OM voor f 4 WOEXSDAG 16 MAART 1938 H A A R L EAI'S7 DAGBLAD 2 De Middenstands Centrale. De Jaarvergadering. Op 36000 woningen 3600 winkels De Middenstands Centrale voor Haarlem en omstreken heeft Dinsdagavond haar jaarver gadering gehouden onder leiding van haar voorzitter, den heer Th. S. J. Hooy. De voorzitter deelde mede, dat de Haarlem- sche Handelsvereenigïng, bij brief van 31 De cember 1937 bedankt heeft voor de Midden stands .Centrale. Er zijn pogingen aangewend om de H. H. V. weer tot de Midd. Centrale te rug te brengen, doch deze pogingen hebben nog niet tot het gewenschte resultaat geleid. De voorzitter zeide verder in zijn openings woord o.a. dat deze vergadering werd gehou den in een tijd van groote spanningen Inter nationaal is het een tijd van rechteloosheid en wat het recht van den middenstand be treft, ook dit wordt steeds ernstiger aange vallen. Er zal hard gewerkt moeten worden in den middenstand. In dit verband sprak de voorzitter er zijn voldoening over uit, dat ge waagd kan worden van een steeds grooter wordende belangstelling van het bestuur der gemeente in den middenstand, zooals bij de behandeling der begrooting onlangs geble ken is. Het mag ook tot vreugde stemmen, dat de Vestigingswet voor een bedrijf (het slagers- bedrijf) geheel is afgekondigd en voor een viertal andere bedrijven ook spoedig in wer king zal treden. Spr. hoopte, dat op dezen weg zal worden voortgegaan, tot verdere ge zondmaking der bedrijven. Een zeer nuttig werk is ook de bedrijfstel- ling' geweest. Spr. deelde mede, dat op aan vraag bij de Kamer van Koophandel voor een bepaalde branche gegevens te verkrijgen zijn (die niet alle in het rapport van de Bedrijfs- telling zijn verwerkt) zoodat men zich een vol ledig beeld van elke branche zal kunnen vor men en bracht hulde aan de ambtenaren van gemeente en Kamer van Koophandel, die aan de bedrijfstelling hebben medegewerkt. De cijfers van de bedrijfstelling (over 1936' heb ben vooral waarde als vergelijkingsmateriaal. Uit het rapport valt de conclusie te trekken, dat er te Haarlem op 36.000 woningen 3600 winkels zijn; op elke 10 woningen is dus één winkel. Het aantal zaken behoorende tot de branche voedings- en genotmiddelen is van 1930 tot 1936 toegenomen met 20 pet., terwijl in dezelfde periode een daling van de inko mens met 40 pet. valt te constateeren. Dit is een scheeve verhouding en spr. kon zich aan sluiten bij de woorden van mr. van Dam in den Gemeenteraad, dat deze zaak „smeekt om een oplossing". Merkwaardig is ook, dat de helft der bedrijven jonger is dan 5 jaar en dus in den crisistijd is opgericht. Veel oude zaken zijn verdwenen door de beunhazerij. Met de organisatie van den middenstand gaat het nog niet, zooals het moet: slechts 2/5 van den middenstand is georganiseerd. Het jaarverslag' van den secretaris en het financieel verslag werden goedgekeurd. Een tentoonstelling. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat vier organisaties: de Haarl. Kruideniersver- eeniging „Door Eendracht Macht", de Haarl. Inkoopcombinatie, de Haarl. Inkoopvereeni- ging en de Kruideniersvereeniging ..Ons Be lang, het initiatief hebben genomen voor een van 2127 September a.s. in het Concertge bouw te houden tentoonstelling van levens middelen en de medewerking van de Midden stands Centrale hiervoor hebben ingeroepen, weike gaarne is toegezegd. De tentoonstelling zal den naam dragen van „H. A. W. E. Thetgeen beteekent: „Haar lem aanschouwt wat eendracht toont". Zij nog medegedeeld dat het dagelijksch bestuur der Middenstands Centrale bestaat uit den heer Th. S. J. Hooy, voorzitter