IilllMiMÜi s H.D.-V ertelling V R IJ D A G 4 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 9 ARROND. RECHTBANK DIEFSTAL IN HET KANTOOR VAN HET LEGER DES HEILS. Toen de heer v. Lelieveld, kapitein bij het Leger des Heils, in den morgen van 11 De cember 1.1. op zijn kantoor kwam en met den sleutel eemdeurtje in een daar staande kast wilde openen, bleek hem, dat het ongesloten was en dat een latje op een der beide deurtjes, da" daar was aangebracht om den naad tus- schen de beide deurtjes te bedekken, eraf viel; het had slechts losjes aan een spijkertje ge hangen, schoon het er tevoren stevig op zat. Hij zag toen moeten van een schroeven draaier of dergelijk werktuig, waaruit hij op maakte. dat het kastje was opengebroken. Hem bleek, dat een bedrag van 138, dat in ver schillende doosjes in het kastje geborgen was geweest, was verdwenen. Zaterdag 9 December omstreeks 5 uur namiddag, toen de heer Lelie veld het kantoor had verlaten, was alles nog in orde en na dien tijd was hij er niet meer geweest, zoodat de diefstal tusschen dat tijd stip en Maandagmorgen moest zijn gepleegd. Zondags waren er wel menschen in het kan toor geweest, o.a. een muziekcorps, dat er koffie had gedronken, maar die personen had den met het kastje niets te maken gehad en ook hadden zij niet kunnen zien of eraan ge broken was, aangezien het kastje, zooals de heer Lelieveld het later vond, oogenschijnlijk gewoon gesloten was. De verdenking viel op een man, die in dat gebouw woonde of liever gewoond had, want hij was Zaterdagavond 9 December, zonder iemand te waarschuwen, verdwenen en niet meer teruggekeerd/Die man had daar kost en inwoning genoten en 2 per week zakgeld, waarvoor hij timmermanswerkzaamheden ver richtte voorzoover deze er waren. Hij had ook de bewuste kast, waaruit het geld verdwenen was, gemaakt. Eenige reden, waarom die man opeens zonder iemand te verwittigen, was weggeloopen, was er niet; onaangenaamheden had hij niet gehad. De man werd in Amsterdam aangehouden en toen bleek, dat hij eenig ondergoed had ge kocht en met een vrouw in gezelschap was geweest. Hij was Zaterdags vertrokken zonder het middagmaal te gebruiken en had later bij „Heek" gegeten. Niemand had ooit gezien, dat de man geiü had: integendeel had hij Vrijdags te voren nog een kwartje van een anderen inwoner geleend, wat hij wel eens meer deed, en het niet terug gegeven. Een maand tevoren had hij van een ander der officieren met leugens 5 voorschot op zijn zakgeld weten te krijgen; hij wou, zei hij, zijn moeder bezoeken, die te Rotterdam woon de, maar zijn moeder was al lang dood. Nu moest de man terechtstaan voor oplich ting van die 5 gulden en diefstal van de 1IJ8. Dat van de 5 bekende hij, maar dat vond hij zoo erg niet: het geld zou hem toch inge houden zijn; maar den diefstal ontkende hij. Hij verklaarde Zaterdagmiddag al voor 6 uur te zijn vertrokkeri, omdat hij er opeens genoeg van had daar te wonen. Hij had, zei hij, een bedrag van elf gulden opgespaard, dat, in een kous verborgen, door hem in de werkplaats was bewaard en van dat geld had hij zijn ver teringen bestreden. Het leenen van het kwartje daags te voren erkende hij, maar dat was volgens hem niet ongewoon. Hij erkende ook, al acht maal voor diefstal te zijn veroordeeld. Een inwoner van het gebouw, die daar als kantoorbediende werkt, zei, dat hij met ver dachte had afgesproken Zaterdagsmiddags te zullen gaan wandelen, maar verdachte had dit afgezegd, bewerende, dat hij werk had; van een plan om af te reizen repte hij niet. Deze getuige had na den heer Lelieveld het kantoor verlaten en de deur afgesloten, doch, als gebruikelijk, den sleutel er In laten zitten. Later zag hij dat de deur open