Garage Hartog Voorjaarsbeurs Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen. Bijna zestig stands. MOORE's DONDERDAG 31 MAART 1938 HAAREEM'S DAGBLAD 2 Hel los-lrillende achterlicht. Een oplossing? Een lezer schrijft ons Met belangstelling las ik het stukje over lostrillende rijwielachterlichtjes. Daar ik hiervan ook last had. heb ik met een eenvou dig middel goede resultaten gehad. Ik heb na melijk het elastiek van een melkflesch tus- schen lampje en spatbord bevestigd, zoodat de schok gebroken wordt. Het is niet noodig dat het lampje er af gehaald wordt, het elas tiekje heeft zooveel rek dat het over het lampje heengaat. Misschien willen ook anderen dit probeeren. Frits Schuurman dirigeerde het Residentie-Orkest. Met veel succes. Zooals gemeld, dirigeerde Frits Schuur man Woensdagavond het Volksconcert van het Residentie-orkest. In het Handelsblad schrijft K. o.a. over dit concert: „Als dirigent van het Resdentie-Orkest voor het negende volksconcert was de keus ge vallen op Frits Schuurman. Of hij ook het tiende volksconcert zal leiden, werd, ofschoon wel de solisten van dit concert zijn bekend gemaakt, nog niet medegedeeld. Indien die beslissing afhankelijk gesteld mocht zijn van den indruk, dien hij dezen avond zou vestigen, dan is aan te nemen, dat hij een goede kans voor een wederoptreden maakt. Frits Schuurman heeft slechts weinig tijd van voorbereiding gehad. De vorige week stond het orkest nog onder de spanning van Toscanini's persoonlijkheid, toen volgde Van Anrooy met de Matthaus passion. waarna deze week de beurt kwam aan den dirigent van gisteravond. Aan het orkest worden aldus wel zware eischen van aanpassing gesteld. Onmiskenbaar heeft het met volle overgave gepoogd, de intenties van Schuurman te rea- liseeren. Deze kan tevreden zijn met het be reikte resultaat. Het orkest liet zich mee slepen door zijn suggestief temperament, dat, al voert het soms tot een te druk gebaren en te onrustige detailleering, ongetwijfeld een persoonlijk karakter bezit, dat men begeert nader te leeren kennen. De omstandigheden, waa.rin het orkest thans verkeert, versterken die begeerte." Aan de critiek van H. de G. in de Avondpost ontleenen wij „Den leider van dit volksconcert, Frits Schuurman, hebben wij al eens met het Resi dentie Orkest gehoord. Hij heeft ontegenzeg gelijk gaven, orkest- en partituur-kennis, maar zijn directie is druk en vermoeiend. Met wilde gebaren bereikt men niet meer dan met sobere, integendeel. Het komt meer aan op de concentratie, waarvan de gespannen heid moet bezielen. Een blik, welke een ge laden innerlijk reflecteert heeft grooter uit werking dan een pathetisch gebaar, dat on- beheerscht sentiment weerspiegelt. Ook zijn er in Schuurman's directie neigingen tot sen- timentaliseeren, zooals in het middendeel van Wagenaar's ouverture „Cyrano de Bergerac" en het andante van de vijfde symphonie van Tschaikowsky. Gerekte tempi en te uitge sproken lieeringen liggen er aan ten grond slag. Moge de school, die deze dirigent met het Haarlemsche Orkest doormaakt, hem leiden tot grooter innerlijke beheersching, hetgeen zijn visie op psyche en stijl, welke zeker goede en zuivere hoedanigheden bezit, ten goede zal komen. Waar meer soberheid in de uiter lijkheid betracht werd, deed de uitwerking zich terstond gevoelen, ademden die passages meer spanning, verkregen zij beteekenisvoller expressie. Zoo gaven de 'vertolkingen van ouverture en symphonie gemengde indruk ken, prijzenswaardigs en boeiends naast veel uiterlijkheid. Frits Schuurman heeft zich in warm succes mogen verheugen." PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde voor het examen apothekersassistent mej. L. C. van Wijk, te Haarlem. WISSELKOERSEN .AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96 15/16. Berlijn 72.46'/2 Parijs 5.53 Va Brussel 30.53. Zwitserland 41.42, New York 1.8017/32. Voor luxe verhuur zonder chauffeur, naar Turfmarkt 26 en 18 - Tel. 16066 Een oud en vertrouwd adres. Prijzen uiterst concurreerend! Keuze uit ca. 30 wagens, w.o. bestelwagens. W.A. verzekerd. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 31 MAART Gem. Concertgebouw: Opening Haarlemsche Voorj aarsbeurs. 2 uur 's middags, 's Avonds mannenkoor „Proza en Poëzie" o. 1. v. Jan Booda Broederkerk: Ds. B. E. J. Bik spreekt. 3 uur. Gehoorzaal Teyler's Museum: Voordracht met lichtbeelden door A. van der Boom over: „De Goudsehe glazen hersteld", 8.15 uur. Dreef 18: Jaarvergadering N.V. Eerste Haarlemsche Auto Mij. v.h. J. Impijn, 9 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Het Balboekje". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mevrouw blijft ont bijten", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De ontbladerde roos", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De leugen van Nina Petrovna", 2.30, 7 en 9.30 uur. Spaarne Theater: „Het mysterie van de zwarte kat" cn „De clans aan de galg", 8 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 1 APRIL Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon met medewerking' van de H. O, V. o. 1. v. Marinus Adam. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds ticc fclf iUrt t ti /zic&f iiAri ,,M IJ N HAR DTJES' Cr 9 9 Cr 9 <J «0 zijn hartvormige cachets *9 (Adv. Ingez. Med.) Hedenmiddag door den Burgemeester geopend. De zalen van het Gemeentelijke Concert gebouw worden weer gedurende een week in beslag genomen door de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Ver eeniging van Huisvrouwen, die daar haar zesde Haarlemsche Voorjaarsbeurs georgani seerd heeft. En als de voorteekenen niet be driegen, zal deze aan belangrijkheid de vo rige weer overtreffen, want voor het eerst hebben ook de georganiseerde slagers van Haarlem en omstreken hun medewerking verleend. Zij hebben voor heden een heel groot gedeelte van de bovenzaal in gebruik genomen, waar zij op lange tafels met helder witte tafelkleeden gedekt, kleurig opgemaakte vleesch- en geleischotels en allerlei sierstuk- ken exposeeren. Hieraan is voor de bezoe kers een attractie verbonden, want zij ont vangen een stembiljet, waarop zij aan vier inzendingen een cijfer mogen geven, name lijk het cijfer 1 aan de inzending, die zij het mooiste vinden en zoo vervolgens tot den vierden prijs. Wie er een korten, kernach- tigen zin van ten hoogste tien woorden aan kan toevoegen, verhoogt zijn kans op een prijs. Verder kan men er vele bedrijven in wer king zien en het glasblazen en pottenbakken bewonderen. Een heel groote aantrekkelijkheid van deze zesde Voorjaarsbeurs zal blijken te zijn de door de Commissie ter bevordering van het Vischgebruik te IJmuiden te organiseeren doorloopende demonstratie gedurende zes dagen, te beginnen op 1 April, met medewer king van den plaatselijken handel. En natuurlijk is ook aan het amusement gedacht. Zoo zal het Mannenkoor „Proza en Poëzie", directeur de heer Jan Booda, heden, Donderdagavond een concert geven. Vrijdag middag half drie is er een filmvoorstelling en 's avonds laten de populaire zangers Tho- len en Van Lier zich hooren, Zaterdagmiddag wordt de oud-Hollandsche poppenkast vertoond. Op het programma staat: „Piet gaat de wijde wereld in", des avonds komen Tholen en Van Lier weer. Zondag 3 April is de Voorjaarsbeurs geslo ten. Maandagmiddag half drie organiseert het Gemeentelijk Gasbedrijf een kookdemonstra tie en 's avonds vraagt de bekende telepaath Maloïtz de aandacht. Dinsdagmiddag geeft de Vereeniging ter bevordering van het Vischgebruik in de turn zaal een filmmiddag, die bijzonder interes sant belooft te worden 's Avonds treedt Alex de Haas op. Woensdagmiddag 6 April kan de jeugd weer genieten, want dan komt de bekende Prof. Antonini goochelen en buikspreken. Het kin derkoor „Inter Nos" brengt dan eenige mooie liederen ten gehoore, In de avonduren zorgen Coos en Polly Speenhoff Jr. voor eenige uren van vroolijke kleinkunst. Dan komt de laatste dag. Donderdag 7 April, 's Middags is er in