t> T N S n A r, 29 M "A AST 1938 HAART:EM'S DAGBE'AD 12 WIELRIJDEN. l)e Zesdaagsche le Brussel gestaakt. Uit Brussel: Maandagochtend zijn de ren ners, die nog in het veld van de Bru "elsche Zesdaagsche waren van hun fiets gestapt. Zij weigerden den wedstrijd te hervatten. Vervol gens werd de koers geannuleerd. De oorzaak van het staken van den strijd door de renners is nog niet bekend, maar mén mag aannemen, dat financieele motleven hierin een rol spelen. ACHILLES. De clubontmoeting, georganiseerd door bo vengenoemde vereeniging tusschen H.S.V. „De Kampioen", Nieuw Swift. Kennemerland en Achilles, kon wegens het slec.h»e weer Zondag j.l. geen doorgang vinden. Zij werd uitgesteld tot nadere aankondiging. GYMNASTIEK. UITVOERING RIJKSKWEEKSCHOOL. De jaarlijksche gymnastiekuitvoering dooi de leerlingen van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers(essen) en van de Rijksleerschool zal plaats hebben op Zaterdagavond 9 April in de Gemeentelijke Concertzaal. Deze uit voering heeft weer plaats ten bate van de Vacantiekoloxxies en Weldadigheid naar Ver mogen. LAWNTENNIS. DE HOOFDKLASSE IN DEN N.L.T.B. Naar wij vernemen, zal de hoofdklasse in de competitie van den Ned. Lawntennisbond, welke vorig jaar uit zeven ploegen bestond, met een uitgebreid en dus op acht ploegen ■gebracht worden, welke in twee groepen zul len uitkomen. In groep A zijn geplaatst Leimónias 1 (Den Haag), Thor 1 (Den Haag), Anglo Dutch 1 (Rotterdam) en Festina l (Amsterdam). In groep B zullen uitkomen D. D. V, 1 (Am sterdam!, Leimónias 2 (Den Haag) ,A.T.V. 1 (Arnhem) en Het Spieghel 1 (Bussum). ZWEMMEN. Het onderling zwemfeest van H. P. C. Maandagavond organiseerde H.P.C. voor de tweede maal in het winterseizoen onderlinge wedstrijden in het Sportfondsenbad. Begonnen werd met de borstcrawl nummers, daarna volgden de schoolslag en tenslotte de rugcrawlnummers. De uitslagen werden als volgt: 25 M. crawl voor meisjes tot en met 12 jaar: 1. Locke Jetses 21,2 se.. 2. Stien Dek ker 22 sec., 3. Ida Smit 22.4 sec. 25 M. crawl voor meisjes tot en met 12 jaar: 25 M. crawl voor jongens tot en met 12 jaar: 1. Henk Mauritz 13,2 sec.. 2. Fred. Hagen 20 sec., 3. Jan Holterman 20.8 sec. 33 M. crawl voor meisjes van 13 tot en met 14 jaar: 1. Mary Nijkerk 23.6 sec.. 2. Miep Lef- felaar 23.8 sec., 3. Ellen Dankelman 26,8 sec. 33 M. crawl voor meisjes van 15 en 16 jaar: 1. M. van Lieren 23 sec. Hierna volgde een interessant nummer nl. de 66 M. crawl voor jongexxsadspiraxxten wel ke in 3 series werd verzwommen. Er werd fel om de eerste plaats gestreden, ook al omdat H.P.C. voor dit nummer een beker had be schikbaar gesteld. Algemeen werd F. de Geest als favoriet beschouwd, doch het was Tony Kloots die op onverwachte wijze beslag wist te leggen op de eerste plaats. De uitslag van dit nummer was: 1. Tony Kloots 41.2 sec., 2. F de Geest 42.2 sec., 3. Jan Hoogeweg 44 sec.. 4. P. Kramer 47.1 sec., 5. Dorsman 48.4 en 6. D. Krijgsman 49 sec. De 100 M. crawl voor dames werd gewon nen door mej. H. Bakker in 1 m. 18.8 sec. Bedriegen de voorteekenen zich niet dan