(m) 17^ 52Srr': Uit het leven van Mietje en May Terhaeghen. Diploma-uitreiking aan Ambachtschool leerlingen. NU kan het! 65 c 29 78 73 34 ALBERT HEIJN I VRIJDAG 1 'A PR IE 1938 HAAREEM'S DAGBEAD 2 Toespraak van den directeur. Gistermiddag werden in de Ambachtsschool' aan den Kleverparkweg de diploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen. De directeur, de heer A. Hengeveld zeide tot de verzamelde leerlingen, dat deze dag van groot belang voor hen was. Daarom gaf spr. 't woord aan den heer J. W. v. Santé, secreta ris van de vereeniging voor vakopleiding. Voor het laatst, aldus spr.. zijn jullie teza men met den directeur en dc leeraren. Als deze oogenblikken voorbij zijn en de school deur achter jullie dichtvalt, zijn jullie zoo goed mogelijk toegerust om in het vak, dat je gekozen hebt, jc een positie te scheppen. In dit jaar zal voor het eerst de 3-jarige cursus tot 2-jarige ingekort worden. De directeur en wij zullen altijd blijven ijveren om den cursus weer tot 3 jaren terug te brengen. Een mooie periode is in jullie leven afgesloten. Spr. wilde één raad geven: Denk nooit dat je volleerd bent. De practijk stelt je voor eischen, welker oplossing je op de school niet bijgebracht kan worden, Breidt je kennis steeds uit, In deze tijden is meer dan ooit ken nis macht. Als je raad en voorlichting wenscht blijft de schooldeur voor je open. Met de beste wenschen voor de toekomst der leerlingen ein digde spr. zijn toespraak. De directeur, de heer A. Hengeveld sprak daarna. Wederom is de dag aangebroken," aldus spr., „dat leerlingen dc school voor goed gaan verlaten." Spr. achtte den cursus van 2 jaren tekort om de leerlingen op de practijk los te laten. Moge spoedig de tijd komen dat de 3-jarige cursus weer in wordt gesteld. Moge het ons gelukken enthousiasme en medeleven bij de burgerij te verwekken. Spr. dankte het schoolbestuur, de geheele vereeniging voor Nijverheidsonderwijs, de leeraren en het ove rige personeel. Hierna sprak een leeraar, de heer A. Rau- werda woorden van waardeering tot den di recteur. Eenige leerlingen hielden korte toe spraken en boden verschillende leeraren 'ge schenken aan. De directeur besloot met eenige mededee- lingen. In 1935 moest de cursus ingevolge Ko ninklijk Besluit omgebouwd worden. Naderhand werd erin toegestemd, dat leer lingen toch.3 jaren bleven, doch het laatste jaar moesten zij zich in een ander, en niet hun eigen vak. bekwamen. Zulks onder be ding, dat er plaats was en er geen extra kosten door zouden ontstaan. Spr. deelde mede met eenige collega's over deze aangelegenheid een onderhoud met den minister te hebben gehad. Er zijn beloften gedaan, doch er is nooit van den minister een officieel schrijven ontvangen. Spr. was echter verheugd dat ook dit jaar een aantal jongelui in de gelegenheid kan worden gesteld nog een jaar te blijven. Na de toespraak van den directeur reikte de heer G. van Willigenburg de diploma's aan de geslaagden uit. Geslaagd zijn: 3-jarige cursus. MetaalbewerkersW. Bosch. B. Boxem, J. C. Klingen. G. P. Koster. A. M. v. Leeuwen. J. Magielsen, J. H. Nunnink, G. Presburg. K Schuylvlot, H. J. Snel, D. H. Vrugt. K. Wol- fard, allen te Haarlem: W. Kolk. Hillegom; W. O. de Vries, Spaarndam; E. J. Zuider- duyn. Vogelenzang; A, C. de Vres, Santpoort Automonteurs: B. Beringen. J. P Bersee. M G. Bremer. H. J. Cramer. J. H. Dam. R. Hinloopcn. J. L. A. Holleman, R Hoon. J. Krietemeyer, Th. Kuurstra, P. Rijsdijk. G