HET WITTE SPROOKJESPALEIS Waar Holland's hart klopt. VRIJDAG 21 JANUARI 1938 HAARUEM'S ÜA'GBEAD R. A. I.-tentoonstelling geopend. Minister Van Buuren verricht, de plechtigheid De lieer Leonard Lang klaagt over de hooge lasten. Onder groote belangstelling is hedenmid dag de 26e R.A.I.-tentoonstellïng te Amster dam door den minister van Waterstaat mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren geopend. Voordat de minister de openingsplechtig heid verrichtte heeft de voorzitter van de vereeniging „De Rijwiel- en Automobiel industrie" de heer J. Leonard Lang, het' woord gevoerd, in de eerste plaats om, mede namens het R.A.I.-hoofdbestuur en de leden, uiting te geven aan de erkentelijkheid je gens den minister van Waterstaat, die zich bereid verklaard heeft deze tentoonstelling officieel te openen. Wy zien, aldus de heer Lang, in deze bereidheid een bewijs van be langstelling en welwillendheid, hetwelk wij op zeer hoogen prijs stellen. Men zal op deze tentoonstelling kunnen vaststellen dat de evolutie van het motorvoertuig wederom een schrede verder is gegaan. Mr. Dr. Ir. J. A. M. van Buuren Minister van Waterstaat De Bilt voorspelt' Meest matigen, tijdelijk wellicht toene- menden Zuid westelijken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, latei- opklarend, weinig of geen regen, aan vankelijk weinig verandering in tempe ratuur, later iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 773.4 m.M. te Toulouse en Clermont. Laagste 723.3 m.M. te Jan Mayen. Een daalgebied uit het uitgestrekte gebied van lagen luchtdruk in het hooge Noorden trok naar de Noorsche kust en veroorzaakt weer een warmen storm, dié tot ver in de Poolzee de temperatuur boven het vriespunt brengt. Het opvolgende stijggebied ligt over Schotland en Ierland, met geruimde winden, en een geringe afkoeling. In Engeland en om de Noordze is het nog zeer zacht, op IJsland is het voor het oogenblik zeer rustig weer, met lichte vorst. Het gebied van hoogen luchtdruk over Frankrijk bleef stand houden, dat over Scandinavië week terug naar Finland. In Zuid- Oost Europa is de luchtdruk nog stijgende. In Zwitserland viel veel neerslag en de felle koude en de sneeuwval op de Alpenstations houdt aan. In Duitschland werd het iets kouder en in Zuidwest Frankrijk ligt weer een gebied van lichte vorst. In Centraal Europa is het weer meest betrokken en nevelachtig, in Zweden vriest het nauwelijks. Voorloopig zal het karakter van het weer weinig veranderen en bewolkt en somber blijven, met later eenige opkla ring en iets kouder. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging; Achteruit. Opgave van: Fa. A, FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 7.10 uur; n.m. 19.27 uur. Strand berijdbaar van 12.00—17.30 uur. Belangrijke telefoonnummers s Politie: 11850. Brandweer: 15333, Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Zou de uitvinder van de automobiel ooit vermoed hebben, dat het min of meer ge brekkige en in 1885 zeker fantastische ve hikel een zoo Ingrijpende wijziging zou ver oorzaken, in het vervoer van personen en goederen? Hoe het zij, de groote verandering dateert eerst van na den wereldoorlog. Daarvoor was de automobiel in hoofdzaak een luxe voer tuig. Deze inderdaad zeer ingrijpende verande ring op vervoergebied bracht, het spreekt wel vanzelf, allerlei moeilijkheden mede, o.m. trof het snel stijgende aantal automo bielen een wegennet aan, dat natuurlijk al lerminst op een dergelijk vervoermiddel be rekend was. Thans kan gezegd worden, dat deze moei lijkheid, dank zij het ministerie van Water staat, overwonnen