Kent U Indië? Piqué voor de lente Marie Walewska RADOX MENU VAN DE WEEK DONDERDAG 3 MAART 1938 HAAREEM'S DAGBEAD 10 Iels over de opleidingsschool voor maatschappelijk werk te Soerabaja IN deze rubriek hebben we al vaker een blik geslagen in de positie van de mo derne vrouw in Indië. We hadden het o.a. over het werk van verschillende Euro- peesche en Inlandsche vereenigingen, over het prachtige werk, dat in de laatste jaren gedaan wordt voor de opleiding van het dessa-meisje enz. enz. Een ander, zeer belangrijk, onderdeel van de rijpwording der vrouw in Indië zullen we van daag eens behandelen. We willen u. n.l. iets vertellen van de opleidingsschool voor maat schappelijk werk te Soerabaja, uitgaande van het Ned.-Ind Genootschap voor Philantropi- schen en Maatschappelijken Arbeid, welke on derwijsinstelling zeker in ons land en zelfs in Indië nog te weinig bekend! ten doel heeft, jonge meisjes te vormen tot sociale werksters. Een beroep, dat zeer goed blijkt overeen te komen met aard en aanleg van het Indische meisje uit alle bevolkingsgroepen (Europeesche, Javaansche of Chineesche) en dat, afgescheiden nog van de ideëele zijde, goede vooruitzichten biedt, omdat aan opge leide vrouwelijke sociale arbeidskrachten in Indië groote behoefte bestaat. Dit is u zult dat direct met mij meevoelen een geweldige voorsprong, dien het Indische meisje op het Hollandsche heeft: de betrek kingen staan nog in grooten getale voor haar open. De school is toegankelijk voor alle landaar den en gezindten. Van de candidaten die zich aanmelden wordt verwacht, dat zij zich uit op rechte overwegingen tot den socialen arbeid voelen aangetrokken. Om tot de school te kun nen worden toegelaten moeten zij bij voorkeur in het bezit zijn van het einddiploma eener H.B.S., 5 j. c., Middelbare Meisjesschool 5 j. c. of minstens het einddiploma H.B.S. 3 j. c. De leeftijd van de leerlingen wisselt van 18-30 jaar; de marge is dus zeer ruim genomen. Nu iets over het leerplan, natuurlijk, „in vogelvlucht". Het omvat drie studiejaren en is hoofdzakelijk ingesteld op de sociale weten schappen. Het leerplan is verdeeld in 4 ge deelten, n.l.: de algemeen-oriënteerende, we tenschappelijke vakken; de sociaal-ethische vakken, noodig als wetenschappelijke grond slag voor socialen arbeid; de methoden en or ganisaties van verschillende takken van so cialen arbeid; de techniek van de verschillen de vormen van socialen arbeid. De theoretische opleiding wordt afgewisseld met practischen arbeid, die plaats heeft in daarvoor geëigende sociale instellingen, die door de leiders der inrichtingen voor de leer lingen der school welwillend zijn opgesteld. Aan die inrichting wordt naast de eigenlijke beroepsvakken o.a. onderwijs gegeven in: op voedkunde, zielkunde, geschiedenis, land- en volkenkunde, godsdienstwetenschap, staats inrichting, sociale economie, psychiatrie, cri minologie, sociologie, statistiek, biologie, ver bandleer, huishoudkunde, handwerken, fröbe len, muziek, woninginrichting, tuinbouwken- nis, boekhouden, administratie, stenografie, machineschrijven enz. U ziet: een veelomvattend leerplan, dat ik enkel even uitvoerig naar voren bracht om u te doordringen van het feit, dat deze opleiding maar niet „een onderonsje voor Inlandsche meisjes" is, maar kan wedijveren met de aller beste scholen voor maatschappelijk werk in EuroDa en Amerika Alle meisjes die de school bezoeken moeten van tevoren een bepaalde rich ting kiezen, waarin haar opleiding zal gaan. Zoo kan men bijv. worden opgeleid tot maat schappelijk werkster, als assistente in de op voedingsgestichten en weerinrichtingen, amb- tenaresse bij het Pro-Juventutewerk, leidster van vacantie-kolonies, assistente of leidster van jeugdorganisaties, directrice van een meis jes-internaat, assistente bij een consultatie bureau, leerares voor kinderverzorging en op voeding, assistente bij het medisch-hygiënisch schooltoezicht, informatrice bij de Armenzorg, ambtenaresse bij de Overiieids-armenzorg, as sistente bij de Zedenpolitie of een Voogdijraad, directrice van een tehuis voor werkende vrou wen, assistente eener volksbibliotheek of open bare leeszaal, leidster van een maatschappe lijk consultatiebureau, ambtenaresse bij so ciale instellingen van Gouvernement en Ge meente, assistente bij het reclasseerings- en gevangeniswerk enz. enz. (ik doe slechts een greep). Het Ned.