Nationale feestdag met groote opgewektheid gevierd. LIDO aan de spits van artistiek genot! José Rosenberg REMBRANDT Ernst Lubitsch's LIEFDESPARADE ebruari Aanbieding- Costumes en Mantels naar maat. Prima Engelsche stoffen Nieuwe collectie Zilvervossen A. H. GARRER TH. WITKAMP Muziekonderwijzeres Nette Jongen Huur slechtst 7.15 p.week Te Huur gevraagd RADIO nazien 50 ct S. Bouma Westerbaan 'T! WO'ENSDS"G 2 FEBRUARI '193? HA'AREEM'S DAGBEAD 2 Overal in den lande heerschte feestelijke stemming. Be Nationale feestdag: is in geheel ons land met groote opgewektheid gevierd. Van den vroegen morgen tot den laten avond is er in stad en dorp gejubeld en overal heeft men een echte feeststemming gekend. Dinsdagmiddag is in het Kerspel Uddel, ■het stille gehucht in de uitgestrekte Veluw- sche kroondomeinen onder de gemeente Apeldoorn, een Oranjeboom geplant. Her haalde malen heeft de koninklijke familie ln het bijzonder Hare Majesteit de Koningin van Hare belangstelling doen blijken en de laatste jaren hebben zoowel onze lands vrouwe als Prinses Juliana telkenmale het Kerstfeest te midden van de eenvoudige be volking gevierd. Harerzijds heeft de bevolking van het stille gehucht haar dankbaarheid bij de heugelijke gebeurtenis op het paleis Soestdijik geuit, door het planten van een Oranjeboom, in de kom van het Kerspel, 's Middags hebben daartoe de burgemeester der gemeente Apeldoorn jhr. dr. E. G. C. Quarles van Ufford, jhr. A. J. B. van Suchtelen van de Haare, intendant van het paleis Het Loo en opperhoutvester van H.M. de Koningin, als mede jhr. ir. W. G. Röell, koninklijk-houtvester van Z.K.H. Prins Bernhard, de eerste spade ln den grond gestoken. Nadat een kuil ge dolven was werd de Oranjeboom een kastanje geplant. Vrijwel de geheele be volking van Uddel, alsmede personeel van de koninklijke houtvesterijen, was bij de in tieme plechtigheid aanwezig. Oranjeboom in het Leidsche Boschje te Amsterdam geplant. Van den Overtoom tot het Vondelpark en tot het Leidscheplein te Amsterdam stort1 en gistermiddag duizenden menschen in natio nale feestdagstemming samengepakt, toen om 3 uur burgemeester De Vlugt, het boompje, dat uit het prinsdom Oranje was aangevoerd, in de zachte Hollaiidsche aarde plantte. Be halve de burgemeester werd de plechtigheid o.a. bijgewoond door wethouder Rustige, den gemeente-secretaris mr. S. J. van Lier en den hoofdcommissaris van politie, den heer Ver steeg, terwijl het muziekcorps van Nestelroy de onontbeerlijke muzikale illustratie ver zorgde. Allereerst zette de heer van Marle, presi dent-commissaris van de A. M. V. J. het doel van de bijeenkomst uiteen, waarna dr. J. Eykman, directeur van deze maatschappij, het een en ander over de historie van het boompje vertelde; hoe het plan bij de A. M. V. J. gerijpt was en hoe ten uitvoergelegd. Daarna sprak burgemeester De Vlugt, het kostelijk initiatief van de A. M. V. J. toejui- cende, die het een goed nationaal gebruik noemde om belangrijke gebeurtenissen in de historie door het planten van een boom te accentueeren. Nadat de burgemeèster vervolgens de eerste spade aarde in het pootgat had gewor pen en de omstaande autoriteiten zijn voor beeld hadden gevolgd, zong de menigte ge zamenlijk het volkslied. Ten slotte werden met eenige korte toespraken de oorkondes betreffende deze plechtigheid overhandigd. Groote avonddrukte In den Haag. Was het den geheelen dag in den Haag reeds zeer druk geweest, na een kleine inzin king gedurende de etensuren, was in den avond een ware climax te constateeren in de feestvreugde der uitgelaten residentiebewoners. Steeds drukker en drukker werd het in het centrum, onafgebroken voerden trams, auto bussen en taxi's nieuwe stroomen feestgan- Gezelligste borreluur met uitgebreid garnituur. DINER SOIGNé.. ƒ1.75. VEROVERT STORMENDERHAND HAARLEM EN OMSTREKEN DIR. R. H. DE HOOG v.h. Dir. Rest. „La Réserve", A'dam. (Adv. Ingez. Med.) T.m. Donderdag Paul Muni in „Het leven van Emile Zola". In ons voorprogramma „Er is een Prinsesje geboren!" en „Zingt allen mee in deze blijde dagen!" Van Vrijdag af Wedervertooning van met Maurice Chevalier en Jeannette MacDonald. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. WOENSDAG 2 FEBRUARI Volksuniversiteit: Cursus „De Goudsche glazen'' door Drs. A. v. d. Boom. Café-Restaurant „Het Bolwerk": Vergade ring Nat. Bond van Meubeltransportonderne mers, 7.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Koningin Victoria, en „Nu juicht een volk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Paul" Muni in Het leven van Emile Zola en „Er is een Prinses geboren". 2,30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Zoölogica en „Nu juicht een volk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De laatste trein uit Madrid, en „Er is een Prinses geboren", 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: De Groote Sensatie en De Kribbebijter. 8 uur. DONDERDAG 3 FEBRUARI Stadsschouwburg: De tijd en de familie Conway. Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel. Volksuniversiteit: Zweedsche cursus van mej. Docta H. A. Goedhart. Remonstrantsche Kerk: ,Het Christendom in de wereld van nu", door Ds F. Kleyn. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. rgers aan, en de feeststemming bereikte al lengs het toppunt van wat we tot dusver heb ben kunnen constateeren. In dichte drommen, hossend, dansend en zingend trok men de stad door langs de feeëriek verlichte gedeelten, totdat men, moe- gedanst en moe-gezongen, een koelen dronk trachtte te verkrijgen in een van de vele gelegenheden op café- en, restaurantgebied, waaraan de binnenstad van den Haag zoo rijk is. Maar ook dit laatste viel niet gemak kelijk. want door de overgroote drukte was het publiek vaak genoodzaakt geruimen tijd in de queue te wachten, totdat eindelijk weer eenige plaatsen vrij kwamen en men al schuifelend werd binnengelaten en men zich gelukkig mocht prijzen, een plaatsje te kun nen bemachtigen. Hoe later het werd, hoe meer de feestvreug de oplaaide en op den duur was er op ver schillende plaatsen der stad haast geen door komen aan. Ballonopstijging mislukt. De Haagsche Ballonclub zou gistermiddag te twee uur in samenwerking met het Haag sche Comité voor Volksfeesten op het Malie veld een ballon oplaten waarvan de heer J. Boesman, voorzitter van genoemde club, als commandant zou fungeeren. De opstijging is echter niet doorgegaan, daar de ballon tijdens de vulling omstreeks 11 uur v.m. door een samenloop van omstan digheden is vernield. Opgewekte feestdag in Indië. De Nationale Feestdag werd in Irud.ë's hoofdstad ingezet met plechtige diensten in alle R.K. kerken; later op den dag werden in alle andere kerken en bedehuizen bijzon- derè godsdienstoefeningen gehouden. Een ander hoogtepunt van de officieele vie ring was het défilé van alle korpsen van Ba tavia en Meester Cornells, voor het Paleis van den Gouverneur-Generaal aan het Konings plein, Terwijl het défilé in vollen g"n,g was, verschenen in de lucht achttien legei vliegtui gen. Een enorme menigte sloeg het schouw spel gade. De burgerij van de hoofdstad bracht den dag verder in gepaste feeststemming door, waartoe een Hollandsche kermis in den Plan ten- en Dierentuin ingericht, niet weinig bij droeg. Telkens opnieuw barstte vrooljjke groe pen in spontaan gejuich los. Nog zijn aller-' wege rappe handen bezig om de feestviering te voltooien. Uit alle deelen van den archipel ontving Aneta telegrammen, welke getuigenis afleggen van de groote. dankbaarheid en het geweldig enthousiasme door de blijde gebeurtenis ge wekt. Bloemendaal. De herdenking van de geboorte van de Prin ses begon Dinsdagmiddag 3 uur in de Ned. Hervormde Kerken te Bloemendaal en Over- veen en in de Ger. kerk te Bloemendaal. In de laatste werd voor een talrijk pubiek een concert