Sonja op de vlucht?] Canadeezen winnen Mijn kijk op het spel Nederlanders winnen te Berlijn Felix Kaspar wint MAANDAG 21 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD lol hfcjWAI telgiii Zij die de doelpunten scoorden Haarlem H. F. C. (Naar verluidt zou Sonja Henie van plan zijn dezen zomer met den vlieger Dick. Merrill een vlucht over den oceaan te maken.) Sonja heeft zich meer dan iemand Op het gladste ijs gewaagd. En er is ter wereld niemand In dat opzicht zoo geslaagd. Met een onnavolgbaar zweven Heeft zij drommen ongeteld, Steeds weer tot gejuich gedreven Van een daverend geweld. Tot ook Sonja is bezweken Voor een al te mooie kans, Voor de lokking der kopeken, In hun schoonsten gouden glans. Maar waar Sonja in haar leven Ook haar idealen vond, Zij bleef, ondanks alle zweven, Steeds nog op beganen grond. Nu is zij niet meer tevreden, En zoekt, volgens het gerucht, Roem en avontuurlijkheden In een heel wat hooger vlucht Sonja, zou je 't wel beginnen? Denk eens rustig na, wat kan Jij nu nog aan glorie winnen Door zoo'n wild opvliegend plan. Sonja, laat je niet verleiden, Ga niet met die dwaasheid door, Jou roem ligt in schaatsenrijden, In de lucht ben je decor. Blijf op 't ijsvlak triomfeeren, Waag je niet in andre kou, 's IJs der vlucht in hooger sferen, Is te glad, zelfs ook voor jou. P. GAiSUS. Ninaber 11 Van der Hulst 10 Smit 7 Kammeijer 5 Van Polanen 3 De Winter 5 Van Daalen 1 Van Gooi 1 De la Mar Sr. 1 De la Mar Jr. Tegenpartij 1 Totaal 46 Stormvogels Prins 11 Van Pel 6 Woudenberg 5 Opbergen 4 Gerrits Sr. 3 Schoort 3 Tol 2 Schippers 1 Totaal 35 V. S. V. Drijver 6 J. ten Have 5 Höck 4 Dorsman 3 Hagenaar 3 Klein de Groot 3 Wepster 2 Gentis 1 Van der Togt 1 Totaal 28 e. d. o. Schijvenaar 13 Van Zaanen 9 J. van der Schalie 2 Van der Spek Sr. 2 Zandstra 2 Van der Born 1 v. d. Putten 1 C. v. d. Schalie 1 Van der Spek Jr. 1 Timmermans 1 Totaal 33 k. c. h. Kedde 9 Van der Horst 8 Hellingman 5 Lenselink 3 Hoogendoorn 3 Bartels 1 v. d. Bel 1 Slot 1 Van Thiel 1 Witkamp 1 Van der Lugt een 20 achterstand te moeten inloopen en zoo mogelijk nog in een winst om te zetten. Dat is onder alle omstandigheden een zware opgave en deze werd te zwaarder, nu de thuisclub de met een buitengewoon op dreef zijnden stopper-spil verdedigende tegenpartij in de kaart speelde, door bijna eiken pass naar het binnentrio te richten. Dit drietal geraakte dus telkens, als het ware, in een fuik en slechts door den bal naar den vleugel te geven, bestond er gelegenheid om met kans op succes het doel te belagen. Nadat linksbuiten Heideman, die bij de wei nige keeren, dat hij het leder in de open ruimte vóór hem kreeg toegespeeld, steeds met een snellen ren of een voorzet verraste, uit een verren cross pass van Veenstra had tegen- gescoord, verwachtte ik, dat de roodzwarten zouden inzien, met welke tactiek zij de verde diging uit elkaar konden spelen. Maar het regelmatige open spel bleef uit; de weinige ballen naar links werden veel te hard naar voren geplaatst, waardoor Heideman deze óf niet kon bereiken, óf bij de achterlijn in het gedrang kwam en slechts Groot slaagde er zoo nu en dan in, het leder in de vlucht naai de vleugels, voornamelijk naar rechtsbuiten Hope door te geven. Deze jongeman verstaat wel de kunst, een tegenstander te passeeren, maar hij start niet