ENGELAND'S BEWAPENING. THIJS IJS EN KWEK-KWAK MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN „Baleares" met 600 man vergaan Het proces te Moskou. Kosten hooger dan de raming. DINSDAG S MAART 1938 Zoo noodig versnelling van bewapeningstempo Ter inleiding van de debatten over de de- 1 fensie heeft de Engelsche minister-president Chamberlain gasteren in het Lagerhuis voor- gesteld, de verklaring betreffende de defen sie, voorkomend in het witboek over dit on derwerp, goed te keuren. Chamberlain voegde hieraan toe, dat dit witboek het vierde van dien aard is. Het is van groot belang voor de intematio- nale politiek en voor onze betrekkingen, al dus verklaarde de premier, dat men deze on derwerpen nu reeds gedurende vier achter eenvolgende jaren bespreekt. Niet minder veelbeteekenend achtte spreker het, dat over het algemeen in het geheele land de overtui- ging heerscht, dat de herbewapening niet ver meden kon worden. Sprekende over de kosten zeide Chamber lain: Met zekerheid kunnen wij zeggen, dat 't bedrag van 1.500.000.000 pond dat wij nog pas kort geleden als vol doende voor de herbewapening be schouwden, thans voor onze doelein den ontoereikend is. Het is nog te vroeg om een cijfer te noemen, doch ik vrees, dat het Huis moet verwachten dat dit de 1.500.000.000 pond aanzienlijk zal overschrijden. Ik behoef niet te wijzen op den ernst van deze cijfers en van de vooruitzichten, indien de toestand niet beter wordt, aldus Cham berlain. Ik hoop, dat wij de herbewapening tot stand kunnen brengen zonder onnoodige bespoediging, ofschoon ik er mij ten volle van bewust ben. welke last dit voor het land medebrengt. Hoewel wij zullen blijven streven naar verbetering van den toestand, moet men zich er van bewust zijn, dat ons verlangen naar den vrede niet beteekent, dat wen .bereid zijn vandaag den vrede te koopen ten koste van den vrede van morgen. Ook kun nen wij onze verantwoordelijkheden jegens ons volk en jegens de menschheid in het al gemeen niet vergeten. Het is niet mijn wensch of mijn voornemen mij met de aangelegen heden van andere volken te bemoeien, doch van tijd tot tijd. indien 't onze plicht is, zullen wij onze stem verheffen ten gunste van vreed zame onderhandelingen, tegenover geweld of bedreiging. Wij zullen vertrouwen in dezen koers, omdat wij ervan overtuigd zijn, dat onze doeleinden in het grootste deel van den wereld sympathie vinden. Indien ondanks dit alles het ver trouwen in de vrede niet hersteld zou kunnen worden, zullen wij niet aar zelen het bewapenïngsprogramma en het tempo daarvan te herzien. "Wij vertrouwen daarbij op den steun van het land te kunnen rekenen, welke offers ook gevraagd zullen wor den. Als ik het land sterk wensch, aldus zeide Chamberlain verder o.a., is dat, omdat ik ge loof, dat in zijn kracht de beste waarborg voor den vrede ligt. Maar, terwijl wij werken aan de versterking van onze natie, wik ik geen gelegenheid voorbij laten gaan om de oorzaken vair wrijving en oorlog weg te ne men. Noch de herinneringen aan het verle den, noch de verkeerde voorstellingen, die er thans bestaan, zullen mij er van weerhouden, met alle kracht naar herstel van het vertrou wen en de rust in Europa te streven. Omdat ik de inzichten der oppositie ten aanzien van Spanje niet deel, be schuldigt men mij er van met de dic tators te sympathiseeren. Ik leef in een wereld, waarin dictators bestaan. Ik heb geen belangstelling voor andere regeeringsvormen dan voor zoover deze invloed oefenen op andere landen. Ik hel niet over naar het nationaal-socialisme, het fascisme of het bolsjewisme, omdat deze ideologie mij alle onvereenigbaar lijken met wat voor mij de grondslag van vrije politieke overtuiging is, n.l. de indi- vidueele vrijheid. Voor het behoud van de democratie, die het behoud van onze vrijheid beteekent, zou ik vechten en naar ik geloof, even zoo de bevol king van dit land. Ik ben van meening, dat de weg, dien wij bij onze defensie