Oxford wint r -jgr: ROEIEN. GYMNASTIEK. WIELRIJDEN van Cambridge MOTORBOOTSPORT KORFBAL NED. KORFBALBOND AUTOMOBILISME M A A X D A G 4 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 8 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN AMSTEL. Nereus wint den Poseidon- jubileumbeker. De wedstrijd om het kampioenschap van den Amstel is Zondagmiddag gehouden op den Amstel tusschen Ouderkerk en het club gebouw van De Hoop. een afstand van 8 K.M. Voor Nederland is deze wedstrijd het of- ficieele begin van het roeiseizoen. Een goede inzet van het seizoen geeft weliswaar niet de zekerheid op een groote reeks van overwinnin gen, doch vormt toch een belangrijke bij drage voor een vergelijking der krachten na de wintertraining, vooral Voor de jongere ploegen. Dat is althans de bedoeling van den wed strijd. waarvoor Poseidon ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum een beker heeft beschikbaar gesteld. Zondag waren de weersomstandigheden evenwel zoodanig, dat uitsluitend goed ge oefende oudere ploegen er wat van konden terechtbrengen. Het was daardoor meer een wedstrijd in zeemanschap, dan een roeiwed- strijd. Al was de wedstrijd dus voor de toeschou wers. mede door den vinnigen wind, niet aan trekkelijk. voor de roeiers was het, op zijn zachtst uitgedrukt, niet aangenaam. Te grooter mag derhalve de waardeering zijn voor de winnaars der beide prijzen. Nereus, den win naar der eerste divisie, die de baan aflegde in 35 minuten 27 seconden en Laga, den win naar der tweede afdeeling die er 35 minu ten 40 1/5 seconden voor noodig had en daar mede 12 1/5 sconden sneller was dan nummer twee der eerste divisie Etuf (Essen), de eenige deelnemende buitenlandsche ploeg. Het water was zeer woelig, op vele plaatsen stonden schuimkoppen en daar waar het ta melijk gunstig leek. blies de wind op vaak zeer verraderlijke wijze. Te Ouderkerk was het reeds te twee uur de wedstrijd zou om drie uur beginnen) tame lijk druk. Vrijwel de geheele politie der ge meente Nieuwer Amstel was er op de been. terwijl er ook een aantal manschappen der Amsterdamsche politie aanwezig was om het verkeer te regelen. De Kon. Ned. Motorclub had haar startklok beschikbaar gesteld, die gemonteerd was op een vrachtauto. Deze nieuwigheid, hoezeer zij ook had kunnen bijdragen tot een vlot ver- Fraai overzicht bij de finish op den Amstel, waar Zondag de strijd tus schen de achten om het lange- afstandkampioenschap van den Am stel plaats had. Links Argo en rechts Laga, de winnende ploeg van de Jonge Achten. loop van den f start, heeft evenwel niet het verwachte resultaat opgeleverd. De start van Njord II, Het Spaarne en Triton was in ieder geval geenszins op tijd. Triton, de laatst vertrekkende ploeg had met minder dan 3 minuten verschil met de eerst vertrekkende Amsterdammers. Nereus, dienen te geschie den. Het verschil bedroeg echter een minuut of zeven. Hierdoor lag het veld ver uiteen, hetgeen veel afbreuk deed aan het algeheele aspect van den wedstrijd, wat zeer jammer is. Achtereenvolgens vertrokken Nereus. Etuf (Essen), Argo, de Hoop, de Amstel en