Nederland moet goed voor den dag komen. Wereldtentoonstelling voor ons land van groot belang. LA HABANERA „DELICAAT" 4 ets. SIGAAR Prima ANTOON OOMS The Dagenham Girl Pipers WOENSDAG 9 MAART 1938 HXXREEM'S DXGBEAD 3 De Bilt voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Zuidwes telijken wind. mistig of betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag in het Noorden, in het Zuiden waar schijnlijk droog, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 770.5 m.M. te Toulouse. Laagste 736.6 m.M. te Nordöyan. De hooge drukking in het Zuiden heeft vooral aan haar Oostzijde in beteekenis verlo ren. De kern ligt thans over de golf van Bis- caje. Over Midden- en Zuid-Frankrijk. Zwit serland en Zuid-Duitschland is het nog rustig en windstil weer met lage ochtendtempera- turen en uitgebreide mistgebieden. Over de Britschei eilanden en onze omgeving is de Wes telijke tot Zuidwestelijke wind wat toegeno men. Nog steeds wordt subtropische lucht aan gevoerd, plaatselijk is het weer in deze lucht somber met gelaagde bewolking, welke hier en daar als mist tot aan den grond reikt en o.a. over Ierland motregen veroorzaakt. Na aan vankelijke opklaring, welke nog hedenmiddag verwacht wordt en tot in den nacht zal aan houden. is voor morgen weer somberder weer te voorzien. De regenkansen blijven echter klein en de temperatuur zal gemiddeld weinig veranderen. Over de Noordelijke helft van ons waarnemingsgebied blijft de depressietoestand nog aanhouden. Langs de Zuidelijke Noorsche kust, over Denemarken en de Oostzee, waait het krachtig uit Westelijke richtingen. Tal van stations in Scandinavië melden zwaren neer slag. Over Zweden is de vorst weer tot matig toegenomen. BAROMETERSTAND Vorige stand 769 m.M, Stand van heden 764 m.M. Neiging: Achteruit, Opgave van: Fa. A FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 8.46 uur; n.m. 21.38 uur. Strand berijdbaar van 13.4519.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333, Ongevallendïenst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. V R IJ D A G GEBEUREN ER GROOTE DINGEN IN HAARLEM ZARAH LEANDER IN DE GROOTE UFA-FILM INTOCHT IN HAARLEM VAN Het landgoed „Tusschenwijk"* Gedeeltelijk door de Provincie aangekocht. De voorzitter der Provinciale Staten van Noord-Holland deelt mede, dat van het lid S. Rodrigues de Miranda de navolgende vra gen bij Gedeputeerde Staten zijn ingekomen: 1. Is het landgoed, genaamd „Tusschenwijk", ter grootte van ongeveer 192 H.A., eigendom van wijlen Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den, aan de Provincie in koop aangeboden? 2. Indien dit zoo is, willen Gedeputeerde Staten dan mededeelen op grond van welke overwegingen zij deze aanbieding van de hand hebben gewezen, waardoor de moge lijkheid is ontgaan dit aan natuurschoon zoo rijke duingebied als recreatieoord te behou den? 3. Is het Gedeputeerde Staten bekend, dat de N.V. Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken in deze gemeenschappelijk met de Papierfabrieken van de firma Van Gelder en Zonen te Velsen optredend. 152 H.A. van het genoemde landgoed hebben aan gekocht? 4. Zijn Gedeputeerde Staten bereid: a. den aankoop van het resteerende deel 40 H.A. m gunstige overweging te nemen? b. alsnog te pogen met de directie der Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken, alsmede met de firma Van Gelder en Zonen omtrent de overname van het land goed „Tusschenwijk" door de Provincie over eenstemming te verkrijgen, eventueel met af staan van een klein deel voor afronding van het industrieterrein der Hoogovens en met recht van wateronttrekking door de firma Van Gelder en Zonen? 