Piepkuikens BAKKER Concertmeester(esse) Concentreer- Huis te koop gevr. DE BIG „Bellamy breekt baan" Nu Tuinieren! Willemsen WITTE JASSEN Vakkleedingmagaz. Hensen Castricumer Wildhal Tapvergunning VRIJDAG IS MAART 193S HAARLEM'S DAGBLAD BLOEMENDAAL De lieer Van Abs 25 jaar in gemeentedienst. Zooals wij meldden was het Donderdag 25 jaar geleden dat de heer G. J. van Abs, thans hoofdcommies ter secretarie, in gemeente' dienst trad. Na afloop van de raadszitting van Donder' dagmiddag hield de heer Van Abs receptie in zijn kamer ten Raadhuize. Hier kwamen alle raadsleden en daarna ook de ambtenaren hem gelukwenschen. De burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex sprak den heer Van Abs hartelijk en waar deerend toe namens het gemeentebestuur; de heert A. J. Prinsenberg, wethouder van Opeii' bare Werken, voerde het woord namens de commissie van Openbare Werken, waarvan de heer Van Abs secretaris is en de gemeente' secretaris, de heer C. J. de Groot, bracht de gelukwenschen van het seeretariepersoneel over. Een en ander ging gepaard met het aanbieden van geschenken. De heer Van Abs sprak tenslotte een har telijk dankwoord. Te zijnen huize ontving de jubilaris nog vele bezoeken, schriftelijke bewijzen van be langstelling en bloemen. JUBILEUM J. DE BOER. De heer J, de Boer, opzichter van het gas- en waterleidingbedrijf te Bloemendaal, heeft Donderdag den dag herdacht, waarop hij voor 25 jaar als fitter bij de waterleiding te Bloe- werd de jubilaris, in 't bijzijn van wethouder Ouwehand en verschillende raadsleden, ten raadhuize toegesproken door den burgemees ter van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Ten huize van den jubilaris kwamen ver schillende hoofden van takken van dienst den heer De Boer complimenteeren, waarbij de di recteur van 't gas- en waterleidingbedrijf, de heer P. Jongepier, namens de gemeente een enveloppe met inhoud aanbood. Des avonds had een huldiging in hotel Roo- zendaal plaats door het gezamenlijke perso neel van P. W. en Plantsoenen. Hierbij werd door verschillende sprekers 'i. v/oord gevoerd, o.a. door den heer Van Demp- selaar namens de huldigingscommissie, dooi den heer Van den Akker namens het perso neel van 't gas- en waterleidingbedrijf, dooi den heer Nieuwpoort namens 't personeel van P. W. en plantsoenen, speciaal namens de „oude garde", door den heer Pronk, eveneens namens gas- en waterleiding. Algemeen was men 't er over eens. dat de jubilaris hulde ver diende als humaan, levensblij en betrouwbaar chef. Verschillende geschenken werden hierbij aangeboden, o.a. een gouden horlogeketting en een rookfauteuil. Ook mevr. De Boer werd bij deze huldiging niet vergeten. De jubilaris dankte op hartelijke wijze voor de ontvangen bewijzen van sympathie en waardeering, waarna men nog geruimen tijd gezellig bij el kaar bleef. HAARLEMMERMEER HET BIJZONDER ONDERWIJS. De uitkeering ineens. Bij de onderwijsbezuinigingswet van 22 Januari 1936 was bepaald, dat de besturen van bijzondere scholen een uitkeering van een som ineens mochten vragen ter ver vanging van de jaarlijksche z.g. gebruiksver goeding. De besturen van elf in de gemeente Haar lemmermeer, gevestigde bijzondere scholen hebben in den zomer van 1936 een dergelijk verzoek bij het gemeentebestuur ingediend, hetwelk B. en W. hebben gemeend, als tot hun college gericht, in behandeling te moeten nemen en te kunnen beslissen en in hun ver gadering van 30 October 1936 werd bij min derheid van stemmen op alle verzoeken af wijzend beschikt, o.a. op grond van de over weging, dat door het geven van een uitkeering ineens de uitgaven, welke ten laste van de gemeentekas komen, niet zouden