en L. Lam, secretaris. „JACOB VAN LENNEP". Voor een geheel bezette schouwburg gaf de tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" een tweede opvoering van het stuk ,,'n Zomer zotheid". blijspel in 3 bedrijven, naar de ro man van Cissy van Marxveld door Dom de Gruyter. De opvoering had veel succes. Het Bal-masqué-mi-carème zal voor den 29'sten keer worden gegeven in het gebouw La Gaité, op Zaterdag 19 Maart. Als juryle den zullen fungeeren de heeren dr. P. H. Schroder, ietterk. en schrijver van Histori sche Figuren in Haarl. Dagblad, Jan D. Vos kuil, kunstcriticus en M. S. K'oops, tooneel- recensent. Er zijn fraaie prijzen voor groe pen. paren en personen beschikbaar gesteld. Medewerking verleenen het groote dans- en stemmingsorkest „The Swing Sellers" en als conférencier en balleider de heer Frans du Mee. LEDENVERGADERING S.D.A.P. Donderdag' 17 Maart houdt de Sociaal Demo cratische Arbeiders Partij afdeeling' Haarlem III een ledenvergadering in het gebouw „De Nijverheid". De heer P. G. Johan Winkler zal een lezing houden over „De groote ontmoeting". AGENDA WOENSDAG 16 MAART Stadsschouwburg: Liederavond Ans Stroink 8 15 uur. Mij. tot Exploitatie van Onroerende goede ren .Bpaarnestad". Alg. vergadering van Aan deelhouders ten kantore van notaris H. J. Hoeflake. Wagenweg 58. 10 uur v.m. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace:- „Een dag op de renbaan". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Zarah Leander in „La Habanera". Op het tooneel: 17 Dagenham Girl Pipers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Wereldstad". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De weg terug". 2.30 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Bewaakt dat meisje" en „De mijn met de ijzeren deur". Teylcr's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 17 MAART StadsschouwburgEresoinka. Baskiscli Na tionaal Koor. 8.15 uur. Concertgebouw: Chr. Or. Vereeniging. Mat- thaus Passion. 8 uur. Alg. Ver. tot Expl. van Onr. Goed. „Bronstee" jaarvergadering t. h. v. den heer W. v. Voorst. J M. Molenaerplein 11. Heemstede. Palace Filmac: 11—5 uur Doorloopend 5ü minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. liet geheim vaii Frankrijk'} aantrekkingskracht. Daniël Halévv aan het woord. Daniël Halévy. die in ons land een aantal lezingen heeft gehouden over Frankrijk o.a. te Haarlem voor de Alliance Francaise geeft hi de „Echo de Paris" zijn indrukken weer over dit tourneé. Schrijvende over de belangstelling, die hij bij de Nederlanders voor zijn vaderland heeft aangetroffen, zegt de heer Halévy, dat Frank rijk voor sommigen nauw verbonden is met de herinnering van hun studies. Hij sprak hier nu grijzende leerlingen van Gaston Pa ris, van Bédier en anderen. Voor velen blijft Frankrijk en speciaal Parijs de herin nering aan een schoone reis. gemaakt op twintigjarigen leeftijd. Voor een groot deel schuilt die duurzame bewondering in de vreugde van het vertoeven in een onbekend land, in het ontdekken daarvan en in het enthousiasme van de jeugd. De verpersoon lijking van vreugde en enthousiasme is voor ons Italië, constateert de schrijver, voor onze Hollandsche vrienden is dat Parijs. De belangstelling komt bij velen voort uit een soort „erfelijke neiging". Een van de toehoorders vertrouwde den heer Halévy toe, dat zijn vader in 1867 zijn eerste Parijsche reis maakte voor de daar georganiseerde tentoonstelling en dat hijzelf op twintigjari gen leeftijd door zijn vader meegenomen werd naar de expositie van 1900. En hijzelf zou in 1938 zijn zoons de groote feestelijkheden