mag H.P.C. nog veel van dit zwemstertje ver wachten. Tweede werd. mej. A. Sevensma in 1 m. 24 sec., en derde mej. Molly Rose in 1 min, 28.3 sec. Hetzelfde nummer voor heeren was voor M, Mauritz in 1 min. 4 sec., De tweede plaats werd ingenomen door J. v. Zadel met 1 m. 7.5 sec., terwijl A. Kolderie derde werd in 1 M. 14 sec. De schoolslag' gaf het volgende resultaat: 25 M. schoolslag voor meisjes tot en met 12 jaar: 1. Loeke Jetses 26 sec.. 2. Ida Smit 27.4 sec.. 3. Eta Jonkers 29.4 sec. 25 M. idem voor jongens tot en met 12 jaar: I. Dick van Werven 26.1 sec.. 2. J. Kaesen- brood 26,2 sec.. 3. H. Mauritz 26,6 sec., 33 M. schoolslag voor meisjes van 13 tot en met 14 jaar: Yvonne Kolderie 30.8 sec., 2. M. Leffelaar 31.4 sec., 3. M. Dankelman 32.3 sec. 33 M. schoolslag voor jongens van 13 tot en met 14 jaar: 1. Wensing 27 sec., 2. D. Krijgs man 27.6 sec., 3. J. Hoogeweg 28.4 sec. Hierna volgde het nummer 400 M. box-st- crawl heeren waarop A. Sipkema zou probee ren het Nederlandsch record te benaderen of te verbeteren, doch tot groote spijt van de H.P.C.'ei-s bleef deze zwemmer zelfs ver bo- van dit record met 5 m. 17.7 sec. Reeds na de eerste 200 M. die in 2 M. 30 weiden afgelegd bleek het dat het hem niet zou gelukken. Uitslag 100 M. schoolslag dames: 1. Mej. P. Haandrikman 1 M. 46.9 sec., 2. mej. H. Bak ker 1 m. 51 sec., 3. G. de Tombe l m. 54 sec. 100 M. schoolslag heei-en: 1. K. de Ridder 1 m. 29.5 sec.. 2, v. a. Weide 1 m. 36 sec., 3. H. v. d. Toorn.' 66 M. rugcrawl jongens adspiranten: 1. F. de Geest 57.7 sec.. 2. D. Krijgsman 1 M. 3.4 sec., 3. J. Hoogeweg 1 m. 4 sec. 66 M rugcrawl dames: 1. Mej. A. Sevensma 59.4 sec., 2. Mej. I. Kubtax 1 m. 3 sec.. 3. mej C. Kann. 66 M. rugcrawl heeren: 1, M. Mauritz 52.8 sec., 2. N. Max 56 sec., 3. W. v. Ommen 1 M, 6.1 sec. Als slot van de zwemnummers volgde het traditioneele nummer 66 M.. borstcrawl voor H.P.C.'ers niet wedstrijdzwemmers. waar van de uitslag als volgt was: 1. A. M. Heerkens Thijssen 45.4 sec, 2, K. Kemper 46.8 sec.. 3. Leloux, 47.1 sèc., vervol gens Leyenaar, Wilmot en Bakker. De uitslag van het schoonspringen, dat hier na volgde, bracht als uitslag: 1. mej. S. in 't Veld met 22 punten; 2. mej. Crolla met 17 p. Voor jongens: 1. Fred. Hagen 17 p., 2. Jan Hol terman 15 p. Hiermede was de avond geëindigd. Toen sprak de voorzitter van H. P C.. de heer A. Verspoor, nog een kort woord tot de aanwe zigen en reikte daarbij de bekers uit aan mej. Bakker en T. Kloots, die. beiden in hun nummer als eerste eindigden. R. J. C. baron Van Pallandt. In den nacht van Zondag op Maandag is op zijn kasteel te Laag Keppel overleden de heer R, J. C. baron Van Pallandt in den ouderdom van vijftig jaar. De overledene was wethouder der gemeenten Hummelo en Keppel en be stuurslid van verscheidene vereenigingeix. De teraardebestelling zal plaats hebben op 1 April, op de begraafplaats Hoog-Keppel. Het vertrek is bepaald op twee uur van het kasteel. Baron van Pallandt is een zeer bekende figuur in de Nederlandsche Hockeywereld ge weest. Hij was jaren lang voorzitter van de Arnhemsche