BIJENMARKT TE TILBURG. Een goede zakenvrouw Daladier, de Fransche minister van Oorlog, 'egt een krans bij het standbeeld van Leon Gambetta te Parijs tijdens de herdenking van het eeuwfeest van diens geboorte Lichting IV-3Ö Krijgt ae wapen rok aan. Een diepe knie buiging moet „den proef op de som" demonstreeren of de broeken passen Een scène tusschen Romeo en Julia in Shakespeare's gelijknamige stuk, waar van bij de Amsterdamsche Studenten Tooneelvereeniging ter gelegenheid van haar 10de lustrum een opvoering gaat De sterken voor de zwakken. Voor de 28ste maal werd Woensdag te Amsterdam de Emmabloemcollecte gehouden Jehudi Menuhin tijdens de repetitie met het Concertgebouw-orkest te Amsterdam onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg voor de eerste uitvoering in Nederland van Schumann's vioolconcert Op de Algemeene Begraafplaats te Alphen aan den Rijn is Woensdag onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van dr. H. J. Lovink ter aarde besteld. Aan de groeve. Op den voorgrond de ministers prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne en H. van Boeyen De Turksche zaakgelastigde, Abdulahad Aksin, hield Woensdag in verband met zijn aanstaand vertrek een afscheidsreceptie ten zijnen huize in Den Haag. V.l.n.r.: oud-minister Deckers, de scheidende functionaris en de Poolsche gezant Waclaw Babinski FEUILLETON door HEKMAN ANTONSEN. 22) Mijnheer Ardale snapte er niet veel van. Die jonge man stelde zich aan, alsof dat complimentje hem zelf gold. Voor een douaneloods sprong Jonathan uit het rijtuig. Hij wilde meebetalen in den vrachtprijs, maar daarvan wilde mijnheer Ardale niets weten. „Dan dank ik u wel", zei Jonathan. „Goe- dennacht. En goede reis voor u en uw moe der gewenscht!" Tot nog grooter verwondering van mijnheer Ardale liep hij naar de douaneloods toe en verdween ergens schijnbaar onder een trap. Jonathan wachtte, tot het heertje, dat Va lentine voor een engel aanzag, aan boord was gegaan. Daarna trok hij zijn rok uit, zijn witte vest en zijn das, nam die in een bun deltje onder zijn arm en mengde zich tus schen eenige andere leden der bemanning, die aan boord gingen. Hij liep de trap naar het matrozenverblijf af met een zuur ge zicht, alsof hij dien avond met pokeren veel had verloren. Later, toen de dageraad reeds aanbrak, zag hij Valentine thuis komen, terwijl hij bij den kaapstander stond. Ze werd begeleid door Dacre en nog enkele gasten-, van het Gouvernementshuis. Bart Calhoun kwam in een flanellen wit ten broek en een kleurigen slip-over den val reep af om hen te verwelkomen. Valentine stak haar arm door den zijne heen en voerde hem mee tot midden in het gezelschap waar ze bleven staan lachen en praten. Niemand zou haar aangezien hebben, dat ze met Jo nathan Corinthius Blair een zoo onaange name ontmoeting had gehad. „Die lui hebben het toch maar gemakke lijk", zei Wimple, over de reeling kijkend. „Och. dat weet ik zoo nog niet", meende Abias Bliss. „Zóó lollig is het niet". Wimple spuwde over de reeling heen. „Zoo? Jij weet er zeker alles van af, hè?" „Och. misschien ook niet", antwoordde Abias Bliss, die maar een gewoon matroos was. „Ik ben alleen misschien een beetje ja- loersch". De groep bij den valreep ging uiteen. Er werd afscheid genomen. Dacre Twinings stond reeds op den achtergrond. Macey hield de brug in het oog. Heiho! Klaar voor het anker te lichten! De directrice komt aan boord. XIV Op het quarantainestation kwam een heele troep verslaggevers en persfotografen aan boord van de Marinoco. Ze probeerden den ouden Marston te spreken te krijgen, maar hij wilde niet van de brug afkomen. Wat dachten ze wel. dat hij waseen infor matiebureau? Hij ried hun aan de gelegen heid. dat de presidente aan boord was. uit te buiten. Valentine stond voor hen klaar Bart vond haar in haar hut bezig, met een lippenstift haar mondje te bewerken, toen hij zijn hoofd om de deur heen stak. ,JBr is een heele bende verslaggevers op weg hierheen" kondigde hij haar aan. .Prachtig!" antwoordde ze ..Over een mi nuutje ben ik klaar". Ze droeg een zachtblauw reiscostuum en zilvervos om de schouders en haar meestal zoo weerbarstige haardos was geborsteld en gekamd, tot hij glom als gebronsd koper. Ze maakte zich met veel zorg op en poederde haar neus nog eens. Bar» hekeek haar cri- tiscb van af den drempel „Een berekenend nest' merkte hij op. „Ik. veronderstel, dat je er bij gaat zitten als een filmactrice, die zoo juist uit Parijs is geko menMaar je laat je hoofd er toch niet door op hol brengen. Valentine?" vroeg hij op eens bezorgd. „Neem het kalmpjes op, kindlief". Ze keerde zich van den spiegel naar hem toe en keek hem verwonderd aan. .Kalmpjes aan? Nu geen tijd om het kalmpjes aan te doen. Ik ga een ernstige po ging aanwenden om die heeren van de pers het hoofd op hol te brengen. Ze zullen copie van me krijgen, m'n zoon. en.. flink wat ook!" ..Niet dat het mij iets schelen kan", zei hij. „maar verlies je de romantiek van het geval niet een beetje te veel uit het oog?" „Verdraaid!" riep de practische kleindoch ter van den ouden Ransome