DE VIOLONCELLO WITTE JASSEN HENSEN Cala-avond H. O. V. ORKAAN REMBRANDT DINSDAG 5 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD J 1JN/T EN lETIIREN^ MUZIEK en de Fransche Componisfen in de 18e, 19e en 20ste Eeuw. Gehoor gevend aan de vriendelijke uitnoodi- ging van den Directeur van het ..Tnstitut Fran cais d'AmsterdamM. Guilhou en diens gade begaf ik mij Maandagavond naar „Maison Descartesde op het Museumplein gelegen villa. Vele anderen deden hetzelfde, en zoo bevond zich om 8 uur in de drie ineenloopende vertrekken, waar gewoonlijk lezingen over astronomische en mathematische onderwer pen gehouden worden een talrijk gehoor van belangstellenden, waaronder prominente muzi kale persoonlijkheden als b.v. de (werkelijke» hoogleeraar in de muziekwetenschap aan de Utrechtsche Universiteit, Prof. Dr. A. A. Smijers. M. Guilhou introduceerde met een sierlijke en geestige improvisatie den componist en violoncellist M. Robert Darcy. waarna deze een beknopte lezing hield over ..Le violoncelle et les compositeurs francais aux XVIIIe. XlXe et XXe siècle. Het grootste deel dezer lezing behandelde de historische ontwikkeling van de strijk instrumenten. in 't bijzonder van de violon cello in den loop der eeuwen. Van speciaal be lang was het meegedeelde omtrent de betrek kelijk late evolutie van de violoncello als con cert eerend instrument: gedurende langen tijd werd alleen de kleinere viola da gamba als zoodanig gebruikt en diende de violoncello alleen tot versterking der bas. Wat betreft de Fransche componisten, die voor de v. ge schreven hebben noemde M. Darcy uit de 18e eeuw o.a. Breval en de beide broeders Duport, uit de 19c eeuw o.a. Offenbach en Saint Saëns, en constateerde het opmerkelijke feit. dat vooraanstaande componisten als Berlioz en César Franck aan de v. als solo-instrument geen aandacht geschonken hebben De 20ste eeuw levert veel rijker oogst: Debussy die in de hoekdeelen zijner Sonate nog op klassieke grondslagen voortbouwde, maar in het midden deel. de Serenade, iets geheel nieuws schiep verder Fauré. Pierné, Rhéné-Baton, Guy Ro- partz, Caplet. Florent Schmitt, Roussel. Ho- negger en Milhaud. Op deze lezing volgde de uitvoering van een zestal werken. Het programma bevatte behalve een Suite van Caix d'Hervelois (een componist uit de eerste helft der 18e eeuw» uitsluitend moderne composities, nl. een Sonate voor piano en cello van P. O, Ferroud en vier werken van Robert Darcy. Uitvoerenden waren de leden van ..Le quatuor de violoncelles de Bruxelles 'M. M. F. Degrodt, P. L. Marsick, J. Vander - perren en R. Darcy i benevens de Amsterdam se he pianiste Fanny Gelbart. De Sonate van Ferroud is geschreven in een stijl, welke met dien van een Debussy scherp contrasteert; in een deels mono-, deels pluri- tonaal contrapunt, dat echter in elk der drie hoofddeelen nogal droog blijft. Vrij wat meer leven en temperament spreekt uit Darcy's werken. Vroolijk of vriendelijk is zijn muze niet; er is trouwens over 't algemeen wenig vroolijkheid of vriendelijkheid in de heden- da agsche muziek te bespeuren. Een enkel po pulair waanschijnlijk oud-Fransch melo dietje kwam in het tweede hoofddeel van het ..Divertissement pour 4 violoncelles" voor den dag, al werd het daar door dissonanten schier overwoekerd. In de Burlesque pour piano trof de overeenkomst van het hoofdmotief met dat van Debussy's beroemd strijkkwartet en waren ook meer Debussy-gelijkenissen. Meerendeels is de muziek van Robert Darcy fel, heftig be