Japan s „economische mobilisatie". Verzet van de financiëele en economische wereld. MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN Het mysterie der meteoorsteenen. E' THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN B N D E K D X G TO FEBRUARI '1938 HAAREEM'S D'SGBE'AD Het A.N.P. verneemt uit Tokio, dat naar het voorbeeld van de Kamer van Koophandel en industrie en den Bond van Economische Organisaties de Ja- pansche Economische Bond de regee ring en den Rijksdag een memoran dum heeft doen toekomen, waarin zij zich uitspreekt tegen het wetsontwerp inzake een r-fcaatscontröle op de electrische industns. Alle leidende finanöieele en econo mische organisaties hebben zich thans tegen dit wetsontwerp verklaard. De debatten in het parlement hebben echter aangetoond, dat het wetsontwerp, waarschijn lijk met enkele wijzigingen, zal worden aange nomen, terwijl de regeering intusschen met de leiders der verschillende partijen in den se naat en de kamer verder onderhandelingen voert, ten einde de oppositie tegen de wet op de nationale mobilisatie te overwinnen. Naar verluidt zou het de oppositie gelukt zijn de regeering er toe te bewe gen, het ontwerp in dier voege te wij zigen, dat de bepalingen slechts be- pei-kt zullen blijven tot geval van oor log of een aan een oorlog gelijkstaand conflict. De woordvoerder der regeering heeft echter verklaard, dat de bepalingen betreffende de nationale mobilisatie ook in het huidige con flict met China, al naar gelang dit zich ont wikkelt, of in geval van tusschenkomst van een derde mogendheid, in practijk kunnen worden gebracht. Wederzijdsclie bombardementen. Uit Sjanghai, 9 Februari. Elf Chinee- sche vliegtuigen hebben de Japansche troe pen, die langs het zuidelijk deel van den spoorweg TientsinPoekau geconcentreerd zijn, gebombardeerd, terwijl de Japansche luchtmacht Tsjangsja, de hoofdstad van de provincie Hoenan, alsmede Isjang en Sjasi aan de Jangtse en de buitenwijken van Kanton heeft gebombardeerd. Volgens Chineesche berichten 'zijn drie Ja pansche oorlogsschepen en vier gewapende visschersbooten, die kortgeleden aan de aan vallen op de forten van Bocca Tigris hebben deelgenomen, door het Chineesche kanonvuur zwaar beschadigd, en zouden zij voor repa ratie naar Formosa vertrokken zijn. De Japansche opmarsch in Hopei vordert. De Japansche colonne die door het zuidelijk deel der provincie Hopei zuidwaarts oprukt in de richting van den Loenghai-spoorweg, meldt, naar Havas verneemt., dat zij, sedert het begin van den opmarsch op 7 dezer, 27 KM oprukt. Zij beweert Tsingfeng veroverd te hebben en bevindt zich thans op 120 KM van haar doel. Volgens Chineesche berichten, is deze Ja pansche colonne 10.000 man sterk. Aan haar operaties wordt groote beteekenis gehecht, daar zij, indien zij den Loenghai-spoorweg zou bereiken, den terugtocht voor de te Hsoetsjau opeengehoopte troepen zou kun nen afsnijden. Verzet tegen Tsang Kai Sjek. Te Sjanghai geeft men uiting aan de vrees voor een opstand in de provincie Szetsjoean tegen de centrale regeering, die thans haar zetel heeft in de hoofdstad dezer provincie, 16 SnjKSSTR.WEG 16 HAARLEM-N. - TELEF. 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren lederen morgen van 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag en Donderdag 79 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspreekuren: Maandag, Woensdag, Vrijdag van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) Barcelona erkent den val van Sierra Palomera. Voornaamste doel der Nationalisten zou echter niet bereikt zijn. Havas meldt uit Barcelona 9 Februari: Terwijl de ten noorden van Teruel operee- rende regeeringstroepen er in slaagden den opmarsch der opstandelingen in de buurt van Mont Alban tot staan te brengen heb ben andere eenheden ten