JEUGD Uit Haarlem's Gemeenteraad. HET BOEK DONDERDAG 24 MAART 19.58 HAAR GEM'S DAG EGAD S De Raad beslootvan hooger hand gedwongenfof nieuwe bezuinigingen op on der wijs-gebied. De 20.000 winst der Frans Halstentoonstelling zullen besteed worden ten bate van Kunst en Wetenschap. Woensdagmiddag, vergaderde de Raad van Haarlem. Ingekomen stukken Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer J. Panman verzoekt eervol ontslag als onderwijzer aan school no. 3. Wordt verleend. Mej. J. M. Damen vraagt eervol ontslag als onderwijzeres aan de school voor voorberei dend onderwijs no. 7. Wordt verleend. Hamerstukken. Zonder discussie of stemming werden de volgende voorstellen aangenomen: Voorstel van B. en W. tot het aangaan van twee geldleeningen, een van 560.000 tegen 2J4 pCt. en een van 1.090.000 tegen 2 3/4 pCt. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding (on der bijzonderen dank) van een schilderstuk (een Italiaansch landschap met herders en vee) van J. B. Wolfaers, aangeboden door Mr. Ed. J. Philips. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verleening van een voorschot aan de stichting Centraal Woning- beheer en de Coöp. Woningbouwvereniging „Eigen Woning". Voorstel van B. en W. tot wijziging der rente van de voorschotten verleend aan „Ons Eigen Huis". Voorstel van B. en W. tot verleening van een renteloos voorschot aan vijf woningbouw corporaties (middenstandswoningen) tot dek king' van de tekorten. Voorstel van B. en W. tot verhuring van grond aan de Friesche Varkenmarkt. Voorstel van B. en W. tot aankoop der per- ceelen Kerkhofstraat 8 en 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond a. Orionweg (Bastiaenen en Lubken) b. Boschlaan (J. W. Kamerling); c. Jan Gijzenkade (N.V. Ned. Scheeps- en Grondexpl.) d. Antonides v. d. Goesstraat (N.V. „Vondel kwartier") c. Jan Luyckenstraat (N.V. „Vondelkwar tier") f. Lorentzkade (B. Ooms); Het N. S. B.-Kringhuis. Voorstel van B. en W. om een rechtsvorde ring in te stellen tegen den eigenaar van het perceel Frans Halsplein 7, teneinde hem te doen veroordeelen om aan dit perceel (waarin nu het kringhuis der N. S. B. gevestigd is) de oorspronkelijke bestemming van woonhuis te rug te geven. Wordt aangehouden op verzoek van B. en W. Over een ivolwinkel en ordening. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de tijdelijke verandering van bestemming van het perceel Karei van Manderstraat 55. De heer van K ess el (r.k.) wees er op dat deze uitzondering al eenigen tijd duurt. De betrokkene heeft nu al 4 jaar gewinkeld in een huis dat niet voor winkel geschikt is. Zoo Iets lijkt niet op ordening. Zijn B. en W. van zins permanent ontheffing te verleenen? Dg heer Reinalda (s.d.a.p.)wethouder, zei dat het vraagstuk der ordening niet be- in vloed wordt door de vraag of er één wol winkeltje in een buitenwijk is gevestigd. Er is reden om deze uitzondering toe te staan maar dan tot wederopzeggings toe. B. en W. beslis sen dit dan. Het Gas- en Waterleiding- bedrijf. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een toelage van f 650 per jaar aan den heer J. A. A. Ochtman, directeur der Gasfa briek, voor het waarnemen van het directo raat der Waterleiding. De heer Castricum (r.-k.) meende dat de gemeentefinanciën niet van dien aard zijn dat de gemeente zich deze uitgaaf kan per- mitteeren. De raad was reeds genoodzaakt andere ambtenaren en werklieden zeer ern stig te korten. De verantwoordelijkheid van den heer Ochtman is door deze combinatie niet verzwaard, de ambtenaren doen toch het eigenlijke werk. De heer Peper (communist) heeft ook be zwaar tegen deze toelage, ook al neemt hij aan dat de verantwoordelijkheid is toegeno men. Die waardeering is evenwel een beloo ning op zich zelf. Een salaris van meer dan f 8000 is toch zeker voldoende. De gemeente is nu weer verplicht om de salarissen van verschillende onderwijskrachten te verlagen. De heer Noordhoff (s.d.a.p.) zei dat het sammenvallen van enkele agendapunten (deze toelage en de onderwijsbezuinigingen) wel heel ongelukkig is, hoewel de onderwijs- bezuinigingen door hooger hand worden op gelegd. Zal het hoogere gezag deze toelage goedkeuren? Spreker zal niet tegen deze toe lage stemmen omdat het juist is dat ambte naren die meer verantwoordelijkheid krijgen ook meer belooning krijgen, maar dan moet dit beginsel voor alle leden van het gemeen- tepersoïieel gelden. De heer Wolzak (a.