THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS V erontwaardiging in Duitschland over de Oostenrijksche V olksstemming. Accoord van Berchtesgaden geschonden geacht. WAARBORG-KLEEDING VRIJDAG 11 MA" ART 1938 HAAREEM'S DA'GBEAD 4 Seyss Inquart achter Schuschnigg Incidenten te Weenen en in de provincie. Over den toestand in Oostenrijk meldt Havas. dat de aandacht thans geconcentreerd blijft op minister Seyss Inquart. Men verwachtte giste ren te vergeefs van hem een bevel aan de nationaal-socialisten. Gister avond heeft hij een langdurig onder houd gehad met Schuschnigg. In den loop van den dag heeft men herhaal delijk geruchten over het aftreden van Seyss Inquart tegengesproken, doch na het onderhoud van dezen minister met Schuschnigg beperkt men zich ertoe te zeggen, dat nog geen beslissing is genomen. Des middags zijn in Weenen verschei dene politieke leiders uit Duitschland aangekomen, die met minister Seyss Inquart in conferentie zijn gegaan. Bij deze Duitschers bevindt zich Hit ler's adviseur voor Oostenrijksche aan gelegenheden, Keppler, die kort te voren een onderhoud met den Führer had gehad. Volgens Havas slaat men te Weenen geen enkel geloof meer aan de voorstelling van za ken zooals die aanvankelijk gegeven werd en volgens welke minister Seyss Inquart tevoren zijn instemming met de volksstemming gege ven zou hebben onder de voorwaarde, waar onder zij wordt georganiseerd. Het feit echter, dat Seyss Inquart in strijd met geruchten, die daarover de ronde deden, niet is afgetreden, wijst er niettemin op, dat hij wat hem be treft den door den bondskanselier in het leven geroepen toestand aanvaardt. Wanneer Seyss Inquart zooals men in regeeringskrin- gen meent te weten, een radiorede zal houden om den nationaal socialisten een wachtwoord te geven, zal dit slechts een wachtwoord kun nen zijn, waarin hij aanspoort tot deelneming aan de volksstemming. De vraag blijft nu in welken omvang de nationaal socialisten zich hieraan zullen houden. Officieel hebben de nationaal socialisten hun houding nog niet bepaald. Het feit, dat Von Papen weer te Weenen verschenen is. en naar men zegt, gisteren eenige bezoeken gebracht heeft om zich op de hoogte te stellen van den toestand, wijst wel op de belangstelling die Duitsche kringen in den Oostenrijkschen toestand hebben. Reservisten onder de wapenen geroepen. Hedenmorgen meldde Havas uit Weenen, dat bondskanselier Schusch nigg alle ongehuwde reservisten van de lichting 1915, die minstens tien maanden gediend hebben, onder de wapens geroepen heeft. Deze maat regel dient ter verzekering van de orde tijdens de volksstemming. De reservisten moeten zich onverwijld melden. De Weensche politie heeft een spe ciaal verbod van optochten afge kondigd. Rumoerige dag te Weenen. In de Oostenrijksche hoofdstad is het gis teren vrij rumoerig toegegaan: Betoogingen der nationaal socialisten wer den des middags door de politie ontbonden. De betoogers probeerden opnieuw groepen te vormen, doch er werden versperringen opge richt. In het algemeen beperkten de demonstra ties zich tot de gebruikelijke kreten, doch hier en daar hoorden men ook het geroep van colporteurs van nationaal-socialistische bladen. Vliegtuigen strooiden des ochtends tal van pamfletten van het Vaderlandsche Front uit, waarin de patriotten worden uitgenoodigd te stemmen voor een „Vrij Oostenrijk en voor Schuschnigg". Om negen uur des avonds werd vernomen, dat zich verscheiden incidenten hadden voor gedaan: nationaal-socialistische betoogers hadden de ruiten van een koffiehuis vernield en de vitrine van een districtsbureau van het Vaderlandsche Front. Van den zetel dér Legitimisten werd een vlag neergehaald en verscheurd, terwijl er