SAMUEL HOARE: THIJS IJS EN KWEK-KWAK DONDERDAG 24 FEBRUARI 193S HAARLEM'S DAGBLAD Vicieuze cirkel had tot een ramp geleid. Oude vrienden niet opge offerd. Sfc Samuel Hoare he err gister middag aan het noenmaal der Nationale Kamer van Koophan del te Londen gesproken over de vraagstukken, waarvoor de regeering zich in het afgeloopen weekeinde heeft geplaatst gezien. Maandenlang scheen Europa zich onherroepelijk te splitsen in twee vij andelijke kampen, die zich beide op koortsachtige wijze wapenden. Bij beide waren gevaarlijke geruchten in omloop over een onvermijdelijke bot sing, aldus dei minister. (De regeering was voor de keuze geplaatst de fatalistische opvatting, dat een oorlog onvermijdelijk was te aanvaarden of haar uiterste best te doen de wereld te onttrekken aan den vicieuzen cirkel, welke tot een ramp zou leiden. De regeering koos het laatste. en dubbelzinnigheid zijn de wapenen, welke worden gebruikt door Mussolini en Hitier en de regeering weigert de internationale wet te verdedigen, besluit het manifest. Italië in de Middellandsche Zee. Italië, zoo schrijft de diplomatieke redacteur van de Evening News, heeft aan den voor avond der besprekingen met Engeland zijn kaarten op tafel gelegd. Lord Perth, heeft al vorens te vertrekken, een onderhoud van twee uur met Ciano gehad. Italië is volkomen bereid te erkennen, dat Engeland zijn doorgangswegen in de Middel landsche Zee moet beschermen. Doch het voert aan, dat het voor Italië even belang rijk is, zijn verbindingslijnen met zijn Afrikaansche rijk te beschermen. Het wenscht derhalve de erkenning', dat het in dezelfde positie als Engeland en Frankrijk verkeert en er zijn gegronde redenen, aan te nemen dat Italië volkomen vlootpariteit met Frankrijk wensch en volkomen pariteit met de Britsche Middellandsche Zeevloot. De verbinding tus- schen Italië en Abessinië leidt over het Suez-kanaal en daarom zouden ook kwesties ter sprake kunnen worden gebracht, die met dit kanaal verband houden. Onderhandelingen over Fransch- Italiaansch handelsverdrag. Op 8 Maart zal een Fransche economische delegatie onder leiding van Alphand, den di recteur der handelsverdragen, van Parijs naar Rome vertrekken voor het voeren van onder handelingen over een nieuw Franse h-Ita- liaansch handelsverdrag. lelgië. Spaak verdedigt de regeerings- politiek voor zijn partij. De algemeene raad der Belgische Werklie denpartij heeft Woensdag onder voorzitter-, schap van senator Jauniaux een belangrijke zitting gewijd aan een bespreking van de bui- tenlandsche politiek van België. Afgevaardigde Buset opende het debat en oefende levendige critiek uit op de Belgische onafhankelijkheidspolitiek. Hij deed uitko men, dat de door de werkliedenpartij aan deze politiek gehechte goedkeuring verwarring stichtte bij de arbeidersklasse. Herinnerende aan vroegere resoluties der partij kantte spre ker zich tegen .de erkenning van de annexatie van Abessynië door Italië. In zijn antwoord verdedigde minister Spaak de buitenlandsche politiek der Belgische re geering. Hij bevestigde zijn vertrouwen in de beginselen, die de basis vormen van de Vol kenbondsactie, doch is van meening, dat deze zich onmachtig heeft betoond haar te laten gelden. Minister Spaak betoogde, dat de politiek van onafhankelijkheid van België het aan zien van dit land in de wereld geenszins heeft verminderd en dat hij, voor wat hem betreft, daarvan een bijdrage tot den vrede ver wacht. Spreker verklaarde, dat hij tegen de af vaardiging van een Belgisch vertegenwoordi ger bij generaal Franco was, doch van mee ning was, dat de kwestie van de erkenning van den koning van Italië als keizer van Abes synië zich voordeed en moest worden opgelost, waarbij rekening dient te worden gehouden met de feiten