en de sleutel eruit was, wat hem niet vreemd voorkwam. Een andere geëmployeerde zei, dat verdach te nog om 6 uur in de gang bij de keuken was geweest en toen door het raampje met hem een paar woorden had gesproken; hij kreeg den indruk dat verdachte zenuwachtig was. Hij was dien dag niet in de eetzaal geweest, schoon hij wel in het gebouw was. Ook had hij geen gebruik van het bad gemaakt, al had hij gevraagd of hij het kon gebruiken. Blijk baar had hij omstreeks 6 uur een tijdje in de nabijheid van het kantoor rondgescharreld, maar niemand had hem er in of eruit zien gaan. De Officier van Justitie was van meening, dat het nlotselinge vertrek van verdachte zijn bezit aan geld, schoon hij nooit geld had ge had, zijn verdacht rondscharrelen bij het kan toor, zijn bekendheid met de kast, voldoende aanwijzingen vormden en requireerde voor de oplichting en den diefstal een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Mr. P. Tideman achtte het bewijs niet gele verd en vroeg vrijspraak. Twee kinderen op het trottoir aangereden. Op 18 Sept. 1.1, omstreeks 4 uur namiddags reed een auto op den Heerenweg bij de v. Mer- lenlaan, komende uit de richting Bennebroek en wilde de genoemde laan indraaien, toen een achteropkomende auto de eerste wilde passeeren. Eerst ging ze even links, maar ter stond daarop rechts en passeerde dus aan den verkeerden leant, waarbij de auto op het trot toir kwam. Daar ging een troepje schoolkin deren in de richting Haarlem, de auto reed er op in en wierp twee kinderen om. die met gebroken been bleven liggen. De kinderen zijn naar 't ziekenhuis gebracht en daar eenige weken gebleven, thans zijn ze weer hersteld. De auto werd bestuurd door een dame uit Vlaardingen, waarnaast een chauffeur zat, die haar leermeester was. Beiden stonden thans terecht voor het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld. De dame verklaarde, dat zij, toen de auto vóór haar vaart verminderde om de v. Merlen- laan in te rijden, zij de kluts kwijt raakte, want doordat er tegenliggers kwamen, dorst zij niet links passeeren. Zij vergat te remmen en haalde rechts uit met het noodlottig ge volg. De andere verdachte verklaarde, dat hij de remmen niet kon bereiken en zoodoende ook het ongeluk niet kon voorkomen. Hij wist dat de dame behoorlijk kon rijden, maar zij was plotseling haar zelfbeheersching kwijt geraakt. De Officier achtte het niet verant woord, dat iemand als de dame achter het stuur gaat zitten en de chauffeur had daar mee rekening moeten houden. Daarom vor derde de Officier tegen ieder een geldboete van f 50 subs. 20 dagen. Niet aangegeven voor dienstplicht. Een 18-jarig jongmensch uit Haarlem stond terecht, omdat hij zich niet voor den militai ren dienst had aangemeld. Eerst werd als getuige gehoord de vader van verdachte, die verklaarde een oproep voor zijn zoon te hebben ontvangen en teruggezonden aan den burgemeester, omdat hij, zooals hij in een begeleidend schrijven verklaarde, het niet goed vond, dat zijn zoon een dergelijke oproe ping werd gezonden. Daarop werd den -zoon vanwege den burge meester een nieuwe oproeping gezonden, waar van hij persoonlijk heeft kennis genomen doch ook toen was hij nog niet verschenen. De zoon zei uit gehoorzaamheid aan zijn vader te hebben gehandeld. Mr. Tideman, de verdediger, vroeg of de zoon zich over het beginsel van dienstplicht mocht uitspreken. Deze zou over de zaak niet hebben nagedacht. De moeder van verdachte bevestigde de ver klaring van den vader, dat de zoon op last van den vader heeft gehandeld. De Officier van Justitie is van meening, dat hier opzettelijk geen aanmelding is geschied, doch wilde er rekening mee houden, dat de ouders den jongen