Jac.v.d. Noord Jac. v.d. Noord PEPER's VLEES PALEIS EET NU KALFSVLEES Onze havens en onze economische politiek. Prins Bernhard in Londen Gedisting. j. vrouw Schoonmaak Dekkleeden SPAARNE 60 NERFBOON KOFFIE Waterdichte SPAARNE 60 WIELRIJDERS! Rijwielmagazijn „ALBA" VRIJDAG Tl' MAART 1938 HAAREEM'S DAGBEAD 15 De havens worden niet ten achter gesteld. Rede van minister Steenberghe. Ete Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam heeft heden haar jaardag gevierd met een noenmaal in „De Doelen", hetwelk werd gevolgd door een buitengewone ver gadering. Di deze bijeenkomst heeft de minis ter van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, een belangrijke rede gehouden over: „De Nederlandsche havens en de Neder- landsche economische politiek". Hieraan is het volgende ontleend: Economische vrijheid niet de beste politiek. De vrijheid is een kostelijk goed, doch slechts binnen de grenzen, door het algemeen belang getrokken. Het is geen axioma, zeker niet onder de huidige omstandigheden, dat de economische vrijheid het beste middel is tot het bereiken van het hoogst mogelijke •welvaartspeil en nooit met het algemeen be lang op economisch en sociaal gebied in bot sing zou kunnen komen. Komt er echter een dergelijke botsing, dan moet de economische vrijheid zwichten. Wat waar is voor de economische vrijheid in het algemeen, is dit uiteraard ook voor de vrijheid van den handel. Gok deze zal moeten worden ingeperkt als zij met de algemeene welvaartspolitiek in strijd blijkt te zijn. Motieven der economische politiek. Als wij nu nagaan, hoe de ontwikkeling ge durende de laatste jaren is geweest, dan kun nen wij vaststellen, dat de regeering zich ge dwongen heeft gezien op verschillende punten te breken met de Nederlandsche traditie van vrijhandel, welke ons land in het verleden on getwijfeld belangrijke voordeelen heeft ge bracht. Voorzoover het de crisisomstandigheden zijn geweest, welke noopten tot een beperking van de handelsvrijheid, waren de getroffen maat regelen volstrekt onvermijdelijk, wilde men den ondergang van belangrijke takken van productie en het tot de zwartste armoede ver vallen van groote bevolkingsgroepen voor komen. Doch afgezien van deze min of meer inci- denteele maatregelen zijn er nog andere mo tieven, welke tot een beperking van de han delsvrijheid hebben geleid. Sommige hiervan zijn in het buitenland gelegen. Vrije prijsmechanisme faalt. Ongetwijfeld de belangrijkste verandering, welke zich steeds duidelijker afteekent, is het steeds meer falen van het vrije prijsmecha nisme als regulator van het economische leven. De technische vooruitgang dringt in de richting van het grootbedrijf, waarbij de om vang van het bedrijf vaak meer door tech nische factoren dan door het opnemingsver mogen van de markt wordt bepaald. Het pro ductieproces wordt verlengd en het contact tusschen vele producenten en den consument wordt zwakker, zoodat voor hen de markt minder overzichtelijk wordt.- De kapitaalintensiveering- -der productie leidt in vele gevallen tot een overheersching der vaste kosten, tot een toenemende kwets baarheid voor prijsdaling en tot een geringen invloed van de variaties in den productieprijs op den omvang der productie. Uit de geschie denis der achter ons liggende depressiejaren weten wij, hoe een conflict ontstaat tusschen de noodzakelijkheid van inkrimping der pro ductie eenerzijds en de tendentie, welke een dergelijke beperking der productie heeft tot het doen stijgen der kostprijzen per eenheid product. Vier aanleidingen voor beperkende maatregelen. Tot het nemen van de economische vrijheid inperkende maatregelen bestaan vier aan leidingen, n.l.: 1. Het opvangen van ernstige crisisver schijnselen. 2. Het reageeren op buitenlandsche maat regelen met het oog op onze export. 