Een goede zakenvrouw Het Spaansche vluchtelingenkamp te Luchon in het Zuiden van Frankrijk. Een overzicht, dat een duidelijk beeld geeft van den toestand ter plaatse De Raad van Bestuur en directie der K.N.I.L.M. maakten Maandag ter kennismaking een tocht met het nieuwe Lockheed-Super-Electra-vliegtuig .Ekster". Even voor het vertrek Een tweetal snapshots van de demonstraties te Assen, welke Maandag in het kader der groote luchtbeschermingsoefeningen in de provincies Friesland, Groningen en Drente zijn gehouden. Het blusschen van een denkbeeldigen brand, ontstaan in het gerechtshof en het reinigen der straten na een „aanval" met mosterdgas Een felle brand woedde Maandagnacht in de „Claridge" te 's Gravenhage. - brandweer tijdens het blusschingswerk 'De Gouverneur-generaal van Ned. Indiê keerde in den ochtend van 28 Maart met z<jn familie per gouvernements- stoomer „RigeT van zijn reis naar Sumatra te Batavia terug. Tijdens het spelen van het Wilhelmus Op het geëlectrificeerde baanvak AmsterdamArnhem werd Maandag voor een aantal genoodigden door de Ned. Spoorwegen een proefrit gehouden met het nieuwe electrische materiaal. - De trein bij het verlaten van het Weesperpoortstation te Amsterdam Koning Leopold woonde de militaire steeplechase te Groenendael bij en liet de deelnemende officieren aan zich voorstellen FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 20) „Winky!" bracht Jonathan er met moeite uit. „Waar is Winky? Ze wil het Gouverne mentshuis opbellen en .Man, houd je bedaard", suste Ben. ..Winky doet niet anders dan de lui opbellen. Het kan me niets schelen, of ze het Gouverne mentshuis opbelt. Ik heb er alleen wel eens wat op tegen, als ze ineens iemand in Parijs of Rome of Sydney wil opbellen, omdat. Maar Jonathan ging op zoek naar de tele foon. Hij vond die eindelijk in de gang ach ter een scherm. Winky was er niet. Opge lucht keerde hij naar de woonkamer terug en nam met bevende hand een borrel aan. Een oogenblik had het gedreigd dat zijn kostbare avond totaal in de war gestuurd zou worden. Maar zijn opluchting duurde slechts kort. Winky had een toestel op de bovenverdieping gebruikt. Ze keerde in de woonkamer terug, sloeg lachend handen voor haar gezicht op het zien van hun vriend in zijn badjas en begon dan opgetogen te vertellen: ..Net wat ik dacht! Ze wisten niet, dat je in de stad was. Ik heb gesproken met Lord Daere. de adjudant van den gouver-, neur. Ze zullen hee gaarnee Mijnheer Blair ontvangen. We zijn ook op de receptie ge- noodigd, samen met Corry. Is dat niet fijn, Ben?" „Ik heb geen kleeren bij mij, Winky!" „Ja, dat zie ik wel", zei Winky lachend. 'ik bedoel avondkleeding", zei hij ge jaagd „Winky. wat heb je me daar een poets gebakken!" ,X>at is dit wel een heel vreemd uitstapje van je. Corrie". vond ze. .Moe kom je er toe. naar Bermuda te gaan. zonder je avond- costuum? Nou ja, dat doet er ook niet toe. Dan neem je dat van Ben maar. Ben gaat dan wel in smoking. We komen er toch wel binnen op Corry's invitatiekaart". Jonathan moest er wel in berusten. Hij kon er niet tusschenuit. Dat zou vreeselijk onbeleefd zijn. Maar wat een manier om zoo zijn kostbaren avond te moeten doorbren gen!Naar een receptie ter eere van die Bronco-rijdster te gaan, die hem zijn schip ontroofd had. Ze reden in een heerlijke avondstemming naar het Gouvernementshuis toe. Jonathan Corinthius Blair lag achterovergeleund in het rijtuig in een onberispelijk rokcosüuum. met een keurige scheiding in zijn zwarte haar en een tegen zijn witte das scherp af stekend gebruind gezicht en luisterde naar het romantische gebabbel van Winky Meade. Ze was onweerstaanbaar en onverbeterlijk. Toen ze op het Gouvernementshuis aan kwamen, was de receptie al in vollen gang Genietend van den heerlijken avond wan delden de gasten op de terrassen en gazons tegen een verlichten achtergrond. Er was muziek en de maan wierp een breeden licht straal tusschen de boomen door. Jonathan liep naar den ingang en bleef dan plotseling staan. Valentine wandelde langzaam over het ter ras met lord Dacre, den adjudant van den Gouverneur, Ze leek wel een zilveren zuil, gehuld in een golvende avondjapon van glin sterende stof, die haar gestalte glanzend deed uitkomen in het licht, dat uit de vertrekken straalde. Ze droeg een fijn lichtblauw kan ten zakdoekje tusschen haar diamanten armband gestoken en haar hoffelijke bege leider droeg een avondmantel van eveneens glanzende lichtblauwe stof voor haar over zijn arm. De directrice van de Blair Lijn was meer dan betooverend. Ze zag Jonathan bijna op hetzelfde oogenblik als hij haar en haar glimlach werd stroef Jonathan Blair in Bermuda! Zoo daar had hij dus al dien tijd gezeten! V>ur zijn plezier wat in Bermuda rond gehangen! Valentine stond roerloos boven op het ter ras en' Jonathan even onbeweeglijk onder aan de treden. Ongeloovig keken ze elkaar aan. Jonathan kon er feitelijk niet goed bij. Dat meisje kon in stoffige leeren rijkleedij