\x Lien en Frederik. «iri-idril4' Instantine MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN DINSDAG 8FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 3 De zwarte Lien was weg. „Caroline is verkocht", zei de directie. „Ze werd te stijf". Maar er liepen geruchten. Ge ruchten over allerlei soorten karren die Lien nu moeizaam zou voortslepen, over den lijk wagen zelfs, omdat Lien zoo zwart was en tenslotte ook over den paar denslager. Zij zou verkocht zijn aan den paardenslager. De directie grinnikte en bleef vaag. Zij ont week nadere verklaringen. Zij trachtte zich slechts te rechtvaardigen met de mededeeling, dat sommige klanten Lien zoo'n onplezierig paard vonden. Vooral de dames, zei de direc tie. Waarop de dames protesteerden en met de haar eigen gevoeligheid verklaarden dat zij het een afschuwelijke gedachte vonden dat Caroline naar den slager zou zijn verwe zen. „Heb ik dat dan gezegd?" vroeg de di rectie. Intusschen bleef zij weg. Er kwam een an der paard, iets nieuws. Het heette Frederik en wij vonden het allemaal leelijk, omdat Lien weg was. Het had dik, wollig haar en keek ons verschrikt aan. Daar had het trouwens zijn reden voor, want volgens onzen leeraar had het altijd voor een équipage geloopen. Wij uitsluitend aan de lengte van haar staart, Po- lonius alleen aan een „P" die in zijn hals is getatoueerd en Madeleine aan haar geringe af metingen. Dat zijn onvoldoende gegevens. In den paardenhandel zou ik zeker geen succes behalen. En Floris, die een brum paard on langs voor „Black Prince" aanzag, evenmin. „Dit is Brown Prince", zei ik. „Nee meneer, 't is Sans Souci," zei de stal jongen. Toen gingen we oefenen in het springen. Dat is ook erg opwindend. Wij moesten dat is te zeggen: de paarden moesten eerst stappen over een hindernis van zoowat twintig cen timeter hoog. Daarna gingen we er in draf wisten niet, dat er nog équipages bestonden maar namen dit voetstoots aan. Frederik stond inmiddels rond te kijken als de kat in het vreemde pakhuis en wist om zoo te zeggen van niets. Hij wist niet eens dat hij den hoefslag moest volgen. Hij was blijkbaar wel als rijpaard gebruikt, als zijn vorige werkgever het te mooi weer vond om in zijn rijtuig te zitten, maar een manége had hij zeker nooit tevoren gezien. Draven verveelde hem, hij wou telkens van 't midden van „de lange zijde" oversteken als niemand anders dat goed vond en in de carrousel schrok hij van de andere paarden, die hem wellicht plaagden. In den galop had-ie een vreemde, hobbelende actie. Ik ondervond dit alles, want hij was mij toegewezen. „Wat is dit voor een dier?" vroeg Floris. „Het is een so.ort smoelezel," zei ik, mij den naam herinnerend die de eertijds beroem de Spaansche clown Susto aan zijn muil ezel placht te geven. Frederik scheen dit verstaan te hebben want toen wij „van hand veranderden" en dientengevolge van den linkschen in den galop moesten overgaan, weigerde hij beslist. Ik beproefde alles: het baatte niet. En aangezien ik net aan de beurt was voor de standjes evenals sommige leeraren op school, kiest onze leeraar-in-de- rijkunst zich bij voorkeur één mikpunt voor zijn verwijten stegen hoon en afkeuring ruimen mate naar mij op. Frederik bepaalde zich tot een toornigen draf. „Hij verdraait het," zei ik. „Hij verdraait niks. U rijdt hem niet." „Had u Lien maar liever gehouden." „Ja, waar is Lien?" riepen de anderen. Tenslotte was het tijd. „U krijgt hem niet in rechtschen galop, hè?" zei de directie verheugd toen ik afgestapt was. „Nou, ik ook niet! Ha ha! Maar binnen een week zult u hem zien galoppeeren! Ik was tamelijk verontwaardigd. Maar een week later ging Frederik inderdaad in recht schen galop. Het bleef evenwel een zonderling- paard en toen het veertien dagen later op zijn beurt verdwenen was kon dat niemand iets schelen. „Ik heb het aan den paardenslager ver kocht," zei de directie en alleen de dames grie zelden even. „Maar gisteren hoorde ik dat die het weer