Buitenland leeft mee met de blijde gebeurtenis. MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN feADBO. PPDERAMMA DINSDAG 1 FEBRUARI 1938 HAAREEM'S DAGBEA0 Felicitaties van Staatshoofden. De blijde gebeurtenis aan het Ne derlandsche Hof heeft ook buiten Ne derland sterken weerklank gevonden. Overal in het buitenland hebben de Nederlandsche koloniën uiting aan haar vreugde en medeleven gegeven en talrijk zijn de gelukwenschen, die het Prinselijk Paar van over de gren zen bereikten. Wij ontvingen hierover o.a. de volgende be richten: In Engeland. In de Nederlandsche kolonie te Londen is de blijde tijding met vreugde ontvangen. Op het gezantschapsgebouw werd onmiddellijk de vlag geheschen: Wellicht zal Donderdag een feestmaaltijd gehouden worden. In de Nederlandsche kerk in Austin Friars zal Vrijdag een speciale dankdienst gehouden worden. Van het kerkgebouw wapperen de Nederlandsche en de Britsche vlag, terwijl de kerk met bloemen en vlaggen versierd zal worden. Vrijdag wordt voor de Nederlandsche kolonie een feest georganiseerd. De Neder landsche club zal zich waarschijnlijk vandaag aan een feestmaal vereenigen. De Nederlandsche zeelieden te Londen vie ren de blijde gebeurtenis aan boord van hun schepen en in het Nederlandsche tehuis voor zeelieden. Toen het nieuws aan de oevers van de Theems bekend werd, naderde de „Honte- stroom" juist zijn ligplaats bij dé London Bridge. Havenarbeiders riepen de bemanning toe, dat er een prinses was geboren, waarop de Nederlandsche zeelieden met gejuich ant woordden. Het Engelsche koningspaar werd nog voor het vertrek van Sandringham naar Londen in kennis gesteld van de blijde gebeurtenis aan het Nederlandsche Hof. Zij zonden on middellijk een gelukwenschboodschap aan Prinses Juliana. Alle middag-edities brachten het bericht op de voorpagina, groot opgemaakt, met foto' van Prinses Juliana en Prins Bernhard en lange berichten over de gebeurtenis. De „Evening News" zegt in een hoofdarti kel, dat Engeland Prinses Juliana, die hier zeer bemind is, en het Nederlandsche volk oprecht gelukwenscht. De toejuichingen, waarmede Prinses Juliana en Prins Bernhard te Londen werden begroet in den kroningstijd, waren de uiting van een gevoel, dat thans op nieuw aan den dag treedt. In een hoofdartikel onder den titel „De Oranjezon is opgegaan" schrijft de Daily Teelgraph, dat de vreugde waarmede de ge boorte van een dochter van Prinses Juliana ontvangen is „door onze zeer goede vrienden en buren de Hollanders in vollen omvang door ons gedeeld wordt. Prinses Juliana heeft van haar jeugd af belangstelling en zelfs genegenheid voor het Britsche volk gevoeld. De wetenschap, dat zij thans een erfgename geschonken heeft aan den Ne- derlandschen troon wekt oprechte voldoe ning bij alle klasse in dit land". De Daily Telegraph voegt hieraan toe: „Het is een oprechte gelukiwensch waard, dat Prins Bernhard hersteld is van zijn recente ernstige ongeluk en in staat is, het geluk te deelen, van zijn koninklijke echtgenoote en van het standvastig getrouwe Nederland sche volk". Officieele felicitaties uit België. De Belgische koning heeft een felicitatie telegram gezonden aan koningin Wilhelmina en een aan Prinses Juliana en Prins Bern hard. Tevens heeft minister Spaak den ge zant van het Belgische hof te Den Haag, ba ron Herry, opgedragen aan de koninklijke familie en aan de Nederlandsche regeering de oprechte gelukwenschen te betuigen van de regeering en het volk van België, welke har telijk instemmen met de vreugde van het hof en het volk der Nederlanden. Ter viering van <!e blijde gebeurtenis zal de Nederlandsche consul te Gent Woensdag middag zijn landgenooten ontvangen in het consulaat in de Twee Bruggenstraat. Zooals men zich kan voorstellen is het beric-ht van de geboorte van een prinses dooi de Nederlandsche kolonie te Brussel met groo- te vreugde ontvangen. Onmiddellijk na het bekend