hadden verboden, waarom hij f 100 boete eischte. Mr. Tideman is van meening, dat hier van opzet geen sprake is in den zin der Strafwet, omdat de jongen zijn ouders heeft gehoor zaamd. Verder pleitte hij nietigheid der dag vaarding, omdat niet vermeldt was, welk Koninklijk Besluit is bedoeld en er ook niet in staat, dat de verdachte zichzelf niet heeft aangemeld. Zijn voornaamste bezwaar school echter hierin, dat de wet den vader de macht over zijn zoon toekent en den zoon gehoorzaamheid oplegt. Z.i. kan geen administratieve bepaling hierin verandering brengen. Pleiter vroeg daarom ontslag van rechts vervolging. Krachtens art. 40 Strafrecht zou de zoon ook niet strafbaar zijn, omdat hij door over macht is gedrongen. Uitspraak in alle zaken op 17 Febr. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCIIE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 5 FEBRUARI 1938. Progr. I. Hilversum II. Progr. II. Hilversum I. Progr. III. 8.00 Keulen. 9.20 Parijs Radio. 12.05 Londen Regional. 1.20 Ned. Brussel. 3.20 Keulen. 5.20 Fransch Brussel. 6.20 Keulen. 9.20 Motala. 9.50 Keulen. Progr. IV. 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 11.35 Droitwich. 2.20 Londen Regional. 4.35 Pauze. 4.40 Droitwich. 9.55 Boedapest. 11.20 Droitwich. Progr. V. 8.00 Diversen. 7.00 Eigen gramo- fooaplatenconcert: Verzoekprogramma. 8.00 12.00 Diversen. VAN Vetec/k NEDERLANDSCHE EIEREN ij betaalt dus nlat ,.50 p. Desch van 75 •'N1ET.maathoudend6 „éi, dan 20 j ,.30). 00 kwalltail „.art (60-65 0 1.Iïot5e„|k a"5-"_ (Adv. Ingez. MedJ NED. CHRISTEN VROUWENBOND. De 4e (en laatste) Winterl-ezing, uitgaande van de afld. Haarlem en Omstreken van den Ned. Christen Vrouwen Bond zal gehouden worden op Woensdagavond 9 Februari in het Wijkgeibouw, Ged. Oude Gracht 104. Spreker zal zijn ds. J. Sonelik te 's-Gravenhage, over het onderweiTp: „De heilige vrouwen van Hebreën XX". PERSONALIA Met ingang van 1 Mei 1938 is de hoofdin specteur van den arbeid ir. J. H. J. H-uygens te Haarlem werkzaam gesteld in het 4e district der Arbeidsinspectie, ter standplaats Utrecht en aangewezen als hoofd van dien dienst in dat district CHRISTELIJKE ORANJEVEREENIGING „PRINS WILLEM I". De feestelijke bijeenkomst, welke aanvan kelijk gehouden zou worden op 26 Januari, heeft nu plaats op Donderdag 10 Februari in de Gemeentelijke Concertzaal. Feestrede wordt uitgesproken door den voorzitter Dr. W. G. Harrenstein. De samen zang wordt geleid door den heer S. Bu- walda, de muziekvereeniging „Arti et Reli- gïoni" verleent hare medewerking. Als hoofd nummer zal worden opgevoerd het Histo risch Samenspel „Slaet op de trommele". Soiree Dansante in den H. K. B. Leerlingen van het Dansinstituut Micgielse en Van Ake. Gisteravond gaf het Dansinstituut Micgielse en van Ake de eerste soirée in dit jaar. De zaal van de H.K.B. was tot in de hoeken ge vuld, en wanneer er niet gedanst werd, werd er aan de tafeltjes genoegelijk geconverseerd. Maar natuurlijk was meestentijds het parool „beentjes van den vloer" en dan bewogen de paren zich over de dansvloer, en het zij gezegd de wijze waarop zij dansten strekt hun leeraren tot eer. De dansmuziek werd gespeeld door het versterkte huisorkest onder leiding van Jan van Ake. En de heer van Ake ver stond niet alleen de kunst om de tonen van de verschillende instrumenten tot één te bun delen, hij wist ook de dansende menigte in geordende banen te leidenroemen we alleen reeds de ouverture! De wijze waarop daarbij de aanwezigen tot een menigte werden saamgevoegd, eerst met lange en steeds dik ker wordende rijen, die door en langs elkaar heen leidden tot een bijna onontwarbaar ver- verkeersknoopen toch weer ontward werden, verkersknoopen toch