-r.) meende dat als het mogelijk is een ambtenaar het salaris te geven waarop hij recht heeft, daarvan ge bruik gemaakt moet worden. De heer V i s s e r (c.-h.) wees ook de schrij nende tegenstelling van de agendapunten. Onze financiën worden steeds slechter en daarom is het aan te bevelen om geen ver hoogingen te geven. De heer Sc ha af sin a (C.D.TJ.) vreesde dat het gevolg van dit voorstel weer zal zijn dat enkele ambtenaren verhoogd moeten worden. Hij vond het beter de toelage thans niet te geven. De heer Van der Wall (C.H.) wethouder, zei dat het in de toekomst in de bedoeling ligt de drie bedrijven (gas, water en electriciteit) te combineeren. De directeur van het gasbe drijf krijgt f650 meer voor het beheeren van de waterleiding. De vermeerderde verant woordelij kheid moet, dat is billijk, ook in sa laris worden uitgedrukt. Als 'n lage ambtenaar een hoogere functie waarneemt krijgt hij ook een hooger salaris Het feit;, dat de gemeente yerpliclv v?te be zuinigen. mag geen motief zijn om den heer Ochtman te onthouden waarop hij recht heeft. (Bovenstaande is reeds in een deel onzer vorige oplage opgenomen.) De heer Peper: als in de toekomst het electriciteitsbedrijf ook onder den heer Ocht man zou komen krijgt hij dan weer een toe lage er bij? Het voorstel van B. en W. werd daarop aan genomen met 21 tegen 15 stemmen, Een Fonds voor Kunsten en Wetenschappen. B. en W. stellen voor in te stellen een Fonds voor Kunsten en Wetenschappen en daarin hét saldo der Frans Halstentoonsteiling 20.000) te storten. De heer B ij v oe t (r.k.) vraagt of het de be doeling is van die f 20.000 alleen een „boek post" op de begrooting te maken, of dat het inderdaad de bedoeling is met het geld wat te doen voor kunst en wetenschappen. Als het laatste het geval is, dan zou het beter zijn er een geheel afzonderlijk fonds met rechtsper soonlijkheid van te maken, dan zou er kans zijn. dat particulieren ook geld in dat fonds storten. Maar dan moet de gemeente het geld niet als kasgeld gebruiken. De gedachte die in het voorstel van B. en W. ligt vindt spreker sympathiek, maar deuitwerking daarvan is niet gelukkig. De heer Drilsma (s.d.a.p.meende dat het alleen de bedoeling van B. en W. is geweest het saldo der Frans Halstentoonsteiling bui ten de rekening der gemeente te houden, om daarna in de gelegenheid te zijn het geld in de naaste toekomst ook uit te kunnen geven, f 20.000 is niet voldoende om er een grootsche stichting van te maken. De weldadige burger die f 50.000 aan het fonds wil schenken kan nu ook het geld aan dit fonds kwijt. Daarvoor behoeft het fonds geen rechtspersoonlijkheid te hebben. De heer Visser (C.H.) was het volkomen met den heer Bijvoet eens. Burgers zullen ge prikkeld worden het fonds te steunen als het een rechtspersoonlijkheid heeft. Het fonds kan nog gouden eieren leggen, zoodat men de gouden kip niet moet slachten door het geld weer op korten termijn uit te geven. De heer Wolzak (A.R.) meende dat een fonds iets afzonderlijks is. De Bibliotheek heeft al een Hessels-fonds. Wat de heer Drilsma wil is eigenlijk camoufleeren van de gemaakte winst en dat gaat niet op. De heer Van Dam (V.D.) vond het voor stel van B. en W. sympathiek. De raad houdt het beschikkingsrecht over het geld. De heer Castricum r.