worden werd door velen de Nederland- she vlag uitgestoken, naast de Belgische kleu ren. Natuurlijk werd ook op de Nederlandsche legatie het rood-wit-blauw geheschen, met den oranjewimpel in top. In het Hollandhuis in de Auderghemlaan is de vreugde overgroot. De portretten van prinses Juliana en prins Bernhard zijn ver sierd met bloemen ën linten. In de legatie is een register ter teekening gelegd en reeds velen hebben hun handtee- kenning gezet, o.a. een vertegenwoordiger van koning Leopold III, leden van de regeering en van het diplomatieke corps. Binnen enkele dagen zal de Nederlandsche zaakgelastigde, Jhr. J. W. M. Snouck Hur- gronje, ter gelegenheid van de blijde gebeur tenis een receptie houden in de legatie. Gelukwenschen van Hitier. Uit Berlijn: De Fuehrer en rijkskanselier, Adolf Hitler heeft zoowel Hare Majesteit Koningin Wil helmina als H.K.H. Prinses Juliana en haar gemaal telegrafisch gelukgewenscht. De geboorte van de Prinses werd door alle kranten op de frontpagina vermeld. Verder gaven de bladen uitvoerige verslagen over de feeststemming in Nederland. Oostenrijk leeft mee. Te Weenen en in geheel Oostenrijk is de geboorte van het vorstelijk kind met groote blijdschap vernomen. Het is den laatsten tijd herhaaldelijk ge bleken, welke een innige en ware vriendschap de Oostenrijkers voor het Nederlandsche volk gevoelen en hoe hoe men hier met ons mede leefde. Op het Nederlandsche gezantschap werd het nieuws het eerst vernomen. Weldra wist het de geheele Nederlandsche kolonie. De tele foons stonden geen oogenblik stil. Op het gezantschap en het consulaat-gene raal werden de rood-wit-blauwe vlaggen met oranje wimpels, die allang klaar lagen, uitgestoken. Ook aan enkele particuliere hui zen waren Nederlandsche, zoowel als de va- derlandsche driekleur uitgestoken. Op het ge Nederlanders in den vreemde maken zich op tot feestviering zantschap zijn felicitatieregisters voor de be zoekers gereed gelegd. Binnen enkele dagen zal een groote ontvangst voor de Nederland sche kolonie worden gehouden. Gisteravond vond een groote Nederlandsche viering plaats in de Rathauskeller Vreugdebetoon in Zuid Afrika. In geheel Zuid Afrika is de geboorte van de dochter van Prinses Juliana met vreugde begroet. De plaatselijke Nederlandsche kolo nies maken alle voorbereidingen voor feest vieren. De vreugde van de bevolking, vooral van het Afrikaansch sprekende deel, blijkt duidelijk uit de groote hoeveelheid telegrammen, welke door de Nederlandsche legatie te Pretoria wordt ontvangen, een van de eerste telegram men was afkomstig van Smuts. Gisteravond werd een groot vreugdevuur ontstoken op een heuvel bij Pretoria, in te genwoordigheid vtan vele toeschouwers uit Johannesburg. Groote belangstelling in Noorwegen. Uit Oslo: De geboorte van het Nederland sche prinsesje wordt ook hier met groote be langstelling ontvangen en de dagbladen pu- bliceeren sympathieke artikelen. De minister van buitenlandsche zaken, Koht, heeft den Nederlandschen gezant de gelukwenschen van de Noorsche regeering overgebracht en de Noorsche zaakgelastigde te 'sGravenhage heeft opdracht gekregen persoonlijk de gelukwenschen van de Noor sche regeering aan de Nederlandsche regee ring over te brengen. Parijs verneemt het nieuws. De geboorte van de prinses in het Oranje huis was tegen het middaguur te Parijs be kend geworden door groote opschriften in de „Paris Midi", het Parijsche twaalfuurblad. Het was wonderbaarlijk te bemerken, met welk een snelheid het nieuws zich in de Fransche hoofdstad verspreidde en tevens zeer verheugend te zien, met welk een oprechte vreugde de Parijzenaars het bericht van de geboorte vernamen. Om erop te wijzen, dat onze kleine prinses ook nog Fransch bloed in de aderen heeft, ging de „Paris Soir" zelfs terug tet Claude de Chalon, de laatste erfgename in directe lijn van het Huis van Oranje, die later trouwde met Hendrik van