van Weert Het leven van een groot man. KARSOTE -teassa Ir. J. OUWEHAND TOT WETHOUDER GEKOZEN. Vijftal maakte heele buurt onveilig. VRIJDAG 21 JANUARI 193S HAAREEM'S DAGBLAD Dr. Martinus van Marum, veelzijdig dienaar der wetenschap. Zijn beteekenis geschetst door mej. A. H. Muntendam. In het Teyler's Museum werd gis teravond een herdenkingsavond ge houden, gewijd aan Dr, Martinus van Marum, de eminente Haarlem- schie geleerde die van 1784 tot 1837 Directeur was van Teyler's Physiseh en Naturaliën Kabinet. Mej. A. M. Muntendam, phil. doet. uit Amsterdam schetste in een ge documenteerde rede de beteekenis van dezen veelzijdigen dienaar der wetenschap. De Curator van Teyler's Physiseh Kabinet prof. dr. A.D. Fokker hield allereerst een inlei dende rede waarin hij een zeer globaal over zicht gaf van Van Marum's leven. Voor en kele weken was het 100 jaar geleden dat deze geleerde overleed, aldus spreker. Hij moet een man geweest zijn met een vitale belangstelling en een levendigen geest. Ach tereenvolgens had de natuurkundige, de scheikundige en de geologische afdeeling van Teyler's Museum zijn belangstelling, ter wijl hij in zijn laatste levensjaren voorna melijk aandacht schonk aan de uitbreiding der bibliotheek. In 1779 werd Van Marum lid van Teyler's Tweede Genootschap. In den zomer van 1785 reisde hij naar Frankrijk en kwam bezield met de nieuwe ideeën van Lavoisier in zijn vaderland terug. Het behoud van de ver zamelingen kwam in 1795 ernstig in gevaar daar de Fransche overheerschers toen uit de Hollandsche musea kunstschatten en weten schappelijke voorwerpen verzamelden en naar Frankrijk brachten. Van Marum wist door zijn persoonlijke bemoeiingen dit ge vaar. althans voor Teyler's Museum, te kee- ren. Na 1798 wijdt hij zich weer aan de geo logie, doch in 1893 keerde zijn belangstelling weer terug tot de botanie. In 1821 kon hij de proeven herhalen die betrekking hebben op de magnetische wer king van den electrischen stroom MejA. M. Muntendam begon haar rede met er op te wijzen dat Teyler's Museum ge heel doordrongen is van Van Marum. Van Marum begon zijn leven in eert tijd dat er een levendige belangstelling bestond voor de wetenschappen en in't bijzonder voor de natuurwetenschappen, Op 20 Maart 1750 werd hij te Delft geboren als zoon van een bouwkundig ingenieur. Zijn ouders verhuis den later naar Groningen en in 1764 werd de jonge Martinus ingeschreven als student aan de Hoogeschool van die stad. Hij studeerde daar medicijnen en philo- sophie. Een zijner leermeesters Petrus Cam- pen heeft grooten invloed op hem uitge oefend. onder zijn leiding is hij ook met de studie van de inheemsche planten be gonnen. In 1773 promoveerde hij, op een proef schrift dat nog niet heelemaal gereed was, in tegenwoordigheid van den jongen Stad houder Willem V. Dit was een groote eer voor den nog jeugdigen geleerde, doch of dit ook voor zijn verdere wetenschappelijke studies op dit gebied gunstig is geweest, meent m~en te moeten betwijfelen. Hoe het ook zij de publicatie van het ge deeltelijk voltooide proefschrift werd, even als zijn later geschriften, zeer gunstig door de geleerde wereld ontvangen. Hij kreeg den titel doet. phil. en ook die van meester in de vrije kunsten, in 1773 pro moveerde hij bovendien tot doctor in de me dicijnen. Van Marum meende stellig dat hij tot op volger benoemd zou worden van Van Cam- pen. Hij werd echter gepasseerd voor Ge- rardus Murks. Uit teleurstelling ging hij zich nu geheel wijden aan de studie der electricitelt. Twee groote moeilijkheden ondervond hij hierbij nl. de vochtigheid van de lucht die de elee- triciteit deed afvloeien en de slijtage die ontstond dóór de wrijving. Na eenige jaren zoeken vond hij echter een instrumënt uit waarmede men deze bezwa ren kon ondervangen. Zijn publicatie hier over werd wederom in de geleerde wereld