weer ontward werden, zou een verkeersagent jaloersch maken! Geen wonder dat de stemming er dadelijk al in kwam en de geheele soirée bleef ook. Men amuseerde zich best. En men had volop gele genheid om zich aan de edele dansmuze te wijden, en daaraan een gezellige, opgewekte stemming te paren. Er waren nog verschei dene dansattracties; prijsdansen en ballon- dansen EERE-AVOND LOUIS VAN TULDER. Zooals bekend is zal Louis van Tulder zijn 25-jarig zangers-jubileum vieren bij 't concert van Haarl. Gemengd Koor, dirigent de heer Jan Booda, op 24 Februari, waar hij de solo partij in de „Psalmus Hongaricus" van Zoltan Kodaly zal zingen. Voor dit jubileum heeft zich een uitvoerend comité gevormd uit de volgende dames en hereen: Mi'. M. van Toulon van der Koog, voorzitter; Jan Booda, secre- taris-penningmester; mevr. Jo Vincent; Mr. A. Beets; mej. A. D. J. de Josselin de Jong; S. Laarkamp; Mr. J. F. de Vilder. Verder heeft zich een uitgebreid Comité van aanbeveling gevormd onder eere-voorzitter- schap van den burgemester van Haarlem Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk. EXAMENS. DR. OTTO KLIPP'S TALENSCHOOL. Bij de praktijk-examens slaagden van bo vengenoemde school de volgende leerlingen; Engelsche Handelscorrespondentie: M. J. v. Buren, mej. G. Woudenberg, G. J. Reimerink, H. Hinfelaar, W. Hellinga, H. Middelkamp, mej. G. v. Westerlaan en W. G. de Jong. Fransche Handelscorrespondentie: W. Nij- hof, L. v. Aalst en J. Veerman. Duitsche Handelscorrespondentie: M. J. v. Buren, J. W. J. Paar, mej. J. v. Hofwegen, H. Springveld, J. J. M. Sens (Mercurius en Ver. v. Leeraren), mej. M. Dijkzeul (Mercu rius en Ver. v. Leeraren), N. H. v. Lingen (Mercurius en Ver. v. Leeraren), D. A. v. Duin, J. M. W. Noordhof, F. A. Fortgens, G. Nijland, G. J. v. Aaken en B. Klijberg. Diploma Hoofdcorrespondent Engelsch (Ver. Leeraren)G. Hoogesteeger. Stenografie (Groote) Duitsch: mej. H. C. Blei. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. Nieuwe aanwinsten. Zede- en Zielkunde. Korsukewitz. Die Lösung das Wünschelruten- problems. Licht. Liebe und Ehe in Griechenland. Spruyt. Wat de moderne levensbeschouwing ontbreekt. Sociale Wetenschappen. Bordewijk. Theoretisch-historische inleiding tot de economie. Hindus. Het groote offensief. Meerdink. De achteruitgang der geboorten. Philippovich. Grundriss der politischen Oeko- nomie. 2 dln. Letterkunde. Bakker. Trygve Gulbransen over zijn trilogie. Herreman. Het helder gelaat. Oosten, van. Vuur en droom; schip en vrouw. Smit. Bijdrage tot de kennis van Potgieter's stijl. Kunst. Brown. Norman. A descriptive and illustrated catalogue of miniature paintings of the Jaina Kalpasutra as executed in the early Western Indian style. Grote-Halsenbalg. Teppiche aus dem Orien. Voet. Nederlandsche goud en zilvermerken 1445-1935. Neder), en i. li. Nederl. vert, romans. Kaiser. Vrouwenleven. Mann. Kinderleed. Ravestein, Van. Aan d' overkant. Traven. Regeering. Noorsche romans. Brogger. Annen Akt. Gulbranssen. Og bakom syiner skogens. LUTH. GENOOTSCHAP VOOR IN- EN UITWENDIGE ZENDING. De afdeeling Haarlem van het Luth. Genoot schap voor In- en Uitwendige Zending houdt Maandag 7 Februari een samenkomst in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104, waar zen deling Neumann hoopt te spreken over; „Vol houden in het werk onder de Karo-Bataks' en zijn vrouw over: „Het werk onder de vrou wen en meisjes". Ds. Duijvendak spreekt een kort inleidend woord. Een rol KING. Een rol gezondheid KING is goed voor iedereen, iedereen lust graag KING, KfW ■Hi FIRMA TONNEMA 8. ClE. Elke dag KING Elke dag FIT! FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT SNEEK (Adv. Ingez. Med.) Alle betalende