Nassau. De te Parijs wonende Nederlanders werden van alle kanten door Fransche vrienden en kennissen gelukgewenscht. In de Nederlandsche kolonie werd het reeds zoo lang verbeide nieuws met groote vreugde ontvangen. Op het kantoor van den Rotterdamschen Lloyd in de Rue Scribe was men op de gedachte gekomen van lange lin ten Oranjestrikken te fabriceeren, welke niet alleen aan het eigen personeel en dat van de nabij gevestigde firma Van Ommeren werd uitgereikt, maar tevens aan eiken Nederlan der werden aangeboden, die het kantoor bin nenstapte. In de woning van onzen gezant te Parijs, jhr. Loudon was een album ter teekening opengesteld, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Behalve de te Parijs wonende Nederlanders hebben ook verschillende buitenlandsche ge zanten en andere leden van het corps diplo matique, van de gelegenheid gebruik ge maakt om hun aanhankelijkheid te betuigen aan het Oranjehuis en hun vreugde met de komst van een kleine prinses. Eng- Vlootbesprekingen met Frankrijk en Amerika. Tusschen Groot-Brittannië, Frank rijk en de Ver. Staten zijn besprekin gen gevoerd over de geruchten, dat Japan slagschepen op stapel zal zet ten, boven het bij het verdrag van Londen toegestane aantal. Japan heeft dit verdrag niet onderteekend. Zoolang geen zekerheid hieromtrent be staat, zal de verhoudings-clausule van het verdrag niet in werking worden gesteld, doch zoolang de houding van Japan niet opgehel derd is, zal de kwestie onder het oog gezien moeten worden. De Japansche ontkenning is niet voldoen de, aangezien deze alleen twee bepaalde tonnenmaten betreffen en niet elk tonnage boyen 35.000 ton dekken. Framfarijk. Fransche vloot zal niet achterblijven. Minister William Bertrand heeft o.a. ver klaard, dat het voorbeeld van wijsheid en matiging dat de Fransche vloot heeft gege ven voor 1938 geen weerklank heeft gevon den en langer dit te handhaven zou de Fran sche belangen ter zee ernstig schade doen, evenals de Fransche belangen over zee. De minister is voornemens de regeering hier mede op de hoogte te stellen en haar voor te stellen overeenkomstige maatregelen te nemen. Bij het aanvaarden van zijn taak heeft de minister aan het hoofd van de ma rine een beproefd militair gevonden, alsmede plannen, welke er op wachten te worden uit gevoerd. Zoodra de financiëën ter beschik king zullen worden gesteld, zal de vloot ver beterd worden, zekere oudere eenheden zullen dan binnenkort vervangen worden. Amerika. Gevechten aan de Mexicdansche grens. Reuter meldt uit Brownsville (Texas) 31 Januari: Aan de Mexi- caansche grens hebben zich gevech ten afgespeeld tusschen de autori teiten en benden, die zich met het smokkelen van munitie zouden heb ben bezig gehouden. Vier personen zijn hierbij gedood. De troepen maak ten een vrachtauto met munitie buit. Volgens onbevestigde berichten heeft zich te Ramirez, op 56 K.M. van de grens, een soortgelijk gevecht voorgedaan, waarbij achttien perso nen zijn gedood. Franco's kabinet definitief gevormd. De drie defensiewapenen onder generaal Davila. Generaal Franco heeft gisteravond blij kens een Havas-'bericht uit Salamanca het decreet geteekend, waarbij een nieuwe regeering gevormd is. De regeering heeft in hoofdzaak de reeds aangekondigde samen stelling-. Slechts zijn de portefeuilles van oorlog, ma rine en luchtvaart samengebracht in het ministerie van defensie, dat onder leiding van generaal Davila staat. Minister van financiën is Axaado, minister van landbouw Ouesta. De eerste bijeenkomst van het kabinet wordt morgen gehouden. Naar Reuter verder meldt heeft Franco de mannen, geboren in het eerste kwartaal van 1909 onder de wapenen geroepen. 16 RIJKSSTR.WEG 16 HAARLEM-N. - TELEF. 