Haarlems Dagblad Boot met hout in het Spaarne aan den grond geloopen Een koopje. Fa. VAN BASTEN Voor Betimmeringen Voor baby's Voor kleuters Q Voor jongens en meisjes heeft '„t KLEUTERHUIS" 55g Jaargang No. 16768 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaus: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 A dm in. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 19 Februari 1938 Abonnementen per weck f 0.25. p. «naand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco per post f3.55. losse nummer» 6 cent per e*. Advertenticn i 1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Regelabonneuicntstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60, elk® regel meer f 0.15. Groentjes rie rubriek. Haarlemsclie begrooting voor 1938. Een serie wijzigingen. Het college van B. en W. van Haarlem heeft een serie wijzigingen aan den Raad gezonden van de ontwerp-begrooting voor 1938. Als gevolg daarvan moet de post voor on voorziene uitgaven, die f49.617 was, verlaagd worden tot f36.256. Verbetering Bosch en Vaart- straat-kwartier. »p den kapltaaldienst is f 5630 uitgetrok ken voor het verstraten van de Ipenrode- en de Bosch en Vaartstraat, alsmede het ver richten van reparaties aan andere straten in het Bosch- en Vaartkwartier, met inbegrip van het rooien van de boomen in de Ipenrode- straat. Noodlijdende tuinders. f 1200 wordt uitgetrokken voor steun aan noodlijdende tuinders voor de verstrekking van mest. Werkverschaffing. Bij een nieuw ter hand te nemen object van de N.V. Ontginningsmaatschappij Noord Hol land het verrichten van extra grondwerk, het doorgraven van een duinrug en het gra ven van een droogkanaal in het provinciaal duingebied onder Bergen kunnen 25 Haar lemsclie werkloozen aangesteld worden. De kosten hiervan worden voor 1938 ge raamd op f 30.000. In verband met die ver hooging kan een andere post voor steun ver laagd worden met hetzelfde bedrag. Onderwijs aan zieke kinderen. Zoover B. en W. al in de memorie van ant woord hebben medegedeeld wordt de post van f 1000 voor subsidie aan de Vereeniging Com missie ter voorziening van het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen te Haarlem en om streken, geschrapt. Ned. Verbond van Vakvereeni- gingen. Stijging van het ledental. Het ledental van het N.V.V. is in 1937 ge stegen met 10.659. Bij het begin van het jaar bedroeg het ledental 285.352 en op 1' Januari 1938: 296.011. Twintig organisaties, bij het N. V. V. aangesloten, gingen tezamen met 11.770 leden vooruit. Tien bleven er gelijk of daalden. De organisaties die het sterkst in ledental vooruit gingen, waren de Alg. Ned. Bouwar- beidersbond, Alg. Ned. Metaalbewerkersbond en de Centrale Bond. van Transportarbeiders. Dc nieuwe spelling. Een voorstel aan den Haarlemschcn Raad. Het Haarlemsche Raadslid S. N. Posthu mus heeft het volgende-voorstel ter behan deling op een e.v. raadsvergadering inge diend: „De Raad der gemeente Haarlem verzoekt B. en W. in de gemeente-administratie voort aan de „Spelling 1934" te volgen." De heer Posthumus neemt aan, dat B. en D. geen bezwaar hebben dit voorstel in be handeling te nemen op een der vergaderingen voor de begrooting 1938, nu dit punt in het ..afdeelingsverslag" schrifteliijk is behandeld. Het antwoord van B. en W. op pag. 55 van dat verslag kan z.i. dan als prae-advies van B. en W. worden beschouwd. De Duitsche autotentoonstelling geopend. Hitier doet mededeelingen over de „volksauto". De internationale automobieltentoonstel ling te Berlijn is gisteren geopend door Adolf Hitler. Hij zeide o.a. in zijn rede: De bestrijding der werkloosheid is thans feitelijk als geëindigd te beschouwen. In de plaats daarvan komt thans de strijd om de arbeidskracht, daar het Duitsche volk tot een zóó intensieve productie is gekomen, dat het thans een tekort heeft aan