zeer gunstig ontvangen. Medicus te Haarlem. In 177'6 vestigde hij zich als medicus te Haarlem. Deze stad trok hem bijzonder aan daar hier dien tijd een sterk intellectueel cen trum was. Spoedig werd de pas gevestigde medicus lid van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen. In 1782 trouwde hij met de schatrijke en tien jaar oudere dochter van een boekdrukker. In 1779 werd hij, zooals reeds gemeld, lid van Teyler's Tweede Genootschap. Na zijn Parijsche reis was hij na een gron dige studie een vurig aanhanger geworden van de theorie van den Franschen geleerde La voisier. Hij vereenvoudigde diens toestellen en slaagde er in ook de meeste van zijn collega's voor zijn zienswijze te winnen, Willem I benoemde hem in 1788 tot lid van de vroedschap van Haarlem, welke benoeming hij echter niet wenschte te aanvaarden. De I eervolle post van secretaris van de Holl. Mij. der Wetenschappen werd hem in 1794 toege wezen. Ook heeft hij eenige malen op de voor dracht gestaan voor hoogleeraarvacatures te Leiden èn Utrecht. j Contact met buitenlandsche geleerden, Nauwe betrekkingen onderheeld van Marum met buitenlandsche geleerden. Zoo ontmoette hij o.a. ook Goethe die hem met zeer veel waardeering en hoogachting bejegende. Ook met de bekende geleerde Volta was hij zeer be vriend evenals trouwens met tallooze andere geleerden van groote faam met wien hij ge regeld in briefwisseling stond. In 1803 kocht hij een huis op het Zuider Buiten Spaarne dat hij Plantenlust noemde, hier legde hij ook zijn prachtig, botanische tuin aan. Reeds in 1810 kon hij al 3000 soorten in zijn catalogus opnemen. Later is Tan Marum nog lid geweest van den Muni- cipalen Raad van Haarlem. Hij had te Haar lem ook een ontmoeting met Napoleon en de Fransche Keizer nam een zeer gunstigen in druk van de Haarlemschen geleerde mee want hij beloofde hem een verhoogde subsidie, In 1814 benoemde Willem I hem tot ridder in de Orde van den Nederlandsche Leeuw. In den ouderdom van 81 jaar stierf zijn echtge- nQote in 1821. In December 1837 overleed deze uitnemende geleerde die ook een zeer edel mensch was, in den hoogen ouderdom van 87 jaar. Een interessante kwestie. Prof. Fokker bracht mej. Muntendam dank voor haar rede en besprak toen zelf nog de interessante vraag: „Was van Marum inder daad een groot man?" Ongetwijfeld was van Marum een zeer knap man die reeds op jeugdigen leeftijd als een soort wonderkind gold. Weinig veroveringen van de wetenschap staan echter op zijn naam. Dit moet meerendeels geweten worden aan zijn gauw gekwetste ijdelheid. De studie van de biologie laat hij namelijk op jeugdige leef tijd na een teleurstelling varen, om haar eerst op 53-jarige leeftijd weer op te vatten. Hij was zich zeer bewust van zijn eigen waarde doch werd vooral ook gedragen door een religieus besef. Ondanks deze opmerkingen die men on willekeurig bij de levensgeschiedenis van Van Marum maakt, aldus besloot spreker, mag, neen moet men zeggen, hij was een groot man. w. Slapeloos door verkoudheid. Karsote bracht uitkomst. „Voordat ik Karsote gebruikte", schrijft deze man, „werd ik 's nachts meermalen wak ker met een gevoel of ik stikken zou. Tegen woordig sprenkel ik, voor ik ga slapen, wat Karsote op mijn kussen. Mijn ademhaling- blijft nu heel goed, en ik ontwaak zonder dat akelige verstopte gevoel." Karsote bevat 12 waardevolle antiseptische en verzachtende bestanddeelen. De Karsote- damp vernietigt de verkoudheidsbacteriën binnen 10 minuten. In een oogwenk worden de neusgaten geopend, het slijm komt los en de ontstoken slijmvliezen worden weldadig verzacht. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.70 per flacon (zakformaat) en f 1 per flacon (2 x de kleine maat). (Adv. ingez. Mea.j CABARETAVOND HANDELSAVONDSCHOOL VEREENIGING. De Handelsavondschoolvereeniging organi seert Zaterdag a.s. een grooten Cabaretavond in de Tuinzaal van het Concertgebouw. De Dansmuziek wordt verzorgd door de „Rythm Maniacs". Raadsvergadering Bloemendaal. De heer C. J. de Groot gemeente-secretaris. Vergadering van den Raad der gemeente, op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex. Aanwezig alle leden. Wethouder Hogenbirk herdacht De voorzitter wijdt waar deer ende woor den aan de nagedachtenis van wethouder Ho genbirk, die voor de gemeente de zorgen had van een goed huisvader: zijn taak ten opzich te van de bedrijven vervulde hij met veel hel derheid en zakelijkheid, hij was verheugd over den goeden gang van zaken bij de bedrijven; als wethouder van onderwijs had hij de zorg voor de kinderen en zijn humaniteit bleek uit zijn handelingen als wethouder van sociale zaken. Hij had dê gemeente lief, waar hij ge boren en getogen was en hij had ook zijn ar beid lief. Het oudste raadslid, jhr. Quarles van U f f o r d, prees den te vroeg ontslapen wet houder als een trouw werker, die aan groote ervaring als raadslid en een groote kennis van de toestanden in de gemeente een vertrouwen wekkende persoonlijkheid paarde. Zijn goede eigenschappen kwamen gedurende zijn wet houderschap volkomen tot haar recht. Tot het laatst toe, ook toen een ernstige ziekte zijn gezondheid al ondermijnde, heeft hij met groo te wilskracht, ijver en toewijding zijn plicht gedaan. De Raad zal zijn nagedachtenis in dankbare herinnering behouden. Staande hoorden de raadsleden deze woor den aan. Nieuwe Gemeente-secretaris Bloemendaal. w. J. tie Groot. Zooals wij Donderdag reeds in een deel van onze oplaag mededeelden heeft de gemeente raad van Bloemendaal tot gemeente-secre taris benoemd den heer C. J. de Groot, hoofd commies ter secretarie van Bloemendaal. De heer de Groot werd 21 Mei 1882 geboren en kwam, nadat hij na zijn H. B. S.-oplei- ding te Leiden op de secretarie van War mond was werkzaam geweest, 20 November 1906 in dienst der gemeente Bloemendaal als commies. Op 1 Januari 1921 volgde zijn be noeming tot hoofdcommies, welke functie hij tot heden heeft vervuld! Op de afbeelding staat de heer de Groot voor de stoep van het Bloemendaalsche Raad- huls. Nieuw raadslid. Hierna werd het nieuwe lid van den Raad, mr. W.E.baron van Till, beëedigd en geïnstalleerd. De voorzitter wenschte hem ge luk. Wethoudersverkiezing Overgegaan wordt tot de verkiezing van een wethouder. Er worden 15 stemmen uitge bracht:: 11 op. den heer Ouwehand, 3 op den heer Schulz en 1 blanco. De heer Ouwehand is dus gekozen en aanvaardt zijn benoeming. Hij neemt zijn plaats aan de tafel van B. en W. in. Benoeming gemeentesecretaris. Aan de orde komt de benoeming van een gemeentesecretaris. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 8 óp den heer C. J. de Groot hoofdcommies ter secretarie van Bloemendaal en waarnemend gemeentesecretaris en 7 op den heer P. Bergsma, gemeentesecretaris van Wageningen. De heer de Groot is dus gekozen. (Hij is afwezig en hem zal kennis van zijn benoeming- worden gegeven). Sluitingsuur cafés. Voor kennisgeving' wordt aangenomen de circulaire van den Ned. Bond van Hotel-, Kof- fiehüis- en Restauranthouders en slijters, waarin verzocht wordt tapverboden, sluitings uur e. d. buiten werking te stellen voor de da gen, waarop in verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin feest zal worden gevierd. Ontheffing bebomvhigsvoorsehriften. Ontheffing van bepalingen der bebouwings voorschriften wordt verleend aan: N.V. Ham delsvenn. v.h. P. J. Voorneveld, voor den bouw van twee garages bij een blok van 3 woonhui- ze aan de Rio Grandelaan; Ir. W. Koppen, voor het bouwen van een garage bij een woonhuis aan de Pernambucolaan; A. Brand te Haarlem, voor het bouwen van een woonhuis met aan gebouwde garage aan de Catslaan; Ver. voor Jeugdwerk Bloemendaal, voor het bouwen van een slöjdlokaal