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren lederen morgen van 912 uur. Avondspreekuren: Dinsdag en Donderdag 79 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspr e ekur en Maandag, Woensdag, Vrijdag van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Weer keek Thijs Dickie een oogenblik aan. Stil maar, Dickie, ik zal wel hulp gaan halen, zeiden zijn oogen voortdurend. Neusopius, wat ben je met ons van plan? vroeg Thijs rustig. Neusopius lachte even. Dat gaat je niets aan, leelijk mirakel! grinnikte hij. Maar dit liet Thijs zich niet zeggen. Hij vloog op Neusopius aan en gaf hem een geweldige klap tegen zijn buik. Neusopius sloeg half dubbel en Thijs maakte van de gelegenheid gebruik, zoo hard hij kon, weg te loopen. Maar Neusopius hem na! Zoo hard hij kon stormde Thijs de trap af, groote stofwolken vlogen Neusopius in het gezicht. Maar deze wist van geen opgeven en rende zoo hard hij kon achter Thijs aan. Hij moest en zou dat kleine mirakel hebben, wat er ook gebeurde! Daar zag Thijs een kleine kamer. Als laatste redmiddel moest hij wel hierin, anders zou hij niet meer terug kunnen, want de gang liep dood. Zoo snel hij kon, verdween hij in de kamer. Engelsch schip aan de Spaans&he kust getorpedeerd. Tot de slachtoffers behoort een agent van de niet-inmengingscommissie. Radio Barcelona deelt mede, dat de chef van de vlootbasis te Carta gena Maandagmiddag om 13.20 uur ter kennis gebracht heeft, dat een onderzeeër op zestien mijl van de kust een Engelsch steenkoolschip, dat zich naar Cartagena begaf, tot zinken heeft gebracht. Onder de slachtoffers bevindt zich een con trole-agent van de niet-inmengings commissie, een Zweed, voorts de ge zagvoerder van het schip, een offi cier en de tweede machinist. De an dere leden der bemanning zijn gered. Elf slachtoffers. Nader meldt Rjeuter uit Cartagena, dat het Britsche vrachtschip „Endy- mion" door een duikboot van de vloot van Franco tot zinken is gebracht. Elf opvarenden, onder wie de kapitein en de Zweedsche waarnemer zijn om het leven gekomen. Het schip was op weg naar Cartagena met 1700 ton steenkool aan boord. Britsche troepen slaags met Arabieren. Ook de luchtmacht kwam er aan te pas. Britsche troepen, die zochten naar een bende gewapende Arabieren, raakte bij Je- nin, vijftig mijl ten noorden van Jeruzalem, plotseling slaags met de Arabieren. De lucht macht werd gewaarschuwd en deze nam deel aan het gevecht. Men gelooft, dat de Arabieren verliezen hebben geleden. De ontploffing bij Segni. Achttien dooden. ROME, 31 Januari. Stefani meldt, dat bij de ontploffing bij Segni 18 mensehen om het leven zijn gekomen. Bloedige strijd in 'Anwei. Chineezen zouden duizend man verloren hebben. Uit Sjanghai, 31 Januari: De gevechten die gisteren bij Mingkwang, op 55 KM ten noord westen van Tsjoehsjen in de provineiè Anwel 2ijn geleverd, waren van een buitengewone hevigheid. Bij het aanbreken van den dag stuitte een Japansche detachement op een sterke Chineescihe troepenmacht ten zuidwes ten van Mingkwang, waarop zich een felle strijd ontspon. De Chineezen zouden volgens dit bericht meer dan duizend dooden hebben verloren, de Japanners daarentegen slechts 25 dooden en gewonden. Washington aanvaard Japansche verontschuldigingen. Het Amerikaansche departement van bui tenlandsche zaken heeft de Japansche ver ontschuldigingen voor het incident-Allison aanvaard. Het departement heeft tevens bekend ge maakt, dat de Japansche autoriteiten den officier en de twintig man, die bij het inci dent betrokken waren, voor den krijgsraad zal dagen. „Nu juicht een volk''. Geslaagde Oranjefilm. HAARLEM Dinsdag. In het Frans Hals Theater en in het Luxor Sound Theater draait sinds de blijde gebeur tenis een alleraardigst filmpje, getiteld „Nu juicht een volk". Door Fientje de la Mar, Jo Vincent, Kommer Kleyn en Eduard Verkade wordt op de van hen bekende wijze een stuk je voorgedragen, betrekking hebbende op de nieuwe Oranje-telg. Het hoogtepunt van de film wordt wel ge vormd op het moment dat de bekende zanger Henk Viskil op het doek komt en animeert tot