-k.) wilde rente van het kapitaaltje kweeken en een commis sie benoemen ter besturing van de stichting. De heer Weustink (r.-k.) wilde ook rente kweeken en daarvoor iets goeds doen. De H.O.V. heeft behoefte aan betere houten instrumenten, daarvoor zou geld gegeven kunnen worden. En zoo zijn er vele goede bestemmingen. De heer Van der Wall (c.-h.) wethou der, zei dat B. en W. het saldo der tentoon stelling hebben willen reserveeren voor een bepaald fonds. Het is een boekpost die over de begrooting der gemeente loopt. Elke bur ger kan daarom toch het fonds steunen. Het zal evenwel zeer de vraag zijn of het raads besluit goedgekeurd zou worden als de f 20000 overgegeven werden aan een afzonderlijke stichting. B, en w. hebben het geld willen reserveeren om daardoor in de gelegenheid te zijn het in de toekomst uit te kunnen ge ven voor goede doeleinden ten bate van kunst en wetenschappen. Omtrent de bestemming van het geld moeten B. en W. zich nog be raden, ter zijner tijd komt daarover een voor stel van B. en W. De heer B ij v o e t constateerde, dat nu vaststaat, dat B. en W. van de f 20.000 alleen een reservepost willen maken. Dat vindt spreker jammer. Hij pleitte voor het in het .leven roepen van een afzonderlijk fonds. Er zijn vele stichtingen die met een kleiner ka pitaal begonnen zijn en nu tot groote kracht gekomen zijn. Als het geld niet afzonderlijk wordt gehouden is er kans. dat de gemeente in de toekomst verplicht wordt het geld te gebruiken om gewone tekorten te dekken. De heer Van Liemt (r.-k.), wethouder constateerde dat alle sprekers het met B. en W. eens zijn, dat de f 20.000 besteed moeten worden ten bate van Kunst en Wetenschap. De angst is bij hem opgekomen, dat de ge meente wel eens gedwongen zou kunnen wor den om het geld voor andere doeleinden te gebruiken als er slechts een boekpost van ge maakt wordt. Daarom zou het toch beter zijn er een afzonderlijke stichting voor te maken. De heer Visser was teleurgesteld door de verklaring van den heer Van der Wall, de raad moet zich uitspreken voor een blijvend fonds. De heer Drilsma (s.d.a.p.) zei dat er nu concurrentie is In het doen van goede din gen. Daartegen heeft Haarlem's Dagblad al gewaarschuwd bij de behandeling der be grooting. B. en W. hebben, dat is duidelijk, de bedoeling die f 20.000 op voorzichtige wijze uit te geven ten bate van Kunst en Weten schappen. Verder moet men niet gaan. Als de raad f 20.000 aan een stichting wil geven dan zal dat raadsbesluit zeker niet goedge keurd worden. Van f 20.000 is niet veel rente te verwachten, zoodat het geen zin heeft het kapitaal onaangetast te laten. Beter is het kapitaaltje op verstandige wijze uit te geven. De H.O.V. zou met f 50C0 geholpen zijn. dan is er nog f 15.000 over voor andere mooie din gen. Als men de f 20.000 onaangetast wil la ten wordt het voorloopig een dood kapitaal. En daarvoor mag men in dezen tijd geen geld besteden waarmee levende daden verricht kunnen worden. Het is net of men met één peer een fruitwinkel wil oprichten. (Gelach). De heer B ij v o e t stelde met de heeren Weustink, Visser en Wolzak voor zich uit te spreken voor de vorming van een stichting. Dit werd verworpen met 19 tegen 17 stem men. Daarop werd geacht dat het voorstel van B. en W. was aangenomen. De voorzitter constateerde dat het saldo der Frans Hals-tentoonstelling dus op den kapitaaldienst ter beschikking komt om er ter zijner tijd bedragen van een bestem ming te geven ten bate van Kunst en Weten schap. Onderwij sbezuiniging. Voorstel van B. en W. om. ten einde de extra uitkeering uit het Werkloosheids-subsidiefonds niet in gevaar te brengen, te voldoen aan de aanschrijving om de regeling tot toekenning van belooning aan plaatsvervangende school hoofden in te trekken. Om dezelfde reden stellen B. en W. voor de verordening regelende de jaarwedden van het Prof. R. CASIMIR zegt van dit boek: ....een rijk boek, veelzijdig van inhoudhet bevordert de eens heid van het persoonlijk leven en versterkt de banden van het gezin het ideale gezinsboek geen gezin die dit boek den toe; gang zal weigereneen „lijf; boek" voor allenieder kind dat uit het gezin gaat zal het meenemen als een schoone her; innering aan huis en jonge jaren moge het zijn weg naar tienduizenden gezinnen vinden... onbegrijpelijk, een dergelijk bock voor deze prijs! 