westen van Teruel tegenaanvallen ondernomen. Gisteren heb ben zij heuvel 1325 ten oosten van Val de Cuenta, ten zuiden van Bezas bezet. Val de Cuenta bevindt zich aan den voet van een berghelling. Het front der opstan delingen is verbreed, doch de opstandelin gen hebben het voornaamste doel van hun offensief niet bereikt. Het ging er om in het noorden den weg van Camin Real naar Mont Alban af te snij den. Deze wege beheerscht de verbindingen van het aan.de kust opereerende leger en dat in Aragon. Sierra Palomera moest worden opgeofferd, doch de regeeringstroepen hebben zich thans geïnstalleerd achter de rivier Alfambra. Zij zijn er genesteld op hoogten, welke den rechteroever van de rivier beheerschen en zullen er de vijandelijke aanvallen kunnen weerstaan. Volgens berekening hebben de opstande lingen voor den aanval 80.000 man in het vuur gebracht. In militaire kringen der regeenng wijst men er op, dat de opstandelingen zware ver liezen hebben geleden. Tsjoengking. Deze vrees vindt zijn oorsprong in de berichten, volgens welke de provin ciale leiders den door Tsjang Kai-Sjek be noemden gouverneur der provincie als zoo danig weigeren te aanvaarden. Japansche troepenlanding bij Britsche vlootbasis. Uit officieele bron wordt te Honkong ver nomen. dat in het begin der week te Wei- haiwei, tegenover het eiland Ljoekoengtau, dat door de Britsche vloot als zomerbasis gebruikt wordt, Japansche mariniers aan land gezet werden. De Britsche autoriteiten protesteerden onmiddellijk, waarna de mari niers werden teruggetrokken. Men heeft den Japanners verzocht maatregelen te nemen, opdat hier geen nieuwe landingspogingen in het werk gesteld zullen worden. Voor Weihaiwei liggen op het oogenblik twee Japansche oorlogsschepen naar men gelooft kruisers, een Britsch convooïschip en de Britsche kruiser „Suffolk". De kruiser „Capetown is uit Hongkong naar Weihaiwei vertrokken. Eegelaod. Regeering houdt vast aan het verdeelingsplan voor Palestina. In het Lagerhuis is den minister van Ko loniën, Ormsby Gore, de vraag gesteld, of hij, teneinde de bezorgdheid in eigen land en in Palestina weg te nemen, het Huis de verzekering wilde geven, dat de regeering zich nog volkomen houdt aan de politiek van verdeeling, zooals deze in Juli jl. in een „witboek" is uiteengezet en in September te Genève bevestigd. De minister herinnerde er in zijn ant woord aan, dat de regeering: in Juli heeft verklaard, dat zij tot de slotsom is gekomen dat in algemeene trekken het door de ko ninklijke commissie voor Palestina aanbevo len plan de beste en meest hoopgevende op lossing van de impasse in Palestina vormde. Aan deze politiek houdt zij zich nog steeds en thans zal een nieuwe technische commissie ingesteld worden, teneinde een welomlijnd plan uit te werken, zooals noodig is inge volge de resolutie, die in het Lagerhuis op 21 Juli is aangenomen. Hieraan voegde de minister nog toe, dat, tenzij het mandaat door den Volkenbondsraad wordt gewijzigd, er door een daad van de Britsche regeering geen verandering in kan worden gebracht. Estland. Incident aan de Russische grens. Volgens het Duitsche Nieuwsbu reau zou zich op het ijs van het Peipus-meer wederom een grensinci dent. hebben voorgedaan, waarbij aan Estlandsclie zijde drie personen zijn gedood. Volgens een bericht uit Estlandsehe bron waren Dinsdagochtend vroeg manschappen der Estlandsehe grenswacht op patrouille gegaan langs de. afgebakende grenslijn, welke op 500 M. van de eigenlijke grenslijn ver wijderd ligt. Des avonds waren zij evenwel nog niet te ruggekeerd. In den nacht op Woensdag hebben de Sovjet Russische grensautoriteiten te Dow aan de Estlandsehe grenswacht medegedeeld, dat Estlandsehe grensbewakers, die Sovjet Russisch gebied hadden betreden om Sovjet- Russische visschers te arresteeren