Duitschland's Luchtwapen THIJS IJS EN KWEK-KWAK Von Ossietzky's Nobelprijs. Goering over: Zinspeling op Hitler's Rijksdagrede RADIO WOENSDAG 2 MAART 1938 HÏ'AEEEM'S DAGBEAD 4 „Geen parade-instrument voor den vrede, maar het scherpste oorlogs-instrument De Duitsehe rijksminister van Luchtvaart, generaal veldmaarschalk Goering heeft Dinsdag bij de feestelijkheid ter gelegenheid van den „Dag- der Luchtvaart" in de eere zaal van het rijksluchtvaartministerie een redevoering uitgesproken, waarin hij begon met een historischen terugblik op de Duit sehe militaire en civiele luchtvaart, de daden van de Duitsehe vliegers tijdens den wereld oorlog en het streven van de Deutsche Luft hansa om den vliegersgeest wakker te hou den na het verdrag van "Versailles. Van het begin der nationaal socialistische beweging was men er van overtuigd, dat be- behalve een nieuw leger ook een nieuw lucht wapen in het leven moest worden geroepen, verkapt in den aanvang, aangezien Duitsch- land nog te zwak was. In dien tijd van den opbouw van het luchtwapen was Duitsch- land ibereid onderhandelingen over ontwape ning te voeren. Deze onderhandelingen zijn mislukt. Duitschland had toen den plicht zoo snel mogelijk een luchtwapen op tê bouwen. De 15de Maart 1936, waarop Hitier de ge- heele weermacht vrij gemaakt heeft, was de mijlpaal. .Sindsdien zijn de productie- en onderzoek- inrichtingen weergaloos uitgebreid en is de industrialisatie van de luchtvaart geweldig opgevoerd. Voortgaande zette Goering uiteen, dat het luchtwapen nog jong is. Spreker wenscht dat het eeuwig, jong zal blijven en de nauwste verbondenheid met het volk en voorbeeldige kameraadschap zal handhaven, opdat het een garant van den Duitschen vrede zal zijn, „Wanneer echter eenmaal bevel tot inzetten der krachten gegeven wordt", aldus Goering, moet het wapen de schrik der vijanden, wor den, dan zal er niets meer zijn, dat afschrik ken zal van een voorbehoudloos er op los slaan. „Het beste materiaal niet goed genoeg". De hindernissen zouden overwonnen wor den, waar zij zich zouden voordoen. Behalve koenheid en doortastendheid moet echter ook geëischt worden: hoogste prestatie van het onderzoek, van de ontwikkeling der in dustrie met al haar vertakkingen. Voor het Duitsehe luchtwapen, waarvoor de beste menschen moeten worden opgeleid, kan slechts het beste materiaal goed genoeg zijn. Het onderzoek heeft slechts ten doel de waarde van het luchtwapen steeds weer tot het hoogste op te voeren. Vervolgens riep Goering de Duitsehe arbei ders op onvermoeid in de fabrieken te wer ken, want „het werk aan het zwaard der na tie is een eer voor hem". Het luchtwapen moet er zich echter te al len tijde ook van bewust zijn, dat het een eenheid moet vormen met de beide andere zusterwapens, die gelijke rechten hebben en even belangrijk zijn. In den hoogsten steun aan de zusterwapens moet het luchtwapen zijn hoogsten roem vinden. Bovendien moet een ieder zich er van bewust zijn, dat in dit nieuwe Duitsehe luchtwapen geen parade instrument voor den vrede is geschapen, maar liet scherpste oorlogsinstrument. Tenslotte verklaarde Goering: „Wanneer de Fuehrer in zijn Rijks dagrede die trotsche afrekening gaf en het trotsche woord uitsprak, dat wij niet langer meer zouden dulden, dat tien millioen Duitsehe volksge- nooten aan gene zijde der grenzen onderdrukt zouden worden, dan weet gij, leden van het luchtwapen, dat wanneer het moet zijn, gij voor dit woord van den Fuehrer moet instaan tot het uiterst.e. Trotseh, dat de Fuehrer in zijn gedenk waardige redevoering toen voor het geheele volk uitgesproken heeft, dat het vaderland Sabotage in Engeland „amateurswerk". De meening te Londen. Ten aanzien van de sabotage, die gepleegd is op de vliegtuigen van de Farrey fabrieken te Heton Moor, zijn officieele kringen te Londen van oordeel, dat het hier de daad van „ama teurs" betreft. Iemand, die slechts een elemen taire kermis van vliegtuigen heeft, zou gemak kelijk veel aanzienlijker schade hebben kunnen aanrichten. VERMIST ENGELSCH BOMBARDEMENTS VLIEGTUIG ALS VERLOREN BESCHOUWD. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat de pogingen tot opsporing van het vermiste Vickers-Wellesley-bombarde- mentsvliegtuig geen resultaat hebben opgele verd, zoodat het toestel met de drie inzitten den als verloren moet worden beschouwd. Hulp voor de afgedreven Russische visschers. Vliegtuigen en schepen ïn actie. Het Russische persbureau Tass meldt, dat met kracht wordt gewerkt aan de redding van de visschers, die 19 Februari j.l. door een he- vigen storm naar volle zee zijn afgedreven. De vlieger Kazakof heeft het schip Medvejo- nok den weg gewezen naar elf visschers, die zich op een ijsschots bevonden. Andere vlieg tuigen hebben den ijsbreker Kaspii den weg gewezen naar 98 visschers en honderd paarden. In totaal zijn ruim honderd visschers en 103 paarden gered. thans beschermd wordt door een uitmun tend luchtwapen, trotseh, dat thans de Fuehrer zelf het rechtstreeksche opperbevel over onze weermacht op zich genomen heeft, zijn wij ook in dezen trots vex-plicht te allen tijde bereid te zijn om op te treden ter be scherming van het vaderland. Wanneer wij ook als Duitschers, wanneer wij ais menschen hartstochtelijk den vrede wenschen, als wapen zijn wij er op gebrand den Fuehrer door het hoogste inzetten van krachten onzen dank te toonen en den Fuehrer en het volk te bewijzen, dat het luchtwapen, ten spijt van alle tegenstanders, onoverwinnelijk Is". Eni Lord Arnold verlaat de Labour- party. Lord Arnold deelt mede, dat hij uit de La- bourparty is getreden op grond van verschil van meening over de buitenlandsche politiek der partij. Lord Arnold was een intiem persoonlijk vriend van Ramsay MacDonald. Hij heeft in de Labour regeeringen van 1924 en 1929 min der op den voorgrond staande functies be kleed. R u slaand Onzekerheid over het lot van maarschalk Jegorof. Volgens berichten uit buitenlandsche bron zou maarschalk Jegorof, die eenigen tijd ge leden spoorloos was verdwenen, gearresteerd zijn en vervolgens naar het Verre Oosten zijn gestuurd. Dit gerucht is ook te Moskou in omloop, doch het is even oncontroleer baar als alle andere geruchten van dezen aard, zooals het gerucht, dat generaal Klei- ber, de chef der internationale brigades in Spanje, te Moskou zou zijn aangekomen, waar hij een onderhoud zou hebben gehad met Soen Fo. Hij zou later naar China zijn vertrokken. Het eenig waarschijnlijke feit is, dat maarschalk Jegorof in ongenade is ge vallen. Voorts zijn geruchten in omloop, dat de generaals Dybenko en Bielo onderschei- delijk opperbevelhebber van de legerkringen Leningrad en Wit Rusland, uit de gratie zou den zijn, DmitscMaEid. meerd, dat het Duitsehe volk de plaats ver krijgt, welke het onder de Afrikaansche zon toekomt. I-Iet eene, zoowel als het andere is een voor beeld van de soliditeit, die de cultuurvolken moet vereenigen en waarmede Duitschland en Italië boven hun eigen behangen uit de be langen van den vrede in Europa dienen. In deze gemeenschappelijkheid der opvattingen ligt de basis der Italiaansch-Duitsche politieke samenwerking". Von Ribbentrop met Hitler naar Rome. Politieke kringen te Berlijn bevestigen, dat op het oogenblik nog geen plannen bestaan tot een reis van Von Ribbentrop naar Londen, te meer niet, daar de minister zeker Hitier vergezellen zal op zijn reis naar Rome. Het plan van een reis naar Londen is echter niet opgegeven. De houding der Duitsehe regeermg ten aan zien van nieuwe diplomatieke besprekingen zal, zoo voegt men hieraan toe, in overeen stemming zijn met de laatste verklaringen van Hitier voor den