en ivéej. i£ die mta^ende kiespijn! AMSTERDAMSCHE BEURS ra MAANDAG 14 FEBRUARI 1938 HAAREEM'S DAGBEAD UAT/U BERICiCTIN Japansche veroveringen aan den spoorweg Peking—Hankau. Tweeduizend Chineezen gesneuveld? Reuter meldt uit Sjanghai, 14 Febr. De Japansche troepen, die langs den Spoorweg Peking en Hankau naar het zuiden trekken, hebben Tsjihsjen bezet en vallen thans Weiwei aan Tweeduizend Chineezen zouden ge sneuveld zijn. De troepen van Gene raal Banzai hebben Tsj angjoean, bijna 50 Kilometer ten noordoosten van Kaifeng bezet. De Parelrivier weer vrij. Uit Kanton, 14 Februari: Officieel is mede gedeeld, dat de havenboom in de Parelrivier, stroomafwaarts van Kanton, morgen wegge nomen zal worden. De schepen maken zich gereed voor het vertrek naar Hongkong. De reddingsexpeditie der Russische ijsschots- groep. MOSKOU, 14 Februari (Tass/A. N. P.) Zondag te 18 uur bevond zich het Noordpool- station op 71 graden 37 minuten N.B. en 20 ;raden 10 minuten W.L. Te 24 uur was de ijsbreker Taimyr" onge veer 25 mijl van het station verwijderd. Op 400 meter van den ijsbreker is een bijna vol doende geachte landingsplaats voor vlieg tuigen gevonden. Men is begonnen met effe ning van dit terrein en monteering van de vliegtuigen aan boord. Gemaskerd bal van „Nieuw Leven" Een vroolijk feest. Prins Carnaval brengt weer zijn jaarlijksch bezoek aan Haarlem in deze dagen en al wordt zijn komst bij ons niet zoo luidruchtig en zoo in 't openbaar gevierd als in 't Zuiden van ons land het geval is, toch ontvangen de vele Haarlemsche tooneelvereenigingen hem altijd met open armen en vieren het feest van Prins Carnaval zooals dat gebruikelijk en ge past is. Zaterdagavond had de Geheelonthouders- tooneelvereeniging „Nieuw Leven" weer een festijn ter eere van den vroolijken vorst aan gericht in het Gem. Concertgebouw. De groote zaal had door een smaakvolle aankleeding en een zeer fraaie verlichting een metamorphose ondergaan, zoodat zij bijna niet te herken nen was. Het aantal gemaskerden was mis schien wat minder dan vroeger, maar dit werd dan ruimschoots vergoed door het feit dat bij zonder veel werk gemaakt was van de cos- tuums en door de allerprettigste stemming die er heerschte. Natuurlijk waren er groepen en personen, die herinnerden aan de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Geheel in den geest dezer vereenging waren de groepen, die een dronkaard en een drank duivel in haar midden hadden, maar tegelij kertijd een bord meedroegen, waarop met groo te letters stond: „Niet met hem, maar met ons!" En dan de dame en heer in het groen, wier aardige costuums het opschrift droegen: „Laat alcohol staan, sluit u bij Nieuw Leven aan". Zelfs de Dood waarde hier rond, mis schien om er op afschrikwekkende wijze aan te herinneren, waartoe misbruik van alcohol kan leiden. Van humoristischer aard waren de twee „stellen" van juffrouw Snip en juffrouw Snap, de orgeldraaister met haar gezicht aan de rugzijde (op een bal masqué zie je alevel altijd wat raars!), de clowns Janus en Ma- nus en niet te vergeten den slager, die een speelgoedkoetje- op wieltjes aan een touw meevoerde en het dwaze autotje dat nu dan door de zaal een tochtje maakte en als op schrift had: „Sterrit 1938". En voorts waren er nog verschillende fraaie en origineele costuums te bewonderen. Het muzikale gedeelte van den avond (en nacht) was toevertrouwd aan de goede zor gen van „De Zandvoorter Visschers" en Har- vis Swing Orkest, die natuurlijk ook mede werking verleenden bij 'de ommegangen. De