volgen, de zekerste is, ter vermijding van de vreeselijke noodzakelijkheid van oorlog. Het ideaal van den Volkenbond is groot en mooi. doch het in practijk brengen daarvan vereischt een enorme en langdurige krachts inspanning. Wij willen ons deel daarvan dra gen, alleen al omdat wij gelooven dat de Vol kenbond eens tot heil van de wereld zal zijn. Wij moeten echter erkennen, dat deze dag nog ver is. Toen Chamberlain na zijn rede zijn plaats weer innam, werd hij van de ministerbanken luide en langdurig toegejuicht. De afgevaardigde der Labour-party Lees Smith diende namens zijn fractie een amen dement in, waarbij o.a. wordt verklaard, dat de veiligheid van Groot-Brittanië slechts ver kregen kan worden door collectieve veiligheid onder den Volkenbond en dat het Lagerhuis bereid is de wapens noodig voor de ten uit voer legging van een dergelijke politiek te ver schaffen, doch er tegen is onmetelijke bewa pening voor een verdere, gevaarlijke, onge zonde politiek te verschaffen, welke de regee ring voert met voorbijzien van haar verkie zingsbeloften. Labour veroordeelde ook de enorme winsten der particuliere wapenfabrieken. Sinclair (li berale oppositie) zeide, dat er slechts twee manieren zijn om den last der bewapening zoo weinig mogelijk te doen gevoelen, behalve dan door een verstandiger buitenlandsche politiek, n.l. een doeltreffende coördinatie van alle de partementen, militair en civiel en een krachtige bezuiniging bij de uitvoering der verdedigings. plannen. Spreker geloofde dat Groot-Brittinnië meer aandacht moet besteden aan de lucht- en zeestrijdkrachten en voegde daaraan toe, dat dit het gebied was, waarop in oorlogstijd het meest werd volbracht. Churchill zeide: Wij gaan aan de verdedi ging van ons land in 1938 350 millioen pond uitgeven, vergeleken bij Duitschland ten min ste 900 millioen. Er moet aan herinnerd wor den. dat de uitgaven van Duitschland op het gebied der landsverdediging in de laatste drie jaren ten minste dat cijfer hebben beloo pt- Een premie voor de lasten der uitgaven der Duitsche verdediging was het geweldige Duit- sche leger en het is niet onredelijk te ramen dat drie vierden van de Duitsche militaire begrooting. n.l. ongeveer 625 millioen pond voor het leger zijn. Het zou mij evenwel niet verrassen, aldus Churchill, indien Duitschland in 1938 het dubbele bedrag voor zijn lueht- wapen zal uitgeven van het onze, zoodat de Duitsche luchtmacht minstens eens zoo sterk is als de onze. Churchill gaf toe, dat deze cijfers slechts speculatief waren. Hij was niet tevreden over den voortgang, gemaakt bij de uitbreiding der Britsche lucht strijdkrachten. Hij stelde voor een onderzoek in te stellen naar de militaire luchtvaart. Hij voegde hier aan toeeen nieuwe samenwerking op militair gebied tusschen Groot Brittannië en Frank rijk m onze zekerste waarborg en krachtigste hoop niet in een oorlog gewikkeld te worden. Het amendement van Labour werd verwor pen met 351 tegen 134 stemmen. Namens de regeering sloot Inskip de debat ten. Hij zeide, dat de luchtmacht geleidelijk zal warden uitgebreid, zoowel door vergrooting van het aantal eskaders als door de samen stelling der afzonderlijke eskaders. De meeste eskaders zijn thans volledig uit gerust. In Maart 1939 zullen wij de beschikking hebben over 1750 toestellen, welke uiterst modern zullen zijn. De door den minister-president ingediende motie, waarbij de verdedigingspolitiek der re geering wordt goedgekeurd werd aangenomen met 347 tegen 133 stemmen. België. Benoeming van ambassadeur te Rome verwacht. In welingelichte kringen te Brussel wordt bevestigd, dat de huidige Bel gische ambassadeur te Parijs, graaf de Kerckhove de Denterghem, bin nenkort zal worden benoemd tot am bassadeur van België te Rome. Officieel is evenwel nog geen be sluit genomen. De geloofsbrieven van den nieuwen ambassadeur zullen worden gericht tot den „koning van Italië, keizer van Ethiopië". Albanië. Koning Zogoe