Uitnoodiging KRUSCHENSALTS Mr. K. J. C. BARON VAN HARDENBROEK 121 JAAR BURGEMEESTER. VRIJDAG 25 FEBRUARI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Het resultaat van conversie- Ieeninseii. En dc actie van het beleggingsfront. Wij hebben reeds medegedeeld dat het Haarlemsche Gemeentebestuur niet ontevre den is over het resultaat van de conversie- leening. Ongeveer terzelfder tijd hebben Zuid-Hol land en Den Haag conversieleeningen ge plaatst. De Tel. heeft het oordeel van ver schillende autoriteiten over deze leening ge vraagd. Mr. H. W. J. Mulder, chef der Tweede afdee- ling' van de Provinciale griffie van Zuid- Holland zeide „Indien een overheidslichaam in de legen- heid is te converteeren en 't zou daartoe niet overgaan, dan zou het de belastingbetalers benadeelen". Mr. Mulder is van oordeel, dat het beleg gingsfront niet vreemd is aan het niet-slagen der laatste emissies. Verwacht u blijvende resultaten van de actie van het Beleggingsfront? Mijn meening is, dat ten slotte noch het Beleggingsfront noch de nieuw geld zoekende of converteerende publiekrechtelijke instel lingen zullen beslissen, welke rentevoet reëel is. Wij kunnen de economische wetten niet dwingen, de economische situatie zelf zal per sando beslissen op welk niveau de rente weer eenigszins stabiel zal worden. De allesbeheerschende vraag voor de toe komst is nu: Zullen in de toekomst naast de emissies van overheildslichamen nog andere attractieve investeeringen op eenigszins groo- te schaal mogelijk zijn? Zoo ja, dan kan men verwachtene dat het beleggingsfront met zijn actie succes zal boeken en als het ware voor een „overbrugging 1 gezorgd heeft zoo neen, dan worden dus de economische wetten van vraag en aanbod van kracht. Dan zal er dus ook tegen het verlaagd rentetype weer vraag komen naar de obligaties dei- emissies, die thans niet direct plaatsing von den. Het streven naar industrialisatie kan ge stimuleerd worden door de voortgezette rente daling. De daling van den rentevoet moet momenteel niet alleen als een nadeel be schouwd worden. Er staan toch ook belang rijke voordeelen tegenover en een der grootste voordeelen acht ik. dat het geld zoekende be drijfsleven tuch ook betere kansen krijgt. Ik ga nog een stapje verder, aldus besloot mr. Mulder zijn uiteenzettingen, juist waar het beleggingsfront stelling wil nemen tegen een te ver terugvallen van den rentestandaard, zou wellicht ook voor de leden van het front al geef ik toe, dat verzekeringsmaatschap pijen hiervoor niet in aanmerking komen een oriëntatie in de richting van het bedrijfs leven in het algemeen een gevolg kunnen zijn van de huidige ontwikkeling der gebeurtenis sen op de beleggingsmarkt in het algemeen. Wethouder J. R. Snoeck Henkemans meen de, dat van de Haagsche leening rond 60 pet. is geplaatst. Het overige deel van de leening zal z.i. echter zijn weg wel vinden. De Haarlemsche wethouder van financiën, de heer E. v. d. Wall, wees erop, dat het be sluit tot convex-sie was genomen vóór het beleggingsfront gevormd werd en toen nu onze emissie openstond vlak na de maatrege len. die het front nam, waren wij beducht voor zeer kleine inschrijvingen. Dit is echter nogal meegevallen, want zoo de leening dan niet vol teekend werd, groot is het niet-ge- plaatste bedrag toch zeker niet. De situatie is nu zoo: Haarlem heeft leenin gen uitstaan op schuldbekentenissen bij de rijksfondsen, welke eventueeï voor conversie in aanmerking zouden kunnen komen, het geen dus buiten de markt omgaat. Verder heb ben wij eenige opderhandsche leeningen uit staan en die vallen dus ook buiten de eigen lijke emissiemarkt. 