FRANS HALS Dampo verdrijft elke verkoudheid AMSTERDAM-FOLLIES DE INDISCHE CRAFTEMPEL ANNABELLA in Pleegde gearresteerde 20% KORTING STOOMEN VERVEN MAANDAG 21 FEBRUARI 1938 H A AR L EM'S DAGBLAD 2 liN/T IN IET1ERIN. Louis en Henriëfte Davids in Kunnen wij eigenlijk nog van een revue spreken bij deze „Amsterdam-Follies" Eenig verband zoek je al sinds jaren tever geefs in de revue, maar men probeerde ten minste nog zoo'n beetje den schijn te redden met een proloog, die de reden van bestaan moest geven. Louis en Henriëtte Davids vin den blijkbaar zelfs dezen proloog overbodig. Zij weten immers al te goed. dat het pu bliek louter en alleen om hen tweeën komt. Waarom dan nog al die rompslomp van proloog, demi-finales en wat er anders zoo bij hangt? Wij kregen Louis en Henriëtte Davids, enkel afgewisseld met verschillende dansen van de 12 dans-girls en dit bleek meer dan genoeg, want voor deze twee ras-Am- sterdammers geef ik vele mooi aangekleede revues cadeau. Het is al heel lang geleden, dat wij hen samen op de planken hebben gezien. Zelfs nu stonden zij maar zelden tegelijk op het tooneel en verreweg in de meeste nummers traden zij afzonderlijk op. Met Louis en Heintje Davids zitten wij in het hartje van Amsterdam. Het is je zuivere Amsterdamsche humor en gijn, van Louis echter veel fijner dan van zijn zuster. In Louis herkennen wij telkens ook in de revue r— den cabaret- artist, al legt hij het vooral in zijn sket ches er wel dikker op dan als hij in het cabaret staat. Onweerstaanbaar zijn ze bei den in hun genre en als zij samen optreden zooals in dat kostelijke eerste nummer met hun ballons is de lach geen oogenblik Dan voel je je midden in Groot-Mokum, ver van Rotterdam en nog veel verder van de deftige residentie. In zoo'n gesprek met den „Smeris" is geen woord Fransch en het is in zijn volkshumor zoo sappig en drastisch Ainsterdamsch, dat je je niet begrijpt, waarom zij aan deze revue een Engelschen naam heb ben gegeven. Beiden zijn ze eerste rangs revue-artisten Onmiddellijk, zoodra zij verschijnen hebben zij het contact met hun publiek en zij verliezen dit geen moment. Zie hen beiden als leiders van den gemeenschappelijken zang. Zij doen het ieder op hun eigen manier, maar het re sultaat is het zelfde. Zelf de deftigste bezoe kers ontkomen niet aan hun invloed en gaan meezingen of meemiauwen, al naar dat Louis of Heintje het willen. Louis smoest den meest dwazen onzin tusschen de coupletten van het zonderlinge hoedje bij elkaar en eiken zin, dien hij lanceert, is raak. En zijn zuster rea geert even feilloos op de zaal in dat grappige katten-lied, dat als geheel één der meest ge slaagde nummers van den avond is. In haar sketches zooals in de tram-scène en als kamerverhuurster is Heintje Davids in haar element. Zij is dan volkomen de volks actrice. Fijn en gedistingeerd is het niet be paald, het is alles meer berekend op het schel linkje dan op de deftige stalles, maar zij geeft zich volkomen en is altijd zeker van haar effect. En dat zij ook iets fijners kan, bewijst zij in haar parodie van Greta Keller, die on- overtreffelijk is. En Louis Davids? In hem is altijd iets van den Amsterdamsehen Straatjongen geble ven, maar heel zijn optreden is meer verfijnd TOT EN DONDERDAG VRIJDAG A.S.t DE BURCHT DER STILTE (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: MAANDAG 21 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het A. B. C. Cabaret met de revue „Daar zit muziek in!", 8.15 uur. Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30: Kun stenaars Getuigenisavond. 