-Ind. Genootschap voor Phi- lantropischen en Maatschappelijken Arbeid hoopt met deze betrekkelijk nieuwe opleiding (begonnen in 1933) te bereiken dat Indië in de naaste toekomst de beschikking zal hebben over een degelijk opgeleid keurcorps maat schappelijke werksters. En dit is gezien het. ontstellend gebrek aan arbeidskrachten op dit gebied wel zeer noodig. En voor de Europee sche ouders is het een uitkomst dat hun doch ters thans een zoo degelijke opleiding kunnen ontvangen zonder dat uitzending naar Holland noodig is. En opleiding, die niet alleen een goede toe komst biedt, maar waaraan ze ook ingeval van een huwelijk haar leven lang iets hebben! R. JS^Êwm^ece EEN NIEUWE JAS Als Peeperkorn Uw klee ding chemisch reinigt, blijft ze prachtig in model. En de stof wordt niet slap, want het apprêt blijft behouden. Als U even opbelt geven wij 5°/o korting. Aan de zaak bezorgd10°/o korting. HEEMSTEDE Telef. 28890 fA'dv. Tv ties Med.) Niets staat zoo kittig en frisch op een donker japonnetje Nu Februari reeds zooveel bizonder heerlijke lentedagen heeft gebracht, moeten we terdege op onze hoede zijn, wil het voorjaar, dat straks aan alle kanten uitbreekt en plotseling mis schien in vollen bloei staat, ons niet onvoorbe reid vinden! Onze modeteekening geeft dit keer een reeks „overgangsjaponnetjes", donker van tint, maar met een wit toetsje, dat reeds zomersche ge dachten oproept. Piqué is als garneering buitengewoon ge schikt; u ziet het hier toegepast op vier ver schillende costuumpjes, n.l. (v. 1. n. r.): Elegant japonnetje van donkere wollen stof. De hooge puntige taille is bizonder nieuw. Het lijfje wordt van voren gesloten met drie piqué strikjes, die ook de korte mouwtjes sieren. Eenvoudig, jeugdig kleedend jurkje van wol len mousseline met raglan- mouwen en licht gedrapeerden rok. De grappige piqué-lintjes op de schouders vormen de .eenige versiering. Daarnaast een practisch voorjaars-costuum- pje, bestaande uit een zeer modern jasje zon der kraag of revers, waaronder een keurig wit piqué plastron wordt gedragen met een hoog colletje en „manlijk" aandoend strikje. Het geheel zal, gedragen bij een donkeren rok, een uiterst correct effect maken. En tenslotte een echte jongemeisjes-jurk, waarbij kraagje en mouwopslagen van wit piqué zijn. Een rand piqué is eveneens aange bracht langs de sluiting van voren, die voor zien is van picpac-knoopen met wit piqué randjes. TRANEN ALS SCHOONHEIDSMIDDEL. De Aimerikaansche schoonheidsspecialist Shuttlewigh heeft uitgemaaktdat huilen niet, zooals we altijd gedacht hadden, leelijk maakt, maar integendeel mooi. Door de spierbewegingen bij het huilen en door de tranen, die langs 't gezicht stroomen en nóg nuttiger met een zakdoek in de huid worden gewreven, heeft een degelijke ge zichtmassage en reiniging van de huid plaats, waar geen crèmes en lotions tegenop kunnen zegt de heer Shuttlewigh. En hij voegt er, als uiting van echte mannensolidariteit aan toe: voortaan behoeft geen echtgenoot zijn vrouw meer een nieuwen hoed te geven uit vrees, dat het ongestild verlangen naar de nieuwste creaties zich zal baanbreken in een stroom van tranen, die haar schoonheid zul len vernietigen. De verstandige man zal voortaan zeggen: „huil maar eens flink uit kind, 't