worden ver laagd, zoodat strekking en doel van het nieu we wetsartikel in dit geval geen gunstig resul taat konden opleveren. Alle schoolbesturen zijn in beroep gegaan bij het college van Gedeputeerde Staten. Gedeputeerde Staten hebben toen op 1 Sep tember 1937 om formeele redenen het college van B. en W. onbevoegd verklaard om op de ingediende verzoeken te beslissen met dit ge volg, dat de verzoeken alsnog bij den gemeen teraad in behandelinig moesten worden ge bracht. Dit is geschied in de laatstgehouden raads vergadering' en daarbij bleek, dat de belang rijke verlaging van den rentestandaard in ons land een omstandigheid is, die verandering in de zienswijze heeft gebracht. B. en W. toch hebben een nieuwe bereke ning gemaakt en daarbij is gebleken, dat, wanneer aan 9 van de requestreerende school besturen, zou worden betaald een uitkeering .ineens ad 80 pet. van het bedrag der in 1921 getaxeerde waarde van hunne schoolgebou wen en om deze betaling te kunnen doen, een annuïteitsleening zou worden aangegaan voor den duur van 24 jaar, de lasten, welke dien tengevolge jaarlijks op de gemeentekas zul len drukken, minder zullen zijn dan de 'som, welke bij weigering van deze uitkeering bij wijze van wettelijk verschuldigde rente als verbruiksvergoeding zou moeten worden be taald. De gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft het nieuwe voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aanvaard, en het merk waardige hierbij is wel dit. dat de verande ring in de tijdsomstandigheden gedurende het anderhalve jaar, waarin het geschil hangen de bleef, een dusdanig eigenaardig verloop heeft gehad, dat niet alleen de schoolbestu ren, maar ook het college van B. en W. una niem, dus beide partijen, met dezen afloop tevreden kunnen zijn. Voor uitvoering van het besluit zal een geldleening aangegaan worden van f 297.236. ZANDVOORT CHRIST. VEREENIGINGEN. Donderdagavond organiseerden de verschil lende jeugdvereenigingen op Christelijken grondslag een gezamenlijke propaganda- feestavond in Ons Huis. Aan dezen avond werkten mede: de J. C. G O. B., de Driehoekgroep Zandvoort, de Meisjes- vereeniging Aerdenhout, de Voortrekkers- groep Zandvoort, de Zandvoortsche Jongens-, club de Jonge Mannenvereeniging ,de Jongi Hei '-n en hoewel niet speciaal tot de jongeren behoorend ook de Christ. Zangvereeniging Immanuël. De groote zaal van Ons Huis was tot de laatste plaats bezet, toen ds. Tromp na de opening, zijn inleidend woord sprak. Spreker uitte zijn blijdschap over het feit, dat zoovele jongeren die, hoewel verbonden door het woord van God, steeds naast elkaar hadden gestaan, thans waren samengekomen. Hierna werd een revue opgevoerd. De tekst was verzorgd door mej. M. Lindeboom en het geheel werd opgevoerd onder leiding van den heer Vis. Voor en onmiddellijk na de pauze zong de zangvereeniging Immanuël eenige liederen, Hierna voerden eenige leden van de Jong Hervormden een spookgeschiedenis op; de Driehoekmeisjes gaven een paar keurige volks dansen ten beste. Henk Koning declameerde de geschiedenis van een Moorschen schoenmaker en een schets getiteld: Cactussen. Naclat ds. Tromp tenslotte nogmaals had gewezen op het groote nut van samenwerking werd de avond besloten met het zingen van de Avondzang. BEEN GEBROKEN. Het negen-jarig dochtertje van den heer D. van de Prinsesseweg, werd in de H&lte- straat door een onbekend gebleven jeugdigen wielrijder aangereden. Zij brak een been CREDO CANTO. Het zangkoor Credo Canto onder leiding van Felix de Nobel gaf Donderdagavond in gebouw Brugstraat 15 een uitvoering met medewerking van mevrouw Sterrenburg van der Sande en Harry van Oss. Hevrouw