eenige ruiten werden vernield. Op den hoek van de Opera en de Kaerntner- strasse liepen eenige personen kwetsuren op bij een botsing tusschen groepen betoogers. Agenten en bereden politie hebben eenige charges moeten uitvoeren op de betoogers, die steeds opnieuw probeerden samen te scholen. Later in den avond was het nog ru moerig op den hoek van de Ringstrasse en de Schwartzenbergplatz. Bij de betoogingen te Weenen zouden in het geheel 25 personen zijn gewond. Tegen half elf werd het rustiger op straat. De betoogers gingen uiteen en keerden zonder dat zich vermeldenswaardige incidenten voordeden naar hun woningen terug. Ernstige incidenten in de provincie. Ook in de provincie is het tot incidenten gekomen, met name te Innsbrück, Graz en Linz. Te Innsbrück moest de politie optreden om een botsing tusschen politieke tegen standers te verhinderen. Te Graz hebben zich verscheidene incidenten voorgedaan. Er zijn daar tien personen gewond. Te Linz kwamen bij hun terugkeer naar het Bruine Huis verscheidene nazi's in botsing met miliciens van het Stormkorps, de organi satie van het Vaderlandsche Front, er werd van de vuurwapens gebruik gemaakt, en drie nazi's werden gewond, waarvan twee ernstig. Nationaal-socialistische versterkingen ont moetten onderweg acht Stormkorpslieden, die in den loop van een nieuwe vechtpartij ernstig gewond werden en naar het zieken huis moesten worden vervoerd. Om een uur in den morgen beleger den de nazi's het gemeenschappelijk! gebouw van het Vaderlandsche Fron en het Stormkorps, en eischten de mi liciens, die op de nazi's geschotei hadden, op. De Linzer politie vroeg ii verband hiermede versterking. In- tusschen ontvingen de natiouaal- socialisten de verzekering, dat een onderzoek zal worden ingesteld, waar op zij zich verspreidden en de rust weerkeerde. Bevestigd wordt dat aan beide zij den gewonden gevallen zijn. Verscherpte censuur op Duitsche bladen. Het Duitsche nieuwsbureau meldt nog, dat volgens een mededeeling van de persafdeeling der poiltie van heden Vrijdag, af tot en met a.s. Dinsdag, alle in Oostenrijk toegelaten uit Duitschland ingevoerde bladen te vo ren aan verscherpte censuur onder hevig zullen zijn, hetgeen wil zeggen, dat deze bladen pas bij de abonnés zullen mogen worden afgeleverd en op straat mogen worden verkocht, nadat zij daartoe zullen zijn vrijgege ven. „Niet tegen Duitschland gericht". Van officieele Oostenrijksche zijde wordt in verband met de volksstemming medegedeeld, dat de bondskanselier de bedoeling heeft met deze volksstemming zoowel in Oostenrijk als tegenover het buitenland het bewijs te leve ren van het eensgezind verlangen van het Oostenrijksche volk naar zelfstandigheid. Noch deze Volksstemming zelve, noch het bewijs van den bestaanden wil tot zelfstan digheid, mag beschouwd worden als in eenig opzicht gericht te zijn tegen Duitschland. Tenslotte wordt nog de aandacht ge vestigd op het feit, dat de volksstem ming uitsluitend is voor Oostenrij kers woonachtig in Oostenrijk. Op het bureau van den leider van het Vaderlandsche Front, aldus wordt hieraan fcoeegvoegd komen voortdurend verzoeken om inlichtingen binnen over de voorwaarden van deelneming aan de volksstemming. Een formeele stemming onder in het bui tenland wonende Oostenrijkers kan om re denen van „Volkenrechtelijken en technischen aard" niet gehouden worden. In het buitenland wonende Oostenrijkers, die uitdrukking willen geven aan het ver bondenheid met hun vaderland, kunnen dat individueel of in groepsverband schriftelijk of telegrafisch doen aan den bondskanselier of aan het bureau van den leider van het Va derlandsche Front te Weenen. Verontwaardiging in Duitschland. Tot Donderdagmiddag hebben alle Duitsch