steeds snel genoeg, aarzelt dikwijls met voorzetten en plaatst deze voor zetten niet hoog en bol genoeg, waardoor ze voortdurend een prooi van de vijandelijke defensie worden. Daarentegen zijn zijn hoek schoppen uitstekend van lengte. De Kennemers, die in de tweede helft voort durende in het offensief waren, waaraan zelfs de achterspeler Bos deelnam, hebben het ten slotte aan Steeman te danken, dat zij hun kans op het kampioenschap nog min of meer in eigen hand hielden. Deze speler zag zich enkele minuten voor het einde voor de ener- veerende taak geplaatst, een strafschop te moeten benutten en met loffelijke zelfbe- heersching plaatste hij het leder zuiver in den hoek. Als de Wijkers, wier grootste kracht in de sterke verdediging en middenlinie ligt, over D. W. V. willen zegevieren, zullen de half backs, doch vooral de voorwaartsen zich aan breed, open spel in het hoogst mogelijke tem po moeten houden. De vleugelspelers moeten daarbij zooveel mogelijk in den aanval wor den betrokken en elke kans op een niet al te ver schot dient te worden gebruikt. Een woord van lof voor scheidsrechter Aan dacht, die den wedstrijd voortreffelijk leidde, is hier zeker op zijn plaats. CRITICUS. Zaterdagavond gaf de Gymnastiek- vereeniging „Turnlust" een propa- ganda-uitvoering in het Gemeente lijk Concertgebouw. Op deze afbeel ding ziet men het nummer klassikaal brug voor dames. w1elrijden. Wie in liet afgeloopen seizoen op den voorgrond traden. Als wij aan het slot van deze serie de balans opmaken, komen wij tot de conclusie dat er nog verscheidene renners zijn, die krachtens hun prestaties zeker in aanmerking komen, hier genoemd te worden. Dit zou echter te veel plaatsruimte vergen, zoodat wij in dit slot artikel nog eenige renners gezamenlijk noe men. Van hen, die in de eerste plaats nog een vermelding verdienen behooren o.a. F. van Rooyen, Buis, P. van der Heijden, L. Scheidier, N. Kemp, B. Schild, J. Brey en R. Hessels. Van Rooyen staat bekend als een zeer goed sprinter. Hij zal zich echter in het komende seizoen gaan toeleggen op de achtervolging. Buis is een allround renner, die zoowel op de Het is te begrijpen, dat Feijenoord veel belangstelling had voor den uit slag van den voetbalwedstrijd D. H. C.Haarlem, die Zondag te Delft gespeeld is. Daarom waren bestuur en spelers van die Rotterdamsche club naar het D. H. C.-veld gegaan, natuurlijk in de hoop, Haarlem te zien verliezen, want dan konden ze 's avonds het zooveelste kampioens feest vieren. De roodbroeken voelden daar echter niets voor; zij hadden nog een heel klein kansje en dat hebben ze schitterend benut. Dat dit een groote teleurstelling voor de Feijenoord-menschen was, kan men levendig begrijpen. Ze zitten dan ook niet met een bepaald vroolijk ge zicht den strijd gade te slaan. Op onderstaande afbeelding ziet men o.a. voorste rij geheel links den heer Zand vliet, voorzitter van Feijenoord; de derde is Van Male, naast hem Van Heel en Paauwe; daarachter Vente. Sterk Balvers Bot Döring Glas Teeling Tegenpartij 11 De Kennemers 9 Heideman 13 5 Boom 9 3 Horeman 6 Brethouwer 4 Groot 2 1 Steeman 2 2 Veenstra 1 51 Totaal 37 baan als op den weg menig fraai succes wist te behalen, evenals in de sprint en achtervolging. J. Brey, Van der Heijden en Scheidier wisten in het afgeloopen seizoen in veel