5. Mochten deze pogingen niet tot het ge- wenschte resultaat leiden, zijn Gedeputeer de Staten dan bereid met spoed het tot stand- komen van het streekplan voor dit gebied te bevorderen, opdat, met inachtneming van in- dustrieele belangen, het bedoelde duingebied voor zijn natuurlijke bestemming behouden blijft? Het antwoord van Gedeputeerde Staten luidt als volgt: 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 2. Tot onderhandelingen over den aankoop is het niet gekomen omdat de vraagprijs, naar het oordeel van Gedeputeerde Staten, geen grondslag voor die onderhandelingen bood. 3. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 4. a. Gedeputeerde Staten hebben het res teerende deel 40 H.A. met gebruikmaking van de machtiging, hun verleend bij het be sluit der Staten van 20 Juni 1928 voor het P. W. N. aangekocht. Toen de bovenstaande vra gen gesteld werden, verkeerden de onderhan delingen over dezen aankoop reeds in een ver gevorderd stadium. b. Nu. zooals blijkt, het particulier initiatief zich gaat interesseeren voor het behoud van de hier bedoelde terreinen als natuurreser vaat. meenen Gedeputeerde Staten zich van het doen van verdere stappen te moeten onthouden. 5. Een streekplan voor den Noorder IJmond is reeds sedert 1935 in bewerking. STRAATNAMEN. B. en W. van Haarlem hebben besloten, a. aan den weg,, loopende van de Fontein laan langs de Noordzijde van den Herten kamp in Zuid-Oostelijke richting naar den Kleinen Houtweg den naam te geven van Hertenkamplaan; b. aan den weg loopende van de Hertenkamplaan in Noord-Oostelijke richting naar den Kleinen Houtweg den naam te geven van Hertenkampweg. Voorts hebben B. en W. besloten, in de wijk ten Noorden van de Munterslaan, aan den weg loopende van de Munterslaan naar het Duinroosplantsoen, den naam te geven van Zeewindelaan. (Alle straten in deze wijk zijn n.l. reeds ontleend aan in de duinen voorkomende plan ten) GééN AFSCHUIVING. Onlangs behandelden Ged. Staten van Noord-Holland in openbare zitting het verzoek van B. en W. van Velsen tot Ged. Staten ge richt, met toepassing van art. 40. 2e lid, der Armenwet, te beslissen, dat de kosten van on dersteuning, sinds 1 September 1937 te Velsen verleend aan een armlastige weduwe die vroe ger in Haarlemmermeer woonde, zouden moe ten worden betaald door het Burgerlijk Arm bestuur van Haarlemmermeer. B. en W. van Velsen waren n.l. van oordeel, dat door het Burg. Armbestuur van Haarlemmermeer in vloed op de verhuizing van Haarlemmermeer naar Velsen was uitgeoefend, door die verhui zing naar Velsen financieel mogelijk te, maken. Ged. Staten hebben nu in deze zaak uit spraak gedaan. Zij zijn van oordeel, dat hier niet kan worden gesproken van afschuiving, dat het verlangen van de weduwe, naar Vel sen terug te keeren, een redelijk verlangen was (zij heeft trouwens zelf aan het Burg. Armbestuur van Haarlemmermeer gevraagd om steun voor haar verhuizing naar Velsen) en er dus geen aanleiding bestaat, aan Haar lemmermeer de verplichting op te leggen, de ondersteuning, sedert 1 Sept. 1937 aan de weduwe in quaestie door Velsen verstrekt, te betalen. BLOEMENDAAL NIET VOOR BLINDENÏNRICHTINGEN. Dinsdagmorgen zijn door de politie aange houden twee personen, W. H. J. uit Rotter dam en H. G. A. uit Amsterdam, die borstel werk te koop aanboden en voorgaven dat de opbrengst bestemd was voor steun van hulpbehoevende blinden te Amsterdam. Daar onderscheiden malen over dergelijke kooplieden is geklaagd en doorgaans bleek dat zij met geen enkele blindeninstelling in ver binding stonden, is een nader onderzoek inge steld, waaruit bleek dat de aangehoudenen het geld ten eigen bate aanwendden. Bo vendien bleek dat beiden een valschen naam hadden opgegeven. Zij waren inhet bezit van identiteitsbewijzen met het opschrift „Steun voor hulpbehoevende blinden te Am sterdam". Ook bezaten zij dergelijke bewijzen voor blindeninrichtingen te Rotterdam, Utrecht en Grave. Nadat het verhoor geëindigd was, is proces verbaal opgemaakt. Het publiek wordt tegen dergelijke perso nen gewaarschuwd. GR. HOUTSTR. 