M. Snoeks. J. G. de Vogel, J. F. W. Volk, H. H. Wassink, C. J. v. Tintelen, allen te Haarlem; J. A. J. v. Asdonk, A. v. Steenis, beiden te Bloemendaal; M. Geluk. Halfweg; C. L. J. v Lent. Th. C. Neeskens, H. de Raadt, allen te Heemstede; A Soet. Hillegom; P. Sijtsma, Zandvoort; P. Veltrop, Haarlemmermeer. Electriciens: J. M. Beringen, S. P. Bruyn, II. A. Cival, M. L. Dijkstra, E. Homan, P. M. Koopman, J. Lak. J, A. M. Lips. H. Th. Ple vier. II. C. v. Putten. J. R. Stevenhagen, C. v. d. Tweel. A L. v. Veldhuysen, H W. de Vos, A. Vrijbloed, J. E. Wielenga. J. v. Wil gen, allen te Haarlem; H. C. v. Arum, Spaarndam; W. Boellaard. A'dam; G. II. Delis.scn, R. D. Dommisse, W, M, v. d. Lin den. L, Spierenburg, allen te Heemstede; W. J. N. Erlings. J. L. Witte. Bloemendaal. Timmerlieden: G. A. v. Asten. H. A. v. Baaien, S. G. Blom, B. J. P. Boerrigter, H. Joosten. W. Kluyt, P. v. d. Knijff, C. v. Ko ten. J. H. v. Ooijen, F. Stiphout, V. de Vrie^ G. Wesseling, A. ter Haak, L. van Berkel, J. H. v. Daalen, M. F. Emmer, W. C. Hagens, A. v. Nes. C. Pusch. F. Smit. J. H. Sproet, J. H. Wiersma. G. J. Willemse. H Hogervorst, allen te Haarlem: E. Bol. H. J. Bluys. H. W. A. Dukkers, W. Koper, allen te Zandvoort: W. Cornelissen, te Halfweg; H. D. Huis. te Hillegom; F. J. Kroon te Vogelenzang; P. A. v. d. Linden, te Overveen; D, Vethaak. J A. Nupoort, beiden te Bloemendaal; J. P. N. Lammers. H. S. de Wit, beiden te Heemstede: D. J. Millenaar, te Rijk; J. Th. Heeremans te Haarlem. Meubelmakers: W. H. v. Aalst, W. F. v. d. Boogaard, H. A. Bouwman, A. W. Bremmers, J. J. Mes; J. H. Rustenburg, allen te Haar lem: A. P. Witte, Bloemendaal. Schilders: J. P. Blokker. G. Kenniphaas, B H. Lubbersen, N. G. F. Veeken. J. E. Veen, allen te Haarlem: K. Gaikhorst, Heemstede; G. v. d. Mey, Zandvoort; C. J. Oorschot, Aer- denhout. 2-jarige cursus. Metaalbewerkers: C. v. Arum. J P Blok, P. G Boting. J. L. M. Butot. L. Dankmeyer. H. F. v. Buuren, P. Hoogestijn, Th. W. J v. d. Meer, Th. Oderkcrk. V. II. Snel, J. W. P. Spiering, C. B. Steggink. J. G. Stuyfzand, G. Werdekker, P. v. Geffen, F. L. Larroque. Th. H. v. d. Schoot. N Buurman. L. Halstein. A. C. Smit. A. G. Vliek. G. II. Wedekind. allen te Haarlem; B. H. Balm. Spaarndam; J. J. Kok. Hillegom: A. W M. Stolten. Heemstede; W. Terpstra. J. G. Turkenburg W. G. den Heeten, allen te Zand voort. Automonteurs: H. Booms, J. A. Eichhorn, G. J- Gerritsen. H. Kuvener, L. F Lenaarts, A. A. Nelissen. P. J. A. de Nijs, J. G. S. v. d. Peet. C. A. M v. Schalkwijk. J. Speelmans, Ch. Vollenga, A. J. de Vos. J. C. Weber, N. Roemer, A J L. Angenont. A. Bloemzaad, F. de Haan, P. G. W. de Korte. C. J. Lourens, C. v. Oldcn- mark, J. Pijpe. H. Rookhuyzen, J. W. B Sec tors. II. Smit. H. J. A. Speet. D. L Veldhuis. K. G Wonder. Th. W. Zonneveld, allen te Haar lem; J. L. M. Harren, J. H. Mos. beiden te Aerdenhout; W. S. Mazurel, M. Grimm, I. D. Smits, allen te Heemstede; R. Roos, Bloe mendaal; C. v. d. Velden. A. M. Lijs. beiden te Halfweg; F. J. Boekman, Hillegom; A. Paap. G. J. v. cl. Valk, beiden te Zandvoort. Electriciens: H. W. Greshake. S, de Haan. J Heeren, J Kok. J. J. v. Kuyk, W. F. Monne. G J v. Musscher. J. Otter, A. Over dc Lin den. N. J. Rcjack. H. J. Schreur. J. W. Vallen- duuk. C. M. Verhagen, W. J. Zoet, J. W. Ger- ringa, Th. Rutten, H. Stern, P. Tollenaar, al len te Haarlem; D. B. Zon. Overveen. Timmerlieden: C. A. Boon, H. J. Bremer. K Hendriks