Sterrenburg met haar glashelder volkomen beheerscht geluid, zong een drie tal oud-Fransche Kerstliederen. Het warme timbre van haar stem en haar uitstekende voordracht kwamen bij den liederen zeer goed tot haar recht, in 't bijzonder bij het derde „Quittez pasteurs vos brebis". De heer Harry van Oss zongmet begeleiding van Felix de Nobel, Sc'hotsche-, Iersche- Duitsche- en Jiddische liederen. Over de concerten van dit tweetal is ook in het buitenland reeds zooveel geschreven, dat wij zullen volstaan met de mededeeling ,dat het wéér een genot was er naar te luiste ren. Plet koor opende het programma" met: Onze Vader, van Practorius. Vervolgens werden nog gezongen Factus ést van Aichinger, Die sie- ben Worte Jesu am Kreuz van Schixtz, Re- ponsonia van Ingegneri. Twee koralen van Practorius en Handel en tot slot met bege leiding van een piano: Gloria in excelsis Deo. van J. S. Bach. De geheele uitvoering kenmerkte zich door fijnheid en beheersching. Zij stond technisch en aesthetisch op zeer hoog peil. ZILVEREN JUBILEUM. Donderdag 17 Maart, vierde de heer A. Keur Potgieterstraat 22 zijn 25-jarig jubileum bij dén dienst van Weg en Werken der Neder- landsc'he Spoorwegen. Daar de heer Keur op dezen dag ook zijn vijftigsten verjaardag- vier de wist hij reeds bij voorbaat dat de dag' niet onopgemerkt voorbij zou gaan, doch dat het een zoo groote feestdag zou worden had hij toch zeker niet verwacht. 's Morgens werd een groot aantal bloem stukken -binnengedragen. In den loop der voormiddag kwamen de afgevaardigden van het Spoorwegpersoneel te Zandvoort onder aanvoering van den Stationschef den jubilaris feliciteeren. Na mens het personeel bood de heer Bellaart den jubilaris een fraaie rooktafel en een her inneringsal-bum aan, Later overhandigde de chef van Weg en Werken hem namens de Directie der Spoor wegen een fraai getuigschrift in lijst. Ook door het personeel van de omliggende plaatsen waar de heer Keur in zijn 2-5 jarigen loopbaan bij de spoorwegen gewerkt heeft, werd hij niet vergeten. Even-min door zijn vele vrienden en kennissen te Zandvoort. Het werd een onvergetelijken dag v dezen jubilaris. CASTRICUM De rioleeringswerken. Stagnatie. De gemeenteraad van Castricum besloot onlangs tegen het advies van B. en W. met geringe meerderheid de uitvoering van een belangrijk rioleeringsplan der gemeente niet te doen uitvoeren in werkverschaffing met bijdragen van rijk en provincie, doch als normaal werk zonder die bijdragen. De kos ten van uitvoering worden hierdoor voor de gemeente hooger en de loonen zijn lager. De burgemeester droeg dit besluit aan de Ko- ninginj ter vernietiging voor wegens strijd met het algemeen belang. Echter heeft thans de minister van Bin- nenlandsche Zaken medegedeeld, dat hij ver nietiging niet zal bevorderen en aan Ged. Staten van Noord-Holland in eerste instantie overlaat om te beoordeelen of het raadsbe sluit in verband met den financieelen toe stand van de gemeente goedkeuring kan er langen. Ged. Staten zullen nu omtrent goedkeu ring van de door den raad vastgestelde be grooting, waarop de kosten voor normaal werk zijn uitgetrokken, uitspraak hebben te doen. zoo meldt de Tel. Inmiddels wordt de uitvoering van de voor genomen wexken opgeschort en zal dus Castricum zoolang op zijn rioleering en de werkloozen op werk moeten wachten. HEEMSTEDE PLAATSELIJKE ACTIE „SCIIOOLMELK COMITé". Zooals reeds eerder is bericht, is hier in Heemstede een zeer uitgebreid plaatselijk comité gevormd, om het verstrekken van melk tijdens de ochtend-schooluren te bevorderen op alle Lagere- en U. Lagere scholen hier ter plaatse. De burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn heeft het voorzitterschap aanvaard. Donderdagavond had in het R.K. Vereeni- singss'pbmnv san de Heerenweg de .eerste propaganda-bij een komst plaats, waarvoor speciaal waren uitgenoodigd de ouders of ver zorgers van leerlingen der Jacobaschool. St Antoniusschool, Henricusschoo] en St. Jozef school, Burgemeester Jhr. v. Doorn heette de aan wezigen welkom, en schetste de goede resul taten, reeds in binnen- en buitenland bereikt, en de goedgeslaagde proef reeds op een der scholen genomen. Gij nnoeders, aldus spr willen graag uw ochtendarbeid onderbreken door het gebruiken van een kop koffie of chocolade, zoo noodig tusschen het vroej ontbijt en het middagmaal, ook uw kind heeft dit noodig, ter versterking van het lichaam, hetgeen gebleken is op die scholen waar het al toegepast wordt. Den heer C. H, W. v. d. Ven, propagandist van het Centraal Melkcomité uit den Haag, begon met dank te brengen aan het comité van voorbereiding, die het mogelijk had ge maakt, dat de propaganda nu meer inten sief ter hand genomen kon worden. Zeer uit voerig schetste spr. het verschil van het kind in het onderwijs van vroeger en thans, ook o.a. uit een gedicht van Beets in zijn Camera Obscura. Spel en sport eischen meer voedsel voor het instandhouden van het organisme. Spr. deèd een beroep op de ouders, om hun medewerking te verleenen, Daarna werd de film „2 Minuten stilte" vertoond. Deze film begint met een beeld te geven van het onrustige leven van dezen tijd. Het kind in de school blijft tot 11 uur nog wel fit doch wordt later afgemat en slaperig, melkverschaffing brengt hier uitkomst, Men krijgt een goed beeld van de geheelei voor bereiding, ook de zorg voor de hygiëne waar aan ook de hoogste eischen worden gesteld en het gebruik van d emelk, met als gevolg een egzonde en sterke jeugd. De burgemeester was zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij den heer v. d. Ven dank bracht voor zijn leerzame en duidelijke uit eenzetting. Hedenavond om 7 uur en half 9 zal de zelfde bijeenkomst worden gehouden in de Gymnastiekzaal van de Dreefzichtsehool. EEN AMBTSJUBILEUM. Heden (Vrijdag) herdenkt de heer J. Th. M. Steinhoff, commies 2e klas bij -de Admi nistratie van de gemeente gas-, duinwater en eleetriciteitsbedrijven alhier den dag waar op hij vóór 25 jaar in dienst kwam aan dit bedrijf. Om 10 uur werd de jubilaris met zijn gezin per auto van zijn woning gehaald en in de directiekamer ontvangen door den burge meester, de directeur en het geheele perso neel van het bedrijf. Bij het binnenkomen werd mevr. Steinhoff een bloemstuk aange boden. De burgemeester P. J. W. van Doorn, sprak den jubilaris hartelijk toe en gaf uiting aan de dankbaarheid van het gemeentebestuur voor het volledig herstel van den heer Stein hoff, nadat hem een noodlottig ongeval heeft getroffen. Dankbaar is het gemeentebestuur ook dat de heer Steinhoff nog den lust heeft gevoeld om in het particuliere leven zijn krachten te geven o.a. aan „Het oude Post huis" waaraan hij vele zorgen heeft be steed. Spr. overhandigde den jubilaris hierna de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Hierna voerde het woord ir. Duijnstee, di recteur der bedrijven, mede namens het ju bileumcomité. De heer Steinhoff is altijd plichtgetrouw en daarbij een ijveraar van de belangen van het corps, wat zich uit in zijn arbeid in het georganiseerd overleg in ambtenaarsorgani saties. Spr. besloot met den wensch dat de jubilaris nog vele jaren zijn krachten aan het be drijf zal kunnen geven. Als stoffelijk blijk van waardeering over handigde hij den jubilaris een mooie sche- merlar mp. De heer R. G. de Winter, boekhouder dei- bedrijven, schetste