Meeleven in Duitschland. Groote belangstelling van de pers. N' BENSDORP 5 Londen ontvangt het groote nieuws THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN WOENSDAG 2 FEBRUARI '1938 HAARDE M'S DAGBLAD De blijde gebeurtenis. B e r 1 ij n, 31 Januaii. r IET alleen de Hollanders in Berlijn wachtten met spanning op berichten uit Soestdijk, al wekenlang vroegen Duitsche vrienden en kennissen en elke Duitscher, die er toevallig met een Hol lander over sprak, ons bijna dagelijks om in lichtingen, alsof wij in voortdurend contact stonden met Dr. de Groot. Nadat we door Ra dio Berlin het groote nieuws hadden gehoord, gingen we een kijkje nemen bij de verschillen de kantoren der Berlijnsche bladen. Bij Scherl stond een groepje menschen het bericht te le zen dat de „Berliner Lokal Anzeiger" op zijn frontpagina gaf met het opschrift in dikke letters over de heele breedte: „Thronerbin in Holland geboren". Er werd gesproken van „weer een prinses" en „och, ze waren met hun koninginnen altijd heel tevreden". Ze spraken van kroonprinsen en kroonprinsessen, van Oranje, van popula riteit en toonden een belangstelling zooals we die al wekenlang gewoon zijn. De „Völkische Beobachter", die alleen 's morgens uitkomt, had al om half 11 Duit sche tijd voor de ramen der filialen het ge- boortebericht uithangen. De „Angriff" maakt aan den kop van het blad in een kort berichtje de geboorte bekend en spreekt van het innige deelnemen der in Holland wonende Duitschers aan de vreugde van het Hollandsche volk. De Lokal Anzeiger spreekt over Holland „onder een zee van vlag gen" een Flaggenmeer en roemt de voor treffelijke organisatie voor de berichtgeving in Soestdijk. Binnen dertig seconden was de tij ding over het heele land verbreid en door ra dio in Oost- en West Indië bekend gemaakt. Het blad spreekt met ware geestdrift van den „Donner der Geschütze", waarin zich het gelui mengde der klokken van alle torens en het loeien der sirenes in de havensteden, van de vliegtuigen, die Oranjebladen met de blijde boodschap uitwierpen, van den jubel in alle steden, dorpen en gehuchten van het land, die al enkele minuten na het heugelijk gebeuren in vollen tooi "waren van vlaggen en oranje vanen. „De geestdrift der Hollanders nam vormen aan, die men gewoonlijk slechts in zui delijke landen pleegt te vinden". „Overal wor den optochten en volksfeesten gehouden, waar aan jong en oud, arm en rijk, gemeenschappe lijk deelnemen". Het is voor de Hollanders in Berlijn een heerlijke, indrukwekkende demonstratie van de eenheid van ons democratisch volk bij alle politieke verdeeldheid. „Berliner Tageblatt" schrijft over den „on- beschrijflijken jubel in Holland en in zijn ko loniën". De feestuitgaven der Hollandsche bladen met rijke illustraties uit het leven van het prinselijk paar vinden gretigen afzet. „Die Nachtausgabe" spreekt van de optoch ten in Amsterdam, Rotterdam, den Haag, Haarlem, Utrecht, Delft, die zich spontaan vormden en met muziek voorop de gedenktee- kens voor leden van het Huis van Oranje een bloemenhulde brachten. De beschrijving van „de traditioneele plechtige bekendmaking m de verschillende steden door de burgemees ters, die zich daartoe, omgeven door heraucen in schitterende kleedij te paard, begeven naar het bordes van het stadhuis" is voor ons Hol landers niet minder interessant dan voor de Duitschers. De „Deutsche Allgemelne Zeitung" geeft een heel mooie foto van „het koninklijk paleis te Soestdijk, waar de Hollandsche prinses het licht der wereld aanschouwde" en van de kroonprinses en haar gemaal. Het blad vertelt o.a. van de buitengewone spanning, waarmee de menschen de saluutschoten telden, daar men uit het aantal 51 of 101 schoten kon we ten of een prinses was geboren of een prins. Evenals alle bladen roemt ook dit blad de prachtige organisatie der berichtgeving en is getroffen