verklaar ik deze zitting voor geopend." (Applaus) De heer J. J. Swens tot voorzitter herkozen. Aan de orde werd gesteld de verkiezing van een algemeen voorzitter. De heer J. J. Swens werd herkozen met op één na algemeene stemmen. Op den heer Kruimel was één stem uit gebracht. De heer Swens nam de herbenoeming aan. De heer Ten Boom wenschte den heer Swens geluk. „Het doet mij bijzonder genoegen dat U met zulk een eenstemmigheid weer tot voorzitter gekozen zijt. Wij hebben het indertijd werke lijk diep betreurd, dat wij den heer Droste als zoodanig moesten missen. Hij was een voor treffelijk mensch en voorzitter. Doch wij kun nen constateeren. dat U een niet minder voortreffelijk mensch en voorzitter zijt. Wij be wonderen Uw buitengewone bekwaamheid en toewijding. Al3 U een onderwerp aan orde stelt, kunnen wij dadelijk bemerken dat U tot in de kleinste finesses daarover hebt nagedacht en nagespeurd. Wij hopen dat U dit jaar met dezelfde energie en met groot succes dit jaar onze leider zult zijn." (Ap plaus). De heer Swens dankte den heer Ten Boom voor zijn vriendelijke woorden en de leden voor het vertrouwen, dat zij weer in hem gesteld hebben. Spreker sloot zich ten volle aan bij de woorden van den heer Ten Boom wat de a.s. geboorte van de Oranjetelg betreft. Nieuwjaarsrede J. J. Swens. De herkozen Voorzitter hield een Nieuw jaarsrede, waaraan we het volgende ontlee- nen: „Der traditie getrouw wil ik u een over zicht geven van de gebeurtenissen op het ge bied van Koophandel en Industrie en het geen daarmede samenhangt in het jaar 1937 en wanneer ik dit zou willen doen aansluiten aan hetgeen ik u verleden jaar hieromtrent mocht mededeelen, dan zien wij, dat de ople ving, die zich in ons land in 1936, in andere landen reeds vroeger had ingezet, in de eerste maanden van 1937 bleef voortschrijden, Internationaal. Hoogere in- en uitvoercijfers voor vrijwel alle landen, stijging der prijzen van de meeste grondstoffen en producten, verlevendiging van het scheepvaartverkeer, vermindering dei- werkloosheid, stijging der aandeelenkoersen, enz., gaven een duidelijk beeld der opwaart- sche beweging der verbeterende conjunctuur. Dit ging in zeer snel tempo voort tot in de eerste helft van Maart. Zeer natuurlijk ver schijnsel, dat er toen een zekere stilstand in trad; het was echter niet slechts een natuur lijk verschijnsel: bevreesd voor een dergelijke snelle conjunctuur-stijging, gezien de gebeur tenissen na de vorige hausse-periode in 1929, trachtte men in verscheidene landen, met na me vooral in Amerika, deze stijging te tem peren. Toen zich in Maart eenige stoornissen in de opgaande lijn vertoonden, nam men vrij algemeen aan, dat deze van tijdelijken aard zouden zijn, dat deze wolken binnen niet te langen tijd zouden wegdrijven en de stijging zich daarna, zij het ook in rustiger tempo, wederom zou voortzetten. Zoo is het evenwel niet gegaan. Toen in Augustus in Amerika de conjunctuur steeds slechter werd, ontstond onder invloed daarvan een snelle daling der koederenprijzen en aandeelenkoersen, die vrijwel tot in November aanhield. In Decem ber eerst trad een licht herstel in, waarvan evenwel nog afgewacht moet worden, of dit van blijvenden aard zal zijn. Een verheugend feit is, dat gedurende het ;eheele jaar de internationale werkloosheid sterk afnam. Ook de internationale scheepvaart vertoonde in het afgeloopen jaar een zeer gunstig beeld, dat zich uitte in belangrijk hoogere cijfers op de internationale vrachtenmarkt. Nederland. Wat ons land betreft: eens te meer kunnen wij uit de lijn. die de conjunctuur in ons land gevolgd heeft, zien hoezeer de economische toestand in Nederland samenhangt met dien van de wereldconjunctuur. In de eerste helft van 1937, tengevolge van de depreciatie van den gulden en van den