en noodzaken voor een algemee ne politieke ontspanning. Spreker besloot met te verklaren, dat indien de partij zijn politiek niet zou goedkeuren hij bereid was zich uit de regeering terug te trekken. De volgende week Woensdag zal het debat worden voortgezet. Duitsche instemming met vrijwilligersplan. Woermann op liet Foreign Office. Men meent te Londen te weten, dat de Duit sche zaakgelastigde te Londen, Woermann, Dinsdag op het Foreign Office namens zijn regeering adhaesi'e heeft getuigd met de dooi de Britsche regeermg opgestelde bemidde lingsvoorstellen in zake de terugtrokking van vrijwilligers, de uitzending van commissies naar Spanje en de erkenning der rechten van oorlogvoerenden. REGINA PACIS HETZELFDE SCHIP ALS DE PR ADO. Het Fransche stoomschip „Maréchal Lyau- tey" heeft draadloos medegedeeld, dat Dinsdag in de Spaansche wateren niet twee, maar één Fransch schip gebombardeerd is. Het betreft hier het vaartuig. Regina Pacis, dat vroeger onder den naam Prado voer. Generaal Matsoei exil. Gebaar van verzoening tegenover de mogendheden? Het keizerlijke hoofdkwartier te Tokio heeft vanmorgen medegedeeld', dat generaal Matsoei, luitenant-generaal Asaka en luite nant-generaal Janagawa uit het district Sjanghai teruggeroepen zijn. Generaal Sjoenrokoe Hata. lid van den Hoogen Raad van oorlog, is benoemd tot opperbevelhebber der strijdkrachten in het district ter vervan ging van Matsoei. De terugroeping der drie generaals is een gevolg van de voorbereiding voor langdurige vijandelijkheden, die thans in het tweede stadium zijn gekomen. Janagawa was com mandant der troepen in het district Hangts- jau, Asaka, een oom van den keizer, com mandeerde de .troepen in het district Nan king. In buitenlandsche kringen te Sjanghai acht men de terugroeping van Matsoei, die nog kortgeleden als nationale held werd voorgesteld, zeer belangrijk. Men gelooft, dat Tokio een gebaar van verzoening tegenover de mogendheden wil maken en verwacht, dat te Sjanghai een ontspanning tot stand zal komen na het vertrek van Matsoei. die zich steeds agressief ten aanzien van de belan gen der vreemdelingen heeft getoond. Hij gaf vaak toe aan de extremistische elemen ten in het leger en voerde een politiek, die niet door Tokio geïnspireerd werd. Men meent ook te weten, dat Tokio Mat soei verwijt, dat hij excessen zooals de plun dering van Nanking niet heeft weten te voorkomen. Bovendien is de generaal er niet in geslaagd een Chineesehe regeering in Midden-China te vormen. Het is niet onmo gelijk, dat deze mislukkingen Tokio doen overhellen naar de inzichten van het leger in Noord-Cihina en dat men uitbreiding van het gezag der regeering te Peiping tot Sjanghai en Nanking overweegt. De verworpen Labourmofie. Hoe de stemmen verdeeld waren. Van de 330 stemmen, die in het Britsche Lagerhuis werden uitge bracht tegen de door de Labourpartij ingediende motie, waren die van 291 Conservatieven, 28 Nationale Liberalen en vijf leden der Nationale Arbeiders partij. Voor de motie stemden 145 Labour- afgevaardigden, 18 Liberalen en 3 On- afhankelijken. 498 van de 614 Lagerhuisleden na men aan de stemming deel. Churchill onthield zich van stemming. Samuel Hoare. Zij weet. dat haar optreden wordt ge- critiseerd. Wij kunnen bij onze poging falen doch ik hoop, aldus spreker, dat wij dat niet zullen. Ik vraag het land te gelooven in onze integriteit. Het is geen laffe of schuwe onder handeling, waarop wij zijn ingegaan. Het is een fatsoenlijke poging het bestaande geschil onder oogen te zien en het terzijde te stellen met eer en recht voor beide zijden. Het is op geen enkele wijze een opoffering van oude vrienden. Wanneer wij ook wensehen nieuwe vrienden te maken, kan er ,toch geen sprake van zijn, dat wij oude vrienden