Blum vraagt volmachten. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Hitler's koloniale eischen weer op den voorgrond. 1\P D T N S D A 0 5 APRIL 193S HAARLEM'S DAGBEAD Financieel wetsontwerp door Kamercommissie aanvaard. Ontwerp vandaag voor de Kamer. Dc Fransche kabinetsraad heeft Maandag het finaneieele wetsont werp van Léon Blum, dat vandaag in de Kamer komt. goedgekeurd. Het bevat twee artikelen. In het eer ste worden de maatregelen genoemd, die de regeering denkt te nemen. In artikel 2 wordt bepaald, dat de decreten, uitgevaardigd op grond van het eerste artikel, aan de bekrachti ging van het parlement zullen wor den onderworpen in de buitenge wone zitting van 1938. Léon Blum. De Kamercommissie voor de finan ciën heeft de ontwerpen aangeno men met 25 tegen 18 stemmen en een onthouding. Volgens een berekening in de wan delgangen is het mogelijk, dat 315 afgevaardigden zich voor de wets ontwerpen zullen uitspreken en 240 er tegen. Het aantal stemonthoudin- *en zal vermoedelijk betrekkelijk hoog zijn, vooral onder de leden der radicaal-socialistische fractie. Het wetsontwerp machtigt de re geering tot 1 Juli 1938 door decreten maatregelen te nemen, welke zij on vermijdelijk acht om het hoofd te bieden aan de behoeften van de na tionale defensie, om de dekking van de Bank van Frankrijk te bescher men en financieel en economisch herstel te bewerkstelligen. De delegatie van bevoegdheden, welke de regeering vraagt, is noch vaag. noch onbe paald. Deze delegatie moet geschieden in het kader van de uiteenzetting der motieven, welke nauwkeurig de maatregelen doen ken nen, welke de reegering zich voorstelt te nemen. Deze toelichting bestaat uit drie dee- len: 1 een overzicht van den huidigen toe stand; '2. een uiteenzetting van de beginse len, welke de regèering leidden bij de opstel ling van haar programma; 3. een aanwijzing van de maatregelen van uitvoering gerang schikt in drie rubrieken: begrooting en schatkist, crediet en. munt, sociale economie en politiek. De voornaamste punten uit het ontwerp. De belangrijkste voorgestelde maatregelen zijn de volgende: Alle permanente uitgaven op de begrooting brengen. Wijziging van den grondslag der inkom stenbelasting. Vervanging van de fondsen aan houder door een nieuw gemakkelijk te verhandelen type op naam Enkele technisch-fiscaie wijzigingen, welke voor de ondernemingen een verlichting zul len vormen. Staking voor den tijd van twee Jaar van de aflossing van de openbare schuld. Heffing van belasting op overwinsten van bedrijven, welke voor de landsverdediging werken. Buitengewone heffing op het kapitaal met een progressief tarief van vier pet. af en be taling ter keuze van de contribuabelen in één vier of tien jaar. De volgende maatregelen van de schatkist: De bevoegdheid voor leveranciers van den staat, op de administ«tie discomptabele wis sels te trekken. Verleening van bevoegdheid aan de banken, om deze in staat te stellen, van hun deposito's en deviezen gebruik te maken voor de inschrijving op schatkistbons. Emissie, van bons in kleine coupures en op korten termijn. Uitbreiding van de activiteit van de cre- dietorganen: een politiek van verlaging van de rente en controle van de distributie van het crediet door de Bank van Frankrijk. Herwaardeering van den goudvoorraad van de Bank van Frankrijk. Centralisatie van de deviezenoperaties bij de Bank van Frankrijk. Aanpassing der douanerechten aan de stijging der prijzen, verleening van voordee len aan buitenlandsche touristen. nauwlet tend toezicht op de prijzen, toezicht op ln- dustrieele belangengemeenschappen en fei telijke monopolies, aanmoediging van den huizenbouw, oprichting van bureaux voor den aan- en verkoop van grondstoffen, bouw van waterkrachtcentrales en fabrieken van synthetische benzine, verlenging van den werktijd in overleg met de arbeidersorga nisaties in de fabrieken, die voor de lands verdediging werken en in het algemeen voor zoover de werkloosheid dit toelaat, voltooiing van het statuut van den arbeid, pensioen voor oude arbeiders en uitbreiding van de gezinstoelagen. De motieven. De motieven