768 bladzijden druks O 276 tekeningen en illustraties 80 schrijvers Uw boekverkoper heeft 't! VOOR DE (Adv. Ingez. Med.) liet. schilderij van ,T. B. Wolfaers, voorstellende een Italiaansch landschap met herders en vee, dat door rar. Ed. J. Philips aan de gemeente Haarlem is aan geboden ter plaatsing in het Frans Hals Museum. vakonderwijzend personeel aan de lagere scho len te wijzigen en te verlagen. Ook stellen B. en W. voor om de verordening op de jaarwedden van het onderwijzend per soneel voor het buitengewoon l.o. te wijzigen Ook dit voorstel geschiedt op aandrang der regeering. De heer Posthumus (.s.d.a.p.) kon alleen zijn stem aan het eerste en derde voorstel geven omdat de raad gedwongen is die aan te nemen. De commissie van overleg voor de gemeentebegrootingen is een eigenaardige in stelling. De quaestie is in de Kamer ter sprake gekomen. Toen heeft de minister van binnen- landsche zaken gezegd, dat die commissie slechts een commissie van advies is. maar in de praktijk blijkt toch duidelijk, dat de zaak anders ligt. Als de raad zich niet houdt aan de wenschen van die commissie, dan keurt de minister de begrootingen der gemeente niet goed. Haarlem die f 400.000 regeeringssteun voor 1937 moet hebben en meer dan f 1.000.000 voor 1938, kan niet anders dan zich neerleg gen bij de eischen van de commissie,, te meer omdat het gemeentebestuur getracht heeft er aan te ontkomen. Anders loopt de gemeente gevaar dat de extra-bij dragen van het rijks- werkloosheidssubsidiefonds niet ontvangen worden. Voor het tweede voorstel maakt spreker een onderscheid. Kan dit niet een maand aange houden worden? Het overleg heeft namelijk nog geen gelegenheid gehad zich uit te spre ken over de onderdeelen van het voorstel. Wel heeft het overleg zich uitgesproken tegen de verlaging van de jaarwedden van het vakon derwijzend personeel in zijn geheel, omdat het onbillijk werd geacht dit personeel met een extra korting van 15 pet. te treffen, maar nu de gemeente aan de verlaging niet kan ontkomen, is het toch gewenscht. dat de be trokkenen de gelegenheid krijgen de details van de door B. en W. ontvangen regeling nog eens te bekijken. Misschien is er dan nog voor het betrokken personeel nog iets te berei ken. De heer van Dam (V.D.) constateerde dat de gemeente Haarlem nooit uit eigen bewe ging met deze voorstellen gekomen zou zijn. Misschien is het mogelijk voor de vakonder wijzers nog iets te redden door een andere regeling' aan te nemen als B. en W. voor stellen, want de commissie Schuiten heeft indertijd aanbevolen de vakonderwijzers ge lijk te stellen met onderwijzers met hoofd akte. Daardoor kan het salaris in maximum f 150 hooger worden. De heer Peper (communist) was tegen het aanvaarden der opgelegde bezuinigingen. Er komt anders geen eind aan. Misschien is met verzet wat te bereiken. Haarlem heeft voor 1938 de subsidie voor het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen geschrapt, ook op verlangen der befaamde commissie, maar an dere gesteunde gemeenten zijn niet door de regeering gedwongen tot die bezuiniging. Dit is althans door een bestuurder der Haarlem- sehe commissie voor het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen in Haarlem's Dagblad ge schreven. De heer Boes V.D.wethouder, was te gen aanhouding van een der voorstellen, om dat de goedkeuring der begrooting voor 1938 daar op hangt. Het is gewenscht