DOUWE EGBERTS Wête jfaL dm M! ■xó&Kfyf V-E- k Elecfrische treinen ver vangen Diesel-treinen. „Hoe groeien opeens die steeltjes naar boven?" D T X S D A G 5 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD S Regeling geldt voor enkele treinen. Reusachtig werk door de Spoorwegen verricht. Met ingang van Donderdag 7 April a.s. zullen in de bestaande dienstrege ling op het middennet van de Neder- landsche Spoorwegen de ster Am sterdamEindhovenDen HaagRot terdamUtrechtArnhem enkele dieseltreinen worden vervangen door electrische treinen. Met de vrijkomende Dieseltreinen zullen proefritten worden gemaakt op de lijnen UtrechtGroningen, Utrecht Twente en DordrechtMaastricht. Deze proefritten zijn bedoeld als oefe ningen voor het personeel. De betref fende treinen zijn uiteraard niet voor het publiek toegankelijk. AmsterdamArnhem in 58 minuten. Wanneer men in deze" dagen per trein van Amsterdam naar Arnhem reist, dan wordt de afstand vair station tot station afgelegd in een uur en 18 minuten. Met ingang van 15 Mei. wanneer het nieuwe electrische mate riaal in gebruik wordt genomen, zal de reis- duur met 20 minuten worden bekort en wordt de afstand centraal station station Arnhem afgelegd in 58 minuten, dus binnen het uur. Rijden stoom- en Dieseltreinen met een snel heid van maximum 90 K.M., de nieuwe elec trische treinen zullen deze opvoeren tot 120 a 125 K.M. Aan een vriendelijke uitnoodiging van den heer W. Hupkes, hoofdingenieur bij de Neder- landsche Spoorwegen, chef van den dienst van tractie en materieel, om een proefrit met het nieuwe electrische materieel op het tra ject AmsterdamArnhem en terug mee te maken, hebben we Maandagmiddag gaarne gevolg gegeven. Met 145 K.M. snelheid. Het was een waar genot in de zoo comfor tabel en modern ingerichte wagens met een snelheid van meer dan 100 K.M. door het Hol- landsohe landschap te rijden. Aangezien het hier een proefrit en tevens een demonstratie gold, werd de in de nieuwe dienstregeling vastgestelde maximum snelheid van 120 K.M. op enkele gedeelten van het baanvak over schreden en verhoogd tot 145 K.M. per uur. Een ongekende sensatie, vooral wanneer men bij een dergelijke snelheid het voorrecht heeft een oogenblik in de „stuurhut" bij den wa- genvoerder te vertoeven. In den trein zelve merkt men van deze hooge snelheid zeer wei nig. Het materieel, waarbij de modernste principes en de nieuwste technische vindingen zijn toegepast, is in alle opzichten op der gelijke snelheden berekend. De wagens glij den als het ware over de rails en zelfs bij snel heden als 145 K.M. is van schudden of schok ken geen sprake. Soepel en veerend vliegen de wagens door wissels en bochten. In den driewagentrein met kent drie- wagen- en tweewagentreinen is een kleine keuken aanwezig, voorzien van koelkast, kof fiemachine, warmwaterketel enz. Enorme getallen. Met ingang van 15 Mei zal het publiek, dat op het middennet van de Nederlandsche Spoorwegen zal reizen, het zelf kunnen erva ren. Op dien datum zal 263 K.M. dubbelspoor en 660 K.M. enkelspoor (emplacementen in begrepen) zijn geëlectrificeerd. Hiervoor zijn aangelegd 1280 K.M. rijdraad, hetgeen be- teekent 1.150.000 K.G. koper, 1280 K.M. op hangdraad en versterkingsdraad, totaal te zamen 2.750.000 K.G. koper. Voor het ophangen van de bovenleiding zijn geplaatst pl.m. 7500 palen met 3750 juk ken. dat is 8.300.000 K.G. ijzer. Gebouwd zijn 14 onderstations en 21 scha kelstations, waarin behalve schakelaars, lei dingen enz. zijn ondergebracht: 27 gelijkrich- ters en 27 groote transformatoren. Gebouwd zijn voorts 37 drie wagentreinen en 53 tweewagentreinen, totaal 217 rijtuigen. Deze hebben gezamenlijk 13.464 zitplaatsen en hebben achter elkaar geplaatst een totale lengte van 5 K.M. Een stroomverbruik wordt verwacht van pl.m. 45.000.000 KWU. De totale kosten hebben bedragen rond f30.00.000. waarvan pl.m. 85 pet in Nederland werd geplaatst, verdeeld over ruim honderd Nederlandsche firma's. Behalve het toezichthoudend personeel wer den opgeleid 76 wagenbestuurders. 