wogen. worstelend. In hoeverre ze op zich zelve blijvende be teekenis zal erlangen was na een eerste kennismaking nog niet uit te maken. Het kwam me voordat er nog veel onevenwich tigs in zit. Maar wat wel ov.ertuigend bleek en wat zeker verrassende perspectieven opent is de klankverscheidenheid, die met een kwartet van 4 cello's te bereiken is. De combinatie mocht onvruchtbaar schijnen: Darcy wist er een afwisseling van coloriet uit te tooveren. dat niet veel voor die van een gewoon strijk kwartet onderdeed. Het spreekt van zelf dat alle instrumentale mogelijkheden, w.o. ook arpeggio's, glissando's, pizzicato's en flageolet- tonen daarbij benut zijn, en dat alle bedoelde effecten niet gerealiseerd hadden kunnen worden als niet alle vier de cellospelers zich virtuozen op hun instrument hadden getoond, wier samenspel in alle opzichten sloot Ook de pianiste, mej. Fanny Gelbart, bleek geheel voor haar taak berekend zoowel bij haar virtuoos solospel in de Caprice et Burlesque als bij het samenspel in de Sonate van Ferroud en in het arrangement van de orkestpartij der Fantasie pour violoncelle et orchestre. die zij met Robert Darcy voordroeg. In de Suite van VOOR ALLE BEDRIJVEN. Als het in Uw bedrijf of vak noodzakelijk is dat U een WITTE JAS draagt, dan moet dit tevens een reclame voor U zijn. HEXSE.VS jarenlange ervaring in kwaliteit, model en afwerking garandeeren U een jas die aan de hoogste eischen voldoet. In prijzen van 3.10 2.65 2.— DE SPECIAALZAAK PAARLAARSTEEG 1. (Adv. ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 5 APRIL Concertgebouw: Voorjaarsbeurs 1.305.30 en 7.3011 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Orkaan", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „ArtLsteningang". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Pola Negri in „Tango Notturno", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Tusschen twee werelden". 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Een gevaarlijk complot". Gary Cooper in „Oké Mr. Deeds". Teyler Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 6 APRIL Concertgebouw. Voorjaarsbeurs. 1.305.30 en 7.30—11 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Caix d' Hervelois was haar taak natuurlijk ondergeschikt. Van R. Darcy's werken leek me bij een eerste auditie de Fantaisie het meest direct in 't ooi- te vallen. M. Guilhou dankte de uitvoerenden met een geestig slotwoord. En de aanwezigen bleven nog geruimen tijd bijeen, waarbij Mme Guilhou zich een voortreffelijke en charmante gast vrouw toonde. K. DE JONG. Dansgroep Corrie Hartong. De dansavonden volgen elkander nu wel heel vlug op te Haarlem; Vrijdag Tilly Sylon. Zaterdag Yoma Sasburg en gisteren de dans groep van Corrie Har tong. die in den Stads schouwburg haar medewerking verleende aan het laatste gala-concert der H.O.V. in dit sei zoen. Dat Corrie Hartong voor een climax heeft gezorgd kunnen wij tot onze spijt niet zeggen: integendeel stond deze laatste dans avond beneden de twee welke er aan vooraf gingen. Ik vroeg mij gisteren af, of het optreden van deze Rotterdamsche dansgroep op een als gala-concert aangekondigden avond wel geheel verantwoord was. Men verwacht op zoo'n avond onwillekeurig iets meer dan leer lingen-prestaties en van de dansgroep van Corrie Hartong kunnen wij onmogelijk zeggen, dat zij boven dilettantisme uitging. De indivi- dueele geoefendheid van de meeste dames uit deze balletgroep is blijkbaar nog vrij ge ring en de leidster moest daarmee dus in haar