door de eenheid van ons volk in den jubel om de blijde gebeurtenis in het geliefde Konings-Huis en zegt verder: „Met het heele Duitsche volk gedenkt ook de „Deutsche All- gemeine Zeitung" het verwante Hollandsche Volk, dat na wekenlang bezorgd wachten, door de geboorte der kleine prinses in geestdriftige vreugde is gebracht. De hartelijke gelukwenschen, die van Duitschland naar Holland gaan, gelden in de eerste plaats het Koninklijk Huis. Koningin Wilhelmina en de Ouders. Prins Bernhard en Kroonprinses Juliana, wie de troonopvolging in een nieuwe generatie verzekerd is". Als de D. A. Z. zich hiermee tot tolk maakt van het Duitsche volk, doet zij dit terecht, want wekenlang hebben wij Hollanders in Berlijn een bijzondere hartelijke belangstel ling der Duitschers beleefd in alles wat ons volk en ons Koningshuis betreft. En meer dan in vroeger jaren geeft ook de Duitsche pers blijk van deze belangstelling. Het blijft intusschen voor ons een moeilijk geval, de menschen hier een juist idee te ge ven van „beschuitjes met muisjes". De Duit sche correspondenten in Holland schijnen er ook geen raad mee te weten, want ze noemen de tractatie alleen maar in de Hollandsche benaming. Slechts één heeft er al eens van gesproken als van „Zuckerperle" suikerpa rels maar dat lijkt naar niets. H. L. Negen slachtoffers bij den onder gang van de „Endymion''. Britsche torpedojagers op zoek naar den onbekenden onder Spaansehe regeering acht Italië de schuldige. Volgens de laatste, nog niet be vestigde berichten uit Londen, zijn bij den ondergang van de „Endymion" negen menschen, o.w. de kapitein en een vrouw, om het leven gekomen. Slechts vier opvarenden werden gered. Vier Britsche torpedoboot jagers zoeken naar de duikboot, die 't schip getorpedeerd heeft. De naam van Zweedschen waarnemer is Larsson. De Spaansehe ambassadeur te Lon den heeft op het Foreign Office een nota overhandigd, waarin wordt ge protesteerd tegen de hernieuwde hulp. ter zee van de Italiaansche regeering aan Franco. Hierdoor worden de in ternationale overeenkomsten ge schonden. De Spaansehe regeering beschuldigt Italië de torpedojagei-s Aquila en Falco aan Franco te hebben gegeven. De schepen voeren thans den naam Velasco Ceuto en Velasco Melilla. Evenzoo zijn de torn -iojagers Allessandro Powerio en en Guen^imo Pepe, alsmede de Italiaansche onderzeeërs Mola en Sanjurjo aan Franco ge geven. De beide onderzeeërs liggen te Soller op Majorca. Rome dementeert. Op de Italiaansche legatie te Londen wordt daarentegen medegedeeld, dat niets bekend was omtrent een gift van vier torpedojagers en twee onderzeeërs door de Italiaansche re geering. Engelsche regeering beraadslaagd over de te nemen maatregelen. De Britsche regeering, die een aanval op de .Endymion" door een onbekende duikboot als een ernstig incident beschouwt, overweegt thans, welke stappen moeten worden gedaan. Men legt er te Londen den nadruk op. dat voor het eerst sedert de overeenkomst van Nyon een Britse li schip tot zinken is gebracht. De regeering heeft nooit erkend, dat Franco het recht' zou hebben tot blokkade van de Spaansehe kust, daar nooit de rechten van oorlogvoerende zijn toegekend. BROS als beschuit Bij aankoop van 5 blokken inééns, i een doosje proelmonsters GRATIS. rpkisddrp Vollemelk-chocolade BIJ UWEN WINKELIER OF IN OE BENSDORP VERKOOP-FILIALEN EN OEPÓTS per blok ct. (Adv. Inqez. Med.) Vrijdag is het feest voor de Nederlanders in de Britsche hoofdstad Amerika. Groote werkloosheid in de automobielindustrie. Tijdens de conferentie met Roosevelt ver klaarde Martin, de voorzitter van den Bond van arbeiders in de automobielindustrie, dat er van de 517.000 arbeiders, die normaal m de automobielindustrie werk vinden, op 29 Ja nuari 320.000 geheel zonder werk waren en de overigen slechts op korten termijn werk ten. De versterking van de