verbeterden economischen toestand over vrijwel de geheele wereld, vertoonde zich ook hier een belangrijke algemeene opleving, die echter in de tweede helft, onder invloed van den gang van zaken in Amerika, zeer werd vertraagd. De werkloosheid nam in het algemeen ook wel af. In het vierde kwartaal bedroeg die, voor zoover bekend 429.890 tegenover 455.200 in 1936. De laatste maanden echter verbeterde in dit opzicht de toestand niet. Als geheel beschouwd meen ik te kunnen zeggen, dat wel degelijk in 1937 een belang rijke verbetering in het industrieele- en han delsleven heeft plaats gevonden. Echter moet men hierbij bedenken dat de factoren, die hiertoe het meeste bijdroegen, warende nog steeds enorme defensie-uitgaven der verschil lende mogendheden en de verbeterde inter nationale conjunctuur. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de bedrijven, welke tot de bewapeningsindustrie in eenig verband staan, het meeste van de ver betering hebben geprofiteerd. De tweede fac tor bood gelegenheid, den achterstand in te halen, waarvan, mede in verband met de Als je een pechvogel bent door SUZE ONDRA. LANGZAAM slenterde Nico Peters langs de zee, af en toe nijdig een schelpje wegschoppend. Iedereen scheen ple zier in het leven te scheppen, behal ve hij. 't Was vroeg in den morgen, slechts enkele baders spartelden in het zilte nat. Straks zou het wel voller worden, dacht Nico. Mooi weer en Zondag, dat gaf altijd een druk te van belang. Dan dach hij weer aan de her rie thuis en zijn ondeugende jongensgezicht verstrakte. Wat was vader te keer gegaan! Kon hij het helpen, dat hij zijn baantje weer kwijt was? En moeder geloofde ook al niet, dat zijn baas hem wegens slapte in het bedrijf had moeten ontslaan. Ze schenen te denken, dat het altijd zijn schuld was en steeds werd Doortje dan als voorbeeld gesteld, dat die al 5 jaren in dezelfde betrekking diende en Arie, die al 2 jaar lang bij denzelfden baas en hij? Ja, Nico wist 't wel, dat hij nergens lang bleef, 't Was of er een noodlot boven hem zweefde, dat maakte, dat hij geen baantje lang mocht houden. Zoolang hij zich herinne ren kon, had hij altijd pech gehad. Eerst was hij bij een schoenmaker in de leer geweest: alles leek goed te gaan, tot op een dag zijn vlijmscherp schoenmakersmes uitschoot, dwars door het zachte bovenstuk van één der goud- leeren schoentjes van de burgemeestersvrouw, Een klinkende oorvijg en de boodschap dat zoo'n ezel niet te gebruiken was. waren het resultaat. Daarna kwam hij als hulpje bij eer boekbinder. De baas was heel tevreden ovei hem, maar toen hij bij ongeluk een lijmpot omver gooide juist over eenige boeken in voorafgegane depreciatie van den gulden, uiteraard onze export-ondememingen, zoo wel op handels- als industrieel gebied, wel de meeste vruchten konden plukken. Er zijn echter andere kringen van het eco nomisch leven, tot wie deze verbetering vrij wel nog in het geheel niet is doorgedron gen. De algemeene koopkracht is nog niet groo ter geworden, de middenstand heeft m.i. nog niet veel van de verbetering kunnen merken. Laten zij echter niet wanhopen. De vele spanningen op elk gebied: politiek, sociaal, economisch, financieel, vormen evenzoovele belemmeringen voor een geleidelijken voor uitgang en geven telkens aanleiding tot een stilstand, zelfs tot een teruggang. Mocht de lijn, ondanks deze onderbrekingen blijven stij gen, dan kan 't niet anders of ook zij zullen op den duur van den verbeterden toestand hun deel krijgen. En ik meen, dat men daaromtrent niet te pessimistisch behoeft te zijn. Bovendien meen ik, dat voor den Midden stand in de Vestigingswet op het Kleinbe drijf een belangrijk middel gezien moet wor den om zijn toestand te verbeteren. Dat de besturen zijner organisaties dat inzien, blijkt uit de voorbereidingen, die