den jubilaris als een plichtgetrouw ambtenaar, die er steeds op uit is de gemeenschap het best te dienen. Tenslotte dankte de jubilaris voor de har telijke woorden en voor de geschenken van het gemeentebestuur en T#et jubileumfonds. HILLECOM ZILVEREN JUBILEUM. Het 25-jarig dienstverband van den heer H. J. Maat bij de N.V. Joh. van Til Jz. is op een voudige wijze herdacht. Des morgens kwamen de beide directeuren met hun dames den heer Maat te zijnen huize complimenteeren. Hij werd toegesproken dooi den oudsten directeur, den heer Elfering, die hem niet alleen gelukwenschte met deze her denking, maar hem ook dank bracht voor de trouwe plichtsbetrachting gedurende deze •eeks van jaren. Als aandenken werd een gou den horloge met inscriptie aangeboden. De heer Maat dankte voor de waardeerende woorden en het souvenir. Het overige gedeel te van den dag werd in huiselijken kring ge vierd. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kovii den inzender niet teruggegeven. Slaan op school. Mijnheer de Redacteur, In 't algemeen houd ik niet van „inge zonden stukken" en het lijkt me in 't bij zonder onjuist in uit den aard der zaak korte artikelen, over bovènaangeduid onderwerp van gedachten te wisselen in een dagblad, dat door opvoeders wordt gelezen en door menschen, die inzicht hebben in opvoedings vraagstukken. doch ook door schoolgaande jongeren en door menschen van elk inzicht ontbloot. Maar het lijkt me volkomen onjuist, dat de gedachtewisseling in u-w blad zou worden besloten met de slotzin van „onderwijzeres" d.d. 10 Maart j.1.„Ik ben er zeker van, dat alle opvoeders, ouders en onderwijzers, die begrip hebben van hun taak, van harte zul len wenschen, dat plak en Spaansch rietje voor goed in hun graf zullen blijven rus ten". Laat ik dan mogen zeggen, dat ik na mijn bijna dertig-jarigen dienst bij het onderwijs aan verschillende scholen meen, ook eenig be grip te hebben van mijn taak. en hierin toch zeer sterk van meening verschil met „onder wijzeres". Ik ben ervan overtuigd: lo. dat de epvoeder er naar moet streven met zoo wetaig mogelijk straf zijn verhouding- tot het kind gezond te houden; 2o. dat de gewoonte, lichamelijke straf fen uit te deelen, uit den booze is: doch: 3o. dat er kinderen zijn, voor wie bij uit zondering op een bepaald moment een licha melijke afstraffing absoluut noodig en nut tig is. Er zijn n.l. kinderen, die door welke oorzaak laat ik in 't midden het normale ontzag van het kind voor den opvoeder en diens woord missen, en die een permanent ge vaar zijn voor de goede geest in de klas en voor "t zenuwgestel van den man of de vrouw die er voor staat. Deze recalcitranten zijn in den regel te genezen door een lichamelijke straf; later zal het 'besef „laat ik oppassen, andershen in het rechte spoor houden: geen hooggestemd motief, maar voor hein 't eenig mogelijke en vóór alle partijen bijzonder nuttig. Men herinnere zich, dat Merijntje Gijzen als straf voor zijn aandeel in de mispel diefstal geen straf kreeg van den Pastoor, maar dat deze het „uitermate deskundige pak ransel" wel noodig had voor Arjaan En er zijn in onze scholen vele Arjanen. m elke klas minstens een, en het is voor de zulken goed te weten .dat waar „zachte krachten", te kortschieten, de stok achter de deur staat. Zoolang het kan zacht, maar als het moet hard' En daarom is het zoo verkeerd, de tenslotte na rijp beraad gegeven lichamelijke straf „•mishandeling" te noemen; met de Rechtbank te 's Hertogenbosch ben ik het eens, dat slaan kan zijn een volkomen geoorloofd middel tot een geoorloofd doel: „den scholier op te voeden in dier voege, dat deze in den ver volge dergelijke misdragingen