Willem m, als ploegen der eerste divisie en Njord I, Laga en Njord II. Spaarne en Triton als deelnemers in de tweede divisie. In de eerste divisie kon Argo haar plaats niet handhaven. De Wageningsche studenten moesten geleidelijk hun plaats afstaan, achtereenvolgens aan De Hoop. De Amstel en Willem III en zich tenslotte met de laatste plaats in hun afdeeling tevreden stellen. Li de tweede divisie was Laga verreweg de sterkste. Njord had minder succes. De eerste ploeg van Njord moest haar plaats afstaan aan Laga. terwijl Njord II den slechtsten tijd van allemaal maakte. De uitslag was: Eerste divisie: 1. Nereus. tijd 35 min. 27 sec. 2. Etuf (Essen) 35 min. 52 2/5 sec. 3. De Hoop. 36 min. 15 sec. 4. De Amstel, 36 min. 32 3/5 sec. 5. Willem III 37 min* 25 sec. 6. Ai-go, 37 min. 30 3/5 sec. Tweede divisie: 1. Laga 35 min. 40 1/5 sec. 2. Njord 1, 37 min. 11 4/5 sec. ■3. Spaarne 37 min.i 53 2/5 sec. 4. Triton 39 min. 34 2/5 sec. 5. Njord n 40 min. 41 4/5 sec. De voorzitter van den Amsterdamschen Roeibond, dr. R. J. Th. Meurer, lieeft in het clubgebouw van De Hoop met eenige toepas-, selijke woorden de prijzen uitgereikt. Technische vergadering. Zaterdagavond werd in Café-Restaurant Brinkmann voor den Kennemer Turnkring de eerste technische algemeene vergadering ge houden. De leiding vai) deze bijeenkomst berustte bij den voorzitter van de T. C. van den kring, den heer B. J. Wieland Los, die er in zijn openings woord op wees, dat de vergadering slechts ad- viseerende bevoegdheid heeft en dat beslis singen alleen door de T. C. mogen worden ge nomen. De vergadering besprak eerst het technisch programma 1938 betreffende gymnastiek met 6 wedstrijden van verschillenden aard en de Lighal-uitvoering, betreffende athletiek met een competitie en 3 wedstrijden, en ten slotte betreffende wandelen, spel en zwemmen. Bij de bespreking kwamen verschillende wenschen uit de vergadering naar voren. De heer J. M. Berrevoets, die voor den kring afgevaardigde was naar de Technische Bonds vergadering van het K. N. G. V., bracht ver slag uit van het daar behandelde, speciaal over de daar getoonde oefenstof. Een gedeelte daar van werd nu gedemonstreerd door een dames- ploeg van Concordia. Voorts gaf de heer Ber revoets een uiteenzetting van de verschillende opvattingen over opneming voor dames van paard, voltige, langrek en evenwichtsbalk. Op lezing en demonstratie volgde een geanimeer de discussie, wat ook 't geval was na een de monstratie van nieuwere vrije oefeningen door Turnlust B. De gemeenschappelijke vrije oefeningen van den K. T. K. voor de Lighal-uitvoering werden gedemonstreerd door dames van Concordia. De samensteller, de heer Berrevoets, gaf daar bij een toelichting. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. De vergadering werd besloten o.a. met een mededeeling van den kringvoorzitter, den heer J. Hop, dat. gezien het gunstige resultaat van deze eerste technische algemeene vergadering, een tweede zeker tegemoet kan worden gezien. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd de derde rit van de voorjaars competitie verreden, en wel een recordrit over 50 K M. Ondanks den feilen storm werden er nog zeer goede tijden gemaakt, vooral door de jongere leden om B-klasse. v d. Nes had het ongeluk te vallen, waar door hij uit den strijd geraakte, en Terburg kreeg een lekken band, doch hij maakte ->»■« danks dit feit nog een zeer goeden tijd. De uitslag was: A-klasse: 1. v. d. Heijden, tijd 1.37.1 7 Valkman 1.40.50: 3. v. Rooyen 1.42.30: 4. J. Bos 1.42.53; 5. de Lange 1.43.40; 6. Scheidier 1.43.55: 7. Terburg 1.44.58; 8. J. Brey 1.46.43; 9. Huyg 1.48.16: 10. S. Bos 1.59.25. B-Klasse: 1. D. Res 1.40.10: 2. Eldik 1.41.47; 3. Keizerswaard 1.44.18; 4. J. Laan 1.47.42; 5. P. Bakker 1.49.9; 6. v. d. Anker 1.53.38; 7. Schenk 1.54.20; 8. H. Bos 1.56.22. De stand der competitie luidt nu als volgt: A-klasse: Valkman 2+5+4=11 punten; de Best 5+4+0=9 punten; v. d. Heiden 0 3+5=8 punten; J. Brey 3 2+0 5 punten; Terburg 4-0+0=4 punten: v. Rooyen 0+0+3 3 punten; Burger 1+0+0 1 punt; D. Drost 0+1+0 1 punt; de Lange 0+0+1= 1 punt. B-klasse: P. Bakker 5+5+1 11 punten; R. Ris 3 2+5= 10 punten; J. Laan 1+4 -2= 7 punten; Eldik 2+0+4=6 punten; Schenk 4 1+0=5 punten; v. d. Anker 0 3+0=3 punten; Keizerswaard 0 0+3=3 punten. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar vierden wedstrijd voor de wintercompetitie, alleen voor de C kl. en Juniores. De A-kl. reden een trainingsrit over 40 K.M. buiten de competitie. De uitslag der C-kl. luidt als volgt over 40 K.M. Na een spannende eindsprint wist Kleef met een banddikte te winnen 6 pnt.; 2. Ver beek 5 pnt.; 3. B. Kleinhout; 4. P. Paling pnt.; 5. H. Homrmghausen 2 pnt. Juniores voor de competitie over 20 K.M.: 1. K. Nodelijk 6 pnt.; 2. J. Deen 5 pnt.; 3, Zekveld 4 pnt. Uitslag trainningsrit A- en B-kl.: 1. J. v. Maris; 2. J. Bouman; 3. H. v. Dijk; 4. Mutzen. Door den hevigen storm moesten vele ren ners den strijd staken. Heden Maandag vergadering. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar tweeden rit der Wintercompetitie over pl.m. 40 KM. voor A en B klasse. De uitslag der A-klasse werd: 1 C. SiebelinL op 200 M. 2 Klinkenberg, op 300 M. 3 B. de Vries. 4 D. Been, 5 Korthals, anderen niet ge plaatst op opgegeven. B-klasse: 1 Schrama, 2 Duyns, 3 Portegies, 4 Ekel. C-klasse: 1 Rusman, 2 Hobbelen. 3 Joubij, 4 Wesselman. Junioren: 1 van Rooden. 2 Donkersloot. 3 'spers, 4 Nagelhout. De stand der Wintercompetitie na 2 ritten thans: A-kl.: l Klinkenberg 7 p., 2 Siebeling en Lassen 5 p., 3 Rijneveld 4 p., 4 B. de Vries 5 Korthals, Koelemey en Been ieder 2 p. 1 B-kl. 1 Duyns 9 p„ 2 Schrama 8 p.. 3 Porte- es 7 p.. 4 Ekel 4 p.. 5 v. d. Einden 3 p.. .run del 1 p. C-klasse: 1 Rusman 9 p.. 2 Wesselman en lobbelen 7 p., 3 Joubij 5 p. ROEIEN. Met twee lengten Asaterdagnifddag is op het 6840 M. lange traject tusschen Putney en Mortlake op de Theems de 90ste roei- wedstrijd tusschen de achten van Oxford en Cambridge gehouden. Oxfort won met twee lengten in 20 min. 32 sec. Oxford heeft ook het vorige jaar gewonnen na een periode van 13 nederlagen. Een spannende race Een enorm aantal toeschouwers heeft dezen strijd bijgewoond Het