zij treffen, ten einde gelegenheid te scheppen zich voor eventueele vestigingseischen te bekwamen. Helaas hoort men soms nog enkele stemmen die trachten middelen aan de hand te doen om zich aan deze vestigingseischen te onttrek ken. Mogen zij spoedig van de dwalingen huns weegs terugkeeren! Dat een nieuw handelsverdrag met Duitsch- land is afgesloten, zij het dan ook niet dan na vele strubbelingen, stemt tot groote tevre denheid. De grootste moeilijkheid bij de be sprekingen bleek wel te zijn de clearing- overeenkomst, welke Nederland wél, maar Duitschland niet verlengd wenschte te zien. Dat men hieromtrent tot overeenstem ming is gekomen, is m.i. een bewijs, dat deze ondex-handelingen gevoerd zijn met een open oog voor elkanders nooden en bezwaren. Een druk, die nog steeds op onze industrie en handel rust, is zonder twijfel de omzet belasting. Moge deze binnen niet te langen tijd tot het verleden behooren. Onze Kamer en haar district. Wanner ik de berichten lees, die mij be reikten uit de diverse takken van Handel en Industrie in het district onzer Kamer betref fende het verloop hunner zaken gedurende 1937, dan blijkt daaruit, dat, hetgeen ik mocht zeggen over den toestand in Nederland, over het algemeen ook van toepassing is op de be drijven en zaken in het gebied onzer Kamer. Betreurenswaardig is het, dat in de jaren lang bestaande samenwerking der Midden standsorganisaties dit jaar een verstoring is gekomen. Natuurlijk zullen ook hier, evenals elders, de belangen niet altijd volkomen pa rallel loopen, maar laat men toch bedenken, dat de Middenstand in zijn geheel slechts ge baat kan zijn bij onderling overleg en krach tige samenwerking, ook al moet één of ander deel zich daarbij wel eens een kleine opoffe ring getroosten. Door oorlog men heeft het kunnen ervaren is nooit de overwinnaar, noch de overwonnene beter geworden. Ik hoop dus van harte (en zou de verantwoordelijke leiders ernstig op het hart willen drukken, al het mogelijke daartoe bij te dragen) dat deze verstoring spoedig overwonnen kan worden en als weleer wederom een oprechte samen werking zal plaats vinden. De aangelegenheid, waarmede onze Kamer zich dit jaar o.m. ernstig heeft bezig gehouden zijn: de toestand te IJmuiden: de tunnelplan nen tc Velsen: de brug- en havengelden in de gemeente Haarlem en de openstelling van een der sluizen te Spaarndam. Ik hoop dat zij in niet te ver verschiet beslist zullen worden in de richting, die wij meenen, dat de juiste, is. Evenals de omzetbelasting voor Industrie en Handel in ons geheele land als een zwa- ren druk gevoeld wordt, zoo ondervinden wij in ons district en speciaal in Haarlem boven dien nog den druk der Zakelijke Belasting op het Bedrijf. Moge ook deze belasting, die de concurrentie voor de alhier gevestigde bedrij ven onbillijk verzwaart, binnen niet te langen tijd tot het verleden behooren. Dat de werkzaamheden der Kamer over 1937 wederom zijn toegenomen, zal u duidelijk zijn. Voorspellingen uit te spreken over het ver loop van den toestand op Handels- en In dustrieel gebied in 1938, waag ik niet. Slechts zelden leefde men in een tijd, waarin de re- geeringsmaatregelen in diverse landen zulke plotselinge en ingrijpende veranderingen kon den brengen in de conjuctuur, als thans. Dat wij m.i. de toekomst niet zoo heel somber be hoeven in te gaan, meen ik wel te mogen zeg gen, doch tevens, dat het weer geboden zal zijn, alle krachten te blijven inspannen. Wane aaa bun oranje koppen kunt u zien, dat b op 'n voorrangsweg rijdt. En verder dient 0 op vierkante oranje bordjes met witten rand te letten, dat zijn óók voorrangsweg-kenteekens. prachtband, werd hij de deur uitgesmeten. Daarna verrichtte hij de meest denkbare en ondenkbare baantjes; hij was gewillig, ijve rig en eei-lijk, maar