3.15 uur. Kunsthandel Pictura, Gierstraat 31: Ten toonstelling van werken van Maarten Krabbé. 10—6 uur. Palace Filmac: 115 uür: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Benjamino Gigli in Moederlied. Op het tooneel: Joe Petersen. 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Saratoga met Clark Gable en Jean Harlow. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: De Indische graf tem pel II: Monument eener groote liefde. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Uitstel- van executie. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: Politie-auto Nr. 17 en Joe Brown. 8 uur. DINSDAG 22 FEBRUARI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Kunstkring „Heemstede Dcbussy-avond, geb. Prot. Bond, Postlaan. (Adv. Ingez. Med.) en minder uitbundig dan van zijn zuster. En toch is zijn effect even groot, al bereikt hij het met soberder middelen. Wie is in staat zoo als hij, om na den meest daverenden onzin, onmiddellijk met een ernstig liedje zijn pu bliek „er onder" te krijgen, zoodat de zaal stil wordt? En dat levert hij hem toch maar in dit liedje van Kindervreugde. Het liedje op onze Prinses zingt hij zonder eenige pathos en het gaat toch van hart tot hart. Louis en Henriëtte Davids werden in de sketches goed gesecondeerd door de andere leden van het gezelschap en de dans-girls ga ven in frissche, fleurige costumes aardige dansen te zien. Zoo was het als geheel een allervroolijkste avond, waarop de goedbezette zaal zich opperbest vermaakt heeft. Lach- golven gingen telkens door de zaal en de Haarlemmers hebben onder de leiding dei- twee Davidsen gezongen met een animo en een vuur, alsof er 10 zangvereenigingen in de zaal zaten. En dan zeggen ze nog wel eens, dat wij, Haarlemmers, stijve, houten Klazen zijn! J. B. SCHUIL. NAMIDDACCONCERT DER H. O.V. Op korten termijn had verandering in de solistische medewerking voor het concert van 20 Februari gebracht moeten worden; de pia nist Piet de Waardt, lid van het bestuur der H. O. V., nam bereidwillig de opengevallen plaats in. De H. O. V. mag zich gelukkig ach ten, dat ook een vakmusicus in haar bestuur Zitting heeft (een zeldzaam verschijnsel in ons land!) en nog' meer, dat dit bestuurslid de bekwaamheden bezit, om, zelfs nagenoeg on voorbereid, als solist met ons orkest succesvol op te treden. Reeds vroeger heeft Piet de Waardt ge toond, dat hij bij de keuze van zijn solonum mers de plat getreden paden vermijdt. En dus kwam hij ook nu niet met Schumann, Cho pin-of Grieg maar met twee betrekkelijk wei nig gespeelde werken, n.l. de Symphonische Variationen über ein nordisches Thema van Emile Kronke en de Rhapsodie d' Auvergne van SaintSaëns. Kronke's Variaties toonen niet veel oorspronkelijkheid: men zou mee- nen in één er van een fragment uit de Finale van Brahm's 4de Symphonic, in een andere gelijkenis met den inzet van Tschaikowsky's lste Pianoconcert te hooren; weer andere roepen herinneringen aan werken van Liszt, Chopin of zelfs Czemy op, om het even of deze gelijkenissen al of niet opzettelijk door den componist aangebracht zijn. Saint Saëns bleef stilistisch altijd meer zich zelf, al ontleende hij vaak thema's aan de folklore van een of ander land. Een liedje, dat hij Auvergneesche waschvrouwen had hooren zingen, leverde hem een der thema's voor zijn Rhapsodie op. 73: een „voornaam" thema kan ik niet zeggen, want het is nogal banaal. De verwerking er van is ook niet uitzonderlijk verzorgd of verrassend. Maar als geheel klinkt die Rhapsodie toch vlot en frisch. Piet de Waardt speelde de solopartij van beide wer ken met technische zekerheid, glans en uiter