verkocht heeft aan een andere manége". De dames herademden. „Nou, u be grijpt wel dat dat ook niet veel is, die manége. Het paard was heelemaal niks." De dames toonden instemming. Zij konden er niet mee overweg. „En hier heb ik nu een aardig nieuw paard: een beetje lichtgebouwd, maar net iets voor de dames. Mevrouw van Woorden, wat denkt u ervan? Het heet Lancelot.rare naam, als u het mij vraagt." Nu, het was een keurig lichtgeel paard. Me vrouw van Woorden vond het ook mooi. Zij besteeg het, reed het bekoorlijk en kreeg verscheidene pluimpjes. Toen zij afsteeg was zij verrukt over Lancelot. Andere dames stem den er na eigen ervaring mee in. En pas veel later, toen Lancelot's reputatie als damespaard eenmaal vast stond, lekte uit dat het Frederik was. Ze hadden hem geschoren, waardoor hij aanmerkelijk van kleur veranderde en veel mooier werd en hem een nieuwen naam gege ven. Wat Lien betrofdie had den Dood in het gelaat gezien bij den paardenslager en liep nu in die andere manége, waar de staljongens haar denkelijk, net als de onze, „een wieg" vondenhetgeen beduidt dat een paard erg makkelijk zit in den galop. De historie van Frederik moge u bewijzen dat een paardenkenner (of -kensten iets an ders is dan iemand die wat rijlessen gehad heeft. Tot op den huidigen dag herken ik Mimi over en later in galop: staande in de stijg beugels. Het gebrek van ons staan-in-de-beugels, ook op het strand in rengalop beoefend, bleek te zijn dat wij telkens gingen zitten: ondanks onszelf gingen zitten. Zoodra het paard in een bocht kwam en even inhield zaten we. Telkens als het iets zijn gang versnelde zaten we opnieuw. En daartusschen door zaten we nog verscheidene extra-malen. Toch schijnt niets eenvoudiger dan staan in stijgbeugels. Maar ook dat bleek alweer moeilijk. Toch leeren sommige menschen de heele paardrijderij bliksemsnel. Het zijn er weinig, geloof ik, maar ze bestaan. Het genie is altijd uitzondering geweest. In iedere menschelijke activiteit komt het evenwel voor. Te paard stormt het na zijn vijfde les in rengalop langs het strand, wint na zijn tiende concours prij zen en zegeviert na zijn vijftiende te Long- champ. Intusschen heeft het al aan vossen jachten in Engeland deelgenomen. Het is zeer zeldzaam en bewonderenswaar dig. Zoowel in mannelijke als in vrouwelijke editie verrijkt het de paardensport gelijk een Mozart de muzieklitteratuur verrijkte en op zijn zevende jaar al wonderen deed. Maar Mo zart's wonderen zijn gecontroleerd door zijn tijdgenooten. Ik heb die vijf, tien en vijftien lessen en al die prijzen natuurlijk niet kunnen nagaan. Dat wil niet zeggen dat het niet ge weldig is. R. P. In hooger beroep weer zes maanden gevangenisstraf geëischt. Maandag heeft het Haagsche Gerechtshof in hooger beroep de strafzaak behandeld te gen den oud-burgemeester van Ouddorp, den heer G. J. F. G. du S., 46 jaar oud. die wegens verscheidene knoeierijen, in zijn functie van burgemeester gepleegd, door de Rotterdam- sc-he rechtbank is veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes maanden. De eisch luidde een jaar gevangenisstraf. In de eerste plaats zou hij geld hebben aan genomen om een verduisteringszaak te rege len, terwijl hij als hulp-officier van justitie verplicht was proces-verbaal van het geval op te maken. Een schipper van de N.V. Beurt- vaartonderneming Ouddorp had n.l. geld ten nadeele van den directeur dezer onderneming. T. Tanis, die tevens kolenhandelaar was, ver duisterd en de burgemeester had de zaak zoo jeschikt, dat de familie van den schipper den directeur had schadeloos gesteld. Hier voor heeft de directeur-kolenhandelaar f 100 op de kolenrekening van den burgemeester afgeschreven. Ook zou verd. als burgemeester geld hebben aangenomen voor het verschaffen van guns tige inlichtingen over zekeren M. Pijl, die in Ouddorp een filiaal van Albert Heijn kon krijgen en voorts zou hij den caféhouder Van den Doel aan f 15 hebben geholpen, welke deze noodig