geschoolde ar beidskrachten. Dit feit is niet een teeken van zwakte van ons bedrijfsleven, doch van de ontzaglijke ontwikkeling der Duitsche pro ductie. In de laatste vijf jaren is het Duit sche volksinkomen met 50 procent toegeno men. De verhooging van het volksinkomen vond haar tegenwaarde in een op zijn minst even groote opvoering der nationale produc tie. Duitsohland treedt thans in een tweede tijdvak der nationale economische ontwik keling. Nadat de taak van de eerste fase, de opneming van alle Duitschers in het produc tieproces is vervuld, is de taak van de thans komende tweede fase de capaciteit op te voe ren van hen, die aan het productieproces deelnemen, een voortdurende verbetering der productiemethoden om arbeidskrachten te bereiken, die voor nieuwe aanvullende pro ductie noodig zijn. Deze opvoering der eco nomische resultaten komt weer in den vorm van extraverbruiksartikelen de volkshuishou ding ten goede. Zij zijn er de waarborgen voor, dat een steeds toenemend volksinko men de natuurlijke dekking vindt in de aanvullende productie. Hierbij heeft de Duitsche automobielten - toonstelling een bijzonder groote taak, waar bij vooral de Duitsche volksauto een groote rol speelt. Er wordt thans begonnen met den bouw van de fabriek voor Duitsche volksauto's. De volksauto zal een geweldige uitbreiding- der Duitsche motoriseering medebrengen zonder dat de bestaande productie er door zal worden beïnvloed, daar hij de automobiel binnen het bereik zal brengen van geweldige aantallen koopers met lage inkomens. De reeds bestaande fabrikatie moet even wel verdere vereenvoudigingen invoeren om door dc vereenvoudiging van het productie proces te besparen op arbeidskrachten en materiaal, die dan weer vrij komen voor dc nieuwe aanvullende productie. Door de volks auto wordt de propaganda voor de motori- sccringen gerechtvaardigd. Vrijdagmiddag is een met hout geladen boot, komende uit Polen en op weg naar Leiden in het Noorder Buitenspaarne bij de spoorbrug aan den grond geloopen. Dóór het hout tijdelijk op een dekschuit over te laden, kon de boot weer vlot gebracht worden, waar na de reis werd voortgezet. (Een chauffeur te Boedapest heeft in een bank van leening voor 8 pengö een oude viool gekocht, die bij onderzoek een Stradivarius bleek te zijn met een waarde van 20.000 -pengö.) De wereld is vol nieuwsgevallen, Maar hier is een verhaal uit velen. Zooals men onder deze allen. Niet vaak op de viool hoort spelen. De man, die in een bank van leening Dit voordeeltje heeft aangetroffen. Verdient, naar mijn bescheiden meening De commentaar: je moet maar boffen. Hier is, bezien van nieuwe zijde, 't Bewijs weer, hoe muziek in 't leven, Vooral in zorgelijke tijden, Een mensch weer troost en vreugd kan geven, Er zit muziek en satisfactie In zulk een koop, 't zou mij ook lijken, Een enkle maal door zoo'n transactie Met een fortuintje te gaan strijken. Hoe aardig 't zij om te chauffeeren, 't Moet muzikaal nog al wat schelen. Wanneer j' in plaats van claxonneeren, 'n Eerste viool kunt gaan bespelen. In dezen tijd meenen de menschen, Dat z' om succes te kunnen boeken, Het, bij het uiten van hun wenschen, In veel lawaai wel moeten zoeken. Maar wil men goed uit id' oogen kijken, Dan is verlichting van de zorgen, Ook met 't viooltje te bereiken, Dat heel lang bloeide in 't verborgen. P. GASUS. Groote Houtstraat 155 - Telef. 