bladen een volledig stilzwij gen in acht genomen ten opzichte van het Oostenrijksche plebisciet, hetgeen kenmerkend is voor de verontwaardi ging, die de Duitsche leidende figu ren gevoelen over het besluit van de Oostenrijksche regeering, aldus Havas. Men is van meening, dat het initia tief van Schuschnigg niet in over eenstemming kan worden gebracht met den geest van de regeling van Berchtesgaden. Duitsche politieke kringen doen opmerken, dat tijdens het onderhoud van 12 Februari een raadpleging van het Oostenrijksche volk onder oogen is gezien over een oneindig veel langeren tijd. Duitschland, zoo verklaren zij, is zeer ontevreden over de voorwaarden, die voor de volksstemming vastgesteld zijn. De •methoden, die men gebruikt, kunnen, volgens Duitsche kringen, de ernstigste misbruiken met zich mede brengen. Ten eerste is geen enkele waarborg gegeven, dat de kiezers niet ver scheidene malen hun stem zullen uitbrengen, aangezien alleen het vertoon van de identi teitskaart van het Vaderlandsche Front of van een soortgelijke organisatie in staat zal stellen een stembriefje ten gunste van de Oostenrijksche onafhankelijkheid te deponee- ren. Ten tweede vormt de machtiging tot stemming 'n indirecte pressie op de leden van het Vaderlandsche Front, 'die niet tegen Schuschnigg zullen durven stemmen. Ten derde houdt het besluit van de Oostenrijksche regeering niet tot de volksstemming toe te laten burgers, die nog geen 24 jaar zijn, de jeugdige elementen die voor de overgroote meerderheid, naar de meening van Berlijn voor het nationaal-socialisme gewonnen zijn, van de stembus weg. Reeds thans maakt men te Berlijn alle voorbehoud over de juridische beteekenis van de volksstemming en de consequenties die er uit zouden kunnen voortvloeien. De Britsche bladen publiceeren de aankon diging van de volksstemming in Oostenrijk onder opscriften als „Merkwaardige volks stemming in Oostenrijk" of „Overrompelende stemming in Oostenrijk". Volgens den Berliner Boersenzeitung" kan reeds bij voorbaat vastgesteld worden, dat een zoo plotselinge aankondiging der volks stemming evenals de „ten deele ongelooflijke" bepalingen der stemming, een werkelijke en waarheidsgetrouwe weergave van den volkswil nauwelijks mogelijk zullen maken. Het Berliner Tageblatt" schrijft o.a.: Er zijn niet eens kieslijsten en iedere controle ontbreekt. Aan een vrije stemming is onder deze omstandigheden niet te denken. Dit alles houdt een volkomen ondubbelzinnig commen taar in over de oogmerken van de organisa toren van deze zeldzame actie. De „Deutsche Allgemeine Zeifcung" zegt, dat iedere waarborging der stemmingsvrij heid ontbreekt. De „Berliner Lokal-Anzeiger" is, evenals overigens de andere bladen, van oordeel, dat men thans eerst moet afwachten, hoe dit ..ongelooflijke bericht over een zoogenaarodp volksstemming" in Oostenrijk zelf opgenomen wordt en welke de houding van het Oosten rijksche volk zal zijn. Protesten. Uit Graz zijn aan bondspresident Miklas en aan minister dr. Seyss Inquart telegrammen gezonden van den volgenden inhoud: „De volkspolitieke referent van het Vader landsche Front Stiermarken protesteert tegen de inconstitutioneele volksstemming, wijst op artikel 65 en 172 der Mei-begrooting, kondigt de desbetreffende stappen aan en eischt var. den bondspresident nakoming der grond wet". Naar verluidt zal ook de volkspolitieke refe rent voor Opper-Oostenrijk, in denzelfden zin bij den bondspresident en minister Seyss In quart een protest indienen tegen het plebis ciet. Artikel 65 van de Oostenrijksche grondwet, op grond waarvan de volkspolitieke referen ten geprotesteerd hebben tegen de volksstem ming, bepaalt, dat tot een volksstemming be sloten moet worden door