voor de finaneieele wetsont werpen worden als volgt toegelicht De toestand der openbare geldmiddelen hangt ten nauwste samen met de internatio nale gebeurtenissen en de algemeene situatie in het Fransche bedrijfsleven. De onvermij delijke toeneming der militaire uitgaven maakt de resultaten der vroeger ondernomen pogingen voor een financieel herstel précair. Door de kapitaalvlucht. welke van begin 1935 tot einde 1937 ongeveer 80 milliard franc heeft bedragen werd de fiscale capaciteit van he' land minder naarmate nieuwe lasten werden opgelegd. Lasten voor 1938. De lasten van de schatkist bedragen voor 1938 een deficit op de gewone begrooting ten bedrage van vier milliard, kapitaalbeleggingen voor de landsverdediging 15,9 milliard, andere uitgaven 6.840 milliard, totaal 26 milliard 740 millioen francs. Daar komen bij de 8 milliard 690 millioen voor de spoorwegen en nog 1.330 millioen voor verschillende andere posten, in het geheel dus een bedrag van 36 milliard 760 millioen. Vroeger werd voor dekking van dergelijke behoeften een toevlucht gezocht tot een lee ning en tot. inflatie. Om de mogelijkheid van een inflatie zooveel mogelijk te beperken, moest de staat zoo vaak overgaan tot de slui ting van leeningen, dat zijn crediet er door verminderd is. Men moet thans een toevlucht nemen tot andere methoden van financiering en een beroep doen op de markt voor een korten ter mijn. Ongelukkigerwijze is er een werkelijke schaarschte op deze markt. Door middel van voorschotten van de bank van Frankrijk zijn van 1 Januari 1935 tot 1938 9 milliard in om loop gebracht. Het grootste deel van dit bedrag is naar de Bank teruggekeerd en tegen goud ingewisseld om hetzij invoeroverschotten, hetzij kapitaals- vlucht te financieren. De monetaire autoriteiten hebben daarom een politiek van credietbeperking gevoerd. De nationale vraagstukken. De groote lijnen van het program voor de oplossing van de nationale problemen be staan uit: 1. De lioodzaak het hoofd te bieden aan be wapeningsuitgaven, die in 1938 46 pet. van de totale staatsontvangsten hebben bereikt. 2. De verhouding tusschen de fiscale lasten en de globale inkomsten van de natie is zoo danig. dat een aanzienlijke verhooging der ontvangsten slechts zal kunnen worden ver kregen door een toeneming der nationale in komsten. 3. Deze toeneming is verbonden aan het herstel van het bedrijfsleven, d.i. de ontwik keling der productie. 4. Zelfs door een betere regeling der belas tingen en de ontwikkeling der economische activiteit zullen de begrotingsontvangsten onvoldoende blijven. Een beroep op de spaarders zal onvermijde lijk zijn. 5. Het niet in evenwicht zijn van de begroo ting, het deficit op de balans, bedreigen de munt, doch een nieuwe daling van het ruil middel zal leiden tot een verhooging van de kosten voor levensonderhoud, die onherroe pelijk aanleiding zou geven tot moeilijkheden van socialen aard. De verdediging van den franc is dus een plicht, omdat dat wil zeggen de verdediging van den openbaren vrede. 6. Het is niet toelaatbaar, dat goudreserves van de Bank van Frankrijk, die thans tot het strikt noodige voor een mogelijken oorlog be perkt zijn, worden opgeofferd. Verdediging van den metaalvoorraad is dus een plicht, omdat dat is de verzekering van de elementen der landsverdediging. Al deze eischen zijn niet met elkander in tegenspraak, aldus verklaart men. De formule, welke ze met elkander in overeenstemming brengt, geeft de oplossing voor het Fransche probleem, zoo als het zich thans voordoet. Het voorbeeld van vreemde naties bewijst, dat een land in het stelsel van een versnelde herbewapening, zoo niet werkelijke welvaart dan toch intense be drijvigheid kan vinden. De ontwikkeling der productie van de oor- losgsindustrieën kan zich geleidelijk uitbreiden tot de andere takken van het nationale be drijfsleven. De arbeiders moeten hun volle dige medewerking verleenen aan de landsver dediging. De arbeidstijd in de industrieën moet worden aangepast aan de eischen der productie. Een versnelling der oorlogsproduc tie zal geen verhooging brengen in het glo bale bedrag der