had voor het voldoen van het verschuldigde vergunningsrecht, waarvoor als tegenprestatie f 60 van de rekening van den burgemeester aan Van den Doel werd afge voerd. Ten aanzien van laatstgenoemde kwes tie heeft de rechtbank verd. vrijgesproken. Tenslotte zou verd. zich gelden, welke hij in zijn functie van burgemeester onder zich had verduisterd hebben. Het betrof hier gelden van een stichting, bestemd voor bijslag op jensioenen en ongevallenrenten, welke de jurgemeester aan de rechthebbenden moest uitbetalen. Van de zijde van het openbaar ministerie waren twaalf getuigen gedagvaard. Aan het slot van zijn requisitoir eischte de procureur-generaal bevestiging van het vonnis. De Blauwe Zaïul-zaak komt voor liet Hof. Officier van Justitie gaat in hooger beroep. Naar wij vernemen, heeft de officier van Justitie te Amsterdam appèl aangeteekemd tegen het vonnis der rechtbank te Amster dam. waarbij ir. A. A. Mussert, de leider der N. S. B. is ontslagen, van rechtsvervolging. Zooals bekend, heeft ir. Mussert terechtge staan, verdacht van mishandeling, gepleegd tijdens het bekende incident kort voor de Tweede Kamerverkiezingen op het vroegere Blauwe Zand te Amsterdam. Hij had zich er op beroepen, dat hij door Melchers werd aan gevallen, althans dat hij zich bedreigd ge voelde, zoodat hij zich gerechtigd achtte het zweepje, dat hij bij zich droeg, tegen Melchers te gebruiken. De substituut-officier van justitie was het bij de behandeling van de zaak met deze zienswijze eens. Hij was van meening. dat ir. Mussert terecht een beroep op noodweer had gedaan, zoodat hij ontslag van rechtsvervolging requireerde. De rechtbank ging in haar von nis met dezen eisch mede en ontslag ir. Mus sert van rechtsvervolging. De officier van justitie is echter van mee ning, dat. aangezien het hier het zeer kwes- tieuse onderwerp noodweer betreft, waarover de meeningen in de juridische wereld zeer verdeeld zijn, tot in hoogste instantie dient te worden uitgemaakt of in het onderhavige ge val het beroep hierop inderdaad opgaat. Op dezen grond heeft de officier appèl aangetee- kend. Hoogstwaarschijnlijk zal ook Melchers in appèl gaan tegen het veroordeelend vonnis der rechtbank, waarbij hem een geldboete van f 15 is opgelegd wegens mishandeling van ir. Mussert. Heerlensclie dievenbende gesnapt. Acht inbraken in enkele weken tijds. De zeven leden bekennen allen. De Heerlensche politie heeft Zaterdag en Zondag niet minder dan zeven personen ge arresteerd, die zich de laatste weken hadden schuldig gemaakt aan acht inbraken. Bezocht werden de Pharmaceutische fabriek te Heer len, scholen te Hoensbroek Voerendaal en Gulpen, particulieren te Heerlen en Voeren daal, het belastingkantoor te Gulpen en de coöperatie ..Glück Auf' te Heerlen. De buit was nimmer grooter dan 400 gulden per in braak. Veelal werden ook levensmiddelen en sigaren meegenomen. Verschillende malen mislukte een op touw gezette inbraak. De bende pleegde ook den roofoverval op het hulppost kantoor te Wylre op Oudejaarsavond. De hoofddader is de Duitscher W. K.. die het vorige jaar uit de strafgevangenis te Scheve- ningen werd ontslagen na een verblijf van vier jaar. Vier der gearresteerden behoorer. te Heerlei: thuis éér. te Schaesberg. en één Kerkrade Zij zijn allen goede bekenden van de politie en hielden zich ook bezig met smokkelarij Allen hebben een volledige bekentels afgelegd Door je hoofdpijn ben je weer eens loom en luste loos. Waarom toch niet di rect Instantine ingenomen? Want onthoudt Stilt n voorkomt pijnonl (Adv. Ingez Med.) Vertlu is tering door een Burgemeester. AANBESTEDING VAN KETELHUIS TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 7 Februari Heden hebben burgemeester en wethouders in het openbaar aanbesteed het maken van den bovenbouw van ketelhuis om het bestaande stalen skelet en het maken van een aschput op het terrein van de electrische centrale „Noord" Ingekomen waren 54 biljetten. De laagste inschrijver