alles draaide op een fiasco uit, altijd gebeurde er iets noodlottigs, dat er een einde aan maakte.Zijn voorlaatste baantje leerling-monteur in een autozaak, werd on tijdig beëindigd door het feit, dat hij de ga rage per fiets binnenreed, in een plas olie slipte en zoodoende den nieuwen duren wagen van één der beste klanten ontzettend toeta kelde. Thuis noemden ze hem den Pechvogel. En inderdaad, pech had hij altijd! Opeens werd hij opgeschrikt uit zijn mij meringen door een hevig geschreeuw. Hij zag den ouden badman heen en weer rennen, ge roep om een boot weerklonk, dan drong het tot hem door, dat een der baders in nood ver keerde en ja, hij zag het al, een waaghals, die zich te ver in zee had begeven, deed wanhopige pogingen om het veilige strand weer te be reiken, af en toe met zijn arm zwaaiend, dan om hulp roepend, trachtte de man terug te zwemmen, maar de weinige omstanders zagen duidelijk hoe hij ieder moment verder afdreef Nico bedacht zich geen oogenblik. binnen en kele seconden had hij zijn jas en sch< ener. uitgetrokken en even later zwom hij met for- sche slagen den drenkeling tegemoet. Vastbe- De heer J. J. Swens, de herkozen voorzitter. U dankend voor alles, wat gij in 1937 voor de Kamer hebt gedaan, waarbij mijn dank ook uitgaat naar den secretaris, den adjunct secretaris en het personeel van de Kamer, die allen met grooten ijver hun steeds omvang rijker wordende taak hebben vervuld, spreek ik het vertrouwen uit, dat gij ook dit jaar uw krachten weer in dienst van het werk dei- Kamer zult willen stellen en dat ons gemeen zaam werken ten goede moge komen aan den Handel en Industrie in ons district. Ik hoop van harte, dat 1938 voor u allen, zoowel in uw zakelijk- als in uw familieleven, een goed jaar moge zijn". (Applaus). In de vacature-A. H. baron van Harden- broek van Ammerstol werd de heer J o h. H. A. Kruimel tot voorzitter der afdeeling Groot bedrijf gekozen. Dit geschiedde met algemeene stemmen. De heer H. J. L. Klein Schiphorst werd als voorzitter van de afdeeling Kleinbedrijf her kozen. De voorzitter deelde mede, dat de heer Kruimel niet aanwezig kon zijn. Spreker wenscht den heer Klein Schiphorst geluk en de afdeeling Kleinbedrijf met haar keus. (Ap plaus). Ook de heer Ten Boom spreekt vrien delijke woorden tot den heer Klein Schiphorst. De heer Ten Boom sprak vervolgens den secretaris der Kamer, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, op zeer waardeerende wijze toe. „U wordt zoo langzaam aan een van de oud sten en bent zeker een van de getrouwsten, die wij hier op onze vergaderingen zien. Wij verheugen ons er in dat Uw gezondheid en werkkracht nog volkomen in orde is. Dat blijkt ook uit Uw menigvuldige reizen over de geheele wereld. Wij weten, dat die reizen min of meer in verband staan met Nijverheid en Handel. Ware het anders, dan zouden wij vreezen dat gij nog eens een reis naar de Stratosfeer zoudt maken. Wij hopen dat U dit jaar weer een goede reis naar Indië moogt hebben en in goede gezondheid en energie Uw arbeid in onze Kamer moogt voortzetten". (Applaus) De heer Ten Boom richtte zich ook tot den adjunct-secretaris der Kamer, Mr. J. Ver- heus. „Ook u wenschen we in dit nieuwe tijdperk alles goeds. Wij waardeeren ten zeerste Uw arbeid en vooral Uw rechtskundige adviezen. Wij zouden U niet graag missen en hopen dat gij ook in dit jaar met volle kracht ons Uw waardevolle medewerking zult verleenen. Ik maak van deze gelegenheid gebruik, om ook het personeel der Kamer hartelijk te compli menteeren met dit nieuwe jaar. De arbeid in onze Kamer wordt steeds meer. Ik wensch aan de dames en heeren veel succes op hun ar beid". (Applaus). De heer Klein Schiphorst dankt den heer Swens voor zijn waardeerende woorden. Spreker dankt het aan den Swens, dat hij zijn werk