bij een vuurgevecht om het leven waren gekomen. Rusland Butenco slachtoffer van politieke misdaad genoemd. Naar aanleiding van de verdwijning van Bu tenco, den Sovjet-Russischen zaakgelastigde te Boekarest, heeft het Sovjetgjezantschap bij het Roemeensche ministerie van buitenland sche zaken een krachtig protest ingediend. De Sovjetregeering spreekt de meening uit dat Butenco het slachtoffer van een politieke misdaad is geworden, welke door een fascis tische organisatie is voorbereid. Zij eischt een onmiddellijk onderzoek en strenge bestraffing der schuldigen. Ds. Niemoeller pleegde overleg met zijn adviseurs. De kwestie der ontslagen verdedigers Wordt het proces-eenige weken uitgesteld? Toen te Berlijn het gerucht de ronde deed, dat ds. Niemoeller zijn verdedigers had weg gezonden, meenden zijn aanhangers aanvan kelijk, daaraan geen geloof te moeten hech ten, omdat het algemeen bekend was, dat alle drie de verdedigers de Belijdende Kerk steu nen. Thans' echter verklaart men in kringen, die in nauwe relatie met de Belijdende Kerk staan, dat ds. Niemoeller weloverwogen en op aanraden van gijn adviseurs gehandeld heeft. In gewoonlijk welingelichte kringen gelooft men, dat de vervolging" tegen den predikant o.a. wordt gesteund op een bepaling uit Bis marck's kerkwet van 1874, waarin de pries ter, die door zijn optreden ordeverstoringen mogelijk maakt, bedreigd wordt met een ge vangenisstraf van drie maanden tot twee jaar. Het schijnt, dat Niemoeller's antwoord op de beschuldigingen 120 bladzijden compact ma chineschrift beslaat, De bekende chirurg prof. Sauerbruch behoort tot de talrijke getuigen a décharge. Volgens den Berlijnschen correspon dent van de Daily Telegraph zal het proces-Niemoeller waarschijnlijk pas over verscheidene weken voortgezet worden. HERBERT HOOVER OP WEG NAAR BELGIë Herbert Hoover, oud-president der Ver. Sta ten is gisteren aan boord van de „Washing ton" naar België vertrokken. Noorsclie stations kunnen Papanin c.s. geen hulp bieden. Redding van Groenland uit zeer moeilijk. Noel Leder, lid van het Noorsche Bureau voor Poolonderzoek, heeft verklaard, dat de vier Russen van het drijvende Poolstation met een snelheid van 11 KM in 48 uur voortge dreven zijn. Zij bevinden zich te ver zuidelijk om het mogelijk te maken, dat Noorsche sta tions op Oost Groenland hulpexpedities orga- niseeren. Het zal ook moeilijk zijn tijdig expe dities te zenden naar het Deensche dorp Sco- rosby Sound. Wanneer de Russen er niet in slagen dit dorp te bereiken, blijft er weinig kans ben van land uit te redden. Hun laatste kans is misschien Angmagsalik. Woensdagmiddag om vier Greenwichtijd hebben de Russische geleerden van de expe ditie van Papanin door tusschenkomt van het draadloos station op het Jan Mayeneiland him positie opgegeven: 72 graden zes minuten noorderbreedte, 19 graden 38 minuten wester lengte. Dinsdag was de tent beschadigd tijdens een storm. De schade kon echter her steld worden. Het weer is thans beter. Er staat een lichte noordenwind. De-Russische geleer den kunnen duidelijk te kust van Groenland waarnemen. De buitenlandsche vrijwilligers in Spanje. Spoedig overeenstemming over de kwestie der terugtrekking? Volgens een Reuterbericht uit Londen zijn er op het oogenblik teekenen, die er op wij zen, dat een overeenkomst betreffende te rugtrekking der buitenlandsche vrijwilligers in zicht is gekomen. De nog te regelen pun ten van verschil hebben hoofdzakelijk be trekking op het percentage van teruggetrok ken vrijwilligers, dat noodig is voor het toe kennen van de rechten van belligerent. De Fransche ambassadeur Corbin, heeft een bezoek gebracht aan Eden, die naar ver luidt. hem een nieuw voorstel voorgelegd heeft, dat de moeilijkheid van het percentage zou verhelpen Noord-lerland tegen vereeni- ging