mag heeten. Met het toenemenvan. het aantal motor voertuigen namen helaas ook de fiscale lasten op het motorverkeer gelegd, toe en op een wijze, en in een tempo, waarvoor de aan duiding ..crescendo" eigenlijk te muzikaal is. Vooral de laatste jaren zijn deze lasten enorm verhoogd en de gevolgen hiervan zijn niet uitgebleven. Zoo heeft de verzwaring der wegenbelas ting in 1935 een dusdanig ongunstigen in vloed op de ontwikkeling van het wegver keer uitgeoefend dat het aantal automobie len in Nederland in 1936 een daling ging vertoonen. Een beangstigend verschijnsel, wanneer aangenomen mag worden, dat het aantal motorvoertuigen als het ware een graadmeter is voor de economische ontwik keling van ons land. Naast dit ernstige ver schijnsel, gevolg van de stellig te hooge motorrijtuigbelasting, zagen wij en zien wij ook heden nog, dat en nu als gevolg van de personeele belasting het Nederlandsche wa genpark in hooge mate verouderd is. De in het laatste jaar, d.w.z. tot 1 Augustus 1937 weder geconstateerde minimale stijging geeft allerminst aanleiding onze ongerust heid te laten varen. Deze zeer ongunstige situatie ontnam ons den moed in 1937 een automobieltentoon stelling te houden. Wij kunnen en mogen echter niet bij de pakken blijven neer zitten en organiseerden derhalve wederom een expositie, teneinde den verkoop van motorvoertuigen te stimu- leeren. Ik veroorloof mij, zoo ging de heer Lang verder, met nadruk te zeggen, dat het weg transport overmatig is belast en ik hoop dat de regeering het groote economische belang van een gezonde ontwikkeling van het weg transport zal willen inzien. Openingsrede minister van Buuren. De minister noemde het een verheugend verschijnsel, dat in den nog steeds moeilijken tijd, dien wij thans beleven, de Nederlandsche vereeniging „De rijwiel- en Automobiel In dustrie" opnieuw den moed vond een tentoon stelling te organiseeren. Als het waar is, dat de ernstige crisis, die wij doorstaan hebben en nog niet te boven zijn, de „crisis van het geschokte vertrouwen" is, dan is een kloeke daad, als het organisee ren van een groote tentoonstelling zooals deze een der gepaste middelen tot crisisbe- striding, immers zij helpt mede om het ver trouwen te doen terugkeeren, moge de onder nemingsgeest van hare organisatoren en ex posanten anderen tot voorbeeld strekken. Met dit goede voorbeeld gaat de R.A.I. voor zichzelf slechts voort op den steeds door haar gevolgden weg. Het verheugt spr., dat er thans in de sta- tistiek van het aantal motorrijtuigen weer een opwaartsche tendenz is te bespeuren, bij ver gelijking met andere landen kan deze tendenz gering lijken, maar men moet zich hierbij toch wel realiseeren, dat de verhoudingen elders zeer belangrijk van de onze kunnen afwijken. Het trof spr.. dat de voorzitter na de hulde, welke hij bracht aan de rijkswaterstaats- ingenieurs voor welke hulde spr. hem gaar ne dank zeide een ietwat somber beeld heeft gegeven van de lasten, waaronder het wegverkeer gebukt gaat. Het was spr. bekend, dat dit een punt is van zorg in den kring van den automobielhandel en van het motorverkeer en spr. kan daaraan dadelijk toevoegen, dat dit ook voor hem zoo is. Elders is door de regeering reeds als haar standpunt verkondigd, dat zij erkent de zwaarte van de lasten op het motorverkeer drukkende, maar dat zij daarin op het oogen blik geene verlichting kan brengen met het oog op de eischen van het budget. Spr. zou in dit verband ook nog eens de Weldra de eerste crocus? BRILLEN W. KUIPERS Zn. Opticiens, ZIJLSTRAAT 97 TELEF. 