was A. Castricum te Beverwijk met f79.700. De versterking der Weermacht. Minister Van Dijk antwoordt Eerste Kamer. Li de Memorie van Antwoord op het Voor- loopig Verslag der Eerste Kamer nopens het wetsontwerp tot vaststelling van de defensie- begrooting 1938 zegt de minister o.m., dat niemand kan verzekeren, dat met het toe staan van de gevraagde middelen ter ver sterking van de weermacht een absolute waarborg voor de veiligheid des lands wordt verkregen; die waarborg kan ook bij de grootste krachtsinspanning niet worden ge geven. Maar wel kan worden gevormd een goed geoefende, goed aangevoerde en goed uitgeruste zij het ook relatief kleine weermacht, die sterke preventieve werking heeft en in staat is, zoo noodig, een krach tige verdediging te voeren. Dat alles vraagt groote offers, echter niet gaande, naar het oordeel der Regeering, bo ven de draagkracht van het land. De verdediging van Indië en der Nederl. kust. Met de meening van verscheidene leden, betreffende de verdediging van Indië en van de Nederlandsche kust. kan de Regeering niet instemmen. Allereerst merkt zij hierbij op. dat in de internationale verdragen krui sers tot het liebte materiaal worden gere kend. Onze kruisers behooren zelfs nog niet eens tot de grootste der drie categorieën waarin dit lichte materieel weder is onder verdeeld. Zij acht het overigens noodig, dat de zeemacht zoowel over kruisers als over verder licht materieel in den vorm van ja gers. onderzeebooten en vliegtuigen kan be schikken. Een deel van onze zeegaande vloot moet in Nederland gestationneerd zijn, omdat hier nu eenmaal de eerste opleiding van het be- noodigde personeel van- de vloot in Indië moet plaats hebben en omdat ook na de in- dienststelling van schepen een periodiek con tact met de Europeesche Industrie op zijn minst zeer gewenscht is in verband met be proevingen, moderniseeringen enz. Tenslotte zijn ook in Europa maritieme belangen te behartigen, zooals de convooidienst in Straat Gibraltar weer bewijst. De door deze leden bepleite ..consequente concentratie van de zeemacht in Indië". zou bepaald ondoelmatiger zijn dan de dislocatie zooals de regeering zich dit voorstelt en bovendien in totaal meer geldelijke offers kosten. Afwerking van hel Vloot- plan 1930. De Regeering erkent, dat het totaal der zeestrijdkrachten zeer sober is gehouden maar zij had ernstig rekening te houden met de financieele mogelijkheden. Dat de voor stellen uit dien hoofde beperkt zijn geble ven, mag niet leiden tot de conclusie, dat hetgeen, na uitvoering van het aanbouw- orogramma. verkregen zal worden, niet zou iiin een scheepsmacht, geschikt voor de ma ritieme defensie en voor een event.ueelen aanvaller een belangrijk risico scheppend. De derde kruiser zal in Nederland zijn station hebben, aangezien het schip noodig zal zijn voor opleidingsdoeleinden en alge- meenen dienst. De Regeering is van mee ting. dat in gevallen van ernstïorp =nanning. scm" heter ""i- 'i.-ïoii» -not tp- •pfendp bemanning in de Tndi«che wateren kan aankomen, dan dat het zonder beman ning In Indië zou worden opgelegd. Iuriië is ecu nieuw eilandje rijker geworden. BUITENZORG Maandag. De assistent-resident der afdeeling Toeal, residentie Molukken, seinde, dat tusschen de eilandjes Oehiwa en Oehi- toer, op circa 5 graden 43 min. ZB. en 132 graden 37 min. O.L.. een nieuw eilandje circa 5 meter uit de zee om hoog is gekomen. De grootste lengte van dit eilandje be draagt 56 meter en de grootste breedte 52 meter. De C. A. O. in de Bouwbedrijven. Door den Alg. Bond aanvaard. De bondsraad van den Alg. Nederl. Bouwarbeidersbond is gistermiddag te Amsterdam bijeengekomen om te be slissen over de voorstellen tot herzie ning van de landelijke collectieve ar beidsovereenkomsten in de bouwbedrij ven. Met meerderheid van stemmen werd het bondsbestuur gemachtigd deze overeenkomst op den grondslag van het resultaat der met de werkgevers organisaties gevoerde onderhandelin gen, aan te