Hockeyclub. Deze functie legde hij twee jaar geleden neer, waarna hem het eére-voorzitterschap werd aangeboden. In 1925 trad hij toe tot het bestuur van den Ned. Hockeybond. In 1930 volgde hij den heer Tresling als president op. Tot op den huldi gen dag heeft de overledene deze functie waargenomen. Het plotselinge verscheiden van den voorzitter- heeft diepen indruk in hockey- lu-ingen van Nederland gemaakt. Zaterdag j.l. had hij nog een levendig gesprek met den secretaris van den bond, o.a. over de samen stelling van het Nederlandsch hockey-elftal. R. J. C. baron Van Pallandt overleden. Voorzitter van den Ned. Hockeybond. EEN BRIL NOODIG? Voor ziekenfonds- recepten leveren wij dc glazen gratis, en berekenen alléén het montuur. FIRMA KLINKSPOOR Gediplomeerd Opticien. KAMPERSINGEL hoek Kamperstraat, TELEFOON 16074 Reparatiën enz. kuixnen ook bezorgd worden bij de Drogisterijen Julianapark 38 - Karei van Manderstraat 59 - Spaarnwouderstr. 106 - Coornhertstraat 26. (Adv. ingez. Med.) HOCKEY. BELGIë B—NEDERLAND B. De Nederlandsche B-hockeyploeg. welke Za terdag 2 April a.s. te Brussel tegen België-B zal uitkomen, zal in de volgende samenstelling spelen Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter (van r. n. li)Van Hoogenhuyzen (H.O.C.) en Stücker (B.M.H.C.) Midden: Van der Graaff (H.H.IJ.C.). Caviet ('t Gooi) en Cuperus (S.C.H.C.). Voor: Roodènburg (Amsterdam), Steinz (B.H.V.), Kanters (Breda), Schmeink (B.M. H.C.) en Hazewinkel (Amsterdam). Als Nederlandsch 'scheidsrechter zal de heer Mathyssën optreden. (Tel.) DAMES-HOCKEY. HET NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD. Het Nederlandsch Dameshoekey-elftal, dat Zaterdag 2 April te Folkestone tegen het Exx- gelsche zal spelen, is als volgt samengesteld Doel: Heutink (P.W.) Achter: Roos (B.D.H.C.) en Rollin Couquer- que (H.O.C.) Midden: De Vletter (B.D.H.C.), Vreede (Rood Wit) en Offerhaus (H.D.M.) Vóór: S. Kruize (Amsterdam), S. Broese van Groenou (Kieviten), Van Bueren (B.D.H.C.) E. Kruize (Amsterdam) en Exalto (H.H.Y.C.) Maandag 4 Apirl zal dit-elftal te Neath te gen Wales spelen. KRACHTSPORT. INT. WORSTEL- EN GEWICHTHEF WEDSTRIJD. De Haarlemsehe Krachtspórt Vereeniging; „Haarlem", die 29 Januari jl. een bezoek bracht in Witten Rühr voor een wedstrijd tegen K.S.V. „Witten '07", verwacht deze vereeniging voor een i-eturnwedstrijd op 16 April a.s. in het Gemeentelijk Concertge bouw, De Haarlemsehe worstelploeg is thans gekozen: L. B. Tönnisse, extra-vedergewicht; G. Waage, vedergewicht, D. Elsinga, licht ge wicht, G. van Eerden en C. G. ten Bosch, licht ïxxiddengewicht; F. Eillebrecht, mid den gewicht; P. van Galen, midden zwaax-- gewicht; J. van Kampen en P. Kuijken, zwaar gewicht. Voor den gewichthefwedstrijd zijn geko zen C. de Jong, licht gewicht; Y, Boter bloem. middengewicht; aan eenige kampioe nen van Nederland zal nog medewerking worden verzocht. Bijzonderheden omtrent de Duitsche ploeg' zullen nog nader worden gemeld. Medewerking is aangevraagd aan de hee ren Liebasch, wereldkampioen en Janssen, Europeesch kampioen gewicht heffen. Ook zullen The Jongly's-acrobaten dezen avond optreden. De wedstrijd wordt gevolgd door een bal. VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Interlandwedstrijd BelgiëNederland. AFDEELING I. Reserve tweede klasse B: De Kennemers 2D. W. V. 2 (elf uur) AFDEELING II. Tweede klasse A: D. C. L.