trouwt op 27 April. Het huwelijk van den koning van Albanië met gTavin Geraldine Apponyi zal op 27 April worden voltrokken. De feestelijkheden zullen een intiem karakter hebben en op 25 April des avonds beginnen met een groote receptie op het Koninklijk paleis te Tirana, op 26 April gevolgd door een bal op de militaire club. Het burgerlijk huwelijk zal ten paleize wor den voltrokken. Amerika. Plannen voor eengezondheids campagne Naar het A.N.P. uit Washington verneemt bestaat de mogelijkheid, dat men in de Ver- eenigde Staten zal overgaan tot het instellen van een „nationale gezondheidscampagne", zulks naar aanleiding van een bij president Roosevelt binnengekomen verslag van een commissie tot ordening van gezondheid en welvaart. Hierin werd n.l. duidelijk te ken nen gegeven, dat de regeering voornemens is iets te doen voor degenen, die te arm zijn om zich van medischen hulp te voorzien. De vroegere „assistent secretary" van de schatkist, mej. J. Roche, deelde den president mede, dat het de commissie na drie jaar van onderzoek gebleken is, da er behoefte bestaat aan een nationaal gezondheidsprogramma. Ieder jaar kosten ziekte en vroegtijdige dood het Amerikaansche volk ongeveer 400 millioen dollar, aldus het verslag. Dit zou grootendeels voorkomen kunnen worden door het verschaf fen van voldoenden geneeskundigen hulp aan hen, die er het meest behoefte aan hebben m de eerste plaats gezinnen met een jaar lij ksch inkomen van 1500 dollar of minder. Stalen huizen, Amerika's nieuwste woningsnufje. Het huls voor den „kleinen man". Binnenkort zal in de Vereenigde Staten een begin gemaakt worden met de massa-produc tie van geheel stalen huizen. Deze huizen zul len stalen muren, daken en zolderingen heb ben. De muren zullen beschilderd worden en de binnenste en buitenste stalen wanden zul len van elkaar gescheiden zijn. Volgens de verklaringen van deskundigen zullen 20 tot 25 verschillende ontwerpen vooreerst uitge voerd worden. Het zullen huizen zijn van vier tot zes kamers. De ondervinding van vele maanden heeft tenslotte geleid tot een goed koop, geheel stalen huis, dat binnen het bereik zal vallen van personen met lage inkomsten. Franscïi lijnvliegtuig iu Voor-Indië verongelukt. Zes inzittenden vonden den dood. Het van Hanoi naar het westen op weg zijnde vliegtuig van de Air France is in Voor-Intdië, in den staat Datia, neergestort. De uit drie koppen bestaande be manning en drie passagiers kwamen daarbij om het leven. Zuidelijkste stad krijgt haar ouden naam terug. Magallanes wordt weer Punta Arenas. De zuidelijkste stad ter wereld vier feest, omdat zij haar ouden naam heeft teruggekre gen. De laatste tien jaar bekend als Magalla nes, zal deze havenplaats aan de straat van Magelhaen verdoopt worden tot Punta Arenas (zandige punt), welke Spaansche naam op landkaarten en onder zeevaarders bewaard is gebleven. Deze naamsverandering is een ge volg van tallooze petities der bewoners van Patagonië, en is thans bij decreet der Chileen- sche regeering afgekondigd HAARDE M'S DAGBLAD 16 R1JKSSTR.WEG 16 HAARLEM-N. TELEF 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren lederen morgen van 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag en Donderdag 7—9 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspreekuren Maandag, Woensdag, Vrijdag van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) Britsche torpedojagers brachten ongeveer 200 opvarenden in veiligheid. Blijkens een Reuterbericht uit Gi braltar wordt het aantal opvarenden, dat met de „Baleares" in de diepte is verdwenen op zeshonderd geschat. Hieronder bevinden zich de admiraal, die het schip commandeerde en de oudere officieren. De Britsche torpe dojagers „Boreas" en „Kempenfeit" hebben ongeveer tweehonderd perso- nén gered met reddingsboeien en boo ten. Terwijl het schip zonk wapperde de vlag van een vice-admiraal aan den grooten mast. De „Boreas" en de „Kempenfeit" gaven de bemanning