jury bestond uit mevr. Joh. Opdam en de heeren Huib de Ru en Nico Schrier. Haar beslissing laten wij hieronder volgen: Propagandistische drankbestr. groep, Ned. Ver. t. Afsch. v. Alcoh. Dranken met duivel; Propagandistische drankbestr. persoon, Dood; mooiste groep, „Nieuw Leven"; mooiste groep 2e prijs, Negers; fraaiste dame, Russische danseres; fraaiste dame 2e prijs, Meiklokje; fraaiste heer, Mephisto; fraaiste heer 2e prijs, kurassier; actueele heer, Peter Pech; actueele paar, Snip en Snap; humoristische groep. Jordan ers; fraaiste paar, Hendrik VIII; fraaiste paar 2e prijs, Mexicaansch paar; meest bewerkelijk paar, Pinda's; meest be werkelijk heer, Sigarenbandjes; filmster, Anita Page; publieksprijs „Nieuw Leven" Troostprijzen: Manus en Janus, Haan en Kip, Poesen, Kinderen, Klavervrouw, Janus m. Hoedje, Schrikkeljaar, Spaansche dame, Knip en Naaicursus. De gladheid van den weg. Eenige ongelukken. Omdat de straten gistermorgen te 8 uur glad werden heeft de reiniging een tweetal strooi- machines uitgezonden om de hoofdwegen te pekelen. Zondagavond en hedennacht bleek het door het vriezend weder opnieuw noodig, de hiel en daar spiegelgladde straten weder te be werken, zoodat van Zondagavond 11 uur tot hedenmorgen 7 uur een 6-tal machines moest uitrukken om te zorgen, dat de wegen begaan baar werden. Te 7.30 uur zijn heden, Maandagmorgen nog 3 machines uitgezonden om de gladde plaatsen in de buitenwijken te bewerken. Verwerkt zijn pl.m. 30.000 K.G. zand en 15.000 K.G. zout. Deze hoeveelheid geeft een klein beeld van de kosten en moeite die be steed moeten worden om nog maar op be perkte wijze de hoofdwegen begaanbaar te maken. Zondagmorgen is een zeswielige vrachtauto bij de kruising van het Frederikspark en de Baan tengevolge van de gladheid van den weg tegen een lichtmast gerede. De paal knapte af en kwam dwars over den weg te liggen. De auto kreeg een verbogen vooras en lekke ra- diateur en een ontzette koplamp. Zondagavond om kwart over tien reed een personen auto bestuurd door een heer uit Lei den op den Wagenweg in de richting van Heemstede.De auto moest uitwijken voor 'n an dere wagen, die uit de van Hoghendorpstraat kwam. Tengevolge van de gladheid van den weg slipte eerstgenoemde wagen en kwam te gen den linkertrottoirband, waardoor een band sprong. Vervolgens werd de auto naar de rechterzijde van den weg geslingerd, waar het voertuig in een sloot terecht kwam. De auto werd evenwel slechts licht beschadigd, en zal met een kraanwagen uit de benarde posi tie bevrijd worden. Gisteravond om 10 uur 20 is een 37-jarige fietser op den hoek Gierstraat-Groote Hout straat door den gladden weg geslipt en ge vallen. Hij scheurde zijn rechter dijspier. De Winterflora. Een blauwe Amaryllis. Op de Winterflora in het Krelagehuis te Haarlem zijn twee inzendingen met Amaryllis opgesteld, die zeer de aandacht van het pu bliek trekken. De waarde van deze mooie, groote bloemen, die te zien zijn in alle varia ties van wit tot rood, is aanzienlijk verhoogd door de ontdekkingen van Prof. Blaauw in Wageningen, waardoor deze gewassen soort- echt kunnen ..worden voortgekweekt, wat bij een vroeger voorttelen uit zaad nimmer het geval kon 'zijn. In de rijk geschakeerde inzending der N.V. C. G. van Tubergen, waar men naast vele an dere merkwaardige bol- en knolgewassen ook vindt de minimus-narcis, de kleinste narcis ter wereld, die in een vingerhoed kan bloeien, is ook op het gebied der amarylissen een zeer merkwaardig exemplaar, n.l. een blauwe ama ryllis. Deze is geïmporteerd uit het gebergte van tropisch Brazilië. Slechts zelden krijgt men in Europa bloemen; de Winterflora biedt de gelegenheid om deze bloemen te bezichtigen. De tentoongestelde bol is minstens 50 jaar oud. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 14 Februari. Bevallen 10 Februari: E. W. van Herwaarde Peters, d.; 11 Februari: G van den Bergh- Bijster, z.; 12 Februari: J. Fabel—Polfliet, d,; 13 Februari: H. VleeschhouwerSnoeck, z.; S. M. van ErvenKort. d.; E. C. de Grootvan Gijlswij'k. d. Overleden 11 Februari: D. van der Linden, 70 j.. Kamperlaan; H. M. Smitvan Tongeren, 71 j., Kerkstr.; H. C. van BosveldDroogleever 57 j., Koninginneweg; F. Engels, 75 j. Karei van Manderstraat; J. de Visser, 73 j.. Haze- paterslaan; 12 Februari: D. Zomer, 79 j„ Gen Cronjéstraat; H. van Leeuwenvan Tol, 73 j. Reigerstraat; 13 Februari: M. de Graaf, 73 j. Leidschevaart; A. I. van Bruggen, 8 maanden, Kamperlaan: W. van Helde—Schiermeier, 59 j.. Kamperlaan; F. van Prooije. 63 j.. Hazepa- terslaan; 1)2 Februari: A, Legrand, 60 j., RijkstraatfWês. ,MIJNHARDTJE" J> If* 1 12 cachets 50 at P roef doosje 2 cachets fit) BTj Apoth.enOroQ. (Adv. Ingez. Med.) BEGRAFENIS VAN OUD-NOTARIS M. N. BEETS. Hedenochtend omstreeks 12 uur werd het stoffelijk overschot van wijlen oud-notaris M. N. Beets op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan ten grave gedragen. Dr. J. Beets uit Den Haag, een neef van den overledene, sprak aan de groeve. Een merk waardig man is van ons heengegaan. Vele sla gen van het noodlot hebben hem getroffen. Zijn vrouw ging vroeg van hem heen en ook zijn zoon is kortelings verscheiden. In zijn lange leven heeft hij vele vrienden gehad. En kelen daarvan heeft hij tot het laatst toe mo gen behouden. Hij was een charmante, gulle gastheer, en bezat een sprankelenden, onver- woestbaren humor. Een zoon van den overledene, mr. A. Beets, dankte voor de belangstelling, die den overle dene werd bewezen. Sprekend namens de fa milie in Indië, de kleinkinderen hier, die zoo zeer van hun grootvader hielden, en voor wie hij zich ook altijd interesseerde, namens de geheele familie dankte hij voor de hartelijke woorden van nagedachtenis, door den neef van den overledene uitgesproken. Dank ook aan hen. die de rechterhand van mijn vader zijn geweest en hun, die hem heb ben bijgestaan, aldus spreker. Mijn vader heeft een mooi en rijk leven ge had. En voor ons, die ook de zorgelijke zijde van zijn bestaan kenden, was het prettig dat uit zijn eigen mond te mogen vernemen. Als jongste bediende begon hij op een notaris kantoor te Haarlem. Door grooten ijver en doorzettingsvermogen bracht hij het tot can- didaatnotaris resp. notaris. Zijn leven lang is hij als zoodanig werkzaam geweest en zijn ar beid was onkreukbaar. Ook op maatschappelijk gebied is hij werkzaam geweest. In het gezin vormde onze vader het middel punt. De touwtjes gingen van hem uit en kwamen weer bij hem tezamen. Hij had vele en velerlei karaktertrekken. Eenerzijds was hij een man, wiens wil wet was, anderzijds was hij een gevoelig, hartelijk mensch, vol van lief de voor de natuur, een rustelooze, eenzame zoeker. Hij had het leven zeer lief. Wij zullen hem ontzaglijk missen. Doch wij zijn er Hem, Die over het leven der menschen beslist, dank baar voor dat hij onzen vader een lang leven heeft geschonken en hem tot het laatst de be schikking heeft gelaten over zijn geestvermo gens". VOLKSTUINVEREENIGING „ONS BUITEN". Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Volkstuinvereeniging „Ons Buiten" had het bestuur Zaterdagavond een feest avond georganiseerd in het gebouw St.-Bavo, Smedestraat. Te ruim 8 uur opende de voor zitter der feestcommissie, deheer C. A. Roelfs het feest en bracht zijn dank uit voor de me dewerking van de leden en het damescomité, waarna hij het woord gaf aan den voorzitter, de heer A. P. A. Verkooy. Deze heette de aan wezigen welkom, inzonderheid den voorzitter van het Algemeen Verbond van Volkstuin- dersvereenigingen in Nederland en den afge vaardigde van de afdeeling Haarlem en om streken van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Spr. wees er op, dat er van overheidswege zoo weinig gedaan wordt om het nuttig werk van het volkstuinwezen te bevorderen. Hierna bood mej. Busweiler, de voorzitster van het damescomité met een aardige speech de vereeniging een symbolische vlag aan. Aandacht aan de tien-guldens biljetten De Nederlandsehe Bank N.V. te Amsterdam deelt ons het volgende mede: Zooals in de dagbladen reeds werd bekend gemaakt, is op 9 Februari jl. een door het agentschap van de Nederlandsehe Bank te Utrecht naar de hoofdbank te Amsterdam verzonden trommel met bankpapier geduren de het transport ontvreemd. In de trommel bevonden zich 15.000 bank biljetten van f 10 namelijk: 1.500 stuks met de afbeelding van een Zeeuwsche boerin op de voorzijde, en 13.500 stuks met de afbeelding van den kop van een ouden man op de voorzijde. Al deze biljetten behoorden tot het zoo genaamde afgekeurde papier. Zij waren als voor verdere circulatie ongeschikt ter zijde gelegd met de bestemming om bij de hoofd bank te worden ingetrokken en vernietigd. Met het oog hierop waren er met een pons machine reeds twee gaten in geslagen. Een van deze twee ponsgaten is zoodanig aange bracht, dat een der op de keerzijde der bil jetten voorkomende serie- en nummeraan duidingen uit de biljetten is geslagen. Beide ponsgaten hebben den vorm van een scheef - hoek, lang ongeveer Zy, c.M., en breed onge veer 2 c.M. De lange zijde van den scheefhoek loopt evenwijdig aan de lange zijde van de bil jetten. De biljetten werden met de keerzijde naai boven als volgt geponst: De biljetten „Zeeuwsche boerin": ongeveer in het midden en rechts onderaan door serie- en nummer aanduiding. De biljetten met „ouden man": links van het midden van het biljet en door de serie en nummeraanduiding onder de rozet. De Nederlandsehe Bank vestigt er de aandacht op dat deze biljetten waar van de serieletters en de num mers bij haar bekend zijn bij aan bieding aan hare kassen niet zullen worden betaald. Het is derhalve, ter vermijding van schade, voor het publiek van belang bij het in ontvangst nemen van bankpapier nauwlettend toe te zien dat men geen geschonden biljetten van f 10 aanneemt, en bepaaldelijk geen biljetten waarin zich ponsgaten bevinden. FEESTAVOND „SPORT NA STRIJD". Het vischcollege „Sport na Strijd" had ter gelegenheid van zijn 5-jarig bestaan een feestavond georganiseerd in de zaal van den heer Bruggink aan de Koningstraat. De voorzitter, de heer J. Stoof, heette de af gevaardigden met hun dames welkom. Het bestuur had zich de medewerking ver zekerd van de „Apachen-Band" en van den humorist Toledo. Die wisten al dadelijk een prettige sfeer te scheppen. In de pauze werden door den voorzitter de prijzen uitgereikt van het op den vorigen Zon dag gehouden concours. Hij deelde mede dat de heer Uitenboogaard eigenaar van het Medaillehuis aan den Schoterweg, een fraaie zilveren beker als wisselprijs had disponibel gesteld voor de Federatie van Vrijstaande Hengelaars voor Haarlem en Omstreken. Hier na ging hij over tot de uitreiking der prijzen. Eerste prijs, groote zilveren beker met vijf zilveren draagmedailles, de Haarl. Hengelaars Bond, 2. Het Westerkwartier, 3. Vischlust, 4. Morgenrood, 5. De Forel. 