vloot. In de vlootcommissie van het Huis van Af gevaardigden heeft admiraal Leahy medege deeld, dat voor zoover hem bekend is geen mogendheid beschikt over schepen, grooter dan 35.000 ton, evenmin is hem bekend, dat grootere schepen op stapel zouden staan, hoewel het gerucht gaat, dat Japan grooter schepen bouwt. De regeering van de Vereenigde Staten weet officieel niets van het bouwen van grocte schepen door Japan. De admiraal voegde hieraan toe, dat hij graag zou zien,dat de mogelijkheid voor het bouwen van schepen aan de kust van den Stillen Oceaan zou wor den vergroot ten behoeve van de landsverde diging. Ook verklaarde hij, dat de Vereenigde Staten niet voornemens zijn vooreerst schepen te bouwen, grooter dan 35.000 ton, tenzij zij hiertoe worden gedwongen door de activiteit van büitenlandsche mogendheden. Het is vrij wel zeker, dat indien andere mogendheden grootere oorlogsbodems gaan bouwen, de Sta ten, die het verdrag van Londen hebben on derteekend, de verhoudingsclausule zullen toepassen België. Geen vliegtuigen naar Spanje verkocht. In het begin van de vergadering van de beide Kamers hebben naar het persbureau, Belga meldt de ministers van Transport en Openbare Gezondheid aangetoond, dat de beschuldigingen van de Rexistische afge vaardigden tegen de oud-ministers Jaspar en Wauters, dat zij getracht zouden hebben vliegtuigen naar Spanje uit te voeren, onge grond waren. De minister van Transport las drie stuk ken uit het dossier van zijn departement voor, waaruit dit bleek. Japansche luchtvloot bombardeert den spoorweg Kanton—Hongkong. Ernstige vernieling aangericht. Reuter meldt uit Kanton, 1 Febr.: Vandaag hebben 41 Japansche bommenwerpers, die in zeven groepen vlogen, de spoorwegverbinding tusschen Kanton en Hongkong hevig gebom bardeerd. Door tientallen bommen werden de sporen tusschen Kanton en Kauloen, als mede tusschen Kanton en Hankau opgeblazen en de telegraaf- en telefoonleidingen ver nield. Twaalf op groote hoogte vliegende machines bestookten de noordelijke buiten wijken van Kanton. De Chineesche luchtaf- weerbatterijen openden onmiddellijk het vuur doch troffen geen doel. De Japansche troepen zijn er -blijkens een bericht uit Hankau niet in geslaagd een verbinding tot stand te brengen langs den spoorweg TientsinPoekau. De Japansche troepen vielen ter sterkte van drie divisies aan weerszijden van den spoorweg aan. Aan gezien de Chineezen vele bruggen hebben ver nield is het vervoer voor de Japansche troepen zeer moeilijk. De Japansche troepen hebben volgens Domei Lin Wai Kwam, 160 K.M. ten Zuid- Oosten van Soetsjau, aan deri spoorweg TientsinPoekau bezet Tsining weer door de Japanners prijsgegeven? Volgens Chineesche berichten zou een der vijf collonnes, die naar Tsining oprukken, de muren der stad bereikt hebben. De Japanners zouden volgens deze berichten voorbereidingen treffen om de stad te ontriumen. Chineesche hulde voor Duitsche adviseurs, Een woordvoerder van de Chineesche re aring heeft hulde -rebracht aan de Duifschp militaire adviseurs van de Chineesche rp- geering, die het Chineesche leger hebben ge reorganiseerd. De woordvoerder verklaarde dat velen van deze adviseurs veteranen uit den wereldoorlog zijn. Het werk van deze des kundigen is een bewijs van de vriendschap tusschen China en Duitschland Wedders en astrologen in de weer LONDEN, 31 Januari. (Van onzen correspondent). VANDAAG leeft Londen met ons Vor stenhuis en met ons Nederlandsche volk mee, en toont haar vreugde over de geboorte van ons koningskind. Wij kunnen gerust zeggen: heel Londen. Al zijn het in de eerste plaats de Nederlanders hier in de stad die zich opmaken om eens echt ouder- wetsch feest te gaan vieren, de Engelschen toonen op kalme wijze niet minder him be langstelling. Vanmorgen vroeg werden wij aan het ont bijt al opgebeld door een Engelschen vriend: Ik