ongeduldig uit. „Romantiek! We moeten vechten om het hoofd boven water te houden en nu biedt de reclame ons een levenskans. We moeten de kans grijpen, als die ons geboden wordt!" Bart moest er om lachen, zoo beslist als ze deed. Ze scheen niet van plan zich ook maar het geringste voordeeltje te laten ontglip pen. Door de gang klonken vele voetstappen. Valentine dofte haar haren nog voor het laatst een beetje op en sloeg haar lange bee- nen sierlijk over elkaar. De verslaggevers verdrongen zich op den drempel van haar hut. .Komt u binnen", zei ze joviaal. Het scheepje der Blair Lijn kwam de North River op langs de hemelhooge wolkenkrab bers en de machtige loodsen der dokken, door New-York met een oorverscheurend gefluit en geloei van scheepssirenen begroet, kleine dobberende sleepbootjes toeterden luidruch tig, zware veerbooten loeiden schor, groote mailbooten in de dokken verwelkomden met dreunend lawaai den ouden Marston en zijn stoere scheepje. De Marinoco beantwoordde het saluut. Een lange, witte stoompluim steeg omhoog en dan een licht piepend gefluit. Valentine, die op het sloependek verhuisd was schrok geweldig. „Is dat nou fluiten?" riep ze verontwaar digd uit. „Daar moet dadelijk in voorzien worden! Wat 'n fluit!" Ze maakte een aanteekening. „De sirene verbeteren". De verslaggevers lachten. Uit die jongedame was copie te slaan. De steiger van de Blair Lijn stond stamp vol bij hun aankomst. De oude Marston kreeg bericht, dat hij op de City Hall ver wacht werd. Hij bromde, dat hij net zoo lief doodgeschoten werd. De oude zeebonk was trouwens over al die drukte érg uit zijn hu meur. Maar Valentine genoot er van. Ze was meer dan opgetogen en Marston poseerde en sprak tenslotte voor de microfoon alleen om haar een plezier te doen. Ze was nog zoo jong en happig op dergelijke dingen en de oude zeerob had er pret in, dat ze zoo van al die eerbetuigingen genoot. In een gemeentelijke auto reden zij en Packard en Marston naar het stadhuis, om- zwierd door serpentines en omlocld door het getoeter der begeleidende motorfietsen. Het meisje beantwoordde den om haar heen heer- schenden opgetogen jubel met een van trots en vreugde stralend gelaat: ..De Blair Lijn! Hojo!" Zoo bereikten ze de City Hall en schudden de hand van den burgemeester en werden gekiekt en toegejuicht. De oude Marston bromde zooiets in de microfoon vandat ik zonder mijn bemanning net zoo'n kereltje zou zijn geweest, dat met een stokje voor een orkest staat te zwaaien Maar Valentine nam de microfoon op haar gemak voor zich. Ze vertelde tegen eenige millioenen menschen. wat voor een ferme kerel kapitein Thomas Marston was. hoe ver rukt ze waren over dc ontvangst op het stadhuis, en hoe trotsch. dat de Marinoco had bijgedragen tot snelle hulpverleening en veiligheid op zee. Iedereen genoot er van. zelfs de oude Marston, toen hjj de presidente zoo hoorde spreken. Zij was het, die alles in vuur en vlam zette. Jonathan Blair was bezig geweest met een luik van een der ruimen open te maken, toen de Marinoco de North River opstoomde. Hij hoorde het geweldige spontane saluut cn trok een wrang gezicht. Zijn familie had de reederij gesicht en Jarenlang bestuurd en nu, op het oogenblik van haar grootste beroemd heid. behoorde zij aan een ander toe! Hij was van plan geweest, zoodra hij mot zijn werk klaar was. af te monsteren, maar Ludlow zei, dat hij order gekregen had. dat niemand van boord mocht, voordat de ka pitein terug was. Hij verdreef dus den tijd met in zijn kooi te liggen lezen en trachtte zijn ziel in lijdzaamheid te bezitten. In den laten namiddag werden alle leden der bemanning opgecommandeerd naar het sloependek. Daar werden ze opgesteld vol gens rang en afdceling en ae groep vanMarcey kwam.het dichtste bij de brug te staan. Tus schen de matrozen in stond Jonathan naast Wimple in het gelid. „Wat is er te doen?" vroeg hij. ..Weet ik het?" antwoordde Wimple. „Ik denk. dat de oude baas een toespraak zal houden, of iets van dien aard. Dat zal me wat zijn. Hij doet het bijna nooit". Ze stonden te wachten op de komende ge beurtenissen. En er gebeurde iets. dat Jona than een rilling over zijn rug bezorgde. De oude Marston kwam van zijn brug naar be neden en met hem mee kwam miss Valen tine Ransome. Jonathan voelde zich heele- inaal niet op zijn gemak. Hij moest er niets van hebben. Dc kapitein kondigde aan. dat miss Ran some iets te zeggen had. Valentine glimlachte. Ze droeg een grooten bos rozen in haar arm en zag er keurig en welverzorgd uit. „Ik heb er behoefte aan. u te bedanken", zei ze met heldere stern .Ik zou graag ieder uwer persoonlijk mijn dank be' gen!" (Wordt ervolgw. De tiende voorjaarsbijenmarkt, welke Woensdag op het terrein van het Sportpark te Tilburg werd gehouden, was druk bezocht. Er waren heel wat bijenvolken vertegenwoordigd De nieuwe burgemeester van Wageningen, ir. M. J. IJzerman, is Woensdag in zijn functie geïnstalleerd. Op hartelijk wijze werden burgemeester IJzerman en diens echtgenoote in de gemeente ingehaald en begroet

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13