6, De Ruischvoorn. 7. De Dageraad Heemstede 8. Nooit Gedacht, Vogelenzang, 9. Morgenstond H.-N., 10. De Vrije Hengel, 11. De Lustige Visschers, 12. Het Kar- pertje en 13. De Dageraad H.-N. De heer IJ Doves bood aan de jubijeerer.de vereeniging een groote zilveren plaque in iijst namens" de deelnemende vereenigingen aan. Met een gezellig bal werd dit feest besloten. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pijn. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. id. 1933 II 3 pet. Nederland - - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pet. Duitsehl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert van f 250 f. Koloniale Bank 1231/2 Ned. Ind Handelsbank 130% - Rotterd. Bank rr- INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 35% 36% 36% 361/i 36% v. Berkels Patent 60% Calvé Delft Cert 91 Vs Ned. Ford ex 40 afst. 295 Philips Gloeil.Gem.Bezit 293 297 297 29S 298% Unilever 151% 152 151l/2 151% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden 1 ABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas "BBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber ndische Rubber :<endeng Lemboe Jerbadjadi Rotterdam Tapanoell bandar Rubber 'reanaei Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber 4% 23% 23% 23% 23%, 23% 401/1 41V., 4U/i 41%j 44% 1% - - 39% 39% - 39 Y, - 39% 39% 39% 27i/o 27% 27% 2/% 5% 3501/,, 353% 3523/, 3531/4 353% 84% flESI - 84% 11% 11% 113/8 20 Yr 20% - -01 10% 10% 10% 10% 10% 180 - - - - - 121 1211/2 I2U/2 1231/2 111% 112 113 165 103% - 106% - - - 423 4251/2 425% 427 152 128% 242 2981/., 298% 2981/.. 29Si/o 300 300 300%, 14% 1% 1% - illy 'slO 04% IA3 207 207 207% 2071/2 IpS - - - heeft een groenen ondergrond, in den rech terbovenhoek de opgaande zon, welke hare stralen over den tuin uitstort; de voorbaan is in de Haarlemsche kleuren rood en wit; in het rood zijn de letters „O.B." aangebracht en in het wit is het Haarlemsche wapen ge borduurd. De Bondsvoorzitter uit Amster dam complimenteerde de Vereeniging met haar eerste lustrum en wees op het groote nut der Volkstuinen, die uit sociaal oogpunt door de overheid gesteund moesten worden. De heer Van der Hart sprak namens de af deeling Haarlem van de Kon. Mij. van Tuin bouw en Plantkunde en uitte zijn bewonde ring voor hetgeen de leden tot stand hebben gebracht. Van een stuk weiland hebben zij een mooi tuincomplex gemaakt. Hierna bood de afgevaardigde van „Eigen Tuin" zijn gelukwenschen aan en een prach tige vaas met witte seringen. De afgevaardigde van „Zonder Werken Niets" overhandigde een fraaien zilveren herinneringsbeker. De landheer Van Loon uitte zijn waardeering voor de goede verstandhouding tusschen be stuur en landheer. Nadat de voorzitter woorden van dank had gesproken zongen de aanwezigen gezamen lijk een feestlied. Nu vei-kreeg de heer Albert Klein gele genheid tot het afwerken van het feestpro gramma. Hij begon met een inleidend praatje dat de aanwezigen deed schudden van den lach. Na een paar verdienstelijke muzikale nummers van de Jazzband „The Tune Mixers" trad mej. Henny Vrra op met hare stem mingsliedjes, waarmede zij een welverdiend succes verwierf. Zij werd begeleid door den heer Johnny Crawford, welke later