Rijksdag, waar hij verklaarde, dat de internationale atmosfeer nog niet op gehelderd is en de moeilijkheden, die een werkelijk vertrouwen-, tusschen de staten in den weg liggen het verkieslijk maken, dat di plomatieke nota's gewisseld worden in plaats dat uitgebreider onderhandelingen worden ge opend. Groote campagne van het Oosten- rijksclie Vacïerlandselie Front. Duizenden vergaderingen worden in het land belegd. Graaf Ciano komt op voor Duitsch land* s koloniale belangen.1 De Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, publiceert in het door den rijksleider voor de jeugd, Baldur von Schirach, uitgegeven tijdschrift „Wille und Macht" een artikel over de beteekenis van de as Berlijn Rome, waarin hij o.a, verklaart: „Duitschland begreep, terwijl de rest van Europa er naar streefde Italië te worgen, dat het voor Italië noodig was voor zijn zonen in Afrika een im perium te stichten. Italië heeft zijnerzijds vrij en openlijk de noodzakelijkheid geprocla De leuze is „Met Schuschnigg voor Oostenrijk". Van Zondag a.s. af zal naar het Neuiigkeits .Weltblatt meldt, het Vaderlandsche Front onder de leuze „Met Schuschnigg voor Oos tenrijk" over geheel Oostenrijk groote betoo gingen houden. Er zullen duizenden vergaderingen worden belegd tot in de kleinste plaatsjes. Als sprekers zullen optre den alle leden der regeermg en van het parlement, leiders van het Vader landsche Front enz. Donderdag zal de rijksboerenraad bijeenkomen, die de verdere houding van de boeren zal bepalen. Betoogingen voor Seyss Inquart. Het agentschap Havas deelt mede, dat Seyss Inquart gisteravond te Graz is aangekomen, waar hij werd verwelkomd door een natio- naal-socialistische delegatie. Hij begon direct besprekingen met vertegenwoordigers van de nationale en van de nationaal-socialisti- sche oppositie. Des avonds zijn ter eere van Seyss Inquart betoogingen gehouden. Laat in den avond hebben omstreeks 20.000 personen een fakkeloptocht gehouden ter eere van den minister. Zij droegen haken- kruisvlaggen mede. De minister heeft echter geweigerd een toespraak te houden. Incidenten deden zich niet voor. Op de middelbare scholen in Stiermarken, die onder toezicht staan van het ministerie van onderwijs, werd Dinsdag het onderwijs hervat. De scholen, welke onder toezicht staan van de Stiermarksche autoriteiten, zijn nog ge sloten. Boeren bewijzen hun troüw aan Schuschnigg. Te Linz hebben vertegenwoordigers dei- boeren in Opper Oostenrijk een belangrijke betooging gehouden ten gunste van de onaf hankelijkheid en souvereiniteit van Oosten rijk. De minister van landbouw, Mandorfer, sprak bij deze gelegenheid een redevoering uit, waarin hij o,a. verklaarde: „De Oosten- rijksehe boeren trekken niet graag de straat op, maar zoo .noodig, zullen zij er verschijnen om te bevestigen, dat Oostenrijk vrij en onaf hankelijk moet blijven." De betooging ein digde met een motie van vertrouwen in en onwankelbare trouw aan Schuschnigg, dien Mandorfer „een Oostenrijker van weergalooze getrouwheid" noemde. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Neem de tooverstaf, strijk hem over het hoofd.... neem wat suikereen paar aalbessen en Kwekkwakkwakkwekkwerkerdekwakkwekkwek kwek!! gilden de eenden, terwijl zij met een reuze vaart de kamer van Knotje binnenstoven. Sommige liepen, anderen vlogen door de kamer, zetten zich op het hoofd van de oude toovenares. -Help! Help!! gilde deze. Hoedepet, kom me toch helpen!!! Help!! Maar de eenden kenden geen medelijden en pikten haar op het hoofd, op de handen, overal, waar ze maar konden. Even later zette Knotje het op een joopen en kwam in de gang Hoedepet tegen, die haar achterna stormde. Die eenden, die eenden! schreeuwde hij, terwijl ook hij op zijn hoofd gepikt werd. Weg jullie, eenden! Maar de eenden gaven het niet op en Thijs «ir Kwek-Kwak stonden zich in de gang ziek te la,-£en. Achtervolgd door de eenden renden Knotje en Hoedepet de ga door en de trap af. Hoedepet rukte de deur openKnotje en de eenden hem achterna|ll Mooi, zei Thijs, dat is gelukt! 