komt je schoonheid ten goede. En wat dat nieuwe hoedje betreft: dat heb je nu heelemaal niet meer noodig, want zelfs met een hoed van 't vorige jaar ben je nog veel mooier dan alle anderen. Als je je tranen maar zoo nu en dan eens den vrijen loop laat! Huisvrouwen-Jaarfeest Ik maak schoon Jij maakt schoon f— Zij maakt schoon rWii maken schoon Jullie maakt schoon Zij maken schoon Maar wij zijn moderne vrouwen, dus wij praten er niet tot in het oneindige over, zoo als een vorige generatie misschien wij zien het. En daarvoor is het niet eens noo dig, dat wij zulke puikbeste oogen hebben, want van alle balcons, uit alle ramen en in alle tuinen hangen beddegoed en kleeden te luchten. Wij h o o r e n het ook, want zelfs al waren wij stokdoof, dan zou het wellustige geklop dat van achter en naast de huizen weerklinkt, ons toch heusch nog wel bereiken. Wij hooren het aan nog andere dingen ook, namelijk aan de typische schoonmaak- termen, die elf maanden lang zorgvuldig in ons brein zijn weggestopt, maar die de twaalfde maand zoowaar vanzelf weer voor den dag komen. Als daar zijn: De gordijnen zijn compleet poetslappen. Wolken stof kwamen er uit het vloer kleed. Wat boffen we met het weer voor het beddegoed! -Ik wil voor Paschen „schoon" zijn. Voor de schoonmaak: Ik wil me dit jaar niet haasten, anders ben ik met de Paaschdagen net doodmoe. Tijdens de schoonmaak: Vandaag de zolder, morgen de logeerkamer, overmorgen de badkamer, de volgende week de slaapka mers en de trap, dan zijn we boven in twee weken klaar! Na de schoonmaak: Ik kan niet meer! Nog een serie termen van de heel erg keurigen: Sluit de logeerkamer goed af, nu ze schoon is, anders wordt ze maar weer vuil. Leg vooral den linnen looper op de trap, anders wordt de andere vuil. Bedek den keukenvloer maar met kran ten, dan blijft hij langer schoon. Nee, nu geen kindervisite, het huis is net zoo schoon en frisch. Maart is de schoonmaakmaand bij uitne mendheid, en de schoonmaak zelf is net zoo goed een uiting van het naderende voorjaar ais de sneeuwklokjes en crocussen in den tuin, of als het warme zonnetje bij helder weer. Als de eerste dagen van de maand zonnig zijn, zooals deze eerste Maart het ge val was, dan is er geen houden meer aan, dan verspreidt de schoonmaakbacil zich met blik semsnelheid zeker driekwart van de Neder - landsche huisvrouwen wordt er mee geïnfec teerd en de zegetocht van emmer en dweil, zeep en boenwas, luiwagen en stofzuiger is niet meer te stuiten. Maar naar buiten doen we er erg onver schillig over, wie praat er nu nog in dezen tijd over de schoonmaak! Wij zijn immers moderne vrouwen, de schoonmaak was een geliefd onderwerp voor onze moeders en onze grootmoeders. Maar al praten wij er dan niet meer over, wij doen er wel aan mee, nu, èn óf! E. E. J.—P. RECEPTEN. Zandkoekjes. Benoodigdheden: 2 ons bloem, V/2 ons bo ter. 1 1/4 ons basterdsuiker, zout, Vs ei. De bloem in een kom doen, gezeefde suiker en zout toevoegen. De boter in de massa met twee mesjes klein snijden, dan het deeg met de hand doorkneden tot men een soepele bal heeft, die niet kleverig mag zijn. Deze door bloem wetelen en uitrollen tot Vz c.M. dikte. Hiervan koekjes uitsteken met een uitsteek vormpje of glas, ze op het blik leggen, dat met bloem bestoven is en in pl.m. 20 minuten gaar en bruin bakken. "Voor citroenkoekj es roert men de geraspte schil van een Va citroen door het deeg. Voor kruidkoekjes neemt men in- plaats van basterdsuiker, licht bruine suiker en voegt aan het deeg toe 2 theelepels ka neel, 1 theelepel nagelgruis en 1 theelepel geraspte nootmuskaat. zz Nu op het oogenblik de film .Marie Wa lewska" in Haarlem draait met Greta Garbo in den titelrol en Charles Boyer als Napoleon, is het wel aardig eens wat meer te vertellen van deze schoone Poolsche, die zooveel heeft