11159 (Adv. Ingez. Med.) Tentoonstelling van hyacinten. In School 19. De Oudercommissie van school 19 (Prins Hendrikstraat) heeft wederom zooals se dert eenige jaren gebruikelijk een tentoon stelling georganiseerd van hyacinten, die uitgetrokken zijn door de leerlingen der school. Elk jaar in October wordt aan alle leer lingen der school een hyacintenbol uitge reikt. die zij zelf in bloei moeten trekken. In het voorjaar moeten zij die weer inleveren. Zij die het beste resultaat bereikt hebben, worden dan beloond met een prijsje. Het hoofd der school, de heer O. de Wit, stond ons hedenmorgen toe, een kijkje te nemen. Wij moeten zeggen, dat er buitengewoon fraaie inzendingen bij waren. De ouders wor den hedenmiddag van 35 uur in de gele genheid gesteld, de expositie te bezichtigen. Wij kunnen een bezoek ten zeerste aanbe velen. Steunverleening aan werkloozen. Wijziging in de verstrekking van margarine, bak- en braadvet. Door den Minister van Sociale Zaken zijn o.a. de volgende wijzigingen aangebracht in de voorschriften omti'ent het verstrekken van goedkoope levensmiddelen, ten behoeve van werkloozen en armlastigen. De voorgeschreven wachttijd van 3 maan den om voor in distributie gebrachte onver mengde margarine en bak- en braadvet in aanmerking te komen, komt te vervallen, zoo dat deze producten in het vervolg aan werk loozen en armlastigen kunnen worden ver strekt, zoodra zij onder de steunregeling wor den opgenomen; c.q. steun ontvangen, of bij een werkverschaffing worden tewerkgesteld. Ook z.g. alleenwonenden (geen kostgangers) dus zij die hun eigen maaltijden verzorgen en behooren tot de voor het verkrijgen van on vermengde margarine en bak- en braadvet aangewezen categorieën van behoeftigen. kun nen voor eerstgenoemd product in aanmerking worden gebracht, te weten voor: één pakje margarine a 1.4 kg. per week. Christelijk-Historische Unie. Rede van den heer H. W. Tilanus. Gisteravond hield de Christelijk Historische Unie, afdeeling Haarlem-Noord in het Gebouw van den Protestantenbond aan de Berken straat een vergadering. De heer H. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, hield een rede over het onderwerp „De Chris telijk Historische Unie en haar verhouding tot andere partijen." Na het zingen van een Psalm opende de voorzitter de heer E. de Groot met een wel komstwoord tot de aanwezigen en den spreker. Daarop nam de heer Tilanus het woord. Spreker wilde uiteraard de bespreking van de houding van de Christelijk Historische Unie tot de andere partijen beperken tot c5e 10 in de Tweede Kamer vertegenwoordigde partijen. Staatkunde is een zakelijk iets, aldus spre ker. Politiek bestaat uit zakelijke dingen, ge baseerd op beginselen. Spreker stelt het oor deel van andere partijen zeer op prijs. Dit is in het algemeen het standpunt der Unie. In ons parlement is de verhouding tusschen de leden goed. Over en weer is waardeering, ook tusschen principieele tegenstanders. De politieke kiemen zijn echter verschoten, doch onder de verschoten tinten zijn de echte toch nog verborgen. Spreker onderscheidde in de politieke par tijen twee groote groepen. Degenen, die mee nen, dat het menschelijk verstand het laat ste woord heeft, en degenen, die boven het menschelijk verstand hoogere .normen gesteld weten. Spreker behandelde vervolgens de verschil lende politieke partijen systematisch. Eerst de linksche zijde; over de Liberalen merkte de heer Tilanus op, dat deze weliswaar tot de erkenning van Christelijke beginselen willen overgaan overigens niets meer dan de erkenning van een feit doch dat een uit spraak als die van één der grootste liberale voormannen Cort van der linden, dat de libe ralen alleen de rede als maatstaf voor hun politiek erkennen en geen hoogere normen, nog nooit herroepen is. De Vrijzinnig Democraten hebben in him practische politiek wonderlijke rondzwervin gen gemaakt, o.a. ten aanzien van ontwape ning. Doch zij zijn in dit opzicht wakker ge schud door de spanningen, waarin de wereld verkeert. Wij, leden van de Chr. Hist. Unie, al dus spr., zijn vrouwen en mannen des vredes. Doch wij erkennen ook het bestaan van de zonde. Spreker stond niet a priori vijandig te genover de Sociaal-Democraten. Ook bij deze partij constateerde hij verschieten van kleur, o.a. ten aanzien