—U. V. S. AFDEELING V. Tweede klasse A: F. V. C.—Rood Geel DE KAMPIOENSCOMPETITIE. Het ï-esteerende programma van de wed strijden om het kampioenschap van Neder land is als volgt: 10 April: HeraclesP. S. V„ D. W. S.Be Quick. 17 April. FeijenoordP. S. V., Heracles— Be Quick. 18 April: P. S. V.Feijenoord, Be Quick- Heracles. 24 April: Be QuickFeijenoord, P. S. V.- D. W. S. 1 Mei: FeijenoordBe Quick, Heracles D. W. S. 8 Mei: D. W. S.Heracles, Be QuickP. S. V. 15 Mei: D. W. S.Feijenoord, P. S. V Heracles, 22 Mei: P. S. V. Be Quick. 26 Mei: HeraclesFeijenoord, D. W. S. P. S. V. 29 Mei: Be Quick—D. W. S. waarin de Haarlemmers zich geducht weer den, speelden ze tegen D. T. V. I te Amster dam 44 gelijk. T. H. B. I ontving K. V. D. I en won op overtuigende wijze met 74. Deze uitslagen geven moed voor de wedstrijden voor a.s. Zondag; te weten OosterkwartierD. E. D. en AvantiT. H. B. HAARL KORFBALBOND OVERZICHT. Van de vier vastgestelde wedstrijden wer den er drie uitgespeeld; de vierde T. H. B. 3— Eensgezindheid werd bij een stand 62 ge staakt. Always Ready 2Haarlem 3 werd een 3—1 overwinninig voor de gasten. Oosthoek I ver sloeg S. V. 4 met 5—1, terwijl O. K. 6 met 4—0 won van Palvu 2. Het H. K. B.-twaalftal speelde een matige oefenwedstrijd tegen N. Flora. De partijen ver deelden de punten 22. BEKER-SERIES. Het achttal twaalftallen, dat ingeschreven heeft voor de bekerseries, is verdeeld in twee afdeelingen. In afdeeling A spelexx: O. K, 3. Watervliet I, Aurora I, N. Flora 2; Afdeeling B: Kampioen 2e kl. (O. K. 4 of Aurora 2), Haarlem 2, Always Ready I en Palvu I. Ixx elke afdeeling wordt een halve competitie ge speeld; de kampioenen spelen één wedstrijd om den beker. LAGERE SERIES. De drie afdeelingen bestaan uit: A: O. K. 4 of Aurora 2, Oosthoek I, Zwalu wen I, Meerlebosch I en Eensgezindheid I. B: O. K. 5, S. V. 3, Aurora 3, Palvu 2. C; O. K. 6, S. V. 4, Oosthoek 2, Aurora 4, Animo I. Ook hier wordt in elke afdeeling een halve competitie gespeeld; de dirie kampioenen spelen een halve competitie om den eindtitel. waarvoor een herimxeringsmedaille beschik baar gesteld is. EINDSTAND W HI E. ROEIEN. DE HEAD OF THE RIVER RACE OP DEN AMSTEL. Op Zondag 3 April zal weer de jaarlijksche Head of the River Race op den Amstel worden verroeid. Deze felle strijd van de deelnemende achten tegen het horloge, over een afstand van onge veer 8 K.M., is een fraaie inzet van het nieuwe roeiseizoen exx juist als eerste wedstrijd heeft deze race zulk een groote waarde als serieuze voorbereiding en oefening voor de kortei'e af standen. In het clubgebouw 'van „De Hoop" besprak een aantal bestuursleden van den Amsterdam- schen Roeibond, Dr. R. J. Th. Meurer, Dr. W. Lulofs, C. W. Kok en J. S. Noorweegen den aanstaanden kamp. In groep