met het Zuiden. Verkiezingsresultaat staat reeds vast. Zoowel te Belfast als in de provin cie hebben de kiezers zich gisteren uitgesproken tegen vereeniging met Zuid-Ierland, Hoewel de resultaten nog niet alle bekend zijn, bestaat over den einduitslag geen twijfel. De verkiezingen zijn vrijwel overal rustig verloopen. Hier en daar kwam het tot opstootjes, waarbij de politie moest ingrijpen. Te Belfast werd een menigte, die zich voor het stembureau verzameld had, verspreid. De politie moest tot een charge overgaan, waar bij vijf menschen gewond werden. Vanavond kan de uitslag der stem ming bekend zijn. Belgisclie Weieknann bekent derde misdaad. Van vierden moord verdacht. Edouard Bru, de „Belgische Weidmann", heeft bekend nog een derden moord bedre ven te hebben, en wel op een vrouw, in een hotel aan de Emile Jacqmainlaan te Brussel. Dit misdrijf is reeds een jaar geleden gepleegd. Ook wordt Bru er van verdacht, te Luik het dienstmeisje Madeleine Lardinois, oud 22 jaar, te hebben omgebracht. Het lijk 'van het slacht offer is 21 Maart 1937 op haar kamer gevon den, waar de moordenaar haar een bezoek had gebracht. Eivenals Amelie Godts, het Brus- selsche slachtoffer, was Madeleine Lardinois met een kous geworgd. Groote exemplaren vallen zelden op de aarde neer. De meteoorsteen in de geschiedenis. EN telegram uit Nieuw Delhi (EngeLsch-Indië) meldt, dat de bewoners van een dorpje op 75 K.M. van Shansi op geschrikt zijn door een meteoren-re gen. Een hut brandde tot den grond toe af een drie personen werden gedood. Wat zijn meteoorsteenen? In vroeger eeuwen stond de wetenschap vrij sceptisch tegenover vallende meteoor steenen. De geleerden hebben zelfs het be staan er van ontkend en zij beschouwden de verhalen eenvoudig als een uiting van bij geloof of als legenden, die in de overspannen verbeelding van sommige menschen waren ontstaan. Eerst later in het begin der vorige eeuw deed men nauwkeuriger nasporingen naar dit natuurverschijnsel en toen bleek, dat niet zelden steenen groepsgewijze of als en kelingen uit de lucht komen vallen. Waar die steenen vandaan komen? Sommi gen meenen, dat de meteoorsteenen of aëreo- lieten door de vulkanen werden uitgeworpen en tot onmetelijke afstanden worden weg geslingerd. De Franschman Laplace verkon digde de theorie, dat het de vulkanen op de maan waren, die de steenen uitwierpen tot binnen den kring van de aantrekkingskracht der aarde en anderen beweerden, dat me teoorsteenen en verschietende sterren het zelfde waren. Wat hun samenstelling betreft, deze is niet altijd dezelfde. Doorgaans zijn ze be dekt met een dunne, ruwe zwarte korst. Van binnen zijn ze grauw en korrelig. Weer an deren zien er uit als ijzerroest, of schijnen te bestaan uit zuiver ijzer, dat ook door een mag neet wordt aangetrokken. Meteoorsteenen in de „geschiedenis". In oude boeken' treffen de hier en daar be richten aan over doodelijke ongevallen, die door steenen uit de lucht veroorzaakt zouden zijn. Zoo moeten op 14 September 1511 in Crema (Italië) niet minder dan 1200 van dergelijke steenen zijn neergekomen, door éen waarvan een monnik werd gedood. Verder zou op 30 Maart 1650 een Fran- clskaner monnik in de nabijheid van Milaan door zoo'n steen zijn getroffen. In 1674 zouden twee Zweedsche matrozen aan boord van hun schip op dezelfde wijze om het leven zijn gekomen, doch al deze berichten zijn zoo weinig authentiek, dat de wetenschap ze terecht niet als bewijzen accepteert. Er zijn echter ook gevallen van jongeren datum.. Een geweldige steenen-regen viel, op 26 April 1803 op Aigle in Frankrijk neer. Men telde ongeveer 3000 stuks, waarbij exempla ren van acht a negen kilo. Ooggetuigen za gen duidelijk een kleine, donkere, beweeglijke wblk in de lucht, die tenslotte onder een reeks ontploffingen uit elkaar