in den steek zouden laten. Eden's opvolger. De leider der Labourfractie Attlee heeft gis termiddag in het Lagerhuis den minister-pre sident gevraagd, wanneer hij in staat dacht te zijn den naam van den nieuwen minister van buitenlandsche zaken mede te deelen. De minister-president antwoordde, dat dit op het oogenblik nog niet mogelijk was, doch hij hoopte spoedig in de gelegenheid te zijn. Attlee zeide dat het onjuist is, dat in het Lagerhuis geen minister van buitenlandsche zaken zitting heeft en dat hij wordt vervangen door een onderstaatssecretaris, hierbij doelend op een eventueele benoeming van Lord Halifax. Hij drong erop aan, dat een lid van het Lagerhuis benoemd zal worden tot minister van buiten landsche zaken. In tegenstelling met deze terug houdendheid van Neville Chamberlain heeft de Evening Standard medege deeld, dat Lord Halifax heeft aange nomen Eden op te volgen. Zijn functie aan het Foreign Office zou evenwel slechts duren zoolang de onderhande lingen met Italië worden gevoerd. Oostenrijksche kwestie in het Lagerhuis Over de Lagerhuiszitting van Woensdag meldt Havas nog: De afgevaardigde van de LabourpartijHen derson vroeg, welke maatregelen de regeering dacht te nemen ten aanzien van de jongste overeenkomst tusschen Duitschland en Oos tenrijk. De minister-president antwoordde dat eerst de draagwijdte van 't verdrag be kend moet zijn. Hij verklaarde wel eenige in lichtingen van Oostenrijksche zijde te hebben ontvangen, doch weigerde te zeggen, of de regeeringen te Weenen en Berlijn mededee- lingen hebben gedaan omtrent de overeen komst van Berchtesgaden. Attlee merkte 'vervolgens op, dat op geen enkele vraag omtrent de Duitsc'h-Oostenrijk- sche kwestie een bevredigend antwoord is ge geven, waarop Chamberlain met eenige ironie zeide: Attlee schijnt te vergeten, dat zich zekere wijzigingen hebben voorgedaan in het ministerie van buitenlandsche zaken, welke veel moeilijkheden hebben veroorzaakt en be sluiten hebben vertraagd". Henderson kondigde aan, dat hij zoo spoe dig mogelijk een debat zal openen over de Oostenrijksche kwestie. De liberaal Mander vroeg vervolgens de regeering, of zij zich gebonden bleef achten door de verklaring van den afgetreden minis ter van buitenlandsche zaken, dat de anti- Britsche propaganda moest worden gestaakt voor de Britsch-Italiaansche besprekingen zouden beginen. Chamberlain antwoordde, dat hem van een dergelijke verzekering niets be kend was. Verder heeft hij reeds uiteengezet onder welke voorwaarden de besprekingen zullen worden gehouden. Op de vraag van den Labour-afgevaardigde Wedgewood in welk stadium van de bespre kingen met het huis zal worden geraadpleegd, antwoordde de minister-president alleen: „Later", Manifest van Labour. Het congres van de vakvereenigingen en de Labourpartij heeft gisteravond een mani- gepubliceerd waarin wordt gezegd, dat de huidige regeering geen mandaat van de kiezers heeft voor een diepgaande wijziging- in de buitenlandsche politiek. De Britsche arbeidersbeweging eischt van de regeering, dat zij dit onmiddellijk aan de kiezers zal voorleggen. De minister-presi dent en de meerderheid van de regeering' hebben de beloften gebroken, waarop zij als nationale regeering het vertrouwen van het land hebben gekregen bij de laatste verkie zingen. Zij hebben den Volkenbond verlaten en het handvest besuottelijk gemaakt. Kracht Poleo Goering op bezoek. 