abonnès van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid 2000; overlijden 400; verlies van een hand, voet of oog 200; beide leden van een duim ƒ100; één lid van een duim ƒ50; alle leden van een wijsvinger 60 één of twee leden van een wijsvinge 25; alle leden van een anderen vinge ƒ15; één of twee leden van een anderen vinger ƒ5; arm- of beenbreuk ƒ30; enkel breuk ƒ15; polsbreuk ƒ15. Alles indier het gevolg van een ongeval Voor de abonnés op het Geïllustreerd Zondags blad bestaat nog een afzonderlijke vei zekering De voorwaarden daarvan zijr eveneens bij de administratie verkrijgbaai Het Spook. door HANS DE LA RIVE BOX. „Reggie, ik ben gisterenavond in dien be- uchten grafkelder geweest, je weet wel, waar we het laatst over hebben gehad en ik verze ker je, dat ik in doodsangst heb gezeten". Kapitein Rovers keek zijn vriend ernstig aan en toen Reginald Winter meewarig ging lachen, schudde de officier het hoofd. Ze za ten in Winter's zitkamer, waar het warm en gezellig was, terwijl buiten een gure Noord ooster te keer ging. „Beste kerel", antwoordde Reggie, „ik moet om je lachen. Ben jij een officier? Je doet me aan een oud vrouwtje denken". „Ik wist wel, dat je zoo iets zou zeggen", vervolgde Rovers. „Het laat me koud. Maar ik herhaal, dat ik daar in Trentor bloed heb ge zweetEn over het algemeen ben ik een nuchter-denkend en lang niet laf man". „Het beste is, als ik er zelf eens op af ga", grinnikte Winter. „Het is trouwens mijn plicht als journalist. Tusschen twee haakjes, hoe is de verbinding?" „Tamelijk goed. Je kunt met den trein tot Rainhill. Voor het station vind je een autobus. Het is twintig minuten rijden. In Trentor zelf is een behoorlijk hotel. Uiteraard zal je moeite hebben om een kamer te krijgen. Sinds het verschijnen der artikelen over het grafkelder- spook en de min of meer lugubere verhalen van bezoekers die het spook evenals ik in den kelder gezien hebben, heeft de hoteleigenaar niet te klagen. Trentor zelf is een nest, maar het spook zorgt voor welvaart. Dagelijks ko men er meer dan 200 bezoekers". „Morgen ga ik het spook ook eens bekijken", sprak Reginald Winter vroolijk. „Ik heb van mijn leven niet vaak in angst gezeten en wil toch ook eens ondervinden, hoe je je dan voelt. Waar kan ik den sleutel van die geheimzinnige onderaardsche ruimte krijgen?" „Vervoeg je in het hotel", ried Rovers aan. „Je kunt daar ook ansichtkaarten en originee- le foto's van den grafkelder krijgen. Maar ik heb je gewaarschuwd je zult §een pleizier van dat reisje hebben" Winter was lang niet de eenige, die zich den volgenden middag in „Hotel Trentor" ver voegde. De trein had meer dan dertig nieuws gierige vreemdelingen in het kleine stationrfe- tje afgezet. Hij haastte zich den gérant te pakken te krijgen. Deze kleine pientere man trok een bedenkelijk gezicht. „Ja, ik heb nog juist één lcamei over, mau het is een zolderkamer. Ze kost 6 shilling". „Best", zei de jongeman. „Die neemt ik. En kan ik hier ook den sleutel van den grafkel der krijgen?" „De sleutelvroeg de ander verschrikt. „U bent toch niet van plan er binnen te gaan?" „Dat ben ik juist wel", lachte Winter. „Dat spook interesseert me. Alles Interesseert me trouwens, wat ik nog nooit gezien heb". „Gaat u naar kamer 7", zei de gerant. „Daar is de directeur, Mr. Scott. Hij zal u verder te woord staan". Mr. Scott was lang en mager en toen hij vruchtelooze pogingen had aangewend den jongeman van zijn plan af te brengen, verwees hij Winter naar den doodgraver, die naast het kleine kerkhof woonde. Van hem kreeg Reggie eindelijk een zwaren ijzeren sleutel. „U moet weten wat u doet", waarschuwde de doodgraver. „Maar ik haal u er niet uit, als u hulp