in de Fransche hoofdstad laten zien. Hoe komt het, dat de Hollanders in hun rustige dorpjes zoozeer aan Frankrijk verknocht zijn? Het is, zegt de schrijver, omdat het voorwerp van die gehechtheid een land is, dat meer dan anderen in staat is geest, dapperheid, gratie en schittering te produceeren. De sympathie voor Frankrijk ligt voor een groot deel ook in de schoone en duidelijke Fransche taal. die aan zooveel machtige en nobele ideeën uitdrukking heeft gegeven, constateert de heer Halévy verder. Van de Fransche schrijvers voor wie hij in Nederland veel belangstelling heeft kunnen opmerken, noemt de heer Halévy Duhamel. Martin du Gard. Jules Romains, Bernanos, Malraux, Giono de filosoof Bergson en de dichter Claudel. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Het comité, dat bovengenoemde bijeen komsten organiseert, deelt mede dat het pro gramma tot Paschen als volgt luidt: Donderdag 17 Maart: de heer B. Jenninga, Evangelist te iJmuiden-Oost. met medewer king van het Evangelisatie-Zangkoor te IJmuiden-Oost; 24 Maart: de heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist; 31 Maart: Ds. B. E. J. Bik, Luthersch predikant te Enkhuizen; 7 April: de heer J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam; 14 April de heer K. Rozendal, Evangelist te Den Haag. De samenkomsten worden iederen Don derdagavond gehouden in de kerk der Broe dergemeente. Parklaan 34 en worden door zang en muziek opgeluisterd. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.97 7. 8. Berlijn 72.40. Parijs 5.51. Brussel 30.35. Zwitserland 41.51. New-York 1.80 14. 12 uur: Londen 8.99 7/8. Berlijn 72.40. Parijs 5.49'/2. Brussel 30.41 jA. Zwitserland 41.52. Kopenhagen 4)0.10. Stockholm 46.30. Oslo 45.10. New-York 1.8015/16. Praag 6.34. Italië: vrije lire 9.60; reislire 8.50; lire bankpapier 7.45. DE NIEUW ECONOMISCHE GROEP. Donderdag 17 Maart houdt de Nieuw Eco nomische Groep afdeeling Haarlem een bijeen komst in hotel-restaurant Lido, waar de heer H. C. Magel spreekt over „Opheffing van de (ook „stille") armoede en oplossing van het geldvraagstuk". Ilaliaansche avond N. R. V. Ter propaganda voor haar twee groote „ge nerale" reizen naar Italië, die de Nederland- sche Reisvereeniging in "net komende seizoen zal organiseeren, zijn in 32 plaatsen in ons land Italiaansche avonden gehouden. Dins dag kwam als laatste in de serie Haarlem aan de beurt met den ter gelegenheid van den nationalen feestdag uitgestelden avond in den H.K.B, De voorzitter van de afdeeling' Haarlem der N.R.V., de heer J. G. Kraan, leidde den spre ker van dezen avond, den heer J. Panman, voorzitter van het hoofdbestuur en hoofdlei der der reizen, mei een kort woord in. De heer Panman begon zijn lezing met eenige algemeene beschouwingen over het reizen in Italië. Meer dan elk ander land is Italië een com binatie van natuur en kunst. Er zijn reizi gers, die zorgvuldig alle musea en kerken, die in hun Baedeker staan aangegeven, over slaan onder het motto: „Musea hebben we thuis ook", er zijn anderen, die niet tevreden zijn, als ze niet alle bezienswaardigheden hebben gezien. Dit nu is in Italië niet mo gelijk. De museumbezoeker kan niet in Italië geweest zijn. zonder ook van zijn natuur schoon te hebben genoten en de andere groep kan niet nalaten iets van de ontzaglijk vele kunstschatten te bewonderen. Men moet echter niet verlangen alles, of zelfs maar veel, te zien. Men kan niet een heel museum doorloopen en overal blijven kijken; men moet van elk museum alleen een paar van de belangrijkste schatten gaan zien. Het is dus noodig te weten wat men