133 - HAARLEM (Adv. Ing.esMed.) WATERPOLO. WEDSTRIJDEN VAN H.P.C. H.P.C. houdt Maandagavond 28 Maart on derlinge wedstrijden in het I-Iaarlemsche Sportfondsenbad HONKBAL. HONKBALCLUB HAARLEM. De Honkbalclub Haarlem houdt haar jaar vergadering op Vrijdag 11 Maart in café Brinkman aan het Plein. Op de agenda komen de gewone punten van een jaarvergadering voor. als verslagen van secretaris en penningmeester, verkiezing van bestuurs- en commissieleden. De aftredende bestuursleden stellen zich herkiesbaar, met uitzondering van den pen ningmeester den heer J. N. Mazee, die in middels naar Limburg is vertrokken. Zijn vertrek is voor „Haarlem" ongetwij feld een groot verlies. Zijn werkkracht als bestuurslid was onbegrensd en ook als speler heeft hij zijn club jaren lang trouw gediend. Het zal Haarlem stellig groote moeite kos ten de open plaats door een aan Mazee ge lijkwaardige kracht te doen bezetten. LAWNTENNIS. DE TOUR VAN TILDEN EN COCHET BATAVIA. 8 Maart. (Aneta-ANP) Nadat de tennisspelers Tilden en Cochet op 6 Maart met de „Plancius" waren gearriveerd, reisden zij onmiddellijk naar Bandoeng door, waar zij Maandag hun eersten wedstrijd speelden. Deze eindigde in een overwinning voor Tilden met 6—4, 0—6, 6—3, 6—2, 6—4. Lr Batavia, waar op de cementen baan van den Dierentuin zal worden gespeeld, is de be langstelling voor de komende wedstrijden zeer groot. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. De wedstrijden om de clubkampioenschap pen 19371938 der Haarlemsche Damclub werden voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: Joh. Fabel wint van M. van Leeuwen; J. W. van Dartelen wint van K. Olij; P. G. van EngelenP. H. Meure afge broken; J. B. Sluiter Jr.—Ph. G. Amelung Jr. afgebroken. Eerste klasse: J. J. Groenewoud wint van P. L. Schrijnemakers; J. H. MeureA. Kiel afgebroken. Tweede klasse: I. Ravensbergen wint van C. van Wageningen; J. Kuntze wint van J. J. Koren; A. Miedema wint van W. Jonkhof; R. Kuipers wint van J. Helmer; W. Jonkhof remise met O. T. Glaser; Th. Tolenaars wint van J. Merts; J. M. Rutgers wint van C. B. Derde klasse: J. Piek wint van C. Bouwens, H. A. Hoddenbach wint van W. Bouw; Y. Bo terbloem wint van A. Blom; H. J. Lenzen re mise met Rud. Antonisse; G. J. Steenkist wint van J. H. Kiaverstijn; A. P. van Keste- ren remise met G. van Es. VOETBAL. Accent meer op cultureele dan op economische waarden. Gebouw zal wel meer dan een millioen kosten. (Van onzen specialen verslaggever.) Neen, zooals de situatie op dit oogenblik is, mag niet ver- f f wacht worden, dat H.K.II. Prinses Juliana of Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek zullen brengen aan de Wereldtentoonstelling welke het volgend jaar te New York wordt gehouden, of dat een van Hun Beiden deze expositie zal openen Dit wil niet zeggen," zoo valt de ver teller zichzelven in de rede „dat zich later nog niet een omstandigheid zou kunnen voordoen, waardoor Hunne Hoogheden daartoe tóch nog zouden besluiten. Maar op dit oogenblik, is er in ieder geval geen sprake van En hiermede krijgen wij het antwoord op de eerste vraag, die wij stelden aan Zijn Excel lentie Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff. Oud-Gou- vemeur-Generaal van Ned.