is een bijzonder spannende race gewor den, 8 aar in beide ploegen de leiding hebben gehad, doch welke tenslotte is geëindigd in een overwinning voor Oxford, die met twee lengten voorsprong door de finish te Mort lake ging. In verband met den minder gunstigen weertoestand er stond een stevige tegen wind mag de tijd van 20 min. 32 sec., dien de dohkerblauiwen voor den afstand van 6840 M. tusschen Putney en Mortlake noodig hadden, zeker goed worden genoemd. Er was wederom die sfeer, welke deze. tra- ditioneele roeiwedstrijd, die voor het eerst in 1829 werd gehouden, kenmerkt. De duizenden en nog eens duizenden toeschouwers, of liever alle roeisportliefhöbbers over de geheele wereld, zijn verdeeld in een donker en een lichtblauw kamp. Het was zonnig weer, hetgeen eveneens tot de enorme belangstelling bijdroeg, maar de wind was niet gunstig, zoodat ook het water te veel aan den ruwen kant was. Maar er stond in deze race nog iets zeer belangrijks op het spel, namelijk de roei-stijl. De Gxford- ploeg toch vertegenwoordigt, den Orthodoxen stijl, den stijl, zooals die zoo gaarne door de conservatieve Engeischen wordt verdedigd, terwijl op de Cambridge-universiteit de ba kermat van den nieuwen Fairburn-stijl staat, de stijl, die met het mooi-roeien heeft afge daan en die slechts de grootst mogelijke snel heid op de gemakkelijkste manier verkregen, voorstaat. Kort na den start lagen beide ploegen nog gelijk, maar spoedig nam Oxford de leiding en hoewel Cambridge een iets hooger tempo sloeg ((39 slagen per minuut tegen Oxford 37), vergrootte de donkerblauwe acht den voorsprong tot V/t lengte. Oxford roeide in ruwer water, daar Cambridge, dat den toss had gewonnen, de Surrey-zijde had gekozen. Oxford trok zioh hier echter weinig van aan en bleef constant en in schitterenden stijl doorroeien. Na een mijl geroeid te hebben, bedroeg de voorsprong reeds 2V2 lengte, maar toen kwam Cambridge opzetten. Steeds meer haalde deze ploeg den achterstand in; het tempo werd opgevoerd, gelijkmatig was het roeien in ieder opzicht. Op ongeveer de helft van den afstand was ^Oxford nog" slechts een halve lengte voor. De donkeilblauwen kwamen toen in nog ruwer water; daarvan maakte Cambridge ge bruik, om de leiding te veroveren. Met 33 slagen per minuut tegen Oxford 29 kwam Cambridge een taflengte voor, maar meer ook niet, want spoedig kwam Oxford weer naar voren en hernam onder luide toejuichin gen de leiding. Cambridge maakte toen de fout om met een te korten slag te gaan roeien, het tempo werd zelfs opgevoerd tot 41 slagen per mi nuut, maar het baatte niet, Oxford nam yA lengte voorsprong en vergrootte dien met lange, prachtig uitgevoerde slagen tot l'ó lengte. Met nog ongeveer 300 M. voor den boeg be wees Oxford zijn frischheid door in een aan merkelijk hooger tempo naar de finish te stuiven. De mensohen aan de Theems-oevers renden naar de finish, waar een groot ge drang ontstond. De voorsprong van Oxford bedroeg op on geveer 150 meter afstand voor de finish 2V2 lengte. Cambridge haalde toen nog een halve lengte in, maar Oxford kwam toen in kalmei- water