1 Raadsel der verdwenen sommen in proces te Moabit opgelost. Onjuiste beschuldigingen aan het adres der Gestapo. BERLIJN, 26 Februari 1938. (Van onzen correspondent.) O ABIT geniet weer internationale be langstelling, het wemelt er van bui tenlandsche correspondenten, bijna als ten tijde van het Rijksdagproces. Bij verschillende uitlatingen van getuigen in het huidige proces, dat zooveel belangstelling trekt, kijken onze Duitsehe collega's ons triom fantelijk aan, alsof ze zeggen wilden: wat blijft er nóg over van de verhalen, die in het buiten land zijn verspreid! In 1935 werd den dichter von Ossietzky de Nobelprijs voor den vrede toegekend, wat in Duitschland groote beroering verwekte. Von Ossietzky was in de dagen der Democratische Republiek tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens een „landsverraderlij k" arti kel in zijn communistische weekblad „Die Weltbühne". In het toekennen van den No belprijs zag nu het Derde Rijk meer de bedoe ling van een vijandige politieke demonstratie tegen Duitschland dan van een eereblijk voor het dichterswerk van Von Ossietzky. Karl von Ossietzky. Kort daarop is voor elk Duitsch staatsbur ger het verbod uitgevaardigd een Nobelprijs aan te nemen, met gelijktijdige instelling van een Duitsch instituut, dat dergelijke prijzen jaarlijks zal toekennen aan verdienstelijke volksgenooten. Buitenlanders zijn daarvan in bepaalde gevallen niet uitgesloten. Voor Von Ossietzky gold het verbod, niet omdat hem de prijs voor de uitvaardiging was toegewezen. Het zal „aan zijn beleefdheid" zijn overgelaten den prijs al dan niet aan te nemen. Er is in het buitenland beweerd, dat. de Gestapo Geheime Staatspolizëi het geld in beslag heeft genomen eri Von Ossietzky het niet kon krijgen. Maar nu is gebleken, dat een Ber- lijnsch advocaat met een volmacht van den dichter het geld in ontvangst genomen en grootendeels verduisterd heeft. Von Ossietzky, een idealist en een zeer goed hartig, onpractisch mensch. heeft den advo caat niet voor het gerecht gedaagd. De Gestapo was er achter gekomen en had or vooral we gens de beschuldigingen in het buitenland be lang bij den bedrieger voor den rechter te brengen en het kleine overschot ongeveer 16000 van de 103.000 Mark voor den dichter te redden. Gedurende een ernstige ziekte van haar man heeft mevrouw von Ossietzky den advocaat dr. Wannow diens volmacht weten te verschaffen. Die beiden hadden elkaar op 'n avond in een café leeren kennen door de onschuldige aanleiding, dat mevrouw von Ossietzky erg zenuwachtig had gevraagd, of zij er radio kon hooren. Toen iemand dr. Wannow haar vroeg, waarom zij zich daar zoo voor interes seerde, vertelde zij hem van haar verwachting met betrekking tot den Nobelprijs en dat ze hoopte dien avond het bericht te hooren, dat de prijs aan haar man was toegekend. Zij klaagde over haar armoede en over de ernstige ziekte van haar man. Dr. Wannow toonde, waarschijnlijk nog geheel onbaatzuchtig, de hartelijkste belangstelling. Even later verkon digde de luidspreker in het lokaal, dat de No belprijs voor den vrede den Duitschen dichter Karl von Ossietsky was toegekend. Later heb ben zij elkaar meermalen ontmoet en dr. Wannow hielp dikwijls mevrouw von Ossietzky met kleine bedragen uit de moeilijkheden. Haar man lag in het ziekenhuis en met dr. Wannow verdiepte zij zich in fantastische geldbeleggingen om uit het Nobelkapitaal de grootst mogelijke rente te trekken. Ofschoon zij had moeten weten, dat zij door een bank zeker en met weinig kosten in bezit van het geld had kunnen komen, verschafte zij Wan now de volmacht, het