Haariemsche feestvreugde steeg ten top Blijde gebeurtenis allerwegen met blijdschap en enthousiasme gevierd. Emser-Zout DINSDAG FEBRUARI 1938 HAARD EM'S DAG BE AD Feestvreugde door geen wanklank verstoord. Vreugdevuur aan de Paviljoenslaan te Haarlem. Avond die nog lang in de. herinnering zal blijven. - et groote opgewektheid is gisteren in de Spaarnestad feest gevierd.. In den mid- dag heerschte overal, zoo wel in het centrum als in de buiten wijken een vroolijke bedrijvigheid, die het beste voor den avond deed verwachten! En die verwachting is niet be schaamd geworden, met een sponta neïteit en een enthousiasme zooals we nog maar zelden gezien hebben, is deze avond gevierd en nog lang zal hij blijven voortleven in de herinne ring van degenen die er getuige van zijn geweest. Er is gehost en gedanst, er is kennis gevierd en naar de illuminatie gekeken, men heeft zich verlustigd in den aan blik van een fakkeloptocht en van de vreugdevuren die op verschillende plaatsen waren ontstoken. Er is feest gevierd! In Nederland en ook in Haarlem: maar liet is toch prettig om te ver nemen dat bij al die feestelijkheden zich, mede dank zij de voorbereiding', geen ongeregeldheden hebben voorge daan. Door de verlichte en bevlagde straten trok een goedlachsche menigte blij dat nu eindelijk de spanning van zoovele weken verbroken was. Liede ren door luidsprekers uitgeschald wer den luidkeels meegezongen, men be zocht de vermakelijkheden of de cafés en de stemming werd naarmate de avond vorderde niet minder, integen deel, steeds weer laaide de feestvreug de overal op, het werd een apotheose van enthousiasme en oranje-liefde die onvergetelijk is. Iedereen deed mee en werkte mee om de feestvreugde te verhoogen; uit bijna alle huizen wapperden de vlaggen terwijl hier en daar ook door illuminaties meer luister aan het geheel werd bijgezet. Het is een festijn geworden van levens vreugde en jolijt, die door geen wanklank werd gestoord. Op waardige en gepaste wijze heeft Haar lem de blijde gebeurtenis gevierd, een viering die ook heden voortgezet wordt en indien men het voor mogelijk wil houden nog zal culmi- neeren in dezen Nationalen Feestdag. Maar dit was het eerste, het intens blije en spon tane dat talrijke harten heeft verwarmd, dat gistermorgen een juffrouw door de straat deed rennen in een hoogst opgewonden toe stand, luid aan iedere deur bellend en het uitroepend „Prinses Juliana heeft een doch ter", om dan weer gauw verder te hollen. Zoo was het met iedereen, men werd mee gesleept, aangestoken door die spontane vreugde en niemand die er zich aan kon ont trekken. Tot diep in den nacht is er gejubeld en ge juicht en het feestgewoel is slechts overstomd om vandaag op den Nationalen Feestdag weer des te hooger op te laaien. Grootste drukte op de Groote Markt. Ook gisteravond concentreerde de groot ste drukte zich op de Groote Markt. De vlam men van de twee daar opgerichte vreugdevu ren wapperden goudgeel in den wind, en ver spreiden een tooverachtig schijnsel. De ver lichte toren van de St.-Bavo was een onwe zenlijk verschijnsel, als een droombeeld plot seling opduikend in de duisternis. De bioscoop en het café aan de markt hadden kleurige lichtreclames in hun facade. De metalen stem van de loudspeaker in het stadhuis galmde vroolijke muziek met vlagen over het plein. „Weet u dat Haarlem eigenlijk een bad plaats is?" vroeg me iemand. Het was druk op de Groote Markt, en ik zei daarom: „Hoe zoo?" „Wel, er deint een zee van menschen door de stad. De stad baadt in een zee van licht. Golven van enthousiasme varen door de me nigte. En de straten zijn één vlaggenzee. Als Haarlem nu nog niet aan zee ligt Hoezee! werd er geroepen. Nog meer zee. De vreugdeuitingen bestendigden zich tot laat in den nacht, De nationale sport: hossen! Wie onze nationale sport alleen het voet balspel noemt heeft het mis. De nationale