J. Klerk. A. P. Kuiper, A. Th. Nijenhuis, H. G. J. C. Scheepers. J. Strootman. P Wiedijk, J. Wildeboer, J. Alkema, F. R. Al- thuisius, A. Blom, H. J. Feye, A. Fröhlking', W. F. de Groot, Th. R. L. v. d. Haterd. J. de Hoop, T. Kleiberg, H. R. Kuiken. J. M. Miede- ma. S. W. Spanjer. B. J. Fibbe. allen Haarlem; L. A. v. Straaten te Halfweg; J. H. A. Beyer.s- bergen v. Henegouwen. H. v. Essen beide Spaarndam; H. J. de Groot. Beverwijk; A. J. Hoogmoed. Hillegom; T. de Jong, B. Vreug- denliil, beide Vijfhuizen; L. v. Loy, C. Attema Heemstede: D. C Poldermans. Bloemendaal: T. Tromp, Amsterdam; P. v. Koningsbruggen Zandvoort: J. P. v. Tongeren, Vogelenzang. Meubelmaker: P. C. Rodenburg, Haar lem. Schilders: C. W. Th. Heemskerk, W. A. v. Hemert, W. C. Horsmeier, J. L. Kenselaar. L. C. de Man. H. Schijf, B. C. de Vries, allen te Haarlem: J. L. Couenberg. Heemstede; C F. Visse, Overveen. AVONDVAKTEEKENSCHOOL. Meubelmaker: F. J. v. Tongeren, Haarlem. Carrossericmaker: P. Stam. Haarlem. Timmerlieden: A. Landwehr Johann. C. v. d. Meer, Tj Radsma, B. Berghuis, H. J. v. Muyen. allen te Haarlem; H. W. v. d. Mcy Overveen. Schilders: Th. A. v. d. Molen, W. Franssen. P. H. Kleuver, C. Schaaf. D. H. Tongeren, H m M (Adv, Ingez. Med.) Nü kunt ge Uw huurders (of Uw vrouw) nog eens nieuw behang geven. Compleet het behang, rand en 't be hangen tezamen ƒ4.voor een kamer van 10 rol. BEHANCCENTRALE GIERSTRAAT 65 TELEFOON 18401 fAdv. Ingez. Med.) Essenius, allen te Haarlem; F. Kieft, Heem stede; W. Keur, Zandvoort; H. P. v. d. Mey, Overveen. Electriciens: A. G. F. Koelma, H. Th. de Haan, W. H. J. v. Amerongen, allen te Haar lem: W. R. Bakker, Heemstede; P. J. Baekel, Bloemendaal. Loodgieters: W. Visser, Haarlem; J. F. Gulick, Bloemendaal. Lithografen: M. v. d. Burg, C. N. v. Delden, H. Haas, Ch. Hakkenberg, B. Warmer, allen te Haarlem. Automonteurs: J. J. Bruijn. W, R. Gras, allen te Haarlem; L. G. Hilgerson, Haarlem mermeer; J. Onderweegs, Spaarndam. Metaalbewerkers: W. Bouman, E J. v. Dijk, H. F. J. Hensgens, A. P. v. d. Hoek, F. W. J. Rieden, H. J. v. Soest, J. H. v. d. Veldt, J. J. Wijkhuise, J. Baars, J. A. Inpijn, J. Klem, W. F. v. Oldenmark, A. H. J. v. Os. J. L. Suyck, G. Wenning, H. J. Wenning, alien te Haarlem: H. P. de Koning, Haarlemmer meer; H. J. de Vries, Spaarndam; J. Zwarte- veen, Bloemendaal. Schoenmakers: G. Schenk, Hillegom; C. P. J. v. d. Ploeg, Haarlem; H. Wilson. Vogelen zang: W. Luiten, Heemstede: Th. J. Bakker, Haarlem. Behangers en stoffeerders: Ch. J. W Fehres, F. H. Philippo, beiden te Haarlem. HET GEHEIM DEIl INDISCHE SCHOONHEID W BAGOESAN Indisch schoonheidswater bereid uit Indische kruiden doet alle ONREINHEDEN van het gelaat en RIMPEL TJES verdwijnen. Verfraait en verjongt Uw teint. Flac. 0.50. groote 1.Vraagt gratis broch. Verkrijgbaar bij voornaamste DROGISTEN. lIJl.JBMirWUd.iq EES (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Zuid westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, iets koeler in het Noorden, in het Zuiden weinig verandering in tempertuur. BAROMETERSTAND Hoogste 773.3 m.M. te Le Havre. Laagste 737.2 m.M. te Kuopio in Finland. Het gebied van hoogen luchtdruk breidde zich wederom naar het Zuidoosten en ook naar het Noorden uit en reikt nog tot 25 graden Westerlengte. De depressie in Finland blijft het weer in Scandinavië en het Oostzeegebied en verder in Oost-Europa, beheerschen. Het minimum, dat gisteren IJsland passeerde, werd ondieper