Haarlems Dagblad Kwestie van gewicht. NOVANA 0NDERKLEED1NG ,,'t RLEUTERHUIS" PIANO'S Goldschmeding Het belani 55c Jaargang No. 16759 Uitgave Lonrens Coster, Maatschappij voor Courant-U itgaveu enAlgcm. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drnkkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon; Directie 13082,Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Woensdag 9 Februari 1938 Abonnementen per week f 0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f3.25. franco pe* post f3.55. losse nummers 6 cent per er. Advertenticn j 1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Regelabonuementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60, elke regel meer f 0.15. Groentjes zie rubriek. Jongen ontloopt de ouderlijke Met medeneming van f 400,—. Door radiobericht opgespoord. Dinsdagmorgen deed een vader bij de po litie aangifte, dat zijn 17-jarige zoon weg- geloopen was met medeneming van een be drag van f 400. Uit het door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat een 38-jarige chauffeur uit Haarlem den jongen per taxi naar Den Haag had gebracht en vervolgens per taxi naar een dancing te IJmuiden. Hier scheidde het tweetal. De chauffeur ging naar Haarlem terug, waar hem door de politie een verhoor werd afgenomen. Hem werd medegedeeld, dat de politie den jongen zocht en dat deze f 400 gestolen had, De chauffeur stelde zich later op den dag weer in verbinding met den jongen, maar in- plaats van hem naar de politie te brengen, reed hij met den jongen per taxi naar Am sterdam, waar ze verschillende verteringen gemaakt hebben. Tenslotte is blijkbaar het geweten van den op avontuur belusten jongen gaan spreken. Hij gaf tenminste aan den chauffeur f 300 in bewaring, met het verzoek dit geld aan zijn vader terug te geven. Dit heeft de chauffeur eerst in den afge- loopen nacht te twee uur gedaan. De vader deed hiervan onmiddellijk mededeeling aan de politie, die ten huize van den vader den chauffeur arresteerde en naar het bureau aan de Smedestraat bracht. Inmiddels was Dinsdagavond per radio de opsporing van den jongen verzocht. Het mocht even later aan de Amsterdamsche politie gelukken, den jongen in de Warmoesstraat aan te houden. Het slot van deze geschiedenis is nu gauw verteld. De Haarlemsche politie heeft den jon gen uit Amsterdam gehaald en na verhoor aan zijn ouders terug gegevten. De chauffeur werd echter als verdacht van heling in verzekerde bewaring gesteld. De politie zet het onderzoek voort. Het Haarlemsche Havenplan. Gehoopt wordt dat nog dit jaar begonnen kan worden. In het rapport van Openbare Werken te Haarlem dat in ons vorig nummer besproken werd is er op gewezen dat Haarlem dringende behoefte heeft aan industrie-terrein. Onze lezers weten dat door den Raad reeds besloten is tot aanleg van een haven in de nabijheid van het Noorder Buiten Spaarne omgeven door industrie-terrein. Voorloopig kan met de uitvoering nog niet begonnen worden omdat de gemeente nog niet alle be- noodigde gronden in eigendom heeft. De ont eigening der gronden is evenwel reeds Ko ninklijk goedgekeurd, terwijl in het besluit verschillende data zijn vastgelegd die een vrij snel verloop van de onteigening garandee ren. Daarom wordt gehoopt dat nog aan het einde van dit jaar de voorbereiding zoover gevorderd zal zijn dat met het graven van de haven en het in orde brengen der in dustrie-terreinen begonnen kan worden. Werkloosheid en Armenzorg. Cijfers over de kosten. In een artikel, in het maandschrift „Eco nomie" berekent de heer Meijer de Vries, hoofdinspecteur van de Werkverschaffing, de bedragen welke de overheid tengevolge van de werkloosheid moest uitbetalen. De kosten van werkverschaffing, steun aan