sport bij uitstek d.w.z. de sport die wij op nationale feestdagen beoefenen, is toch wél het hossen. Gisteravond werd er weer het bewijs van geleverd. Onvermoeid hoste de jeugd de straat heen en weer. Juichend en joelend. Men had er een voorliefde voor om daarheen te stroo men waar het op zijn volst was. Om daarmee een z.g.n. „boom" te forceeren een term in de hossport en dan maar duwen jongens. Het heeft iets weg van rugby, dat hossen. Auto's die zich in de Houtstraat begaven, wer den bij voorkeur ingesloten Soms leek het in derdaad alsof die vehikels op de menschen- zee dreven. Kermisplezier. In verschillende verspreide deelen van de stad o.a. op het Wilsonsplein en aan de Haam gracht werd kermis gehouden. Draaimo lens in allerlei variaties deden hun werk. De autotent ophalen! Zij kunnen er botsen naar dingen goed leert doen door ze eerst ver keerd uit te voeren. Dat dat betreft kunnen 'adspirant automobilisten hun hart in de antotent ophalen! Zij kunnen er botsen naar hartelust. Mogen zij zich er echter van bewust zijn dat zooiets bij het gewone, autoverkeer op den rijweg niet geoorloofd is. Poffertjes kramen verspreiden hun geuren, zonder welke geen kermissfeer compleet kan zijn. Oliebol- lenkramen hadden druk werk. Lr de schiet tenten knalden de schoten. Het rad van avontuur wentelde. Kooplieden prezen him waar aan. En het publiek dromde overal teza men, hier en daar geïnteresseerd meedoend, elders echter zich beperkend tot kijken. (Een karakteristieke trek van de Hollanders overigens dat kijken naar anderen en zelf niet meedoen.) Een vlooientheater, waarin alleen Nederlandsche artisten optraden, pronkte terzijde. De golvende draaimolen met van die paddestoeltjes, waar je zoo moei lijk op kunt blijven zitten, trok veel belang stelling. Een draaimolen in welker wagentjes je naar hartelust kan veeren van laag tot hoog met Micky Mousefiguurtjes op de bakken geteekend, had geen gebrek aan cliëntèle. De meest tegengestelde muziek soorten mengden zich dooreen tot die romme lig romantisch melodie, die de kermissfeer eigen is. Verschillende soorten kermistheaters één met griezelige teekeningen op den wand en mannen met Tropenhelmen op als spulle- bazen (geen sinecure zoo'n Indisch costuum in de zoo nu en dan venijnig opstekenden wind) lokten ook bezoekers. Omstreeks twaalf uur was in het getij van de menschenzee, dat eenige malen vloed en misschien wel springvloed gekend had, kenne lijk de eb ingetreden. Hoog laaiden de vreugdevuren op. In Haarlem-Noord hebben de vreug devuren bij de Kennemerbrug en de Jan Gijzenbrug hoog opgelaaid, tot groote vreugde van de vooral op het Frans Halsplein zeer talrijke aan wezigen. Er was hier trouwens ook nog meer te ge nieten, want het volijverig bestuur der Oranj evereeniging Haarlem-Noord had voor een waarlijk feeërieke verlichting van het Frans Halsplein gezorgd. Daar preikten talrijke kleine roode lichtbal- lonnetjes met in het midden één groote kroon als een symbool voor de eenheid van ons volk. Prachtig staken de roode ballonnetjes tegen den donkeren hemel af en al viel er zoo nu en dan een miezerig motregentje en sloeg de wind den regen in het gezicht, aan de ware feeststemming deed dit alles niets af. Zoowel op de Kennemer- als de Jan G;zen- brug waren voorts de bekende gasfakkels aan gebracht, waarvan de vlammen in den wind danig heen en weer speelden. Bij het groote vuur op de Kennemer brug stond een compacte menigte, die zag hoe de lekkende vlammen in het hout een gereede prooi vonden, om dan in het water luid sissend een ontijdigen dood te vinden. Vooral de ontsteking van het Bengaal- sche vuur had een daverend succes. Vele „ah's" en „oh's" gingen op toen de heele omgeving, van de schuit waarop de houtvoor- raad gestapeld was uit, in groene en blauwe kleuren prijkte. De feestvreugde bereikte wel haar hoogte punt bij het aankomen van