en wordt stationnair. Terwijl het in Engeland en Noord-Duitsch- land nog zacht blijft, worden 'koudere lucht- massa's met een krachtige strooming over de Noordzee en Denemarken naar het Oostelijke Oostzeegebied en het Oostelijk deel van Cen- traal-Europa getransporteerd; wat aanleiding geeft tot regen in Oost-Duitschland, Polen en Hongarije. In de Poolzee nam de koude iets af. In de Alpen en in het geheele Westen is de bovenluchttemperatuur nog hoog. De nuliso therm ligt op omstreeks 2500 meter hoogte. De vochtigheid is evenwel hoog en de Saentis meldt mist. Op de Brjtsche eilanden viel geen regen van beteekenis; te Thorshavn en Dantzig viel in den nacht 7 m.M. Aanvankelijk is té voorzien, dat het karakter van het weer in onze omgeving weinig zal ver anderen, doch thans in het Noordoosten iéts kouder zal worden. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van héden 772 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no. 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 3.49 uur; n.m. 16.05 uur. Strand berijdbaar van 6.4514.00 uur Belangrijke telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. MIJNBOUWKUNDIGE WERKEN. In de heden te Haarlem gehouden alge- meene vergadering van de Ned. Mij. tot het verrichten van Mljnbouwkundige werken zijn de balans en de winst- en verliesrekening over het boekjaar 1937 aangenomen. Dc heer Wm, Padt werd tot directeur en prof. dr. L Rutten tot lid van den Raad van Commis sarissen herkozen. In den loop van het boekjaar is In de ac tiva der Mij nagenoeg geen wijziging ge komen. De post deelnemingen in ondernemin gen onderging geen verandering. Het in het boekjaar in de deelnemingen geïnvesteerde bedrag is aanstonds afgeschre- ven. zoodat het gezamenlijk bedrag waarvoor deze op de balans paralsseeren, gelijk is aan dat van verleden jaar; f 589.214,27. Het bleek nog niet mogelijk een combinatie tc vormen met het oog op dc toekomstige ont ginning van het concessieveld „Gelria". Uit hoofde van royaltyrechten werd f 16.812,38 geïnd. Het saldo op nieuwe rekening bedroeg f 17,772,71. OPENING NIEUWE ZAAK. De opening van het schoenenmagazijn var je firma Huf. Groote Houtstraat 20. zal mor gen. Zaterdag om 1 uur plaatsvinden Wij komen hierop in een volgend nummer nog nader terug. De Haarlemsche Voorjaarsbeurs. Zeer druk bezoek. De Voorjaars-beurs mocht zich Donderdag reeds in een zeer druk bezoek verheugen en het aantal bezoekers bedroeg ongeveer 1000 personen meer, dan den eersten dag in 1937. De groote vleesch-exposïtie van de 18 voor naamste slagers uit Haarlem, Heemstede en Zandvoort, is een groot succes geworden en de heeren deelnemers zijn zeer tevreden over het behaalde resultaat. De toeloop was zoo groot, dat menigmaal de toegang tot de bovenzaal moest afgesloten worden en de drommen .bezoekers moesten wachten alvorens zij toegelaten konden wor den. Ook her Mannenkoor „Proza en Poëzie' heeft niet weinig bijgedragen tot het groote succes van dezen eersten dag. Speelden gisteren de slagers in het Con certgebouw de eerste viool, vandaag spreekt de georganiseerde visolihandel een woordje mee in nauwe samenwerking met de Com missie ter bevordering van het vischgebruik, gevestigd te Umuiden. De vleeschzaal zal vandaag omgetooverd zijn in een groote vischhal. Verschillende soorten versche zeevisch zullen in natura te zien zijn. Visch in gebakken toestand zal ruimschoots aanwezig zijn en proefjes zullen naar harte lust worden verstrekt aan de bezoekers. Ook zal er ruimschoots haring worden ge serveerd. Opgemaakte vischschotels zullen niet ontbreken. Zoowel des middags als des avonds wordt de beurs opgeluisterd met muziek van twee orkesten, beide onder leiding van den heer Monnikendam. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn in Haarlem 15 fietsen gestolen. PROF. DR. D. J. KORTEWEG 90 JAAR. Tor gelegenheid van zijn 90sten verjaardag, die hij heden vierde, had prof. dr. D. J. Kor- teweg oud-hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de universiteit van Am sterdam, veel gelukweaschen in ontvangst te nemen. Namens den senaat der Universiteit van Amsterdam maakten de rector magnificus prof. dr. H. Frijda en de secretaris van den senaat prof. dr. A. W de Groot hem hun op wachting. Prof. dr. L. E. J. Brouwer feliciteer, de hem ais voorzitter van de faculteit der wis- en natuurkunde. Slijterij en Wijnhandel ,,'t Druivenland''. Hedenmiddag te 4 uur heeft de slijterij en wijnhandel ,,'t Druivenland" gevestigd Gen. Cronjéstraat 90 voor 't eerst haar deuren ge opend. Het perceel is geheel verbouwd en maakt een zeer smaakvollen indruk. In twee fraaie ruimg etalages zijn de artikelen uitge stald. Voor een groote sorteering heeft de heer B. J. Man zorg gedragen. Zoo worden niet minder dan 18 soorten "oude jenever verkocht. Wat bijzonder gemakkelijk is: alle artikelen zijn ook per maat verkrijgbaar. Ook aan het interieur van de nieuwe zaak is veel zorg besteed. In twee ruime verlichte uitstalkasten zijn binnen- en buïtenlandsche wijnen, likeuren kortom alles wat er op drank- gebied te krijgen is, voorradig. Ongetwijfeld zal de heer Man van deze zaak veel genoegen beleven Jubileum ten StadLiuize. De heer II. Mecusen in de oude raadszaal gehuldigd. De heer H. Meeusen, administrateur ter gemeente-secretarie cn chef van de zevende afdeeling, is vandaag vijf-en-twintig jaar in dienst van de gemeente Haarlem. Vanmorgen half elf is de algemeen geachte jubilaris in de oude raadszaal, die keurig met groen en bloemen versierd was, door gemeen tebestuur en ambtenaren op een waardige wijze gehuldigd. Toen de heer Meeusen met zijn vrouw en is kinderen had plaats genomen nam Mr. Th. A. Wesstra, gemeentesecretaris, het woord. „Gij vindt hier een kring van personen, die levendig belang stellen in dezen jubileums dag. U heeft eerst eenige aarzeling moeten overwinnen, voordat u zich bereid verklaarde, een hulde te aanvaarden, omdat de pers reeds bij voorbaat mei onfeilbare zekerheid voor speld had. dat het u aan belangstelling niet zou ontbreken. Gij wilt dus deze operatie on dergaan. Gij hebt 25 jaar vol levensvreugd en werklust in dienst van Haarlem gewerkt. Als jong ambtenaar uit een kleine gemeente kwam u hierheen; uw kracht toondet gij toen u na het heengaan van den heer J. van Bil- derbeek tot chef van de zevende afdeeling werd benoemd. En het was geen gewaagd be sluit van B. en W., aan u de leiding toe te vertrouwen. Ik ben altijd getroffen door uw uitstekende werkverdeeling en zelf hebt ge u niet gespaard; u nam niet dc kleinste portie De beteekenis van een afdeeling ontleent haar waarde aan wat de chef er van maakt. Dat het op uw afdeeling zoo goed gaat is voor een overgroot deel uw werk. U beschikt over een vaardige pen en een vlotten stijl; alle ge dachten zitten keurig geordend in uw hoofd. Dat is voor u een voorrecht en voor de na deren gemakkelijk". Spreker schetste het