3. Het beschermen der binnenlandsche markt tegen abnormale externe invloeden. 4. Het corrigeeren van onevenwichtig heden tengevolge van het falen der vrije prijsvorming. Duurzaamheid der maatregelen. Deze vier motieven tot het treffen van maatregelen verschillen sterk wat betreft de duurzaamheid der regelingen, waartoe zij leiden. De specifieke crisismaatregelen zijn uit hun aard slechts tijdelijk, zoolang men aanneemt dat ook de crisisverschijnselen zelve niet meer dan tijdelijk zijn. Het zal onnoodig zijn te wijzen op verschillende crisismaatregel., u, welke, nu de meest acute phase der depressie voorbij is, waar tot het verleden zijn gaan behooren. De maatregelen, welke zijn genomen om buitenlandsche maatregelen het hoofd te bieden, hebben een levens duur, gelijk aan deze buitenlandsche maatregelen. Op dit gebied is het noodig rekening te houden met de realiteit, een realiteit, welke heeft ge leerd, dat men binnen afzienbaren tijd niet tot een stelsel van interna tionalen vrijhandel zal terugkeeren. Velen zullen dit betreuren, doch men mag de oogen niet voor de werke lijkheid sluiten. Een der meest in het oog loopende symp tomen der gewijzigde situatie is het streven van vele landen, zich op monetair gebied de noodige vrijheid, tot het voeren eener natio nale economische politiek, voor te behouden. Baten en offers. Als wij ons nu afvragen, welke de conse quenties der economische politiek voor de Nederlandsche havens zijn, dan dient te wor den vooropgesteld, dat daar deze havens een deel van de nationale bestaansbronnen, de Nederlandsche economische politiek evenzeer gericht is op bloei der havens als op bloei van andere bedrijftakken. Echter, bij het voeren van economische politiek, blijken niet steeds alle belangen volkomen parallel te loopen en zal u allen duidelijk zijn, dat liet voor hen, die voor de nationale economische politiek aansprakelijk zijn, juist een der moeilijkste opgaven is tusschen de verschil lende, vaak uiteenloopende belangen, het voor de gemeenschap gunstige compromis te vin den. De regeering kan en mag nu eenmaal geen enkel belang eenzijdig behartigen. Soms zahbet noodig zijnY dat door een be paalden bedrijfstak een offer wordt gebracht, waarmede het algemeen belang is gediend. Spreker wil niet ontkennen, dat ook van de Nederlandsche havens wel eens een dergelijk offer moet worden gevraagd. Anderzijds echter zal het evenzeer voorkomen, dat de belangen der havens tot op zekere hoogte praevaleeren boven andere belangen. Het Nederlandsche havenbedrijf is voor een belangrijk deel exportbedrijf, waarbij het Duitsche achterland de verreweg voornaam ste plaats inneemt. Deze exportindustrie nu vindt in de economische politiek een zeer belangrijken steun. Binnen de betalingsrege ling en binnen de betalingscapaciteit der be trokken. landen wordt aan de belangen der havens de noodige aandacht gewijd en zelfs is het bij de clearing met- Duitschland zoo gelegen, dat men van een zekere bevoor rechte positie der havens kan spreken, daar voor den transfer der aan den doorvoer ver bonden inkomsten geen limiet, geen beta lingscontingent, is vastgesteld en deze kosten dus als het ware een zekere preferentie be zitten. In dit verband moge bovendien ge wezen worden op het ruime standpunt, het welk ten opzichte der scheepswachten in de clearing wordt ingenomen. Dat deze dienstpraestaties niet zijn gelimi teerd, vloeit voort uit de overwegingen, dat de diensten, welke verband houden met het NederlandschDuitsche goederenverkeer, pa rallel loopen met dat goederenverkeer zelf, terwijl de dienstpraestaties uit hoofde van het transitoverkeer een eigen conjunctuur hebben, welke met het Duitsche transito ver band houdt. De transito-goederen, goederen van vreem den oorsprong dus, heeft men niet in de clea ring kunnen opnemen. Dit is een onvermijdelijk