-Indië, oud-Minis ter van Buitenlandsche Zaken, en oud-gezant te Tokio en Washington, die onlangs benoemd werd tot Commissaris-Generaal van de Ne derlandsche inzending voor de Wereldexposi tie te New York. In den laatsten tijd werden immers in den lande nog al eens geruchten vernomen, volgens welke het in de bedoeling van Prinses Juliana en Prins Bernhard zou liggen een reis naar Indië te maken, waarbij tevens verteld werd dat de terugtocht zou gaan via de Vereenigde Staten, en van welke gelegenheid dan gebruik zou worden gemaakt om een bezoek te brengen aan de New York- sche Wereldtentoonstelling, meer in het bijzon der aan het Nederlandsche paviljoen. Uit de stellige woorden van Jhr. De Graeff mag men echter afleiden, dat er althans voorloopig geen grond bestaat aan te nemen, dat deze'geruch ten eenigen grond van waarheid zouden be vatten. Jhr. De Graeff heeft ons ontvangen op een der kamers van het hotel Bellevue op den hoek van de Rijnstraat en den Bezuidenhoutschen weg te 's Gravenhage, waarin o.m. het secre- tanaat van de Nederlandsche inzending is ge vestigd en op uiterst hoffelijke en welwillende wijze staat hij ons zonder eenige restrictie te woord, vertellend,, wat thans voor publicatie geschikt is. „En U vraagt mij nu," zoo gaat Jhr. De Graeff dan verder, „voor welke gebieden van ons economisch leven, ik deze tentoonstelling meer in het bijzonder van groot belang acht. Maar het antwoord daarop is niet zoo heel ge makkelijk te geven. Dat zal U wel blijken uit hetgeen ik nu ga vertellen De bedoeling is, de Nederlandsche uizending te splitsen in twee hoofdgroepen, die inder daad ook te veel van elkaar verschillen, om ze bij elkaar onder te brengen, Dat zijn dus de groepen Nederland en Oost-Indïp. Behalve In dië zou ik dan echter ook moeten noemen Su riname en Curacao. Omtrent de plannen voor Oost-Indië kan ik U op het oogenblik evenwel het meeste vertellen. En dan wijs ik er U in de eerste plaats op, dat een wereldtentoonstel ling niet beoogt vóór alles een exposi tie te zijn van producten van economi sche waarde. Er zijn zelfs verschil lende redenen, waaronder enkele die zeer voor de hand liggen, om daarop in in het geheel niet den nadruk te leg gen. Onze Nederlandsche inzending zal het dan ook zeker niet doen. Wij zullen wel pogen op de tentoonstelling duidelijk te maken, dat ons Indië geen wildernis is. maar een deel van een ge civiliseerd Rijk. Daarom zal dus be oogd worden een indruk te geven van de cultureele beteekenis van Indië, van het onderwijs, van de gezond heidszorg en van meer dergelijke. Na tuurlijk zal er ook iets te zien zijn van het bedrijfsleven, maar daarop zal niet de nadruk worden gelegd. koloniale mogendheden, omdat wij dien an deren mogendheden in vele opzichten als ko loniaal Rijk verre vooruit zijn. Dit is natuurlijk ook heel logisch, omdat wij zooveel langer onze koloniën besturen cn ze vooral in de laatste vijftig jaren uitstekend hebben beheerd." Geen twee paviljoens. „Is het de bedoeling, onze inzending, juist om haar gesplitst karakter, ook in twee 'ver schillende paviljoens onder te brengen, Excel lentie?" „Neen, de beide deelen van de Nederlandsche inzending komen in één groot gebouw, dus on der één dak. Maar in dat gebouw zelve wordt de splitsing wèl doorgevoerd. Er wordt dus een speciaal Nederlandsche en daarnaast een spe ciaal Indische afdeeling gevormd. De overgang tussclien die twee deelen zal bestaan uit een min of meer in het donker gehouden tunnel of viaduct, waarin men dan kennis maakt met de verkeersmiddelen tusschen Nederland en Indië. Op die manier wordt dan een niet geheel onlogische en ietwat symbolische overgang verkregen, waarbij men dan tevens op onge zochte wijze in contact komt met onze mail- booten en met de K. L. M.