baanwedstrij- den te Heemstede, Alkmaar en Halfweg uit te blinken. Het zijn vooral goede koppelwedstrijd rijders. N. Kemp is uitstekend sprinter, doch toonde zich bij de laatst gehouden kampioen schappen van Nederland bij de achtervolging een geducht tegenstander. B. Schild heeft vooral te Halfweg menig succes weten te be halen. J. Rijneveld heeft als koppelgenoot van Peetoom menige goede prestatie geleverd. R. Hessels en T. Janssen zijn renners, die een mooie toekomst tegemoet gaan. Van de jongere opkomende sterren zouden wij willen noemen Burger, Valkman, Koele- mij, Terburg, De Lange, Bakker, Siebeling, De Winter en Meier. -Daar de besturen van de Haarlemsche wie lerclubs thans zijn gekomen tot de oprichting van een federatie en omdat ook de Heemsteed- sche wielerbaan weer zal gebruikt worden on der directie van den heer Veerman, hopen wij dat de wielersport in Haarlem op een hoog peil gebracht zal woiden. mm B. Schell Jr. Engeland in den eindstrijd met 31 geklopt Wereldkampioenschap IJshockey door Criticus wat nog gespeeld moet worden. Kennemers—West Frisia. „Verander nooit een winnende ploeg". Het over het hoofd zien van dit voetbal-axioma is bijna de oorzaak geweest, dat fraaie kam pioenskansen in rook waren vervlogen. De Kennemers kwamen voor dezen belangrijken wedstrijd aan den start zonder hun midden voor Groot en met den uitstekenden halfback van der Wal op den linkervleugel. Onmiddel lijk na den aftarp viel duidelijk te consta- teeren, dat de spelers geen vertrouwen had den in deze gewijzigde opstelling, die tot aller lei misverstanden aanleiding gaf en de ge bruikelijke onderlinge samenwerking belem merde. Het verband tusschen voorhoede en mid denlinie was ten eenenmale zoek, wat voor de beide binnenspelers aanleiding was, om bijna uitsluitend als halfbacks te fungeeren. Daar bovendien van der Wal als linksbuiten be grijpelijkerwijze onwennig deed, bestond de aanval practisch gesproken slechts uit den zwaar gedekten goalgetter Boom en den ge- isoleerden Hope op de rechtsbuitenplaats. West Frisia draalde niet lang om van de door de algemeene verwarring ontstane openingen profijt te trekken en hoewel vooral Dinkla en keeper Van Urk vele aanvallen op bekwame wijze wisten af te slaan, boekten de Wijkers met de rust een 20 achterstand. Daarbij mochten ze nog van geluk spreken, want de beide binnenspelers der bezoekende club hadden een aantal kansen om zeep ge bracht, die door eiken adspirant zouden zijn benut en in dat geval zou de thuisclub reeds na de eerste helft gedecideerd verslagen ge weest zijn. Hoe groot de verwarring in de ge lederen der Kennemers was, kwam duidelijk tot uiting bij het tweede doelpunt, toen de vijandelijke linksbuiten, die evenals zijn col lega op den rechtervleugel voortdurend vrij spel had, het leder tot de achterlijn, vlak bij het doel gebracht en daar door niet minder dan vier verdedigers plus den keeper werd aangevallen. Zijn korte voorzet langs het on beschermde doel gaf den uitstekend spelen den en veelbelovenden Enkhuizeivschen mid denvoor Muskee de gelegenheid met een fraaien kopbal, precies op dezelfde wijze als bij het eerste punt, zijn persoonlijke score op twee te brengen. Wel trachtte de ver teruggetrokken midden linie der thuisclub met harde trappen opluch ting te brengen, doch het plaatsen liet te wenschen