1-Iet eenige bedrag dat bij het publiek ge plaatst is, is de huidige 3 pet. leening, groot f 11,921.000, welke leening door een bank-con sortium overgenomen is. Het belang, dat Haar lem dus bij de emissiemarkt zelf heeft, is zeer klein- en zoodoende kunnen wij een zeer objectief oordeel geven van de huidige ont wikkeling der gebeurtenissen. Ik acht de si tuatie zoo moeilijk te beoordeelen, dat ik mij van iedere toekomstvoorspelling wil onthou den. Het complex van factoren, dat inwerkt op den rentestandaard in Nederland, is daar voor te groot en te ingewikkeld. Immers: niet allen nationale factoren spe len een rol. Doch wel is mijn meening, dat terugkeer van vertrouwen de allergrootste komstige ontwikkeling van Nederland, waar- dezer factoren is. Vertrouwen in de toe door de investeeringsmogelijkheid bij het be drijfsleven grooter wordt. VOOR LUXE VERHUUR zonder chauffeur naar HARTOG TURFMARKT 26 en 28, Tel. 16066 Een oud en vertrouwd adres. Prijzen uiterst concurreer end. Keuze uit pijn. 30 wagens, ook bestelwagens. W. A. verzekerd. (Adv. Inggz. Med.) AGENDA. VRIJDAG 25 FEBRUARI Stadsschouwburg: 25-jarig tooneeljubileum van Lau Ezerman in Dokter A. B. C. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Peter Lorre en Georg Sanders in „De Spion der Lansiers" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo en Char les Boyer in „Marie Walewska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Annabella in „De burcht der stilte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lili Bouwmeester in „Pyg malion", 7 en 9.15 uur. Spaame Theater: „Peking raak" en „Het geheimzinnige eiland", Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Gemeenteraadsvergadering, 3 uur. I-I a a r 1 e m me r lied e en S p a a r n- w o u d e: Gemeenteraadsvergadering, 10 uur voorm. ZATERDAG FEBRUARI La Gaité: Groot nachtfeest, 8 uur Palace Filmac: 115 urn. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Zandvoort: Monopole: Bal masqué, ONTIJDIGE PUBLICATIE FOTO'S PRINSE LIJK GEZIN IN DE BUITENLANDSCHE PERS. Het bestuur van de Ned. Dagbladpers deelt mede, dat dc voorbarige publicatie in een aan tal Engelsche bladen niet te wijten is aan eenige fout van hen die belast waren met de distributie van deze foto's aan de binnen- en buitenlandsche pers. Kwade trouw is gebleken hier in het spel te zijn. Een foto-agentschap te Londen heeft, niettegenstaande uitdrukke lijk in de Engelsche taal op de foto's vermeld was, dat zij niet voor een bepaald uur op een bepaalden dag verschijnen mochten, een voor waarde waar de Engelsche bladen zich zeker loyaal aan gehouden zouden hebben, nl. repro ducties met weglating van die vermelding aan deze bladen toegezonden. Door deze inbreuk wist zich het bureau een voorsprong op zijn bonafide collega's te verschaffen De Engel sche bladen treft dus geen blaam. Het bestuur zal trachten maatregelen te nemen dat in de toekomst dergelijke onregelmatigheid onmoge lijk zal zijn. ENKEL GEBROKEN EN IN HET WATER GEVALLEN. De knecht S. van het expeditiebedrijf Kaar- seladeveer was Donderdagmiddag bezig groo- te balen papier te laden op een dekschuit, die in het Spaarne lag bij de Gravensteenen- brug. Een dezer balen papier kantelde en viel in het water, en nam in den val den knecht mee. Onmiddellijk toegeschoten voorbijgangers wisten den man op den wal te trekken. Toen bleek dat de drenkeling een enkel gebroken had. Een dokter en een lid van den Ongeval- lendienst verleenden de eerste hulp. De man werd daarna overgebracht naar het St.-Eli- zabeths Gasthuis waar hij ter verpleging werd opgenomen. MUURTJE VAN EEN OPRIT BESCHADIGD. Donderdagmorgen tusschen elf en twaalf uur is het muurtje langs den Zuidelijken op rit van den Stadsschouwburg door een. perso nenauto (vermoedelijk een leswagen) aange reden en over een lengte van twee meter be schadigd. Aan voorbijgangers, die dit gezien hebben, wordt verzocht zich voor het ver strekken van inlichtingen aan het politie bureau Smedestraat te willen aanmelden. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche visch). Tarbot (klein) 0.901 per KG. Griet 0.60—0.80 per KG. Tong 1.101.40 per KG. Middel schol 912 per 40 KG. Kleinschol 68.90 per 40 KG. Schar 33.60 per KG. Schar 3—3.60 per 40 KG. Bot 3.70—5 per 40 KG. Wijting 2—2.30 per 40 KG. De Bilt voorspelt: Matigen tijdelijk toenemenden Zuide lijken tot Zuidwestelijken wind, toene mende bewolking, weinig of geen regen, iets zachter.' BAROMETERSTAND Hoogste 780.3 m.M. te München. Laagste 732,3 m.M, te ïsafjord. Het gebied van hoogen luchtdruk breidde zich naar het Noordoosten uit en nam weer aanzienlijk in beteekenis toe. De kern met barometerstanden boven 780 m.M., ligt over Beieren. De depressie in het Noordoosten trok verder af. de Oceaandepressie kwam veel dich ter bij en breidde zich aanzienlijk naar het Noorden uit, zoodat het lage drukgebied zich thans van de Azoren tot over Groenland uit strekt. IJsland en het Westen van de Britsche eilanden verkeeren onder den invloed van deze depressie. Er waaien daar krachtige tot storm achtige Zuidelijke winden met hooge tempe raturen, Blacksod meldde vanmorgen 14 gra den Celcius en regen, Valentia tapte over het afgeloopen elmaal 27 m.M. af. Ook langs de Noorsche kust waait een krachtige Zuidelijke wind met zwaar bewolkte tot betrokken hemel. In Noord-Scandinavië valt aan de ach terzijde van de aftrekkende depressie nog hagel en sneeuw. In het hooge drukgebied is de wind meest zwak met lichte bewolking en in sommige gebieden ochtendnevel. De hooge Alpentoppen melden mooi helder weer met temperaturen van 5 tot 10 graden vorst. In Zuid-Scandinavië nam de vorst toe, uit Frankrijk België en het Zuiden van on's land trok zij zich grootendeels terug. Overigens daalde op het vasteland van West-Europa de temperatuur hedennacht weer tot onder het vriespunt met matige vorst in Zuid-Duitsch- land. Verwacht wordt, dat de Oceaandepressie haar invloed geleidelijk meer naar het Oosten zal uitbreiden, zoodat in onze omgeving de Zuidelijke wind in kracht zal toenemen, ook de bewolking zal waarschijnlijk toenemen, neerslag van beteekenis wordt echter nog niet verwacht. De temperatuur zal geleidelijk blij ven stijgen, zoodat voor vannacht geen vorst van beteekenis meer te wachten is. BAROMETERSTAND Vorige stand 771 m.M. Stand van heden 771 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 0.21 uur; n.m, 12.48 uur. Strand berijdbaar van 5.3010.45 uur. Belangrijke telefoonnummers i Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. VAN TOEGEPASTE KUNST DEMONSTRATIE op draaischijf door W. STUURMAN elke Woensdag en Zaterdagmiddag van 26 Februari tot 19 Maart in de toonzalen der Firma 1. A. BOSKAMP Zn. te Overveen. Opening Zaterdag 26 Februari n.m. 3 uur door: PAUL BROMBERG met een causerie over de noodzakelijkheid van goede voorwerpen in ons interieur. (SM Ceramiek W. Stuurman. Leka-voor- werpen, ontw.: lansen van Galen uit ploegstoffen vervaardigd. Wij raden U aan vooral bij de opening aanwezig te willen zijn (Adv. Ingez. Med.) Jaarvergadering H. V. G. B. In hotel „De Leeuwerik" werd de algemeene jaarvergadering van de Haarlemsche Zwem en Poloclub H.V.G.B. gehouden. Te kwart over acht opende de voorzitter de heer J. Bongertman Sr., de bijeenkomst. Hij veroordeelde het op de spits drijven van de zwemprestaties. De voorzitter acht het on juist, dat kinderen van elf jaar dag in dag uit een zwaar trainingsprogramma moeten afwerken. Het zwemmen moet voornamelijk uit een hygiënisch oogpunt gepropageerd wor den. In den vrijen tijd moet het zwemmen als ontspanning en lichaamsontwikkeling ibe,- oefend worden er moet niet naar .recordjage- rij gestreefd worden, zoo eindigde hij. Bij de behandeling van de ingekomen stuk ken werden de eventueele tocht van H.V.G.B. naar Verviers besproken. Een voorstel tot uitbreiding van het bestuur