den stoet van de Jan Gijzenvaart, die nadat eerst daar het vreugdevuur was ontstoken naar het Frans Halsplein marcheerde. Voorop ging de harmonie „St. Caecilia"; bij het Frans Halsplein werd halt gemaakt en tot niet geringe vreugde van de omstanders eerst het Wilhelmus gespeeld, weldra gevolgd door andere vaderlandsche liederen. Vervolgens werd op het Plein en de Kenne merbrug opnieuw Bengaalsch vuur ontstoken dat ook nu weer een groote attractie bleek te vormen. Tevoren was reeds in den tuin van het Tehuis voor Ouden van Dagen vuurwerk afge stoken dat ook, en dit spreekt vanzelf, zeer in den smaak viel bij de oudjes. Ook de gevel van het huis was smaakvol en bijzonder aar dig versierd. Fakkeloptocht en vreugdevuur. Het ging Maandag weer allemaal zoo spon- taan-weg, de feestviering in Haarlem en het was er niet minder aardig om. Het eenige, dat vooruit was aangekondigd was de fakkelop tocht met het daarop volgende vreugdevuur. Nu. al was die fakkeloptocht dan een tikje „officieel", ook dit onderdeel van de feeste lijkheden was daarom niet minder aardig. Niet het minst natuurlijk doordat de heer Duyn er weer zijn organisatietalent aan had gewijd. Buitengewoon groot was de deelneming: niet minder dan achttien muziekcorpsen hadden zich aangemeld mèt nog een ontelbaar aan tal vereenigingen, o.w. 150 man van de Bur gerwacht. Het voorbijtrekken van den stoet duurde ruim een half uur. Als altijd leverde de stoet met de beweeg lijke fakkellichten en kleurrijke vlaggen, vaan dels en banieren weer een fantastischen aan blik op. Het aantal Padvinders en leden van Meisjesclubs dat meewandelde was enorm groot. En buitengewoon groot was ook het aantal belangstellenden, dat geschaard stond langs den weg, dien de optocht zou volgen. Nog zelden zagen wij te Haarlem zóóveel belang stelling bij een optocht van dezen aard. Sommige groepen van deelnemers hadden zich niet tevreden gesteld met maar gewoon mede te gaan, zij hadden zich extra moeite ge geven om goed voor den dag te komen. Daar waren bij voorbeeld de M. T. S.-ers met hun mooien origineelen wagen. De leerlingen van klasse 5 A der le H. B. S. B hadden ook een wa gen beklommen en zorgden, dat zij daar tot hun recht kwamenNatuurlijk was de Vrijw. Brandweer ook weer ruim vertegen woordigd en verder tal van organisaties en vereenigingen. De opstelling van den stoet had aan den Dreef plaats. Te half 9 begon hij zich langs den volgenden weg voort te bewegen: Hout plein, Gr. Houtstr., Anegang, L. Veerstraat ,Ri- viervischmarkt, Gr. Markt Z. Z. Stadhuis, Gr. Markt N.Z. Jansstraat, Nieuwe Gracht Z.Z Kruisbrug, Nieuwe Gracht N.Z., Jansweg Ken- nemerplein, achter den Julianaboom om. Via duct Kruisweg, Kruisstraat, Krocht, N. Groen markt, Zijlstraat, Ged. Oudegracht, Gierstraat, Gr. Houtstraat, Houtplein, Dreef, Paviljoens laan. Op het bordes van het Stadhuis waren aan wezig het college van B. en W., de gemeente secretaris, enkele raadsleden en de Commis saris van Politie, die zich daarna allen naar het Paviljoen begaven, om aldaar het tweede gedeelte van het programma te volgen. Toen het gemeentebestuur op het bordes verschenen was klonk weldra het Wilhelmus uit duizenden kelen. Te ongeveer 10 uur werd voor het Paviljoen aan de Paviljoenslaan (waar de stoet ontbon den werd), op een groot afgezet gedeelte het vreugdevuur ontstoken, dat aanvankelijk meer rook dan vlammen liet zien, maar waarvan de vlammen tenslotte toch speelden en kronkel den dat het een lieve lust was. Terwijl dit „vuurwerk" aan den gang was voerden de mu ziekcorpsen, die aan den optocht hadden deel genomen, onder leiding van den dirigent Jos. de Klerk eerst het aloude Wilhelmus uit en daarna de marsch „De Oranjetelg" van Louis de Morée. Het vreugdevuur en de genoemde muzikale prestaties vormden een waardig slot van den avond. In de beste stemming trokken de dui zenden stadwaarts, velen