werkloozen en werkloosheidsverzekering, be droegen voor rijk en gemeenten samen in mil- lioenen guldens: Jaar Werk- Steun Verze- Totaal verschaffing kering 1929 3,4 0,01 6,4 9,9 1932 30,5 72,0 17,5 121,2 1933 33,3 86,5 16,5 146,6 1934 33,9 80,2 13,5 127,0 1935 37,0 93,4 12,8 143,4 1936 30,4 108,3 11,6 150,4 In totaal dus in de vijf crisisjaren van 1932 tot 1936 voor werkloozenzorg f 690 millioen gulden, tegenover 35 millioen gulden in de vijf jaren die aan de crisis vooraf gingen. Bij deze bedragen zijn niet gerekend de kosten van „armenzorg" welke geheel' voor rekening van de gemeenten komen. Dat deze uitgaven ook zeer belangrijk zijn, blijkt wel uit de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek die ons over het jaar 1935 'het vol gende beeld geven: Onderstand met geld en levensbehoeften f 47,7 mill> Verzorging in gestichten en hofjes f 17,4 Verpleging in ziekenhuizen f 17,6 Verpleging van armlastigei kranzinnigen f 14,9 Geneesk. hulp buiten zie kenhuizen f 4,3 Overige vormen van Maatsch. Hulpbetoon f 10,9 Beheerkosten, Armenraad e. d. f 3,5 Alzoo vormen deze posten een totaal van f 116,3 millioen, hetwelk f 0,9 millioen meer was dan het jaar daarvoor. Van dit bedrag komt 78,46 pet. voor rekening van de over heid, 21,54 pet. is het aandeel vair de kerke lijke en particuliere instellingen. Officier gaal in hooger beroep. In de zaak van den IJmuidenschen visch- sorteerder. Naar wij vernemen zal de Officier van Justitie in hooger beroep gaan naar aan leiding van het vrijsprekend vonnis dat de Rechtbank op 3 Februari uitspraak over den IJmuidenschen vischsorteerder K. v. S., lid der Prov. Staten voor de N.S.B., die te recht stond omdat hij verdacht werd van diefstal van tongen. Tegen hem was vijl maanden geëischt. De verdediger mr. J. C. Y. Nieuwenhuys had op juridische gronden vrijspraak gevraagd. (Met een nieuw apparaat, opge steld in het „Bureau of Standards" te Washington, heeft men becij ferd, dat het gewicht van de aarde 6576 milliard ton is.) Dat is een niet weinig belangrijk bericht, Ze maken toch maar apparaten, En vinden voor d' aarde een aardig gewicht, Daar valt niet lang over te praten. Hoe krijgen de menschen het zoo voor elkaar, 't Gewicht van den aardbol te meten, En hebben ze werkelijk niet hier en daar, Gewichtige dingen vergeten? Ik schrik van zoo groote getallen nogal. Vooral van die heel mooie ronde, Enfin, z' is gewogen en in dit geval, Ook waarlijk te licht niet bevonden. Controle is hier een onmogelijkheid, Wij moeten het dus wel aanvaarden, Ze weegt me een tonnetje, heeremijntijd. Ons bolronde Moedertje Aai*de. Ze doet zelfs nog niet aan de volslanke lijn, En waarlijk men hoeft niet te vragen. Hoe sterk wel die brave vriend Atlas moet zijn, Om 'dit aardig vrachtje te dragen. En toch is, als alles, ook dit relatief, Net hoe je de zaak wilt bekijken, 't Lijkt ons in gewichtigheid haast apocrief, 't Zal anderzijds niet zooveel blijken. Een stofje is d' aarde in 't machtig heelal, Ik zeg het u om te bereeknen, Wat u en ik dan wel voor nietig geval. In 't groote geheel slechts beteeknen. Maar 't streelt ons gevoel en het geeft ons vermaak, Om ons in onz' eigen gedachte, Met zeventig kilogram schoon aan den haak, Toch machtig gewichtig te achten. P. GASUS. voor JONGENS en MEISJES t/m 14 jaar GEN. CRONÏESTRAAT 116 TELEF. 