Uit het toen van Mietje en May Teitagjien. WEERBERICHT INGEZONDEN /TUKKEN V R IJ D ft 'G 4 MAART 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De 27ste dies vail Unitas Sludioso- rum Amstelodamensiuin. Aanbieding van M. S. A.-Almanak. Ter gelegenheid van den zeven en twintig sten dies natalis der Unitas Studiosorum Am- stelodamensium waren Donderdagavond op de sociëteit Salve aan de Stadhouderskade te Amsterdam de leden bijeen om „oudejaar" te vieren. Goudsche pijpen, bisschopwijn en oliebollen vormden daarbij de onmisbare attri buten en droegen er toe zij, de vroolijke stu dentikoze sfeer te scheppen, die op hoogt -> dagen op de „Soos" pleegt te heerschen. Om elf uur werd op plechtige wijze de nieuwe almanak onthuld, waarna de eerste exemplaren den senaat werden aangeboden door den praeses van de almanakredactie, den heer W. A. V. Kriste. Te middernacht werd door den rector, den heer P. A. Neeteson, een rede uitgesproken, die de officieele inzet vormt van de herden king van de zeven en twintigste dies natalis. Het verdere programma der dies-viering vermeldt een concert, te geven door de mu- ziekvereeniging M.U.S.A. in het Muzieklyceum hedenavond om 8.15. Zaterdag vindt het dies bal plaats in het Amstel Hotel, dat besloten werd met een gemeenschappelijk ontbijt in het Kalfje. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96 3/4. Berlijn 72.30. Parijs 5.82%. Brussel 40,33%. Zwitserland 41.50. New-York 1.78 23/32. 12.— uur. Londen 8.96 3/4 Berlijn 72.30 Parijs 5.82 3/4 Brussel 30.33 3/4 Zwitserland 41.50 Kopenhagen 40. Stockholm 46.20 Oslo 45.05 New York 1.78 11/16 Praag 6,28% Italië a. vrije lire 9.47%; b. reislire 8.60; c. bankpapier 7.40. AFD. HAARLEM VAN DEN ALG. NED. TYPOGRAFENBOND BESTAAT 50 JAAR. De afd. Haarlem van den Alg. Ned. Typo grafenbond zal op 26 Maart het 50-jarig be staan herdenken. Des middags zal het bestuur een receptie houden, des avonds is en feest in het Concert gebouw. Een week tevoren zal op Zaterdag middag een kindermatinee worden georgani seerd. BAL^MASQUé D. I. U. De jury van het bal-masqué van Door In spanning Uitspanning dat Zaterdag in het Concertgebouw wordt gehouden, bestaat uit mejF. Busquet en de heeren K. van Eden en Uldering. TOONEELYEREENIGING „NIEUW LEVEN". De Geheelonth. Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" voert Woensdag 9 Maart a.s. in den Stadsschouwburg op de comedie in 3 bedrij ven; „Pension Zonneschijn". MEISJES H.B.S.-VEREEN. „AVADIA". Op 12 Maart a.s. geeft de Meisjes H.B.S.- Vereen. „Avadia" een feestavond in het ge bouw van den Haarl. Kegelbond in de Tém- peliersstraat. VROUWEN-REISVEREENIGING „VREDE EN WELVAART". Het bestuur der Vrouwen-Reisvereen. Vre de en Welvaart opgericht Maart 1938 VOORBEURS TE AMSTERDAM. VOORBEURSOVERZICHT. Er was heden op de wisselmarkt weinig te doen. De koersen bleven vrijwel algemeen op het vorige peil en fluctuaties deden zich nauwelijks voor, althans niet in de leidende deviezen. Fransche francs bewogen zich met 5.82% a 83% iets beneden het officieele peil van gisteren. De Kamer heeft het wetsont werp inzake het arbeidscharter in de nacht zitting aangenomen, maar thans komt dit ontwerp voor den senaat en aangezien men over de behandeling in dit lichaam nog vol komen in het onzekere verkeert, trok de franc- koers nog in het geheel geen voordeel uit het feit, dat de eerste phase van het ontwerp is geëindigd. Ook de termijnnoteèringen bleven ongewijzigd. Het pondsterling bewoog zich ook heden op 8.96 3/4 en aangezien dit