over en de met een stopper-spil spelende bezoekers hadden met de sporadi sche twee nwns-aanvallen niet de minste moeite. Felix Kaspar wint wederom het wereldkampioenschap Kunstrijdcn. Zaterdag hadden te Berlijn de eindwedstrij- den in het kunstrijden om het wereldkam pioenschap plaats. Het mocht wederom aan den Oostenrijker Felix Kaspar gelukken, den titel te behalen. De uitslag was als volgt: 1 en wereldkampioen: Felix Kaspar (Oos tenrijk) plaatscijfer 9, 394.3 pnt.; 2. Graham Sharp (Engeland) 12. 391.2 pnt.; 3. Herbert Al- ward (Oostenrijk) 32. 368.6 pnt.; 4. Horst Fa- ber (Duitschland) 33, 368.1 pnt.; 5. Fred Tom_ lins (Engeland) 35. 366.4 pnt. Het was een geluk bij een ongeluk, dat de linkshalf Gordijn, die, na lange afwezigheid wegens verwonding, weer in de ploeg was op genomen. bij de rust moest uitvallen. Welis waar bleek hij. sinds de promotiewedstrijden voor een plaats in de tweede klasse, nog niets aan capaciteiten te hebben ingeboet, doch vanzelfsprekend had hij eer.igen tijd noodig om weer in het milieu van het eerste elftal te wennen en op volle toeren te komen. Een ge luk bij een ongeluk, want thans kon van der Wal naar zijn linkshalf plaats terugkeeren. terwijl Groot, die een uitgesproken aanvals leider en spelverdeeler is. het elftal kwam completeeren. Daarmee keerden het zoo hoog noodige zelfvertrouwen en het tempo in de ploeg terug, ei kwam meer verband tusschen de linies en de combinatie wilde allengs be- j ten vlotten. De kanthalfs van der Wal en Veenstra zorgden er nu wel voor, dat de vijandelijke vleugels niet meer gevaarlijk konden worden, de spil Steeman besteedde meer aandacht aan het steunen van den aan val en achter de middenlinie was het de ge routineerde Dinkla. die door tactisch opstel len en rustig werk elk dreigend gevaar in de kiem smoorde. Maar daarmede waren de Kennemers er nog niet. immers zij stonden voor de taak. Haarlem. Thuis tegen: Feijenoord. Uit tegen: Stormvogels. Stormvogels. Thuis tegen: Haarlem Uit tegen: Blauw Wit V. S. V. Uit tegen: R. F C. H. F. C. Thuis tegen: Zeeburgia. Uit tegen: E. D. O. e. d. o. Thuis tegen H. F. C. 'it tegen: Velox. r. c. h. Thuis tegen: H. V. C. 'Jit tegen: B. F. C. De Kennemers. Thuis tegen: D. W. V. "'it tegen: Z. V V. Zaterdagmiddag zijn te Praag de ijshockey- wedstrijden om het wereldkampioenschap voortgezet. Eerst speelden Zwitserland en Zweden om de vijfde en izesde plaats. De Zwitsers wonnen met 20. Canada won met 10 den eersten halven eindstrijd van Duitschland. Tenslotte werd de tweede halve eindstrijd tusschen Engeland en Tsjecho-Slowaikije ge speeld. De Engelschen wonnen na een fraaien strijd en verwierven daarmee het Euro- peesch kampioenschap. Na een prachtigen strijd tegen de Euro- peesche Kampioenen hebben de. vertegen woordiger-s van Canada, de „Sudbury Wolves", Zondagavond met 31 gewonnen en hiermede den wereldtitel met succes ver-dedigd. Door een 30 zege over Duitschland bezette Tsjecho-Slowakije de derde plaats. Te Berlijn is een wedstrijd gespeeld tusschen een Nederlandsche ploeg en een stex-ke Ber- lijnsche combinatie. Onze landgenooten won nen met 53". Naar wij vernemen is deze Ber- lijnsche ploeg uitgenoodigd, nog in dit seizoen in Nederland te komen spelen. Wereldkampioen kunstschaatsrijden

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9