meezingen van vaderlandsehe liederen. Gisteravond werd het Wilhelmus staande en uit volle borst meegezongen. STADSSCHOUWBURG. Donderdag 3 Februari geeft de N.V. Vereen. Rotterdam's Hofstad-Tooneel, directeur Cor v. d. Lugt Melsert, in den Stadssehouwbugr, wegens het groote succes bij de voorgaande voorstelling, een herhaling van het Engelsche werk: „De tijd en de familie Conway", van J. B. Priestley, met Vera Bondam, Bets Ranucci- Beckman, Enny Meunier, Adr. Canivez, Joeki Broedelet, Marty Hansen, Dirk Verbeek, Hans van Meerten, Paul Steenbergen, Piet Hinks. TWEEDE JEUGDCONCERT MET DE H. O. V. In verband met de nationale gebeurtenis, is het concert ven de „Vereeniging voor Muzi kale Ontwikkeling der Schooljeugd", dat deze week gegeven zou worden, uitgesteld tot Maandag 14 Februari. De volbezette agenda's van Stadsschouwburg en Gemeentelijke Con certzaal lieten alleen dien datum vrij in de Gemeentelijke Concertzaal. De inleidingen aan de scholen worden opnieuw geregeld; alle bijzonderheden worden tijdig bekend gemakt. SUBSIDIES WERKLOOZENKAS IN 1938. HAARLEM Dinsdag. Bij de jaarwisseling hebben tal van werk lozenkassen wijzigingen in de reglementen aangebracht en is er ook wijziging gekomen in de verstrekking van subsidies. Voorzoover in 1938 werkloozenkassen in aanmerking zijn ge bracht voor een subsidie van meer dan 100 pet. zijn die subsidies als volgt bepaald (hierbij is met de uitzonderingen voor de diverse groe pen geen rekening gehouden) Bouwvakarbeiders 160 pet. Fabrieksarbeiders 120 pet. Houtbewerkers 170 pet. Kleermakers 130 pet.. Landarbeiders 180 pet. Sigarenmakers 130 pet. Transportarbeiders 120 pet. Van de 135 werkloozenkassen in ons land, zullen indien de omstandigheden niet tot wij ziging aanleiding zullen geven, 89 werkloo zenkassen met 't normale subsidie van 100 pet. werken. „Er is een Prinses geboren.' Eeu aardige Profiltifilm, HAARLEM Dinsdag. De filmtheaters „Rembrandt" en „Cinen Palace" hebben de film „Er is een prinses g boren" op him voor-programma genomen. Het is een alleraantrekkelijkst gearrangee de terugblik op het leven van het Prinseli paar, hoofdzakelijk ontleend aan journaa' voorzien van een zeer geslaagde tekst do Wim Kan. Het doet goed juist thans deze bl in het nog zoo nabije verleden te werpen. H voortreffelijk zijn de opnamen van het huw lijk van het prinselijke paar. Hoe aardig is h weer eens de scène te zien, waarin Prinses J liana in Krynica een waar sneeuwballeng vecht met haar Gemaal levert. De opnam* van Prins Bernhard's eerste officieele kon: in Nederland brengen ons weer in de sfe van de blijde veriovingsdagen van het prins lijke paar, waarin ons volk ook zoo sponta; meeleefde. De film besluit met een dichte lijke apotheose van Wim Kan, bestemd vo ons pasgeboren prinsesje. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De droeve maandlijst. In het tijdvak van 1 Januari tot28 Janui 1938 verdronken in ons land: 4 jongens ber den 16 jaar, 12 mannen en 5 vrouwen, zamen 21; bovendien verdronken in dat tij vak 8 personen bij auto-ongevallen te wat in totaal 29 dooden. Het aantal auto-slachtoffers is in verg lijking met .het geheele aantal over 1937, i 24, buitengewoon hoog. In die 4 weken werden gered of wisten zi te redden: 2 jongens beneden 16 jaar. 2 me jes, 6 mannen en 4 vrouwen, tezamen 14 g red. Van dit getal 14 werden zwemmend gen 2 jongens, 1 meisje, 2 mannen en 2 vrouw* 1 man wist zie hzwemmend te redden, ft handreiking werden 3 personen gered, n boothulp 1, met een schippershaak 1 en n behulp van een reddingshaak ook 1. Uit te water geraakte auto's werden gei of wisten zich te redden 30 personen. I aantal geredden bedraagt dus in totaal 44. Er reden van 1 tot 28 Januari te water auto's, die ingeschreven werden in de Boii statistiek; 14 auto's die in slooten reden, zc der veel gevolgen voor de inzittenden, were niet ingescreven. WOENSDAG 2 FEBRUARI 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415,5 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.31 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze keuke causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor j beiders in de Continubedrijven. 