van de „Balea res" door seinen te kennen over boord te springen, doch het meerendeel van de opvarenden gaf hieraan geen ge volg. Dit is de voornaamste reden van het groote aantal dooden. Regeeringsvloot onderschat, constateert de Times. De Times schrijft: De voornaamste les, die uit den zeeslag bij kaap Palos kan worden getrokken, is, dat de Nationalisten de vloot der regeering onderschat hebben. Het kan zijn, dat de republikeinen niet in staat zijn, ter zee de heerschappij uit te oefenen, doch deze heerschappij wordt op zijn minst om streden. Generaal Franco, die sedert het be gin van den oorlog de helft zijner groote sche pen heeft verloren zal ongetwijfeld niet de twee, die hem nog resten, bij nachtelijke operaties al te dicht bij Cartagena in gevaar brengen. De theorie, volgens welke de bellige- renterechten slechts ten voordeele van Franco zouden zijn, moet worden herzien. Het blad komt tot de conclusie, dat beide partijen numeriek te zwak zijn om een doeltreffende blokkade te kunnen leggen en dat zij te zeer aan luchtaanvallen bloot staan, om te dik wijls een zeegevecht te kunnen riskeeren. Vonnis geveld tegen Kurt Wannow Twee jaar tuchthuis, drie jaar eerverlies, 8000 mark boete. Uit Berlijn: Het vonnis tegen dr. Kurt Wan now, die Karl von Ossietzky voor het grootste deel van den Nobelprijs voor den vrede heeft opgelicht, luidt: wegens voortgezette on trouw,, tezamen met verduistering twee jaar tuchthuisstraf, drie jaar eerverlies, en een boete van 8000 R.M. Het voorarrest wordt in mindering van den straftijd gebracht. Ontkenningen en bekentenissen van Boecharin. In het groote Mosköusche proces is gister morgen het verhoor van den voorna amsten beklaagde Boecharin, voortgezet. Hij bekende schuldig te zijn aan een illegale voorbereiding van het ten val brengen der Sovjetregeering, doch bestreed energiek in eenig contact te hebben gestaan met buitenlandsche inlichtin gendiensten. Voorts ontkende hij, dat hij ge streefd zou hebben naar. of gekomen zou zijn tot een overeenkomst met buitenlandsche mo gendheden over afstand van Wit Rusland, de Oekraine, of Midden Aziatische Sovjetrepu blieken. Hij gaf een ontkennend antwoord op de vraag van den procureur of hij kennis had gedragen van „spionnage-activiteit ten gunste van Duitschland" door den vroegeren Sovjet Russischen ambassadeur Karachan. Wijsjinski trachtte Boecharin te doen bekennen, dat hij zelf een spion was. Deze verklaarde echter met vaste stem: „Ik heb noch met den Duitschen, noch den Poolschen, noch den Britschen in lichtingendienst ooit iets te doen gehad." De openbare aanklager besprak vervolgens de rol van Karachan. Boecharin zeide in 1935 een ontmoeting te hebben gehad met Kara chan, waarbij deze hem het resultaat zou hebben medegedeeld van geheime onderhan delingen met de Duitschers. De Duitschers zouden van Karachan heb ben geëischt, dat de oppositie, met Duitschen steun aan de macht gekomen, direct het FranschSovjet Russische pact zou opzeggen. Duitschland zou een militair bondgenootschap hebben voorgesteld met de dan' te vormen nieuwe Sovjet regeering. Voorts zou Karachan ten slotte nog econo mische concessies op Sovjet gebied aan moe ten bieden. Tegen het einde van de ochtendzitting werd getuige Jakowlewa, de vroegere volks- commissaresse voor financiën van Groot Rus land, door de Gpeoe binnengeleid. Zij ver klaarde, dat Boecharin heeft deelgenomen aan een voorbereiding voor een ontvoering van en moord op Lenin, Stalin en Sverdlof, ten einde de vrede van Brest Litofsk te doen mislukken. Op een desbetreffende vraag verklaarde Boecharin, dat hij er pas na de goedkeuring van het vredesverdrag van Brest Litofsk door het zevende partijcongres over is gaan denken een opstand te organiseeren, Lenin, Stalin en Sverdlof te arresteeren en een nieuwe regeering te vormen. Boecharin beweert, dat er nimmer sprake van was Lenin te vermoorden. „Medische moord op Gorki". De aanklager vroeg hierop