40 electri- ciens en 40 monteurs voor de electrische bo venleiding. Directeur van Nijmeegsclie veiling ontslagen. Maandagmiddag werd te Nijmegen een bij zondere aandeelhoudersvergadering gehou den van de N.V. Nijmeegsche veiling. Hoofd punt van de agenda was de voordracht van het college van commissarissen tot ontslag aan den directeur, den heer p. Schellinger hout op grond van: 1. zijn daadwerkelijke medewerking aan het vervaardigen van het bekende pamflet tegen het departement van Economische Za ken afd. Landbouw. 2. het samenspannen met ir. v. d. Veen, waardoor het dezen mogelijk werd tantièmes van de veiling te genieten, hoewel dit van overheidswege niet toegestaan is. 3. zijn eigenmachtig optreden door het stellen van daden, waarvoor hij de goedkeu ring van het dagelij ksch bestuur of den raad van commissarissen behoefde. Na langdurige debatten voor en tegen het ontslag, werd het voorstel van den raad van commissarissen met 242 tegen 115 stemmen aangenomen. Het drama te Thorn. Chauffeur ook door Hof tot voorwaardelijke straf veroordeeld. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft Dinsdag arrest gewezen in de zaak tegen den 22-jarigen chauffeur W. J. R., wonende te Thorn, die aldaar op 19 November van het vorige jaar zijn schoonvader, H. H. Cober, met een schop den schedel heeft ingeslagen, waarna de dood door verbloeding is ingetre den. Het Hof heeft het vonnis van de rechtbank te Roermond bevestigd en den chauffeur ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van twaalf maanden, met een proeftijd van drie jaar. Prinses Juliana en Prinses Beatrix naar Den Haag. Prinsesje lag in een rieten mandje. In een rieten mandje, stevig onder dekens toegedekt, is Prinses Beatrix Maandagmiddag om half drie van het paleis Soestdijk naar het paleis Noordeinde te 's-Gravenhage gere den. in de Maybach-Cabriolet van haar vader, het geschenk van H.M. de Koningin. Tusschen Prinses Juliana, die gekleed was in een warmen bontmantel, en jonkvrouwe Feith, de verpleegster van het Prinsesje, stond het donkerbruine mandje. Naast den chauffeur zat de kamerdienaar van Prinses Juliana. Toen de wijzers van de klok van de koninklijke stallen op 10 minuten over vijf stonden kwam de lage, lange auto In het zicht en werden de tuinhekken van het paleis door twee stalknechten opengedraaid. In een breede, behoedzaam genomen bocht draaide de chauffeur de auto naar binnen om door den tuin van het paleis naar het achterbordes te rijden. De beide Prinsessen waren aangekomen. oS *-» T: -> Neen, mijnheer, die steeltjes zijn wel goed, maar de heele baan behang zit ten ondersteboven. En nu zit 'ie er op - maar nu moet 'ie er weer al. Want zóó kan men dat niet laten. O. wat een pechWat een lastWat een jammer van Uw behang en allen tijd, dien U voordeeliger had kunnen be steden! Doe dit nu ook nooit, nóóit weer: geloof ons... (Adv. Ingez. Med.) Koningin zal Rotterdam bezoeken. Het ligt in het voornemen van de Koningin om Vrijdag as. een niet officieel bezoek te brengen aan Rotterdam. H.M. zal zich eerst begeven naar de bloe mententoonstelling „Primavera" en vervolgens de installatie van de N.V, Bataafsche Petro leum Maatschappij aan de Petroleumhaven te Pernis bezoeken om tenslotte de „Nieuw- Amsterdam" yan de HollandAmerika-Lijn te bezichtigen, welke zich nog bevindt bij de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij aan de Heiplaat. DE VEREENIGING VOOR NATIONALE VEI LIGHEID HEEFT THANS HONDERDDUIZEND GULDEN AAN VRIJWILLIGE BIJDRAGEN. De Vereeniging voor