den bondspresi dent. De Oostenrijksche „Politische Korrespon- denz" is evenwel van meening, dat de volk- stemminig van Zondag a.s. niet artiekel 65 tot grondslag heeft, doch artikel 93, dat bepaalt dat de bondskanselier de richtlijnen van de politiek aangeeft. Propaganda-actie van het Vaderlandsche Front. In welingelichte kringen te Rome wordt verklaard, dat Italië met vol doening de beslissing van Schuschnigg om een volksstemming te houden ziet. Het is een daad van binnenlandsche politiek en in Italië ziet men gaarne een opheldering van de binnenland sche toestanden. Italië is belangstel lend toeschouwer. De Italiaansche openbare meening ziet in het initiatief van Schuschnigg den wensch een einde te maken aan het illegale optreden van den kant van zekere Oostenrijksche na- tionaal-sosialistische elementen. De Itali aansche bladen beperken zich er toe zonder commentaar melding te maken van de volks stemming. Wel geven zij uitvoerige uittrek sels uit de redevoering van Schuschnigg in Innsbrück. Fraelkrijk. Blum met kabinetsformatie belast. De president der republiek heeft den leider der socialisten Leon Blum gisteren opgedragen een kabinet te vormen. Toen Blum om half vier het Elysée verliet verklaarde hij:: „De president der republiek heeft mij zoo even opgedragen een kabinet samen te stellen. Ik ben vast besloten tot het uiterste te gaan ter uitvoering van dé taak, die hij mij heeft toevertrouwd. Ik zal èr naar streven een re geering te vormen, die door de omstandig heden verëischt wordt, n.l. een stabiele, duur zame en krachtige regeering, die in staat zal zijn alle krachten der democratie te vereeni gen en mee te trekken". Blum voegde hieraan toe, dat hij onmiddel lijk Jules Jeanneney en Edouard Herriot ging' raadplegen. Li den loop van den dag had hij gedaohtenwisselingen met Chautemps, Dala- dier en Paul Reynaud. Nader wordt gemeld De socialistische parlementsfractie heeft •zich uitgesproken voor vorming van een volksfrontregeering onder socialistische lei ding. Dr. Schacht. Het D.N.B. meldt: Aangezien de ambtsperiode van den president van het directorium der Rijksbank, rijks minister dr. Hjalmar Schacht, 16 Maart 1938 ten einde loopt, heeft de Fuehrer en rijkskanselier dr. Schacht, overeenkomstig paragraaf 6 van de wet op de Rijksbank wederom voor den duur van vier jaren benoemd tot pre sident van het directorium der Rijks bank. Italië. Mussolini houdt onverwacht inspectie. Gistermiddag om half vier is de Duce met een driemotorig vliegtuig van het vliegveld Guidonia opgestegen. Een half uur later daal de hij op het vliegveld van Folgno (provincie Perusa), waar men niet van zijn komst in kennis was gesteld. Na een inspectie van de school voor jacht- vliegers bracht hij eveneens zonder vooraf gaande aankondiging, een bezoek aan de vliegtuigenfabrieken van Ombrië. Na een bezoek aan de stad, waar hij in een koffiehuis nog eenige verpoozing zocht, ver trok Mussolini om vijf uur naar Guidonia, waar hij een half uur later aankwam. De Duce begaf zich toen naar het Venetiaansch paleis. Cuba Burgemeester van Havanna gearresteerd De burgemeester van Havanna, Guillermo Belt, is gisteren gearresteerd, evenals ver scheidene andere personen, wier naam niet bekend is gemaakt en die betrokken moeten zijn bij het complot tegen de Cubaansche re geering. Belehite in de maclit van Franco. Snelle opmarsch in Aragon. Naar Reuter meldt is het stadje Belehite aan het front van Aragon in handen van de troepen van Franco ge vallen. Een groot aantal leden van de Internationale Brigade, voornamelijk Amerikanen, werd door de troepen van Franco krijgsgevangen gemaakt. Radio Nacional deelde mede. dat de opmarsch van de rechtsche troepen snel verliep. De