devies geen enkele fluctuatie vertoonde, bleven ook de koersen der van het pondsterling afhan gende valuta's ongewijzigd. Dollars werden vernomen op 1.78 11/16. Rijksmarken golden 72.28—72.32, Belga's 30.33—30.34%, Zwitser- sche francs 41.4841.52. In het voorbeurseffectenverkeer was de stemming nog bijzonder ongeanimeerd. Elke stimulans tot het doen van zaken ontbrak en de markt had dientengevolge een uitgesproken lusteloos voorkomen, welke zich over alle af- deelingen uitstrekte. De koersen wisten zich hierbij over het algemeen te handhaven. AGENDA I-I eden: VRIJDAG 4 MAART Stadsschouwburg: Tooneelgroep 1-Iet Mas ker met „I-Iet Adelaarsjong" 8.15 uur. Restaurant Brinkmann: Lezing Bond van Nederlandsche Fotohandelaren, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „De weg Terug", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Serenade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Greta Garbo en Charles Boyer in „Marie Walewska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Puberteit", 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De Mail-express" „Re cordvlucht", 8 uur. Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 5 MAART Dreefzicht: H. A. V. O.'s Apachenbal „Nuit de Montparnasse". 94 uur. H. K. B'. Tempeliersstraat: Cabaretvoorstel ling Nederlandsche Reisvereeniging met Coo* en Polly Speenhof! Jr., 8 uur. Gebouw I-I. J. M. V., Lange Margarethastraat 13: Maranatha-weekend. 3 en 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Reederij Van der Scluiyt. Geen uitkeering van dividend. Aan het verslag over het boekjaar 1937 van de Reederij Van der Schuyt ontleenen wij het volgende: In het bedrijfsjaar 1937 waren de omstan digheden voor het binnenlandsche vervoer wezen nog weinig bevredigend. De onttrekking van vervoer aan de binnen scheepvaart door het vrachtautoverkeer, werd uit den aard der zaak bevorderd door de ver betering van bestaande en den bouw van nieuwe landwegen en bruggen. De ervaring, in gemengde transportbedrijven opgedaan, heeft intusschen wel aangetoond, dat de vracht auto wel onmiskenbare voordeelen oplevert voor bepaalde soorten van vervoer, doch dat de binnenscheepvaart nimmer op gronden van vervoers-economie door de vrachtauto- concurrentie verdrongen zal kunnen worden. Vertrouwen in de toekomst is zeker gewet tigd voor een groot en veelzijdig bedrijf als dat der Reederij Van der Schuyt, dat ondanks de voor het binnenscheepvaartbedrijf zoo on gunstige tijdsomstandigheden in 1937 nog een bedrijfswinst ad f 114.399 heeft kunnen ma ken, welke in hoofdzaak te danken is aan neven-inkomsten uit nieuwe afdeelingen en belangen, die niet rechtstreeks afhankelijk zijn van de tegenwoordige verhoudingen in de binnenscheepvaart. Aan die nevenbelangen werd in 1937 verdere uitbreiding gegeven. Van deze bedrijfswinst blijft na aftrek van 20.227 wegens interest, een bedrag ad 94.172 beschikbaar. Voorgesteld wordt daar aan de volgende bestemming te geven: Afschrijving op ivaartuigen 43-697, auto mobielen 25.443, gebouwen 5.733, steigers, kranen, werktuigen, inventarissen 4.904, re serve voor reparatie en onderhoud 8991, totaal 89.778, waarna 4.394 overgebracht kan worden naar nieuwe rekening 1938. Hoewel niet behoorende tot het verslagjaar 1937, moge hier nog worden medegedeeld, dat op 11 Februari 1938 een 4 niet - hy p othec.aire obligatieleening ad 500.000 werd uitgegeven, waarmede de oude 5% obligatieleening, oor spronkelijk groot 650.000, pro resto groot 230.000 benevens verdere