1 arschalk Goering die te Warschau ver toeft, heeft gisterochtend bezoeken gebracht aan minister-president Skladkowski en mi nister van buitenlandsche zaken, Beek, eh aangezeten aan een te zijner eere door den Duitschen ambassadeur Von Moltke aange boden noenmaal. Des middags bracht Goering een bezoek aan maarschalk Smigly Rydz, bij wien hij aanzat aan een te zijner eere door Beek aangeboden diner. Gisteravond laat zou de Pruisische premier naar de domeinen te Bialowieza vertrekken, waar hij zal deelnemen aan de door den pre sident der republiek aan te bieden jacht partij. Het verblijf van Goering te Warschau droeg geen officieel karakter. In welingelichte kringen te Warschau kent men aan de besprekingen, die Goering met de leidende Poolsche persoonlijkheden heeft ge voerd, slechts betrekkelijke politieke beteeke- nis toe. Het ligt voor de hand, dat tijdens het onderhoud met Beek en dat met Smigly- Rydz, die elk een uur duurden, de voornaam ste politieke vraagstukken van het oogenblik,, o.a. de stand der Duitsch-Oostenrijksche be trekkingen en de Dantziger kwestie, in ver band met de jongste verklaringen van Hitier, speciaal de aandacht hadden, evenals de reis van Beek naar Rome in de tweede helft van Maart en tenslotte de politie gang van zaken in Engeland. R u slaed Ook maarschalk Jegorof in ongenade? Het vermoeden', dat maarschalk: Jegorof, die tot dusver eerste plaats vervanger van den volkscommissaris van oorlog was, aan de „zuivering" ten offer is gevallen wordt versterkt door een in de Prawda verschenen ar tikel van de hand van Fedko, tot dus ver opperbevelhebber van het militaire district Kief, die als „plaatsvervanger van den commissaris van oorlog" wordt aangediend. Over de benoeming van Fedko is tot dusver geen officieele mededeeling gepubliceerd, aldus het D.N.B. Jegorof is de vijfde plaatsvervangende com missaris van oorlog en de tweede Sovjet- Russische maarschalk onder de in den loop van enkele maanden terechtgestelde of ver dwenen legerleiders. In het oude Russische leger bekleedde hij reeds den rang van kolo nel en in 1918 stelde hij zich ter beschikking van de bolsjewisten. Pas in 1930 trad Jegorof als chef van den generalen staf van het Roode Leger tot de communistische partij toe. Hij was bevriend met wijlen Toechatsjefslcl.' nSt3| Borende kiespijn? \<^/Dcm 'n„ TTlipiAa/idlfe Dié helpen goed. 12 cachets 50 ct. 2 stuks 10 ct (Adv. Ingez. Med.; Parker Gilbert overleden. Bekwaam Amerikaanseh financier, die van 1924 tot 1930 commissaris-generaal voor de herstelbetalingen was. De bekende Amerikaansche finan cier S. Parker Gilbert, vennoot van J. P. Morgan is gisteren op 45-jarigen leeftijd overleden tengevolge van een hartaanval. Hij was van October 1924 tot Mei 1930 commissaris-generaal van de herstelbetalingen. S. Parker Gilbert. Seymour Parker Gilbert studeerde aan de Harvard-Universiteit en weid in 1915 opge nomen in het New Yorksche advocatenkan toor Cravath Henderson. Toen Amerika aan den oorlog deelnam, bood ook hij zijn dien sten aan, maar werd wegens „physieke onge schiktheid" afgekeurd. In 1918 deed hij zijn intrede in het ministerie van financiën, als juridisch adviseur van den Raad voor Oorlogs- leeningen. Spoedig werd Parker Gilbert eer ste adviseur en tevens de rechterhand van Leffingwell, dien hij in 1920 opvolgde als As sistent Under Secretary. Toen in 1921 Harding president werd, hand haafde de nieuwe minister van Financiën, Mellon-, hem als assistent-secretary. In het voorjaar van 1923 nam Parker Gilbert zijn ontslag om de particuliere advocatuur weer op te nemen. Eenigen tijd later werd hij benoemd tot commissaris-generaal der her stelbetalingen, in welke functie hij voortreffe lijk werk verrichtte. Na het aannemen van het Youngplan en de oprichting van de Bank voor Internationale Betalingen was zijn taak ten einde en in 1930 keerde Parker Gilbert naar Amerika terug. Hij werd toen firmant van de firma Morgan. GEEN SPOOR VAN VERGIFTIGING IN HET LICHAAM VAN BARMAT ONTDEKT. Uit Brussel, 23 Febr. Naar men zich zal herinneren, is na het overlijden van Julius Barmat opdracht gegeven, de