A. starten Zondag a.s. zes ploegen, n.l. Nereus, Etuf, Argo en De Hoop, die het vorig jaar in deze volgorde - in den uitslag voorkwamen, en dan nog de achten van De Amstel en Willem III. De ploeg van Etuf uit Essen zal óf in een Amstel-, óf in een Nereus-boot roeien. In groep B. komen uit de ploegen van het vorig jaar Njord 1 en Laga en verder Njord 2, Spaarne en Triton. Te drie uur vertrekt als eerste ploeg van groep A. „Nereus" uit Ouderkerk en vervolgens gaan om de vijftien seconden de andere ploe gen weg. In groep b. begint als eerste Njox-d 1 den 8 K.M. langen tocht, een halve minuut na Willem III, de laatste ploeg uit groep A. De Kon. Ned. Motorbootelub heeft haar medewerking toegezegd. Bij het vertrek zal zij n.l. haar groote startklok ter beschikking stel len. waarop de deelnemers dus zelf hun ver trektijd kunnen aflezen, hetgeen vooral bij den vliegenden start, welke a.s. Zondag geoor loofd is, van veel nut zal blijken te zijn. De finish is voor het clubgebouw van „De Hoop". Ongetwijfeld zullen weer talrijke toeschou wers op beide Amsteloevërs dezen roeiwed- strijd volgen. KORFBAL. NED. KORFBALBOND OVERZICHT. Haarlem I speelde haar laatsten competi tie-wedstrijd te Amstei'dam tegeix D. T. V. 2 Met een 124 overwinning eindigden de Haar lemmers het seizoen. Ze bezettexx definitief de vierde plaats. Sport Vereent I zond A. W. I terug naar Amsterdam met een 42 nedei'laag, waardoor S. V. nog een plaatsje steeg. W. K. 2 verloor van Blauw Wit met 35. PROMOTIE-DEGRADATIEWEDSTRIJDEN De beide Haarlexnsche twaalftallen, n.l. van O. K. en T. H. B. zijn hun promotie-wedstrij den goed begonnen. Na een goeden wedstrijd Op het plein van Siena te Rome worden groote tribunes gebouwd voor een nachtelijke uitvoering ter cere van het bezoek van Adolf Hitler, dat binnenkort plaats vindt. WIJZIGING INDISCHE BEGROOTING 1938. 's-GRAVENHAGE, 28 Maart. Aan heb Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot goedkeux'ing van de besluiten van den Gouver neur-Generaal van NecL-Indië tot wijziging en aanvulling van de begrooting van Ned.- Indië voor het dienstjaar 1938 wordt het vol gende ontleeixd. Vex-seheidene leden, die erkenden, dat door de reeds getroffen en voorgestelde maatrege len besteding van de welvaartsbij-drage en van de in het Rubberfonds gestorte en te storten bedragen..de algemeexxe welvaart, ook in de rubberstreken, bevorderd wordt, meenden evenwel, dat daarnaast juist thans maatregelen noodig zijn, die aan de rubber- xroducenten zelf meer rechtstreeks ten goede tomen. Binnenkort is een wijziging in -de rubberrestrictie te verwachten, die voor Ned. Indlë een uitbreidingvan het areaal xnogelijk maakt. De rubberonderxiemingen zijn voldoen de toegerust om van deze uitbreidingsmoge lijkheid aanstonds gebruik te makexx. De pro ducenten van den bevolkingsrubber evenwel beschikken meestal ïxiet over een genoegzame hoeveelheid plantmateriaal om tijdig van deze uitbreiding te kuxxnexx profiteeren. Gaarne zou men vernemen of de Regeering bereid is ten behoeve van deze producenten bijdragen voor de aanschaffing van plantmateriaal beschik baar te stellen, opdat ook zij van deze moge lijkheid kunnen gebruik maken voor het hand- haven op de wereldmarkt van de positie van den bevolkingsrubber. Het voorstel tot oprichting van een Be- stuursacademie voor de hoogere opleiding van Inlandsche bestuursambtenaren op Java en Madoera vond allerwege instemming. gesp. gew. gel.verl. p. v.