lijke rust, en zooal het orkest in Kronke's Va riaties niet altijd gelijke tred met den solist hield de fluit veroorzaaktein één daarvan ongewilde canonische'lmttaties en zooals de intonaties van de blazers-en van de solo-cello niet steeds rein waren, zoo hunnen we dat ver ontschuldigen als we bedenken, dat, naar mij werd meegedeeld, geen voorafgaande repeti tie mogelijk geweest was. Men heeft den pia nist, wienst geheugen en techniek ondanks het hem onwillens toegekende pianistische nestorschap nog volkomen betrouwbaar zijn, de hulde gebracht, die hem toekwam. Maar in dit verband wil ik toch even vermelden, dat SaintSaëns, die zijn Rhapsodie d'Auvergne in 1884 geschreven had, als solist op een in 1915 te Montevideo gegeven concert deze Rhapsodie, het Pianoconcert in A van Mozart en zijn eigen 5de Pianoconcert speelde, zóó correct en volkomen beheerscht, dat hij zelf verzekerde nimmer in zijn leven beter ge speeld te hebben. Men bedenke daarbij, dat St. Saëns toen 80 jaar oud was van nestors gesproken In de in 1892 door SaintSaëns gecompo neerde, van een aristocratische muzikalen zin getuigende Sarabande'kwam het strijkers ensemble zeer gunstig voor den dag en de be langrijke vioolsolo der „doublé" werd door Byvanck mooi voorgedragen. De Anacreon-Ouverture van Cherubmi en Brahm's Eerste Symphonie waren herhalin gen van een vorig H. O. V.-concert, geen ver beteringen. In beide werken was de onder linge stemming der blazers af en toe ver van volmaakt, in het alternatief van het Alle gretto de klank bovendien ruw. Het Andante ging grootendeels wat vlak en onverschillig voorbij en de eerste clarinet was zoo vaak te laag, dat men haast den bespeler zou willen aanraden in 't vervolg op een hoogere stoel plaats te nemen. Misschien helpt dat voor hooger blazen. In de Finale wist de dirigent Marinus Adam weer een mooie stijging aan te brengen. K. DE JONG. Reactie in Oostenrijk op Hitler's rede. Nationaal-socialistische betoogingen. In de straten van Weenen en in de groote provinciecentra hebben zich gisteren eenige betoogingen voorgedaan ter gelegenheid van de redevoering van Hitier. Eenige duizenden nationaal-socialisten vormden des middags ln het eerste arrondissement van de hoofdstad een optocht, waarbij „Heil Hitler, leve Seiss Inquart", geroepen werd en het Horst Wessel- lied werd gezongen! Zij begaven zich naar de Duitsch legatie. De betoogers waren volgens Havas bijna uitsluitend aankomende jonge lingen. Vergeefs trachtte zij door te dringen- in de omgeving van de bondskanselarij en het ministerie van binnenlandsche zaken. Zij be gaven zich toen naar het raadhuis, waar eenige sprekers de menigte toespraken. Ook te Graz zijn nationaal-socialistische optochten gehouden; in de stad werd gevlagd en waren illimunaties aangebracht. In den avond kwam het te Weenen opnieuw tot onrustige tooneelen. Tegen negen uur dertig trok een stoet van ongeveer duizend studenten langs den Ring naar de universi- siteit onder geroep van „Heil Hitler" en be- toogingen voor den Anschluss. De stoet begaf zich naar het gebouw van het Vaderlandsche Front. Op enkele passen af stand van dit gebouw, op het Freyungplein, stietten de betoogers op een politieafzetting. Spoedig arriveerde uit de naburige straat een hondertal militiemanschappen in uniform van het Sturm-coups, de kortgeleden door Schuschnigg in het leven geroepen burger- wachi, de militiemanschappen, gesteund dooi de politie, voqvden een krachtige charge uit Spaar ogen en geld met een bril van Caret van HuizenOpticien Kl. Houtstraat 13, Telef. 