loonen en salarissen: de ver- groote vraag naar consumptiegoederen, welke en het gevolg van zal zijn, zal toch leiden tot een geheele of gedeeltelijke opheffing dei- werkloosheid en de noodzakelijkheid de outil lage te ontwikkelen. Indien deze maatregelen niet voldoende zou den zijn en beneden het vereischte zouden blijven, zal een uitbreiding noodig zijn om prijsverhooging tegen te gaan. Daartoe zal pas kunnen worden besloten wanneer de werkloosheid verdwenen zal zijn. In dit plan worden opgenomen ouderdoms pensioenen en uitbreiding van den toeslag voor de gezinnen, daar dit redelijk is wegens de toegenomen productie. Met de discipüne en de krachtsinspanningen door de arbeiders moeten ook de discipline en de krachtsinspanningen van het kapitaal over eenstemmen. De plicht der landsverdediging legt de ver plichting op het kapitaal in het land te be leggen, het er terug te brengen, wanneer het is uitgevoerd en er gebruik van te maken, hetzij voor de financiering der buitengewone staatsuitgaven, hetzij voor de ontwikkeling der outillage en industrieele activiteit. Blum voor de Kamercommissie. In zijn uiteenzetting voor de finaneieele Kamercommissie heeft Blum de motieven voor het wetsontwerp ontvouwd. Hij legde er den nadruk op, dat de buitengewone belas ting op het kapitaal bestemd zal zijn voor de autonome amortisatiekas voor de landsver dediging. De belasting zal progressief zijn: 4 pCt. voor bedragen tusschen 150.000 en 250.000 en 17 pCt. voor kapitalen boven 50 millioen. Zij, die onder deze belasting vallen zullen in eens, of in vier of tien jaarlijksche termij nen kunnen betalen. De eerste betaling wordt op zijn laatst op 31 December verwacht. De heffing zal voorts betrekking hebben op pensioenen en ouderdomsrenten, gekapitali seerd op een rentevoet van 4 pCt., d.w.z. dat alle ouderdomspensioenen en pensioenen boven 6000 franken per jaar onder de heffing zullen vallen. Socialisten voor dc wetsontwerpen, radicalen verdeeld. De socialistische fractie heeft met algemeene stemmen het wetsontwerp aangenomen. De radicaal-socialistische Kamer- groep heeft na langdurige beraadsla gingen met 28 tegen 22 stemmen een motie aangenomen, waarbij het dooi de regeering ingediende finaneieele wetsontwerp wordt goedgekeurd. Duitschland. Hitler9s verkiezingstournée. Rijkskanselier Adolf Hitler is gistermid dag te Klagenfurt aangekomen. Op het stad huis werd hij verwelkomd door den bisschop van Gurk, dr. Heffter en het oudste lid der protestantsche geestelijkheid, Pichel. Hitier heeft het eereburgerschap van Kla genfurt, waarvan hem een oorkonde werd overhandigd, aanvaard. Amerika. Admiraal Leahy verlangt slag schepen van 45000 ton. Volgens mededeeling van Walsh, den voorzitter der vlootcommissie van den senaat, heeft admiraal Leahy, chef der vlootoperaties, er op aangedrongen, dat de commissie machtiging zal geven tot den bouw van slagschepen van 45.00 ton. Leahy, die in een geheime zitting over de vlootwet gehoord werd, gaf als zijn meening te kennen, dat de Vereenigde Staten een ge- zamenlijken aanval der drie fascistische mo gendheden niet zouden kunnen weerstaan. Hoewel hij de voorkeur geeft aan schepen van 35.000 ton, moet de vloot vrij zijn groo- tere schepen te bouwen, als andere landen daartoe overgaan. Britsche schepen door vliegtuigen van Franco gebombardeerd. Protest te Burgos. De gezagvoerders van vijf Britsche sche pen hebben in de haven Tarragona bloot ge staan aan bombardementen van de lucht macht van Franco, welke op klaarlichten dag werden uitgevoerd. De nationaliteit van de schepen was duidelijk kenbaar en in de na bijheid bevonden zich geen militaire objec ten. De Britsche agent te Burgos heeft, naar het A.N.P. verneemt, opdracht gekregen de rechtsche autoriteiten in kennis te stellen van deze klacht en er op aan te dringen, dat onmiddellijk opdracht wordt gegeven deze bombardementen te staken'. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Het was doodstil op het dek. Geen man was er te zien en om de waarheid te zeggen, daarover verwonderde Neusopius zich wel een beetje. Er moest toch altijd een wacht zijn op een boot en zeker op een zeero'oversschip! Maar eigenlijk gezegd was het een groote bof voor hem. want nu liep hij meteen geen gevaar, om betrapt te wor den. Hij liep, zoo zachtjes als hij maar kon. naar de afdeeling, waar oom en Thijs sliepen. Toen tikte hij zachtjes op den grond, om een van hen wakker te maken. Maar dat lukte niet zoo best, doch toen hij ongeveer vijf minuten aan het tikken en kloppen was gebleven, kwam eindelijk het verbaasde gezicht van oom te voorschijn. Neusopius, wat is er? Waarom maak je me wakker? Ssssstttj Stil, niets zeggen. Roep Thijs ook, en kom dan mee. Ik heb wat 'gevonden, waar we veel plezier van kunnen hebben. Schiet nou op! Oom Mopperniet verdween zonder verder nog iets te vragen en even later kwam het slaperige gezicht van Thijs te voorschijn. Wat beteekent dat toch allemaal. Neusopius" Is er onraad? Nee, geen onraad. Kom mee. dan zal ik het jullie laten zien! JBb mqq slopen ze voort door den donkeren nacht. Engeland heeft twee netelige vragen te beantwoorden. Een snellere oplossing nagestreefd. Onze Berlfjnsche correspondent schrijft ons: i U Hitier zijn wil in Oostenrijk heeft weten door te zetten op een wijze, weike de overige wereld verschillende dagen in spanning hield, wil het ons toeschij nen, dat nu ook het koloniale vraag stuk weer aan actualiteit heeft ge wonnen. De nieuwe Oostenrijksche „grensmark" werd zoo verrassend snel en met zulk een voorbeeldige nauwkeurigheid ingelijfd bij het Derde Rijk. dat onwillekeurig de vraag in ons oprijst, of voor dit veelzeggend staaltje van strategie niet reeds lang tevoren een ontwerp gereed lag? Ondenkbaar is dit niet, want de nationaal-socialisten waren zich in de eerste jaren van den strijd reeds bewust, dat zij op lang zicht moesten werken. Was er eenmaal een beslissing genomen, dan grepen zij geheel onverwacht en zeer doortastend toe. Reeds vele jaren voor de „Machtüber- nahme" had Hitier een rolverdeeling voor later staatsbewind tot in de kleinste onder deden uitgewerkt en projecten ontworpen, waarvan de verbouwing op groote schaal, welke thans in alle deelen der Rijkshoofd stad in vollen gang is, slechts een onderdeel uitmaakte. Het ligt voor de hand. dat bij dit voorbereidende werk het koloniale vraagstuk niet is vergeten en waar Duitschland ziender- oogen aan macht en invloed begint toe te ne men, is het duidelijk, dat het netelige grond- stoffenprobleem als het ware vanzelf het ko loniale vraagstuk naar voren dringt. De Engelsche opvattingen over het vraagstuk. Von Neurath's opvolger Von Ribbentrop heeft als ambassadeur te Londen gedaan, wat binnen zijn niet al te zeer beperkt vermogen lag om de gemotiveerdheid van Duitschland's koloniale eischen aan te toonen, maar hij slaagde er niet in te dien opzichte de open bare meening te bekeeren. Niet slechts de conservatieven, maar minstens evenzeer de Labour-partij gaven te kennen, dat men in Groot-Brittannië voor teruggave der voorma lige Duitsche koloniën voorshands bitter wei nig voelt. Winston Churchill, die aanvankelijk de actie van Von Ribbentrop te Londen ondersteunde, publiceerde kort geleden in den „Evening Standard" een antwoord op een te Leipzig door dezen gehouden redevoering over het koloniale vraagstuk en Duitschland's eischen te dien opzichte. Hij waarschuwde Duitschland zeer nadruk kelijk, zich in dezen niet te laten misleiden door het fait, dat er in Engeland inderdaad enkele „extreem pro-Duitsche menschen" zijn, die deze eischen als gemotiveerd erkennen. Kort daarna behandelde de „Berliner Nacht- ausgabe" het Koloniale vraagstuk en wees de combinatie van koloniale toezeggingen met politieke eischen principieel van de hand. Ar tikel 231 van het Verdrag van Vex*sailles is door Hitler's verklaring ongeldig geworden en hier mee erkent Duitschland zich niet langer ver antwoordelijk voor bepaalde ..Verluste und Schaden". Het heeft immers zelf sedert 1918 meer dan genoeg schade en verlies geleden! Eerder kan het zelf thans zulke eischen stel len! Twee vragen. Deze uitlatingen typeeren de algemeene Duitsche opvattingen, alsmede het min of meer officieuze