kon verrichten, want deze gaf het goede voorbeeld. Hij dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en riep aller medewer king in. Tot plaatsvervangende voorzitters der af- deelingen groot- en kleinbedrijf werden resp. gekozen de heeren F. C. Breitenstein en C. ten Boom. De voorzitter wenschte de Kamer ge luk met de verkiezing van den heer Kruimel tot voorzitter der afdeeling Grootbedrijf. De heer Breitenstein dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll raden klemde hij zijn tanden op elkaar; deugde hij ook nergens voor, zwemmen kon hij als de beste. Daar naderde hij het slachtoffer. „Kalm blijven!" riep hij bemoedigend, maar de man scheen geheel uitgeput te zijn. Nico zag hem wegzinken. Met inspanning van al zijn krachten slaagde de jongen er nog net in om hem vast te grijpen, dan zwom hij moei zaam terug, den bijna, bewusteloozen man voor zich uit duwend. Halverwege kwam de boot hem al tegemoet en werd zijn last van hem overgenomen. Een half uur later stond een druipnatte Nico voor de deur van zijn ouder lijke woning. Moeder Peters gaf een gil toen zij haar zoon open deed. „Wel nog aan toe. wat heb je nou weer uit gehaald, je mooie Zondagsche pak is heele- maal bedorven!" Maar Nico zoende haar op beide wangen en jubelde: „Ik heb een schat rijken Amerikaan uit zee gered en morgen ochtend moet ik bij hem in 't Palace-hotel ko men. dan zal hij mij reusachtig beloonen. heeft hij gezegd". Nico was dien dag de trots des huizes; hij moest wel honderd maal vertellen hoe hij dien mijnheer had gered en aller verwachtingen waren hoog gespannen omtrent de beloofde hooge belooning en wat ze dan allemaal met het geld zouden doen. Moeder Peters deed wanhopige pogingen om het Zondagsche pak weer in toonbaren staat te brengen! De heele familie kon van de zenuwen 's nachts geen oog dicht doen! Eindelijk was dan het oogen blik aangebroken, dat Nico zich in zijn nog vochtige pakje naar het Palace-hotel zou be geven. Precies twintig minuten later zagen ze hem weer terugkomen, doodsbleek. Allen ren den naar de voordeur. „En?" klonk het vier stemmigNico hapte even naar lucht, dan barstte hij snikkend los: ,De portier zei, dat die meneer gisteravond ineens gesturven is, en dat ze meteens weten of hij familie heeft" Vader en nvu-der Peters waren sprakeloos dan krijschte moeder ineens: „Vooruit, trek gauw je beste pak uit, pechvogel 1" Terwijl alle leden zich van hun zetel ver hieven, deelde de voorzitter mede, dat de heer Brokmeier niet aanwezig kon zijn in verband met het overlijden van -zijn vrouw. Spreker hoopte, dat de heer Brokmeier de kracht zou ontvangen om dit smartelijk ver lies te dragen en te boven te komen. De voorzitter sprak vervolgens een woord van welkom tot de nieuw-ingekomen leden. Daarna werden de vaste commissies ge vormd. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De Haarlemsclie Telefoon gids. In de vorige vergadering werden door den heer Van Tetering klachten geuit over den Haarlemschen Telefoongids. Naar aanlei ding daarvan was het Bureau voornemens, over deze aangelegenheid een brief tot den directeur-generaal der P.T.T. te richten. Maar het Bureau heeft daarna de kwestie nog eens van alle kanten bekeken. Thans meent het, in overweging te moeten geven, dezen brief niet te vereenden, omdat de ge uite bezwaren met veel tegen-argumenten kunnen worden weerlegd, ó.a. heeft het drukken in drie kolommen het voordeel, dat men minder bladen behoeft om te slaan, aangezien thans meer namen op één blad zijde staan. Wat de slapheid van dezen gids betreft, dient er op gewezen te worden, dat in zeer ruimen kring voortreffelijke omsla gen aan de telefoon-abonnés ter beschikking worden gesteld door verschillende firma's, waardoor aan dit euvel tegemoet is gekomen. Een voordeel van deze