12728 (Adv. Ingez. Med.)' aandacht willen vestigen op de zeer hooge bedragen, welke de overheid in hoofdzaak ten bate van het motorverkeer voor haar re kening neemt. Op de verkeersfondsbegrooting voor 1938 is rond 26 millioen uitgetrokken om aan de rijks wegen te verwerken en meer dan 10 millioen voor bruggenbouw. Let men nu verder op de uitgaven van pro vincies, gemeenten, waterschappen en andere lichamen voor de onder hun beheer staande wegen, waarvan een eenigszins nauwkeurige schattingspr. niet ter beschikking stppci maar waarbij men toch zeker wel op eenige tientallen millioenen per jaar moet rekenen, en denkt men dan voorts aan de nog enorme programma's van verdere wegenaanleg en wegverbeteriong niet alleen voor de rijks wegen, maar mede voor de secundaire en ter tiaire wegen, waarvan ook de laatstgenoem de van groot belang zijn voor het motorver keer dan gelooft hij toch wel te mogen zeg gen, dat de belastingopbrengst van het motor verkeer een nuttige bestemming vindt. Uit economisch oogpunt gezien, is het be lang van deze tentoonstelling ongetwijfeld groot. Zij vormt immers het tijdelijke brand punt van den geheelen Nederlandschen automobielhandel, haar welslagen is van zeer veel beteekenis voor den gang van zaken ge durende 1938 in dezen tak van handel als mede in een aantal industrieën. Spr.'s ambtgenoot van economische zaken heeft hem dan ook speciaal verzocht, zijn beste wenschen voor het slagen der R. A. I.- tentoonstellmg te willen overbrengen. Hier aan ook zijn goede wenschen parende, ver klaarde spr. de 26ste R. A, I.-ten toonstelling geopend. Overijselsche Ontspannings- vereeiiiging O. O. V. Geslaagde tooneclavond. De eerste opvoering in de nieuwe zaal van de Leeuwerik werd gisteravond gegeven dooi de tooneelvereeniging „De Liester" onder- afdeeling der O.O.V. De geheel bezette zaal heeft met groote aandacht de goed gespeelde stukjes gevolgt, waarbij bleek dat de accoustiek uitstekend is te noemen. De voorzitter opende, in dialect met een woord van welkom, in 't bijzonder tot afge vaardigden van vereenigingen, waaronder de 'besturen van Cremer en Limburgia. De be schermheer Dr. E. J. Baron de Vos van Steen- wijk had bericth van verhindering gezonden. Er werd medegedeeld dat in Januari het stoomschip „Dempo" bewonderd zal worden met aansluitend een bezoek aan het bal- masqué van de zustervereeniging in Den Haag. Het groote bal-masqué der O.O.V. wordt gehouden op 19 Februari a.s. in „Dreefzicht". Het eerste stuk, dat werd opgevoerd, heeft heel wat lachsalvo's teweeg gebracht en werd uitstekend gespeeld door de Liester- leden. Zeer merkbaar was het met gerouti neerde krachten te doen te hebben. In „Als men meisjes fopt" bleken allen zeer goed tegen hun'taak opgewassen te zijn. De hoofd rollen werden vertolkt door mevr. de Wilde, de heeren Reimer en De Berg, de bijrollen Stientje door mej. Davids en de barbier Smuts door den heer Veldink. De vele situa ties amuseerden de aanwezigen kostelijk, uitstekend. Het tweede stuk ..De truc van Tinus" in twee bedrijven bleek er even vast in te zitten wat rolkennis, uitspraak en spel betreft als het eerste. De heer Davids was als Tinus onverbeter lijk evenals Bertha, mej. M. Schutte, die door hun goede uitspraak en uitvallen de zaal op haar hand had. Mevr. De Berg zagen we voor 't eerst en bleek een goede aanwinst voor „de Liester" te zijn. De bijrollen Pietjes, Mietje en Dr. Vogel voldeden goed. Toch zouden we „de Liester" w'-üen aanra den met dergelijke krachten den weg van 't vorige jaar niet te verlaten en gelijk met „As toe zelf veurbiej geet" en „De Schande", wat uitstekende tooneelkunst was, meer