dansen wel rekening houden. Zij kon om het zoo eens uit te drukken niet verder springen dan haar pols lang was en die pols is heel kort. Wij kregen dan ook doorgaans meer den indruk van een bewegingskoor dan van een balletgroep. Slechts zelden werd er wer kelijk gedanst en dat dansen was dan doorgaans nog allesbehalve fraai. Er was te weinig variatie in de figuren en bepaald on- aesbhetisch en op den duur hinderlijk waren de telkens terugkeerende gelijkvormige zwaai ende armbewegingen, waarin niets persoon lijks te herkennen viel. Nee, dit was nog niet bepaald de dansvorm, die recht gaf op het optreden buiten de stad en den kring van vrienden en kennissen. O zeker, er waren wel eenige aardige num mers. zooals de frisch gedanste Landler in I en het vroolijke Kerstlied in II, maar deze Landler ging niet uit boven een eenvoudige revue-dans en het Kerstlied was van uitvoe ring ook wel erg primitief. Maar wanneer er meer werkelijk dansen vereischt werd, zooals in het Rondo van Liadow. schoot deze groep soms heel erg te kort. Men dacht hierbij onwillekeurig terug aan wat de Russaui met hun Schwung en entrain van deze dansen o.a. zoo'n Rondo maken, en voelde pijn lijk het verschil. Ook in de groepen was te weinig afwisse ling. Het herhaaldelijk afsluiten van een dans in een lange frontlijn bijvoorbeeld wees niet op overgroote fantasie. Slechts een enkele maal konden wij het geheel meer appreciee- ren. Zoo was de Feestdans van Liadow gees tig van ontwerp en werd deze dans ook pittig en levendig gedanst. Maar over het algemeen kwamen deze danseressen niet genoeg „los" van den grond, wat zoowel aan de Russische dansen van Liadow als aan de Valses nobles et sentimentales van Ravel iets zwaars, nu en dan zelfs iets plomps gaf. En als wij nu maar eens een meesleepende solo-dans hadden gezien doch ook dat hebben wij gemist. Fie Koster danste wel grappig „Met een mugje heb ik gedanst", maar tech nisch stelde deze dans bijna geen eischen. Corrie Hartong trof het niet, dat wij pas twee avonden te voren Yoma Sasburg, een danseres van ras en met de vonk, hadden zien dansen. Wij voelden bij het zeer voorzich tige en eentonige dansen van Corrie Hartong wel heel sterk 't verschil. Verreweg den besten indruk maakte Bob Nyhuis, de eenige man in deze dansgroep. Hij heeft een goed ge vormd danslichaam en een fraaie plastiek en hij danste tenminste met vuur en krachtig van beweging, al is ook zijn individueele oefe ning nog te beperkt. Maar hij was - gelukkig - een danser. Ook het laatste ballet Plaisanterie, naar het divertissement van Filip Lazar was al te primitief en simplistisch om ons enthousiast te stemmen. Iemand uit het pu bliek wilde mij overtuigen dat het dansen van deze dansgroep „modern" was. Als dit waar was, dan zou ik alleen maar kunnen zeggen, dat het moderne dansen op den duur grenzelooze verveling zou wekken. Maar wij weten wel beter, want wij hebben van de Rus sen. Trudi Schoop en Jooss genoeg gezien, dat het moderne dansen ook op moderne muziek het tegendeel van vervelend is. De dansgroep van Corrie Hartong had bij de volle zaal over het algemeen niet meer dan een succes d'estime; alleen aan het slot, toen aan de dames en den heer Adam bloe men werden aangeboden, was er hartelijk en langdurig applaus. De taak der H. O. V. was op dit laatste gala-concert voornamelijk begeleidend. De ouverture „Le Barbier de Seville" van Ros sini en Cortege et Air de Danse, van Debus sy waren ditmaal orkestrale entre-mets. De H.O.V, en Marinus