regeeringstroepen lie ten aanzienlijke hoeveelheden mate riaal achter, ook groote voorraden levensmiddelen zijn de rechtschen in handen gevallen. Uit Saragossa wordt voorts gemeld, dat de linies van de regeeringstroepen op vier plaat sen zijn doorbroken en de troepen van Franco in 36 uur ongeveer 25 kilometer opgerukt zijn. achtereenvolgens vielen de dorpen Alzuara, Letux, Puebla de Alborton en tenslotte Bel ehite. Generaal Yague heeft erkend, dat de tegen stand van de regeeringstroepen krachtiger wordt, naarmate de rechtschen verder in hun gebied doordringen. Het ministerie van landsverdediging publi ceerde het volgende communiqué: Oostelijk leger het offensief der recht schen duurt voort. Wij moesten Puebla de Alborton. Cortes de Aragon Muniesa en Ermita de San Gregorio ontruimen. Wij ondernamen tegenaanvallen en maakten talrijke krijgsge vangenen, waaronder vele Italianen. Tijdens twee luchtgevechten verloor de vijand zeven vliegtuigen en wij zes. Van de overige fronten is niets te melden. PROGRAMMA ZATERDAG 12 MAART 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uitzcnding. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.001.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Tenor en piano. In de pauze: gramofoonplaten. 2.45 Amateurs uitzending. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Het Resi dentie-orkest en solist. 4.30 „.Problemen bij de waardeering van beeldende kunst", causerie. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Het Residentie- - orkest. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel en zang. 6.30 Gronmgsche uitzending. 7.00 Filmland. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herha ling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P. VARA-Varia. 8.15 Bonte Avond. 9.00 Declama tie. 9.15 „En nuOké". 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Programma-aankondiging. 10.40 Orgelspel. 11.00 Baskisch programma. 11.30— 12.00 Gramafoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten, zang en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuurtje., 4.00 Gramofoonmuziek. 4.10 KRO-orkest. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Vervolg concert. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Juridische lezing. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P., Mededee- lingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijs- ting. 8.35 Koninklijke Militaire Kapel, KRO- orkest en KRO-Melodisten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Orgelspel. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.20 New Coventry Hippodrome-orkest. 1.50 Sportreportage (gr. opn.) 2.05 Het Reynolds-octet. 2.35 Orgelspel. 3.05 Sportreportage. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Mantovani's orkesten en solisten. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Boyd Neel strijkorkest en solist. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Ame- rikaansch overzicht. 9.55 BBC-Theater-orkest en soliste. 11.00 Declamatie. 11.25 Jack Harris en zijn band. 11.50 Orgel en sopraan. 12.10 12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50 en 8.55 Gramofoonmuziek. 10.2010.35 Orgelconcert. 11.20 Garmofoonmuziek. 12.20 Cellovoordracht. 12.35 Giardino-orkest. (Om I.50 Zang). 3.20, 4.05 en 6.05 Zang. 6.20 Gra mofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Don Ramon-orkest. In de pauze: Radio fantasie. 10.25 Symphonieconcert en soliste. II.20—1.20 Jo Bouillon's orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Ferdy Kauffmann's orkest. 11.20 Om roeporkest en solist. 1.35 Solistenconcert. 3.20 Orkest van de Rijksarbeidsdienst, H. Hage- stedt's Amusementsorkest en solisten. 5.30 Het Bresser-kwartet. 