en toen was de zege nog een kwestie van enkele seconden. eMt twee lengten voorsprong schoot de Oxford-acht door de finish en won op deze manier een van de fraaiste races uit de serie sedert 1829. Dc Franschman Caron oiHneeini aan Lieven liet wereldrecord over 4 uren. Uit PARIJS: De Bosschenaar Anton Lieven, die een week geleden op de Dieze in de X- klasse voor buitenboordmotorbooten de we reldrecords over vier en zes uren met resp. gemiddelde snelheden van 50.052 en 48.59 K.M. per uur vestigde, heeft Zondag een van deze records, namelijk dat over vier uren. weel moeten afstaan. De Franschman Caron heeft Zondagmiddag gedurende vier uren met een gemiddelde snel heid van 55.128 K.M. per uur heen en weer gevaren en daardoor het wereldrecord van Lieven aanmerkelijk verbeterd. Caron deed ook een poging om het zesuurrecord, dat Lie ven hem had afhandig gemaakt, te heroveren, maar hierin slaagde hij niet. Wel maakte hij een gemiddelde van 48.805 KM., maar de reglementen bepalen, dat een nieuw wereldrecord slechts gevestigd kan worden, indien het bestaande met ongeveer 1 K.M. gemiddeld per uur verbeterd wordt. Daar Caron echter het record van Lieven met slechts 0.215 K.M. gemiddeld per uur over troffen heeft, kan onze landgenoot zich dus nog in het bezit van het wereld.ecord over zes uren verheugen Overzicht. Voor de promotie speelde O.K. I tegen D. E. D. In een vrijwel gelijk opgaanden strijd, waarin de Haarlemmers een strafworp misten en een mooie worp uit de mand ketste, wisten beide partijen eenmaal te doelen, zoodat de uitslag 11 werd. N. Flora ontving S.V., dat heel wat zwakker bleek door onvolledigheid. De thuisclub won met 61. Haarlem I ontving het tweede O.K. en wist zich door een 30 overwinning in de 2e ronde te plaatsen van den Zilveren N. v. d. Dagbal. De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland. WWMDBlauw Wit 01 PSVDeetos o7 Westelijke eerste klasse. Promotie-degradatie OosterkwartierDED ii Promotie-degradatie tweede klasse: Avanti—THB i2 VestaSparta 55 Om den Nieuws v. d. Dagbal. Eerste ronde. Aurora—Rohda 2 3-D HaarlemOosterkwartier 2 30 Nieuw FloraSport Vereent 2 61 Trekvogels—De Spartaan 0—1 Promotie degradatie wedstrijd. Avanti—T H. B. (1—2) T.H.B. speelde Zondag den tweeden pro motiewedstrijd tegen Avanti uit Amsterdam en heeft met 2—1 gewonnen. De T.H.B.-aanval speelt iets doortastender; er ontstaat een zeer snelle wedstrijd. Het middenvak van de Am sterdammers speelt zeer goed door. Na dat een kwartier is gespeeld, benut v. d. Waals op grooten afstand een vrije kans (01). Hoe wel beurtelings de korven in gevaar zijn, wordt voor rust niet meer gescoord. Na rust gooit er Avanti er een schepje op en neemt een oogenblik het spel in handen, waarna een dame gelijk maakt (1—1). De tweede aanval van T.HJB. wil niet loo- pen; daar Avanti er alles opzet dezen wed strijd te winnen is er spanning volop. De tijd verstrijkt meer en meer; als er nog één minuut te spelen is. benut mej. Lubeek voor T. H. B. een klem kansje, zoodat T. H. B. ook dezen wedstrijd heeft gewonnen. Wanneer de Boys uit de twee volgende