een onderbre king van de ondervraging om een verklaring voor te lezen welke hij zoo juist van dr. Be- lostotski had ontvangen over den „medischen moord" op Gorki, die gepleegd zou zijn door de medebeklaagden van Boecharin, de dok ters Lewin en Pletnef. Belostotski, die een bezoek aan Gorki zou hebben gebracht kort voor diens dood, zou hebben opgemerkt, dat Lewhi den patient verschillende inspuitingen heeft gegeven. Na de gewone onderbreking van de zitting van 3 tot 6 uur werd de woordenstrijd tus schen Wijsjinski en Boecharin hervat. Boe charin ontkende ten stelligste ooit het voor nemen te hebben gehad Lenin te dooden en een complot te hebben georganiseerd, dat be oogde de regeering te verhinderen en het vredesverdrag van Brest Litofsk te ondertee kenen. In de avondzitting van Maandagavond bleef Boecharin ontkennen. Het gerecht ver hoorde een aantal getuigen, waaronder den vroegeren vice-president van de Tsjeka te Moskou. Manzew. De getuigen verklaarden allen, dat Boecharin in 1918 het plan heeft gemaakt Lenin, Stalin en Sverdlof te ver moorden. Ook zou Boecharin hebben deel genomen aan de voorbereiding tot den aan slag op den Duitschen ambassadeur, graaf Mirbach. Aan het einde van de zitting stelde de Officier van Justitie vragen aan de medi sche deskundigen inzake het dooden van Koeibisjef, Mensjinski en Gorki. De zitting werd vervolgens verdaagd tot heden. Men verwacht, dat dan Jagoda zal worden verhoord. 4 Jongeman kwam, zag en overwon Romantisch avontuur op een zakenreis. Volgens berichten in de Engelsche bladen heeft een twee en twintigjarige Londenaar, die voor zaken in Schotland op reis was, een succes behaald, dat verdient geboekstaafd te worden, zij het ook niet door de firma, waar bij de jongeman in dienst was. De jongeling was n.l. ter passeering van eenige ledige uren naar een dorpsbal nabij El gin gegaan. Hier ontmoette hij een twintig jarige Schotsche brunette, met wie hij een dansje maakte, dat hem blijkbaar zoo zeer onder den indruk bracht, dat hij de schoone op slag ten huwelijk vroeg. Het is niet bekend, wie meer verbaasd was, het meisje, dat zoo plotseling een aanzoek kreeg, of de jongeman, die dit aanzoek met succes bekroond zag. Hoe het ook zij, twee uud later waren de besluit vaardige jongelieden in den echt verbonden, volgens oude Schotsche zede, die een huwe lijk wettig acht, wanneer bruid en bruidegom in aanwezigheid van getuigen elkander als man en vrouw aanvaarden. Teneinde echter mogelijke betwisting van de geldigheid van het huwelijk te voorkomen hebben de beide echtelieden het voornemen alsnog hun hu welijk langs den meer gebruikelijken weg te bezegelen. FEDERZONI PRESIDENT DER ITALIAANS CHE ACADEMIE. De voorzitter van den senaat, Federzoni, is tot president van de Italiaansche Academie benoemd, als opvolger van d'Anminzio Ernstig spoorwegongeluk in Spanje. 19 dooden, 168 gewonden Trein reed op goederentrein in. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op de spoorlijn Reus—Barcelona een trein welke van Lerida naar Tarragona ging, tegen een goederentrein gebotst. Beide treinen werden vernield. Negentien personen zijn om het leven gekomen, 168 werden gewond. PROGRAMMA WOENSDAG 9 MAART 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Wenken voor de keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzen ding voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 Uitzending voor de werkloozen. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 VARA-orkest. 1.15 I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Kniples. 2,30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Cabaret-programma. 6.00 De Ramblers. 6.30 „Van het weten en begrijpen naar het handelen", causerie. 7.00 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berich ten ANP., VARA-Varia. 8.15 Het Esmeralda- Septet en solisten. 9.00 Radiotooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Orgelspel. 