verlies voor den handel. Mede om die reden heeft men het transitoverkeer zoo min moge lijk willen beperken, hetgeen met het oog op de toekomst mogelijkheden van den tusschen- handel toch ook van zeer groote beteekenis De gunstige positie in de clearing van het transitoverkeer is een voorbeeld van het prae valeeren van bepaalde belangen, in dit geval van de belangen der'havens, boven andere, welke laatste dus een zeker offer moeten brengen. Gelukkig zijn er ook nog verschillende ge bieden van economische politiek, waar van een belangstelling nauwelijks sprake kah zijn. Het Nederlandsche Kostenpeil. Spr. gaf in dit verband als voorbeeld het Nederlandsche kostenpeil. Volgens zijn meening ligt hier, met het oog op het belang,, hetwelk Nederland bij een intensieven inter nationalen goederenruil heeft, een der be langrijkste vraagstukken, waarvoor de econo.- mische politiek zich geplaatst ziet, en spr. kon de verzekering geven, dat dit een der punten is, welke zijn grootste belangstelling, hebben. Op grond van berekeningen, welke hij heeft doen uitvoeren, had de minister aanlei ding te veronderstellen, dat heden ten dage het Nederlandsche kostenpeil vrijwel met dat in de belangrijkste "vreemde landen is'gelijk- Hiermëdè is een basis gelegd voor een gun stige ontwikkeling en een herstel uit de depressie, welke helaas nog niet geheel tot het verleden behoort. Schacht is tevreden over Duitscli- land's financieelen toestand. Van jaar tot jaar toenemende inkomsten op de Rijksbegrooting. BERLIJN, 11 Maart. De president der Rijksbank dr. Schacht, heeft in de heden morgen gehouden algemeene vergadering dei- Rijksbank een rede gehouden over de grond beginselen der Duitsche financieele politiek. De Rijksbankpresident wees er op, dat de Duit sche valuta gewaarborgd is tegen in vloeden van buiten door de deyiezenregeling en dat Duitschland dientengevolge rustig de verdere ontwikkeling van de positie' dei- valuta's in de wereld kan afwachten. De Rijksbegrooting vertoont' van jaar tot jaar fr nemende inkomsten, constateerde spre ker, Het is geen geheim, dat naast de rijks schuld op langen termijn ook die op korten termijn is toegenomen en dat het tot dusver nog niet is gelukt de schulden op korten teri.ijn vo komen af te lossen of te consolidee- ren. Tegenover de stijging der rijksschul den staat echter een vermindering der par ticuliere schulden, zoodat minder sprake is van een verhooging der totale Duitsche schul den dan wel van een verplaatsing der schulden van het particuliere terrein naar het gebied der openbare financiën. Zouden slechts de financieele en niet de politieke beweegredenen mee spreken, dan zou er nauwelijks be zwaar tegen zijn om de financieele positie van Duitschland volkomen openbaar uiteen te zetten. Onze bui tenlandsche critici zouden er verbaasd over staan hoe weinig bedenkelijk de financieele toestand is. na hetgeen reeds op dit gebied bereikt is. De grenzen voor de staatsschuld liggen van het oogpunt der begrooting ge zien. daar waar de rente en aflossing niet meer kunnen worden opgebracht. Uit het oogpunt der valuta bezien, liggen zij daar waar de behoefte van den staat aan kortloo- pend geld niet op de geldmarkt maar door de bankbiljettenpers wordt gedekt. Deze gren zen werden tot dusver niet buiten beschou wing gel .'ten en ook in de toekomst zal dat niet gebeuren. Tenslotte wees de Rijksbankpresident er op dat de grootste spaarzaamheid en zuinigheid bij gebruikmaking van de openbare midde len en de centralisatie hiervan onder alle omstandigheden dringend geboden is. Met achterstelling van speciale belangen zouden alle maatregelen in de openbare- zoowel als in de particuliere huishouding gekeurd moeten worden op dit feit, of zij overeenkomen met het financieele prestatievermogen van de Duitsche volkshuishouding. De Heere bedroefde ons door de geboorte van een levenlooze Dochter. CHR. DE JONG C. DE JONG—VAN OORD Haarlem, 11 Maart. 