Adam oogstten er dankbaar succes mee bij het publiek. J. B. SCHUIL. De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidwestelijken tot Wes telijken wind. half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 772.7 m.M. te Scilly en Brest. Laagste 741.6 m.M. te Isafjord. De depressie in het noordoosten vult gelei delijk op. De arctische luchtstroom is nog te bemerken aan.de koude in het oostelijk deel van Centraal-Europa en aan de lage tempe raturen in de Alpen (Saentis min 8 graden, Jungfraujoch, min 14 graden) met zwakken wind uit noord en bewolking. Onder invloed van depressies, die hoog in het noorden passeeren, naderen langs den noordrang van het gebied van hoogen lucht druk tusschen de Azoren en het Kanaal, weer warme luchtmassa's, zoodat in het geheele westen de temperatuur steeg. De warme luchtmassa's brengen echter veel vochtigheid met zich, zoodat de nadering er van gepaard gaat met toeneming der be wolking en nu en dan zeer lichte regen. De stijging van temperatuur is ook reeds be merkbaar in het geheele noordwesten en ging op IJsland en in Denemarken gepaard met veel regen. (Kopenhagen in den nacht 10 (mm.). In midden- en Zuid-Frankrijk heerscht helder en windstil weer en de nachten zijn koud. evenzoo in Zwitserland, in Midden- Zweden houdt de matige vorst aan. in de Poolzee blijft het zeer koud. Het is te vernachten, dat het weer in- onze omgeving somber zal blijven met wellicht een weinig lichten regen en dat het over het algemeen iets zachter zal worden. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 765 m.M. Stilstand. Opgave van STIENS. Opticien Gierstraat 27 Tel. no 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 6.29 uur; n.m. 18.59 uur. Strand berijdbaar van 11.3017.00 uur. Belanerijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallen dienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. Het inkomen van den Hertog van Windsor behoeft gij heusch niet te hebben, om toch als deze gekleed te gaan. Wij kleeden U net zoo onberispelijk, reeds vanaf 1.per week. En.tegen contante prijzen. Let U maar op: Sportcostuums in alle kleuren vanaf 19.75 Kamgarens in de nieuwste tinten v.a. 24.75 Jongens Plusfour Costuums vanaf 10.75 Gabardine Jassen vanaf 22.50 Mantels vanaf 19.75 Tweed Mantels en Jassen24.50 Komt U eens passen? U slaagt zeker bij De Kleeding Verkoop Centrale SCHAGCHELSTRAAT 19 C - TELEF. 17273 naast Slageris Verfhandel. (Adv. Ingez. Med.) J. C. HESSEN f. In den ouderdom van 78 jaar is overleden de heer J. C. Hessen, die gedurende 49 jaar directeur eener sigarenfabriek alhier is ge weest. Hij begon zijn zaken in de Gierstraat; daarna was de fabriek gedurende 20 jaar ge vestigd aan de Oude Groenmarkt en daarna nog 20 jaar aan het Spaarne. Vier jaar gele den werd de fabriek opgeheven. De teraardebestelling is bepaald op Donder dag a.s. te ongeveer 12 uur op de Alg. Begraaf plaats aan de Kleverlaan. EVANGELIST J. SEVENSMA. Op uitnoodiging van het Comité voor Op wekkingssamenkomsten zal de Evangelist J. Sevensma te Amsterdam. Donderdag 7 April a.s. een spreekbeurt vervullen in de kerk der Broedergemeente, Parklaan. Mgr. N. L. A. AMMERLAAN TOT KANUNNIK BENOEMD. Mgr. N. L. A. Ammerlaan, vicaris-gene raal van den bisschop van Haarlem, is door dezen tot kanunnik van het kathedraalka pittel benoemd. De vorige kanunnik mgr. Th. W. Pichot werd tot eere-kanunnik benoemd. HET GEWELDIGE FILMWERK SLECHTS T. EN M. DONDERDAG IN (Adv. Ingez. Med.) De Emmabloemeiidag. Muzikale