ingewanden te onderzoeken, teneinde na te gaan of hierin vergif aanwezig was. Het onderzoek heeft geen enkel spoor van vergiftiging aan het licht ge bracht. Sectie op Trotski Jr.'s lijk duidt op buikvliesoiitsteking. Trotski Sr. verlangt nieuwe lijkschouwing. De op last der Fransche justitie verrichte sectie op het lijk van Leon Sedof. den zoon van Trotski, heeft aan het licht gebracht, dat de dood is ingetreden ten gevolge van buik- vliesontsteking. Trotski heeft zich evenwel civiele partij gesteld en een nieuwe lijkschou wing verlangd. VERTEGENWOORDIGER VAN FRANCO TE WEENEN. BURGOS, 23 Februari. (Havas). In ver band met de erkenning van het bewind te Burgos door de Oostenrijksche regeering zal de Spaansche zaakgelastigde die te Weenen verblijf houdt, tot vertegenwoordiger der rechtsche regeering' bij de oostenrijksche re geering benoemd worden. Zandstorm stremde scheepvaart verkeer In liet Suezkanaal. Vijftien dorpsbewoners in Beneden-Egypto omgekomen. In Beneden-Egypte heeft gedurende eenigen tijd een felle zandstorm gewoed. In de steden werden de daken geheel met zand bedekt, terwijl in de dorpen ongeveer duizend huizen zijn ingestort. Totnutoe zijn vijftien personen het slachtoffer geworden van deze natuur ramp. In een aantal dorpen brak brand uit. De storm veroorzaakte bovendien een stil stand in het scheepvaartverkeer in het Suez kanaal en in de haven van Alexandrië. Bovendien werden in Beneden Egyp te door hevige branden vier dorpen verwoest Negenhonderd huizen wer den in de asch gelegd, terwijl 23 men- schen om het leven kwamen. Verder is veel veie verloren gegaan. West-Japan in opscluuling. Chineesehe vliegers gesignaleerd Tweede Chineesehe luchtaanval op Formosa verijdeld. Naar Reuter uit Tokio verneemt werd gisteren voor Nagasaki en geheel Kiosjoe te 11.40 uur het alarmsignaal voor luchtaanval len gegeven door het militaire hoofd kwartier te Foekoeoka. Men had na melijk vernomen, dat twaalf Chinee sehe vliegtuigen over Hangtsjau wa ren gevlogen in de richting van West-Japan Voorts meldt Domei, dat Chineesehe vlieg tuigen vanmorgen blijkbaar opnieuw gepoogd hebben een aanval te doen op Formosa. De vliegers moesten hiervan echter afzien we gens de door de Japansche autoriteiten ge nomen voorzorgsmaatregelen. In een communiqué van het Japansche ministerie voor overzeesche zaken wordt ge zegd. dat verscheidene Chineesehe vliegtui gen gisteren van groote hoogte vijf bommen hebben laten vallen op Sjozansjo, waarbij vier burgers en drie kinderen werden gedood en twintig anderen gewond. Voorts bombar deerden Chineesehe vliegtuigen Sjikoeto, waarbij een burger werd gedood en twee an deren gewond werden. Volgens berichten uit Chineesehe bron zijn bij den eersten luchtaanval op het militaire vliegveld van Taïhokoe minstens 40 Japan sche vliegtuigen op den grond en een reeks loodsen met een onbekend aantal toestellen vernield. De bestuurders der Chineesehe ma chines beweren dichte rookkolommen te heb ben zien opstijgen. Zij vermoeden, dat een benzinedepot in brand was geraakt. Volgens te Tokio ontvangen berichten zijn bij den Chineescihen luchtaanval op Formosa acht menschen om het leven gekomen en 29 gewond. PROGRAMMA VRIJDAG 25 FEBRUARI HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.— Gramofoonplaten 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Pianovoordracht 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.— Gra mofoonmuziek 12.30 De Palladians 2.Krjyacs Lajos' orkest (gr.opn.) 2.30 AVRO-Dansorkest en solisten 4.— Gramofoonplaten 5.Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten 6.Amateurs uitziending 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Or gelspel 7.„Herinneringen aan de nieuwe school", causerie 7.20 Gramofoonplaten 7.25 Berichten ANP 7.30 Berichten. 