van de houding tegenover onze monarchie. En over het historisch materialis me en de klassenstrijdleer wordt gezwegen. De sociaal-democratische zon is, aldus spr. opgegaan in Duitschland, gestegen boven de Noordsche landen, naar het Westen gegaan, en zal tenslotte wellicht belanden bij de En- gelsche sociaal-democratie Over de N. S. B. merkte spr. op dat de in vloed der nationaal-socialisten in Oostenrijk door de jongste gebeurtenissen gedemon streerd hem tot voorzichtigheid en waak zaamheid maande. Bij de bespreking van de iiechterzijde dei- politieke partijen sprak de heer Tilanus eerst over de Katholieke Staatspartij. Hetgeen bij deze partij zoo sterk opvalt, al dus spr.. is dat deze groep, op de beslissende momenten als één man staat. In dit verband betreurt spr. de verdeeldheid bij de Protes- tantsch Christelijke groepen, die elkaar in het openbaar bestrijden. De Anti-Revolutionnairen hebben de wind bij de laatste verkiezingen meegehad. De Christelijk Historischen houden er echter niet van één figuur uit eigen kring zoo hoog op het schild te dragen. Jhr. de Geer zou daar ook niet voor te vinden zijn. Hetgeen ook bij de Anti-Revolutionnairen opvalt is de eenheid der Gereformeerde ker ken, die achter de partij staat. In verband met de verdeeldheid in de Her vormde gelederen was spreker zeer benieuwd naar hetgeen met de Hervormde Kerk gaat gebeuren. De Hervormden loopen elkaar voor de voeten. Indien we onzen invloed willen be houden. aldus spr.. moeten we elkaar niet dwars zitten. Vervolgens besprak de heer Ti lanus de groepen van Ds. Kersten. Professor Visser. Ds. Lingbeek en de C. D. U. Spr. besloot met lof uit te spreken op onzen democratisch monarchistischen staatsvorm. „Wij zijn in Nederland één om de kroon", al dus pr. „Wij mogen met succes de vergelijking doorstaan met landen waai men geen ge kroonde Staatshoofden meer heeft." De aanwezigene dankten met applaus voor de rede. Nadat de heer E. de Groot den heer Tilanus dank had gezegd stelde de heer Tila nus zich beschikbaar vcor het beantwoord er van vragen uit het publiek. Van deze gelegen heid tot discussie werd door verscheidene per sonen gebruik gemaakt. De hyacinten-reclame op de Jamboree. Padvinders zenden enthousiaste brieven. Het Centraal Bloembollen Comité heeft, zooals wij indertijd reeds uitvoerig gemeld hebben aan de buitenlandsche padvinders die hier tijdens de Jamboree vertoefden twin tigduizend doosjes met drie hyacintenbollen uitgereikt. Men had hierbij een eenvoudige vragenlijst ingesloten met het verzoek deze ingevuld terug te zenden. De eerste antwoorden zijn thans ontvan gen en blijkens een verslag in het Weekblad voor Bloembollencultuur hebben velen aan dit verzoek gevolg gegeven. Deze enquête is ook van belang omdat men hieruit kan leeren hoe de geprepareerde z.g. vervroegde bollen op de verschillende klimato logische omstandigheden reageeren. Natuur lijk maken deze jeugdige amateur-kweekers vele fouten, zoodat men hier wel rekening mee moet houden en geen overweldigende weten schappelijke resultaten moet verwachten. Dit lag ook trouwens niet zoozeer in de bedoe ling. Wel is het van belang dat zeer talrijke nieuwe buitenlandsche bloemenvrienden ge wonnen zijn. Uit Parijs, Brussel, Genève. Ierland. Zwe den, Schotland, overal vandaan werden brie ven ontvangen die meestal met enthousiasme gewag maakten van de genoegens die de padvinders bij het kweeken en het bloeien aan de prachtige hyacinten beleefden. Ik heb van drie bollen: twee roode, twee witte en een blauwe bloem getrokken' schrijft een enthousiaste Engelsche scout. Een Schot is al niet minder verrukt: Ik dank u wel voor de mooie bollen, zoo schrijft hij. Ze bloeiden in dezelfde kleuren als die van uw nationale vlag. Twee en twintig dagen heb ben ze volop gebloeid. Nooit had ik ge dacht dat ze zoo prachtig