standpunt inzake het koloniale vraagstuk en uit de gebeurtenissen in Oosten rijk hebben wij geleerd, dat „de tijd der ver rassingen" in werkelijkheid nog lang niet achter ons ligt! Nadat thans het probleem-Oostenrijk tot een voor Duitschland alleszins bevredigende oplos sing gekomen is, hoort men reeds beweren, dat Berlijn doende is ook het koloniale vraagstuk tot een definitieve oplossing te brengen. Een tweetal netelige vragen moeten in dit geval door Duitschland gesteld en door de overige wereld, in de eerste plaats Engeland, beantwoord worden: „Is Engeland thans be reid, om Duitschland's eisch te ondersteunen?" En: „In welken juridischen vorm kan dit ge schieden, ingeval Duitschland en Engeland thans tot een regeling over de teruggave van het mandatengebied zouden komen?" In sommige politie kringen te Berlijn is men de meening toegedaan, dat Engeland ten op zichte van de eerste vraag wèl tot onderhan delingen bereid zal blijken, in de hoop, dat daardoor de laatste steen des aanstoots en het laatste overblijfsel van den rampzaligen Vrede van Versailles nu eindelijk verdwijnt. Onge twijfeld zou de vrede hierdoor bevorderd kun nen worden. Het grondstoffenprobleem als drijfkracht. Mocht dit op juistheid berusten, dan kan men ook op de tweede vraag een bevredi gend antwoord verwachten, want onder die omstandigheden is de juridische formulee ring bijzaak geworden, onverschillig, of het antwoord over den Volkenbond die op het oogenblik nog altijd het beheer der man- ANTWERPSCHE DIAMANTHANDELAAR VERDWENEN. ANTWERPEN", 4 April (Havas/A. N. P.) De verdwijning wordt gemeld van den Ant- werpschen diamanthandelaar Jacob Franken. Franken, die te Lodz geboren is, en zich na den oorlog te Antwerpen had gevestigd, was er dank zij zijn relaties met de Sovjet-Unie in geslaagd, voor een Antwerpsche firma het recht van verkoop te verkrijgen van de dia manten. die de regeerng der Sovjet-Unie bij particuliere banken in beslag had genomen. In tien jaar tijds kocht hij voor ongeveer 300 millioen franc diamanten. In April 1937 werd Franken dringend naar Moskou teruggeroepen en ondanks de ar restatie van Jagoda, zijn voornaamsten be schermer. begaf hij zich daarheen. Sedertdien werd niets meer van hem vernomen, ondanks de stappen van den Poolschen ambassadeur (Franken is van Poolsche nationaliteit) en den Belgischen gezant te Moskou, gezien het feit, dat er belangen eener Belgische firma op het spel staan Een Poolsche advocaat heeft slechts kunnen vaststellen, dat Franken zich in den trein heeft bevonden, die op 9 April de Sovjet-Russische grens in de richting Moskou passeerde. daatsgebieden onder zich heeft of over Duitschland's directe vrienden. Italië en Ja pan, in overleg met Engeland en Frankrijk gaat. Het komt ln dezen in hoofdzaak op Engeland aan, want Italië en Ja pan zullen dezen Duitschen eisch principieel moéten ondersteunen. Doet Engeland mee. dan zal ook voor de juridische formuleering weldra een voor beide partijen bevredigen de oplossing gevonden worden, want juist op dit terrein beschikt Enge land over rijpe ervaring. Voor Duitschland's nieuwe actie zou den doorslag geven het al vaker door ons behan delde grondstoffen-probleem. Duitsche vak bladen vestigen er onophoudelijk de aan dacht op. wat men zooal uit de voormalige koloniën kan betrekken: uit het voormalige Duitsche Oost-Afrika katoen, hennep, kof fie, huiden, sesam en copra; uit het voor malige Duitsche. Zuid-West-Afrika koper, lood en vanadium en tenslotte uit Kameroen gummi, tabak, koffie en palmolie, alles dus grondstoffen, waaraan men thans in Duitsch land gebrek lijdt. Toegegeven, dat Duitschland met eigen ko loniën het moeilijke grondstoffen-vraagstuk op den duur tot een bevredigende oplossin? zal kunnen brengen, kunnen wij echter niet nalaten er aan te herinneren, dat het niet alles goud is, wat er blinkt en dat koloniale bezittingen enorm kapitaal als basis eischen, voordat men met de exploitatie kan begin nen. En dat duurt dan nog eerst eenige jaar tjes! PROGRAMMA WOENSDAG 6 APRIL. 