7.35 Lezen in den Bijbel S.— Duo Feinland 8.30 Cyclus „Ge zondheid (Hl) Een humanistisch-Christe- lijke waardeering". 9.Gramofoonplaten 9.30 VARA-maandrevue 10.— „Fantasia" en solist 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding. 11 Viool en Piano 11.30—12— Reportage Zes- daagsche, Antwerpen. HILVERSUM II, 301,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Geluk- wenschen 9.45 Gramofoonplaten 10.30 Morgen dienst 11.Gramofoonplaten 11.15 Cello, piano, en gramofoonmuziek. 2.30 Christelijke lectuur 2.55 Gramofoonplaten. 4.Sopraan en piano. 4.40 Gramofoonmuziek 5.De Gooi- landers en declamatie. 6.30 Tuinbouwkundige causerie 7.Berichten 7.15 Literair halfuur 7.45 Reportage, evtl. gramofoonplaten 8. Berichten ANP. 8.15 Orgelconcert 9.— „Wat de Bijbel zelf zegt", causerie. 9.30 NCRV-orkiest (Om 10.Berichten ANP). 10.45 „Alcohol en sport", causerie 11.— Vervolg concert 11.30 12.Gramofoonplaten. Na afloop: Schriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 12.10 Orgelspel. 12.50 George Elrick and his Music Makers. 1.352.20 Birmingham's Phil- harmonisch orkest en solist 4.20 Gramofoon muziek 4.50 Radiotooneel 5.20 Troise and his Mandoliers. 6.Vioolconcert 6.20 Berichten 6.50 Radiotooneel met muziek 7.20 Uit Weenen: Weenscli Philharmonisch orkest en solisten 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten 9.40 „Efficiency and Liberty", causerie. 10.BBC- orkest, BB'C-Koor én solist 11.05 Declamatie 11.20 Jack Jackson en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek 12.20 Porée-orkest (Om 1.50 Zang) 3.05 Za'ng 3.20 Vioolduetten 4.35 Zang. 5.20 Trio Fleury-Mont- chalon en soliste. 8.35 Pianovoordracht P "0 Radiotooneel 10.50 Gramofoonplaten. 11.2u— 12.50 Nachtconeert en soliste KEULEN, 456 M. 5.50 Schupo-orkiest 7.50 De „Frankische Dorfmusikanten" en het Amusementsorkest. 11.20 Schupo-orkest 12.35 Gramofponmursk. 1.35 Amusementssextet. 3.20 Omroeporkest en solisten 6.30 Omroeporkest en -koor. 7.20 Car- navalsprogramma. 9.50—11.20 Walter Noack en Herbert Fröhlich en hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten 12.50 en 1.30 Omroep- kleinorkest 1.50—2.20 Gramofoonplaten 5.20 Kamermuziiek 6.20 Gramofoonplaten 7.20 Le- har-concert uit Weenen. 9.30 Radiotooneel 9.50 Omroepkleinorkest 10.4011.20 Gramofoon platen. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten 12,50 Omroeporkest 1.302.20 Gramofoonplaten 5.20 en 5.50 Om- roepsalonorkest 6.05 en 6.38 Gramofoonplaten. 6.50 Pianovoordracht 7,10 en 7.25 Gramofoon platen. 8.20 Militair orkest 8.35 Radiotooneel met muziek 9.35 Koorzang (In de pauze: zang solist) 10.3011.20 Omroepdansorkest. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Hoedepet was met het meisje naar boven gegaan en zei tegen haar: Nou ga jij maar deze kamer in, dan zullen we wel verder zien. Kom, schiet op, Kriel! Kriel liep met bange oogen naar binnen, een donkere kamer in. Hoedepet grinnikte, toen hij het angstige gezicht van het meisje zag. Ik zal je aanstonds kennis laten maken met Knotje, mijn vrouw. O, ze is zoo'n lief mensch!! Hij lachte nog harder en liep de trap weer af, Kriel met haar angst alleen latend. Nou maar weer verder, bromde hij, terwijl hij de kamer inliep, waar Kwek-Kwak Thijs zoonet ontmoet had. Maar geen van beide waren er meer, zoodat Hoedepet geen onraad rook.. Thijs was in dien tusschentijd op zoek gegaan naar het kamertje, dat Kwek-Kwak hem aangeduid had als de plaats, waar vele toover- middeltjes aanwezig waren. Ik ben blij, dat ik Alasius kan helpen, bromde Thijs, terwijl hij om zich heen keek. Dan staan we weer gelijk! Ha, ik geloof, dat ik er hier ben Het ziet er tenminste erg eng uit l

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6