bij het Jeugdhuis aan de Don- kerelaan; E. E. Stoel, voor het verbouwen van een bergruimte tot garage en bergruimte bij perceel Midden Duin en Daalscheweg 14; fa. J. D. Wildeboer, voor het bouwen van een en kel woonhuis aan den Hooge Duin en Daal scheweg, en geweigerd aan E. J. van Donse laar, voor het bouwen van een dubbel woon huis aan den Vogelenzangscheweg, omdat i. c. geen sprake is van een der gevallen waarin krachtens art. 6 der Bebouwingsvoor'schriften ontheffing zou zijn te verleenen. Namen van wegen Besloten wordt den nieuwen weg in het ver lengde van de Prins Hendriklaan in Westelijke richting Ernst Casimirlaan te noemen. Gas voor Vagelenzang B. en W. stellen verlenging voor van de met Heemstede aangegane overeenkomst betref fende gaslevering door Heemstede aan de wijk Vogelenzang. De heer Noorman (S.D.A.P.) vraagt of Vogelenzang niet beter te verlichten is met electriciteit. Zouden B. en W. dit willen on derzoeken? De voorzitter zegt, dat dit vroeger al onder het oog is gezien. Maar een onderzoek kan nog eens worden ingesteld. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Benoemingen. Tot onderwijzeres in de lichamelijke oefe ning aan de Hartenlustschool (U.L.O.) wordt benoemd mej. G. W. Selle, te Heemstede tot onderwijzer aan de Bornwaterschool (ge woon L.O.) de heer B. C, Betzema, te Haar lem. De Zeeweg Bij de rondvraag vraagt de heer Hondius (N.H.) den Zeeweg niet geheel vlak te maken, maar zooveel mogelijk langs dien weg planten te plaatsen, die in het duinlandschap thuis hooren en bij voorbeeld een rij duinheesters niet af te breken door sierheesters. Wethouder Prinsen berg (R.K.) zegt dat zooveel mogelijk naar accidentatie wordt ge streefd en ook naar het voldoen aan den Brandstichtingen, diefstallen, pogingen tot vergiftiging. Bewoners durfden geen aangiften te doen. Ruim twee maanden geleden werd aan den Heysehendijk bij Rotterdam ingebroken, in verband met welke in braak tioee mannen werden aange houden. Bij nader onderzoek bleek dit tweetal heel wat op z'n kerfstof te hebben. Ook twee andere mannen en een dienstbode waren bij verschillende misdaden brandstichtingen, pogin gen tot vergiftiging, inbraken en dief stallen betrokken geweest en en kele van hen hadden bij de bezooners van de Heyplaat zoo'n angst weten te verwekken, dat meermalen geen aan gifte van een misdrijf zoerd gedaan, omdat men voor wraakneming be vreesd was. Nadat de inbraak aan den Heysehendijk en nog eenige andere diefstallen waren opgehel derd, bleek, dat de 32-jarige schipper A. J. G. en zijn 23-jarige kostganger W. van D. die woonden aan boord van een woonschuit, die in het Balkengat ligt, ook ten nadeele van den landbouwer P. de H. te Pernis een varken hebben gestolen. Dit werd een aanknoopings- punt voor het verdere onderzoek, want spoedig wensch van den heer Hondius, wat de beplan ting aangaat. Trouwens: heesters, die in het duinlandschap niet thuis hooren, zouden spoe dig gaan kwijnen aan den Zeeweg. Baron Van Till (C.H.) pleit voor het be houd der vergezichten. De heer Noorman (S.D.A.P.) meent dat het aanzien van den Zeeweg niet zooveel is veranderd of verslechterd. De heer VanRiessen (A.R.) vraagt, hoe het staat met de plannen voor een verbete ring der verlichting van de winkelstraten. Wethouder Prinsenberg (R.K.) ant woordt dat den Raad een rapport over deze zaak zal bereiken. Jhr. Quarles van Ufford (V.B.) (commissaris van het P.E.N.) deelt mede, dat een nieuw en belangrijk lager tarief is vast gesteld voor de straatverlichting van Velsen, Bloemendaal en Zandvoort. De voorzitter dankt voor deze mede- deeling. Hierna sluiting der openbare vergadering. Zij nog vermeld, dat zonder hoofdelijke stemming in den loop der zitting werden aan genomen de voorstellen betreffende aankoop van de z.g. Vinkenbaan tot behoud van na tuurschoon en om de beschikking te