achterwege zal laten. Bovendien is het onwaar, dat een dergelijke weloverdachte rechtvaardige af straffing een kloof maakt tusschen opvoeder en kind. Ter voorkoming van onjuiste conclusies verwijs ik tenslotte nog eens met nadruk naar mijn eerste en tweede uitspraak aan het begin; daarnaast meende ik de derde stelling in het openbaar te moeten uitspreken, mij ervan overtuigd houdende, dat ik dit doe na mens zeker 90 pet. van mijn collega's. Met dank voor platasing, Hoogachtend, M. J. F. EHRBEGKlER. hoofd Centr. School I. Haarlem, 14 Maart 1938. Volstrekt eenige kennis geving. Heden overleed in het Diaconessenhuis te Haar lem onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw Cornelia Maria Alberda Weduwe van den Heer J. II. Wijsman Hz.. in den ouderdom van bij na 80 jaar. Heemstede, 17 Maart '38 Clusiuslaan 1 Rome: HENRI J. WIJSMAN Amsterdam: J. C. M. WIJSMAN J. W. WIJSMAN— HOLTZSCHUE Laren (N.H.): J. H. WIJSMAN A. A. WIJSMAN—LAAN Heemstede: H. C. KAARS SIJPE- STEYN—WIJSMAN P.H. KAARS SIJPESTEYN en kleinkinderen De teraardebestelling zal plaats hebben- Maandag 21 Maart a.s. om 12 uur op de Begraafplaats Zorg- vlied te Amsterdam. Volgens wensch van de overledene GEEN bloemen. De Officier van Justitie brengt ter algemeene kennis, dat bij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden van 9 Maart 1938 is verworpen het cassatie beroep tegen het vonnis der Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem van 4 Januari 1938 in zake le. Gertrude Jacomine Anne Kraakman, te Bloemen daal, 2e. Dr. Hendrik Johan Marie Janzen te Haarlem, 3e. Jacob Pieter Marie Janzen te Landau am Isar in Duitsch- land, 4e. Maria Gertrude Jaco mine Anne Janzen te Velp te gen den Burgemeester van Haarlem en 2. Marcelus Rutte te Haarlem, waarbij is uitge sproken de onteigening ten be hoeve van de gemeente Haar lem van de perceelen weiland Haarlem, voormalig Schoten, respectievelijk Sectie A. no. 225, Sectie A no. 61 en Sectie A no. 62, onderscheidenlijk groot 3 H.A. 93 A. en 78 C.A., 2 A. 50 C.A.; 2 A. 50 c.A. en 12 A. 50 c.A.; en is het bedrag der te betalen scha deloosstelling vastgesteld op 33170.70 onder verdere voor waarden als in het vonnis ver meld. De Officier van Justitie, R. v. LENNEP. Haarlem, 16 Maart 1938. gevraagd bij bestaand dilett. Symphonïe-Orkest te Haarlem. Br. no. 8779 bur. van dit blad Net Meisje gevr., voor direct. Goed loon. Zond. vrij. Gen. Cronjéstr. 134. Gevraagd Flinke Dagmeid voor alle v.k. werkzaamheden, Öafé RAP Plein 27. Mevr. FELTKAMP, Leidsche- vaart 78 vr. FLINK DAGMEISJE v. g. g. v. Zondags vrij. Loon n. bekwaamh. Aanm. na 7 uur. HALFWAS Broodbakkerij vraagt f linken halfwas-bakker. Br. met uitv. inl. onder no. 8784 bur. v.d. blad Net jongmensch gevr. voor buffet. Hotel Spoor- zicht, Stationsplein. Flinke Jongen gevr. in het groentenvak. A. S, VAN RIESSEN, Bloemendaal- schestraatweg 67, Bloemendaal. Timmermansjongen gevr. Aanvangsloon 4. D. J. JANSEN, Gen. Cronjéstr. 88 of werkplaats Korte Regulierstr. 1. Kleermakerij vraagt netten GEVORDERDEN JONGEN J. J. KORTEKAAS, Tempeliers straat 59, Haarlem. A Capella-Koor Eenige Dames en Heeren ge zocht tot het vormen van een goed klein a capellakoor. Al leen uitstekende stemmen ko men in aanmerking. Aanmel ding: Mevr. C. Kroon, Zaanen- laan 37, Mevr. A. Klinkenberg, Jan Haringstraat 22 en den Heer Ant. v. d. Haak, Wicke- voort Crommelinstraat 31 De Officier van Justitie te Haarlem brengt ter algemeene kennis, dat bij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden van 9 Maart 1938 is verworpen het cassatieberoep tegen het vonnis der Arrondissements- Reehtbank te Haarlem van 4 Januari 1938 inzake de