-vliegdiensten. In dezen „overgang" zal men tevens het uitzicht kunnen hebben op verschillende landschaps- punten in den vorm van diorama's of iets in dien geest." „En wat zal bijv. een van de meer saillante punten op onze inzending zijn. Excellentie?" „Op den achtergrond van de Indische inzen. dig zal een grootsch diorama een plaats vin den. Dit diorama zal vermoedelijk worden ge maakt door den bekenden schilder Eland, die op dit gebied groote ervaring bezit. Dit diorama zal niet een bepaald deel van Indië in beeld brengen, maar het zal als hoofddoel hebben een duidelijken indruk te geven van een In disch landschap. In het diorama zal echter ook plaats worden ingeruimd aan een irriga tie-werk, aan een spoorweg en aan wellicht nog enkele andere in het Indische landschap opvallende accenten. Met behulp van de mo derne belichtingstechniek hopen wij, dat het mogelijk zal blijken dit diorama een markant en fraai karakter te geven. In de Indische af deeling zullen dan verder nog maquettes te zien zijn van belangrijke instellingen, zooals bijv. van de Medische Hoogeschool, van een modern havencomplex, van een suikerfabriek, van een tabaksonderneming en van wellicht nog enkele andere instellingen Economische zijde niet geheel verwaarloosd. De zuiver economische zijde wordt dus inderdaad wel zeer consequent geheel achterwege gelaten „Deze conclusie is niet geheel juist. Want al wordt dus niet de nadruk gelegd op de eco nomische zijde, er -zullen tóch in enkele zijza len ook wel degelijk producten van economi sche waarde worden geëxposeerd. Maar ik ac centueer dit nogmaals: dit blijft op den ach tergrond. „En mogen wij hopen, dat ook de Neder landsche afdeeling zeer belangrijk zal wor den?" „Het is het voornemen om de specifiek Ne derlandsche inzending geheel te plaatsen „in het teeken" van de touristische mogelijk heden, die ons vaderland biedt Mr. H. M. Planten, directeur der Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer heeft daarbij de leiding aangevuld echter met wat men zou kunnen noemen een meer economisch geörienteerde tentoonstelling. „Is het de bedoeling een bijzonder gróót ge bouw voor de Nederlandsche inzending te doen bouwen?" Jhr. De Graeff ziet den interviewer eens even aanDan klinkt er iets als lichte ironie in zijn stem, wanneer hij zegt: ,Het wordt groo- ter, dan wij wenschenOp de tentoonstel- ling is te onzer beschikking gesteld een terrein van 9000 vierkanten meter. Wij zijn contrac tueel verplicht dit terrein minimaal voor de helft te bebouwen, hetgeen dus beteekent, dat ons gebouw een oppervlakte zal moeten krij gen van minstens 4500 vierkanten meter. De hoogte mag. exclusief eventueele torens, 15 meter bedragen. Wanneer wij nu een hoogte aannemen van gemiddeld 10 meter, dan be teekent dat een kubieken inhoud van 45000 meter. En wanneer men dan eens aan de hand van Amerikaansche eenheidsprijzen gaat. be rekenen, hoeveel de kosten zijn van een ge bouw van zulk een inhoud, dan komt men op een prijs, die eerder boven dan beneden het millioen ligtDat is dus: een duur pavil joen!U begrijpt, dat in een geval als dit hooge gelegenheidsloonen een belangrijke rol spelen. „Is naar Uw oordeel. Excellentie, deze ten toonstelling voor de representatie van ons va derland van grooter belang te achten dan andere of vroegere wereldexposities?" die de voorstellingen van LA HABANERA zullen