veelomvattende werk van den heer Meeusen, ook buiten den ambtelijken kring. „Bovendien hebt u nog tijd gevonden om jonge menschen tot ambte naren op te voeden. Ik vind dit een mooie ge legenheid om uiting te geven aan mijn groote waardeering jegens u. En zoo zijn ook de ge voelens van B. en W. en van de afdeelings- chefs". De heer Wesstra richtte zich tot de zes kinderen van den heer Meeusen, speciaal tot den eenigen zoon Harry, dien hij op het ge moed drukte, dezen dag nooit te vergeten en de voetstappen van zijn vader te drukken. Dan zal het hem ongetwijfeld goed gaan. Namens het gemeentebestuur overhandigde spreker den jubilaris een prachtig zilveren presenteerblad als aandenken. De Burgemeester, Dr. J. E. Baron De Vos van Steenwijk. sloot zich gaarne bij de woorden aan. „In den korten tijd, dat ik u kon gadeslaan, heb ik u en uw werk leeren waardeeren. Ik hoop nog vele jaren met u te mogen samenwerken. Wethouder M. A. Re i n a 1 d a merkte op, dat ook de Commissie van bijstand behoefte heeft gevoeld, getuigenis af te leggen van haar waardeering voor de door den jubilaris gegeven voorlichting. „Vele jongeren hebt u opgevoed tot goede gemeente-ambtenaren en wij leden van deze commissie zijn ook dankbare leerlingen van u. Als er moeilijk heden waren bij het nemen van een beslis sing. zeiden we tegen u: „zeg eens met een enkel woord hoe gij er over denkt" en dan kwam de zaak voor elkaar. Aan uw woor den behoefde nooit wat te worden toege voegd". Namens de commissie bood de heer Reinalda hem een bloemstuk en de door den heer Joh. Visser vervaardigde teekening van het Stadhuis aan. De heer N. C. A. O c k h u y s e n, hoofd commies, vertolkte de dankbare gevoelens van de ambtenaren der zevende afdeeling. Hij noemde het een voorrecht, met den heer Meeusen te mogen samenwerken. Allen heb ben de grootste waardeering voor hun chef, die steeds een helder inzicht en een verras send snel begrip toont. Hij verstaat de kunst, groote zelfstandigheid bij de ambtenaren aan te kweeken: en ze zijn daar zeer erkentelijk voor. ..Dit willen zij ook op stoffelijke wijze toonen. U hebt laatst in een winkel te Am sterdam een model van een oud zeilschip zien staan. Wij weten dat uw verlangen daar naar uitging. Het is ons een genoegen, het u nu te mogen aanbieden met een bloemstuk. Wij hopen, dat u in uw verdere leven steeds den wind in de zeilen zult hebben!" De heer A. J. de Landmeter, griffier, feliciteerde namens het Secretarlepersoneel. „Alle ambtenaren ten Stadhuize hebben ach ting voor u voor de prettige wijze waarop u met hen omgaat; zij genieten van uw goed humeur, waardoor zij zoo aangenaam met u kunnen samenwerken. Het spreekwoord zegt: „Gedeelde vreugd is dubbele vreugd". Van daag is het dan voor u een zevenvoudige vreugde". Namens alle ambtenaren bood spreker den jubilaris'een schitterend bloem stuk aan. De heer A. van Emmerik bracht de ge- lukwenschen van de Vereeniigng van R.-K. ambtenaren, de A.R.KJA. over en dankte hem voor de wijze, waarop de heer Meeusen al tijd de belangen der leden behartigde. Ook deze woorden gingen van een fraai bloem stuk vergezeld. Gelukwenschen werden tenslotte nog aan geboden door de heeren ir. D. Kruij f. di recteur van Bouw- en Woningtoezicht, en ir. De gemeente-secretaris nu. in. A. Wesstra overhandigt aan den jubilaris II. Meeusen namens de gemeente een zilveren presenteer blad. V Kfumuou y 1 HAAKT U UETIEVEN GOEDKOOPST Belgische Doperwten extra