beteekend in het leven van den grooten keizer, ja zelfs naar men zegt, de eenige vrouw is ge weest, die de keizer werkelijk heeft liefgehad. Hun eerste ontmoeting schijnt zeer roman tisch geweest te zijn, tenminste volgens de gegevens van Frédéric Masson, kenner van het leven van Napoleon bij uitnemendheid. Marie vereerde den keizer als een god en haar vurigste wensch was hem spoedig eens te zien. En zij kreeg die kans toen Napoleon in 1807 met zijn reiswagen van Poltusk naar Warschau reed en er bij de poort van Blonje van paarden moest verwisseld worden. Het was echter slechts een vluchtige ontmoeting. Eenmaal in Warschau werden er veel groote feesten gegeven ter eere van den keizer en zijn officieren. De gravin Walewska en haar veel oudere echtgenoot bezochten deze feesten slechts sporadisch.. Maar het bal, dat Prins Poniatowski gaf en waar den keizer zelf zou komen, moesten zij wel meemaken. Een prachtige zaal, schitterende gala-uni formen der officieren en flonkerende juweelen der dames en tusschen dit geschitter van den Poolschen adel een jonge vrouw in een een voudig avondtolet van witte zijde, zonder ju weelen, maar toch opvallend door haar bui tengewone schoonheid: de gravin Walewska. Plotseling wordt er stilte verzocht, de keizer komt! De adel stelt zich in twee rijen op, de deur gaat open en langzaam daalt de keizer de trappen af en laat zich voorstellen. Hij was dadelijk gecharmeerd van de gravin Wa lewska en met de hulp van zijn trouwen hof maarschalk Duroc kreeg hij spoedig meer contact met haar. Marie Walewska, haar meisjesnaam was Laczinska, behoorde tot een oude, maar ver armde familie en kwam uit een groot gezin. Vooral met haar broer Paul kon ze altijd buitengewoon goed overweg. Toch heeft deze haar liefde voor Napoleon nooit kunnen be grijpen. Haar vader stierf toen ze nog heel jong was. Tot haar vijftiende jaar bezocht zij een pensionnaat en leerde een beetje Fransch en Duitsch, later wijdde ze zich aan gods dienst en vaderlandsliefde. Uit dit laatste kun nen wij haar houding afleiden in het begin, toen ze Napoleon pas kende en ze meende door zichzelf op te offeren Polen weer vrij te kunnen maken. Kort nadien trouwde ze met den veel oude ren graaf Colonna de Walewiez-Walewska. Hij was reeds zeventig jaar en zij was zijn derde vrouw, maar hij was schatrijk Zooals gezegd. Napoleon raakte dadelijk onder haar bekoring. Na afloop van het bal schreef hij haar het volgende briefje: „Ik heb alleen u gezien, alleen u be wonderd. Al mijn verlangen gaat naar u. Geef me duidelijk aartwoord oni het ongeduld te verminderen van „N." Zij vond het echter niet noodig hierop te antwoorden, wat de keizer in woede deed ont steken. Den volgenden dag moest zij op een diner verschijnen, maar pas na veel tegen stribbelen slaagde men erin haar daartoe over te halen, zelfs haar eigen man forceerde haar in die richting, maar pas toen men een be roep deed op haar liefde voor het verdrukte Polen, had men succes. De keizer schreef: „Uw vaderland zal mij dierbaarder zijn. wanneer gij medelijden hebt met mijn arm hart!" Zij was de eerste dagen nog verre van toeschie telijk, maar allengs werd dat anders. Hij liet zich door haar ook inlichten over Poolsche toestanden en personen, overigens was hij niet geneigd met een vrouw over politiek te praten. Maar de keizer moest weer verder trekken de oude graaf Walewska gaf Marie haar vrij heid terug en zij volgde haar keizer naar het kasteel Finckenstein in West-Pruisen, een zeer geriefelijk lustverblijf, gelegen in een groot park met prachtig aangelegde water partijen. De idylle was van korten duur. In 1808 kwam zij naar Parijs, ze hield nu werke lijk van Napoleon en ze had er buitengewoon slag van om hem steeds weer op te monteren. Zij leefde ook daan.' zeer teruggetrokken en stil, zonder eenig uiterlijk