ommegang. Teneinde deze collectedag een bijzonder cachet te geven zal door de Haarl. Post- fanfare een muzikale ommegang worden ge maakt door de stad. Bij deze muzikale wan deling zullen eenige doeken worden medege voerd met opschriften om ieder aan te sporen mede te werken aan deze sympathieke col lecte. Door het muziekcorps zal de volgende route worden genomen: Opstellen op het terrein van het Hoofdpost kantoor en vandaar langs Oude Gracht, Gier straat, Groote Houtstraat, Plein, Lorentzplein, van Eedenstraat. Raamsingel, Wilhelmina- straat. Raaksbrug. Zijlsingel, Zijlweg. P. Kies- straat, Kinderhuissingel, Verspronckweg, Santpoorterstraat. Santpoorterplein. Engelsz- straat. Berkenstraat. Schoterboschplein. Scho- terboschstraat, Rijksstraatweg. Julianapark, Gen. Cronjestraat, Schoterweg, Frans Hals- plein Kennemerplein, Jansweg. Parklaan. Kruisweg, Kruisstraat, Nieuwe Groenmarkt, Zijlstraat naar het terrein van het Hoofdpost kantoor, waar de stoet ontbonden wordt. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De vaste stemming, welke gisteren na het bekend worden der Fransche financieele ont werpen. voor den franc aan den dag is getre den. werd heden niet voortgezet. Gisteren of ficieel 5.60 1 2, bewoog het Fransche devies zich vanmorgen tusschen 5.58 en 5.61. Hoewel het er niet naar uitziet, dat het pro gramma van Leon Blum voldoenden steun zal vinden, om tot wet te worden verheven, ver heelt men zich niet, dat, indien deze regeering ten val wordt gebracht, het volgende kabinet toch eveneens voor het vraagstuk der sanee ring van het Fransche financieele en economi sche leven komt te staan. Voorshands neemt men te dien opzichte een afwachtende houding aan, ten einde het ver loop der debatten in Kamer en Senaat te vol gen. Tegenover den Franschen franc lag de belga eerder iets zwakker op 30.38 a 30.41. Wat het pond sterling betreft, het Nederlandsche egalisatiefonds bood opnieuw op het sinds gis terenmiddag verlaagde aankoopspeil van 8.96 1/2. Op de markt gold het pond sterling 8.96 3/8 en 5 8 en de bedragen, welke aan het fonds werden toegewezen achtte men voors hands niet groot. De dollar werd vernomen op 1.803/8 a 1.80 9/16, eerder dus iets gemakkelij ker dan gisteren, toen officieel 1.80 5/8 geno teerd werd. Op de termijnmarkt liep het dis agio voor 1 en driemaandsch francs iets uit, en bedroeg resp. 6 en 17 ets. Disagio's voor belga's waren weder 12 en 34 cents. Rijksmarken gol den 72.42 a 72.47, Zwitsersche francs 41.40 a 41.44. Sperrmarken waren Iets lager, voor effec- tensperrmarken 101/2 en voor credietsperr- marken 13 1/2. De markt behield een rustig aanzien. In het voorbeurs-effectenverkeer was de stemming bij zeer kleinen handel eenigszins verdeeld. Toch was de ondertoon niet on vriendelijk en kwamen verschillende vooraan staande fondsen boven het vorige slotpeil uit. De Amerikaansche waarden bewogen zich iet-s boven pariteit. SPEELTUINVEREENIGING „MEERLEBOS". Het programma voor April luidt als volgt: Donderdagavond 7 April vindt de drie maandelijksche ledenvergadering plaats. Za terdagmiddag 9 April wordt een vlieger-wed strijd gehouden. Op den eersten Paaschdag zal een massa korfbalwedstrijd tegen „Aurora" worden georganiseerd.Den tweeden Paaschdag staat een wendeltocht naar het Kopje te Bloe- mendaal op het programma. Zaterdag' 23 en Zondag 24 April wordt een tentoonstelling ge houden van het vrije werk gemaakt door de kinderen van de verschillende groepen. ZWEMMEN. Nieuw wereldrecord 500 M. borstcrawl. Ralph