zien moet en daarom is ook een degelijke voor bereiding of anders een goede leiding, noodza kelijk. Vervolgens sprak de heer Panman in aansluiting op een aantal fraaie lantaarn plaatjes over het vele schoons dal Italië rijk is. De avond werd opgeluisterd door het Ita liaansche zangerspaar Ballester-Suretha. dat in nationaal costuum optrad en met bui tengewoon veel succes Italiaansche liederen ten gehoore bracht. In de zaal waren tallooze interessante reis herinneringen tentoongesteld. Heden wordt van dezen avond een herhaling gegeven in de tuinzaal van het Gem. Con certgebouw. De Bilt voorspelt: Matigen tot krachtigen Zuidwestelij keu tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, latei opklarend, weinig of geen regen des nachts, overdag aanvan kelijk buiïg, iets zachter des nachts, overdag kouder. BAROMETERSTAND: Hoogste 772.8 m.M, te Marseille. Laagste 740.1 m.M. te Vestmanoer. Het hooge drukgebied in het Zuiden nam weer een weinig in beteekenis af. Het centrum bevindt zich thans over Noord-Italië. Over Zuid-Duitschland, Centraal-Europa en Frank rijk bleef het rustig helder weer. De ochtend- temperaturen waren echter hooger dan gis teren. Over de Britsche eilanden en Zuid- Scandinavië daalden de barometers onder invloed van de depressies. De algemeene lucht- drukgradient nam dus weer wat toe, zoodat thans over Groot-Brittannië en Ierland, de Noordzee, de Zuidelijke Noorsche kust en de Oostzee, krachtige Zuidwestelijke tot Weste lijke winden waaien. Over Schotland en Ier land is, onder invloed van een aldaar gelegen koudefront, zware neerslag gevallen. Het is te verwachten, dat dit front ook naar onze omgeving zal doordringen en buiïg weer zal meebrengen. Tengevolge van de iets toe nemende windkracht zal de nachtelijke tem peratuur iets hooger worden, voor overdag is echter wat kouder weer te wachten. Ver in het Westen neemt op den Oceaan de depres sie-activiteit steeds toe, zoodat ook de verdere vooruitzichten vrij ongunstig zijn. BAROMETERSTAND Vorige stand 766 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 3.39 uur; n.m. 15.53 uur. Strand berijdbaar van 8.3014.00 uur. 3elan-"- ;ke telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongeva llendienst (Brandweerkazerne Ged. Oude Gracht: 14141. Modern behang en rand, en keurig be- hangerswerk teza men voor f4.Een heele kamer van 10 rol. BEHANCCENTRALE GIERSTRAAT 63 - TELEFOON 18401 (Adv. Ingez Med.) Politieke incidenten te Eupen. Betoogingen voor den „Anschluss". Volgens te Brussel ontvangen berichten zouden zich gisteravond te Eupen politieke incidenten hebben voorgedaan. Leden van een zweefvliegclub hebben in de straten dei- stad betoogd ten gunste van den .Anschluss" Even later zou een aantal andere jongelui door de stad zijn getrokken en Duitsche na- tionaal-socialistische liederen gezongen heb ben. Volgens de hier ontvangen berichten heeft de politie terstond de betoogers uiteen gedreven en vier vreemdelingen gearresteerd, wier identiteit nog niet bekend is. Den ge- heelen nacht hebben patrouilles gendarmes de stad doorkruist. De „Libre Belgique" meldt nog over de in cidenten te Eupen-Malmédy dat de hoofd commissaris gisteravond onverwijld een verbod van samenscholingen van meer dan vijf man heeft uitgevaardigd, waaraan streng de hand werd gehouden. Niettemin bleef er tot diep in den nacht een sfeer van opwinding in de straten hangen die vooral door de radioreportage van de ont vangst van Adolf Hitler te Weenen is veroor zaakt. Nadat men hiernaar geluisterd had trokken eenige honderden nationaal-socialis- ten de straten op. Hieronder