restantsehulden volledig afgelost kunnen worden. De meerdere liquiditeit, welke de uitgifte dezer 4% obligatieleening heeft opgeleverd, zal met het in 1938 te verwachten bedrijf s- overschot de kaspositie zoodanig verruimen, dat een nuttig gebruik gemaakt zal kunnen worden van de commercieele mogelijkheden, welke deze tijd voor een groot en veelzijdig bedrijf als dat der N.V. Van der Schuyt opent. Behalve besparing van rentelasten brengt deze regeling een algeheele consolidatie van de finaneieele positie onzer maatschappij. PLEEGOUDERS MISHANDELD. De Groningsche rechtbank heeft J. B. die zich in November j.l. te Veendam had schuldig gemaakt aan zware mishandeling van zijn pleegouders hetgeen de rechtbank bewezen achtte veroordeeld tot één jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest, door te bren gen in een bijzondere strafgevangenis en met ter beschikkingstelling van de regeering. B. heeft reeds een straf van 15 jaar wegens moord achter den rug. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van politie, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur, Terug te krijgen: Handschoenen en ceinturen, breinaald, taschje, kinderwagen, Politiebureau, Smede- straat; armband, Stork Wagenweg 36, stalen- boek, Grol, Tuchthuisstraat 5; jurk. Broer tjes, Kloosterstraat 61 rood; legitimatie- kaarten, Swart, Iordensstraat 57; halsket ting, Serné. Koningstraat 40. 3 katten. Fauna, portemonnaie met inhoud, Jansen, Dr. Leijds- straat 91; hondenpenning, De Ruijter, Heem- steedsche Dreef 170; rijwielplaatje, Vink, Ju- banapark 14; rijwielplaatje, Visser, Plataan straat 40; sleutel, Draai, Reigerstraat 84; schriften, Elfers. Thorbeckestraat 52; tasch. Maaskant, Eendjespoortstraat 17; vulpen, Serné, Koningstraat 40; vacht, de Jong, Zuid- Polderstraat 84; zak gereedschap, Bune, Ooster Tuindorplaan 1. MANNENKOOR „DIE SPAERNE- SANGHERS". Donderdagavond hield het mannenkoor „Die Spaerne-Sanghers" in zijn repetitielokaal aan de Nassaulaan een algemeen vergadering ter ■behandeling van enkele punten, de vereeni- ging betreffende. Bij ontstentenis van den heer L. Schoorl stond de vergadering onder leidinig van den vice-voorzitter, den heer H. Danikelman, die in zijn openingswoord herin nerde aan den zevenden verjaardag van het koor op 4 Maart, ter berinnering aan welk feit een mooie gebatikte vlag aan Die Spaerne Sanghers in d zaal was ontplooid. Deze zeven jaren, aldus spreker hebben zich gekenmerkt door hard werken onder de steeds onver flauwde leiding van den zoo kundigen leider Lieven Duvosel. De in deze periode uitge voerde programma's spreken voor zich zelf en dank daaraan heeft on,s koor een voor aanstaande plaats in het koorleven in Haar lem kunnen innemen. De vereerende uitnoo- diging' om mede te werken aan den onlangs plaats gehad hebbenden Gala-avond is hier van mede een bewijs. In de bestuursvacature werd voorzien door de benoeming van den heer J. Baay, die zich reeds geruimen tijd voor de vereeniging heeft verdienstelijk gemaakt. De heer Baay zal de functie van tweeden penningmeester vervul len. Vervolgens ontstond een levendige discussie over het al of niet deelnemen aan het groote Zangersfeest dat wordt uitgeschreven door bet Kon. Ned. Zangersverbond bij gelegenheid van het 85-jarig bestaan van dien bond. Besloten werd in principe aan het Zangersfeest mede te werken. Aan het bestuur werd opdracht ge geven deze zaak verder te behandelen. Na een bespreking omtrent Propaganda en Ziekenbezoek werd overgegaan tot de rond