krijgen over speel- en sportvelden; huur van grond van de N.Z.H.T.M. voor verbreeding van de Kleverlaan; grondaankoop van V. Dyserinck voor verbreeding van den Militairenweg; ver koop grond aan A. J, van Schooten, voor een caféterras; vaststellingen en afschrijvingen van kohieren; instandhouding van de O. L. School, Graaf Florisschool te Vogelenzang; toekenning gemeentelijke vergoeding aan de Schoolvereen. Aerdenhout-Bentveld; grondruil aan het Joan Mauritsplein. kwam vast te staan, dat bij den diefstal van het varken ook meegeholpen had de 23-jarige M. C. D. uit Pernis. Deze D. is naar het huis van bewaring overgebracht, terwijl bovendien tegen den 24-jarigen A. v. d. B., een familie lid van den schipper A. J. G., die een deel van het vleesch van den laatste had gekre gen, proces verbaal wegens heling is opge maakt. Begin Augustus waren er eenige branden in het politierayon Charlois, waarbij men nog' niet aan kwaadwilligheid had gedacht, maar bij den laatsten brand kreeg men enkele aan wijzingen tegen den reeds genoemden kost ganger W. van D. Deze was namelijk op een fiets naar den brand getogen, welk rijwiel was gestolen uit het schuurtje van K. de V., een buurman van Van D. Dit was voor de politie aanleiding dezen van D. die inmiddels reeds in het huis van bewaring vertoefde, nader aan den tand te voelen. Tenslotte bekende deze, dat hij al deze branden had aangestoken. Tijdens de verhooren, ving de politie iets op van een vergiftigingsgeval in het, eveneens in dit rayon wonende, gezin K. De politie stelde zich in verbinding met de inmiddels ontslagen dienstbode van de familie K., zekere A. van der K. Aanvankelijk ontkende zij iets van een vergiftigingsgeval te weten, maar later zeide zij in het eten van K. kopervitriool te hebben gedaan, waarvan de man onwel was geworden. Verdere nadeelige gevolgen had hij er echter niet van ondervonden. In October had zij echter nog eens een po ging gewaagd. Zij had kopervitriool in de melk gegoten, maar op deze gekookte substantie was het vergift blijven drijven en haar prac- tijken waren uitgekomen. Een nader onder zoek wees uit, dat het meisje het gevaarlijke goedje had gekregen van W. v, D., die eenigen tijd als landbouwersknecht in dienst was ge weest van K. 's Zomers gebruikte men op het land deze kopervitriool voor denaturatie van gewassen en hierdoor was hij in de gelegen heid geweest om eenige hoeveelheden weg te nemen. Dan waren er nog twee oude inbraken die dateerden uit 1936. Daarbij bleek W. van D. betrokken te zijn geweest samen met den 21-jarigen M. van der K., den broer van de dienstbode. Tenslotte hebben G. en van D. in de Heysche haven in Augustus 1937 een buitenboordmotor gestolen. Momenteel zitten dus, behalve de reeds eer der gearresteerde schipper, A. J. G. en de kost ganger W. van D.. de assistent-varkensdief M. C. D., de dienstbode A. van der K. en haar broer M. van der K. in het huis van bewaring. (Reeds in een deel der vorige oplaag opge nomen.) De wetlioudersbenoeming. Ir. J. Ouwehantl gekozen. De gemeenteraad van Bloemendaal be noemde in zijn zitting van hedenmiddag tot wethouder, als opvolger van wijlen den heer H. Hogenbirk, ir. J. Ouwehand. Verleden jaar, in Januari 1937, volgde hij den heer Luden, als raadslid op. Hij vertegenwoordigt in den Raad de Chr. Hist. Unie. De heer Ouwehand werd 5 Mei 1883 te Kat wijk geboren. In 1905 trad hij, na zijn studie voor electro-teehnisch ingenieur, in dienst bij de firm Hofstede Crull en Willink, te Hen gelo, welke in 1907 werd omgezet in de N.V. Heemaf. De heer Ouwehand heeft daar alle trappen doorloopen, en werd in 1911 in de directie op genomen. In 1918 nam de heer Ouwehand afscheid van dit bedrijf, om zich zelfstandig te ves tigen. Hij heeft daarna veel werk verricht op electro-technisch gebied. Zoo was hij advi seur van verschillende gemeenten, terwijl