Stich ting „Het Nederlandsch Israë- lietisch Joles Ziekenhuis" te Haarlem tegen le. den Burge meester der gemeente Haarlem en 2e. W. P. Dijkzeul te Haar lem, waarbij is uitgesproken de onteigening ten behoeve van de gemeente Haarlem van het per ceel weiland Haarlem, voorma lig Schoten, sectie A no. 50, groot 2 H.A., 62 A. en 20 c.A. en is het bedrag der te betalen schadeloosstelling vastgesteld op 19.380.50. De Officier van Justitie, R. v. LENNEP. Haarlem, 16 Maart 1938. De curator in het faillissement van N. V. MYNDERS en CO., voorheen gevestigd te Hillegom, deelt mede dat door hem de eenige uitdeelingslijst ter Grif fie van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem is gede poneerd en aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage ligt van de schuldeischers. Mr. F. J. GERRITSEN Curator. Haarlem, 17 Maart 1938 op hef k rachtigste reclame, middel Courantenreclame Doo mstandigheden te koop Moderne Zaak in patent-geneesmiddelen en Hyg. artikelen. Goede broodwin ning. Lage huur. Koopsom ƒ1000 Br. no. 8785 bur. van dit blad Te Koop Dames- en Heeren-Kapsalon, bestaat reeds 25 jaar. Levert goed bestaan op. f 3.500 Contant Voor serieuze reflectanten boek- onderzoek toegestaan. Kooper wordt ingewerkt. Br. no. 8783 bur. van dit blad Te Huur Heemstede modern huis met grooten tuin, bev. 6 kamers, keuken, douchecel, schuur. Gelegen aan plantsoen, nabij kerk, school, tram. Huur 40 p.m. Sleutel voor bezichtiging: Laan van Insulinde 3. voor geldbelegging. Huurwaarde ca. 35 p. mnd. Uitv. inl. no. 8782 bur. van dit blad TE HUUR Bloemendaal: Platanenl. 77 40 p. mnd. Overveen: Julianal. 32, 57.50 p. md. Aerdenhout: Vogelenz.weg 18, 20, 36 en 44, pl.m. 1200 M2. tuin, resp. 650—, 780—, 630.— en 650.— p. jaar. Haarlem: Emmalaan 20 41.67 p. md. Westergracht 29 zw. 6 p.w. Haarlem N.: Dietsveld 4, 15, 16, 33, vrij uitzicht, 30— p. md. 4ïf 7 per week. v. Wiek. Crommelinstr. 3 en 23 34.— p. mnd. Marsstraat (nieuwbouw) 34 p. mnd. Heussensstraat 36, vrij uitz. 42.50 p. mnd. Uranusstraat 32, .38, 32.50 p. mnd. Inl. J. A. SCHOUTEN, Kleverl. 231 Haarlem Tel. 22630 GEM. CONCERTGEBOUW Zond. 20 en Maand. 21-3 Aanvang 8.15 precies van het 168ste Militaire klucht Prijzen 1.50 tot 0.50 enz. Zie winkelbiljetten. Intern. Vereeniging „Bellamy" Bezoekt de GROOTE OPENBARE BIJEENKOMST op Maandag 21 Maart 8.15 uur precies in de groote zaal van Hotel „De Leeuwerik", Kruis straat 30 te Haarlem De Hèer J. BOGAARD uit den Haag zal spreken over: Gelegenheid tot schrift, vragen stellen Toegang 12 cent. ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht 74. De onverkochte Mantels en Mantel-Costuums zijn uit de liand te koop tegen zeer laag gestelde prijzen, alleen morgen (Zaterdag) van 10—4 u. Ook dit jaar hebben wij weer een groote collectie Bloemzaden 4 ct. p. pak. 3 pak v. 10 ct. Graszaad (pacey's) 15 cent per pak. Tuinstokken in alle lengten vanaf12 voor 5 cent RAFFIA 5 en 10 cent per bos. KUNSTMEST ASEF enz. Ziet onze speciale étalage! Tel. 16043 BOTERMARKT, hk. Barrcv.str. RECTIFICATIE In de advertentie van in ons blad van gisteren stonden de volgende prijzen: 3.10 2.65 2.50 Men leze hiervoor: r o 3.10 2.05 - iZ.- De eerste maf 25 cent per stuk Smedestraat 36 Telef. 12735 A. TROMP Hk. D. LEIH Uurwerk- en Horlogemaker Reparateur van Goud- en Zilverwerken Zandvoortsclielaan 79, Heemst. Telefoon 26144 Groote Sorteering Klokken, Wekkers en Horloges Radio nazien 50ct Philips, Erres, Telefunken enz. LAMPEN40 pet. korting. Eenige nieuwe TOESTELLEN van 135.— voor 60.—. Radio Techn. Dienst v. Haarlem ZAANENLAAN 9 ter beschikking. Br. no. 8789 bur. van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3