sprong. Daarna, hoor de men het geluid als van knetterend geweer vuur en met 'n hevig lawaai vielen de steenen over een oppervlakte van ongeveer tien vier kante kilometer neer. Nauwelijks veertig jaar geleden, 10 Febr. 1896, werd Madrid met zoo'n steenen regen buitje verrast. Het was half tien in morgen en helder, zonnig' weer. Plotseling werd het zonlicht overstraald door een blauwachtigen glans en een paar minuten later weerklonken ontploffingen, als of duizend kanonnen na elkander werden afgevuurd. Daarop volgde een reeks zwakkere explosies. Verschillende gebouwen scheurden, meubels vielen omver en ontelbare vensterruiten sneuvelden. De bevolking werd door een pa- niet bevangen en de twee eerste dingen waar aan men dacht waren aardbeving of bom aanslag! Wonder boven wonder was het aantal on gevallen zeer klein. Een apotheker uit Valle- cas werd door een steen ter grootte van een erwt licht aan het hoofd verwond en iemand, die op straat zijn krant liep te lezen, zag zijn ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC Dickie liep nog wat verder het gangetje in. Ik geloof, dat ik niet tevreden ben, voordat ik wraak genomen heb op dien leelijken boef! bromde hij. Ha, daar zit hij. Wacht maar, mannetje, nu zal ik je krijgen! Kijk maar eens, jongens en meisjes, hoe kwaad Dickie kijkt. Het belooft niet veel goeds voor Neusopius. Deze man zit aan zijn lessenaar, net zoo een als we op school hebben, hè, een brief te schrijven aan zijn vrienden, dat hij dringend hulp noodig heeft, om dat Thijs IJs in zijn kasteel is. Hij is bang, dat hij het niet kan bol werken en roept hen dan op, zoo gauw mogelijk ook naar het kasteel te komen. Ik hoop, zoo schreef hij, dat jullie gauw komenai!!!! Neusopius was verschrikt opgesprongen, toen hij daar plotseling iemand naast zich zag staan. Wat moet je? vroeg hij nijdig. Ga naar je kamer en blijf daar! Maar Dickie dacht daar niet aan. Hij kwam steeds naderbij, dreg gend hief hij zijn vuist op. Hee: schreeuwde Neusopius, hee, wat wil je van me?? Dat! Jgilde Diekie terug en. interessante lectuur plotseling in zijn handen verschroeien! Een gloeiend stuk steen van 150 gram was er op terecht gekomen /maar de le zer zelf bleef ongedeerd. De grootste meteoorsteen, die men heeft zien vallen kwam 12 Maart 1899 bij Borgo in Finland neer. Hij sloeg een gat in het ijS, dat eenige meters dik was en drong toen tot diep in den bodem. In 1908 heeft een meteoorsteen in een onbewoond gedeelte van Siberië een gewel dige verwoesting aangericht. Twaalf honderd kilometer N.W. van Irkoetsk, was alle planten groei binnen een straal van twintig kilometer totaal vernietigd. Ook is de „Kaaba", de heilige steen der Mohammedanen in Mekka, zeer waarschijn lijk een meteoorsteen, die reeds lang vóór Mohammed's tijd als heilig gold, want „stee nen, die van den hemel vallen" hebben van de oudste tijden af bij verschillende volken in hooge vereering gestaan. De trefkans. Het kan haast niet anders, of de lezer moet na het bovenstaande een beetje onbehaaglijk gevoel over zich krijgen, zooiets van: je kunt nooit weten, of zoo'n steentje per abuis niet óp ons hoofd terecht komt! Vooreerst vallen meteoorsteenen van bui tengewone grootte slechts zeer zelden op de aarde neer. Vóór dien tijd zijn ze meestal in kleinere stukken uiteengespat. Nu lijkt dit een schrale troost, omdat ook het kleingoed met zulk een vaart tegen ons zwak omhulsel kan terechtkomen, dat dit niet tegen een der gelijke ontmoeting bestand zal blijken te zijfi. De statistiek heeft echter uitgewezen, dat ook een kans op een dergelijke botsing uiterst klein is en dat men, om eens een duidelijke vergelijking te maken, eerder de kans heeft tweemaal achter elkaar de honderdduizend uit de staatsloterij te trekken, dan dat mep de kans loopt een meteoorsteen op zijn hoofd te krijgen. W. S. Vlugger met „Wlijnhardtjes" Ja, dit is zeker, dat zij een gevatte koude en allerlei pijnen niet alleen vlugger, maar ook veel grondiger en meer blijvend genezen en verdrijven. Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en zijn verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpa-kking 2 st. 10 ct. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 11 FEBRUARI HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwij ding 10.20 Declamatie 10.4-0 Zang met piano begeleiding en Gramofoonplaten. 10.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel 12.— Orgelspel 12.30 Johnny Kroon's ensemble en Gramofoon platen 2.Zang en piano 2.30 AVRO-Dansor- kest en solisten. 4.05 Gramofoonmuziek 5.: Voor de kinderen 5.30 De Ramblers. 6.Ama teurs-uitzending 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Orgelspel 7.— Causerie „Herinneringen aan „de nieuwe school"." 7.20 Gramofoonmu ziek 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Lezen in den Bijbel". 8.'Bas-bariton en piano 8.30 Causerie „De beteekenis van gezondheid in een men- schenleven". 9.VARA-Orkest, Gemengd koor en solisten. 10.30 Berichten ANP 10.40 Avond wijding 11.Cello en piano 11.25 Gramofoon- muziek 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512. Gramofoonmuziek HILVERSUM II, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Gelukwen- schen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgen dienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 Viool en piano 12.— Berichten 12.15 Gramofoonmu ziek^.30 Ensemble Van der Horst en Gramo foonplaten. 2.Gramofoonmuziek 2.30 Christ. Lectuur 3.Bariton en piano 4.Gramofoon muziek 4.15 Het Busch-kwartet 5.45 Gramo foonmuziek 6.30 Voor tuinlied!hebbers. 7.Be richten 7.15 Literair halfuur 7.45 Reportage 8.Berichten ANP. Herhaling SOS-Berich- ten. 8.15 Declamatie 9.NCRV-Orkest (Om 10.00 Berichten ANP) 10.45 Causerie over zwemmen 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianovoordracht 12.10 Orgelcon cert 12.50 Al Collins en zijn Band 1.352.20 Het Hirsch Strijkkwartet 4.20 Gramofoonmuziek 4.50 Declamatie. 5.20 Mario de Pietro's Mando lineorkest 6.20 Berichten 6.45 Declamatie 7. Orgelspel 7.20 Koor van de Universiteit te Helsingfors 7.50 BBC-Harmonie-Orkest en so list. 8.35 Frank Walker s Octet, de „Radio Three" en solisten 9.20 Berichten 9.40 Cause rie „The Northern Kingdoms". 10.Londens Film-Symphonie-Orkest 10.40 Harpvoordracht 11.Causerie „The disappearance of Ghosts". 11.20 Jack Jackson en zijn Band. 11.5612. Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Goldy Orkest en zang. 3.05 Pianovoor dracht 3.20 Gramofoonmuziek 4.35 Zang 5.20 Reitlinger-kwartet en zang. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel lOJiO Gramofoonmuziek 11.20. 12.50 Orkestconcert KEULEN, 456 M. 5.50 Schupo-orkest 7.50 Omroep kleinorkest en solist 11.20 Bedrijfsorkest 12.35 Landessym- phonie-orkest Saarpalts 1.35 en 2.35 Gramo foonmuziek 3.20 Qmroepblaas-ensemble en Keuls Cello-kwartet 4.30 Omroep-Amusements orkest. 6.30 Omroeporkest, solisten, vocaal sex tet, Keuls Pianoduo en instrumentaal kwar tet. 8.30 Cabaretprogramma 9.5011.20 O. Hey- den's orkest en Arcari-Mandoline-kwartet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepdans orkest 6.05 Cellovoordracht 6.50 Gramofoon muziek 7.20 Zang 8.20 Omroeporkest 8.50 Ra diotooneel 9.50 Vervolg concert 10.301120 Frank Temmerman's orkest BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepklei*» orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 6.20 Om- roepkleinorkest en zang. 6.38 Gramofoonmu- ziek6.50 Pianovoordracht 7.35 Gramofoonmu ziek 8.20 Omroepsymphonïe-orkest en soliste In de pauze: Gramofoonmuziek. 10.3011 20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6