16527 „ALTIJD IETS APARTS" (Adv. Ingez. Med.) Autobus botst tegen viaduct. Dertien arbeiders loopen kwetsuren op. HOLTEN, 9 Februari. Vanmorgen om streeks zes uur is, tengevolge van de glad heid van den weg een autobus met arbeiders, werkzaam aan het Twente-Rijnkanaal nabij Enter tegen een in den rijksstraatweg bij Holten gelegen spoorwegviaduct gebotst. Met de autobus, een wagen van den Apeldoorn- Deventer autobusdienst werden ongeveer der tig werklooze arbeiders van Deventer naar het werk aan het Twente-Rijnkanaal ge bracht. Door den schok braken alle ruiten van de bus. Van de inzittenden kregen dertien per sonen vrij ernstige verwondingen aan armen en gezicht. Dokter G. Gerritsma uit Holten, die in de nabijheid woont, verleende de eer ste hulp. De gewonden zijn later naar De venter teruggekeerd. Twee hunner moesten, ter verdere behandeling naar het ziekenhuis worden overgebracht. Redder van tweehonderd menschenle vens Jan Cupido, oud-schipper van de „Brandaris" overleden. TERSCHELLING, 9 Februari. Van morgen is op Terschelling op 69-jarigen leef tijd overleden Jan Cupido, oud-schipper van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij. Cupido was aanvankelijk roeier in de reddingboot te Midsland en later schipper van dit vaartuig. Daarna werd hij benoemd tot schipper van de motorreddingboot „Bran daris", welke in 1921 is vergaan. Korten tijd hiervoor had Cupido ontslag moeten nemen wegens achteruitgang: van zijn gezichtsvermo gen, welke later tot volkomen blindheid leid de. In zijn loopbaan heeft Jan Cupido oneer dan tweehonderd personen het leven gered. Hij was een man van reusachtige wilskracht en taaie volharding. Jan Cupido was broeder in den Nederlandschen Leeuw en drager van verschillende reddingsmedailles. Groot bakkerijbedrijf te Utrecht wordt stopgezet. Tweehonderd man personeel ontslagen. De N.V. „De Korenschoof", de grootste Utrechtsche brood- en meelfabriek, heeft het opzienbarend besluit genomen om op 19 Februari as. het bakkersbedrijf te sluiten, door welken maatregel ongeveer tweehon derd menschen zonder werk zullen komen. De directie heeft verklaard, dat deze beslis sing is genomen, omdat de laatste jaren ernstige tegenstellingen aan den dag zijn ge treden tusschen de belangen van de meelfa briek (het hoofdbedrijf! en de bakkerij. Ver schillende bakkers zouden ook geklaagd heb ben. dat zij concurrentie in hun bedrijf on dervonden van de fabriek, van wie zij het. mppl betrokken. De directie heeft aan de clientele van haar bakkersbedrijf een circu laire gezonden waarin een uiteenzetting van den gang van zaken wordt gegeven en waar in de klanten worden opgewekt om hun brood te blijven betrekken van de vroegere bezorgers van ,,De Korenschoof", zoodat deze althans van een broodwinning in de toe komst verzekerd zullen zijn. Acht dooden bij vliegramp Fransch watervliegtuig verongelukt. MARSEILLE, 9 Februari (Havas- A.N.P.. Een watervliegtuig van den dienst op Ajaccio en Tunis is bij het opstijgen te Marignane tegen een dijk gebotst. Het toestel werd vernield. Acht personen zijn bij dit ongeluk om het leven gekomen. Nader meldt Havas uit Marignane: Het watervliegtuig dat hier vanoch tend verongelukt is, had elf passagiers en een bemanning van drie koppen aan boord. De bestuurder, de radio telegrafist en zes passagiers zijn om het leven gekomen. Het toestel kon niet van het water loskomen en botste tegen een dijk, waarbij het geheel vernield werd. Het zonk onmiddellijk. Men snelde dade lijk te hulp, doch kon slechts zes inzittenden levend bevrijden. Japan houdt zijn vlootplannen geheim. Afwijzend antwoord aan Londen, Parijs en Washington. TOKIO, 9 Februari (Reuter/A.N.P.) Na een bespreking tusschen den mi nisterpresident en den minister van Marine is semi-officieel medegedeeld, dat Japan „het onredelijke verzoek" van Engeland, Frankrijk en de Ver- eenigde Staten ten aanzien van den Japanschen vlootbouw definitief af wijst. Slechts rechters en ambtenaren bij het proces-Niemoeller aanwezig. Kerrl en Goebbels als getuigen? Op den tweeden dag van het proces-Nie moeller heeft het Hof de aan twee vertegen woordigers