met veel succes optrad als accordeon virtuoos. Hierna trad de heer Albert Klein op in zijn repertoire en zijn lied „Zeg het met bloemen" sloeg geweldig 'in. Na de pauze traden de artisten nog eenmaal op, waarna het bal be gon dat geleid werd door den heer Gé Zeeu- we en tot 3 uur duurde. Roemeensche regeering niet afgetreden. BOEKAREST, 14 Febr. (Reuter.) Op het ministerie van buitenland- sche zaken heeft men aan den corres pondent van Reuter medegedeeld, dat het bericht, volgens hetwelk het Roe- meensche kabinet zou zijn afgetreden, op geen enkelen grond berust. BLOEMENDAAL AANRIJDINGEN. Zaterdagmorgen had een aanrijding plaats tusschen twee auto's waarbij de 81-jarige heer de K. uit Bloemendaal vrij ernstig werd ge wond. Een auto reed van den Parkweg be stuurd door G. H. S. uit Overveen naar den Bloemendaalscheweg. Van Bloemendaal reed een auto in de richting Overveen bestuurd door F. M. D. uit Santpoort. Deze bestuurder die voorrang had moeten verleenen, was hier ter plaatse onbekend en doordat een hooge heg het uitzicht belemmerde, zag hij niet dat hier een zijweg was. Het gevolg was een bot sing, waarbij de oude heer de K, snij wonden in het gelaat en een ernstige hersenschudding kreeg. Dr. Drijber verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het Diaconessen- huis te Haarlem werd overgebracht. Zaterdagmiddag 2 uur had een aanrijding plaats op den hoek Oranje-NassaulaanPrins Hendriklaan. Een auto bestuurd door mevr. V. uit Overveen kwam door onoplettendheid van den motorrijder van der. V. uit Hillegom, die de auto te laat opmerkte in botsing. Beide wagens werden niet ernstig beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. IJMUIDEN Ernstige autobotsing in de Trompstraat. Gistermiddag heeft op den hoek van de Trompstraat en de Frans Naereboutstraat een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een luxe auto, bestuurd door den heer C. te Haarlem, komende van den IJmuiderstraatweg, kwam in botsing met een autobus van den heer L. te IJmuiden, juist voor het café van den heer Demmers. Het bleek, dat bestuurder en passagiers van de autobus er goed waren afgekomen; de heer C. en zijn passagier werden ernstig gewond bij den heer Demmers binnengebracht, waai de doktoren Oosterwijk en van Haselen de eerste hulp verleenden. Beiden werdenn daarna met een ziekenauto naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht. De personenauto is bij de botsing zwaar be schadigd. De autobus kon op eigen kracht naar de garage terugkeeren. MARKTBERICHTEN. Tong 1.15—0.86 per KG. Tarbot 1.22—1 per KG. Heilbot i.06—0.60 per KG. Griet 34—16 per 50 KG. Grooteschol 1312.50 idem. Middel schol 16—13.50. Zet schol 2823 idem. Kleinschol 258 idem. Bot 54.20 idem. Schar 12.50—7.50 idem. Tongschar 6123 idem. Poontjes 119 idem. Groote schelvisch 2316 idem. Middel schelvisch./ 22.5017 ct. Kleinmiddelschelvisch 2015 idem. Kleine schelvisch 1712 idem. Groote Gul 16—6.80 idem. Kleine gul 97.50 idem. Wijting 9—6 idem. Makreel 2015 idem. Versche haring 76.50 idem. Kabeljauw 34—12 per 125 KG Vleet 3.70—0.70 per stuk. Leng 1.75—0.75 per stuk. Koolvisch 0.75—0.13 per stuk. Rog 17.5014 per koop. PRIJZEN VISCH UIT DE WITTE ZEE. Jumbo 9.50—7.00, Groote schelvisch 10.508.70. Middel schelvisch 10—9.00. Klein middel schelvisch 11—9.50. Kleine schelvisch 10.509.00. Braad schelvisch 8.00. Roodbaars 4.804.20. Groote gul 4.50—3.00. Kleine gul 4.70—3.60. Alles per 50 k.g. Kabeljauw 8.70—6.60 per 125 k.g.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8