gaan. „De Nachtegaal" zendt niet meer uit. Geheime zender eindelijk opgespoord. Reeds ongeveer een half jaar lang is des Zondagsmorgens in Twente en den Gelder schen Achterhoek een geheime zender in wer king geweest, welke als „De Nachtegaal" werd aangekondigd. Geruimen tijd bleven de pogin gen van de ambtenaren der P. T. en T., om dezen zender te ontdekken, vruchteloos. Zon dag is men er echter in geslaagd den zender op te sporen in een boerderij onder Gelzelaar bij Diepenheim. Het apparaat, dat aan een in gezetene van Hengelo behoort, is in beslag ge- nomen. Poolsclie wieg voor Prinses Beatrix. De directie der Poolsche domeinen zal Prin ses Beatrix een kunstig met figuren bewerkte wieg schenken, vervaardigd uit Poolsch hout. Vandaar zou de wieg worden vertoond aan den Nederlandschen gezant te Warschau en vertegenwoordigers van de pers. waarna de wieg naar Nederland zal worden verzonden. CONGRES NEDERL. BOND VAN AQUARIUMVEREENIGINGEN. Onder overgroote belangstelling uit alle deelen van het land is op 5 en 6 Februari het vierde bondscongres van den Ned. Bond van Aquariumvereenigingen in het Casino te 's-Hertogenboseh gehouden. Ongeveer 400 leden van den bond hadden aan de^ van het hoofdbestuur gehoor gegeven en waren voor een groot deel reeds Zaterdag aanwezig om tegenwoordig te zijn bij de opening van de zeer mooie aquarium tentoonstelling van de afdeeling Den Bosch, die om half vier door den voorzitter van den bond werd geopend. Na eenige besprekingen van huishoudelij ken aard. kreeg drs Lodewijks het woord, die een causerie hield, toegelicht met micropro jectie, over hetgeen alzoo in een waterdrup pel te zien is. Vervolgens bracht men een bezoek aan het vermaarde buiten van de familie Van Beu- ningen-Fentener van Vlissingen te Vught, „Huize Bergen", waar onder deskundige lei ding de unieke collecties tropische gewassen, met enkele schitterende tropische aquaria bezichtigd werden. Des avonds volgden de eerste vertoonin gen van door drs. Van der Perk en Lode wijks vervaardigde kleurenfilms. Dr. Kramer vertoonde zijn kleurenfilms van de koraalvisschen, opgenomen in het vivarium te Mühlheim. Dienstweigeraars worden niet boven dienstplichtigen bevoorrecht Aan de Memorie van Antwoord op het Voor- loopig verslag der Eerste Kamer aangaande de Defensiebegrooting is het volgende ontleend: Indien men de overbrenging van de dienst weigeraars naai- een werkkamp wil beschouwen als een achteruitgang in hun positie dan wordt deze hierdoor gemotiveerd, dat het gewenscht is een einde te maken aan de bevoorrechte positie, welke de dienstweigeraars tot dusver, in vergelijking met de dienstplichtigen, ge noten. W na"de Vreeselijk eenvoudig: 'nV-vormig verkeers bord beteekent, dat u 'n Voorrangsweg nadert, waarop het /erkeer voorrang heeft, onverschillig of het voor u van links of voo rechts komt Let op de V-bord* n: 't is voor uw eigen veiligheid) Woninghuren veranderen niet sterk meer. Geringe daling in tweede halfjaar van 1937. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt het volgende omtrent het derde sedert 1 Sep tember 1936 ingestelde onderzoek naar het verloop der huurprijzen van particuliere en gemeente- en vereenigingswoningen, omvat tende de periode 1 Juni1 December 1937. mede. Het onderzoek strekte zich wederom uit over de 20 gemeenten met meer dan 50.000 inwoners. Ten aanzien van de huurprijzen der parti culiere woningen blijkt, dat de huurverlagin- gen de overhand hebben gehad boven de huur- verhoogingen. Van de circa 41.500 woningen, waarvan de huren werden nagegaan bleken deze in 2936 gevallen te zijn verlaagd en in 657 gevallen te zijn verhoogd. Door deze wij zigingen daalde het algemeen huurindexcijfer voor alle gemeenten tezamen van 98.3 tot 97.9 (Sept. '36 100). Deze daling van het huur- peil is geringer dan die in de vorige onderzoek- perioden waargenomen werd. In het tijdvak 2 Januari1 Juni 1937 daalde bovenbedoeld in dexcijfer met 0.6 pet-., terwijl in de