groo- Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1888. SOESTDIJK, hedenmorgen. NTTROKKEN aan de sfeer van de realiteit van het hedewdaagsch jachtende le ven ligt het witte Paleis te Soestdijk als een stil sprookje. De frêle contouren teekenen zich tegen een zachtgrijze lucht. Links en rechts slingert de oprijlaan zich uit naar den straatweg. Er is bijna niemand in de omgeving te zien in den vroegen ochtend. Alleen de veldwachters staan plichtsgetrouw op hun post. De boomen rijzen met hun stevige stammen uit den grond op en ranken in hun toppen uit in een ragfijn, dartel, meer sereen takken- spel, dat tegen de milde grijze lucht silhöuet- teert. Het gazon voor het paleis tintelt van frisch groen, waar de dauw nog op drukt. Voor in het prachtige park, vlak achter het omheinde hek, sprieten de eerste prilgroene blaadjes van de crocussen eigenwijs en groei- graag uit den dampigen grond te voorschijn en vroolijiken hun reuzenbroers met hun einde- looze grauwe basten wat op. Maar misschien merken die het niet eens, want de sprieten zijn zoo nietig, en de boomkruinen zoo hoog boven den grond. Misschien ook wel Een tuinman bezemt en harkt den grond wat bij, Op zijn gemak. Een kruiwagenspoor slingert door het mos, dat weer opspringt. Aan den overkant verspreiden frischgroene dennen hun heerlijken geur. Kippen kakelen in het hok van de -hoeve aan de overzij. Een haan kraait. Voor de rest is er rust. Het is alles rustiek rondom het paleis, heel ge woonWaarvoor ook niet? Is er dan iets bijzonders? Iedereen weet het, iets zéér bijzonders. Er is een wonderlijke sfeer rondom het paleis. Maar het is met de wonderlijkste en schoon ste dingen van het leven zóó, dat zij zich ken merken door hun eenvoud. Het grootste won der van het leven is dat het zoo gewoon is.... Zoo ook hier. Op het paleis steken twee vlaggen uit, fel- oranje-kleurig met blauw doorkruist. De wind doet hen soms zachtjes uitwaaien. Ook de kruinen van de boomen wiegen dan mee. bijna onmerkbaar. Ergens fluit een vogel.... Links loopt een lakei in zijn kleurig uniform in de door glas beschermende paleisflank. Rechts zijn werklieden bezig met timmeren. Een auto rijdt het erf op. Een bakfiets volgt. En nog een. Het wordt later. De veldwachters surveil- leeren. Tegenover het paleis blijft een mensch staan. En nog een. Het wordt een-groepje, zoo gaat het vaak. Een vrachtauto snort voor bij.. Een personenauto houdt de vaart in. De menschen kijken naar buiten, naar het pa leis. Het ligt statig, rustig, koninklijk... Meer auto's, meer menschen. Het wordt later. En drukker. Een vliegtuig ronkt nader bij, maar maakt een eerbiedigen- omweg. Onder de wachtende menschen mengen zich fotografen met van die heel groote toestel len. Zij hebben hun tenten opgeslagen in hotel Trier. Drie operateurs van Foxfilm drinken er een kopje koffie. In het Badhotel zijn de jour nalisten ondergebracht. Daar heerscht nog rust in de ochtenduren. Alleen twee Zweed- sche journalisten zijn al uit de veeren en zoeken in de droomerig-grijze lucht naar in spiratie. In de kamer staat de telex als het ware onder een glazen stolp, roerloos en toch intens gespannen. Langs de telex leiden de draden van het menschelijke weten. Alle organen zijn gereed om het nieuws te ontvan gen en de wereld in te sturen. Nederland is niet nieuwsgierig, Nederland leeft mee, dat is heel wat anders. Het hart van het Hollandsche volk klopt in deze dagen in Soestdijk. Maar nog ver daar boven uit gaat de sfeer, die rondom het paleis heerscht. Ze is onzichtbaar en toch voelt men haar. Het is een sfeer van Hope, van Geloof. Zóó komt