noodig zult hebben. Ik heb mijn buik vol van het spook. Eergisteren nog is iemand aan den dood ontsnapt. Twee dokters hier heb ben een half uur noodig gehad om hem op te knappen. Hij heette, geloof ik, Rovers of zoo iets „Het gaat om een weddenschap", lachte Win ter. „Die wil ik winnen. Wanneer is dat spook te bewonderen?" „Tegen middernacht, sir". „Dan kom ik om elf uur en zal je morgen ochtend den sleutel terug brengen". Tot het vallen van de schemering groepten de nieuwsgierigen voor den ingang van den geheimzinnigen grafkelder bij elkaar. De meest fantastische verhalen deden gretig de ronde. Wat meneer Winter betrof, hij lag in een gemakkelijke fauteuil een magazine te lezen: dat het een „thriller" van den onverge- lijkelijken Edgar Wallace was, was geen toeval. Een journalist moet zich zelfs op een ontmoe ting met een spook terdege voorbereiden! Tegen elf uur was het kerkhof akelig ver laten. Een felle jachtsneeuw deed Winter in zijn kraag huiveren. Toen hij het hek van den grafkelder achter zich gesloten had, ontstak hij zijn zaklantaarn en daalde cle granieten trap af. Via een stalen deur kwam hij in het inwendige. Er was niet veel meer te zien dan een kale rechthoekige ruimte met drie enorme steenen kisten met marmeren sierplaten. Hij haalde een kaars uit zijn zak, stak haar aan en nam toen op een der drie gevaarten plaats Het eerste half uur verliep in doodsche stil te. Winter kreeg het koud. maar behield zijn goed humeur. Om half twaalf at hij met graagte een broodje met vleesch en begon toen aan de toebereidselen. Hij zette de kaars op den steenen grond en nam een revolver uit zijn binnenzak. Vervol gens teekende hij met behulp van een zak- spiegeltje een ronde stip met roode inkt in het midden van zijn ^ooi-hoofd en zorgde er voor een «treepje in de >'irhtinr> van zün slaap te geven. Daarna strekte hij zich op de stee nen uit en nam de houding van een man aan, die een einde aan zijn leven heeft genaakt. De rechterarm languit met het wapen losjes in de half geopende hand En weer verstreek een half uur. Reggie Win ter voelde de koude uit de steenen in zijn bot ten trekken. Half en half kreeg hij spijt van het nachtelijk avontuur. Maar toen het naar zijn schatting twaalf uur was, werd zijn ge duld beloond. Plotseling klonk een naargeestig geluid in de voelbare stilte/het was het schril le gepiep van roestige scharnieren. In het duister lichtte een groenig schijnsel op. Met half gesloten oogen en traag kloppend hart wachtte de jongeman af. Ineens zag hij het schijnsel recht voor zich. Het kwam door een smalle kier, die nu langzaam breeder werd Enkele seconden later had hij gezelschap. Een gedaante in een wit gewaad scheen een voet boven den grond te zweven. Het leek bedriegelijk veel op een spook en ieder mensch met slechts één zenuw zou zijn keel hebben voelen dichtknijpen. Maar Reginald Winter was de uitzondering. In dit geval was hij vol komen zónder zenuwen. Toch vond hij het een prettige gewaarwording, dat hij slechts de wijsvinger van de rechterhand hoefde krom men om een overigens onschadelijk revolver schot te kunnen lossen. Het spook naderde. In de rechterhand hield het een walmende flambouw, die zacht snis- terde en haar groen schijnsel bleef versprei den. Plotseling stond het spook roerloos. Ziji: bovendeel boog zich aarzelend voorover Reggie voelde de oogen van het spook strak op zijn hoofd gericht. Omdat hij dood wa; bleef hij liggen, maar liever was hij opge sprongen om eens te kijken hoe hard de witte gedaante kon loopen Hoogstens een halve minuut stond de ver schijning roerloos. Toen wendde zij zich blik semsnel om en haastte zich in gebogen hou ding in de richting van de kier, waardoor