periode C September 1936—2 Januari 1937 een daling van 1,1 pet. werd geconstateerd. De huurprijzen der gemeente- en vereeni gingswoningen wijzigden zich nagenoeg niet. Het algemeen huurindexcijfer daalde van 96.7 op 96.6. Minder gelukkige manier voor inning van achterstallige vorderingen. Winkelier met bijl op het hoofd geslagen. Een 60-jarige winkelier kreeg het Maandag middag in zijn koffie- en theezaak in de Ge- rard-Doustraat te Amsterdam te kwaad met een 45-jarigen man. Na een woordenwisseling haalde de bezoeker een kleine handbijl uit zak en diende den ander daarmede een harden slag op het hoofd toe. De dader koos onmiddel lijk het hazenpad, doch de winkelier, die hevig uit het hoofd bloedde, kon nog juist een agent, die zich op slechts enkele meters afsatnd van den winkel bevond, bereiken, wien hij den dader aanwees. Na een korte achtervolging wist de agent den man aan te houden. De winkelier is door den geneeskundigen dienst naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis vervoerd, waar bleek, dat de man twee kleine hoofdwonden had opgeloopen. Nadat deze ge hecht waren, kon hij weer huiswaarts keeren. In het politiebureau verklaarde de dader, dat hij f 400 aan loterijgeld te vorderen had van den winkelier. Reeds herhaalde malen had hij hem tot betaling gesommeerd, doch telkens zei de winkelier niet in staat te zijn het bedrag te betalen. 16 RIJKSSTR.WEG 16 HAARLEM-N. - TELEF. 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren lederen morgen van 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag en Donderdag 79 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspreekuren Maandag, Woensdag, Vrijdag van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) WOLFSANGEL DE UITDRUKKING VAN EEN BEPAALD STAATKUNDIG STREVEN? De Hooge Raad behandelde Maandag een cassatieberoep van den Officier van Justitie te Zutfen tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij is bevestigd een vrijsprekend vonnis van den kantonrechter te Deventer, voor wien J. H. L. de B. zich heeft moeten verantwoorden wegens ten laste gelegde overtreding van het uniformverbod. Hij had nl. met een auto gereden, beplakt met ge kleurde wolfsangels. In zijn vrijsprekend vonnis Leeft de kantonrechter overwogen, dat ter terechtzitting niets gebleken is om trent de opzichtigheid, terwijl er ook overi gens geen sprake zou zijn, dat de wolfsangel een teeken zou zijn, waarmede uitdrukking gegeven wordt aan het streven der N.S.B. De rechtbank heeft deze gronden overgenomen. Mr. A. J. van Vessem heeft het cassatie beroep van den Officier tegengesproken. In tegenstelling met den Officier meende plei ter, dat hier een zuivere vrijspraak aanwe zig is, om welke redenen de Officier niet ontvankelijk is. Dat de kantonrechter nog ten overvloede een beschouwing wijdt aan de beteekenis van den wolfsangel doet niets ter zake. Pleiter bestreed voorts de omschrij ving in de dagvaarding en betoogde ten slotte. dat de wolfsangel de uitdrukking is van èen algemeen cultureel, Germaansch. Dietsch streven. Het karakter daarvan ver andert niet als de N.S.B. zich daarvan be dient. evenals de Nederlandsche leeuw, aan gebracht op een communistisoh schild, daar mede uitdrukking wordt van een communis tisch streven. TUT Dïï STAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit van 4 Februari 1938 is, met ingang van 15 Februari 1938 benoemd tot bur gemeester der gemeente Est; B. Formijne. De heer Formijne werd 20 Augustus 1897 ge boren en is thans gemeente-ontvanger van Ophemert. Door het gerechtshof te 's-Gravenhage is ter vervulling van de vacature van raads heer in zijn college opgemaakt de volgende alphabetische liist van aanbeveling- Jhr. mr. dr. Th W. C. Calkoen. vice-presi dent van de arr.-rechtbank te s-Graven- mr. F Haga rechter in de arr.-recht bank te 's-Gravenhage. mr. G. Scholten, rechter in de anwechtbank te 's-Gravcn- hage. i'

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5