14112 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordoostelijken tot Noordwestelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter BAROMETERSTAND Hoogste 776.7 m.M. te Aberdeen. Laagste 744.6 m.M. te Vardö. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat Za terdag tusschen IJsland en Schotland lag, is aanzienlijk in beteekenis afgenomen. De kern van dit gebied ligt thans over de Britsche eilanden. Het Noordoosten van het waarne mingsgebied bleef onder invloed van een de pressie in de Poolzee. Het waait weer krachtig uit Noordwest, met sneeuw. Overigens is in het geheele waarnemingsgebied de wind zwak, in Frankrijk is de lucht helder, verder is de bewolking zwaarder, met bovendien uit gestrekte mistgebieden. In Noord-Scandinavië is de vorst toegenomen, in Zuid-Scandinavië blijft zij van weinig beteekenis. De tempera tuur was vanmorgen vrijwel -op het geheele vasteland van West-Europa onder het vries punt en de vorst nam in Zuid-Frankrijk, Zwit serland en Zuid-Duitschland tot matig toe. Voor onze omgeving wordt geleidelijk tot Noord of Noordwest krimpende wind verwacht, met meest zware bewolking en eenige stijging van temperatuur. Neerslag van beteekenis wordt niet ver wacht. BAROMETERSTAND Vorige stand 770 m.M. Stand van heden 772 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 7.47 uur; n.m. 20.16 uur. Strand berijdbaar van 12.4518.15 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. met den gummistok en verspreidden de be togers. Het publiek juichte hen tóe, terwijl' ook afkeurende kreten gehoord werden. Verdei; hebben eenige honderden nationaal- socialistèn bij het Westerstation betoogd. In Innsbruck is een betooging gehouden door eenige duizenden nationaal socialisten, die uit verschillende plaatsen-in Tirol-^ge^- komen waren. De politie bleef hier' lijdelijk toezien. \i k' - Gereserveerde commentaar .op Hitler's rede. In officieele Weensche leringen onthoudt men zich nog van commentaar op Hitler's redevoering. Deze reserve toont wel, dat men niet in de rede alles gevonden heeft wat men verwacht Md.' Samenvattend kan men zeggen, dat in af wachting van het standpunt van de bevoegde kringen, men zich hier beperkt tot het con- stateeren, dat de onafhankelijkheid en vooral de niet-inmenging gewonnen zouden hebben, wanneer zij speciaal door Hitier genoemd zou den zijn, maar dat er ten slotte toch nog iets is, gebleven van de tegenwaarden, die men van Duitschland verwachtte. Hitler's rede kalm te Parijs ontvangen. Onmiddellijke diplomatieke actie niet noodzakelijk. Uit Parijs: Officieele Fransche kringen zul len hun standpunt ten opzichte van de rede van Hitier uiteraard eerst vastleggen na be studeering van de geheele redevoering, die op zijn minst een belangrijke étappe vormt in den Europeeschen politieken toestand. Deze toestand wordt nog meer verduisterd door de oneenigheden in het Britsche kabinet. Intus- schen zijn de verklaringen van Hitier welker ernst men niet bestrijd, koelbloedig ontvan gen. Men constateert, dat zij openlijk gedachten of bedoelingen, die reeds bekend waren, uit drukken. Men denkt niet, dat de verklaringen van Hitier een onmiddellijke diplomatieke actie noodig maken, hoewel zij uiteraard moe ten leiden tot een ernstige bestudeering van den politieken toestand in Frankrijk en in Europa. Een zeker aantal feiten komt duidelijk uit de redevoering van Hitier naar voren: Duitschland zou in een overwinning der Spaansche regeering een wijziging zien van het Europeesehe evenwicht. Deze gedachte is reeds dor Mussolini uitgesproken en Hitier heeft haar heden openlijk onderschreven. Ove rigens acht men het van