zouden worden. De brief besluit dan met: Yours, in scouting, William Brown. Zooals men ziet het Centraal Bloembollen Comité heeft met zijn initiatief wel slcces gehad De werkloosheid in de Metaal industrie. Belangrijke daling. De daling van het aantal werkloozen in 1937 is voor een niet onbelangrijk deel toe te schrijven aan de grootere werkgelegenheid in de metaalindustrie. Dit blijkt duidelijk uit het werkloosheidscijfer der afdeelng Haarlem van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond. Op 1 Januari van het vorig jaar waren werkloos 550 leden van genoemde afdeeling; dit cijfer is tot 386 in de laatste week van December gedaald. Aan werkloozensteun werd uitgekeerd f 212.406.74; in 1936 bedroeg dit f 235.939.37 Over 1937 werd dus f 73.532.62 minder uit gekeerd, dan in 1936. Vrijzinnig-Democratische Jongeren Organisatie. Mr. H. O. Drilsma over dc figuur van Masaryk. Voor de afdeeling Haarlem van de Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie sprak dezer dagen in Lido mr. H. O. Drilsma over de overleden president en stichter van het Tsjecho-Slowaaksche rijk Thomas Masarijk. Er was veel belangstelling voor deze lezing. Alvorens het leven van Masarijk te behan delen, behandelde de heer Drilsma in groote lijnen de geschiedenis van Tsjecho-Slowakije. die men moet kennen om het leven van den grooten staatsman goed te kunnen .begrijpen. Spr. wees erop, dat reeds in omstreeks 900 het Groot Moravische Rijk het grondgebied om vatte. dat thans tot Tsjecho-Slowakije be hoort. Het latere koninkrijk Bohemen is nog veel grooter geweest en heeft zich zelfs korten tijd tot Hamburg uitgestrekt. In dien tijd was Praag het middelpunt van Europa, lang voor Weenen opkwam en nog lang is het dat gebleven. In den grooten oorlog moest de Tsjechen, die Slaven waren, meevechten aan den kant van de Germanen en tegen Slaven en Fran- schen, die hun goed gezind waren. Daarom werd hun vrijheid in Oostenrijk toen extra geknot. Velen trachtten naar het buitenland te vluchten en met de vele Tsjechen en Slo- waken, die overal in het buitenland zwierven, wist Masarijk een Tsjechisch leger samen te stellen, dat hij de geallieerden kon aanbieden. Bij het eind van den oorlog viel door onver moeid werken van Masarijk en de zijnen de oude Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie uiteen en kwam het oude land, Tsjecho-Slo wakije weer vrij. Masarijk was de zoon van een Tsjechischen koetsier en een Slowaaksche dienstmaagd op een landgoed van den keizer, die voor hun huwelijk toestemming noodig hadden van hun heer. Zoo vereenigde hij de eigenschappen van beide volken in zich. Na smidsleerling en onderwijzer geweest te zijn, wist hij op een gymnasium te komen en na studie in Weenen werd hij een geleerde, later professor in de filosofie aan de weer opgerichte universiteit van Praag. Hier nam hij deel aan de nationale cultuurbeweging van zijn volk. Door allerlei toevalligheden kwam deze geleerde, die geen staatsman was, in de politiek terecht en even eens tegen zijn natuur werd hij in allerlei opzienbarende processen betrokken, waarin hij steeds de waarheid diende, aan welken kant zich deze ook bevond. Na het uitbreken van den oorlog trok hij naar het- buitenland en maakte overal de geesten rijp voor de vrijmaking van zijn land. Een ontzaglijk werk was dit, omdat niemand de geschiedenis van Tsjecho-Slowakije kende en dus niet begreep, waarom dit land van Oostenrijk losgemaakt. Eindelijk weet hij te bereiken, dat Wilson in zijn veertien punten de ontbinding van Oostenrijk-Hongarije op neemt en de stichting van den Tsjecho-Slo- waakschen staat. Masarijk werd tot president gekozen en een voorloopig bewind gevormd nog voor de staat bestond. Tot. ver boven zijn tachtigste jaar bleef hij de leider van zijn volk, waarvoor hij nog veel heeft gedaan. Het woord