vraag waarvan door enkelen werd gebruik ge maakt. Alvorens deze zeer geanimeerde vergade ring te sluiten, sprak de voorzitter den leden nu eens toe om met het de vereeniging kenmerkende enthousiasme voort te gaan, de repetities trouw te bezoeken en daardoor den goeden naam van Die Spaerne-Sanghers verder uit te dragen, waardoor de belang stelling voor de vereeniging blijvend zal zijn en „Die Spaarne-Sangherszullen kunnen blijven voortgaan bij te dragen aan de ont wikkeling van het cultureele leven in Haarlem en omgeving. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen meest Westelijken wind, plaatselijk ochtendmist, overigens licht tot half bewolkt, droog weer, wei nig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 780.6 m.M. te Le Havre. Laagste 729.2 m.M. te Andanes. Het hooge drukgebied handhaafde zich over Midden- en Noord-Frankrijk. Het kreeg in het Westen nog eenige versterking, zoodat de stabiele weerstoestand ten onzent nog ge handhaafd blijft. Ons land bleef onder invloed van tropische lucht, welke uit Westelijke rich tingen wordt aangevoerd. Bij de te verwachten windvermindering neemt de kans op ochtend mist echter wat toe, overdag is vrij zonnig droog weer waarschijnlijk. Over geheel Frank rijk. het Zuiden van de Britsche eilanden en Zuidwest Duitschland heerscht rustig helder weer. In Frankrijk kwamen minima onder het vriespunt voor. overigens bleef de temperatuur onveranderd. Een krachtige depressiestoring trok weer over IJsland naar Noord-Noorwe- gen. Over Schotland en langs de Zuidelijke Noorsche kust waaien nog steeds stormachtige winden, terwijl over de omgeving van de Oost zee krachtig Westenwind wordt waargenomen. Onder invloed der depressie viel over IJsland en Scandinavië nog vrij veel neerslag. De vorst is in Noord-Zweden weer aanzienlijk in betee- kenis afgenomen. BAROMETERSTAND Vorige stand 771 m.M. Stand van heden 773 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 5/24 uur; n.m. 17.44 uur. Strand berijdbaar van 10.3015.45 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. Kennismaking. 5Cn no 16 (&E ^cjperïfobtfi 77 Onze kennismaking met de 23-jarige Mietje en May Terhaeghen, heeft met ieder plaats, een jaar nadat de twee hierboven afgebeelde steenen in de gevels waren geplaatst van de woningen die zij na het sluiten van haar huwelijken, in de op de steenen vermelde data, betrokken. Mietje's woning „De Peperkovck" Mietje's man, groot bewonderaar van Vader Cats, was de ontwerper van den Steen. „De Peperkovck" was geïnspireerd op de guitige toespeling op het huwelijk in des dichters vers De kovck, die bovenal in Hollant wort gepresen, En mach noch evenwel niet sonder peper wesen; Al isse wondersoet, des efter niet te min So steeck-ter hier en daar een klautje gember in". MAY'S WONING „HET GOAL". May's man, bekend hockey-speler, had den naam bedacht, omdat, zooals hij zeiHet goal immers het doel beteekent, en het doel van den mensch was het bouwen van een eigen tehuis. Voor hem ging er nu immers niets meer boven thuis met May samen genietend van een geurig kopje KteMveA'd ÏAee (Wordt vervolgd). (Adv. ingez. Med.) ONTPLOFFING IN EEN SMEDERIJ. Bejaarde smid doodelijk gewond. MIJDRECHT 3 Maart. Tengevolge van een explosie is te Mijdrecht de bijna zeventig jarige smid G, van der Geer zoodanig gewond, dat hij kort na het ongeval is overleden. In een schuur bij zijn smederij was men bezig ijzeren voorwerpen te lakken. Van der Geer zou even constateeren hoe hoog de tem peratuur was en stond