natuurlijk met het plan daar de zaak nog eenigen tijd voort te zetten Zij nog vermeld dat op de Nieuwe Gracht de fakkeloptocht werd aanschouwd door den Commissaris der Koningin en den Bisschop van Haarlem. NU JUICHT EEN VOLK. Door een fout ter zetterij is in ons vorig nummer het lied „Nu juicht een volk over twee paginas verdeeld. Het begin vindt men onder den kop „Nu juicht een volk" op pag. 4. Het feestlied dat op pagina 2 werd geplaatst is geen nieuw lied, maar het vervolg van het eerstgenoemde. Giften van de Vereen, van Huis vrouwen. Naar wij vernemen heeft de afd. Haarlem en omstreken der Ned. Vereen, van Huisvrou wen, ter gelegenheid der geboorte van een Prinses f 50 geschonken aan de Kinderbewaar plaats in de Asterstraat, f 50 aan die in Haarlem-Noord en voorts f 50 gestort voor de Collecte ..Oranjezegen', die uitgaat van het Wit Gele Kruis, de Chr. Vereen, voor Kraam hulp en het Fonds tot behartiging der belan gen van hulpbehoevende kraamvrouwen. Het feest hij het Korps Motordienst. Onmiddellijk na het bekend worden, Maan- ig, van de blijde tijding kwam het in de werkplaatsen, garages en andere gebouwen werkzame personeel naar het voorterrein van de kazerne om getuige te zijn van het hijschen van de nationale driekleur. Dat er direct een feestelijke stemming onder allen kwam behoeft geen betoog, het gejubel was niet van de lucht en op de manschappenkamers werden voort durend nationale liederen gezongen. De co lonnes die waren uitgerukt keerden naar de kazerne terug. Om 11.45 verzamelden alle aanwezigen zich rondom de op het voorterrein wapperende vlag. Hier werd door den korpscommandant de dagorder, betreffende de geboorte van een Prinses, voorgelezen en in een toespraak de aanwezigen op de belangrijkheid van dit voor land en volk zoo heugelijk gebeuren gewezen. Met een driewerf „Lang zullen ze leven, hoe zee" voor alle leden van het Koninklijk huis werd de plechtigheid besloten. Alle straffen werden kwijtgescholden 's middags had ieder vrijaf. Ter viering van de blijde gebeurtenis heb ben de officieren en de onderofficieren in de cantines een heildronk uitgebracht op ons Vorstenhuis. Telegrammen van gelukwensch werden naar Soestdijk gezonden waaronder één van de voor herhalingsoefening onder de wapenen zijnde lichting 1927. Om 17 uur kregen de deelnemers aan de menages een feestmaaltijd en 's avonds waren de ramen aan de voorzijde van het hoofdge bouw verlicht met aan de binnenzijde ge plaatste met oranje papier omwikkelde vet potjes. De vlag op den toren van het hoofd gebouw was verlicht door schijnwerpers. Maandag hadden allen permissie tot 24 uur en vandaag is er 's middags geen dienst en is vergunning verleend tot 1.00 's nachts uit te blijven. Het telegram dat de herhalingslichting ver zond luidde: „Koninklijke Ouders. Honderd vijftien onderofficieren, korporaals en manschappen, van de lichting 1927, voor de derde maal voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, wenschen Uwe Koninklijke Hoog heden van harte geluk met de geboorte van Uwe Koninklijke Dochter en zijn verheugd ook Haar de laatste 'drie dagen nog in den uniform der Koninklijke Nederlandsche Landmacht te mogen dienen," DE FEESTEN IN DE OMGEVING. Bloemendaal. De dag van gisteren is in Bloemendaal kalm voorbijgegaan. De verschillende straten boden met hun vlaggen een vroolijk aanzien, maar verder was het stil. De rijpere jeugd was naar Haarlem getrok ken. De jongeren improviseerden optochten met kleurige mutsen en serpentines. Alles was verder in afwachting wat de dag van heden brengen zal. Evenals bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, is het P.E.N.-gebouw en omgeving weer één en al fleur. Honderden vlaggen en wimpels wapperen. De gevels baden des avonds in floodlight om den vijver werpen de honderden lampjes een tooverachtig licht, Zandvoort. In onze vorige editie meldden we reeds hoe de vreugde in de badplaats plotseling op laaide toen het heugelijk feit in het dorp be kend werd. Eenige oogenblikken nadat de ra dio het verblijdend bericht had verspreid wapperden reeds overal de vlaggen. 