dat de ge meente ae aangevraagde extra bijdrage over 1937 zoo spoedig mogelijk krijgt. B. en W. zijn tot de bezuiniging gedwon gen. Het college van B. en W. voelt iets voor het voorstel-van Dam om het maximum voor de vakonderwijzers die een middelbare akte hebben, op te voeren tot f 2730. Daarom willen B. en W. dit voorstel overnemen. Welke gemeente heeft, zoo vroeg spreker aan den heer Peper, toestemming subsidie te geven voor onderwijs aan zieke en zwakke kinderen? De heer Peper: Amsterdam. De heer Boes: Amsterdam is onder en boven de wet, dat is geen maatstaf. De heer P o s t h u m n s bleef pleiten voor aanhouding van het voorstel over het vak onderwijzend personeel. De Voorzitter wees er op dat het ge wenscht is de zaak nu af te handelen. Er is door B. en W. veel overleg gepleegd met de hoogere instanties over de begrooting 1937. Er was aanvankelijk veel verschil, maar door onderhandeling is veel geregeld. In het eene geval heeft de gemeente toegegeven, in het andere de commissie of Ged. Staten. Er zijn nu nog enkele kleine steentjes over en die moeten nu uit den weg geruimd worden op dat Haarlem zijn uitkeeringen kan krijgen. Daarna werden de voorstellen van B. en W. aangenomen. De communisten stemden tegen. Benoemingen. Benoemd werden tot leden der Commissie inzake Lichamelijke Opvoeding: Lid (raads lid) aftredend: W. J. H. Bartels. Tot gewone leden: S. Hooij J. Lingeman R. Verwers. C. J. J. H. van Kempen, W. A. J. Bre mer Jr.. Joh. ten Kove. Tot tijdelijk leeraar 2e Hoogere Burgerschool B met 5-jarigen cursus H. Mooij. Tot onderwijzer (es) aan de school voor ge woon lager onderwijs: no. 19 (Prins Hendrik straat): D. H. Quemer: no. 36 Soendastraat) Mevr. A. Bunte-van Amstel; no. 41 (Van Zeg- gelenschool Allard Piersonstraat), mej. P. den Baars. MR. STOMPS HOUDT EEN LEZING OVER „STRAFRECHT" VOOR DE V.I.V.W. Gisteravond hield de afdeeling Haarlem van de Vereeniging voor internationale vriend schap en wereldvrede een bijeenkomst in één der zalen van Lido. Nadat de voorzitter van de vereeniging, de heer H. Koops geconstateerd had dat er een bescheiden nochtans select aantal aanwezi gen van belangstelling had doen blijken kreeg mr. W. Stomps het woord voor het houden van een lezing over „het strafrecht". Spr. schetste de constructie van de rechtspraak in Nederland, de bevoegdheden van den politie rechter. van de arrondissementsrechtbank en van het gerechtshof. Spr. prees de democratie om de waardeering. die deze samenlevings vorm heeft voor de individu. Spr. vertelde eenige voorbeelden uit zijn praktijk, en gaf als zijn meening te kennen dat een mensch door gevangenisstraf, straf in het algemeeen niet beter wordt. De taak van den raadsman is het de beschuldigden met alle daartoe ge oorloofde middelen uit de gevangenis te hou den. Ten aanzien van de kinderrechtspraak was spr. van meening dat daar. in gevallen dat de raadsman weet dat de verdachte op _:rond van wettelijke motieven vrijgesproken zou kunnen worden, toch het belang van den verdachte het toelaten der veroordeeling kan rechtvaardigen, want het kan voor een" kind joed zijn dat het uit een bepaald verderfelijk milieu weggenomen wordt. Zoowel in het ge val van oudex-en als van jongei-en heeft de raadsman alleen het belang van beschuldigde menschen te dienen. Spr. was van meening dat de geschiedenis aantoonde dat het begrip straf zich steeds meer in de richting van liet begrip maatregel ontwikkelt. Na zijn lezing beantwoordde mr. Stomps nog vragen der aanwezigen. m Kijk! Wéér 'n Van den Brui-klant! Waar? Zie pag. u (Adv. Ingez. Meel.) GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREL. Inlichtingen aan het bui-eau van politie, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te kiijgen: Handschoenen en ceintu ren, Politiebureau Smedestraat. Bankbiljet, de Koek. Jan Haringstraat 20. Bril. Politie