volgen nog eenige bijzonderheden over beide steden. Eupen is een stad aan de Wezer in de pro vincie Luik, op de grens van kalk- en lei streek. Zij telt 13.153 inwoners. Het grootste gedeelte van haar grondgebied is beboscht. De bevolking leeft van land- en boschbouw en vooral van de industrie. Vóór de Fransche om wenteling behoorde het tot het hertogdom Limburg. In 1814 werd het Pruisisch. Door het verdrag van Versailles kwam de geheele Kreis Eupen in 1920 bij België. Malmedy is een stadje aan de Warche, in de Luiksche Ardennen met (1934) 5597 inwo ners. Er is papiernijverheid en metaalindustrie. Sint Remachis stichtte hier een Benedictijner Abdij. Samen met de zusterabdij van Stablo. waarvan het weldra eenigszins afhing, bezat dit klooster een vorstendom van het Duitsche Rijk. het land van Stablo-Malmedv. dat in 1795 bij Frankrijk werd ingelijfd. Door het verdrag van Weenen kwam Malmedy in 1815 bij Pruisen; het verdrag van Versailles schonk het in 1920 aan België. In dit Waalsche stadje spreekt meer dan 60% der bevolking ook Duitsch. SAMENKOMSTEN VOOR DE JEUGD. Onder dit motto worden in tal van plaat sen in ons land speciale jeugdmeetings, con ferenties en week-ends gehouden; die overal groote belangstelling trekken. In deze bij eenkomsten, die alleen voor jonge menschen van 16 tot 30 jaar bestemd zijn. worden spe ciale jeugdproblemen behandeld en de vraag aan de orde gesteld: „Waarom Christus?" Te Haarlem zal op Zaterdag 2 en Zondag 3 April een speciaal Jeugdweek-end worden gel"»uden in het gebouw van de Haarlem- sche Jonge Mannen-Vereeniging. Lange Mar- garethastraat 13. Als sprekers zullen mede werken de heeren: J. Kits. te Zeist, leider Tent- en Openlucht-Evangelisatie: L. J. Pas man, secr. N.J.V.C. te Utrecht en S. S. Wil son. Evangelist te Hilversum. Samenkomsten worden gehouden Zaterdag om 3 en 8 uur; Zondag om 3 uur en half 8. Beide dagen wordt er om 5 uur een gemeen schappelijke koffietafel met getuigenisdiensf gehouden, mede in verband met de te ver wachten bezoekers uit omliggende plaatsen. Jaarbeurs heeft een Beatrix-lial gekregen. Prins Bernhard heeft Dinsdag de nieuwe hal van de Utrechtsche jaarbeurs geopend. Vooraf heeft de Prins de vergadering van het algemeen bestuur der Jaarbeurs bijgewoond en een televisie-demonstratie meegemaakt. De Prins heeft bij de opening van de hal een rede gehouden, waarvan de laatste zin sneden waren: „Het is mij een treffende gedachte, dat de eerste steen van het gebouw, waarin wij ons thans bevinden, gesteld is door H.K.H. Prinses Juliana. Het heeft voor mij een bijzondere bekoring, dat de nieuwe hal, welke door mijn hand thans geopend zal worden, in gebruik gesteld is in het jaar, waarop door Gods ze gen ons een dochter werd geschonken. Mede uit naam van H.K.H. Prinses Juliana geef ik den raad van beheer gaarne onze toestem ming, aan de nieuwe Jaarbeurshal den naam van ons geliefd kind te verbinden. Met den wensch. dat deze nieuwe hal tot in lengte van dagen getuigenis moge afleggen van den bloei van het Nederlandsche Jaar beursinstituut verklaar ik de Beatrix-hal der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs voor geopend". Na de openingsplechtigheid begaf Z.K.H. zich naar de televisie-studio van Philips, waar dr. F. Philips, onderdirecteur en den heer P. S. V. Otten. directeur, den hoogen gast welkom heetten en een explicatie gaven van het apparatuur. Vervolgens gaf Corry Vonk een korte voorstelling', dezelfde, welke zij des morgens bij het speciale bezoek van den Prins aan het ontvangtoestel had gegeven. Zij droeg voor de bekende voordracht uit het A.B.C.