bijzondere beteeke nis na het onderhoud te Berchtesgadeu tus schen Schuschnigg en Hitier, dat de rijkskan selier er zoo zeer naar gestreefd heeft Italië te associeeren met zijn buitenlandsche politiek, o.a. door meer begx-ip te eischen in de Abes- synische kwestie. De passage betreffende de tien millioen Duitschers buiten de rijksgren- ben in twee naburige staten wordt opgemerkt als een officieele bevestiging van de Hitier toegeschreven bedoelingen ten aanzien van Oostenrijk en de Sudeten-Duitschers in Tsje- cho-Slowakije, van welk land Frankrijk eenij bondgenoot is. Voorts erkent Duitschland Mandsjoekwo en wenscht het een overwin ning van Japan, ondanks de vriendschappe lijke betrekkingen met China. Deze daad en deze wensch zullen_ grooten weerklank hebben in Engeland en iiTde Vereenigde Staten, die trouw zijn aan de Stimson verklaring ten op zichte van de niet-erkenning. Verder noteert men dat Hitier nogmaals voor de koloniale eischen van Duitschland de aandacht vraagt De indruk te Londen. Havas meldt: De rede van Hitier heeft te Londen een vrij onaangenamen indruk ge maakt in verband met den bitsen toon dei- passages, die betrekking hadden op Engeland. Óver het algemeen echter is, ten minste tot op dit oogenblik, de belangstelling voor de rede niet groot, aangezien de aandacht meer getrokken wordt cloor de kabinetscrisis. Utrechtenaar spionnage? Geen goede inlichtingen in Duitschland te krijgen. Een speciale verslaggever meldt ons uit Ko blenz inzake den aldaar gearresteerden ge- pensionneerden officier-vlieger der marine, A. van Alphen, uit Utrecht: het volgende: Ons is gebleken, dat de Nederlandsche re geering in deze kwestie met prijzenswaardigen spoed heeft gehandeld, maar ons te tevens ge bleken hoe moeilijk het hier is over dergelijke zaken nadere inlichtingen to verkrijgen. De. Nederlandsche consul te Keulen heeft gedacht aan deviezen, doch wij hebben hem later uit dien waan moeten helpen. Een ondoordringbare muur. Wanneer men in Duitschland gaat infor- meeren naar het lot van gen gearresteerden landgenoot, stuit men steeds op een baast ondoordringbaren muur van welwillendheid. Duitsche autoriteiten zijn "uitermate beleiefd, maar men kómt geen stap verder. Zoo ver ging het ons ook aanvankelijk in Koblenz. De hooge ambtenaren, van wie de meesten op vallen jong waren, ontvingen ons welwillend. Allen pasten echter het afschuifsysteem toe. De eern verwees ons naar den ander, maar niemand zeide iets te weten Zoo werden wij her en derwaarts gezonden zonder eenig resultaat. Toch zouden wij er nog in slagen een bres te schieten in den muur. Wij kwamen tenslotte tot de wanhoopsdaad ons met de gevangenis in verbinding te stellen en om een onderhoud met den heer Van Al pen te verzoeken. Bij voorbaat wisten wij, dat deze poging tot mislukking zou zijn gedoemd. In de gevangenis verwees men ons weer naar het gebouw van het Landgericht aan de over zijde van de Kaxmelïterstrasse. In dit groote gebouw met zijn vele tientallen vertrekken werden wij van den linkervleugel naar den rechter, van de eerste verdieping naar de derde gestuurd, totdat wij tenslotte werden verwe- zijn naar een vertrek op welks deur stond vermeld, dat hier zaken van politieken aard en van „rassenschending" werden behandeld. Een politieke gevangene. Toen wij in het voorvertrek van een der be ambten vroegen om een onderhoud te mogen hebben met den heer Van Alphen, keek de man of hij het in Keulen hoorde donderen. „Dat is toch onmogelijk," antwoordde hij, „die Hollander is immers een politieke gevan gene". Maar desondanks bleek hij bereid ons naar den