-t. gem W. K. 3 14 10 2 2 22 73—30 1.57 D. T. V. 2 14 8 3 3 19 67—47 1.36 Bl. Wit 4 14 8 2 4 18 7443 1.28 Haarlem I 14 7 3 4 17 53—51 1.21 A. Z. 2 14 4 4 6 12 40—46 0.86 O. K. 2 14 5 2 7 12 41—53 0.86 S. V. 2 14 2 3 7 7 22—51 0.50 Rohda 3 14 2 1 11 3 28—77 0.21 Rohda 3 2 verliespunten. OOSTERKWARTIER. Gespeeld 27 Maart: Oosterkwartier 6-Palvu 2 40 Promotie: D.T.V. 1Oosterkwartier 1 44 Te spelen Zaterdag 2 April: O.K. adsp.-Patrimonium 3 uur. Zondag 3 April: Promotie; Oosterkwartier 1D.E.D. 1 2 u. Nieuws v. d. Dagbal: Haarlem 1Ooster kwartier 2. 10 uur (Noorder Sportpai'k) CompetitieOosterkw. 4Alw. Ready 2, 10 u. Nieuw lid: Mej. J. Heeren. IJSHOCKEY. NEDERLAND—BELGIë. De Nederlandsche IJshockeyploeg, die Woensdag a.s. op de HaagscheKunstijsbaan te- pen België uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Van Marle, (Amsterdam). Achter: Taconis (Amsterdam), H. Gerrit sen (Den Plaag). Vóór: Van der Stolt., De Jong, Dupon (Den Haag), Lammerts, Cohen Tervaert, Suurbeek (Amsterdam). Trapte voetballer zijn tegenspeler met opzet? Zes maanden geëiseht wegens mishandeling. Een voetbalquaestie, die reeds gex-uimen tijd de belangstelling van de rechterlijke col leges in de hoofdstad heeft, is Zaterdag be handeld door het gerechtshof te Amsterdam. De vraag was, of een voetballer, een speler van Amstel Boys een tegenspeler van D. T. S. S., gedurende een wedstrijd te Duivendrecht op 5 April 1936 opzettelijk op het been was gesprongen, zoodat deze met een dubbele beenbreuk in een der ziekenhuizen moest wor den opgenomen. De speler van Amstelboys, een 33-jarige melkbezorger, moest zich in November 1936 voor de Rechtbank wegens mishandeling verantwoorden, hij hoorde zich tot zes maan den gevangenisstraf veroordeelen. Hij ging in hooger beroep, en aan het Hof werd de vraag voorgelegd, of deze zware, ro- buste voetballer bij ongeluk tegen zijn tegen speler was opgebotst, of dat hij misschien naar den bal had getrapt en zijn tegenpartij had geraakt, of dat hij opzettelijk nadaf de bal het veld al weer in was. op de beenen van den D.T.S.S.'er was gesprongen. De eerste maal wijdde het Hof op 1 Juli van het vorige jaar een zitting aan deze zaak. Beide elftallen waren toen vrijwel compleet verschenen, deels a charge, deels a décharge opgeroepen. Van de laatste groep waren tien getuigen de meening toegedaan, dat het hier een ongeluk betrof.Verdachte zou naar den bal hebben geschopt en het been vaxx zijn tegen stander hebben geraakt. De getuigen a charge verklaarden echter met evenveel stelligheid, dat de bal al verder gespeeld was en dat toen verdachte met beide beenen op het been vaix den D, T. T. S. S.