1938 Schotersingel 123 A. FURTWaNGLER EN DE SALZBURGER FESTSPEELE. De Duitsche dirigent Wilhelm Furtwangler heeft de uitnoodiging een deel van de Salzbur- ger Festspiele te dirigeeren afgewezen, aan gezien hij reeds elders bezet was. Wel zal hij. evenals'het vorige jaar, een uitvoering .van de negende symphonie van Beethoven dirigeeren. (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN. 9 Maart. Prins Bernhard is in Londen al even popu lair als bij ons. Hij ontvangt hier altijd een welkom „als een filmstar". Zoo zouden de po pulaire dagbladen het uitdrukken. In werke lijkheid worden veel filmsterren hier niet zoo uitbundig ontvangen als onzen Prins, die al eens meer tusschen de opdringende menschen heeft gezeten. Dat gebeurde verleden jaar Mei, toen de Prins in de menigte voor Buckingham Palace van Prinses Juliana werd gescheiden. Niet veel Nederlanders wisten van dit be zoek af, en het was ook de bedoeling dat er zoo goed als geen publiciteit aan zou wórden gegeven. Helaas, het kleine beetje, dat er van bekend wed gemaakt, was voldoende om de politie enkele lastige oogenblikken te bezor gen. Ongeveer duizend menschen, voor het grootste gedeelte kantoormeisjes, waren naar Liverpool-street station gekomen om den Prins te zien. Helaas, omdat er van het in cognito van den Prins niet veel overbleef. Hij zal vandaag de aandacht trekken wanneer hij op straat komt. De dagbladen, die het bericht bekend maak ten, hebben succes gehad. Het grijze, ouder- wetsche Liverpool-street station, waar de boottrein aankomt, is ook een ondergrond station voor de City en honderden meisjes waagden het er op om te laat op kantoor te komen. Prins Bernhard en Prins Aschwin, die enkele dagen voor particuliere zaken in de stad zullen blijven, namen de geweldige be langstelling nogal gemoedelijk op. Onze ge zant, de Graaf van Limburg Stirum, die met enkele personen op de Prinsen wachtte, stond op een verkeerde plaats. Of de trei reed te ver door. In ieder geval: een aantal nietsver moedende reizigers stapte uit vlak voor de deftige delegatie en verdwenen natuurlijk zoo snel mogelijk van net tooneel. Intusschen had den de kantoormeisjes Prins Bernhard ont dekt, die een paar wagons verder op wachtte tot de politie ruim baan had gemaakt. De paar Nederlanders, die op het perron ston den, hadden het kwaad te verantwoorden. Zij hebben van den Prins niets gezien, deze ver dween met zijn broer en met onzen gezant naar de auto, waar de belangstelling ook al zeer groot was. Er stonden zeker een paar hónderd personenrond -om heen. De Prins vatte het nogal gemoedelijk op, en glimlachte naar alle kanten. Pas toen de auto uit het gezicht was en de meisjes naar hun werk hol den, begon zijn particulier bezoek. Engelsch-Duitsclie besprekingen op basis van bet onderhoud Hitler-Halifax. Koloniale kwestie naar Duitsche opvatting het eenige probleem. Von Ribbentrop heden naar Berlijn. De Duitsche ambassadeur te Londen, Von Ribberitrop, zal waarschijnlijk vanmiddag na het noenmaal, dat premier Chamberlain te zijner eer zal aanbieden, naar Berlijn terug keeren.-. Men had gedacht, dat de Duitsche minister van buitenlandsche zaken tot Zaterdagavond te Londen zou blijven. De gebeurtenissen in Oostenrijk schijnen re den te zijn voor deze wijziging in de plannen van Von Ribbentrop. Naar men te Londen gelooft, heeft Lord Halifax in zijn gesprekken met Von Ribbentrop de meening der Britsche regeering uiteen gezet omtrent de Midden-Europeesche vraag stukken, en in het bijzonder die welke Oos tenrijk en Tsjecho-Slowakije betreffen. Het voornaamste doel van de be sprekingen van Donderdag was, vast te stellen wat 't geschiktste oogenblik is voor het aanknoopen van onder