vertoon, maar ze besteedde nu wel veel zorg aan haar toilet en ze da-oeg ook mooie juweelen. Toen Napoleon in 1809 weer optrok tegen Oostenrijk ging ze mee. Ze hield verblijf in het prachtige slot Schönbrurm buiten Weenen. Zij moest moeder worden en wilde dat' daar aan haar Napoleone (zooals zij hem noemde) vertellen. Juist op dat moment vertelde de keizer haar, dat hij een zoon van koninklijke bloede moest hebben. Hij wilde scheiden van Joséphine en Marie-Louise zou zijn tweede gemalin worden. En Marie Walewska zweeg en vertelde het hem niet. Toch bleef ze van hem houden en hij zeide haar, dat dit zijn gevoelens voor haar niet zou veranderen. Zij volgde hem weer naar Parijs, waar zij een ruime toelage kreeg, die haar moest vergoeden, dat de keizer nu niet meer bij haar kwam. Toen kwam de catastrophe de tocht naar Rusland en zijn verbanning naar Elba. De keizer hoopte steeds, dat Marie- Louise hem daar zou volgen met hun zoontje, maar dat gebeurde niet. Op een dag vertelde men hem, dat er een boot in zicht was met een vrouw aan boord, het bleek Marie Walews ka te zijn miet haar zoon „Alexander, „kind van mijn hart", zooals Napoleon hem noemde. Zij kwam hem in zijn eenzaamheid opzoeken. Twee dagen bleef ze bij hem, daarna keerde ze naar Parijs terug, nadat ze Napoleon beloofd had mede behulpzaam te zijn bij zijn poging tot ontvluchten. Gedurende de honderd dagen zag ze hem ééns terug. Daarna volgde zijn verbanning naar St. Helena en dat beteekende het einde van hun roman. Haar liefde was zoo groot, dat ze den keizer in zijn verbanning wilde volgen, maar hij stond dat niet toe, wetende dat een verblijf op dat eiland haar dood zou beteekenen. En zoo namen ze dus afscheid, het slotaccoord van een groote hef de Haar zoon Alexander maakte naaan als sol daat, schrijver en staatsman en werd in den adelstand verheven. Als minister diende hij later zijn neef Napoleon m. In 1816 huwde zij Walewska was in 1814 gestorven met den graaf Ornano. Het huwelijk was van korten duur, in 1817 stierf zij in haar huis in de Rue de la Victoire, waar zij den keizer zoo vaak had ontvangen EEN MOOIER TEINT verkrijgt U door een goede huidverzorging; Doe daartoe wat Radox in Uw waschwaterj Bij apothekers en erkende drogisten (0.90 - per pak en f 0.15 per klein pakje. (Adv. lngez. Med.) Maandag: Stamppot van raap steel tj es Varkenslappen Wentelteefjes Dinsdag: Tomatensoep Rollade Savoyekool Aardappelen. Vruchten Woensdag: Haché Bieten Aardappelen. Vanille vla met bitterkoekjes Donderdag: Kalfsgehakt Winterwortelen Aardappelen. Chocoladevla. Vrijdag: Rijst Gekookte eieren Kerrysaus Griesmeelpudding, met abrikozen Zaterdag: Dikke groentesoep Drie in de pan Zondag: Kop bouillon Ossenhaas Aardappelen. Brusselsch lof Ananaspudding. VEGETARISCHE MENU'S. 1. Gebakken eieren Sinaasappelvla Spinazie 3. Zuurkoolschotel Aardappelen. Pannekoekjes Citroenrijst niet Vruchten vanillesaus 4. Stamppot van 2. Bruine boonensoep rauwe raapsteeltjes Bieten Rijstebrij met pruimen Aardappelen. EENIGE MAALTIJDEN VOOR DRUKKE DAGEN. Rijst met eieren en kerrysaus Benoodigdheden: 4 ons rijst, 12 d.L, water, zout, 1 L. bouillon van 4 blokjes, 60 gr. Bloem, 50 gr. boter, V2 eetlepel kerry, 1 flinke ui, 'A kopje melk, 8 eieren. Bereiding: De rijst wassehen en gaar ko ken in het water met wat zout. De ui snippe ren. met de kerry in de boter bakken tot ze licht geel is. De bloem er bijdoen, dan langzaam, onder goed roeren de bouillon er bij kleine beetjes tegelijk bijgieten. De melk toevoegen en de saus 5 minutn door la ten koken. Daarna zeven. De eieren 10 minu ten koken, pellen en halveeren. De rijst over doen in een kom, die met water omspoeld is. Deze op een grooten schotel lceeren, een deel van de saus er over schenken, de eieren er om heen leggen en de rest van de saus in de jus- kom