gegeven. De heer H. v. d. Brink droeg enkele cou pletten van het Wilhelmus voor, een plechtig danklied "en de Psalmen 72 en 9.8 Nederland- sehe bewerking met pianobegeleiding van mej. Bets Nederkoorn. Mevr. Ria Draak-Groeneveld declameerde eigen gedichten: „Aan het Prinselijk Paar", „Verwachting" en „Aan de Koninklijke Ouders". Een koor zong onder leiding van den heer N. A. Jansen „Komt nu met zang van zoete tonen" uit Valerius' Gedenckklanck en later „Gelukkig Vaderland". En kwartet, bestaande uit de dames Kitty Nederkoorn, sopraan, mevr. Bep Misset-v. An- del, alt, en de heeren Han le Fèvre, tenor en Bram Misset bas, zong met begeleiding van Bets Nederkoorn „Looft nu den Heere, Komt prijst nu allen" van Von Löwenstein, „Dankt nu allen God" van Crüger en „Zegen hen, Algoede", van Gregor. De gemeente zong staande het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus, en aan het einde van den dienst Psalm 67. De feestrede werd uitgesproken door Ds. J. C. Brussaard, die een parallel trok tus- schen de geboorte van Johannes de Dooper en het Koningskind; hij betoogde dat beiden afgebeden zijn van den Heer, beiden een uit zonderlijke positie innemen; beiden zijn kin deren des Verbonds. De dienst had een bijzonder plechtig' ver loop. Ook de Ned. Herv. Kerk, waar Ds. J. C. van Dijk voorging, was geheel bezet. HET VUURWERK. Duizenden hadden den feilen, kouden Zuid westen wind getrotseerd voor het vuurwerk op het Sportveld aan den Zeeweg. Toen het donker werd, gingen de eerste vuurpijlen de lucht in en naarmate het duis terder werd kwam het vuurwerk beter tot zijn recht, met als slot het hoofdnummer: Vi vat Oranje. De fakkeldragers stonden op het Overveen- sche Kopje en toen zij langs de slingerpaden afdaalden was de vurige slang een onvergete lijk mooi gezicht. Vier groote vuurpotten op de heuvel ver hoogden dit sprookjesachtig effect. De fakkeldragers en draagsters onder wie leerlingen der middelbare scholen, splitsten zich in twee groepen naar Bloemendaal en het Kennemer Lyceum, met de muziek van Sursum en Euphonia aan het hoofd. De flikkerende stoet vond veel bekijks. De kinderen werden bij aankomst onthaald op een zakje muisjes. IN HET JEUGDHUIS. Te 8 uur stroomden velen naar het Jeugd huis, dat te klein bleek om allen te bevatten. Mr. De Vries van Doesburgh sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot den burge meester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Het is een zeer oude gewoonte, zoo begon de burgemeester zijn rede, dat de overheid het eerst in kennis wordt gebracht van een vorstelijke geboorte. Dit vindt zijn historischen grond hierin, dat de magistraat maatregelen kon nemen om den troon te beschermen, die vaak bedreigd werd door intrigues. Maar het is een wijs man, die zijn geluk kent. Onze tijd is vreedzamer en veiliger en nu hooren wij de stem, die de geboorte aankondigt in de huiskamer; geen koeriers draven langs de velden. Spreker herdenkt dan de geboorte van de prinses en spreekt zijn beste wenschen uit voor Moeder en Kind Voor het Kmd, dat ge boren is in de schaduw eener Kroon, maar dat ook de voortzetting van de dynastie be- teekent. Spreker eindigt met de hoop uit te spreken, dat de levensweg van de Prinses moge worden omstraald door het licht en de liefde van het Nederlandsche volk (luid ap plaus). f 75.—, 85.