geld van Oslo te halen en zegde hem voor zijn moeite een belooning toe van 20.000 Mark! Dr. Wannow, die in een patentbureau een goede betrekking had, kon evenwel zelf niet gaan en stuurde de typiste van zijn chef naar Noorwegen. Tot haar ver bazing werd de dame in Oslo met hef'grootste wantrouwen ontvangen. Noorsche bladen be richtten, dat Von Ossietzky gestorven was, dat de dame met de volmacht een spionne was van de Gestapo en dat de handteekening van den dooden von Ossietzky was nagemaakt. Ten slotte heeft na eenig geschrijf tusschen Oslo en Berlijn de Kristiania-bank in Oslo het geld aan de Duitsehe dame uitbetaald en deze zond het telegrafisch naar Berlijn. Dr. Wan now nu de verdachte in het proces, dat zoo- velen naar Moabit' trekt Dr. Wannow liet zich voor zijn werk het overeengekomen hono rarium van 20.000 Mark uitbetalen, wat de voorzitter van de rechtbank hem ernstig ver weet. Maar hiervoor stond hij niet terecht. Hij had van den zwaar zieken dichter nog een alge- meene volmacht weten te krijgen om het overige geld voordeelig en zeker te beleggen. Hij leende verschillende bedragen aan vrien den in benarden toestand en stak 40.000 Mark in het wankele zaakje van een vereerde vrien din. Het was in het buitenland bekend, dat 't Von Ossietzky niet naar den vleeze ging, on danks den Nobelprijs en nu werd de Gestapo ervan beschuldigd, het geld, dat Von Ossietzky voor zijn pacifistisch werk als Nobelprijs was toegewezen, voor het Derde Rijk in beslag had genomen om er kanonnen voor te koopen. De Gestapo is allesbehalve een aardig vrijstertje. waarover men graag in de bres zou springen, als er van de kleine kwaad wordt gesproken, maar nu moeten we toch even meelachen met den ijzeren kolos, die beschuldigd werd von Ossietzky te hebben bestolen terwijl hij hem in werkelijkheid behoed heeft voor nog meer verlies door bedrog van zijn gevolmachtigde. I Interessant in het proces is verder nog het verhoor van von Ossietzky als getuige. Hij ziet er na zijn langdurige ziekte nog zwak uit, echter volstrekt niet als een gebroken man. Als de.voorzitter hem een stoel aanbiedt, zegt hij, liever te blijven staan. Hij zegt in zakelijke dingen weinig ervaren te zijn en daarom naar een geschikt persoon te hebben uitgezien, die voor hem de aangelegenheden met den Nobelprijs in orde zou maken Hij had de internationale eer der onderscheiding met den Nobelprijs niet willen afwijzen, hoe wel de politieke bijkomstigheden der heele aangelegenheid hem zeer bitter waren voor- gekomen-. De Voorzitter: „Kunt U ons dat nader ver klaren? Ik maak er U attent op, dat de verte genwoordigers der wereldpers hier zitten met gespitste ooren en pennen en uw woorden nauwkeurig noteeren". Getuige von Ossietzky: „Ik heb me afge vraagd: Ben je dien prijs waard, of is 't slechts een politieke demonstratie. Toen ben ik echter mijn leven nagegaan en hield mij voor niet geheel onwaardig, den prijs te aan vaarden". De Voorzitter: „Nu komt er nog een nieuwe onwaarschijnlijkheid bij de vele onwaarschijn lijkheden in dit proces, n.L: de getuige von Ossietzky was niet alleen de beschermeling der Duitsehe Geheime Staatspolizëi, hij vraagt zich zelf ook af, of hij niet slechts het object was eener politieke demonstratie". Dit zeide voorzitter meer voor de mannen met de gespitste ooren en pennen dan voor den getuige, die verder nog verklaarde, dat hij het grootste deel van den prijs had willen be steden voor liefdadige doeleinden. De manier, waarop zijn gevolmachtigde het deed voor zijn vrienden en vriendinnen heeft hij nooit kun nen goedkeuren. Het bleek, dat deze van het vertrouwen, dat von Ossietzky hem schonk en van diens onervarenheid in geldzaken schrome lijk misbruik heeft gemaakt. Het proces zal Woensdag worden voortgezet, de strafmaat in teresseert ons echter niet