- Cabaret: „Het konijn is dood". Na deze voorstelling daniks de prins Corry Vonk met een handdruk. Om kwart over drie verliet Z.K.H. Prins Bernhard het administratiegebouw. Luide toegejuicht door het publiek nam Z. K. H. plaats in de hof au to en vertrok naar het paleis Soestdijk. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Het meest typische kenmerk van de wissel markt te Amsterdam was de zwakke houding van den Nederlandschen gulden ten opzichte van de toonaangevende deviezen, voor Brit sche ponden, waarin vrij flinke omzetten plaats vonden, bestond goede vraag. Het gevoel van onzekerheid is na de rede van dr. H. Colijn niet verdwenen. De Britsche ponden die op circa 8,97 3/4 werden ingezet liepen reeds vrij spoedig op tot in de onmiddellijke nabijheid van 9.00 De Amerikaansche dollars vertoonden eenzelfde beeld. Bij de opening werd gehandeld tegen I.80 1/8 a 1.80 3/8, doch later in den ochtend, werd zelfs afgedaan tegen 1.80 15/16 a 1,81. Ook in Fransche francs vonden vrij groote omzetten plaats. Bij de opening stelde de koers zich niet onbelangrijk boven den vori- gen officieelen koers, doch daarna viel een kleine verzwakking waar te nemen en trans acties werden in hoofdzaak afgesloten tegen prijzen varieerende tusschen 5.47 en 5.52. Het disagio voor termijnfrancs was overigens in gekrompen en bedroeg 5 cents voor 1 maand en 14 cents voor 3 maanden. Belga's die op circa 30.34 a 30.38 werden ingezet, konden zich verbeteren tot 30.40 a 30.43. Het disagio voor termijnbelga's was echter aanmerkelijk grooter geworden en bedroeg 13 cents voor 1 maand en circa 38 cents voor drie maanden. Zwitsersche francs bewogen zich tusschen 41.49 a 41.54. Duitsche marken waren 72.40. Het niet-officieele effectenverkeer was he- denmörgèn van kalmen aard. De stijging in WalLstreët bleef zonder uitwerking op de koersen der Amerikaansche fondsen, die meerendeels iets hooger werden afgedaan. De locale aandeelen waren prijshoudend, op de siotprijzen van gisteren, die ongeveer op het laagste peil van den dag kwamen. Unilevers waren aangeboden voor Londensche rekening. Fokker aandeelen waren vast gestemd. JAARVERGADERING HAARLEMSCHE BESTUURDERS BOND. Door den Haarlemschen Bestuurders Bond werd Dinsdagavond de jaarvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer A. Mars. In zijn openingswoord vestigde de spreker de aandacht op de internationale verwikkelingen welke zijns inziens veroor zaakt worden door de machtswellust van het facsisme. De moderne arbeidersbeweging heeft in het afgeloopen jaar den strijd tegen fascisme en communisme met alle mogelijke kracht gevoerd, doch zeker zal deze strijd onverzwakt worden voortgezet. Met teleurstelling moest spreker consta teeren dat er van een vermindering der werkloosheid feitelijk geen sprake is. Alleen de Metaalbewerkersbond maakt een zeer gunstige uitzondering, door de opleving- in die industrie. De krachtige propaganda bracht over het jaar 1937 een ledenwinst van 460, waardoor bij het einde van het jaar het ledental boven de 8000 werd gebracht. De groei zet zich on verzwakt door, dank zij de werkers die er op uit trekken teneinde de moderne vakbe weging te versterken. Op eind Februari was het ledental gestegen tot 8154. Na dit openingswoord besloot de vergade ring met algemeene stemmen om den Bond van Overheidspersoneel afdeeling Santpoort tot den Bestuurdersbond toe te laten. De jaarverslagen zoowel van den secretaris als van den penningmeester werden met al gemeene stemmen goedgekeurd, nadat eenige gestelde vragen waren beantwoord. Aan de beide functionarissen werd een