- BARTELJORISSTRAAT 26-28 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt Krachtigen tot matigen Noordweste lijken tot Zuidwestelijken wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 775.5 m.M. te Lissabon. Laagste 724.6 m.M, te Kinn. De Oceaandepressie trok noordoostwaarts en werd minder diep, een tweetal centra met standen beneden 725 m.m. lagen vanmorgen voor de Noorsche kust. De depressie wordt ge volgd door 'n rug van hoogen luchtdruk, doch ver in het noordwesten nadert reeds weer een nieuw daalgebied. In Scandinavië waaien krachtige zuidelijke winden met sneeuw of regen. De temperatuur is aanzienlijk boven normaal, alleen plaatselijk komt nog lichte vorst voor. In Duitschland, Oost- en Midden- Europa waait het matig uit zuidwest met plaatselijk nog regen. Op de Britsche eilan den en Frankrijk is de wind krachtig uit West tot noordwest, ook hier valt plaatselijk nog regen. Op IJsland is de temperatuur l tot 4 graden onder het vriespunt, overigens komt in het geheele waarnemingsgebied geen vorst meer voor, behoudens dan de reeds genoemde lichte vorst in Scandinavië. De temperatuur is nog steeds in vrijwel het geheele waarnemings gebied boven normaal. Voor onze omgeving wordt afnemende en tot zuidwest krimpende wind verwacht met afne mende bewolking en geen regen van beteeke- nis. Voorts eenige stijging van temperatuur. BAROMETERSTAND: Vorige stand 751 m.M. Stand van heden 756 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 4.42 uur; n.m. 16.52 uur. Strand berijdbaar van 9.4515.00 uur. belangrijke telefoonnummers s Politie: 11850. Brandweer: 15333. O nge va lie n dienst (Bran dweer kazerne Ged. Oude Gracht: 14141. Clinge Doorenbos wist met zijn Oranjelied jes de vroolijke stemming er in te brengen. We memoreeren het geestige „Daar was eens" en het „Oranje boven", waar lustig rnee werd gezongen. Bloemendaal's Chr. Gemengd Koor gaf met groot succes een 6-tal nummers ten beste, onder leiding van den heer Halsema. Na het nuttigen van beschuiten met muis jes nam Mr. De Vries van Doesburgh het woord, die eerst de stemming' schetste op Maandagmorgen. Hij wees op de groote be langstelling in heel ons volk, welke zeker door de moderne techniek gegroeid is. Uitvoerig behandelde hij den ontwikkelings gang in het leven van Prinses Juliana, die dank zij haar opvoeding, niet de fouten toont, die een eenig kind van hooge geboorte, zoo _emakkelijk kan aannemen. Wij zijn veilig onder de constitutioneele regeering van Oranje; spreker eindigde met de hoop uit te spreken, dat dit kind' genade moge vinden bij God en dat wij lang genoeg mogen leven, om dit te dienen, zooals wij de Moeder hebben gediend. De rest van den avond werd gevuld met ge- meenschappelijken zang onder leiding van den heer P. de Nobel, die met zijn wakkere Volkszangers aanwezig was. Het Jeugdhuis was smaakvol versierd Mr, Van Doesburgh, heeft veel bijgedragen tot het welslagen der feesten. OVERVEEN. DE KERKDIENST. Dinsdagmiddag 3 uur kwamen velen tezamen in de Ned. Herv. Kerk aan de Ramplaan om den kerkdienst bij te wonen, die geleid werd door ds. Oh. de Beus. Begonnen werd met het zingen van Psalm 138 vers 1, waarna gelezen werd Psalm 145. Nadat ds. De Beus was voorgegaan in gebed werden nog gezongen de verzen 1, 3 en 5 van Gezang' 194. Ds. De Beus merkte op, hoe in den loop dei- eeuwen meer malen de kans heeft bestaan dat het huis van Oranje zou uitsterven. Maar tel kens werd dit weer verhoed en thans, door de geboorte van de jonge prinses, „deze jonge loot aan den ouden stam", is de hoop op voortbestaan van het Oranjehuis nogmaals vergroot. God geve haar een goed en lang leven, gekenmerkt door een sterk en groot vertrouwen, een goed inzicht en door de deug den, die de Oranje-vorsten steeds hebben ge toond. Tot slot werden staande gezongen Gezang en de verzen 1 en 6 van het Wilhelmus. HET VUURWERK Tegen half zes waren honderden samenge- troomd rondom het sportveld aan den Zee- veg. Sniidend striemde de koude wind. maav 'aardoor liet men zich niet afschrikken. Eenige, blijkbaar nieuwe soort van vuur pijlen. werden ten zeerste bewonderd. Het slotstuk vormde de woorden: „Vivat Oranje", omstraald door fonteinen van vonken en ver gezeld van zware kanonn aides. DE LICHTSTOET. Op het Overveensche Kopje werd inmiddels een ander vuurwerk ontstoken. Groote vuren begonnen te branden; de honderden padvin ders en andere jongelui staken den brand in een groote hoeveelheid fakkels. Als een lichtende slang