opluisteren met hunne origineele Schotsche muziek en dans. - REMBRANDT THEATER (Adv. Ingez. Med.) 1 Vier maanden wegens meineed geëisclit. Amsterdamsche Gerechtshof vraagt bevestiging van Haarlemsch vonnis. AMSTERDAM, 9 Maart. Een inwoner van Zandvoort had in September 1936 door een stoffeerder eenige stoelen laten over trekken. Over de betaling ontstond oneenig- heid en tenslotte leverde de stoffeerder de stoelen af door ze voor de woning van den Zandvoorter onder een luifel te plaatsen. Bij het civiele proces, dat uit het mee- ningsverschil voortvloeide, verklaarde de Zandvoorter, dat hij niet wilde betalen, o.a. omdat de stoelen voor zijn deur waren gezet en natgeregend waren. Een plaatsgenoot hield onder eede vol. dat het op dien tijd hard had geregend. Volgens verschillende andere getuigen echter was het dien middag droog geweest en ook volgens de officieele regenmeters in de buurt was er dien dag weinig of geen regen gevallen. De jongeman, die vol hield, dat het flink goot, werd wegens meineed vervolgd. De rechtbank te Haarlem veroordeelde ■hem tot vier maan den gevangenisstraf. Heden diende de zaak voor het gerechts hof. de procureur-generaal eischte bevesti ging van het vonnis. De verdediger mr. Bam berger pleitte vrijspraak, subs, drong hij op clementie aan. Arrest 23 Maart. Geval van bigamie. AMSTERDAM, 9 Maart. Een boekhande laar te Haarlem is heden door het gerechts hof tot negen maanden gevangenisstraf ver oordeeld wegens bigamie. De man was met zijn vrouw overeengeko men te gaan scheiden. Hij had een verhou ding met een minderjarig meisje. Om niet met den strafrechter in aanraking te komen ging hij met haar een huwelijk aan te Lon den. Hij verkeerde in de meening, dat dit tweede huwelijk in Engeland gesloten, hier te lande niet geldig was. De rechtbank te Haar lem veroordeelde "hem tot een jaar gevange nisstraf. De procureur-generaal had bevesti ging van het vonnis gerequireerd. Huil- en niésepidemie in Noord- Frankrijk. PARIJS 9 Maart ('Havas). Het „Journal" meldt uit Rijssel: De mist, die van Zondag tot hedenmorgen boven het noorden des lands hing, heeft in ret gebied der ijzergeiterijen aan de Sambre een merkwaardig verschijnsel teweeggebracht. In samenwerking met de dampen van zwavelzuur, afkomstig uit de fa briek van Hautmont, veroorzaakte de mist bij de bevolking tranende oogen en niesbuien. De nevel was gisteravond nog niet verdwenen, en de bewoners, die hun woningen niet zorg- j vuldig hadden dichtgestopt, huilden en nies ten zonder opb Vanmorgen was de at mosfeer echte- leider. Vrijwel alle per sonen, die van liet verschijnsel hinder hadder. ondervonden, konden hun werkzaamheden hervatten. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Tarbot 6095 ct. per K.G. Griet 5070 ct. per K.G. Tong 80105 ct, per K.G. Groote schol f 1518 per 40 K.G. Middel schol f 9.6014 per 40 K.G. Kleinschol f 6.3010 per 40 K.G. Schar f 77.40 per 40 K.G. Bot f 7—10 per 40 K.G. Schelvisch f 16—18 per 40 K.G. Wijting f 5.80—6 per 40 K.G. Kabeljauw 100250 ct. per stuk. Leng f 1—2.20 per stuk. Heilbot f 0.80 per K.G. Wolf f 0.40—2i50 per stuk. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96 3/4. Berlijn 72,26. Parijs 5.74. Brussel 30;26'/2. Zwitserland 41,51. New-York 1,78 3/4. 12.