6.30 Omroeporkest en solis ten. 8.20 Vroolijk programma. 9.35 Gramo foonmuziek. 9.5012.20 Erich Schneidewind en Hans Raue met hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Orkestconcert en solisten. 4.35 Gramofoon muziek. 5.20 Pianovoordracht. 6.35 Gramo foonmuziek. 5.20 Pianovoordracht. 6.35 Gra mofoonmuziek. 7.05 Piano en zang. 8.20 Caba retprogramma. 9.20 Omroepkleinorkest en soliste. 10.30 Populair concert. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroepsalon- orkest. 1.30 Vervolg concert, 1.50 Gramofoon muziek. (tot 2.20). 3.20 Radiotooneel. .4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 A. Felleman's orkest. 5.50 Zang. 6.05 Vervolg concert. 6.35 Piano voordracht. 7.05 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.30 Folkloris tisch programma. 12.05—12.20 Gramofoon muziek. 7.20 Vroolijk Weekeind-programma. 9.20 Berichten. 9.50 Viola da gamba en cembalo. 10.05 Berichten. 10.20 Emil Roosz en zijn orkest. 11.20—-12.15 Gramofoonmuziek. Hoe groot de toeloop van klanten bij Kreymborg ook is, de sorteering is altijd nog grooter. WAARBORG-KLEEDING ALLEEN BIJ KREYMBORG. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLING De zon is warm, de wereld is mooij zong oom Mopperniet zachtjes, terwijl hij een groote sigaar in'zijn mond had gestoken. Jongens, jongens, wat is het toch een mooi weertje vandaag! Tjonge, ik zou zoo uren kunnen voortloopen! Maar wat is dat daar, achter hem? Hij heeft nu nog niets in de gaten, maar ik geloof toch, dat dat weinig goeds voor oom beteekent. Zien jullie wel, het is een wagen en de koetsier jaagt zijn paard zooveel mogelijk aan. Vooruit, knol, loopen wat je loopen kunt! schreeuwde de koet sier, terwijl hij het paard een tik met zijn zweep gaf. Nu hoorde oom Mopperniet ook iets achter zich. maar hij was teveel in zijn gedachten verdiept, dat hij er verder op lette. Die man kan er best langs, ik maak me niets bezorgd, zei hij tot zichzelf. En al nader en nader kwam de wagen, het paard hijgde van ver moeienis. Vooruit, knol! riep de man op den bok nog eens en het paard spande alle krachten in, om zoo hard moge-lijk vooruit te komen. Met rzaende vaart ging het voort.... voorttot vlak bij oom. Het vaderlandsche front ontplooit inmid dels groote bedrijvigheid in het maken van propaganda voor de volksstemmmg. Overal worden aanplakbiljetten aangebracht, waar op slechts het portret van Schuschnigg en het z.g. krukkenkruis. benevens het woord „Oos tenrijk" staat. Bij duizenden worden vlug schriften en strooibiljetten verspreid, waarin de bevolking opgeroepen wordt haar stem voor een onafhankelijk Oostenrijk uit te bren gen. Het embleem van het Vaderlandsche Front overheerscht in de straten. Voorts worden uitvoerige voorbereidings maatregelen genomen voor den verkiezings dag, ter handhaving van de orde bij de stem- bureaux. De president der vakvereenigings- organisatie, Staund, zal een radio-oproep tot de arbeiders richten om hen uit te noodigen „ja" te stemmen. Italiaansche instemming met Schuschnigg's besluit. Léon Blum. De radicaal-socialistische Kamerfractie nam eenstemmig een motie van vertrouwen in de regeering en in Chautemps aan. Het politieke bureau der communistische partij heeft de socialistische partij een schrij ven doen toekomen, waarin wordt aangedron gen op een onmiddellijk bijeenkomen van de commissie van overleg der beide partijen. De fractie van de republikeinsche fede ratie publiceerde een communiqué, waarin ge zegd wordt, dat Chautemps op een oogenblik, dat volgens zijn eigen verklaring ernstig was, zijn plicht in den steek gelaten heeft. Duitschland. Schacht herbenoemd als president van de Rijksbank.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6