zij gekomen was Vijf minuten later knipte Reginald zijn lan taarn weer aan. Hij neuriede een vroolijk wijs je en raapte een klein voorwerp van den grond op. Het was een goedkoope manchetknoop. Hij stak het kaarsje bij zich en liet den sleutel in het hek steken. Toen slurpte de sneeuwstorm hem op. Den volgenden morgen ontving Mr. Scott, directeur van het „Trentorhotel" het volgende korte epistel: Zeer geacht Spook, Hierbij doe ik je de manchetknoop toekomen, die je vannacht in den grafkelder verloor, toen je zoo ontzet tend schrok en je afwendde. Ik heb je dóór, spook; je hotel ging niet best. hè, en nu ben je op weg rijk te wor den. Maar ik kan de zon in het water ?ien schijnen en zal mijn mond hou den. De 6 shilling van mijn kamer noet je maar afschrijven. Met vrien delijke groeten en de beste wenschen. het Lijk. ZAK BIJBEL BOND. Bovenvermelde bond belegt op Maandag avond 7 Februari een werk- en getuigenis samenkomst in gebouw „Ons Huis", Ged. Vol dersgracht 15. Ds. Emile Boeke, landelijk voorzitter, hoopt een kort overzicht te 'geven van het bonds- werk over de gansche wereld. Ds. S. DATEMA* Ds. S. Datema te Driebergen, em. predikant der Geref. kerken, viert a.s. Zaterdag zijn 70sten verjaardag. Ds. Datema werd 5 Februari 1868 te Sua- werd (Gron.) geboren en was aanvankelijk in het boerenbedrijf werkzaam. Hij studeer de aan de Theol. School te Kampen, werd in 1894 candidaat en aanvaardde 2 Dec. van dat jaar zijn ambt te Murmerwoude (Fr.) Van daar ging hij in 1898 naar Vrijhoeve- Capelle. In 1900 werd hij predikant te Delfs- haven, om in 1916 zich aan de kerk van Haarlem te verbinden. Hier heeft hij ge arbeid tot 1921 toen hij naar Driebergen ver trok, waar hij is werkzaam geweest tot aan zijn emeritaat dat hem op zijn verzoek 9 Jan. 1935 eervol verleend werd. BAL MASQUé „NIEUW LEVEN". Zaterdag 12 Februari a.s. zal door de Geh. Onth. Tooneelver. „Nieuw Leven" in het Ge meentelijk Concertgebouw haar j aarlij ksch bal-masqué worden gegeven. Zooals steeds zal ook thans de groote zaal wederom op schitterende wijze worden verlicht terwijl door, een daarbij aansluitende versie ring een gezellige sfeer geschapen zal worden. De muzikale verzorging is in handen van de bekende band „Harvey's Swing Orchestra", terwijl Paap's Stemmingsband „De Zandvoor- ter Visschers" de vroolijke stemming zal ver- hoogen. Een jury, bestaande uit kunstenaars van naam, zal hebben te beslissen over een keur van prachtige prijzen, welke prijzen de volgende week in de étalage van de Firma Engelenberg zullen worden geëtaleerd. ='=I:1U.W op de pijnlijke plek. bestrijdt HOEST, KEELPUN CRIEP.RHEUMATIEK STEKEN IN DE HEKI doozen a 35 en 55 d. PIJNSTILLENDE WATTEN (Adv. Ingez. Med.) MABKI IjjfjQ BiDICfflTSfe! BARNEVELD. Oude kippen f 0.501.00; Oude kippen per K.G. f 0.480.54; Oude hanen f 0.501.10; Jonge hanen f 0.40—1.00; Jonge hanen per K.G. f 0.500.62; N.H. Blauwen per K.G. f 0.58- 0.64; Jonge hennen f 1.10—1.40; Duiven per paar f 0.40—0.45; Tamme eenden f 0.40—0.70; Wilde eenden (in jachttijd) f0.40—0.55: gan zen f 1.70—2.20; Kalkoenen per K.G. f 0.60— 0.65; Tamme konijnen f 0.65— 1.55; Wilde ko nijnen f 0.500.60. Fazanten (in jachttijd) f 0.701.00. Snippen f 0.250,30; Piepkuikens f 0.30—0.50. Aanvoer 11.500, handel redelijk. Witte eieren f 3.904.00. Gemengde eieren f 4—4.20; Bruin eieren f 4.304.60. Eenden f 3.303.60. Aanvoer 1.500.000. Handel redelijk. Zeugen f 60—80. Dr. Zeugen f 75—95 Schrammen f 24—32; Biggen f 18—24; Zware varkens 27—29 ct. per pond; Zouters 27—29 ct. per pond; handel goed, vette kalveren 32—38 ct. p. pond; Nuchtere kalveren f 5—9. Mestkalveren f 10—18. Han del goed.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10