lees in mijn krant dat het nu niet lang meer duren kan in Soestdijk. Weet je er al meer van?" Maar wie kunnen het vlugger we ten den de Londensche reporters, die nu reeds drie weken lang op het nieuws zitten te wachten in Soestdijk, en lange verhalen schrijven in hun kranten over het leven in het paleis en de rondomliggende gemeenten? In Londen weten wij nu zoo langzamerhand al evenveel over den kerkgang te Bunschoten en het leven in het Oosten van de provincie Utrecht als menigeen in ons land. Dan, in den loop van den ochtend wordt het bericht bekend: de Nederlandsche baby is geboren, het is een meisje. Het is nu het on derwerp van den dag. Om twaalf uur, wan neer de middagbladen uitkomen, ziet men maar een naam op de aanplakborden op straat: Juliana. De kranten brengen uitvoe rige artikelen over ons vorstenhuis. Men kan zien, dat het Huis van Oranje po pulair is in Engeland. En vandaag is dat meer dan ooit zoo. Het vrije, onbevangen optreden van prinses Juliana in Londen heeft veel har ten veroverd. Men herinnert zich, dat prinses Juliana nog in de verte verwant is aan koning George II. Terwijl zéj; door haar bezoeken a&n prinses Alice, Countess of Atlilone, goed te Londen is bekend. Als aarts-gokkers' hadden de Engelschen weddenschappen afgesloten: zal het een jon gen zijn of een meisje? Daarna, toen dit een maal zeker was, zat men nog niet verlegen. Er werden weddenschappen afgesloten op het gewicht: -boven of onder -de acht pond was de vraag. Een andere groep personen, die zich met de geboorte bezighoudt zijn de astrologen. Een paar weken geleden kwam „The Weekly Ho roscope" uit met voorspellingen omtrent den levensloop van prinses Juliana. Haar horos coop' ziet er in dit weekblad nogal gelukkig uit, terwijl de planeet Mercurius voor intellect zorgt. De goede invloed van Uranus, aldus de astrologen, zal prinses Juliana in haar verdere leven met inzicht- en wijsheiddoen regeeren. Vandaag' zijn de dagbladhoroscopisten na tuurlijk de toekomst van ons „prinsesje" wij hebben weer een prinsesje aan het be rekenen. De Engelschen houden van decorum en traditie: zijn er niet altijd astrologen ge weest bij een geboorte in een koningshuis? De toekomst ziet er ook hier rooskleurig uit. Onze jonge prinses zal een sterken wil hebben. Intusschen, temidden van al dat geroeze moes en de drukte van Londen, waarin men telkens met groote letters het woord „Juliana" tegenkomt, gaan de leden van de Nederland sche kolonie van en naar hun werk. Zij we ten, dat er nu in ons land overal feest gevierd wordt en zij voelen zich een beetje in banne lingschap. Wij gaan hier ook feesten, maar wij komen Vrijdag pas aan de beurt, wanneer de groot ste vreugde in ons land alweer voorbij is. Er zijn heel wat plannen gemaakt. Onze gezant, Z.E. J. P. Graaf van Limburg Stirum zal ont vangen en er zal een dankdienst gehouden worden in het Hollandsche kerkje in Austrin Friars, in de City. Dat oude Gotische kerkje is al in het jaar 1550 door den jongen koning Edward VI aan de Hollanders in Londen af gestaan. Ds. J. van Dorp is reeds druk bi om zijn kerk te versieren. Vrijdagavond wordt er een feestavond gegeven voor de leden van de Nederlandsche kolonie. Het ziet er inder daad veelbelovend uit. Maar wij zullen nog wat geduld moeten koesteren. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 1 Februari 1938. 1. H. J. Bakker, zonder beroep, wonende te Haarlem, Wilsonsplein 3. Curatrice mej. mr. E. Gouda, te Haarlem, kantoorhoudende Damstraat 23. 2. L. van Esch, winkelier in lederwaren, wo nende te Haarlem. Leidschevaart 458. Curator mr. J. G. Escher te Haarlem. Rechter-Commissaris in beide faillissemen ten mr. E. J. W. Top, te Haarlem. Bij Arrest van het Gerechtshof te Am sterdam d.d. 19 Januari 1938 is vernietigd het faillissement van K. F. E. Schmidt, banket bakker, wonende te Haarlem. Curator mr. O. H. van Wijk, te Heemstede. Wegens het verbindend worden der Uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. H. de Wilde, rijwielhandelaar, wonende te Haarlem. Curator mr. G. J. Paré te Haarlem. 