— uur. Londen 8.96 3/4. Berlijn 72,22'/2. Parijs 5.70 y2. Brussel 30.26'/ï. Zwitserland 41.51. Kopenhagen 40. "Stockholm 46.20. "islo 45.05. dew-York 1,78 li/li haag 6.28' talië Zrije lire 9.47%. Reislire 8.50. Lire bankpapier 7.45. GROOTE BELANGSTELLING VOOR KENNEMERS—D. W .V. In verband met de zeer groote belangstel ling, vooral ook uit Amsterdam, voor de a.s. Zondag te spelen wedstrijd KennemersD. W. V. heeft het bestuur van de Kennemers bijzondere maatregelen genomen om een zon groot mogelijk aantal toeschouwers een plaatsje te kunnen verzekeren. Aan de zijde van de tribune zullen 1000 zitplaatsen worden gemaakt. Deze heele zijde zal gereserveerd terrein worden. Het staat nu reeds ^st, dat eenige duizenden supporters D.W.V. zullen vergezellen. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN 2e klasse. De wedstrijden om den plaatselijken titel der 2e klasse klein-biljart van Haarlem en Omstreken, welke door de biljartclub „Insu- linde" in haar clublokaal aan de Gen. Cron- jéstraat worden georganiseerd, zijn Dinsdag avond begonnen. De uitslagen waren als volgt: H. Osterthun 99 25 27 3.96 C. v. d. Hoek 150 25 31 6.— B. Bonnet 150 38 18 3.94 K. de Jonge 77 38 14 2.02 A. Corver 113 43 30 2.62 J. Hasselmever 150 43 14 3.48 Hedenavond de volgende partijen: uur: J. D. Ronde--C. v A Hoek. 9.15 uur: A. Cor- ver-K. de Jonge 10.30 uur: B. BonnetJ. 1 Hasselmeyer. Wij willen de bezoekers van de tentoonstel ling, en dat zullen voor een zeer groot deel na tuurlijk Amerikanen zijn, laten zien, dat er door Nederland iets gedaan wordt voor de In dische bevolking. En dat mógen wij ook ge rust doen, zelfs in concurrentie met andere AGENDA. Heden: WOENSDAG 9 MAART Concertgebouw: Liederen-avond door Rie Tuyl Schuitemaker, 8.15 uur. Gebouw Gem. Geneeskundige Dienst, Nieuwe Gracht: Algemeene vergadering v. d. Vereeni- ging Zuigelingenzorg. 9 uur. Palace Filrnac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „De weg Terug", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Serenade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Greta Garbo en Charles Boyer in „Marie Walewska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Puberteit", 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: ,De Mail-express" „Re cordvlucht". 8 urn*. Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 10 MAART Ver. Doopsgezinde Gemeente: Lezing met lichtbeelden. 8.15 uur. Palace Filrnac: 11 -5 uur Doorloopend 51' minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. „Stellig is deze tentoonstelling voor Nederland van breede beteekenis. Wanneer immers 64 landen vertegen woordigd zijn, mag Nederland alleen niet ontbreken. Daarom is ons land verplicht goed voor den dag te komen. En al wordt door ons op deze expositie dan wel zéér het accent gelegd op cultureele en minder op economische waarden, zoo mag men toch niet ver geten. dat onze deelneming te beschou wen is als een vlagvertoon, dat zich ten doel stelt onzen goodwill in de wereld, en meer in het bijzonder in Amerika, waar wij dien goodwill, in aanzien lijke mate bezitten, te onderhouden. Ziedaar de hoofdreden, waarom wij juist in Amerika niet mochten weg blijven. Intusschen is het natuurlijk voor ons wel een handicap, dat het tentoonstellingsterrein zoover weg ligt, waarbij dan nog komt. dat het benoo- digde geld, nog niet bijeen is. Want U begrijpt zóó wel, dat de Regeerings- bijdrage van drie kwart millioen bij lange na niet voldoende is, om de kos ten te dekken. Gelukkig is het daarom maar, dat in het bijzonder het Indi sche bedrijfsleven er prijs op stelt, dat er goed voor den dag wordt gekomen." GUNNING SPOORWEGWERKEN. De N.V. Nederlandsche Spoorwegen Utrecht heeft de uitvoering van de werken betreffende het verbouwen van de stelplaat- sen 1 en 2 op het terrein vai de Centrale Werf plaats alhier, gegund aan den heer II. van Dijken, aannemer, te Amersfoort, voor een bedrag van i 2638P

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2