tot zeven leden werd aangenomen. Als afge vaardigden naar de vergadering van den Kring Haarlem werden de heeren A. H. Goe- dings en J. Rol Sr. benoemd, terwijl als afge vaardigde naar de vergadering van den Kring Noord-Holland de heer L. Brunt gekozen werd. Hierna volgden jaarverslagen van den algemeen secretaris, den penningmeester, den polosecretaris en den zwemsecretaris. Een woord van hulde werd gebracht aan den heer J. Vermeer, over de wijze waarop hij in het afgeloopen jaar de finanoieele belangen van H.V.G.B. behartigd had. De algemeen secretaris verklaarde, dat hij in de laatste maanden weer optimistischer geworden was, wegens de betere opkomst op de oefenuren en den vooruitgang van de prestaties der zeventallen en wel in het bijzonder van het eerste zevental, dat momen teel de leiding in zijn afdeeling heeft. Het bestuur werd als volgt gekozen: J. Bongertman Sr.. voorzitter; L. Brunt, vice-voorzitter; J. Vermeer, penningmeester; J. Schouw, secretaris; F. Keerwolf, A. Boeree en A. H. Goedings, commissarissen. In de polocommissie namen de heeren J. Rol Sr., A. Boeree en J. Bouwer zitting. In de zwemcommissie werden gekozen de heeren J. Schouw, J. Bongertman Sr. en K. Bongert man. Na de rondvraag werd de vergadering te elf uur gesloten. Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! Als U geen raad meer weet van de rheuma tische pijnen, alles reeds hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts, Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG (Adv. Ingez. Med.) DICKENSMARKT. Het Dickensmarktcomité. deelt ons mede, dat de netto opbrengst van de Dickensmarkt ruim 3200 bedraagt. Alle prijzen van de verloting zijn op één na afgehaald, uitgezonderd de schemerlamp, die op no. 57 viel. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.96 3/4. Berlijn 72.30. Parijs 5.82 1/4. Brussel 30.34%. Zwitserland 41.53. New-York 1.78 25/32 12 uur: Londen 8.96 3/4. Berlijn 72.30. Parijs 5,82%. Brussel 30.34%. Zwitserland 41.53. Kopenhagen 40. Stockholm 46.20. Oslo 45.05. New-York 1.78 3/4. Praag 6.28 Italië: a. vrije lire 9.47%; b. reislire 8.60; c. bankpapier 7.25. - - - BENNEBROEK. Een grootsch gevierd jubileum. Dr. P. van Aalst, lid van het Hulcligingscomité, wenscht mr. K. J. G. baron van Hardenbroek geluk. Gisteren herdacht de burgemeester van Bennebroek het feit, dat hij gedurende 12% jaar het burgemeestersambt van Bennebroek bekleedde. Door de oprichting van een comité tot hul diging van Mr. K. J. G. Baron van Harden- broek had de bevolking reeds uitdrukking ge geven aan haar wensch om dezen dag niet on opgemerkt voorbij të laten gaan. Overal wap perden.de vlaggen. Talrijke bloemstukken wer den in den loop van den dag ten huize van den jubilaris bezorgd. Des middags hield de burgemeester een re ceptie, welke door velen bezocht werd. O.m. merkten wij op Jhr. J. P. W- van Doorn, burge meester van Heemstede, Jhr. A. van de Poll, weth. en den beer N. Vos, gemeente-secretaris, dé héér J. Reinders Folmer,terwijl ook de oudste ingezetene der gemeente, de heer War- menhuizen er prijs op' stélde den, burgemees ter persoonlijk met zijn jubileum te feliciteeren De jubilaris gaf te zijnen huize een diner voor de raadsleden en oud-raadsleden, die tij dens zijn ambtsperiode zitting in den gemeen teraad gehad hebben. Des avonds werd hem een serenade ge bracht door de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid". In café „Oud Berg en Dal" had daarna de officieele huldiging plaats. De rijkelijk met groen en bloemen versierde zaal bood nauwe lijks plaats aan. alle genoodigden. Alle te Ben nebroek bestaande vereenigingen, corporaties en colleges hadden hun afgevaardigden ge zonden zoodat de geheele gemeente verte genwoordigd was. Nadat te ruim half negen de jubilaris met zijn gezin en familieleden feestelijk was bin