en de duisternis om de zaak „von Ossietzky" is door het reeds ver handelde voldoende opgehelderd. H, L. ENGELSCH VLIEGTUIG NIET BESCHOTEN. Het Japansche persbureau Domei meldt: Op 28 Februari werd gemeld, dat een vliegtuig van de Imperial Airways, ter hoogte van Hong kong door een Japansch oorlogsschip was be schoten. Uit een onderzoek is gebleken, dat het vliegtuig over een Japansch oorlogsschip vloog, dat echter niet geschoten heeft. De Japansche marine-autoriteiten hebben de aan dacht der Britsche autoriteiten te Hongkong gevestigd op het mogelijke gevaar, dat wordt veroorzaakt door het vliegen over Japansche oorlogsschepen. PROERAMMA DONDERDAG 3 MAART. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Omroepor kest en solist. 11.00 Knipcursus. 11.30 Het Om roeporkest. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.30 Piano en viool. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Pianovoor dracht. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Or gelspel. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian- orkest en soliste (in de pauze gramofoonmu ziek) 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Meededeelingen. Even tueel Gramofooninuziek. 8.15 Concertgebouw orkest .(in de pauze: interview). 10.30 Disco- nieuws. 11.00 Berichten ANP. Hierna Avro- dansorkest. 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KR,0-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand- wer kuurt je. 3.00 Pianovoordracht. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Solistenconcert. 6.45 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten. Enkrateia-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 8.15 Bidstond voor het Gewas. 9.45 Orgelcon cert (om 9.55 Berichten ANP)-. 10.45 Gymnas tiekles. 11.0012.00 Gramofoonmpziek. Na af loop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Het Arthur Dulay-kwintet. 12.50 Radiotooneel. 1.20 Gramofoonmiuziek. 1.402.20 Het Gershom Parkinigton Kwintet. 3.103.20 Causerie „Em pire Exchange". 3.35 Stedelijk Orkest Bourne mouth inmv. soliste. 5.05 Causerie „What is the use of psychology?". 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Al Collins en zijn dansorkest. 6.20 Be richten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Orgelspel. 7.40 Het Londensche Film-Symphonie-orkest. 8.02 Variété-programma. 8.50 Interview „The New Commonwealth". 9.20 Berichten. 9.45 Benny Frankel en zijn orkest, de Rhythm Brothers, en solisten. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 BBC Theaterorkest inmv. soliste. 11.35 Bert Firman en zijn orkest. 11.50—12.20 Dans muziek, (gr. pl.) RADIO PARIJS 1648 M. 7.50 en 9.15—9.40 Gramofoonmuziek. 10.40 qn 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Giardino-onkest en zang. 3.05 Pianovoordracht. 3.20 Zang. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 Operette-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 Erich Börschel's or kest. 8.50 Luitconcert. 9.20 Volksliederen con cert. 11.20 Omroeporkest. 12.35 Populair con cert. 1.35 Gevarieerd concert. 3.20 Bonner Ka merorkest. 5.35 Cello en piano. 6.30 Militair or kest. 8.20 Radiotooneel. 9,55—11.20 Militair or kest, mandoline-orkest, balalaika-orkest en de Stuttgarter Volksmusik. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Zang. 1.00 en 1.30 Omroepkleinorkest. 1.50 Vervolg zang. 2.00 —2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalon- orkest. 5.40 Zang en gramofoonmuziek. 6.50 en 7.23 Gramofoonmuziek. 8.20—11.20 Opera „La Tosca". BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek, 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Omroepdansorkest, 7.35 Gramofoonplater. 3 20 Omroeporkest (Om 9.20 Causerie) 10.30—11.20, Het Internationaal Strijkkwartet en soliste.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6