woord van dank gebracht voor hun werk. Met algemeene stemmen besloot de verga dering het royement uitgesproken door het bestuur van de Moderne Werkloon en Organi satie tegen enkele leden vanwege hun Com munistische cellenbouw en optreden (tegen welk royement een drietal in beroep bij den Bestuurdersbond was gekomen) als juist te erkennen en het beroep aldus af te wij zen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuurders bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature van den heer H. H. Luyken de her H. van 't Hul, voorzitter van den Algeineenen Nederlandschen Metaalbe werkersbond gekozen werd verklaard. Na deze bestuursverkiezing richtte de voor zitter zich tot den scheidenden bestuurder den heer H. H. Luyken. die na 6 jaar onafgebroken deel te hebben uitgemaakt van het bestuur in verschillende functies, thans, als gevolg van zijn veranderde werkkring, het bestuur ging verlaten. Voor al hetgeen hij in het be lang van de moderne arbeidersbeweging heeft verricht, bracht hij hem, namens deze bewe ging. hartelijk dank. Al werd het heen gaan van den heer Luyken betreurd, het feit dat dit geschiedt als gevolg van zijn nieuwe dienstbetrekking, welke hem buitengewoon ambieert, deed de voorzitter den wensch uit spreken dat het den heer Luvken en de H. O v goed moge gaan. Nadat de voorzitter voorts den nieuwen be stuurder een woord van welkom toegesproken had, werd deze druk bezochte vergadering door den voorzitter gesloten.. VEEMARKT ROTTERDAM. Rotterdam, 14 Maart 1933. Aanvoer totaal 1754. Vette runderen 557, Vette kalveren 253. Nuchtere kalveren 3, Schapen en lammeren 505, Varkens 436. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. 74, 2e kwal. 64, 3e kwal. 50—54. Vette ossen resp. 68, 62, 5052. Vette kalveren resp. 100. 90, 60—65. Varkens (levend gewicht) resp. 56, 55, 54. Schapen resp. 50, 45. 40. Lammeren resp 60. 55, 50. Prijzen per stuk; le kwal. 28, 2e kwal. 25, 3e kwal. 20. Lammeren resp. 21, 18, 15. Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, han del tamelijk, onveranderde prijzen, prima ossen tot 72 ct. prima koeien tot 78 ct. Vette kalveren, aanvoer grooter, handel stroef, da lende prijzen tot f 1.10, Schapen en lammeren aanvoer iets korter, handel slecht, prijzen niet hooger. Varkens aanvoer veel kleiner, handel vlot, prijzen van vorige week goed te hand haven. Er werden zeer weinig schapen voor export verkocht. BLOEMENDAAL „BLOEMENDAAL-NOORD" VRAAGT GROND Bij B. en W. is ingekomen een adres van de Wonmgbouwvereeniging .BIoemendaal-Noord" met het verzoek, aan die vereeniging plan. 6000 M2. grond aan de Donkerelaan naast ,Ma- ranatha" in erfpacht af te staan. Ten aanzien van dit adres merken B. en W. op, dat volgens de Bebouwingsvoorschriften op dit terrein slechts enkele woonhuizen mogen worden gebouwd met zijwaartsche afstanden op eigen erf van 15 meter. Zonder ingrijpende wijziging van de Bebouwingsvoorschriften is daarom bedoeld terrein niet voor bebouwing met arbeiderswoningen aan te wijzen. Afgezien van deze overweging, achten B. en W. het gewenscht, den bouw van arbeiderswo ningen in handen der gemeente te houden. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 17 Maart 1938 des namiddags om twee uur in het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming Ambtenaar van den Burger lijken Stand. 3. Verdeeling werkzaamheden tusschen de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 4. Bezoldiging Ambtenaren van den Burger lijken Stand. 5. Aanvulling bebouwingsvoorschriften ex art. 43 der Woningwet. 6. Verhuur terrein aan de Brederodelaan. 