is aan EötvÖS: Wij kunnen zonder eenige vreugde leven, maar niet zonder eenige hoop. Granaat bij Franscli schip terecht gekomen. Het radiostation van Marseille heeft Vrijdag een draadloos bericht opgevangen van het Fransche schip El Mansour, waarin werd medegedeeld dat het schip op 42 graden elf minuten noorderbreedte en drie graden 35 minuten oosterlengte werd aangevallen door een Spaansch schip. Een granaat is op 150 meter van het schip in zee gevallen. Later meldde het schip, dat aan boord alles wel was en dat het den weg naar Algiers voortzette onder begeleiding van den Fran- schen torpedojager La Palme. Volgens Haivas wordt verondersteld, dat de granaat, die bij het schip in zee viel, afkom stig is'van een Spaansch schip, dat met een tegenstander in strijd gewikkeld was. Een Russisch diplomaat te Brussel aangevallen. Een politieke wraakneming? De Belgische pers bericht, dat te Brussel een aanslag is gepleegd op Alexander Sobolef, oud-diplomaat van de Sovjet Unie en voorma lig admiraal. Toen hij in zijn woning terug keerde, werd hij op de gang van de eerste etage op het hoofd geslagen, vermoedelijk met een hamer. Hij werd evenwel slechts licht ge wond en kon zich -persoonlijk naar het po litiebureau begeven. Men vermoedt, dat de aanvaller een zekere Herran Vaclave is, die op de eerste verdieping van het huis, waar ook Sobolef woont, zijn in trek heeft genomen. Blijkbaar heeft men te doen met een politieke wraakneming. Vrouwen Vredesgang 1938. Op 18 Mei In Den Haag. Evenals vorige jaren zal ook nu op 18 Mei. Volkenbondsdag, de Vrouwen Vredesgang plaats vinden, de stille demonstratie van Ne- derlandsclve vrouwen, die zonder onderscheid van godsdienstige of politieke overtuiging ge tuigen van haar wil tot vrede. Behoudens goedkeuring van B. en W. van 's Gravenhage wordt de Vrouwen Vredesgang ditmaal wederom aldaar gehouden. De leiding berust bij het Centraal Comité dat voor 1938 bestaat uit mevr. E. J. Miolée—Riem Vis te Haarlem; mej. M. H. Peteri te Utrecht; mevr. J. P. F. Ridder van Rappard-van de Stadt te 's Gravenhage en mej. dr. M. A. Thiel te Haar lem. De administratie wordt gevoerd door het Centraal Vredes Bureau, Laan van Meerder- voort 19, 's Gravenhage, tel. 394638. postreke ning 96900. In het Landelijk Comité van Aan beveling hebben zich o.a. bereid verklaard zitting te nemen: mevr. Chr. J. Cohen Ter- vaert-Koch te Overveen; mevr. M. van der Colk-Schmidt te Haarlem; mevr. N. Dyse- rinek-van Gilse van der Pais te Aerdenhout; mevr. dre. P. Gravin van Heerdt tot Eversberg- Quarles van Ufford te 's Gravenhage: mevr. B. Langeveld-Hebbenaar te Haarlem; mevr. ds. Leendertz-Waardenburg te Haarlem en mevr. H. Roland Holst-van der Schalk te Bloemen- daal. (tot en met 14 jaar) „ALTIJD IETS APARTS" Cen. Cronjéstr. 116, Tel. 16527 (Adv. Ingez. Med.) HEDEN: 14 PAGINA'S. pag. De Eerste Kamer keurt defensie-begroo ting en dienstplichtwet goed. 3 De regeering denkt nog over invoering van een weerbelasting. 3 Te Eindhoven is een inbrekersbende met internationale relaties gearresteerd. 3 De Oostenrijksche bondspresident heeft medegedeeld, dat alles over de bespre kingen te Berchtesgaden thans gepubli ceerd is. 4 Moskou noemt de zaak-Boetenko een „fas cistische klucht". 4 Chamberlain, Eden en Grandi in confe rentie te Londen bijeen. 4 Bioscopen g ARTIKELENENZ. P. v. d. Hem: Wintersportgcnocgens. 3 Op de skilatten. 4 C. J. E. Dinaux: Zonderlinge Levens. 5 J. II. de Bois: Litteraire kantteekeningen 5 Jules Kammeijer: Blijft Fit. 5 Financieel Economisch Weekoverzicht: Het front der groote beleggers. 7 R. H. J. Pfaff: Schopenhauer, dc „oude heer" van Frankfort. ji J. B. Schuil over ..De Koekoek". 13 J. B. Schuil: Alida Tartaud-Klein v 13 Dc Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op 22

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1