voor de deur van een oven, die vanwege den rook niet geheel ge sloten is geweest Door het ontploffen van gassen werd de deur weggeslingerd en Van der Geer buiten het gebouw ge'smeten. Scher pe deelen der deur waren in zijn lichaam ge drongen en bovendien was hij aan het hoofd ernstig verwond. Voorts kreeg een werkman, die eveneens tegen de grond geslagen werd, ernstige brandwonden. Zijn toestand is redelijk. Bij Meulenhoff's Bibliotheek van Neder landsche schrijvers, is een bloemlezing uit de werken van Multatuli verschenen, herzien door W. L. M. E. van Leeuwen, leeraar aan het Gem. Museum te Enschedé. In dezelfde serie verscheen, van Pieter Lan- gendijk „De Wiskunstenaars" of „'t Ge- vlugte juffertje", toegelicht door G. W. Walt- huis. Hooge Raarl slell Buina in het gelijk. Cassatieberoep der omroepvereenigingen verworpen. 's GiRAVENHAGE, 4 Maart. De I-Iooge Raad heeft heden arrest gewezen in de pro cedure tusschen het Bureau voor Muziek- auteursrecht (Buma) en de Radio-Omroep- vereenigingen betreffende de auteursrechten op muziekwerken, welke deze vereenigingen uitzenden. Buma vorderde een algemeene jaarlijksche uitkeering, aanvangende met f 50.000 over 1934 van de vier groote omroeporganisaties tezamen voor het geheel aan auteursrecht onderworpen repertoire, en aploopende tot hoogere bedragen over volgende jaren, tot een zeker maximum, doch de Amsterdamsche rechtbank wees bij vonnis van 18 December 1934 de vorderingen af en overwoog, dat Buma met een dergelijke algemeene vordering mis bruik van haar positie maakte, daar zijn rechten slechts ten aanzien van bepaalde werken gelden. In hooger beroep besliste het Amsterdam sche gerechtshof, dat Buma recht heeft op een algemeene uitkeering van de omroepver eenigingen en dat deze zonder die uitkeering niet mogen voortgaan met de uitzending van de hierbedoelde muziekwerken. Ten aanzien van de N.C.R.V. is de procedure nog niet tot cassatie gevorderd. De hooge raad heeft het cassatieberoep van de drie omroepvereenigingen verworpen. Dijkdoorbraak in België. Honderden hectaren land staan onder water. Donderdagmorgen heeft zich bij het Al- bertkanaal een dijkdoorbraak voorgedaan, tengevolge waarvan ernstige overstroomin gen ontstonden en de scheepvaart op het kanaal voorloopig gestremd zal zijn. Nabij Viersel waren arbeiders bezig met het aanleggen van een duiker onder het Al- bertkanaal door, toen plotseling de dijk be gon in te zakken. De arbeiders konden zich tijdig in veiligheid stellen. De verzakking van den dijk nam steeds ernstiger vormen aan en spoedig stroomde het water over de naburige terreinen. Verscheidene huizen kwamen tot een hoog te van 50 c.M. onder water te staan, eenig pluimvee verdronk. Een dertigtal pontons werd meegesleurd door de watermassa's en kwam door het gat in den dijk op het land terecht. Het verkeer tusschen Antwerpen en Luik zal gedurende eenigen tijd gestaakt moeten worden, daar nog zeer veel water uit het kanaal zal moe ten loopen, aleer men het gat definitief zal kunnen dicht stoppen. De schade wordt nu reeds op 3 millioen geschat. Blijkens de laatste berichten uit Antwer pen is men er nog niet in geslaagd het gat te dichten; het wordt in tegendeel steeds groo- ter en de overstroomingen steeds erger, hon derden hectaren land staan onder water. Op sommige plaatsen bereikt het water een hoogte van anderhalven meter. CELLO-RECITAL. Ter aanvulling van het verslag (in ons num mer van Donderdag) van de Cello-recital Rafael Lanes en Theo van der Pas vermelden wij nog, dat dit concert uitging van Haarlem's Muziek-Instituut, directeur Nico Hoogerwerf. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De ingetrokken uitbreidings plannen. M. H. In verband met de ingezonden stukken van Mr. Slingenberg en Wethouder Reinalda heb ik hiermede de eer U mede te deelen dat door mij op Zaterdag 12 Februari 1938 aan den Ir Ottevanger op het bureau van Openbare Wer ken is gevraagd om de juiste maten der stra ten, geprojecteerd op het terrein-Rutten. De heer Ottevanger kon mij toen die maten nog niet geven, daar hij mij mededeelde dat het plan gewijzigd zou worden, hetgeen ik bereids aan de grondeigenaren liet weten. Het zal door mij zeer op prijs worden gesteld indien u hiervan in uw blad mededeeling zoudt willen doen. U bij voorbaat dankend Hoogachtend, Uw dw. J. C. DOP. De aanrijding op de Groote Markt. Geachte redactie, Naar ik meen, is de aanrijding van Dinsdag binnen korten tijd, de tweede. Dat het daar levensgevaarlijk is voor voetgangers, is alge meen bekend, maar waarom komt er geen verandering? Waarom niet het verkeer uit dq Zijlstraat verboden? Het verkeer voor Haarlem-Zuid (o.a. Hout plein) kan dan over de Ged. Oude Gracht en voor Haarlem Oost (o.a. Spaarne) over de Nieuwe Groenmarkt door de Smedestraat en Damstraat naar het Spaarne geleid worden, Nu wordt alles naar de Groote Markt gezogen bij het Stadhuis. Een fietser die bijv. van den JanswegNieuwe Gracht naar KI. Houtwe; moet, is verplicht óf door de Ridderstraat en verschillende straatjes naar de Gr. Markt te gaan en verder naar Houtplein; of Korte Jansstraat, Bakenessergracht en het Spaarne in de rondte; waarom het verkeer voor wiel rijders in de Jansstraat naar Gr. Markt niet opengesteld en bij het. Gerechtsgebouw een bord gezet: „wielrijders afstappen?" En zoo zijn er meer van die onmogelijke situaties in de stad, zoodat men vraagt: hne heeft men het zoo onverstandig kunnen rege len. Ik bedoel de stopplaatsen van trams HaarlemZand voort; HaarlemAerdenliout. plus trambussen op den Koninginneweg. De straat is daar al smal en dan in eens wordt het heele verkeer stopgezet en soms van twee kanten. Fietsers die naar de Leidscbe- vaart gaan en dan langs de stilstaande tram, (3 groote wagens voor Zandvoort) rijden, die loopen gevaar in de bocht bij den brug te worden gegrepen door tram of auto. (Niemand gaat natuurlijk vooral 's winters niet, een tijd naast zijn fiets achter de trams staan). Vroe ger stopten die trams in de Tempeliersstraat en niemand had er last van; Cze moeten na tuurlijk niet zóó ver doorrijden dat ze dwars over den Koninginneweg komen te staan), maar sinds die school van een gemengde in een meisjesschool is veranderd, zijn die stop plaatsen zoo aangebracht als ik schreef, waar door al het verkeer in gevaar is gebracht; en ook dat blijft maar zoo als het is. Wanneer de politieagenten zulke toestanden eens moch ten rapporteeren en er werd dan nota van ge nomen dan deden ze dubbel dienst en de chef op zijn bureau kan dan nagaan wie het beste oplet op den rondgang. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, V. D.. Haarlem, 2 Maart 1938 I We hebben dit stuk ter lezing gegeven, aan den Commissaris van Politie, die alleen maar de opmerking wenschte te maken, dat het be wuste ongeluk op de Groote Markt niets met het verkeer uit de Zijlstraat te maken had. IJSHOCKEY. A. Y. H. C.