het Nederlandsche volk in gedachten tot Soestdijk, het sprookjespaleis van onze Prinses Juliana en onzen Prins tere stukken opvoeren op een flink tooneel. Een eigen strijkje dat keurige salon-mu ziek verzorgde, viel in het voor- en naspel op. De „Voetbalwedstrijd" was een zeer groot succes voor de leiders en werd met aanvu ring der aanwezige door Holland met 43 gewonnen. Een gezellig -bal waarbij de dans vloer veel te klein bleek, onder leiding van den heer De Wilde, hield allen tot 't laatste toegezellig bijeen. Een prachtig begin in 1933 voor de O.O.V. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Nota rishuis" op Donderdagavond. Vier Huizen en erven te Haarlem aan de Rijnstraat nos. 92, 94, 96 en 98. Gecombineerd f12.120, Th. M. Smit q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Rijn straat No. 100. f 3000, Th. M. Smit q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Rijn straat No. 102, f3060, G. M. van Assen dorp q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Rijn straat No. 14, f 3060, H. Visser q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Rijn straat No. 106 en een perceel grond, f3250, F. Wildeboer q.q. Het Huis, erf en tuin te Haarlem aan de Dr, Leydsstraat No. 119, f 3145, H. A. Dingboom q.q, Het Winkel- en Woonhuis met erf te Heem stede aan de Kerklaan No. 47, f 4900, W. Wakker. Het Winkel- en Woonhuis met afzonderlijke bovenwoning, bergplaats, erf, grond en ver dere aanhoorigheden te Haarlem aan den Kleverparkweg Nos. 94 zwart en rood, f 10.125, M. A. Joustra q.q. Een Huis, met stalling, schuren, erven en grond te Haarlem aan de Zomervaart No. 183, f 4950, F. A. Groen q.q. Een perceel Grond te Santpoort gelegen tusschen den Bloemendaalscheweg en Schaep- manlaan en uitkomende aan de Alberdingh Thijmlaan, f 1100, G. A. Veldhuyzen. Een Huis en erf te Haarlem aan de Sophia- straat No. 67, f 2235, Mr. L. G. van Dam. Een Pand geschikt voor velerlei bedrijf, met afzonderlijk opgang hebbende bovenwoning te Haarlem aan de Dr. Leydsstraat Nos. 54 zwart en rood en een pakhuis met bovenver dieping aan de Goetzeestraat No. 21, f 3950, H. N. Verdel q.q. Het Heerenhuis, genaamd ..Inéon", met schuur, voor- en achtertuin en vrije steeg te Haarlem aan de van Hogendorpstraat No. 23, f 5580, A. J. Tom q.q. Naarmate de uren verstrijken wordt het drukker voor het paleis. Het verkeer neemt toe, van auto's, van menschen. Men dringt tezamen en spreekt. Radiornenschen dragen draden aan, fotografen scharrelen door het publiek. In de paleistoren is een klok. Vijf voor twaalf staan de wijzers. Mijn horloge is achter. Ik zet het gelijk. En glimlach. Ik zet het horloge gelijk op de klik van het paleis Soestdijk. Dat zegt hel wat in deze dagen Een auto rijdt het erf op. Menschen kijken toe. Het wordt drukker, alsmaar drukker, vooral tegen den middag. Auto's rijden langs, menschen kijken, menschen loopen, menschen kijken Onaangedaan, rustig blijft het paleis. Statig en toch sierlijk, grijs en wit, ligt het achter het groene gazontoch was het vanmorgen vroeg mooier hier Zonder al die menschen. v. H. origineele verpakking „Uit 't vaatje met den groenen band" Wettig gedeponeerd onder No. 71373 (Adv. Ingez. Med BLOEMENDAAL LIJK AANGESPOELD Donderdagmidag werd aan het bureau van politie te Ov-erveen kennis gegeven dat aan het Bloemendaalsche strand onder deze. ge meente een lijk was aangespoeld. Bij het dooi de politie ingesteld onderzoek bleek het een lijk te zijn van een man, dat in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. In de kleeding waren enkele briefjes aanwezig, welke er op wezen dat