Flanagan. Uit New-York: Te Coral Gables in den staat Florida verbeterde de bekende Amerikaansche zwemmer Ralph Flanagan het wereldrecord over 500 meter borstcrawl, door dezen afstand af te leggen in 5 min. 56.5 sec. Het oude we reldrecord stond op naam van zijn landge noot Jack Medica met een Lijd van 5 min. 57.8 sec., gevestigd op 1 Juni 1933 te Seattle. WIELRIJDEN. „De Bataaf'vijftien jaar. Zondag vierde de H.S.C. „De Bataaf" in café Cornelissen te Halfweg onder groote be langstelling haar 15e jaarfeest. De voorzitter van „De Bataaf", de heer J. W. L. van der Linde, heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom, inzonderheid de oud-renners. Na dank te hebben gebracht voor de medewerking, die bij het organiseeren 'van dit jaarfeest van verschillende zijde werd ondervonden, schetste spreker de prestaties van de club in 1937. In het overzicht, dat de heer Van der Lin den hierna hield, memoreerde hij eerst de oprichters, de heeren J. Buis, W. Ooms, P. Koenen Sr.. A. van Nieuwkoop. De Bataaf bracht drie Nederlandsche kampioenen voort, namelijk L. Buis en J. de Reus (resp. amateur wegkampioen van Nederland 1927 en 1931) en H. Ooms amateur sprint^-"1 van Ne derland 1937 Tot viermaal toe wist de Ba taaf het clubkampioenschap van Nederland op den weg te behalen. Na een woord van hulde aan de oude gar de te hebben gebracht, besloot de voorzatter Taminiau Eist Overbetuwe (Adv. Ingez. Med.) met een opwekking om toch vooral eendrach telijk samen te werken om de komende in ternationale wegwedstrijd, dien De Bataaf in verband met dit jubileum in de a.s. zomer hoopt te houden, te doen slagen, t Vele sprekers boden hierna gelukwenschen aan. Allen overhandigden een f raaien prijs of een geschenk onder enveloppe, door het be stuur naar verkiezing te gebruiken. Na dit officeele gedeelte werd de leiding van dezen avond verder opgedragen aan Kees Pruis en Stella Seemer, die met een liedje en een praatje de prettige stemming er in wis ten te brengen. Ook de accordeonsoli van Alb. Stokking oogstte applaus. Een geanimeerd bal onder leiding van den heer Berkhout, sloot dezen feestavond. DAMMEN. ZITMAN UIT HET ZIEKENHUIS ONTSLAGEN. Naar wij vernemen is de Haarlemsche Damkampioen H. W. Zitman na een kort verijlijf in het St. Elisabeths Gasthuis, waar hij voor een operatie was opgenomen, weer geheel hersteld in zijn woning teruggekeerd. 477ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e klasse, 2e lijst Trekking van Dinsdag: 5 April 1938 Hooge Prijzen 20.000— 14359 2.000.— 21980 1.500 4672 5407 1.000.— 14714 1860(. 400.— 3036 20359 200.— 19694 100.— 11679 14319 15325 18551 21334 21940 Prijzen van 70.— 1013 1019 1022 1097 1107 1119 1142 1175 1207 1245 1257 1279 1280 1301 1322 1372 1392 1473 1480 1489 1491 1566 1584 1598 1607 1680 1681 1706 1712 1761 1908 1926 1956 1960 1998 2007 2034 2043 2149 2161 2170 2235 2246 2250 2290 2325 2375 2428 2438 2440 2451 2480 2487 2563 2628 2672 2719 2771 2791 2829 2835 2898 2904 2986 2990 2992 3028 3068 3095 3117 3124 3132 3134 3135 3186 3189 3293 3309 3336 3345 3356 3378 3379 3386 3389 3393 3400 3423 3468 3505 3529 3544 3568 3639 3654 3667 3698 3736 3768 3808 3817 3832 3863 3872 3876 3920 3938 4002 4005 4013 4017 4025 4043 4111 4131 4157 4160 4170 4178 4180 4262 4281 4289 4290 4318 4321 4324 4360 4462 4496 4594 4614 4617 4648 4666 4671 4677 4683 4695 4699 4723 4740 4843 4849 4858 4868 4896 4900 4963 5008 5012 5019 5032 5046 5058 5086 5180 5196 5226 5232 5262 5319 5343 5378 5435 5446 5453 