kwam de stoet naar heneden. Het was, uit de laagte gezien, een fantas tisch schouwspel. Beneden splitste de lange rij zich in tweeën; langs twee wegen werden de lager gelegen deelen van Overveén opge zocht. Bijeenkomst in het gebouw Domi. Dinsdagavond acht uur was er een bijeen komst m het gebouw Domi. Het dameskoor on der leiding van Cor Igesz zong op voortreffe lijke wijze een aantal gewijde- en Oranje liederen. De dirigente en mej. Bets Nederkoorn. de pianiste, werden met bloemen gehuldigd. Een goochelaar gaf eenige frappante staaltjes van zijn handigheid te zien. Hierna was de beurt aan Prof. R. Casimir voor het uitspreken van een feestrede. HET BAL CHAMPêTRE. Op het dorpsplein had een draaiorgel post gevat om de menschen te animeeren voor een dansje. De liefhebberij was met den snijdenden wind niet groot; zelfs de groote, gloeiende vuurpotten konden de stemming niet opvoe ren. Omstreeks half elf was het reeds stil op het dorpsplein. Te Heemstede. In (de middaguren werd er vrijwel nergens gewerkt, zoodat er een Zondagstemming heerschte. Feeststemming ontbrak echter; om dat er op den dag niets te doen was. Zoo tegen 7 uur in den avond heerschte er op het Julianaplein weer een feestelijke stem ming, omdat daar de lichtstoet geformeerd zou worden. Niettegenstaande er een stevige wind stond, viel de plaats van opstelling mee, en met het groeien van den stoet, kwamen steeds meer lampions voor den dag, en al veranderden velen in een „vreugdevuurtje" er bleven er toch voldoende over om aan den stoet een fantastistischen aanblik te geven. Tegen aller verwachting in, hadden velen de grootste zorg besteed aan tableaux en transparanten. Vooral de scholen kwamen goed voor den dag, zoo o.a. de Voorwegschool met een praalwagen met de wieg, omgeven door verpleegstertjes, de Dreefschool met een verlichte Kroon, de St. Augustinusschool met een beschuit met muisjes, de Nic. Beetsschool met een Oranjeboom, de Bronsteesehool met twee versierde wagens, en de overige scholen met groote groepen achter transparanten e.d. Ook de verschillende jeugd- en andere orga nisaties waren rijkelijk vertegenwoordigd met wagens en transparanten, waarbij het geheel (er waren zeker 600 a 700 deelneemsters en deelnemers) gesloten werd door de vrijwillige brandweer, met haar beide, rijkelijk versierde auto's en een spuit uit den ouden tijd, die wel heel erg afstak bij ons mooi nieuw mate riaal. Onder de vroolijke tonen der 3 plaatselijke muziekverenigingen, die tusschen den stoet waren ingedeeld, werd om kwart over 7 afge marcheerd, door een deel der gemeente, om te circa kwart over 8 op het Raadhuisplein te arriveer en. Hier stonden honderden belangstellenden te wachten, die gezellig bezig gehouden wer den door muziek door luidsprekers. Toen alle deelnemers voor het Raadhuis waren opgesteld, was het publiek tot eenige duizenden aangegroeid. Het Raadhuisplein was een menschenzee. Van het balcon van het Raadhuis, waar zich ook bevonden loden van den Raad, en van „Koninginnedag" hield burgemeester jhr. J. P. W. v. Doorn ongeveer de volgende rede: Plaatsgenooten, jong en oud, wij allen zijn hier tezamen gekomen op dezen zoo histo rischen dag, om uiting te geven aan onze vreugde, en het gemeentebestuur acht het zich een voorrecht u hier te begroeten. Het is geen gebruik, als er een nieuwe we reldburger geboren wordt, dat de burgemees ter van deze plaats U toespreekt, dus heeft deze gebeurtenis een grootere beteekenis. Nu voelen wij de noodzakelijkheid samen feest te vieren, elkander geluk te wenschen en onze gevoelens van blijdschap openlijk te vertolken. Ja, in het Nederlandsche Volk in de eeuwen opgegroeid tusschen water en moerassen is een onbluschbaar vuur ontvlamd na de zoo groote gebeurtenis, vooral na de dagen van spanning, die zijn voorafgegaan, allen stemt het gebeurde tot groote vreugde. Meermalen zijn wij bijeen geweest, ook in tijden van