nengeleid en door de aanwezigen was toege zongen, nam de voorzitter van het comité, de heer J. F. van Lierop het woord. In een uitvoerige rede schetste spr. de 12% jaar, die voorbij zijn gegaan. U kwam, aldus spr. in een gemeente in opkomst. Het was dan ook geen wonder, dat U in de eerste raads vergadering, welke door U werd gepresideerd,- aan de orde stelde het ontwerpen van een uit breidingsplan, welke taak geen gemakkelijke bleek doordat eenerzijds de bouwexploitanten geen al te tegemoetkomende houding aanna men en anderzijds de commissie inzake uit breidingsplannen haar eischen stelde. Spr. is den jubilaris dankbaar namens alle gemeentenaren voor alles wat hij in zijn ambts periode voor Bennebroek heeft gedaan. Dat de crisis verhinderde, dat uitvoering kon wor den gegeven aan tal van noodzakelijke wer ken kan hij niet helpen. Jaarlijks is ongeveer f 24.000 benoodigd voor ondersteuning van werkloozen en armlastigen en dat Bennebroek desondanks nog steeds een gezonde gemeente is- danken wij allereerst aan de leiding van den jubilaris. Nu toch alle or ganisaties hier vereenigd zijn, wil spr. meteen van de gelegenheid gebruik maken om dege nen, die zeggen „er kon toch nog wel eens wat meer gebeuren" erop attent te maken dat wanneer eenerzijds gestreefd wordt naar zoo laag mógelijke belastingen er aan den anderen kant, zeker in deze slechte tijden, vele wen- schen .onvervuld moeten blijven. Met 'de bede, dat God de tweede periode van het burgemees terschap moge zegenen, zoowel ten opzichte van zijn gezin als van Bennebroek besloot spr. zijn luid toegejuichte rede. Ook Mevrouw van Hardenbroek liet spr. dee- len in zijn dankwoord. „Als wij in uw man de burgervader zien, zien wij in U de burgermoe der, die steeds haar man tot steun is en een open oog heeft voor alle leed en nood in arme gezinnen. Hij sprak zijn dank uit namens alle werkloozen en hulpbehoevenden, die op dezen dag zoo'n heerlijk feestgeschenk mochten ont vangen. Hoewel spr. wist, dat de burgemeester niet van huldigingen houdt bleek toch de burgerij eensgezind in den wensch om op deze dag een blijvend geschenk aan te bieden. Spr. over handigde daarna den jubilaris een zeer fraai uitgevoerd album, bevattende talrijke foto's van oud- en nieuw Bennebroek en voorzien van de namen van allen, die aan deze huldi ging hebben medegewerkt. Mevr. van Harden broek werd hierna een prachtige bouquet over handigd door een dochtertje van den ge meente-secretaris. Hierna was het woord aan wethouder P. J. Smit, die gewaagde van de prettige samenwer king, welke steeds, ondanks sommige mee- ningsverschillen, in het college van Burge meester en Wethouders heerscht. Spr. zei, dat het devies van den burgemees ter in zijn wapen „Steeds dezelfde" in wer kelijkheid inderdaad wordt hooggehouden. Spr. wenschte den burgemeester en zijn fa milie nog vele gelukkige jaren in Bennebroek, en hoopte, dat de verstandhouding onderling steeds dezelfde aangename mag blijven. Namens den Raad sprak de heer Dubbis, als oudste lid in jaren, enkele woorden. Tal van. sprekers voerden hierna nog het woord t.w.: de heer C. Vis, als oud-raadslid; Ds. Lekkerkerker namens alle colleges der N. H. Gemeente; Pastoor L. Wolf namens het katholieke deel van Bennebroek, de gemeen te-secretaris, C. Bregman namens ambtenaren en gemeente-personeel, Dr. A, J. de Blinde; Mej. Meijer; de heer Lafeleur; J. Lensen; R. B. Lommerse; W. F. van Waver en; J. Vleming, namens re afd. Kennemerland van den Alg. Politiebond; H. A. van Waver en; C. Hazebroek; F. G. Lommerse; de heer van der Steen; P. van der Meer en Mej. de Graaf, namens de Chr. Meisjesvereeniging „Eben Haezer". In zijn dankwoord gewaagde de burgemees ter van overdrijving door alle sprekers. Des niettemin voelde hij zich gestreeld door de vele blijken van hulde en dank, Het grootste .genoegen is echter voor hem de algemeene spontaneïteit, waarmede alle lagen der bevol king hun hulde hebben willen brengen. Gods dienst noch politiek, rijkdom noch armoede hebben, aldus spr. ooit invloed gehad op het nemen van besluiten. Doordat hij allerwegen steeds medewerking mocht ondervinden bij zijn streven om het algemeen belang te dienen is zijn burgemeesterschap geen taak maar een genoegen voor hem geworden. Spr. verklaarde dan ook dat noch zijn echtgenoote, noch hij zelf er ooit aan hebben gedacht het kleine Bennebroek te verlaten. Alleen spijt het hem dat hij de gemeente niet tot grooteren bloei heeft kunnen brengen. Spr. dankte daarna in het bijzonder zijn on volprezen wethouder J. F. van Lierop die, zon der prijsgeving van eigen meening met hem heeft samengewerkt op een wijze, die niet te verbeteren is. Daarvoor is Bennebroek hem dank verschuldigd. Verder bracht spr. dank aan alle ambtenaren en gemeente-personeel, In het bijzonder aan den lsteiï ambtenaar C. Loeff, die in de eerste moeilijke jaren hem tot zoo'n grooten steun is geweest. Wat den gemeente-secretaris betreft merkt spr. op, dat hij te pas en te onpas door ieder een met allerlei wordt lastig gevallen in de eerste plaats door spr. zelf. Met den wensch, dat voor Bennebroek betere tijden mogen aanbreken, en dat allen hun ge zamenlijke krachten zullen inspannen om dat te bereiken, hetgeen in de afgeloopen 12% jaar onbereikbaar was, besloot spr. zijn rede. Het verdere deel van dezen buitengewoon ge slaagden huldigingsavond was toevertrouwd aan den bekenden humorist Louis Noiret, die met zijn geestige liedjes de zaal lachkrampen bezorgde. De avond werd besloten met een ge zellig bal. HEEMSTEDE VERDACHT VAN RIJWIELDIEFSTAL. In December van het vorig; jaar is bij de politie te Heemstede aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel uit de rijwielstalling van het Gem. Badhuis aan de Postlaan. Als verdacht hiervan is thans door de politie aangehouden de 16-jarige H.S. te Haarlem mermeer, die bekende het rijwiel te hebben ontvremd en voor zich zelf te hebben gebruikt. Het rijwiel is in beslag genomen. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. GEEN VOORRANG VERLEEND. Donderdagmorgen omstreeks 7.15 uur heeft op den Heerenweg hoek Laan v. Rozenburg een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe auto, bestuurd door den Haarlemmer R. R„ die op den Heerenweg in de richting Haarlem reed, en den 21-jarigen wielrijder H. B. v. P. uit Heemstede, die van de Laan v. Rozenburg kwam en links af den Heerenweg wilde op rijden. Laatstegnoemde keek daarbij niet uit en werd op dit kruispunt door de auto aan gereden en tegen den grond geworpen. Door de gladheid van den weg werd de wielrijder nog een eind voortgeschoven. Met dezelfde auto is het slachtoffer naar het Diaconessen- huis te Haarlem vervoerd, waar hij ter ver pleging is opgenomen. Hij heeft 'n lichte hër- sensschudding. De aanrijding is aan den jon gen zelf te wijten, daar hij bovendien geen voorrang heeft verleend. BRAND IN EEN AUTO Donderdagmiddag omstreeks 5.30 uur is in 'n tuin aan den heerenweg een luxe auto plot seling in brand gevlogen, tengevolge van zelfontbranding in de carburateur. De brand is door den inzittende en omwonenden met zand gebluscht. Geen persoonlijke ongelukken. De brandweer die ter plaatse verscheen be hoefde niet op te treden. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. C. Schoch—baronesse Mackay, dochter. Getrouwd: J. H. G. Terra en D. Chr. Mooije- kind; J. H. van Dijkman en G. D. Mooijekind; A. van der Mooren en H. P. van der Mije. Overleden: J. P. C. Ham 69 j. overleden te Haarlem; B. Alberts 64 j. overleden te Am sterdam; J. W. F. van der Valk, 6 j.; M. H. Hannink, 71 j., echtg. van W. F. van Campen,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2