van de Belijdeniskerk verleende vergunning, de zitting bij te wonen, inge trokken, zoodat thans behalve de rechters en ambtenaren van het gerechtshof slechts vertegenwoordigers van de ministeries van justitie, kerkelijke zaken en propaganda aanwezig zijn. Naar men meent te weten, heeft ds. Nie- moeller tijdens de verdediging aangevoerd, dat hij een vurig patriot is. Hij beschreef zijn oorlogsjaren als duikbootcommandant en be toogde, dat hij na den oorlog de Spartakisten had bestreden en reeds in 1924 voor de na- tionaal-socialisten had gestemd. Hij zeide verder alle klachten tegen hem te kunnen weerleggen aan de hand van uitlatingen van de leiders zelf. Het gerucht gaat, dat de ministers Kerrl en Goebbels als getuigen zullen worden ge- Rijksveldwacht verlaat Soestdijk. Detachement heeft woorden van dank en waardeering in ontvangst te nemen. SOESTDIJK, 9 Februari. Nu de ver- keersomlegging te Soestdijk met ingang van heden is opgeheven en het verkeer ter plaat se weer normaal is, is ook het groote deta chement rijksveldwachters, bestaande uit ongeveer 100 manschappen, dat hier tijdelijk gedetacheerd was, niet langer noodzakelijk. Alvorens de manschappen heden naar hun standplaatsen terugkeerden, heeft de dis trictscommandant van de rijksveldwacht te Utrecht, de heer P. J. H. C. Herten, heden ochtend om acht uur voor het front der troepen afscheid genomen. De heer Herten prees daarbij de groote plichtsbetrachting, welke gedurende de af- geloopen weken getoond was en sprak ook namens den procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam, fungeerend direc teur van politie en mede namens den inten dant van het paleis Soestdijk woorden van waardeering en dank. Spreker wees voorts op de goede samenwerking welke tijdens de de- tacheering met de gemeente-politie van Baarn en van Soest heeft bestaan. Hierna sprak de commissaris van de Baarnsche politie eveneens zijn waardeering uit voor het werk van de rijksveldwacht. Tenslotte voerde nog de detachementscom mandant de heer H. G. van Lingen het woord en bracht de manschappen dank voor de wijze, waarop zij hem ter zijde hadden ge staan. Bij de plechtigheid waren mede tegenwoor dig de districtscommandant van de rijks veldwacht in algemeenen dienst, belast met de zorg voor de veiligheid van het Prinse lijk Paar, de brigadecommandant van de rijksveldwacht in Baarn en de inspecteur van politie te Soest. IN AUTOBUS DOOD GEBLEVEN. Dinsdagavond is een 69-jarige heer, toen hij per autobus door de Noorder Tuindorplaan reed. plotseling onwel geworden en kort daarop overleden. Een dokter constateerde den dood door hartverlamming. Het lijk is met dezelfde autobus naar zijn woning aan de Rollandslaan vervoerd. RIJPAARDEN VOOR DE KONINKLIJKE STALLEN TE SOESTDIJK. SOESTDIJK. 9 Februari. Uit 's-Graven- hage zijn hedenochtend vier rijpaarden aan gekomen, waaronder de Engelsche volbloed ..Trixy", alle bestemd voor de koninklijke stallen van het paleis Soestdijk. Zooals bekend is, werd er in het najaai een manege achter de koninklijke stallen ge bouwd. Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. Directie kan haar bijdrage in Pensioenfonds niet verhoogen. Dinsdagmiddag had de gebruikelijke drie maandelij ksche conferentie tusschen de di rectie der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij N.V. en de drie vakorganisaties plaats in het hoofdkantoor aan de Leidsche- vaart te Haarlem. Daarin werd van de zijde der directie mede gedeeld, dat de geldelijke toestand van de Maatschappij allerminst toelaat, om een ver hooging van haar bijdrage aan het Pen sioenfonds in overweging te nemen. Directeur zet uitvoerig uiteen de verschil lende factoren, die hebben gegolden bij de met ingang van 1 