-man was gesprongen. De px'ocureur-generaal requiveerde bevesti ging van het vonnis, doch het Hof wees een interlocutair arrest, om nader den genees heer te hooren over de ïxiogelijke oorzaken van de beenbreuk en een onderzoek in te stellen naar de schorsingen, die tegen ver dachte zijn uitgesproken. Zaterdag is het onderzoek ter zitting voort gezet. Het bleek, dat verdachte voor de oxi- derhavige quaestie door de commissie van onderzoek uit den Amsterdamschen Volks voetbalbond, voor den tijd van een jaar is ge schorst. De commissie nam ruw spel aan, doch achtte opzet tot mishandeling niet bewezeix, Vroeger is hij voor drie jaar geschorst ge weest wegens de combinatie van ruw spel en het veld verlaten voor een wedstrijd uitge speeld was. Dr. Knapper verklaarde, dat de breuk kon zijn ontstaan door het springen op het been, doch ook eexx botsing, een val of een onopzettelijke trap zijn als oorzaken denk baar. Verdachte betoogde met klem, dat hij niet opzettelijk had behandeld. De procureur-generaal gaf toe, dat het moeilijk was, een juiste lezing vaix het geval te geven. De getuigerx verklaringen a chax-ge zijn echter in overeenstemming met die vaxx de deskuixdigexi. Vex*dachte staat bekend als een ruw speler. Spreker persisteerde bij zijn eisch (zes maanden gevangenisstraf). Verdachte werd verdedigd door mr. Th. Muller Massis, die vrijspraak vroeg, subs, cle mentie. Arrest 6 April. /CIIEEP/ [TJIINCENI HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, 27 v. New-Orl. te Rott. Beemstei'dijk, N.-Orl. n. Rott. 27 te Antw. Bilderdijk, Rott n. N.-York p. 25 Scilly. Delftdijk, Rott. n. Vane. 25 te L. Angeles. Delffcdijd, Rott. n. Va-nc. 25 te L. Angeles. Tiradentes, 26, v. N.-York n. Rott. Statendam, 27 v. West-Indië te N.-Yox-k. Veendam, 26 v. New-Orleans n. Rott.. Edam, 27 van Rott. te Philadelphia. Volendam, 26 v. N.-York n. Berxnuda. Blommersdijk, Rott. n. New-Yox*k xx. Philad. Bilderdijk, Rott n. New-York 26, 130 m. Z. v. Valencia. Loehmonar, Rott. xx. Vancouver 26 te Ldn. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloexxxfoxxtein (thuisr.) pass. 28 Ouessaxxt. Boschfontein, 28 v. Rott. te Beira, vertr. 30 n. Rott. Jagersfontein, 27 v. Hamburg te Anw. Raxxdfontein (uitr.) 28 van Suez. Springfontein (thruisr.) 27 te Mombassa. 1 Heemskerk (thuisr.) 28 v. Lor. Marques. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Anxstelkerk, 27 v. Hamburg te Arnst. Ceres (thuisr.) pass. 27 Las Pahxxas. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk, 27 van Brisbane te Schiedam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkex'k 28 v. Hamburg te Rott. Meerkerk (thuisr.) 28 te Antwerpen. Serooskerk (thuisr.) 25 te Colombo. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 27 v. Aixtw. en p. Vliss. Hoogkex-k (thuisr.) 