Staatsanwalt te brengen, die de po litieke -aangelegenheden behandelt. Korten tijd later werden wijkbij een jeugdigen substi- tuutroffi'cier. .van. .Justitie binnengelaten, die begon met te zeggen, dat hij deze zaak niet meer behandelde. „Maar U is er in den begin ne wel me,e bezig geweest" merkten wij op en dat gaf de officier toe, „De- zaak is nu in han den van,een. andere instantie," merkte hij op. Dit. gesprek was aanleiding, dat wij ten slotte na nog vei-schillende perikelen te heb ben doorstaan, ëenigszins werden ingelicht, al •weigerde men ons met de grootste stelligheid détails over de "arrestatie te geven. De weten schap, dat rhet: hier een politieke aangelegen- Voor-het verkrijgen van deze;::-infö.Dhl&1a£S' van ;bq zonder nut.- Wij we zen-er bovendieïi op, dat -hë't in Nederland een minder aarigenamen indruk maakt-, dat een landgenoot, een' oud-officier in Duitschland Wordt aangehouden zonder dat mén de re den van deze arrestatie wenscht. te noemen. Spionnage. Het resultaat -van ons onderzoek is geweest, dat de heer van Alphen gevangen is genomen in een zaak verband houdende met een po litiek misdrijf, i.e. hoogverraad. Ons werd ver zekerd, dat het een kwestie betrof betrekking hebbende op de landsverdediging, zoodat het dus onder spionnage zou vollen. „Ik behandel alleen zaken van politieken aard" zei de be trokken Staatsanwalt tot ons, „en daar U weet, dat ik ook met de affaire van Alphen bezig ben geweest, moet het. U zonder meer duidelijk zijn,, dat het hier een geval-van politieken in slag betreft." Er werd ons verder op .gewezen, dat kwesties verband houdende met de lands verdediging van diene aard zijn,, dat er geen enkele mededeelmg over kon worden verstrekt. Men zeide overtuigd te zijn, dat de heer Van Alphen in opdracht van anderen heeft gewerkt. Het feit, dat hij nog nooi in Duitsch land was, zegt volgens de Justitioneele auto riteiten in Koblenz, niets. Hij heeft achter eenvolgens verschillende plaatsen in West- Duitschland bezocht, waarop hij in Koblenz is gearresteerd. Men acht het uitgesloten dat hij naar Duitschland kwam om daar werk te zoeken, daar zulks voor een buiten lander uiterst bezwaarlijk is. Uit alles hebben wij den stelligen indruk gekregen, dat voorloopig onverwachte om standigheden buiten beschouwing gelaten op vrijlating van den heer Van Alphen zeer weinig kans is. Zijn zaak zal vermoedelijk door het Volksgericht, waarvoor ook de zaak Aalders diende, worden behandeld. Echte Wales-Anthraciet 2.40 afm. 20 35 °'a' a 2.10 afm. 12/20 per 70 K.g. WITTOP KONING HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) Papanin c.s. verlaten hun ijsschots. De ijsbrekers nemen de Russische Poolreizigers aan boord Ook het wetenschappelijk materiaal in veiligheid. De vier Russische Poolonderzoekers Papanin, Krenkel, Chirkof en Fedorof hebben Zaterdag met hun geheele uit rusting de ijsschots, waarop zij negen maanden vertoefd hebben, verlaten en hebben zich aan boord van de ijsbre kers Moerman en Taimyr begeven. Havas meldt, dat alle vier gezond en wel aan boord van de ijsbrekers zijn gekomen. Al het wetenschappelijke materiaal is eveneens aan boord gebracht. Te half zes werd hier mede begonnen. Te zeven uur was men met dit werk gereed. De beide schepen zijn vervol-, gens onmiddellijk naar Moermansk terugge keerd. Door het lot werd beslist, dat Papanin en Krenkelzich aan boord van het ijsbreker Moerman zouden begeven, terwijl de beide an dere leden van de expeditie zich op de Taimyr inscheepten. Men weet niet op welk schip zich de hond van de expeditie, Vessely, bevindt. De ijsbrekers