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. .8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Ge- lukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding (In de pauze: Gra mofoonmuziek). 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.30 Het Apollo-kwintet. (In de pauze: Gramofoonmuziek). 2.00 Gramo- foonplaten. 2.30 Voor jeugdige postzegelver zamelaars. 3.00 Het Haagsche Trio, en gra mofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en cause rie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „In de vacantie onder dak". 7.25 Gramofoonmuziek. 7.35 Causerie „Onze groote familie in de Martha-Stichting" 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Evangelisatiekoor, solis ten en sprekers. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP., 10.05 Dampraatje. 10.20 Pianovoordracht. 10.45 Gymnastiekles, 11.00 Gramofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schriftle zing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „On ze keuken". 10.00 Morgenwijding. 1.20 Pro gramma voor Arbeiders in de Continubedrij ven. 11.00 Causerie over de sprookjesdichter An dersen. 11.30 Causerie „Veranderingen in de steunregelingen". 12.00 Gramofoonmuziek. 12.451.45 VARA-01'kest. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel en zang. 6,05 De Ramblers, 6,30 Causerie „1938, het zonnevlekken jaar". 7.00 Gramofoonmuziek. 7.10 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS- berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA-varia. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.30 VARA-orkest, m.m.v. solisten (Om 10.00 Reportage (Gr. pl.), 11.00 Esmeralda-Septet. 11.3012.00 Gram. muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.15 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.20 Reportage. 12.35 BBC-Schotsch orkest. I.35 Variété-programma 'Gr. pl.) 2.05 Het Victor Olof Sextet. 2.50 BBC-Empire-orkest. m.m.v. solist. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.05 Cau serie „Clothes". 4.20 Vesper. 5.20 Gramofoon muziek. 5.40 Jay Wilbur en zijn Band en so listen. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Zang. 7.25 Mario de Pietro en zijn Es- tudiantia. m.m.v. solist. 8.05 BBC-orkest. m.m. van solist. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-variété- orkest een sectie van het BBC-koor en solis ten. 10.20 Het Ensemble „Musica Antiqua''. II.00 Declamatie. 11.20 Oscar Rabin en zijn Romany Dance Band. 11,5012.20 Jazzmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIJS. 1648 M. 6.558.05 en 9.30 Gramofoonmuziek. 11,35 Andolfi-orkest (Om 12.50 Zang) 2.05 Piano voordracht. 2.20 Zang. 3.20 Vioolvoordracht. 3.35 Zang. 4.20 Giardino-orkest. 7.50 Zang. 8.2010.20 Populair concert. KEULEN. 456 M. 5.30 Omroep-Amusementsorkest. 7.50 SA- orkest. 11.20 Fabrieksorkest, 12.35 Kurt Reh- feld's orkest, de Stuttgarter Volksmuziek en solist. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.50 Concert. 3.50 Omroep-Amusementsorkest. 5.45 Piano duetten. 6.30 Omroeporkest.- koor en solisten. 8.20 Rijks uitzending. „Das Lieben bringt gross' Freud". 8.50 Accordeon-orkest. 9.35 Gra mofoonmuziek. 9.50 Weensch Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 11,20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroeporkest 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.204.50 Om- roepsalonorkest. 5.50 Omroeporkest. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Omroepsymphonie- orkest en omroepkoor m.m.v. solisten 9.50 Folkloristisch programma. 10.10—10.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroep- kleinorkest.. 12.50—1.20 Gramofoonmuziek 4.20 Strens-strijkkwartet. 5.20 Omroep-klein- orkest. 6.05 dito. 6.35 en 7.20 Gramofoon muziek. 7.55 Reportage's, en het Omroep koor. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.4510.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Gevarieerd concert. 7 20 Duitschland- echo. 7.35 SS-orkest. 8.20 Rjjksuitzending: Zie het programma van Keulen 8.50 Gramo foonmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Berichten. 10.20 Het Weensch Omroeporkest. 11,202.20 Nachtconcert.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6