het iemand was uit Breskens. De politie heeft zich in verbinding gesteld met den burgemeester van Breskens, die hun mededeelde dat inderdaad in 't begin van De cember van het vorig jaar een inwoner van zijn gemeente, J. J., die waarschijnlijk volgens het op het lijk gevondene de aangespoelde man is, is verdronken. De burgemeester heeft de familie van de vondst in kennis gesteld. Het lijk is te Bloemendaal naar de algemeene begraafplaats overgebracht. HEEMSTEDE Geldleening van 113.000. Vervroegde aflossing restant 4 leening 1936. B. en w. stellen den Raad voor te beslui ten, ten laste van de gemeente een geldlee ning aan te gaan met de Coöperatieve Zui- velbank, gevestigd te Leeuwarden, tot een nominaal bedrag van f 113.000, tegen een rente van 3 1/8 pet., koers 100 pet. en ver dei- op den grondslag van de volgende bepalin gen: De gelden zijn bestemd voor: a. vervroegde aflossing van het restant der 4 pet. geldleening 1936, groot oorspronkelijk f 100.000, aangegaan krachtens raadsbesluit van 27 Februari 1936, welk restant op 1 April 1938 nog bedraagt f 89.000.— b. dekking kosten terrein Raad huisplein 17.481.25 c. verbetering Heerenweg hoek Rijnstraat 2.899.30 d. verbouw Ververschingshuïs 2.511.07 e. uitbreiding toiletten Groenen- daal 1.108.38 Totaal f 113.000. De gelden zullen worden opgenomen op 1 April 1938. EEN GOUDEN ECHTPAAR. Op 8 Februari a.s. zal het echtpaar H. G. Versteeg en C. v. Haasteren wonende Glip- perweg 76, zijn gouden huwelijksfeest vieren. Hoewel hun beider geboorteplaats Leiden was, hebben zij het grootste gedeelte van hun leven aan den Glip gewoond. Als jong schoenmakersgezel werkte de heer Versteeg bij zijn vader te Leiden, die daar werkte voor het garnizoen. Drie jaar na hun huwelijk vestigden zij zich echter aan den Glip. de laatste 35 jaar in het huisje bij de Glipperbrug waar zij thans nog wonen. Nu oefent de bruidegom het schoenmakersvak niet meer uit. Het echtpaar heeft 5 kinderen en 19 klein kinderen. Donderdag zijn de bruidsdagen in gegaan en toen de Glipbewoners vernamen dat er een gouden echtpaar in „hun dorpje' 2l Januari: Een instrumentmaker te Leipzig heeft ten dienste der wetenschap een mikros- koop hi den handel gebracht, die 4400 maal vergroot. Bij dit instrument zijn de vroeger zoo belemmerende kleurschif tingen buitengesloten, zoodat ook de an ders zoo doffe omtrekken der te onder zoeken voorwerpen met gemak, door vol licht beschenen, zijn waar te nemen. Bij dit werktuig is een bijzonder pho- tografisch toestel om de preparaten ook te photografeëren. was, werd er een comité gevormd dat zou trachten dit heuglijk feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, dus circuleerde er een lijst, waarop vrij algemeen werd geteekend, ten eerste om een gepaste versiering aan te brengen, maar ook en vooral om een stof felijk blijk van genegenheid aan te bieden. In het eerste is het comité goed geslaagd. Voor de woning werd een fraaie eerepoort ge bouwd, met slingers naar het huis, wat des avonds met de noodige lampions er in, een aardig effect opleverde, terwijl de familie de woning zelf een feestelijk aanzien gaf. Toen het bruidspaar gisteravond per tram uit Leiden arriverde, stonden honderden Glipbewoners aan de eerepoort die het gouden paar luide toejuichten. Feestelijk werden zij door bruidjes ontvangen. Het „Lang zullen zij leven" daverde door den stillen avond. Dat het de oudjes dezer dagen niet aan belangstelling zal ontbreken, staat wel vast. Reeds nu waren vele bloemen en vruchten manden gezonden, o.a. van de Glipbewoners, van kinderen der naaste iburen en van de