bureau Smedestraat. Couvert, Waleveld. Vrou- wehekstraat 58. Hoofddoek, v. d. Linde. Dr. Schaepmanstraat 75. Duimstok, v. Looi. Boom straat 4. Rijksdaalder, Kiewiet. Leeuwerik straat 70. Hond. de Bruin, Iepenstraat 24. Hoed. Hilhorst, Verbindingsweg 9b. Bloemen- daal. Kaarten, Politiebureau Smedestraat. Ketting, v. Ingen. Zijlweg 120. Lorgnet. Zand- stra. Lijsterstraat 11. Mat. de Boer. Dr. Leijds- straat 48. Zakmes, v. Dijk, Ridderstraat 10. Zakmes, v. Ingen. Zijlweg 120. Nummerplaat, Bos, Timorstraat 199. Nummerplaat, Kersens, Schotervoetpad 2. Portemonnaie. Ouwerkerk. Middenweg 100. Portemonnaie met inhoud. Dekkers, Bastiaanstraat 84. Rekenlat. Hoog kamer. Van Loos tra at 31. Schoenen. Warre, Spaanidamscheweg 536. Sleutel, Politiebureau, Smedestraat. Schoen, Koning. Westerstraat 81. Schoen, kip, Schermerstraat 32 rood. Tasch, Bakker. Suionkopstraat 69. Tasch. Brooijmans, Spaarnhovenstraat 42. Rijwieltaschje. v. Mont- voort. Mr. Cornelisstraat 72 rood. Taschje met inhoud, Warmei'dam, Damiatestraat 36. Vest. v. d. Linde, Scheepmakersdijk 18. Zakje aard appelen, Cemmers, Zuidpolderstraat 129. P. Kalbfleiscli. f P. Kalbfleiscli. Tot ons leedwezen vernamen wij de tijding, dat de heer P. Kalbfleisch. oud-referendaris en oud-chef van de afdeeling Onderwijs en Verkiezingen ten Stadhuize alhier, Woensdag in den ouderdom van bijna 71 jaar is over leden. De heer Kalbfleisch werd 3 Mei 1867 te Veere in Zeeland geboren. Daar hij reeds op zesjari gen leeftijd ouderloos was, werd hij opgenomen in het ..Godshuis" (Burgerweeshuis'. Hij ont ving gewoon lager onderwijs en werd op 3 Mei 1880 (dus toen hij dertien jaar was!) klerkje op het Stadhuis te Veere. op een jaar wedde vanf 50. Zeven jaar bleef hij op dezen post. Intusschen vermeerderde hij zijn kennis van Fransch, boekhouden enz. door stu die in de avonduren. In 1886 deed hij met goed gevolg examen voor candidaat-gemeente- secretaris. Op lateren leeftijd nam hij nog les in Duitsch en Engelsch. Hij heeft zich ook'nog voorbereid voor het examen Staatsinrich ting M. O. In 1887 werd de heer Kalbfleisch ambte naar ter gemeente-secretarie te Sloten (N.-H.) en in 1892 chef op deze seci'etarie. Op 1 Maart 1894 kwam hij naar Haarlem als adjunct-commies ter secretarie. Hij werd toen chef van de 5e afdeeling (Onderwijs en Verkiezingen)Op l Januari 1897 werd hij be vorderd tot commies-chef, 1 Januari 1907 tot hoofdcommies-chef en op 1 Januari 1914 tot referendaris, chef der 5e afdeeling. Op het terrein van onderwijs en verkiezin gen gold de heer Kalbfleisch als een autori teit. Zijn studie over de Kieswet Van Houten is een vraagbaak voor gemeentebesturen. In 1918 schreef hij een populair werk als leiddraad voor stembureaux. De heer Kalbfleisch was mede-oprichter van de afdeeling Noord-Holland der Vereeni ging van Gemeenteambtenaren in Nederland. Ook in de Gereformeerde Kerk nam de heer Kalbfleisch een eervolle positie in. Hij was diaken, ouderling, penningmeester, scriba, lid der commissie van beheer en ook redacteur van ..Ons Kerkblad". Op 3 Mei 1930 vierde hij zijn gouden jubi leum als gemeente-ambtenaar, bij welke gele genheid ondubbelzinnig bleek, hoezeer hij ge waardeerd werd door het gemeentebestuur en ook in tal van andere kringen. Twee jaar later ging de heer Kalbfleisch met pensioen; hij had toen op den dag ai' 52 dienstjaren. Na zijn pensioneering vervulde hij nog eenige functies. o.a. voorzitter van het bestuur der Fröbelschool in de Wilhelminastraai en adviseur van bijzondere scholen. Met den heer Kalbfleisch is een werkzaam man heengegaan. Hij was ridder ia d* orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling van het storfelijk overschot zal plaats hebben Zaterdag 26 Maart 's morgens te 11.45 uur.oop de Al gemeen e Be- Traafplaafcs te Haarlem, ingang Kleveriaaa.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9