de tuinzaal een groote kookwedstrijd om fraaie prijzen, te geven door het Gemeentelijk Gasbedrijf. En 's avonds komen Coos en Polly Speenhoff nog eens voor het voetlicht. Zooals men ziet is dus weer voor een aan gename feestweek gezorgd. Wandelings langs de stands. Maar de hoofdzaak blijft toch de groote expositie van de stands der deelnemers. Dit maal zijn er bijna zestig. We zijn er vanmorgen al vast een kijkje gaan nemen, voor zoover ons tenminste de toegang niet door pakkisten en balen papier en arbeiders versperd werd. want te elf uur was nog lang niet alles klaar. Het was een getimmer, geklop en gedraaf van je welste. Daar tusschen door liep de onver stoorbare heer J. van den Burg. die ook nu weer de leiding heeft en die natuurlijk door ontelbare personen met vragen bestormd werd. Iedereen werd door hem geholpen. Wanneer men de hal van het Concertge bouw binnenkomt, ziet men dadelijk aan den rechterkant stand A. waar het Teclmisch- Installalie Bureau J. G. Kaasenbrood aan Te tiaar tem any en., ~vuua> wtj hebben medegedeeldoverleden de begaafde componist en pianist Hans de Bock, die een groot deel van zijn leven te Heemstede heeft gewoond. Wij plaatsen hierboven het portret van wijlen De Bock naar een te.ekening van een oud stadgenoot, den kunstenaar Otto B. de Kat. de Groote Houtstraat de ,Easy" electrische metalen waschmachines etaleert en wel op een wijze, die den bezoeker tot kijken dwingt. Daarnaast, in stand B, laat de bekende Wasscherij „Het Kleverpark" aan de Sant poorterstraat haar bedrijf in werking zien. Daarvoor zal wel veel belangstelling getoond worden. In de groote zaal vindt men links vooraan de stand No. 1 van Kremer's Koffie- en Thee handel N.V., waar de keurig verpakte busjes goed overzichtelijk staan opgesteld. De bezoekers behoeven niet lang te zoeken naar de stand van de firma Heenk aan de Groote Houtstraat, want het woord „Heenk", drie maal aangebracht, trekt als van zelf de aandacht. Men vindt er de bekende huishou delijke artikelen. Tijdens de beurs zullen hier drie demonstraties plaats hebben, namelijk met Melitta koffie- en theefilters, met de Melior Grill-pan en met de rauwkost-rasp. Stand No. 5 wordt ingenomen door den ver tegenwoordiger van het filiaal te Haarlem (Zijlstraat 57) van de Wasscherij en Ververij S. Krom, N.V. te Alkmaar. Natuurlijk ontbreekt ook niet een stand van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. Hierin is weer iets bijzonders te zien, o.a. een nieuwe electrische wandkachel, die zoo goed als geen plaats in een kamer inneemt; een modern electrisch apparaat om eieren te ko ken, naar keuze hard, middelmatig of zacht. Ook een nieuw druk-reservoir,-waardoor het warme water geleid wordt naar alle plaat sen, waar men het maar hebben wil. Een sprekende en aantrekkelijke reclame is die van de Colgate-Palmolive Handel Mij. N.V. te Amsterdam. De N.Z.H.T.M. zetelt in stand No. 16. De bezoekers ontvangen hier van de afdeeling Propaganda alle mogelijke inlichtingen om trent gezelschapsreisjes enz. Links bij het podium is stand No. 17, waai de Firma J. Th. Kort, uit de Lange Veer- straat, Groote Houtstraat en uit Heemstede (Raadhuisstraat) op een smaakvolle wijze een groote hoeveelheid hand- en theedoeken, lakens en sloopen, kortom alle artikelen ex poseert, waarmee deze firma zich zulk een gunstigen naam heeft verworven. De even bekende firma N. Crama uit de Kleine Houtstraat is weer present met haar Smyrnawol en alle materialen, die noodig zijn voor Smyrna handknoopwerk. Hier is men vlak bij het fraai met groen en bloemen versierde podium gekomen waar men even kan uitrusten, onder het genot van een heerlijk kopje koffie of thee van de Erven de Wed. J. van Nelle N.V. In de stand No. 20, die ook dadelijk dooi de smaakvolle wijze van etaleeren de aan dacht trekt, laat het Stoffenmagazijn „Favo riet" uit de Barteljorisstraat zijn mooi ge drapeerde stoffen en zijden en wollen nou veautés bewonderen. Het Gemeentelijk Gasbedrijf -zou ook niet gaarne deze gelegenheid voor propaganda wil len missen. Het zetelt in stand No. 21 en eta leert geysers, koelkasten, goedkoope volks fornuizen, strijkbouten, gascomforen enz. Hier zal ook met verschillende apparaten gede monstreerd worden. Smaakvol is wederom de stand (No. 25) van de N.V. Electr. Luxe Broodfabrieken II. Fran ken Jr.; van een stand kan men hier eigenlijk niet meer spreken, want het is bijkans een heele winkel met glinsterende uitstalkasten en vitrines vol met de heerlijkste lekkernijen. In stand No. 39 zetelt „Fort" Schoenen industrie uit de Bloemhofstraat 4 te Haarlem met sierlijke modellen schoenen. Naarnaast, in stand No. 40, is het bekende Auto-Reisbureau „Cebuto" van Jac. Heemskerk aan het Plein te Haarlem. Die zal den lust tot reizen wel weer aanwakkeren. De N.V. Handel Mij. v.h. Firma Wed. L. de Jong uit de Groote Houtstraat heeft bezit ge nomen van de stand No. 41. Dit is ook een bij zonder fraaie expositie van emaille artikelen in helder frissche kleuren. De keuze in huis houdelijke artikelen is hier wederom zeer groot. En de firma M. Funke uit de Spaamwouder- straat 39, de bekende fabrikante van het sma kelijke roggebrood, maakt een goede reclame in stand no. 43. Ook voor het humanitaire werk wordt op deze Voorjaarsbeurs terecht weer de aandacht gevraagd. Wie bijvoorbeeld in de bovenzaal een kijkje bij de stands van de slagers genomen heeft, moet niet verzuimen even naar het podium te gaan, waar de matten, papiermanden, kussens en kleeden in groote hoeveelheid geëtaleerd zijn, die vervaardigd werden door 'de jongelui van de Haarlemsche Werkinrichting Nazorg. Boven vindt men ook de stand van de Ver eeniging tot bevordering der belangen van slcchthoorenden met de bekende teekens en lectuur (hier is o.a. ook een model van een schoollokaal voor slechthoorenden te Amster dam) De Volksbond tegen Drankmisbruik maakt eveneens in de bovenzaal een uitstekende pro paganda voor zijn bemoeiingen bij de Zuider zeewerken. volkskoffiehuizen, huisvlijtcursus- sen, sanatorium Hoog Hullen enz. Vooral nu het verkeer op straat zoo gevaarlijk wordt, is het gewenscht geen alcohol tot zich te nemen, wanneer men een auto of ander voertuig moet besturen. Tenslotte wordt de aandacht gevestigd op het hoogst nuttige werk van de Nederlandsche Werkgemeenschap die dringend vraagt: „Helpt Neêrlands jeugd aan werk en vreugd". Hedenmiddag twee uur is de Zesde Voor jaarsbeurs onder groote belangstelling dooi den Burgemeester, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, met een rede geopend. In ons volgend nummer komen we hierop nader terug. (Adv. ingez Med.) (Adv. ingez. Med.) De nieuwe collectieve arbeids overeenkomsten. Voor de tusschen de vier Nederlandsche patroonsbonden in de (bouwvakken en de vier werknemersorganisaties in de bouwbedrijven gesloten collectieve arbeidsovereenkomsten is het eerste deel, n.l, voor den burgerlijken en utiliteitsbouw op 1 Maart in werking getreden. Voor de groep Haarlem werd daarbij een loonsverhooging van 2 cent per uur verkregen. Het tweede deel van het Landelijke collectief arbeidescontract, geldende voor voor den wa ter-, spoor- en wegenbouw, zal in werking treden op 1 Augustus a.s. en zal, evenals voor den burgerlijken- en utiliteitsbouw, gelden voor de jaren 19381939. ROEIEN. Ilcl kampioenschap van den Ainstcl. De samenstelling van de ploegen, die in afdeeling II uitkomen is als volgt; Njord 1. R. Th. Esser (boeg), H. Termin, G. D. F. Coutinho, C. J. Zilverschoon, H. van Swaay, J A. Reus, E. L. C. Schiff, A. H. Ibeniga (slag). G. R. Wegerif (stuurman). Laga. V. d. Pot (boeg), Roosenburg, Risselada Bolle, Croockewit, Siepman, v. d. Berg, Van Wijk, Van Nes (slag) Hummel (stuürman). Njord 2. J. A. Hardeman (boeg), P. A. E. Renardel de Lavalette, J. R. Krol, R. F. Brouwer, A. P. R. van Tienhoven, W. H. Gallois, J. C. N. Schrijver, W. J. Wijnberg (slag), J. II. Becking (stuurman) Spaarne. C. Bruining (boeg), A. Knol, R. Brandner, H. Volker, E. Steenhuysen, P. Crediet. D termaas, J. van Hattem (slag), J. Korringa stuurman) Triton. G. Th. Bom (boeg), H. R. de Vries, H j'rima, P. Lamaison v. d. Berg, C. A. Honig G. W. Meindersma, R. Nicolai, W. Beek (slag), J. F. Oh. Steyling (stuurman).. Bijzetting van den componist Hans de Bock. In het Mausoleum aan de Kleverlaan. Hedenmorgen werd het stoffelijk overschot van Hans de Bock, in leven componist, in het Mausoleum op de begraafplaats aan de Klever laan bijgezet. Vele familieleden en vrienden van den over ledene schaarden zich in de aula rondom de met bloemen gedekte baar. De literator Dirk Verèl trad als eerste spre ker naar voren, en zei: „De stralende dag, de zonneschijn van dezen dag, waarop wij afscheid van onzen vriend Hans nemen, vormt een symbool voor het leven van hem, die heenging, want hij hield van het licht en de zon. Zijn eerste werken „De Kaag; ontwaakt" en „Het meisje in de zon" getuigen daarvan. Hans hield van de zon, doch hij vertoonde toch ook die wonderlijke trek naar het andere. In zijn teksten heeft hij zijn leven gesymboliseerd. Het licht vergaat niet en wordt niet gedoofd voor hen die ervan hielden". Zich tot de moe der van den overledene wendend zei spr. „Het kostbaarst bezit wordthet grootst gemis. Hans is heengegaan zooals hij gekomen is. Zijn laatste werk heëft hij aan U zijn lieve moeder, opgedragen. Hans zal voor ons allen blijven voortleven." Namens het Haagsche strijkkwartet sprak Adolphe Poth. Hans is voor velen van ons een hartelijk vriend geweest. Ons kwartet voerde zijn werk het eerste uit. In 1921 werd zijn werk in Haarlem ten gehoore gebracht. Als vriend van den overledene sprak W. C. Serné. Er zijn momenten in het leven, dat men ontroerd is. aldus spr. en zoo'n moment is dit. Vervolgens sprak Dr. Jan Zuyderhoff. De heer C. J. E. Dinaux sprak namens vele vrienden. Hans was een onbaatzuchtig gul vriend, aldus spr. 1-Iij is als een eenzame gegaan door landen, die niemand kent. Zijn moeder was hem immer tot den grootsten steun. Dr. K. F. Proost, directeur van het arbeiders- ontwikkelingsinstituut „Ons Huis" te Rotter dam memoreerde het feit dat de overledene met bezieling de zanggroep geleid had. Hij gaf al hetgeen in hem was. „Hij heeft", zei spr., „iets gevoeld van de duisternis in het arbei dersleven, Wij zullen zijn „Arbeidersliederen" blijven zingen". Een familielid dankte. Daarop werd het stoffelijk overschot van den overledene in het mausoleum bijgezet. Onder de belangstellenden merkten we nog op Theo van Rijn, Aart van Dobbenburgh en den voorzitter van V. Z. O. D„ den heer II. F. Boot. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 31 Maart: Men schrijft ons uit Halfweg: Wederom zijn er plannen in behan deling om de Haarlemmertrekvaart door middel van eene alhier te maken schutsluis met de Ringvaart te verbin den. De kleine scheepvaart zou hierdoor aanmerkelijk gebaat zijn, daar de vaar tuigen. van Haarlem en Haarlemmermeer langs een korteren weg de hoofdstad kunnen bereiken. Voor de belangen de zer plaats zou deze verbindingsweg ook zeer gewenscht zijn. De Bilt voorspelt: Meest matigen wind uit Westelijke rich tingen, aanvankelijk licht tot half be wolkt, later weer toenemende bewolking, aanvankelijk droog weer, weinig veran dering- in temperatuur, later wellicht koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 772.3 m.M. te Scilly. Laagste 740.1 m.M. te Haparanda. De depressie in het Noordoosten verdwijnt uit het waarnemingsgebied. De Noordelijke winden aan de achterzijde gaven sterke tem peratuurdaling in Zuid-Zweden, het Oostelijke Oostzeegebied en de Baltische staten. De vol gende depressie, die gistermorgen IJsland na derde, is dit eiland bijna gepasseerd. De schepen op den oceaan geven aan, dat achter deze depressie een scherpe afkoeling merkbaar is, met winden uit Noord en stijging van den luchtdruk tot ver in het Westen. Het gebied van hoogen luchtdruk ten Zuiden van Ierland houdt onveranderd