7. Grondaankoop voor verbreed ing van den Zandvoorterweg. 8. Aanvulling art. 45 Algemeene Politiever ordening. 9. Verpachting strand aan P. Witkop en K. Paap. 10. Verzoek afschrijving schoolgeld. 11. Vaststelling 9e suppletoire begrooting dienstjaar 1937. 12. Driejaarlijksche afrekening van de ver goeding ingevolge art. 191 der L. O. Wet 1920 over 1933 tot en met 1935 van de St. Theresia- school. 13. Verzoek om medewerking ingevolge art. 72 L. O. wet 1920 voor aanschaffing van leer middelen voor de St. Theresiaschool. 14. Ontheffing bepalingen der bebouwings voorschriften. VRIJZ. DEM. BOND. Bovengenoemde afdeeling hield haar jaar lij ksche huish. ledenvergadering in Hotel Roo- zendaal te Overveen. De agenda werd dan ook onder leiding van den voorzitter der afd. de heer W. H. Dalmeyer, vlot afgehandeld. Het jaarverslag van de secretaresse en de re kening en verantwoording van den penning meester werden onder applaus goedgekeurd. Het aantal leden is meer dan verdubbeld. Aan de beurt van aftreden was de secreta resse mevr. Dalmeyer, welke met algemeene stemmen werd herkozen. De rondvraag bracht nog een geanimeerde gedachtenwisseling, waarna deze vergadering onder een woord van dank aan de belangstel lende leden door den voorzitter werd gesloten. ZANDVOORT GYMNASTIEKVEREENIGING O. S. S. Dinsdagavond hield de gymnastiekvereni ging O. S. S. in Muluru haar 34e jaarvergade ring. De voorzitter de heer J. H. B. Brink, her innerde aan de wedstrijden te Alkmaar en Haarlem. Hij bracht dank aan den heer en mevrouw Van Pagee voor de goede technische leiding. Het jaarverslag van den secretaris was in optimistischen toon geschreven. Het ledental was op peil gebleven en ook de resultaten van het werk waren zeer goed. De penningmeester kon een batig saldo melden. De begrooting werd tot een bedrag van f 1884.98 aan inkomsten en uitgaven goedge keurd. Tot vaandeldraagster der damesafdee- ling werd benoemd mej. Z. Halderman en tot vaandeldrager bij de heerenafdeeling de heer J. Smit. Bij de bestuursverkiezingen werd in de va cature van mej. C. Poots benoemd mej. G. van der Werff en in de vacature van den heer M. Castien de heer J. van der Meer. Enkele wijzigingen in het Huishoudelijk reglement werden goedgekeurd. In de technische com missie werd nog gekozen de heer W. Glas. Bij de bespreking van het 35-jarig bestaan der vereeniging werd voorloopig besloten een jubileum- en een openluchtuitvoering te orga niseeren. Tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering van het K. N. G. V. werd benoemd de heer J. H. B. Brink. HEEMSTEDE JUBILEUM GEMEENTEBEDRIJVEN. Op 18 Maart herdenkt de heer J. Th. M. Steinhoff, thans commies 2e klasse agn de ad ministratie van de Gemeente-Gas-, Duinwa ter- en Electriciteitsbedrijven te Heemstede, den dag waarop hij vóór 25 jaren door het Gemeentebestuur werd benoemd tot le klerk aan de Gemeentebedrijven. Gedurende deze jaren is de aanstaande jubilaris aan verschil lende afdeelingen der administratie werkzaam geweest, waarbij hij tevens den geheelen groei en uitbouw der bedrijven en de uitbreiding van de organisatie en administratie heeft medegemaakt. Het zal dezen plichtsgetrouwen ambtenaar op zijn jubileumsdag stellig niet aan belang stelling ontbreken. Het personeel der bedrijven heeft het voor nemen den jubilaris Vrijdagmorgen te hul digen. S. D. A. P. De afdeeling Heemstede van, de S.D.A.P. houdt hedenavond een ledenvergadering in Het Wapen van Heemstede aan het Wiïhcl- minaplein, ter behandeling van den beschrij vingsbrief voor het partij-congres.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2