11.45—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (gr. platen). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst .11.00 Gramofoonmuziek. II,15 Zang. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoon muziek. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gramo foonmuziek 2.30 Voor jeugdige postzegelverza melaars. 3.00 Christelijk Kinderkoor lente klokjes". 4.00 Gramofoonmuziek. 4.10 Piano voordracht. 4.40 Kinderuurtje. 5.45 Gramo foonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwpraatje. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaan- varingsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 en 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP., Herha ling SOS-berichten. 8.15 Utrechtsch Stede lijk Orkest. 8.40 Gramofoonmuziek. 9.05 „On ze huisdieren als opvoeders", causerie. 9.35 Vervolg concert. 10.10 Berichten ANP. 10.15 Dampraatje. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmu ziek. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,2511.50 Gramofoonmuziek. 12.00 BBC- Northem-orkest m.m.v. solist. 1.05 Dansmu ziek (Gr. pl.). 1.352.20 Het New-Coventry- Hippodrome Orkest. 4.20 Concert voor de scho len. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Jazzmuziek (Gr. pl.) 5.40 Claude Bampton en zijn Band. 6.20 Be richten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Radio tooneel. 7.20 De Band Waggoners en solisten. 8.20 BBC-symphonie-orkest., 9.20 Berichten. 9.40 Vervolg concert. 10.30 Cabaretprogram ma. 11.05 Declamatie. 11.20 Oscar Rabin's Dansorkest. 11.5012,20 Jazzmuziek (Gr.- platen.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.509.109.40, 10.40 en 11,20 Gramofoon muziek. 12.20 Visciano-orkest. (Om 1.50 Zang) 3.05 Pianovoordracht. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Pianovoordracht. 8.50 Zang. 9.05 Vioolvoor dracht. 9.20 Harpensemble Lily Laskine en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Het Rheinisclie Landesorkest. 7.50 Mi litair orkest. 11.20 Vliegeniersorkest. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.35 Amusementssextet. 3,50 Pianovoordracht. 4.30 Omroep-Amuse- ments orkest. 6.30 Omroeporkest. 8.20 Rijks uitzending „Anruf und Verkündung der Toten" 9.3511,20 Ralph Zürn's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.2ó Gramofoonmuziek. 7.20 Pianovoordracht. 8.20 Omroeporkest m.m.v. soliste. 10.30 Zang en harmonica. 10.50— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek.. 12,50 en 1.30 Loiseau-orkest. 1,502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Omroepdansorkest 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Operette „Vikto- ria und ihr Husar". 10.45—11.20 Omroep- dans-orkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Militair orkest. 8.20 Rijksuitzending „Anruf und Verkünding der Toten". 8.40 Gra mofoonmuziek. 9.20 Belichten. 9.50 Klarinet en piano. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Landes orkest Gouw Baden, dansorkest en solisten. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING aan de groote tafel gingen zitten. Kriel had gauw wat chocolade ingeschonken en toen vroeg Thijs Wie is die Hoedepet eigenlijk, Kwek-Kwapardon, Alasius?? Alasius lachte, dat de tranen hem over de wangen liepen. Wilde je me Kwek-Kwak noemen? Hahahahaha, dat vind ik aardig! Hahahahahü En hij lachte, lachte, tot hij haast niet meer kon. Ik vind het een leuke grap! bulderde hij. Alasius is Kwek- Kwak! Thijs en Kriel lachten maar wat mee. Maar jij vroeg, wie Hoedepet is, ging Alasius voort. Wel, dat is een toovenaar uit het land der Kobolden. Knot is zijn vrouw, zoo als je weet! Uit het land der Kobolden? vroeg Thijs peinzend. Daar heb ik een avontuur meegemaaktnou.M! En hij vertelde dat avontuur in geuren en kleuren aan Alasius en Kriel Maar nu moet ik toch heuseh weer weg! lachte Thijs, toen hij uitverteld was. Anders worden Sim en oom weer ongerust" Hij nam afscheid.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6