wed strijden nog twee punten behalen, kunnen zij zich 2de klasser N.K.B. noemen. Oosterkwartier—D. E. I). (1—1) Onder voor korfbal ongunstige weersom standigheden had bovengenoemde wedstrijd plaats onder leiding van scheidsrechter Vos. Oosterkwartier mist wederom mej. Segerius welke plaats wordt ingenomen door mej. G. Starink. Te twee uur wordt begonnen met onmiddel lijk een gevaarlijken Oosterkwartier-aanval,, die echter door D. E. D. wordt onderschept, waarna deze ten aanval trekt, doch eveneens een prima O. K-verdediging tegenover zich vindt. Na een vrijwel gelijkopgaanden strijd geeft H. Hommers na 20 minuten aan Oosterkwar- tïer de leiding. (10). Kort na rust heeft H. Hommers pech, als een afstandschot uit den korf opspringt. Even wordt dan gestopt wegens het ongunstige weer. Als de tweede helft 20 minuten aan den gang is, scoort J. Aldenberg met een een- handsworp den gelijkmaker (1—1). Oosterkwartier"s tweede aanvalsvak krijgt enkele minuten later een strafworp te nemen, die echter gemist wordt. De D.E.D.-aanvallen hebben ook geen suc ces, zoodat als de scheidsrechter Vos het einde aankondigt, de stand nog steeds 1—1 is HAARL KORFBALBOND H. K. C. „Haarlem''. Tijdelijk secretariaat: W. v. Leeuwen, Paar- laarsteeg 4. Gespeeld: 2 April voor de nacompetie: Haarlem A-adsp.—Zwaluwen adsp. 02 Haarlem adsp. -Animo adsp. uitgesteld. 3 April voor de Zilveren N. v. d. Dagbal Haarlem 1Oosterkwartier 2 30 Palvu 1—Haarlem 2 31 Te spelen: 9 April: Onder Ons adsp.—Haarlem B adsp. om 3 3 uur. Vertrek per fiets van de Kleverlaan 2.15 uur. Voor de nacomipetitieHaarlem C adsp. Sport Vereent B adsp. om 3 uur op het Ge meente-terrein aan de Kleverlaan. 10 April voor den zilveren N. v. d. Dagbal Sport Vereent 2—Haarlem l om 12 uur. Ver trek per fiets van het Kleverlaanterrein om 11.15 uur. Haarlem 3—Animo 1 om 2 uur aan de Kle verlaan. Onder Ons adsp.—Haarlem B adsp. om Oefenen: Zaterdag van 25 uur en Zondag van 24 uur aan de Kleverlaan. Op 2den Paaschdag gaat een Haarlem combinatie naar Bilthoven voor serie-wed strijden. Houdt dien dag vrij! T. H. B. Secretariaat Korfbal C. Uljee, Amsterdamstraat 76. Wedstrijd-secretaris: C. Roose, Zomerkade 137. Gespeeld Zaterdag 2 April: Onder Ons T.HJB. niet gespeeld; Zondag 3 April: TJH.B. 3 Oosthoek 2—0:promotie, degradatie: Avanti T.H.B. I 1—2. Te spelen Zaterdag 9 April: Adspiranten T. HJB.Oos ter kwartier. T.HJB.-terrein. Zondag 10 April: Aurora 3—T.H.B. 3 om 10 uur Aurora-terrein. Het eerste twaalftal zal om 10 uur een oefenwedstrijd spelen tegen het H.K.B.- twaalftal op ons terrein. Oosterkwartier. Gespeeld 2 April; Oosterkw. adsp.Patrimonium 03 Gespeeld 3 April: Oosterkw. 1D. E. D. 11 Haarlem 1Oosterkw. 2 30 Oosterkw. 4Alw. Ready 2 40 Te spelen 9 April: r. H. B. adsp.Oosterkw. adsp. 3 uur Te spelen 10 April: 31. Wit 3Oosterkw. 1 12 uur tfw. FloraOosterkw. 2 2 uur Dosterkw. 