er bij geven. In den zomer wat tomaten, of komkommersla er bij geven, 's winters wat dunsel of andijviesla. Witte boonen met tomatensaus. Benoodigdheden: l pond witte boonenj Vs lepel zout, 2 groote uien, 1 blikje tomaten puree, 3 bouillonblokjes, 3/4 L. boonenwater, zout, peper, 4 ons rookspek. Bereiding: De boonen uitzoeken en was sehen. Ze 24 uur laten weéken, en met het weekwater en zout gaar koken. Het spek in dobbelsteentjes snijden, de schoongemaakte, gesnipperde uien er bijdoen als het spek uit gesmolten is en samen lichtbruin bakken. De tomatenpuree toevoegen, 3/4 L. boonenwater er bijgieten en de massa met maize na binden. Op smaak afmaken met wat peper en zout. De boonen er doorroeren en samen voorzichtig goed warm laten worden. Een kropje sla of wat dunsel er bij geven. Macaroni met poulet en kerrysaus (tomaten saus). Benoodigdheden: 1 pond macaroni, 3 ons kalfspoulet, y2 ons kalfsgehakt, 1 ui, Va eet lepel bouillon voor de saus, peper, zout, be schuit 50 gr. bloem, 50 gr. boter. Bereiding: Het poulet wassehen en opzetten met ruim 1 L. kokend water en wat zout. Pl.m. 1 uur zachtjes laten koken. De in stukjes ge broken macaroni er bijdoen en Va uur mee koken. Het gehakt aanmaken, er balletjes van maken en 1/4 uur meekoken. De bouillon er afgieten (dit moet nu pl.m, 3/4 L. zijn), het vleesch en de macaroni dichtdekken en van de' bouillon met uit, kerry boter en bloem een niet te dikke saus maken, zooals aangege ven is in het eerste recept.. Als de saus gezeefd is, het vleesch en de macaroni er doorroeren. In plaats van kerrysaus kan men tomaten saus maken. De inhoud van 1 blikje tomaten puree verdunt'men dan met de af geschonken bouillon en maakt met boter en bloem, de saus. Op smaak afmaken met wat peper en citroensap. Zuurkoolschotel met ham. (Als toespijs vruchten of compote.) Benoodigdheden: 1 K.G. zuurkool, l'/i KG. aardappelen, 3 ons schouderham, melk, boter paneermeel, zout. Bereiding: De zuurkool afspoelen en gaar koken in weinig water met wat zout. (3/4 uur). Van de aardappelen met melk, wat bo ter en zout puree maken. De ham klein snijden. In vuurvasten scho tel telkens om beurten een laag zuurkool, ham en aardappelpuree leggen. Zorgen, dat de bo venste laag uit puree bestaat. Hierover wat paneermeel strooien, een paar stukjes boter er op leggen, en de schotel in den oven brum laten worden. EEN MILLIOEN VOOR DE VIJFLING. Hoeveel zaken en bedrijven er in Amerika; ook achteruitgaan, één „zaak" staat nog steeds op het toppunt van haar bloei n.l. 't gelct- zaakje van de Dionne-vijfling in Callander. Zoojuist verscheen in de bladen een balans over 1937, waaruit blijkt, dat het vermogen van de vijf dametjes thans reeds het millioen dollars heeft overschreden. Op creditzijde staan o.a. de posten: film contract 250.000 dollar, verdiensten met re clame 323.765.05 dollar, radio 300.000 dollar, tantièmes, bezoeken enz. 425.383.34 dollar, di videnden 70.000 dollar, samen 1.126.146.39 dol lar. Op de debetzijde staat o.a. bouw van een huis 40.000 dollar, onderhoud van huis en personeel, algemeene onkosten 75.250 dollar, salaris van dr. Dafoe 4.597.17 dollar, samen dus 119.847.17 dollar. Van een vermindering van de publieke be langstelling', die een teruggang van de inkom sten tengevolge zou hebben, is vooralsnog niets te bespeuren. In 1936 kwamen 450.000 mensehen de vijfling bezoeken. (Tweemaal per dag zijn ze e.en uurtje door een glazen wand te bezichtigen) en in 1937 was het aantal bezoekers nog grooter. Toen de kleintjes 't vorige jaar eens acht dagen ziek waren en dus niet konden worden vertoond, bleven de menschen geduldig in de buurt logeeren om haar wederoptreden af te wachten. Volgens haar salaris behooren de kleine meisjes tot de best betaalde- filmsterren.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14