Nationale Veiligheid deelt mede, dat heden aan vrijwillige bijdra gen sedert de oprichting der vereeniging het bedrag van een ton werd gepasseerd. Het totaalbedrag dat bij de vereeniging is bin nengekomen is thans f 100.620,73, waaronder circa f 6500 aan jaarlijksche bijdragen. Voor de volgende f 100.000 worden de bijdragen gaarne verwacht op gironummer 287177 van de Vereeniging voor Nationale Veiligheid, Den Haag. ETALAGEWEDSTRIJD „HET BOEK VOOR DE JEUGD". De jury. bestaande uit de heeren prof. dr. W. Vogelsang te Utrecht, M. J. Visser te Den Haag en A. van Weerden te Haarlem, heeft de prijzen voor den etalagewedstrijd over het geheele land met „het boek voor de jeugd", georganiseerd door de uitgeefster, de Amster- damsche boek- en courantmaatschappij te Amsterdam,toegekend. De zesde prijs is toe gekend aan boekhandel W. van Halst, te Haarlem. Abbekerk heeft een pakkend straatdek. Dat het warm was in Maart is reeds uit den treure vermeld, maar zoo warm als in Abbe kerk, een dorpje van een 800 inwoners bij Hoorn is het nergens geweest, aldus schrijft de Crt. Daar is nl. een vierjarig meisje in de stra lende zon letterlijk op het asphalt vastgeplakt, zoodat het kind op straat uitgekleed moest worden en een petroleumbad de teerresten moest verwijderen. Den dorpsschilder, die op zijn gemak op den weg had plaats genomen om een raamkozijn van een nieuwe verflaag te voorzien, verging het niet beter. Hij verspeelde een broek onder hilariteit van zijn mede-dorpelingen, die den man letterlijk van den weg moesten afscheu ren. De weg is kort geleden geasphalteerd en de deklaag ontbreekt nog. Men hoopt, dat die an minder kleverige substantie zal zijn Een moderne markt te 's-Gravenhage. Kramen gelijk van vorm en grootte. Sedert eenigen tijd is op het in wording zijnde marktterrein aan de Herman Coster- straat te 's Gravenhage, de fundeering in aanleg, waarop, naar men hoopt, in de maand Mei een geheeli moderne markt, met een uni form verlichtingssysteera en een „standaard type" marktkramen, zal verrijzen. De grondgedachte waarvan men is uitge gaan, is het tegemoetkomen aan de behoef ten van de marktbezoekers en het bieden van een ruime, goed verlichte en zindelijke toon- ruimte aan de marktkooplieden, welke boven dien weinig lasten met zich meebrengt. De kramen moeten dus gemakkelijk uit elkaar zijn te nemen, een heldere prachtige verlich ting kunnen hebben en tenslotte den markt- staander niet duurder komen dan de uit gaven. die hij gemeentelijk voor de allicht minder gerieflijke standplaats op de „ge wone" markt besteedt. De uitdenker van het nieuwe systeem is de heer B. J. v. d. StigheL Zooals gezegd zijn alle kramen gelijk van vorm en grootte. Zij staan op lange rijen en hebben dezelfde constructie. Het was evenwel noodzakelijk er een vaste fundeering voor te maken, aangezien de palen, waarop de tent doeken rusten tevens dienen als contactpolen voor de electrische verlichtingsleiding. „VERHUIZER" VAN NIJENRODE BIJ INBRAAK BETRAPT. AMSTERDAM, 4 April. Zaterdagavond heeft een tweetal mannen zich toegang ver schaft tot een bovenverdieping van een huis in de Zaagmolenstraat. Omwonenden hadden echter onraad ont dekt en toen de mannen het huis wilden ver laten. werden zij achterna gezet onder het geroep „houdt den dief". In de Marnixstraat kon een hunner worden gegrepen. Hij werd overgebracht naar het bureau Raampoort Hier bleek men bij verhoor te doen te heb ben met den negen-en-dertigjarigen Van B.. een van de berucht geworden „verhuizers" van Nijenrode. De man is op het bureau ingesloten. Naar zijn medeplichtige, die wist te ontkomen, wordt nog gezocht. Overigens werd in de woning in de Zaag molenstraat slechts een geringe buit ge maakt: een gouden beursje met wat kleingeld benevens een rijksdaalder. Begrafenis