6Sport Ver. 4 10 uur ♦osterkwartier 4 kampioen 2e kl. Door het met 4—0 winnen van haar laat- ,en wedstrijd tegen Alw. Ready 2 is Oos- te:war tier 4 kampioene van haar afdeeling geworden. Animo. Secretaris J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Gespeeld Zaterdag 2 April, Haarlem3—Ani- mo-adsp., op verzoek van Animo uitgesteld. Te spelen Zondag 10 April Haarlem 3Ani mo 1. Aanvang 2.15 uur. Vertrek van Emma- plein om 1.30 uur. A.s. Woensdagavond uur Algemeene le- denvergadering in de H.K.B, Tempeliersstraat. De Oosthoek. Secretariaat: P van Oosten, Harrnenjanssbraat 23. Gespeeld: Zaterdag 2 April: Patrimonium 1 Oosthoek 2 8—2. Gespeeld Zondag 3 April: T.H.B.-comb.— Oosthoek-comib. 20. Te spelen Zondag 10 April Oosthoek 2 Aurora 4, 10 uur. Kleverlaan. Meerlebosch comb.Oosthoek-comb., 10 uur Einde Nachtegaalstraat Haarlem-N. Gelieve goede nota te nemen van de terrein verandering. CHRIST. KORFBALBOND. H C. K. „Oiule r Ons''. Wedstrijdsecretaris: J. H. v d. Hoeven, Ur- sulastraat 11. De uitslag klasse H A in Z.-Holland (Noord) is: Ijsvogels 3—O. O. 1 2—1 O. O. idsp.- -T. H. B. adsp. n.d.g. Woensdagmiddag oefenen aan de Zanderij- vaart. Brandeuburgsclie terreinrit. Uit Berlijn: Onder zeer slechte weersom standigheden, het regende en hagelde, terwijl een storm over de wegen raasde, is Zondag de Brandenburgsche terreinrit voor automobielen en motorrij wielen gehouden Gedurende 90 KM. gin g het over gewone wegen, doch daar- na moest men dwars door het landschap. Zóó slecht waren de verschillende omstandigheden dat de eerst binnenkomende nog anderhalf uur later aankwam dan bepaald was. Tijdens den rit hadden twee ongelukken met doodelijken afloop plaats. Op een der wegen kwam een motor met zijspan door de hagel te slippen; die kwam in botsing met een juist stilhoudendende auto. De zijspanrijder Schu mann werd hierbij gedood. Ten gevolge van bandenpech sloeg ook nog een auto midden op een veld over den kop, waarbij de bestuurder Hochmut om het leven kwam. 477ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel 2e klasse, le lijst Trekking van Maandag April 1938 Hooge Prijzen 1000 1692 7521 20384 400— 11700 15442 7812 200.— 1929 4057 14254 100.— 1006 2371 4547 9264 17115 18868 20718 Pryzen van 70. 1021 1032 1054 1073 1120 1136 1181 1202 1218 1234 1259 1308 1309 1342 1367 1376 1377 1398 1428 1453 1510 1514 1571 1587 1592 1597 1603 1670 1704 1719 1724 1746 1753 1757 1812 1817 1832 1849 1871 1885 1910 1917 1988 2004 2035 2070 2157 2211 2220 2231 2272 2331 2346 2397 2418 2449 2483 2514 2756 2786 2863 2915 2917 2923 2981 3019 3033 3071 3072 3096 3148 3152 3156 3162 3239 3251 3261 3320 3390 3394 3408 3457 3522 3525 3559 3561 3584 3585 3586 3597 3611 3624 3633 3765 3877 3899 3929 3942 3957 4008 4059 4123 4150 4177 4190 4191 4195 4265 4282 4343 44.14 4460 4540 4544 4576 4586 4589 4591 4607 4629 4687 4692 4739 4802 4819 4830 4837 4847 4876 4882 4964 5035 5067 5075 5105 5142 5164 5176 5229 5250 5258 5285 5286 5291 5292 5345 5350 5384 5406 5434 5461 5475 5477 5514 5536 #558 5575 5582 5599 5607 5624 5693 5713 5735 5738 5753 5777 5782 5859 5908 5923 5954 5959 6023 6029 6058 6089 6092 6122 6162 6223 6259 6260 6289 6295 6303 6366 6377 6427 6434 6450 6463 6468 6472 6481 6519 6540 6584 6670 6682 6714 6743 6827 6930 6935 6964 6975 6981 7025 7054 7055 7078 