28 v. Calcutta. HALCYON LIJN. Maasburg', Narvik xx. Rott. p. 26 Graxxö. Stad Arnhem, Rott. n. Genua p. 26 Gibraltar Stad Zaandam, Les Falaises.xx. Vlaardingen pass. 27 Ouessaxxt. Stad Zwolle, 28 v. Vlaardixxgexx xx. Bilbao. Flesburg, 28 v. Narvik te Vlaardingen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, Candia ix. Rott. p. 27 Finisterre. Ariadixe, Napels n. Amst. p. 27 Ouessant. Aurora, 27 van Kopenhagen te Stettin. Costa Rica, 27 v. Barbados te Axxxst. Deucalion, 27 v. Venetië te Amst. Douro, 26 v. Curacao xx. Haiti. Fauxxa ,Axnst n. Kopenhagexx p. 28 Holtexxau Flora 24 vaix Curacao n. Maracaibo. Helder, Chili n. Amst. 26 v. Cristobal. Hercules, 27 v. Constantza te Stamboul. Merope, 24 van Curacao n. Kingston (Ja.). Midas, 24 v. West-Indië te Curasao. Nereus Stettin n. Amst. p. 27 Brunsbuttel. Orestes, 28 v. Hamburg te Amst. Perseus, 27 van Genua xx. Livorno. Plato, 24 van West-Indië te Curacao. Pluto, 28 van Danzig te Amst. Rhea, 27 van Amst. te Hamburg. Strabo, 22 van Curacao, xx. Maracaibo. Theseus, 28 v. Kopeixhagexi te Axxxst. Triton, 26 van Limxxi n. Thessalonika. Van Rensselaer, 26 v. Amst. te Paramaribo. Venezuela, 27 van Hamburg te Amst. Venus, 27 van Triest te Flume. Vulcanus, 27 v. Alexaxxdroupolis te Stamboul Satumus, 27 v. Piraeus n. Catania. Barneveld, 25 van Valparaiso n. Corral. Calypso, 26 van West-Indië te New-York. Stella, Rott. n. Lissabon p. 27 Duxxgeness. Alkmaar, Amst. n. Chili p. 27 Dungeness. Euterpe, Artist, n. Bordeaux p. 27 Beaclxy Hd. Bodegraven, Chili n. Anxst. via Lpl. 25, 740 m. ZW van Valencia. Juno, 28 v. Rott. te Algiers. Titus, 28 v. Oran n. San Antiochi. KON HOLL LLOYD Waterland (thuisr.) 24 v. Rio de Janeiro. KON. PAKETVAART MIJ Sipora, 26 van Belawan n. Rangoon. Tegelberg, Amst. xx. Batavia 27 op 30 gr. 46 mixx. ZB en 15 gr. 36 min. OL. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ Helenus, Batavia n. Amst. 28 te Suez. Bellerophan, Rott. n. Jap. 28 te Pt. Said. Aeneas, Japan n. Rott. 26 v. Yokohama. Hector, Japan n. Rott. 28 van Aden. Achilles, Japan n. Rott. 28 v. Marseille. Phrontis, Amst. n. Java 27 60 nx. Z.W. van Land's End. Atreus 26 v. Batavia n. Amsterdam. Bencruaehan, Hongkong n. Rott. 27 te Sin gapore. Protesilaus, Rott. n. Japan 27 v. Penixxg. Phemius, Batavia n. Amst. p. 28 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) pass. 27 Kaap del Armi. Kota Agoeng, (uitr.) 27 Maart te Belawan Kota Inten (thuisr.) pass. 27 Maart Perim. Siantar (thuisr.) 27 Maart van Genua. Weltevi'eden, (uitr. pass. 27 Pt. de Galle. Sitoebondo, 27 v. Rott. te Hamburg. Garoet 27 Maart v. Batavia n. Rotterdam. Kota Nopan, vertr. 28 (11 n.m.) van Ant werpen naar Rotterdam. Soeka Boemi (uitr.) 28 Maart v. Port Said. ROTTERDAM -ZUID- AMERIKA UJN Alcyone (thuisr.) 26 v. Victoria (Braz.) Aludra (tliuisr.) 29 (11 n.m.) te Rott. verw. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Moena (thuisr.) 26 Maart van Marseille. Soeniba (uitr.) 27 Maart van Suez. Tabinta (thuisr.) 26 van Belawan. Madoera (uitr.) p. 25 Óuessant. Poelau Roebiah (uitr.) p. 27 Ouessant. Tajandan (thuisr.) pass. 27 Gibraltar. Poelau Laut- 28 v. Anxst. n. Hamburg. WIJK LIJN. Zonnewijk 26 v. P. Natal n. Herrenwijk. Randwijk. Rott. n. Bizerta p. 27 Dungenes. Stolwijk, Bayonixe n. Tyne pass, 27 Dover. Winterswijk. Norfolk xx. Hbg. p. 26 Dover. Haulerwijk, 26 v. Cardiff ix. Savoxxa.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14