vaii W. Kloos. Honderden hadden zich Maandag opge maakt de begrafenis van W. Kloos. den grooten dichter van '80, bij te wonen. In de rouwkapel van Nieuw Eik en Duinen te 's Gravenhage werd de kist onder het spelen van de derde symphonie van Beetho ven opgebaard. Daar sprak allereerst de heer Snoeck Henkemans namens het Haagsche gemeentebestuur, die erop wees. dat hier een groot-Nederlandsch burger ten grave werd ge dragen. Velen zullen thans aan Kloos' eigen woorden denken: O wat dat luiden beduidt, de klokken die luiden, die luiden mij uit" Spr. bracht dank uit voor het schoone, dat Kloos het Nederlandsche volk heeft gegeven en was er van overtuigd dat zijn werk en geest in vele harten en zielen zullen blijven leven. Dr. de Raaff, die een boek over Kloos en zijn werken heeft geschreven, was de vol gende spreker. Hij memoreerde, dat Kloos, tot zijn laatste oogenblikken voor de letter kunde heeft geleefd. De volgende spreker was dr. K. E. de Jont die er aan herinnerde, dat. hoe fel Kloos ook in zijn litteraire polemieken was hij, als mensch welwillend en zachtzinnig was. Joannes Reddingius sprak over de lang jarige vriendschap tusschen Kloos en hem Ds. Stellweg zeide, dat Kloos de grootste kunstenaar van Nederland was en tevens de zuiverste mensch. Hij was een Christen in den waren zin des woords. De heer Steven de Jong sprak namens de jongeren, die zich rond Kloos hebben ge schaard om zijn werk te leeren kennen. Voorts sprakennog de heeren H Kloos en Koppeschaar, waarna ten slotte de Vlaam- sche schrijver Emanuel de Bon het woord nam. Onder het spelen van de Heroica van Bach, werd de met velebloemstukken gedekte kist grafwaarts gedragen. Er waren o.m. kran sen van de Vereeniging van letterkundigen en van de P.E.N.-club. Namens de familie werd aan de groeve een woord van dank gesproken. Delegatie van R.-K. Staatspartij naar Ned.-Indië. Doel Studiereis. Naar wij van de zijde van het partijsecre tariaat officieel vernemen, heeft het bestuur der R.-K. Staatspartij besloten tot de uitzen ding van een delegatie der partij naar Ne- derlandsch Oost-Indië. Tot leden van deze delegatie, welke in de maanden Mei, Juni en Juli wordt uitgezonden tot het maken van een studiereis, zijn aangewezen de heeren M. J. M. van Poll, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en voorzitter van dc commissie uit de Katholieke Kamerfractie voor aangelegenheden betreffende de ge- biedsdeelen over zee en mr. Fr, Teulings, le secretaris van het bestuur der R.-K. Staats partij en lid van de Tweede Kamer. De delegatie zal begin Mei haar uitreis met het m.s. .Dempo" aanvaarden, om be gin Augustus weer in het moederland terug te keeren. De opdracht, aan de delegatie gegeven, is een studiereis te maken naar Nederlandsch- Indië, aldaar contact te leggen met autori teiten. zoowel inheemsche als Nederlandsche. zich ter plaatse op de hoogte te stellen van de verhoudingen op staatkundig, cultureel en economisch-sociaal gebied door kennis te nemen van den arbeid van personen en in stanties op deze gebieden werkzaam. Het werk van de staatkundige organisaties van katholieken in Ned.-Indië zal de bijzon dere aandacht van de delegatie hebben en met deze organisaties zal het contact wor den vernieuwd en verstevigd. De delegatie wordt opgedragen aan het partijbestuur uitvoerig te rapporteeren over ervaring en indrukken, welke zij tijdens deze studiereis zal opdoen, zulks in direct verband met de taak. welke-'oij de bevordering van de samenwerking tusschen Nederland en de gebiedsdeelen over zee, op de katholieken in het moederland rust, zoowel in de sfeer der staatkundige practijk als in die der partij - organisatorische werkzaamheid. ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI OUD-HOLLANDSCHE PIJPTABAK (Adv. Ingez. Med.) Nederlandsche Middenstands- bank N.V. Winstsaldo voor afschrijving gebruikt. Aan het verslag van het tiende boekjaar 1937) van de Nederlandsche Middenstands bank wordt het volgende ontleend: In ons verslag over 1936 gaven wij als onze meening te kennen, dat een blijvende alge- meene verbetering van het bedrijfsleven af hankelijk zou zijn van de mogelijkheid om door onderling overleg tusschen de staten, de belemmeringen van den internationalen han del weg te nemen. Helaas moet worden geconstateerd, dat in deze richting nog niets is bereikt. Hoewel wij ons genoodzaakt zagen de rente vergoeding op spaargelden bij de Nederland sche Middenstands-Spaarbank twee keer, nl op 1 September en 15 December 1937. te verla gen, had dit geen noemenswaardigen terug gang van spaargelden tot gevolg. In het verslagjaar werden credieten verleend tot een gezamenlijk bedrag van f 3.607.700 tegen f 2.582.200 in 1936. Daar wij het geheele jaar door voor belang rijke bedragen aan liquide middelen weinig of geen rente konden bedingen en wij boven dien voor verschillende credieten de rente ver laagden, liep de winst op dit onderdeel van ons bedrijf belangrijk terug. De provisie-rekening daarentegen vertoont een geheel ander beeld. De activiteit op de effectenbeurs was gedurende de eerste vier maanden nog belangrijk grooter dan in het laatste kwartaal 1936, terwijl ook de overige maanden van het jaar bevredigende resulta ten gaven. Hoewel de resultaten in het afgeloopen boekjaar per saldo wederom beter zijn dan in 1936. meenen wij toch nog geen voorstel tot dividenduitkeering te mogen doen. Het winst saldo is f 200.012 (v.j. f 178.394). Wij geven er de voorkeur aan de gemaakte winst in het bedrijf te houden en deze, voor zoover niet noodig voor afschrijving en be stemmingsreserves, aan te wenden tot het creëeren van een algemeene reserve, terwijl daarnaast een deel kan worden bestemd tot vorming van een personeelsfonds. waartoe wij een afzonderlijke stichting in het leven riepen. Dr. Rh. C. Visser Nederlandsch gezant le Ankara. Naar wij vernemen, zal binnenkort dr. Ph. C. Visser, tot dusver consul-generaal der Ne derlanden te Calcutta, worden geaccrediteerd bij de regeering der Turksche republiek als Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister. TENTOONSTELLING MUSEUM FODOR. Maandagavond om half tien is onder be langstelling van verschillende vooraanstaan de Amsterdammers en vertegenwoordigers van de kunstenaarswereld dc tentoonstelling ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het museum Fodor in het monumentale gebouw aan de Keizersgracht 609 te Amsterdam ge opend. DS MONTIJN AFGETREDEN ALS DIREC TEUR DER N.C.G.O.V. Met ingang van 1 April is ds. A. J. Montijn, die gedurende 17 jaar directeur van de Na tionale Christen Geheelonthouders Vereeniging is geweest, als zoodanig afgetreden. In al die jaren is door hem enorm veel werk verricht, niet het minst ook in de belangrijke commissi es en besturen, waarin hij zitting had. Bij zijn afscheid werd hem een geïllustreerd boek aangeboden, verlucht met tal van illus traties. Hierin wordt in de eerste plaats na een voorwoord van den voorzitter, prof Slote- maker de Bruine geschetst het werk van ds. Montijn als directeur. Bovendien bevat het een vijftigtal korte bij dragen van drankbestrijders uit alle organi saties waardoor opnieuw het bewijs wordt ge leverd hoezeer ook door anderen zijn werk en persoon worden od priis eesleld Ccuêrale Suiker Maatschappij. Netto-winst 1936—1937 ƒ812.956 (v. j. ƒ734.469). Aan het jaarverslag over het boekjaar 1936- 1937 der N.V. Centrale Suiker Mij. te Amster dam ontleenen wij het volgende: Ook in dit perslag is in de algemeene om standigheden. die het bedrijf beheerschen, geen wijziging van groote beteekenis