handelingen op basis van de gedach- tenwisseling, die Halifax en de Brit sche ambassadeur te Berlijn met Hitier hebben gehad. Naar men meent is de Britsche regeering niet minder verlangend met Duitschland tot overeenstemming te geraken als met Italië. Het standpunt van Duitschland is echter, dat de eenige kwestie, die tusschen Duitschland en Engeland bestaat, die der koloniën is, ter wijl Engeland van oordeel is, dat dit een punt is. waar ook andere landen bij betrokken zijn, Engeland is verdèr van meening dat 'n even- tueele bespreking van de koloniale eischen van Duitschland vastgekoppeld moet worden aan het breeders vraagstuk van den vrede in Europa. Volgens het Duitsche standpunt staat tus schen Duitschland en Engeland verder alleen nog de aangelegenheid van de persaanvallen op Duitschland, waarover Hitier zich onlang: in zulke bittere bewoordingen heeft uitgelaten. Tijdens het bezoek van Von Ribbentrop wa ren strenge politie-maatregelen genomen. Ter wijl hij zich in het Foreign Office bevond, werd in den tuin van het gebouw een sterke poli tiemacht in reserve gehouden. Arabieren met vliegtuigen bestookt. 32 dooden te Safed. Uit Haifa wordt gemeld, dat gister avond bij Safed slag is geleverd tus schen militairen en politie eenerzijds ■en een bende van. meer dan honderd gewapende Arabieren anderzijds. Ook vliegtuigen zijn in actie geko men. Naar men zegt zijn tweeendertig Arabieren gedood door bommen en mi- trailleurvuur uit de vliegtuigen. Italiaansch vliegtuig neergestort. Bemanning van vijf personen omgekomen. Naar het D.N.B. uit Rome meldt is ->p het vliegveld Viterbo een militair vliegtuig kort na den start neergestort. De. uit vijf personen bestaande beman ning werd gedood Getrouwd: G. N. CH. JANSSEN ANDEWEG asp.-contr. B.B. en Mr. H. POLDERMAN die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk danken voor de vele blijken van belangstel ling, voor en bij hun huwelijk ondervonden. Heemstede, 11 Maart 1938. Vertrek uit Genua met M.s. Marnix van St. Aldegonde, 18 Maart a.s. Heden heeft het den Heere behaagd van ons te nemen, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onzen besten Va der, Man, Behuwd- en Grootvader Adrianus Gerardus Prent eerder Wedn. van Josina Maria Rees, „Ridder in de orde van Oranje Nassau", in den leeftijd van 70 jaar. Zijn heengaan was vrede. Namens de familie: A. PRENT—QARTEL M. PRENT Begrafenis op de Algemee ne Begraafplaats ingang Kleverlaan op 15 Maart Le 12 uur. Haarlem, 10 Maart 1938 Nijlstraat 25. DE FAMILIE BUIJS zegt dank aan allen, voor de be langstelling, betoond bij het overlijden van den Heer J. A. BUIJS TH. BUIJS, Voorburg Bekwaam Meisje-alleen gevr. per 1 April v. d. en nacht, v. g. g. v., in klein gezin te Bentveld. Aanm. Duindoornlaan 23 Bentveld. Gevraagd zoo spoedig mogelijk NET DAGMEISJE van 's morgens 8 tot 's avonds uur, zelfst. k. werken, bij J. P. v. STAVEREN, Camplaan 11, Heemstede zoekt leid. huish. tgoed mil.) waar huisvr. ontbr. Br. no. 8731 bur. van dit blad Mevr. EIKENBOOM, Crayenes- terlaan 26. vraagt tegen 15 Apr, Flinke Dienstbode netjes kunn. werken en goed koken. Zw. en kat. drag. Loon 25. Mond. get. vereischt. Keukenmeisjes, 2de, alleen en dagmeisjes v. g. g. v. gevraagd en aangeb. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstr. 56 rd. Tel. 14170 WERKSTER gevr., v. g. g. v., voorl. Vrijdags van 9—2 uur. Wouw.ermanstr. 73 Benzine-laadstation en Garage. Gevraagd JONGEMAN 18-22 j.. in bez. v. rijbewijs. Br no. 8717 bur. van dit blad Gevraagd een JONGSTE BEDIENDE <mnl.