stand, doch ver toont neiging om in het Westen af te nemen onder invloed van een ondiep minimum ten Noordwesten van de Azoren. Op de Noorsche zee steeg de temperatuur tijdelijk. De groote warmte dringt steeds verder naar het Oosten door en in de Alpen nam de periode van koude en dichte bewolking een einde. In de Poolzee houdt de groote koude aan, in Noord-Scandi- navië nam de vorst verder af, doch er viel nog veel neerslag. In Centraal-Europa viel veel regen, te Weenen 16 en te Berlijn 9 m.M. Voorloopig zal het weer hier nog zacht blij ven, met weinig bewolking. De sterke afkoe ling, die reeds spoedig in het Westen zal in treden, zal ons vermoedelijk morgen nog niet bereiken, doch wellicht aan het einde van den dag in het Westen de temperatuur doen dalen. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG- WATER TE ZANDVOORT Vrijdag y.m. 3.14 uur; n.m. 15.30 uur. Strand berijdbaar van 8.1513.30 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht; 14141. Voor de laatst gehouden examens slaagden 68 van onze canclidaten. FR. HALSSTR. 1 TELEF. 14 6 2 4 STENO TYPEN TALEN BOEKH. HET TOONAANGEVENDE INSTITUUT TE HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) TENTOONSTELLING IN HET FRANS HALS MUSEUM. zaterdagmiddag 2 April a.s, te 3 uur zal Ie heer G. D. Gratama, directeur van het ^rans Halsmuseum in dat museum een ten toonstelling openen van werken van mevr. H DingemansNumans, wijlen Waalko Dinge- mans Sr. en Waalko Dingemans Jr. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Verdwenen boter. De chauffeur van" een melkinrichting te dezer stede, die groote hoeveelheden boter van zijn patroon ten eigen bate verkocht en tegen wïen deswege 4 maanden gevangenis straf was geëischt met aftrek van het voor arrest, werd nog niet veroordeeld, maar de stukken werden in handen gesteld van den rechter-commissaris voor een reclasseerings- rapport. Van de beide melkslijters, die de boter voor een zacht prijsje hadden gekocht en te gen wie een gelijke straf was geëischt, zal eveneens een reclasseeringsrapport worden aangevraagd. Een oneerlijke vindster. Een juffrouw, die'te Zandvoort op het Tramplein 4 bankbiljetten van f 10 had ge vonden en er aanvankelijk slechts een aan den verliezer had teruggeven en tegen wie 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk was geëischt, werd conform veroordeeld. Diefstal in een ijsfabriek. Een man, die knecht in een ijsfabriekje op den Burgwal was geweest en met een ander had afgesproken daar te gaan stelen, waartoe weer een paar andere personen in het com plot werden betrokken, had 6 maanden ge vangenisstraf tegen zich hooren eischen. Te gen zijn maat, die feitelijk den diefstal zou hebben gepleegd, had de Officier- \y2 jaar ge vangenisstraf gevraagd. Beiden werden vrijgesproken. Van twee personen, die mede in het com plot waren betrokken en een aandeel in den buit hadden gehad, zal een reclasseerings rapport worden aangevraagd. Een Poolsclie inbreker. Een vagebondeerende Pool. die al heel wat vonnissen voor diefstal had ondergaan, had zich in den nacht van 26 Januari toegang tot een winkel in de Jansstraat verschaft door inklimming door een tuimelraam. Later werden uit den winkel een horloge benevens eet- en drinkwaren vermist. De Pool gaf voor. dat zekere Schmidt, die waarschijnlijk slechts in 's mans verbeelding bestaat, de dief zou geweest zijn. De Officier had tegen hem een jaar gevan genisstraf geëischt. Hij werd dien overeen komstig veroordeeld met aftrek van het voor arrest. Oplichting ten nadeele van een kapelaan. Een persoon had van een kapelaan te Heemstede f 20 weten los te krijgen, door be- dries'eliik voor te geven, dat hij een lamp voor een filmtoestel noodig had. Later pro beerde hij nog eens f 12.50 te bemachtigen, maar dat mislukte. Tegen hem was terzake oplichting 6 maan den gevangenisstraf geëischt met aftrek van het voorarrest. Hij werd conform veroor deeld.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2