ingetre den. Wel werden de bepalingen van het re glement suikerbietensteun 1936 wederom ver zwaard. Overigens konden de monetaire maatregelen, juist voor den aanvang dezer campagne genomen, op de uitkomsten van het beetwortelbedrijf geen invloed hebben. Bij beschouwing der Amsterdamsche sui- kernoteeringen blijkt, zelfs indien men de muntcorrectie in aanmerking neemt, het ge leidelijk prijsherstel te zijn voortgegaan. Het gemiddelde der maandnoteeringen. biedprijs was f 5.63 (voorgaande jaren resp. f 3.78'i en f 3.46). De exploitatierekening sluit met een saldo winst van f 839.893. Hierin is begrepen de uitkeering op aandeelen in andere onderne mingen alsmede het provenu van arbitrage en andere handelstransacties. De winst- en verliesrekening geopend met het saldo ao. po. f 73.193, gecrediteerd met het saldo der exploitatierekening en het voordeelig slot der rekening interest en koersverschillen, gedebiteerd met de hierbo ven voorgestelde afschrijving op fabrieken, terreinen, machines, enzsluit met een winstcijfer van f 812.956 (734.469). Voorgesteld wordt hieruit een uitkeering te doen van f 21 (onv.) per nieuw aandeel, f 100.000 te bestemmen tot het vormen van een reservefonds en na statutaire uitdee- lingen een bedrag van f 39.202 73.193) op nieuwe rekening over te b'rengen. Nieuw raadhui* te Hoogeveen. Plannen van architect Blaauw aan den Raad voorgelegd. In de raadsvergadering van 4 November 1937 werden B en W. van Hoogeveen gemach tigd den architect C. J. Blaauw uit Haarlem uit te noodigen nieuwe plannen te ontwerpen voor den bouw van een raadhüis. Thans hebben zij deze plannen den raad ter goedkeuring voorgelegd. Een toren is in de as van den ontworpen weg HoofdstraatRaadhuisplein geplaatst. Ter eene zijde «daarvan zal het gebouw het repre sentatieve gedeelte bevatten en ter andere zijde het dienstgedeelte. Het ontworpen plein geeft aanleiding tot een langwerpigen hoofdvorm, welke aan het gebouw is gegeven. De frontbreedte bedraagt p.l.m. 45 M. Het achter het gebouw gelegen terrein zal door een eenvoudig ijzeren hek en een ligus terhaag van het overige terrein worden afge scheiden. Door een laag muurtje wordt aan de voorzijde van de conciërgewoning die eenige meters zijwaarts is gelegen, met het hoofdge bouw verbonden. Voor de bouwkosten is een bedrag van f 70.000 uitgetrokken. V ragen over de Kon. Marechaussee te Oss. De heer Wijnkoop heeft de volgende vragen gericht aan den minister van Justitie: Is het juist dat de Koninklijke marechaussee te Oss door de justitieele autoriteiten van haar functie is ontheven en dat deze marechaussee haar dienst te Oss niet langer mag uitoefenen? Is het ook waar, dat het onderzoek der marechaussee in zake zekere te Oss loopende justitieele zaken zoodoende is gestaakt, en dat eventueele klachten over misdrijven aldaar niet meer tot de marechaussee maar enkel tot de plaatselijke gemeente-politie kunnen wor den gericht? Indien een en ander geheel of gedeeltelijk juist is, wil de minister dan mededeelen waar op dit optreden tegen de marechaussee te Oss berust waarom zij van haar functie is ont heven en zij haar plaatselijken dienst niet meer mag uitoefenen, waarom aan haar ac tiviteit ter plaatse een eind is gemaakt en spe ciaal waarom de justitie haar in het algemeen en juist nu desavoueert? BEKENDE DANCING IN DEN HAAG DOOR BRAND VERWOEST. Hedenmorgen vroeg is de bekende dancing Ularidge" aan de Lange Voorhoutstraat te Den Haag door brand verwoest Het vuur werd omstreeks half vier in den morgen ontdekt door een nachtwaker De brandweer rukte met groot materiaaluit doch kon het pand en het meubilair niet meer redden. Zoowel de danszal als de daarbo ven gelegen bar werden in een puinhoop ver anderd. De aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5