7079 7089 7093 7123 7124 7132 7151 7199 7257 7325 7353 7366 7390 7396 7414 7423 7450 7454 7465 7488 7596 7606 7610 7611 7623 7639 7644 7722 7726 7770 7783 7785 7859 7860 7868 7882 7910 7922 7926 7992 7997 8000 8006 8015 8020 8029 8162 8186 8188 8245 8280 8296 8302 8309 8322 8374 8428 8434 8489 8537 8572 8630 8680 8725 8799 8811 8855 8893 8906 8967 8969 8995 9018 9057 9065 9079 9092 9108 9112 9124 9220 9225 9233 9292 9302 9304 9306 9317 9321 9332 9409 9415 9450 9540 9578 9583 9613 9622 9628 9685 9702 9705 9709 9712 9762 9845 9855 9879 9891 9944 9955 10029 10041 10075 10077 10173 10206 10234 10261 10316 10350 10382 10508 10511 10537 10553 10562 10642 10673 10736 10766 10797 10882 10906 10919 10933 10971 11004 11008 11057 11071 11133 11162 11165 11182 11187 11223 11258 11266 11282 11318 11379 11401 11417 11470 11476 11503 11553 11604 11637 11661 11670 11728 11733 11800 11807 11816 11823 11833 11903 11915 11931 11980 12016 12097 12141 12176 12202 12209 12228 12264 12287 12322 12328 12380 12430 12431 12436 12529 12534 12584 12601 12617 12658 12702 12714 12720 12724 12726 12730 12759 12770 12812 12816 12842 12847 12866 12879 12988 12993 13035 13047 13070 13093 13108 13186 13198 13216 13243 13263 13264 13268 13307 13319 13340 13401 13494 13532 13557 13569 13586 13608 13610 13619 13631 13699 13708 13720 13752 13762 13812 13813 13822 13829 13856 13899 14091 14097 14149 14179 14180 14245 14281 14346 14357 14374 14403 14418 14438 14487 14503 14511 14549 14561 14575 14633 14637 14663 14687 14700 14704 14706 14785 14851 14890 14952 14962 14973 14986 14994 15009 15019 15030- 15053 15062 15071 15083 15089 15106 15153 15157 15220 15235 15272 15340 15367 15369 15402 15409 15497 15514 15525 15543 15545 15558 15641 15666 15689 15695 15712 15753 15760 15833 15874 15908 15977 16016 16018 16060 16075 16115 16150 16164 16173 16134 16225 16227 16254 16265 16329 16334 16351 16448 16463 16492 16565 16574 16628 16650 16684 16841 16871 16900 16941 17015 17037 1705» 17169 17185 17246 17267 17342 17362 17377 17395 17408 17437 17477 17507 17519 17567 17582 17669 17678 17687 17691 17726 17770 17807 17818 17836 17874 17940 17943 17958 17986 17987 17988 18022 18027 18038 18084 18116 18141 18147 18258 18288 18304 18313 18334 18354 18361 18389 18404 18418 18429 18466 13469 18500 18504 18559 18579 18617 18671 18759 18761 18769 18841 18849 18855 18920 13947 18976 19005 19013 19067 19070 19085 19109 19120 19123 19129 19250 19277 19439 19494 19589 19595 19686 19709 19710 19713 19715 19756 19761 19763 19775 19815 19827 19838 19892 19950 19957 19970 30003 20018 20053 20144 20150 20187 20214 20251 20268 20279 20320 20352 20382 20395 20449 20471 20503 20510 20558 20647 20653 20678 20695 20733 20741 20746 20773 20776 20861 20863 20908 20928 20953 20970 20974 21013 21033 21038 21082 21096 21168 21239 21277 21288 21290 21312 21378 21418 21420 21459 21462 21463 21473 21479 21485 21528 21537 21545 21552 21617 21632 21663 21681 21700 11728 21729 21737 21747 21773 21828 21833 21855 21900 21909 21942 21943 21956 21983

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 12