5456 5457 5500 5505 5522 5528 5539 5609 5614 5623 5636 5637 5696 5734 5774 5840 5845 5854 5855 5890 5935 5977 6075 6077 6087 6107 6138 6177 6214 6215 6240 6279 6326 6327 6329 6343 6359 6399 6410 6457 6479 6497 6502 6510 6528 6554 6569 6570 6656 6700 6711 6721 6730 6760 6790 6852 6876 6881 6896 6902 6908 6963 6982 7042 7063 7076 7084 7107 7114 7143 7149 7185 7192 7206 7229 7230 7240 7243 7278 7331 7354 7356 7375 7430 7438 7447 7476 7478 7533 7541 7563 7568 7599 7629 7633 7663 7787 7800 7824 7872 7886 7898 7927 7942 7946 7964 7982 8026 8030 8204 8216 8234 8240 8247 8260 8269 8325 8345 8354 8364 8365 8376 8383 8444 8448 8461 8478 8523 8550 8552 8566 8611 8664 8705 8728 8749 8768 8789 8859 8887 8908 8930 8959 9007 9033 9039 9081 9090 9109 9194 9212 S262 9269 9276 9280 9315 9334 9378 9408 9443 9461 9486 9523 9527 9555 9598 9600 9657 9683 9688 9696 9701 9704 9716 9807 9826 9893 9933 9952 9957 10028 10044 10110 10142 10161 10170 10177 10227 10259 10292 10314 10329 10336 10349 10376 10389 10414 10521 10522 10582 10708 10720 10777 10799 10838 10861 10884 10912 10982 1C989 11022 11055 11061 11149 11168 11173 11239 11281 11288 11349 11350 11375 11388 11446 11461 11472 11484 11535 11597 11602 11654 11673 11750 11792 11840 11850 11852 11871 11947 12065 12130 12147 12148 12192 12221 12253 12262 12292 12360 12377 12393 12410 12464 12490 12585 12639 12641 12699 12715 12734 12904 12979 12990 13039 13088 13101 13149 13199 13208 13214 13217 13225 13296 13327 13342 13394 13478 13488 13495 13527 13547 13597 13667 13713 13714 13805 13817 13841 13848 13907 13928 13936 14070 14074 14116 14127 14132 14150 14156 14208 14223 14253 14273 14360 14377 14390 14434 14470 14472 14488 14490 14524 14589 14608 14649 14675 14729 14743 14746 14748 14765 14786 14869 14884 14915 14928 14939 14953 15050 15088 15110 15111 15119 15145 15164 15206 15246 15282 15353 15363 15434 15447 15556 15568 15582 15602 15607 15650 15661 15672 15685 15709 15735 15736 15751 15769 15787 15802 15807 15885 15916 15950 15967 16036 16158 16166 16169 16199 16231 16243 16262 16312 16349 16351 16405 16427 16458 16465 16476 16480 16490 16548 16561 16562 16570 16615 16646 16648 16653 16738 16773 16795 16804 16835 16920 16961 16997 17017 17019 17125 17147 37178 17254 17286 17339 17350 17422 17428 17435 17570 17590 17596 17677 17696 17792 17827 17900 17934 17984 18015 18124 18127 18134 18204 18368 18403 18440 18457 18460 18472 18538 18547 18567 18593 18633 18661 38685 18714 18735 18773 18790 13791 18794 18820 18856 18887 18914 18926 1S994 19000 19031 19071 19193 19234 19278 19294 19320 19331 19356 19331 19416 19484 19531 19558 19561 19620 19636 19668 19703 19735 19738 19790 19805 19851 19852 19878 19956 19972 19983 20039 20067 20098 20103 20161 20179 20221 20305 20369 20385 20387 20418 20420 20438 20472 20481 20482 20491 20504 20509 20531 20576 20580 20597 20613 20688 20690 20701 20717 20752 20755 20764 20810 20852 20866 20896 20906 20937 20971 20978 20981 20997 21028 21071 21130 21159 21202 21236 21260 22266 21267 21269 21336 21355 21363 21373 21425 21434 -1447 21460 21466 21494 21499 21504 21526 21541 21557 21578 21593 21601 21613 21621 21675 21696 21709 21718 21733 21757 21767 21777 21814 21864 21889 21896 21899 21907 21910 2195,0 21963 De H. H.B.S. Vereeniging gaf een dezer dagen voor de patiënten va?i Brederodeduin een cabaretvoorstelling onder leiding van Wim Paauw die bijzonder veel succes had. De slot scène van het programma.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2