moesten met behulp van dy namiet hun weg banen naar het kamp van de Poolreizigers. Negen maanden hebben Papanin en zijn metgezellen doorgebracht op hun lis- schots, welke in dien tijd tweeduizend kilome ter is afgedreven van de Pool tot aan de kust van Groenland. Thans wacht de geleerden een blijde ontvangst in hét vaderland. Het Noordpoolstation gesloten. De directie van den noordelijken zeeweg deelde in een door den waarnemend leider Oetsjakof geteekende order mede, dat het poolstation „Noordpool", dat op 21 Mei aan de Noordpool werd geopend 2500 K.M. Is af gedreven naar de plaats, welke gelegen is op 70 gr. 54 min. nb. en 19 gr. 48 w.l. „Het pro gram der wetenschappelijke werkzaamheden is afgeperkt. Ik groet de koene overwinteraars Papanin, Krenkel, Chirkof en Fedorof en wensch hun geluk met de vervulling van hun historische wetenschappelijke opdracht. Ik bepaal, dat het station „Noordpool" van 19 Februari des n.m. 4 uur af is gesloten", aldus deze order van Oetsjakof. AMATEUR FOTOGRAFEN. Voor de Haarlemsche Amateur-Fotografen Vereeniging zal op Dinsdagavond 22 Februari in het Vereenigingslokaal: Gedempte Oude Gracht 104 een lezing plaats vinden door Ing. H. E. W. Wolff, hoofdredacteur van Kleinbeeldfoto, te Amsterdam, met het vol gende onderwerp: „Over de beoefening der kleinbeeldfotografie in het algemeen even eens in verband met de mogelijkheden der fisóhe reis naar Zuid-Afrika)". Een groot kleinbeeldkleurenfotografie (Mijn fotogra- aantal zwart-wit en kleurdia's zullen daarbij vertoond worden. Wederom werd ik na 24 dagen zwaar getroffen door het overlijden van mijn lieven Vader JOHANNES KAREL BRAAKENBURG, Weduwnaar van Wilhelmina Frederika Braakenburg', in den ouderdom van 76 jaar. ANNIE P. BRAAKENBURG. HAARLEM, 19 Februari 1938. Houtplein 11 zwart. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 24 Februari 1938, te 3 uur, op de Algem. Begraafplaats te Haarlem, ingang Kleverlan. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Broeder en Behuwdbroeder JOHANNES KAREL BRAAKENBURG, Weduwnaar van Wilhelmina Frederika Braakenburg, in den ouderdom van 76 jaar. J. H. BRAAKENBURG. N. H. BRAAKENBURG. H. S. BRAAKENBURG. H. W. ROES—BECKER. HAARLEM, 19 Februari 1938. Houtplein 11 zwart. T.m. Dinsdag 22 Februari op alle prijzen van Flink Dagmeisje gevraagd van half 9 tot half 6. Zondags vrij. Loon 6 p. w. Br. no. 8588 bur. van dit blad Geb oren: MARGOT Dochter van H. H. LANKAMP W TH. LANKAMP— OUDHEUSDEN Haarlem, 21 Febr. 1938 Kruisweg 17 A. De Heer en Mevrouw J. A. WENNINK— BUNSCHOTEN geven met groote vreugde ken nis van de geboorte van hunne Dochter JOHANNA ELISABETH Haarlem, 20 Febr. 1938 Bosch en Vaartstraat 18 Heer zoekt GEM. ZIT-SLAAPKAMER met pension. Brieven met prijs no. 8584 bur. van.dit blad Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig lijden, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Willem Hopman weduwnaar van Trijntje Dedel, in den ouderdom van bij na 71 jaar. E. J. WIJDOOGEN— HOPMAN W. F. WIJDOOGEN H. HOPMAN— ANDRéA WILLY Haarlem, 21 Febr. 1938 Zonnebloemstraat 59 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 24 Februari a.s. te 12 uur op de Algemeene Be graafplaats te Haarlem (ingang Kleverlaan) Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Bartha Neugebauer geb. Besselsen, in den ouderdom van 63 jaar. Haarlem, 20 Febr. 1938 Leliestraat 28 A. Uit aller naam: J. NEUGEBAUER en kinderen De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 23 Februari a.s. te 12 uur op de algemeene be graafplaats Vergierdeweg.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2