uitgave is ongetwij feld, dat er geen advertenties meer tusschen den tekst zijn geplaatst. Voorts ds bij onder zoek gebleken, dat deze gids geen overdruk is van een gedeelte van den interlocalen gids, terwijl wij tot onze voldoening hebben vernomen, dat in de eerstvolgende uitgave ook de Gemeente Zandvoort zal wordenop- genomen. Deze argumenten hebben het Bu reau doen komen tot bovengenoemde con clusie. De heer Van Tetering handhaafde zijn bezwaren. Verder kwam hij er tegen op, dat het abonnementsgeld met vijftig cents per maand is verhoogd. Hij kan er niet bij. dat wanneer de zaken goed gaan, een ver hooging van het abonnementsgeld plaats moet hebben. De voorzitter antwoordde, dat deze verhooging reeds bij voorbaat in art. 4 is vastgelegd. Overigens achtte ook hij deze verhooging vreemd. Het Bureau zal er intus- schen zijn aandacht aan wijden. Voorrangsweg Heemstede. In de vergadering van 21 December werd door den heer B F. Enschedé de aandacht gevestigd op het feit, dat een gedeelte van den Rijksweg 's-Gravenhage—Haarlem niet als voorrangsweg moet worden beschouwd. Het Bureau zegde een nader onderzoek toe. Dit onderzoek heeft plaats gehad en ik kan u mededeelen, zei de voorzitter, dat aan dezen ongewenschten toestand een einde zal worden gemaakt. Goedgekeurd werd een verzonden brief aan den minister van Sociale Zaken inzake re tributie Warenwet betreffende Keurings diensten van Waren. Winterflora 1938 te Haarlem. Het Bureau stelde voor. een subsidie van f 25 beschikbaar te stellen voor een kleine gouden medaille ten behoeve van de Bol- bloemtentoonstelling Winterflora 1938 te Haarlem. Werd goedgekeurd. Rondvraag. De heer De Breuk dankte voor de vriendelijke woorden van de heeren Ten Boom en Swens. De heer H 0 o y sloot zich bij deze woorden aan, evenals de heeren Voet en Olie. Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv. lngez. Medj FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 18 Januari 1938. 1 P. Finke, kruidenier, wonende te Koog aan de Zaan. Leliestraat 41. Curator: Mr. L. S. Römelingh te Haarlem. 2 Johan Joseph Hoogewerf, veehouder, wo nende te Heemskerk, Hoflanderweg 1. Curator: Mr. J. E. Goudsmit te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 3 J. L. M. van der Wijst, bloemist, wonen de te Wijk aan Zee. thans gem. Beverwijk, Kleine Houtweg C 236. Curator: J. E. Goudsmit te Hoofddorp, Haarlemmermeer. 4 W. H. Kemper, beddenmaker, wonende te Zandvoort, Vondelstraat 10. Curator: Mr. D. de Haan te Haarlem. 5 De nalatenschap van wijlen H. A. van Emmerik, in leven caféhouder en aannemer te Haarlem, Spaarne 37. Curator: Mr. P. J. Prinsen Geerligs te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. S. J. Kt te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de faillissementen van: 1 Mej. C. van Hagen, wed. L Bakker, win kelierster in tabak etc. wonende te Hillegom. Meerstraat 44. Curatrice: mevr. Mr. E. A. J. Scheltema- Conradi te Haarlem. 2 W. F. Kruijer, zonder beroep, wonende te Bentveld, gem. Zandvoort. Curator: Mr. J. o. Baron te Beverwijk. 3 D. van der Jagt, timmerman, wonende te Hillegom. Curator: Mr. J. van der Vegt te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van 1 C. van Leeuwen, rozenkweeker, wonende te Aalsmeer. Curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. 2 A. Hennipman. groentenhandelaar, wo nende te Haarlem. Curator: Mr. F. van'der Goot te Haarlem. 3 P. W. Lettinga, koopman in koffie en thee, wonende te Aerdenhout, Curatrice: mevr. Mr. J. H. G. Schutte- Struick te Haarlem. 4 Bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam d.d. 5 Januari 1938 is vernietigd het raillissement van H. Hesse, makelaar in nelkpoeder, wonende te Haarlem. Curatrice: mevr. Mr. C. L. Vis-Sanders ta Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7