tegen een kraalomheining geleund staan en ze kon ook op een terras door de maan be schenen wandelen in een glinsterende avond japon aan de zijde van een gouverneursad judant! Hij staarde haar aan in haar koelen zilverglans, Drommels, wrat was ze mooi! Gelukkig was Lord Robert-Dacre TwyningS een van die prettige Engelschen. die zich zelfs door een aardbeveling niet van hun stuk laten brengen. Hij herkende Ben en Winky. die juist de trappen opkwamen en hij vulde de lucht terstond met zijn harte lijke luidruchtige begroetingen. „Hallo. Winky!" riep hij met een stralend gelaat. ,En daar hebben we Ben ook! En ls dit mijnheer Blair? Aangename kennisma king! Echt leuk je hier te zien, ouwe jongen! Kom mee naar boven, ja?" Jonathan rukte zich uit zijn gepeinzen los. Hij kwam mee en schudde hem de hand. Ben en Winky werden aan Valentine voorgesteld. „Mijnheer Blairik veronderstel, dat u met hem allicht wel een beetje bekend bent, is het zoo niet?" voegde Dacre er joviaal aan toe. „Ik vrees van wel?" zei Valentine liefjes. „Hè? Oaja, jaha. ha! Die is goed!" Werkelijk, lord Dacre was ee nsoort veilig heidsklep, die ontstemmingen voorkwam want als ooit iemand de neiging gevoeld had. een ander zoo maar zonder meer dood te schieten, dan was het wel Valentine Ran- some. Ze keek Jonathan aan met een beleefd glimlachje, dat ieder oogenblik van haar lip pen kon verdwijnen. Ze was over den eersten schok heen en voelde zich nu bitter teleur gesteld. Ze had kunnen vermoeden, dat hij in Bermuda of ergens aan het pierewaaien was, maar de ontdekking, dat het werkelijk zoo uitkwam, maakte haar woedend. Ze had hem een handschoen in het gelaat geworpen en hij was er van doorgegaan om zijn vermaak in Bermuda te zoeken! „Amuseert u zich nog al, mijnheer Blair?" vroeg ze vrij vinnig in haar toon. ,Jk heb me geamuseerd", antwoordde Jo nathan. ..Nou zeg!' lachte Dacre als een spetterend stuk vuurwerk. ..Hebt u zich geamuseerd, mijnheer Blair? Toch niet waar?" ..Heusch". zei Jonathan. ..Toch waar!" Maanlicht en muziek en zelfs het gouden lichtspel op glanzende gewadendat alles beteekende niets voor hem. Ze hadden geen pistolen, geen secondanten, geen aanbreken- den dageraad, maar niettemin was het duel in vollen gang. Winky Meade had zich lang genoeg rustig gehouden. •Jk heb toch zoo in spanning gezeten", zei ze. „Toen de eerste berichten binnen begon nen te komen kon ik al niet meer stilzitten, lieve! Vertel me toch eens hoe alles gegaan is". Valentine wendde haar blik van Jonathan af en keek Winky glimlachend aan. „Als mannen een toppunt van moed en durf en volharding bereiken, dan is dat niet onder woorden te brengen, mevrouw Meade',, zei ze langzaam' „Misschien is mijnheer Blair er toe in staat". „Ik denk van niet", zei Jonathan. „Ik ben niet erg sterk in het beschrijven van derge lijke gebeurtenissen". „Waarschijnlijk, omdat u zooiets nooit mee gemaakt hebt", waagde ze te zeggen. ..Waarschijnlijk" gaf hij toe. „Ik weet al leen wat ik in de la-anten gelezen heb". Hij was al te hoffelijk naar haar zin Hij scheen in het minst niet verlegen over het feit, dat hij als deserteur gebrandmerkt werd die op een eiland zijn vermaak zocht, terwijl zijn mannen geworsteld hadden om zijn vlag hoog te houden. Hjj scheen zich daar zelfs niets van aan te trekken. Dc trouw van den ouden Marstond aan de Blair Lijnwat was dat een verspilling geweest! ,Maar iemand moet het me toch beschrij ven", zei Winky, niet van zins zich te laten afschepen. „U was op die boot, miss Ran- some en Corry niet, dus u bent de aange wezen persoon!" „Ik zal het probeeren". zei Valentine. „Het eenige, wat ik kan zeggen, is, dat je dan pas begint te beseffen, hoe ideaal de scheeps dienst is en wat voor echte kerel zeelui zijn. Een ideaal, dat levend gehouden moet wor den. ook al zou iemand er een paar polo- ponies of een vischpartljtje voor moeten opofferen. Alle polo-ponies van de heele wereld zijn niet zooveel waard, dat daarvoor zulke mannen zouden mogen verloren gaan. Hoe staat het met uw golispel, mijnheer Blair?" Ze had zich plotseling tot hem gewend. Ze kon raak slaan; en in haar diepen afkeer kon ze zelfs hard raak slaan. Winky schrok bijna van de plotselinge wending in het ge sprek. Jonathan keek haar onverschillig aan. Hij draaide langzaam een sigarettenkoker tus schen zijn handen rond en gaf niet dadelijk antwoord, ook al had de vurige schicht van haar minachting hem pijnlijk diep getroffen „Golf?" herhaalde hij eindelijk. „O dat gaat niet zoo heel goed. Ik heb mijn vin ger bezeerd". Hij liet zijn verbonden vinger zien. „Kan geen golfstok vasthouden." Valentine voelde zich nog meer geërgerd, Niets ter wereld scheen hem op stang te kunnen jagen. .Dat is heel erg", zei ze op medelijdenden toon. .Misschien hebt u dus uw tijd we1 moe ten verbeuzelen, hadt beter met de Mari- noco kunnen met aren Dan hadt u wellicht nog een en ander kunnen leeren". tWordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9