> vlot typist, ten kantore van Notaris Heinsius* te Haar lemmermeer. V ertegen woordiger (met motorrijwiel) zoekt loo- nend Agentuur. Incasso, Con trole of dergelijke voor Noord- Holland Br. no. 8718 bur. van dit blad GEWAPEND BETON- TEEKENAAR gevr., die in de gelegenheid is af en toe eenïg teekenwerk te verrichten. Br. met opg. v. ref en verrichte werkzaamh. onder no. 8726 bur. van dit blad Nette bakkersbediende gevraagd, leeftijd 17 a 18 jaar. H.J. DIJKSTRA Binnenweg 113 Heemstede Volledige opleiding aangeboden voor een vaste betrekking waar in regelmatig burgers geplaatst worden n.l. voor Agent van Politie Vraagt inlichtingen. Br. no. 8725 bur. van dit blad Mevrouw! Denkt U aan de a.s. Meubelen 0.50 p.w. Vloerkleeden 0.75 p.w. MAC VIS. KI. Houtstraat 42 ZEILMAKERIJ Bij z'n vriend was een man en dronk koffie, Hij vond ze-wel goed, maar 't was of ie Iets miste in smaak en aroma. En hij vroeg dan ook dra ,,'t Is zeker geen Nerfboon van RITSEMA?" De prijs is maar laag, 32 cent één half pond, De koffie zelf een streeling voor den mond Ze is geurig en pittig, maar nooit te zwaar, Enfin, je zult zien, probeer ze maar De vrouw van den vriend ging naar RITSEMA, Bestelde ze vlug en zette ze dra. Wat keek haar man op bij die geurige kop „Nooit drink ik meer andere hierna!" Bovenstaand gedicht, ingezonden door mej. A. W., te Haarlem, werd bekroond met den len prijs van ƒ10.—. De tweede prijs, een kunstvoorwerp van ƒ7.50, werd toe- gekénd aan Mevr. C. A. O., te Heemstede. De 10 troost prijzen werden gezonden aan Mevr. S. v. d. H., Mej. B. N., Mej. C. S., Mej. H. B., Mevr. W. G.. den heer J. J. v. K., Mevr. M., Mevr. H., Mevr. L. Ph. M., allen te Haarlem, en Mej. A. S., te Bloemendaal. 32 CENT PER 'li POND. ÏÏedert/U wat 2/ scJienkt! )TElEf 10156 N.V. Bioscope Schouwburg Mij. Thalia IJmuiden Buitengew. Alg. Verg. van Aan deelhouders op 26 Maart 1938 in het gebouw te IJmuiden n.m. 3.30 uur. Agenda aldaar ter visie. Dame vraagt ETAGE bij beschaafd gezin, centr. stad. Houtkant. Br. no. 8719 bur. van dit blad Middenstandshuis te koop gevr. Te aanv. Mei of Juni. Uitv. inl. met prijsopg. no. 8720 bur. van dit blad Vlaggen-bridgedrive uitgesteld tot Dinsdag 21 Mrt. Inlichtingen bij mevr. PERK, Staten Bolwerk 2, tel. 15134 Te Huur gevraagd op netten stand, vrij huis o.a. met bad of douche ca. f 32.50 p.m. Br. no. 8723 bur. v.d. blad Ruim Bestaan tot 3 ml. d. deeln. m. 600 ond. eig. beheer als still, of werk. venn. Br no. 8707 bur. v.d. blad Te huur gevr. omtrek Den Hout 1IEERENHU1S 6 kamers, badk., centr. verw., 850 a 900 p. j. Br. no. 8722 bur. van dit blad TE HUUR Gevraagd omtrek station Haarlem óf Bl'd. vrij huis, ca. 40— p. mnd. Br. no. 8721 bur. van dit blad Te Koop pakhuis nabij de Zijlstraat 300 Br. no. 8724 bur. van dit blad BELASTINGADVISEUR J. F. G. BODE Oud adj. Inspecteur belastingen Raamsingel 34 Tel. 13615 ZEILEN voor Uw boot, vrachtauto's, tuinmeubelen, rijwielen, zand bakken, machinerieën enz. enz. ZEILMAKERIJ REPARATIE-INRICHTING Maar dam ook blank en van goede kwaliteit. 2 pond KALFSLAPPEN 98 ct. 2 pond FRICANDEAU 108 ct. 2 pond ROLLADE 105 ct, 1 pond KALFSLEVER 55 ct 1 pond KALFSKRABBETJES 15 ct NIEREN, per stuk vanaf io ct. HOLLANDS RUNDVLEES. RUNDERLAPPEN per pond vanaf 50 ct. per pond 63 ct. per pond 57 ct. per pond 38 ct. ROSBIEF RIBLAPPEN en ROLLADE GEDRAAID OSSEVET RUNDERTONGEN I g pond Gehakt, half om 1.75 per stuk. I »/a pond Ossevet 85 ct. VARKENSCARBONADE per pond 55 ct. FRICANDEAU per pond 68 ct. VARKENSPOOTEN per pond 12 ct. 2 ons Boterhamworst 15 ct. 5 ons Bloedworst 25 ct. 2'/a ons Leverworst 15 ct. 2Vi ons Gek. Worst 19 ct. KROCHT 12 l.o. de Hema - TELEF. 15075. KOOPT TOCH GEEN PIETJE-PUK FIETS, WAAR ZE U DE HERKOMST NIET VAN KUNNEN VERTELLEN. Een merkrijwiel kost niets meer. WIJ HEBBEN RUIME KEUZE UIT ONDER STAANDE MERKEN RALEIGH - HUMBER - B. S. A. PHOENIX - SIMPLEX R. S. STOKVIS - MAXWELL en MAGNEET-RIJWIELEN. KIN D E R R IJ WIE L E N IN ELKE MAAT VOORRADIG. Betaling kan geregeld worden Prijscourant gratis Grpote Houtstraat no. 158 - Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3