droefheid, maar nu daar in Soest- dijk een Prinsenkind is geboren, leven wij mee met het geluk in het Koninklijk gezin, dat ook ons geluk is. Stormen zijn over ons gegaan, maar dan stond er steeds een Oranjetelg gereed om ons door die moeilijkheden heen te helpen. Nu is er weer een nieuwe Oranjetelg. Daarvoor zijn wij niet alleen dankbaar maar het geeft ons ook een gevoel van zekerheid en rust, omdat wij weten dat ook deze kleine Beatrix straks ons land zal steunen en dienen. Laat ons daarom onze vreugde uiten door de jubelkreet „Lang leve onze Prinses". Deze rede werd door de menigte beant woord met een spontaan gejuich, dat nog lang de muziek, die daarna het „Wilhelmus" speel de, overstemde. Hoeden en zakdoeken gingen de hoogte in. Er was „Oranjestemmang". Het gemengde koor H.O.V. zong vervolgens - eenige nationale liederen, terwijl de muziek corpsen nog verschillende nummers ten ge- hoore brachten. Na afloop dankte de burgemeester de ver- eeniging „Koninginnedag", die ook nu weer bereid gevonden was dezen dag tot een histo rischen dag voor Heemstede te maken. Rest, ons nog te melden, dat de firma van Amerongen voor een goede installatie gezorgd had zoodat de rede van den burgemeester voor alle aanwezigen goed verstaanbaar was. Door het gemeentebestuur van Heemstedf is het navolgende telegram aan de Konink lijke familie gezonden. „De tijding van de voorspoedige geboorte van een Oranjetelg heeft de burgerij van Heemstede tot groote dankbaarheid en feestelijke blijheid gestemd. Het gemeentebestuur moge U oprecht geluk- wenschen met de blijde gebeurtenis waarmede Uwe Koninklijke familie is gezegend". Oogarts PRAKTIJK HERVAT. 44 P. KIES STRAAT. Tel. 11615 Piano-, Orgel- en Theorielessen Spreekuur: Dinsdag 10-11, Donderd. 2-3 u. en volgens afspraak. NET MEISJE GEVRAAGD pl.m. 16 jaar, van 9—2 uur, Zond. Vrij, v. g. g. v. Dr. D. Bak kerlaan 18, Bloemendaal. Gevraagd voor direct of per I Maart MEISJE ALLEEN goed kunnende werken en ko ken. Zich aan te melden 's av. na 7 uur bij Mevrouw DORLAS, Slingerweg 3, Aerdenhout. Mevrouw GILTAY VETH, Cats- laan 2 (hoek Enschedéweg) Aerdenh., zoekt per 1 Mrt. a.s. NET MEISJE ALLEEN zelfst. k. w. en k. Pers. aanm.: Dond. of Vrijdagav. tusschen 8-9.30 uur. gevraagd voor loopwerk en ter opleiding in het montagewerk. Aanmelden Electrolux N.V., Kruisstraat 40. Pracht groot huis te huur. Pleiadenstr. 38. Dagel. te zien. R.K. Dame, 33 j., kamers bewo nend zoekt Dame v. gezell. omgang, event, gezam. wonen. Br. no. 8479 bur. v.d. bl. te Heemstede tegen 1 April a.s. liefst omtrek Blauwe brug, een zonnig huis; huurpr. 600— 750. Br. m. uitv. inl. en nauw keurige beschrijving onder no. 509, Buss. Boekh., Vlietl. 68, Bussum. le HYPOTHEEK BESCHIKB. Rente 3J4 a 3 3/4 D. P. v. d. BERG Steijnstraat 10 Alkmaar J. CAM, Sehoterweg 150 rood Haarlem De vindster van een blauwe Maraboe dames- AVONDCAPE, verloren hoek Kruisstr.-Kenau- str., wordt verzocht deze tegen belooning terug te bezorgen Ju- lianalaan 24, Overveen. Philips, Erres, Telefunken enz. LAMPEN 45 procent korting Radio Techn. dienst voor Haarl. ZAANENLAAN 9. Kantoor voor Onroerende Goederen Heemst. Dreef 38, Telef. 29246 HEEMSTEDE Koopt - Verkoopt - Huurt en Verhuurt voor U HUIZEN en ZAKEN Geld voor Hypotheek beschikb. Aangesloten bij de Nederl. Broe derschap van Gedipl. Makelaars Uw adres voor In en Verkoop van meubelen enz. Kroon's huis m.d. oranje gevel b.d. Gr. Kerk tel. 14911. Nu geld maken. VEILING ALGEMEEN VERKÖ©3PL0KAAL Nieuwe Gracht 74 Makelaar P. HOOGEVEEN Lz. Vanwege de Nat. Feestdag wor den de aangekondigde INBOEDEL alsmede de NIEUWE AMEU BLEMENTEN (salon-, eet- en slaapkamers) van eerste klas Meubelbedrijf, met complete moderne blank eiken winkelbe timmering, verkocht: MORGEN (DONDERDAG) 2 uur. Alsnog te bezichtigen voor de veiling van 10—12. .(Zie advert. Zaterdag j.l.).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2