11.30 „Besti ding van de werkloosheid", causerie. 15 Gramofoonmuziek: 12.30 „Fantasia" en g mofoonplaten. 1.30—1.45 Gramofoonn ziek. 2,00 Kniples. 2.30 Voor vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gran foonplaten. 6.00 „De Ramblers". 6.40 Cau rie „Fries op de school". 7.00 Koorzang. r Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 H haling SOS-berichten. 8.03 Berichten Ai VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Rad tooneel. 9.30 VARA-orkest. 10.00 Berich- ANP. 10.05 Koorzang (Gr. pl.) 10.30 Gran foonplaten. 11,15 Orgelspel. 11.4512,00 G mofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 6.30—7.00 Onderw fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde n ziek (Gr. pl.), 8.30 Gramofoonmuziek. 5 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonplat 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuz: 11.15 Ensemble van der Plorst. 12.00 Beri* ten. 12,15 Gramofoonplaten. 12.30 Verv concert. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Sopi" en piano. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 G mofoonmuziek. 4.00 Viool en piano. 4.45 F citaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofo muziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. i Taalles en causerie over het binnenaan ringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Bo bespreking. 7.45 Reportage. 8.00 Berich ANP., Herh. SOS-berichten. 8.15 NCRV- kest. 9.00 Causerie „De wederkomst des H ren" (III). 9.30 N.C.R.V.-orkest en soli 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Dampraa 10.20 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiek 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Hier: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,20—11.50 Orgelspel. 12.05 Orgelconc. 12.35 BBC-Northem-orkest. 1.20 Gramofo platen. 1.50—2.20 De Wessex Players. Gramofoonmuziek. 4.20 Vesper. 5.05 G mofoonmuziek. 5.40 Lew Stone en zijn B: 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. Orgelspel. 7.20 „The Rebel Maid", opere 8.20 Declamatie. 8.35 BBC-symphonie-orl en soliste. (Om 9.20 Berichten). 10.40 G mofoonplaten. 11.15 Öscor Rabon en Band. 11.50—12.20 Jazzmuziek. (Gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50. 9.15, 10.40 en 11.20 Gramofoonpla 12.20 Stofmuziek van de Garde Républic£ en zang. 3.05 Pianovoordracht. 4.20 Z£ 5.20 Giardino-orkest. 8.50 Zang en pi£ 9.35 Variété-programma. 10.50 Gramofo platen. KEULEN, 456 M. 5.50 Rheinische Landesorkest. 7.50 SA- leest. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Gramofo platen. 1.35 Omroepsextet. 3.50 Omro orkest. 6.30 Blaasorkest. 7.50 Pianovc dracht. 8.05 Gevarieerd px-ogramma. 9/. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Hermann Hagestedt's orkest. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 New Pal£ ox-kest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 C roeporkest. 6.50 Gramofoonplaten. 7.20 Z; en piano. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. Gramofoonmuziek. 10.5011.20 dito. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gramofoonplaten. 12,50 J. Schnyd orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Felleman's orkest. 6.20 Zepparoni-kwar 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepsalor kest en solisten. 9.05 Luiks Koor- en ork* concert.. 10.3010.40 en 10.5011.20 Grax foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Ferdy Kaufmann's orkest en solisi 7.20 Omroep-Amusementsorkest. 9.20 Beri ten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Scheepswe bericht 10.20—11.20 O. Kermbach's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6