—ST. MORITZ 4—4 (0—1, 3—2, 1—1) Voor het eerst is een Nederlandsche ploeg er in geslaagd, tegen de sterke Zwitsersehe club St. Moritz te scoren. En het is niet bij één doelpunt gebleven. Niet minder dan vier maal werd de puck tusschen de stangen door gejaagd. Het 44 gelijke spel, waarmede de wedstrijd eindigde, geeft de krachtsverhouding goed weer. De uitslagen der speeltijden waren/ 0—1» 3—2, 1—1. HOCKEY. INT. PAASCH-TOUKNOOI 1938 OP WAAl SDORP. Men zal zich nog herinneren hoe op beide Paaschdagen verledien jaar in Den Haag een groote hockey-gebeurtenis plaats had. Toen immers hadden de vier Haagsciie eerste-klas- sers T. O. G. O., H. H. IJ. C., H. D. M. en H.O.C. op de terreinen van Waalsdorp een groot in ternationaal hockey-tournooi georganiseerd, dat in alle opzichtén een succes is geworden. Dit is voor de genoemde vereenigingen aan leiding geweest, ook dit jaar een tournooi in denzelfden geest te organiseeren, zoodat we- dierom met Paschen op 17 en 18 April spelers uit Engeland, Frankrijk, Duitschland, Zwit serland en België zich in Den Haag zullen ver- eenigen, om den Hollanders in een fairen kamp de overwinning te betwisten. VOETBAL. VELOX—E. D. O. EDO speelt met volgende elftal; Verhagen, v. d. Bom, Zandstra, Koene, v. d. Putten, Oomen, S. Spek v. Zaanen, Schijvenaar, Timmerman P. Spek. E. D. O. 2BLAUW WIT 2 Zondagmorgen 11 uur speelt EDO 2 met vol gende team: Wille, Steffens, v. d. Kuyl v. Geiemen, Zandstra, v. Norde, Nottrot, Jacobs, J. v. d. Schalie, Perikuel C. v. d. Schalie. H. F. C ZEEBURGIA. H.F.C. speelt met het volgende elftal te gen Zeeburgia; Van der Togt, Langendam, C. ten Have, Beets, Kruyer, Van Olploeio, J. ten Have, Höck, Drijver, A. van Baasbank, Wepster. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 2e klasse driebanden. Voor bovengenoemde tournooi om den na- tionalen titel der tweede klasse op de match- tafel, waarvan de finale door de ,,'s-Graven- haagsche B.C." te Den Haag op 18, 19 en 20 Maart e.k. georganiseerd wordt, hebben zich bij het bestuur van den Ned. Biljartbond 31 spelers aangemeld. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De competitie-leider heeft om bijzondere redenen het team in klasse D, afd. 3 van de Haarlemsche club „Insulinde" alsnog in de 2e ronde geplaatst als kampioen van de 1ste ronde. Het begin van de 2e ronde is bepaald op Maandag 21 Maart a.s., terwijl deze uiter lijk op Vrijdag 6 Mei moet geëindigd zijn. SCHAKEN. HET CENTRUM. De uitslagen van de onderlinge competitie zijn als volgt: Wit: Zwart: Nu Mudde—H. C. Nolet 1—0 Th. v. d. Stoop—H, J. Snoyink 01 P. HoogenwerfH. van Bessiet 10 H..HoogkamerG. Wijfjes 10 G. Haak—G. M. Eising 01 C. P. EmansC. I-Ioe'ben 10 J. Houthuizen—M. Vermeer 0—1 H. StolvoortTh. C. van Schie 01 J. de LangeTh. Groot jen 10 B. HoogkamerN. J. W. Hoogland 01 J. de LangeTh. Groot jen 10 C. HoebenH. Hoogkamer 10 H. C. Nolet—N. Mudde 0—1 A. SantbergA. G. R. Kappers 10 M. VermeerH. van Berkel 10 A. G. R. KappersA. Santberg 01 H. J. Snoyink—Th. v. d. Stoop 1—0 PAARDENSPORT. JACHT IN NOORD-HOLLAND. Zaterdag 5 Maart rijdt de Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging een jacht in de omstreken van Nootrdwijk en Noordwijkerhout. De meet is te 2.15 uur namiddag bij het Palace Hotel te Noordwijk aan Zee. Einde plus minus 4.30 uur in de nabijheid van het kasteel Leeuwenhorst te Noordwijkerhout. De jacht is op verschillende plaatsen voor toeschouwers te zien, b.v. ha het z.g. Lange- veld en bij Boekhorst; verder ha de omgeving van het kasteel Leeuwenhorst. Jagermeester is de heer C. J. Speelman te Sassenheim,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2