Vereeniging „De Hanze". Verlichting Zandvoortschelaan en Leidschevaartweg. B. en W. stellen natriumverlichting voor. B. en W. schrijven o.a. aan den Raad: De verlichting van de Zandvoortschelaan beantwoordt niet meer aan de eischen, welke in den tegenwoordigen tijd aan de verlichting- van een zoo belangrijken verkeersweg, als de Zandvoortschelaan is, mogen worden gesteld. Wij hebben daarom doen nagaan op welke wijze daarin verbetering zou kunnen worden gebracht, Na overleg met de Commissie voor de Be drijven zijn wij tot de slotsom gekomen dat het aanbrengen van natriumverlichting de aangewezen wij-ze van verlichting van dezen verkeersweg moet worden geacht, gezien de zeer gmistige ervaring, welke met deze ver lichting op den drukken Heerenweg in de afgeloopen jaren is opgedaan. Voorts achten wij het g-ewenscht, -en ook de Commissie voor de Bedrijven deelt deze mee ning, dat, ter verkrijging van een -goede aan sluiting met de verlichting van de Leidsche- vaart in de gemeente Haarlem, het gedeelte Leidschevaartweg tusschen de grens van Haar lem en de Zan-dvoortschebr-ug, eveneens van natriumverlichting wordt voorzien. De kosten van aanleg van natriumverlich ting voor de Zandvoortschelaan worden ge raamd op rond f 5750, terwijl jaarlijks voor deze verbeterde verlichting meer noodig zal zijn een bedrag van rond f 575. Het aanbrengen van natriumverlichting langs 't bovengenoemd gedeelte van den Leid schevaartweg, zal kosten rond f 2300, terwijl de grootere jaarlijksche kosten van deze betere verlichting worden geraamd op rond f 590. Wij merken hierbij op, dat de werkzaamheden voor deze verlichting, zoo mogelijk, zullen worden uitgevoerd gelijktijdig met de ver-breeding van den Leidschevaartweg, waaromtrent binnen kort een voordracht zal worden ingediend. B. en W. stellen den Raad voor, bovenge noemde credieten te verleenen. Durfde zich van pijn in bed niet te bewegen. Spit nu absoluut verdwenen. „Ik had een hevige aanval van spit. Als ik eenmaal in bed lag, was ik gedwongen in de zelfde houding te blijven liggen ik kon mij niet bewegen van de pijn, en ik wist niet meer wat ik ertegen moest doen. Men raadde mij" aan Kruschens Salt te gebruiken en ik ben blij dat ik het deed. Na één flacon te hebben gebruikt, kan ik tot mijn vreugd zeggen, dat mijn spit absoluut verdwenen is." G. A. V. De kleine dagelij ksche dosis Kruschen Salts dóet wonderen, daar zij Uw inwendige orga nen op natuurlijke wijze aanspoort tot gere gelde werking, waardoor Uw lichaam vrij blijft van alle schadelijke stoffen. Rheumati- sche pijnen, hoofdpijnen en lusteloosheid kent U niet meer. U voelt zich jong, fit en gezond. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1,60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel alsop de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 21 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Volksvoor stelling van het Engelsche blijspel: „Hilariteit in de Rechtszaal", 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Revue „Schep vreugde in 't leven". Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Adieu, Parijs!" 2.30 7 en 9.15 urn-. Frans Hals Theater: „De onweerstaanbare", Anny Ondra-film. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Stormduivels", 7 en 9.15 u. Rembra-ndt Theater: „B'etoovering om La Bohème", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Lokaal KoediefslaanBij eenkomst A.-R. Jongeren, 8 uur. ZATERDAG 22 JANUARI Gemeentelijke Concertzaal: Revue „Schep vreugde in 't leven", 8.15 uur. Raaks: Dansorkest La Gaité Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2