's Middags ongeveer half drie verzamelde zich een enorme menschenmenigte om het Tramplein dat gedeeltelijk met tonnen was afgezet. Even voor drieën verzamelden zich binnen de afzetting de leerlingen van alle la gere scholen. Vroolijke, met oranje gesierde stoeten van kinderen onder leiding van het personeel der scholen, kwamen van alle kan ten opzetten en vulden in korten tijd de ruim te binnen de afzetting. Onder leiding van den hee E. Dees en met begeleiding van de mu ziekkapel Zandvoort zongen de kinderen: het oude Wilhelmus, Wilt heden nu treden en een gelegenheidslied, vervaardigd door een inwo ner op de wijze van: Wij willen Holland honen Onmiddellijk hierna sprak burgemeester Van Alphen de verzamelde menigte toe. De spontane vreugde die oplaaide toen be kend werd dat H.K.H. Prinses Juliana het leven had geschonken aan een Dochter, be wees wel hoe het heele volk in spanning had medegeleefd met Oranje. 's Avonds verzamelden de leden van de muziekkapel Zandvoort, de mondaccordeon- vereeniging Excelsior, de zangvereenigingen: ïmmanuël, de Stem des Volks, Credo Canto, Arti et Religioni, O.H.'s Mannenkoor, Kunst na Ai-beid en een 150-tal kinderen zich in Monopole. Omstuwd en gevolgd door een zee van menschen trok de lange stoet naar het Tramplein waar onder leiding van den heer Dees gezongen werd: Het Wilhelmus en Dankt, dankt nu allen God. Burgemeester Van Alphen sprak nogmaals. Hij zeide o.a. dat het hem een vreugde was te zien, hoe ontelbaar velen naar het cen trum van het dorp waren gekomen, om hun liefde voor Oranje te toonen. Hij eindigde met de woorden: „Plechtig verklaren wij: Wij zullen Oranje handhaven!" Hierna trokken de aanwezigen zingende achter de muziek aan naar den Paradijsweg, w?.,ar inmiddels de acht meter hooge stapel brandbare stoffen, overgoten het honderden liter olie en verf (300 L. smeerolie, 300 K.G. verf, 50 L. petroleum) door de leden van de Zandv. Reddingsbrigade in brand was gesto ken. Aangewakkerd door den stevigen bries, greep het vuur snel om zich heen. Het was een fantastisch gezicht, die laaiende vlam- Deelnemers aan een fakkeloptocht trekken voorbij het Stadhuis te Haarlem. MERIDOL verjong! de huidf K':\ Geef uw huid eiken avond de Meridol-verjongings* kuurl Masseer het gcziehl ii gedurende eenige oogen- S, blikken met Merrdol-vct- erêmel Reeds na enkele dagen ïs't resultaat zicht baar. Ruwheid, schraal heid, kloofjes in de huid verdwijnen! Bescherm overdag de huid met een beschuttend laagje van tfleridol-dagcrême, dat U tegen er» wind behoedt. Uw huid vraagt a DOOZEN VANAF 25 a. TUBEN VANAF 30 C*. (Adv. Ingez. MedJ men in den donkeren avond. Ver in den om trek werden de duinen in rossen gloed gezet. Ongeveer half tien trok de Muziekkapel langs de Brederodestraat naar de woning van den burgemeester, aan wien een serenade werd gebracht. In het dorp duurde de feestvreugde nog lang voort. Op straat was gezang en geknal van vuur werk. In de cafés was muziek en zang. In Zomerlust werd een groot Oranje-bal georganiseerd onder leiding van den heer J. Stol. Ter afwisseling werden de aanwezigen gezellig bezig gehouden door een conferen cier. Haarlemmermeer De blijde gebeurtenis, Groote vreugde in Haarlem mermeer. De bekendmaking van de blijde gebeur tenis in het Prinselijk Gezin is Maandag in alle deelen van Haarlemmermeer met groo te vreugde ontvangen. Vooral in de dorpen viel het op dat nog zelden zoo druk werd gevlagd. Direct na de bekendmaking van het heug lijke nieuws werden achter het raadhuis 51 saluutschoten (door middel van vuurwerk- bommen) gelost, terwijl door Herauten te paard (leden van de landelijke rijvereenl- ging „Kapitein van der Wal", voorafgegaan door een auto. waarop padvinders met hun trompetten waren gezeten) op verschillende punten van Hoofddorp aan de inwoners op officieele wijze voorlezing werd gedaan van de aankondiging van de geboorte van een Prinses. De klokken van de verschillende kerkge bouwen in Haarlemmermeer werden een half uur geluid. 