2. M. Plessius, schilder, destijds wonende te Haarlem, Kamperstraat 20. Curator mr. K. van Giffen te Haarlem. 3. j. van Dille-wijn, voorheen bakker, thans zonder beroep, wonende te Aalsmeer. Curatrice mej. mr. M. J. Kluitman te Haar lem. BEëEDIGD. Als advocaat en procureur werd voor de Haarlemsche Rechtbank beëedigd mr. J. H. van Wijk, wonende te Heemstede, kantoorhou dende te Haarlem. Poolexpeditie door cycloon overvallen. Russische Poolreizigers van hun bases gescheiden. De Sovjet-Russische Noordpool-expeditie heeft geseind, dat als gevolg van een plotse- llngen cycloon, die zes dagen duurde, het ijs- kamp, waarop zich het kamp bevindt, als het ware gescheurd is en dat de expeditie thans opgesloten zit op een ijsschots van 270 bij 180 meter en afgesneden is van haar twee bases -en haar voorraadmagazijn. Papanin, de leider der expeditie, heeft Moskou verzocht, zich niet bezorgd te maken. Kinderen het slachtoffer van luchtb ombardement. Lijken van 85 kinderen te Barcelona geborgen. Uit Barcelona, 1 Februarn. Na het luchtbombardement van Zondag heeft men uit de puinhopen de lijken van 85 kinderen te voorschijn gehaald, op een plaats waar 120 kinderen een toevlucht hadden gezocht. De meeste slachtoffers zijn door verstikking om het leven gekomen. Overigens heeft men bij een aantal personen de doodsoorzaak niet kunnen vaststellen. „ROMEINSOHE PARADEPAS" BIJ DE JONGE FASCISTEN. De secretaris der fascistische partij heeft als commandant der Italiaansche lictoren- jeugd besloten,, dat de „Romeinsche parade pas" van 1 Maart a.s. ingevoerd zal worden bij de jonge fascisten, de leerlingen der aca demies en colleges enz Eiland door den storm geïsoleerd. Schepen durven de rotsachtige kust niet te naderen. De bewoners van, het eiland Rathlin, ten Noorden van Ierland, worden door hongers nood bedreigd, doordat het sedert eenige weken in verband met de voortdurende stor men niet mogelijk is de rotsachtige kust van 't eiland met 'n schip te bereiken. In een van het eiland afkomstige radiomededeeling wordt gezegd, dat de voorraden levensmiddelen uit geput raken. GELUKWENSCH VAN DEN KONING VAN ZWEDEN. Koning Gustaaf van Zweden heeft een tele gram van gelukwensch gezonden aan H. M. de Koningin Wilhelmina en aan H. K. H. het Prinselijk paar ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs was dus in de kamer verdwenen en Neusopius had heel duidelijk gezien, dat Thijs hierin verdwenen was. Maar toen hij zelf ook in de kamer kwam, zag hij niemand. Nou vraag ik je toch, bromde hij. Waar kan die nou gebleven zijn? Ik weet toch heel zeker, dat hij deze kamer binnen is gegaan! Waar kan hij nu zitten? Hij zocht nog een tijdje voort, doch kon niets van Thijs ontdekken. Hij begreep er niets van. Hij kan toch niet zoo maar, zonder meer in het niet verdwenen zijn?? Neusopius zocht nog even door, doch toen draaide hij zich om en wilde de kamer onverrichterzake weer uitloopen. Ik begrijp er niets van, dat moet een toovenaar zijn. En Thijs. Waar zit die dan?? Letten jullie morgen maar op, jongens en meisjes 1 RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Haarlem eii het daar onder behoorende ambtsgebied werd geduren de de maand Januari 1938 ingelegd f 733.650,42, terugbetaald f 519.162,60. HAARLEMSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN VEREENIGING. Voor de leden van bovengenoemde vereeni ging zal de avond van Donderdag 3 Februari er één zijn van een bijzondere beteekenis. De-ze avond zal n.l. besteed worden aan het maken van vergrootingen op het bekende „Gevaluxe"-papier en het bestuur was zoo gelukkig de bekende vakfotografe mevr. T. ArensTepe uit Haarlem bereid te vinden de leden der Vereeniging in te wijden in de geheimen van dit materiaal. Aan de wanden zullen hangen een collectie foto's, beschikbaar gesteld door de Rotter- damsche zustervereeniging der H.A.F.V., „De Maasstad". De avond wordt gehouden in het lokaal der Vereeniging Ged. Oude Gracht 104. Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv. ingez Mea.j PROGRAMMA DONDERDAG 3 FEBRUARI. HILVERSUM 1 1875 M. en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 1.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Kniples. 11.30 Omroeporkest en soliste. 12.30 AVRO-dansorkest. 1.00 Gramofoonmu ziek. 1.30 Aeolian-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Het Aeolian-orkest. 3.00 Kniples. 3.45 Gra mofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Piano-voordracht. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Solistenconcert. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de Kinderen. 7.05 Piano- voordracht. 7.30 Engelsche les les. 8.00 Berich ten ANP Meidedeelingen. 8.15 Gramofoonmu ziek. 8.50 Radiotooneel. 9.45 Concertgebouw orkest en solisten. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dansor- kest. 11.4012.00 Orgelspel. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009,15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand- werkuurtje. 3.00 Cello en piano. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Orgelcon cert. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Voor Postzegelverzamelaars. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.10 Gemengd koor „Sursum Corda", Leiden, Utrechtsch Stedelijk Orkest en solisten. 8.50 Paedag'ogische causerie. 9.20 Vervolg Concert. 10.40 Berichten ANP. 10.45 Gymnastiekles. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Alfx-ed van Dam's orkest. 12.50 Radiotoneel. 1.20 Gra mofoonmuziek. 1.402.20 De Karl Caylus Players. 3.103.30 Causerie: Empire Exchange. 3.35 Stedelijk Orkest van Bournemouth, mmv. mmv. soliste. 5.505 Voor de Vrouw. 5.20 Grosvenor House Dansoxkest. 6.05 Causerie „The school broadcasts". 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 BBC-orkest, mmv. so liste. 8.05 Variété-programma. 8.50 Causerie. „The history of the league". 9.20 Berichten. 9.40 Pianovoordracht. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het Bridgewater Harpkwintet. 11.20 Maurice Winnick en zijn band. 11.5012.20 Dansmu ziek. (Gr. pl.) RADIO PARIJS 1648 M. 7.50, 9.10, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Bailly-orkest en zang. 3.05 L. del Castil lo's ensemble. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Zang. 5.20 Radiotoneel. 8.35 Zang. 8.50 Natio naal Ox"kest, Raugelkoor en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek KEULEN. 456 M. 5.50 Plitzsch Marko-orkest. 7.50 Gramofoon muziek. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Om roeporkest en solisten. 4.50 Kamermuziek. 6.30 Omiroepschram-melensemble. 7.20 Om roeporkest, -koor en mannenzangvereeniging. 9.5511.20 Orkest van den Rijksarbeidsdienst, koren en de Stuttgarter Volksmuziek. BKliSSEL ri'i M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Zang en piano. 1.10 Omroepsaloiiorkest. 1.30 Omroep- dansórkest. 1.50 Zang en piano. 2.002.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 en 7.23 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Qmroepsymphonieorkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 5.2-0 Muzikale cau serie. 6.35 Omroeporkest. 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 Omroepkleinbrkest en gramofoon muziek. 10.3011.20 Zang en piano. DEUTSCJILANDSENDKR, 1571 M. 7.30 Blaasconcert. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Be richten. 9.50 K. Ristenpart's kamerorkest. 10.05 Scheepsweexhericht. 10.20L151) Nedersaksi- sche Symphon ie - orkes t

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6