hij ook thans nog werkzaam is voor het P. E. N. en verschillende andere officieele instellingen. In 1923 kwam ir. Ouwehand zich in Bloe mendaal vestigen, waar hij in het openbare leven verschillende functies bekleedt. Zoo is hij vice-voorzitter van het Curatorium van het Christelijk Lyceum, voorzitter van de Chr. Hist. Unie en ouderling van de Ned. Herv. Gemeente. De heer Ouwehand heeft zich doen kennen als een hoogst bekwaam en eerlijk, energiek en flink man, die het volle vertrouwen van hen, met wie hij moet samenwerken geniet. „Hij zal in den Raad onzer Gemeente stellig uitnemend werk verrichten," verklaarde mr. Luden indertijd in een interview. „Juist derge lijke mensch en, die daarenboven door hun werk midden in het volle zakenleven staan, moesten wij meer hebben in onze vertegen woordigende colleges." Het is wel gebleken, dat deze woorden waar heid bevatten. De heer Ouwehand heeft in den Raad goed werk gedaan. GIERSTRAAT ÜICKSIKHf (Adv. Ingez. Med.) Eenige steimverraimmg voor de meest-behoef tigen. Sedert eenigen tijd is bij de regeering in nadere overweging de vraag, of binnen het kader der door haar gevolgde steunpolitiek nog aanwezig is de mogelijkheid tot het aan brengen van een verruiming voor die groepen van werkloozen, wier steunverleenmg reeds eerder de bijzondere aandacht der regeering had wegens haar naar verhouding bestaande achterstelling bij de steunvoorziening, zulks in verband met haar loonklasse en gezins grootte. Naar wij vernemen, heeft dit beraad geleid tot de conclusie, dat een wijziging in de scha len der maximum loonpercentages mogelijk is, waardoor tot het bereiken van het doel, dat de regeering zich heeft gesteld, wordt bijgedragen. Diensvolgens is tot een wijziging dier scha len ten gunste van de relatief meest behoefti- gen besloten. Ten departemente van sociale zaken wordt aan deze herziening met spoed gewerkt. Inzameling van gelden voor K. S. D.-fonds stopgezet. Binnenkort zal de tweede en laatste ver deeling plaats hebben van gelden uit boven genoemd fonds. In verband hiermede wordt de inzameling, overeenkomstig den oorspronkelijken opzet ervan, thans geheel beëindigd, waarom de mi nister van sociale zaken, prof. mr. Romme, verzoekt van Zaterdag den 22en dezer af geen gelden meer op de postrekening 141400 te storten en geen briefkaarten met postzegels ten behoeve van het fonds meer te zenden. Het heeft der regeering groote voldoening geschonken, dat het werkende deel van het Nederlandsche volk zoo spontaan en in zoo grooten getale aan den oproep van minister; Romme gevolg heeft gegeven. Het bedrag der ingezamelde gelden heeft dan ook de ver wachting overtroffen. Aan duizenden kon dientengevolge een niet onbelangrijke tegemoetkoming in kleeding, schoeisel en dekking worden verleend. Het is voor deze geholpenen, dat de minister op de Nederlandsche pers een beroep doet om zijn dank aan allen, die op eenigerlei wijze hebben medegewerkt om de actie te doen sla gen, over te brengen. OVERIJSELSCH-GELDERSCH-DRENTSCHE VEREENIGING. De Overijselsch-Geldersch-Drentsche Ver- eeniging „Eensgezindheid" houdt haar nieuw jaarsbijeenkomst op Zaterdagavond 22 Januari in Café-Restaurant „Dreefzicht". INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. In overleg met het bestuur van de S.D.V.C. organiseert het Instituut voor Arbeidersont wikkeling een cursus, speciaal voor vrouwen, over het onderwerp „zwangerschap en ba ring". Deze cursus staat onder leiding van mevr'. A. Boerhorst-Antoni-sse, vexdoskundige en duurt drie avonden, resp. Woensdag 26 Januari en Donderdag 10 en 17 Februari. De cursus vindt plaats in het gebouw „De Nijvei-heid". Jansstraat. Op Zondagmorgen 6 Februari draait in het Frans Hals-theater voor het instituut de bekende en mooie film „Het groene licht".

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10