's Avonds werd de langs de Hoofdvaart aangebrachte feestverlichting en de groote fraaie lichtzuilen op de brug over de Hoofd vaart ontstoken welke verlichting een fees telijk aanzien gaf, terwijl ook in verschillen de woningen en gebouwen versiering en ver lichting werden aangebracht; 'savonds werd in de verschillende kerkgebouwen een dank- uur gehouden. Het programma van heden. Heden zullen verschillende vereenigingen van zes punten van het dorp zich met bran dende fakkels en onder trommelslag bege ven naar het raadhuis, waar het college van burgemeester en wethouders, benevens het. bestuur der Oranjevereeniging ter ontvangst- aanwezig zal zijn. Het afmarcheeren ge schiedt te 7 uur. Van het bordes van het Raadhuis af zal de loco-burgemeester, een korte toespraak houden tot de burgerij, waarna met begelei ding der muziek van het Hoofddorp's Fan farecorps twee coupletten van het Wilhelmus door alen gezongen zullen worden. Terstond daarop wordt de voor het Raad huis geplante vreugdevuurboom ontstoken. De fakkeloptocht trekt vervolgens naar het Marktplein rond den daar bereids ont stoken vreugdevuurboom om zich nabij het Polderhuis te ontbinden. Het raadhuis wordt hedenavond feestelijk met kaai'sen verlicht. Woensdag zullen de schoolkinderen in de scholen te Hoofddorp worden onthaald. Heemstede. Hoewel pas heden Dinsdag de eigenlijke Nationale feestdag is, die wat de viering be treft, zich bepaalt tot een lichtstoet, besloten de drie muziekcorpsen gisteren muzikale rond wandelingen te maken. Gisteravond om half negen heerschte er een prettige drukte op het met schijnwerpers verlichte Raadhuisplein, waar de corpsen zich vei-zamelden, om van daar uit een tocht door een deel der gemeente te maken. Burgemeester, jhr. J. P. W. v. Doorn, sprak vanaf den stoep van het raadhuis woorden van dank voor dit, zoo op eigen initiatief ge nomen besluit om op dezen historischen dag door het geven van muziek hun verknochtheid aan het huis van Oranje te toonen. Onder leiding van den heer Vlessing, direc teur van de Harmonie „Eensgezindheid" werd daarna gezamenlijk het Wilhelmus gespeeld. In den storm werd vervolgens afge marcheerd. Honderden hosten in feeststem ming mee achter de muziek. Hillegom. De heugelijke geboorte van ons Prinsesje is hier met groot enthousiasme gevierd. Door den geluidswagen der Hillegomsche Radio-Centrale was het groote nieuws in een oogwenk ver spreid en met tooverachtige snelheid versche nen vlaggen en wimpels aan de gevels. Win kels, werkplaatsen, scholen en kantoren liepen leeg en het was in de Hoofdstraat één groote Oranje-verbroedering. De schoolkinderen gingen met beschuiten met muisjes huiswaarts, maar in de meeste gevallen bereikte de lekkernij de woning niet en was reeds opgepeuzeld. Om 8 uur werd onder dé vroolijke tonen der beide muziekcorpsen een lichtstoet door 't dorp gehouden die zijn eindpunt vond op den stadtuin, waar de burgemeester met zijn echt- genoote en genoodigden den stoet afwachten. Nadat de burgemeester op verzoek van den voorzitter van het feestcomité, den heer P. Klaver, den feestboom had ontstoken, hield hij een redevoering, waarin hij als vertegen woordiger der Regeering, dank bracht voor deze betooning van liefde en aanhankelijkheid aan het huis van Oranje. Nog langen tijd heerschte een gezellige drukte in het dorp, terwijl de talrijke „Oranje- hais" in de cafés druk bezocht werden. HET NATUURLIJK is alléén verkrijgbaar in vierkante glazen flacons. - Per flacon 1,10.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7