Januari j.l. plaats gehad hebbende tien bevorderingen tot ambachts man le klasse. Betrokkenen, die meenen, dat zij voorrang hebben boven de aangewe zenen, kunnen zich aanmelden om ophelde ring te erlangen. Ter tegemoetkoming aan de verminderde bevorderingskans voor de remisebeambten en de poetsers, die kunnen worden aangewezen voor den rijdienst, is bepaald, dat de vorenge noemde beambten, die dienst kunnen doen, hetzij als conducteur hetzij als wagenvoerder, resp. chauffeur, in een hoogere loongroep ge plaatst zullen worden, terwijl zij, die zoowel voor conducteurs- als voor wagenvoerders-, resp. chauffeursdienst kunnen worden aan gewezen, in een nog hoogere loongroep ge plaatst zullen worden. Bovendien zal de tijdsduur, die bepaald is voor een conducteur, die wagenvoerdersdienst verricht en als zoodanig toeslag geniet, ook gelden voor den remisebeambte, poetser en wegwerker, die als wagenvoerder optreedt. Bij de beoordeeling van de hoegrootheid van de vergoeding, die de werkplaats-beamb ten genieten voor tariefwerk, moet een tijd vak van enkele jaren in oogenschouw geno men worden en dan het gemiddelde in een jaar. De directeur is van meening, dat dit gemiddelde een behoorlijk bedrag vertegen woordigt. Verder kwamen alsnog verscheidene onder werpen van minder gewicht ter sprake. Tot dertig meter hoogte hadden de ijs- schotsen zich opgestapeld, toen de brug, die de Vereenigde Staten met Canada verbond, onder den zwaren druk bezweek en onder donderend geraas ineenstortte. De foto laat de aangerichte vernieling duidelijk zien. TWEE JONGENS UIT OBSERVATIEHUIS ONTSNAPT, DOCH WEER GEPAKT. 's-GRAVENHAGE, 9 Februari. Gister morgen hebben twee 16-jarige jongens kans gezien uit het Observatiehuis aan de Lijster besstraat alhier, waar door de regeering ter beschikking gestelde kinderen zijn onderge bracht, te ontsnappen. Nadat de beide knapen hun vrijheid had den veroverd, was hun eerste daad het stelen van twee damesrijwielen in de omgeving van het huis. Ze hebben daarop koers gezet naar Vlaardingen, waar zij de fietsen trachtten te verkoopen. Hun houding wekte argwaan op, en het gevolg was, dat zij door de politie werden aangehouden. De jongens bekenden te zijn gevlucht en zijn naar het Observatiehuis teruggebracht. De gestolen fietsen zijn later aan de eige naars teruggegeven. POLITIE DOET EEN INVAL IN EEN GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Dinsdagavond tegen middernacht is door de Heemsteedsche politie, in samenwerking met de Rijksveldwacht en de ambtenaren van de Invoerrechten en Accijnsen een inval gedaan in een perceel te Heemstede, waar een geheim distilleertoestel in werking was. De daders, de Hillegommers P. v. D. en W. R. werden op heeter daad betrapt. Zij waren bezig uit gewone brandspiritus sterken drank te bereiden. De drank, dien zij wilden samen stellen en daarna verkoopen. moet als hoogst gevaarlijk voor de gezondheid worden aange merkt. Het toestel en de benoodigde ingre diënten zijn in beslag genomen. De daders, die inmiddels een volledige be kentenis hebben afgelegd, zijn voor nader on derzoek in bewaring gesteld. Mijnstaking in Wales. 10.000 arbeiders leggen het werk neer. LONDEN. 