fijn, per groot blik 1 Valencia Pinda's per pond Holl. Slierasperges per groot blik Roomboter verpakt, per pond Emmenthaier Kaas per doos 6 of 12 porties 36- Voordeeltgste Kruidenlersbedrijf in Nederland (Adv. Ingez. Med.) M. H. Maas, directeur van Openbare Wer ken. Dankwoord van den heer Meeusen. De heer Meeusen dankte getroffen voor de hem gebrachte hulde op dezen voor hem zoo belangrijken dag van dankbaarheid en overpeinzing. Hij dankte God. Die hem al die jaren gespaard had. en het gemeentebestuur voor deze mooie ontvangst en het schitteren de geschenk, waarmee hij verklaarde buiten gewoon ingenomen te zijn. Achtereenvolgens dankte de jubilaris alle sprekers, speciaal Mr. Wesstra. Het is voor mij altijd een lust geweest, onder u te mogen werken. U gaf mij steeds veel vrijheid, waardoor ik de gelegen heid kreeg om tot ontplooiing te komen". Spreker dankte ook voor de geschenken, maar bracht een groot deel van de hem ge brachte hulde terug op zijn ambtenaren, op wie hij altijd voor honderd procent kon re kenen en die ten volle voor hun taak bere kend zijn. „Zonder hun hulp zou ik niet heb ben kunnen doen, wat ik nu bereikt heb". Met weemoed dacht hij terug aan wijlen de heeren J. van Bilderbêek, zijn voorganger; aan Mr. Dr. A. Wytema, zijn vroegere» chef. en aan wethouder Gerritsz. met wien hij ook zo© aangenaam samengewerkt heeft. Met de beste wenschen voor de gemeente Haarlem eindigde de heer Meeuwsen zijn rede. Receptie. We herinneren er aan. dat de heer Meeu sen hedenmiddag van half vier tot vijf uur te zijnen huize aan den Kleverparkweg 21a re ceptie houdt. THEE-GENOT. no 16 ^eprr&otitïi 77 Mietje's gasten goten de thee uit de kopjes in de schoteltjes, snoven met welbehagen de geur op en men hoorde het brouwsel van alle kanten roemen „een costelijc setsel", „een lekker theetje", een „geurig orien- taaltje", „de gastvrouw heeft er eer af". Deze ging onderwijl rond met droge confi turen, die met een gouden vorkje op de achtkantige schoteltjes gelegd werden. May reikte het eerste kopje aan Bé en zei „Please, jij krijgt het eerst omdat je het langst moest wachten en dat terwijl je zoo naar thee snakte Neem zelf maar even een koekje of zoutje of een bonbon netje, wat je wilt." „Nee dank je, straks, eerst wil ik genie ten van die verrukkelijke thee, wat voor merk is het ook weer „Dommert, het is natuurlijk (Wordt vervolgd). (Adv. Ingez MedJ AGENDA •Heden: VRIJDAG 1 APRIL, Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon met medewerking van de R. O. V. o. 1. v. Marinus Adam. 8.15 uur. Concertgebouw: Voor j aarsbeu rs 1.30—5.30 en 7.3011 uur. Vertooning Natuurfilms. Nassauplein 8: Theosofische Loge. Openbare voordracht. 3.10 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater; „Orkaan", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Artisteningang", 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Pola Negri in „Tango Notturno", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: ..Tusschen twee werelden". 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Een gevaarlijk complot". Gary Cooper in „Oké Mr. Deeds". Teyier Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 2 APRIL Stadsschouwburg: Dansavond Yoma Sas burg, 8.15 uur. Gebouw H. J. M. V., Lange Margarethastr.: Jeugdweekend „Jong Nederland voor Chris tus", 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middaes en des avonds

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2