9 Februari (Havas/A.N.P.) Van ochtend zijn 10.000 arbeiders van de mijnen Onllwyn. Seven Sisters en Brynteg bij Neath in Wales in staking gegaan uit solidariteit met 12 mijnwerkers, die 39 uur onder den grond hebben gestaakt. De schachten zijn niet bezet I Het woord is aan Peter Rosegger: Wij hebben veel school meesterskoppen, maar weinig schoolmeestersharten. Wenscht U een occasion die U jarenlang voldoet? Die door vakkundige revisie het gewenschte genoegen verschaft? Dan speelt niet alléén de prijs maar ook de ktvaliteit een rol. Neemt U eens kennis van onze groote collectie gemoderniseerde modellen in eiken, zioart, mahonie of noten. ALLE INSTRUMENTEN ONDER VOLLE GARANTIE. Groote Markt 8 |#PIANO's 1# RADIO MUZIEK (Adv. Ingez. Med.) Een nieuw Koolhoven-vliegtuig. Op Waalhaven is dezer dagen een nieuw Koolhoven-vliegtuig ingevolgen. de FK 56. Dit is een tweezitter-middendekker, een mi litair trainingsvliegtuig, dat eveneens voor meer algemeene militaire doeleinden te ge bruiken is. Het toestel is een vrijdragende middendek ker van gemengde constructie (hout en staal- buizen). De vleugel heeft, een opvallenden vorm, is als het ware in den romp opgeno men en buigt zich dan direct buiten dien romp omhoog, zoodat die romp als het ware in den vleugel ingelaten is: daardoor is een grootere stabiliteit verkregen dan bij een laagdekker mogelijk is. De vleugels zijn op dezelfde hoogte als die van een middendekker. Romp en roeren zijn van autogeen ge- laschte, naadlooze buizen en van staalplaat vervaardigd en met linnen bekleed. Het trim- vlakje van het hoogteroer is in de lucht ver stelbaar. Het landingsgestel (systeem Kool hoven) is, wat het onderstel betreft, voor zien van Dunlop middeldrukwielen en van hydraulisohe remmen. De motor is een Whirlwind-stermotor van 350500 PK; het vliegtuig is voorzien van een stalen Hamiltonschroef. De bewapening bestaat uit twee machine geweren. in den vleugel ingebouwd. De zit plaatsen «ijn overdekt door een doorzichtige, wegschuïfbare kap. De „Aldan" vlot. Het Russische s.s. „Aldan" is vannacht vlot- gesle^pt. Het schip is met eigen krar.ht naar Gept doorgevaren. De sleepbooten van de firma Doeksen zijn om half vijf in de haven van Terschelling teruggekeerd DRONKEN ACHTER HET STUUR. Late voorbijgangers, die omstreeks een half uur na middernacht de Stadhouderskade bij het kruispunt van Woustraat te Amsterdam passeerden, zagen ter plaatse een personen auto zig-zag bewegingen maken met als finish de brugleuning. Het bleek, dat deze zonderlinge manoeuvre het werk was van een 30-jarige dame. die, naar haar spraak te oordeelen, geen Neder- landsche was en blijkbaar om die redenen de beteekenis van het „Bij snelverkeer geen al cohol" niet heeft begrepen, want toen zij naar het bureau Stadhouderskade was overgebracht om zich over de oorzaak van deze manier van rijden te verklaren, ontwaarde men spoedig dat de jongedame sterk onder den invloed van alcohol verkeerde, zoodat zij ter ontnuch tering moest worden ingesloten. Ook de wagen, welke aan de voorzijde ernstig beschadigd is, werd naar genoemd bureau overgebracht. HEDEN: 12 PAGINA'S pag. Japan houdt zijn vlootplannen geheim. 1 Gehoopt wordt, dat nog dit jaar met het Haarlemsche havenplan kan worden be gonnen. 1 Indië zal over het jaar 1937 ongeveer f 7 millioen overhouden. 3 Het Egalisatiefonds zou de waarde van den gulden gedrukt hebben. 3 De nieuwe schepen van de H. A. L. zullen in totaal 28 a 29 millioen gulden kosten 3 De Japanners hernieuwen het offensief in Noord-China. 4 Franco's leger maakt groote veroveringen in Arragon. 4 Het resultaat der bombardementen op Barcelona. 4 Eén groot uitbreidingsplan voor Zuid-Kcn- nemcrland? 6 Deensche dameszwemsters ontnemen Ne derland het beroemde 4 x 100 meter es tafette-record. 9 ARTIKELEN, ENZ. Van onzen correspondent te Genève: Ge- neefsche Winterbesprekingen. 2 J. II. de Bois: Kunst in Haarlem en daar buiten. 3 H. D.-Vertelling: De levensring. 6 Bijzondere correspondentie: Een warnet van spionnage aan de Fransch-Spaan- sche grens. 7 W. SCH.: Indië hoort de blijde mare. n K. de Jong: Vijfde concert Haarlemsche Bach ver eeniging. 14 De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op IQ

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1