SCHORS KRUSEMAN SLANK EN FIT FLINKE KLEERMAKER Te koop aangeboden DONDERDAG 7 APRIL' 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Hoezeer de Voorjaarsbeurs van de afd. Haarlem der Ned. Vereen, van Huis vrouwen, die in het Concertgebouw gehouden wordt, in den smaak van het publiek valt, blijkt wel uit bovenstaande reproductie van een foto, die Woensdag middag genomen werd, toeA een lange rij van bezoeksters en bezoekers stond te wachten op binnenlating. Verkeersexamen Schooljeugd. De 5000ste candidaat. Het verkëer op den openbaren weg wordt steeds intenser en gevaarlijker voor hen, die niet opletten en die van de regels van het verkeer niets afweten. Daarom is het zoo toe te juichen, dat de Onderwijsverkeerscommissie, die op dit ge bied al zooveel gedaan heeft, onvermoeid met haar nuttig werk voortgaat, namelijk om de schooljeugd in te prenten wat ze moet doen en laten, om het verkeer voor haar zelf en voor anderen zoo veilig mogelijk te maken. Met de onmisbare medewerking van politie en onderwijzend personeel wordt tegenwoor dig elk jaar door de Onderwijsverkeerscom missie aan een paar duizend schoolkinderen examen afgenomen, een prestatie, die onge twijfeld eerbied afdwingt. Aan inspecteur A. Berentsen is het te dan ken, dat nu al ruim drieduizend Haarlemsche kinderen precies weten, hoe ze zich op straat gedragen moeten. Sinds zijn vertrek naar Heemstede, waar hij zeer zeker zijn wijze les sen wel zal voortzetten, is inspecteur C. M. de Ridder met de leiding van het examen belast en hij doet het met hetzelfde enthousiasme en liefde voor het werk, als de heer Berentsen. Vanmorgen is voor den vierden keer dit examen begonnen en ditmaal op de Klever laan hoek Marnixstraat. Niet minder dan 2048 kinderen van alle openbare en bijzondere la gere scholen nemen er aan deel. Zooals ge woonlijk waren weer verscheidene posten uit gezet, waar de leden der subcommissies de kinderen controleerden, en midden in de Vel- serstraat bij de kruising Saenredamstraat, stond een politieagent met helderwitte jas op de bekende verkeerston. Voordat de kinderen vertrokken, kregen ze van inspecteur De Ridder menigen nuttigen wenk, en later ook van den Commissaris van Politie, den heer E. H. Tenckinck, die zoo met hart en ziel aan dit nieuwe instituut mee werkt en trouwens ook voorzitter van de examencommissie is. Ook de voorzitter van de Onderwijsver keerscommissie, de heer H. van de Weyer, inspecteur van het Lager Onderwijs, gaf door zijn tegenwoordigheid weer een blijk van be langstelling. In het „bureau" van de com missie (een door het gemeentebestuur beschik baar gestelde Brockway-autobus) heeft hij ons vanmorgen een en ander van dit examen verteld. „Het doet mij zulk een groot genoe gen", zei hij, „dat de commissie van zoovele kanten zulk een ontzaglijk groote medewer king ondervindt; niet in het minst van de po litie en dan nog speciaal van den heer Tenckinck. Dat is een geste, die we niet ge noeg kunnen waardeeren. Ook zijn we zeer dankbaar jegens de schoolhoofden en onder wijzers. Het zou al verheugend zijn, als vele scholen meededen, maar om het geheel te doen slagen, is de medewerking van alle scholen noodig. Welnu, dat doen ze dan ook allemaal. Op geen enkel schoolhoofd heb ik invloed behoeven uit te oefenen. Aan onze commissie worden ook vaak inlichtingen ver zocht uit andere gemeenten. Zoo wordt het examen o.a. in Arnhem en Hilversum precies als in Haarlem afgenomen. Dit examen heeft ook in ander opzicht prettige gevolgen. Als men op straat goed oplet is het op straat te aien, dat er een heel andere, laten we zeggen vertrouwelijke en hartelijke verhouding tus schen de politie en de jeugd is ontstaan. Een politieagent is bij deze kinderen geen boeman meer, maar een vriend en opvoeder. De politie in haar geheel is dan ook met dit nieuwe in stituut zeer in haar schik. Zij ziet er immers de gunstige resultaten van. Ook de menschen. die bij de uitgezette posten wonen, werker ,u mee. In den beginne hoorde men wel eens non schampere opmerking, zooals bijvoorbeeld: „waar bemoeit die vent zich mee!". Maar nu is men heel wat vriendelijker geworden. De heeren, die aan de posten zitten, worden nu zelfs op een kopje koffie onthaald! En de kinderen tenslotte doen heel graag aan dit examen mee. Zij doen allen hun best, want ze stellen buitengewoon veel prijs op het bezit van het fraaie verkeersspeldje. dat ze niet kunnen koopen, maar moeten verdienen. De kinderen, die verleden jaar niet geslaagd zijn in den regel valt. er ongeveer tien pro cent af doen het nu voor den tweeden keer. Het is natuurlijk altijd een punt van over weging, op welke punten in de stad het examen moet plaats hebben. Het mag niet op een stille plaats, maar ook niet op een druk verkeerspunt, want de commissie wil 't risico van een ongeluk niet loopen. Intusschen gaan we elk jaar de eischen voor dit examen ver zwaren. Speciaal zullen de fouten aangere kend worden, die de kinderen maken bij deze drie kardinale punten: het verkeer van rechts gaat voor, het afsnijden van de bocht naar links en het tijdig aangeven van het ver anderen van richting.'.' De 5000ste candidaat krijgt een boekwerk. Te kwart over elf had een aardig intermez zo plaats. De kinderen van de tweede Doops gezinde School aan de Ripperdastraat 13a waren aan de beurt om in volgorde van hun nummers te vertrekken. Het meisje, dat No. 49 op de borst droeg, moest echter even wach ten, want tot haar niet geringe verbazing kwamen de heeren Van de Weyer, Tenckinck en De Ridder op haar afstappen Eerstge noemde sprak haar op vriendelijke wijze toe en deelde haar mede, dat zij sinds 1935 de 5000ste candidaat was, die aan dit examen deelnam. Het was de twaalfjarige Maria Mar- garetha Petronella Stoelman. De heer Van de Weyer vertelde haar, dat tic commissie dit feit niet onopgemerkt voor bij had willen laten gaan. Daarom bood hij haar als een herinnering aan dezen dag het boek „De Kring van Cieltje" van Paulina Hens aan. Na afloop van het examen zal de commis sie de opdracht er in laten schrijven. Met de woorden: „Doe nu goed je best en maak geen fout!" liet de heer Van de Weyer het verheugde meisje vertrekken. De examens duren tot en aiet Zaterdag 14 Mei, namelijk van 79 April bij de Marnix straat en Kleverlaan; van 27 April—4 Mei op het Marnixplein; van 57 Mei aan de Karo- lingenstraat; van 910 Mei aan de Buiten rustlaan en van 1114 Mei aan de Van Oosten de Bruynstraat. Het P. E-. N. en de Gemeentelijke Electriciteitsbedrijven. Interpretatie van art. 4 der concessie voorwaarden. Bij de onderhandelingen tusschen het P.E.N. en de gemeenten, welker concessie voor de exploitatie van een eigen electriciteitsbedrijf over eenige jaren afloopt, is als meest be langrijke factor naar voren gekomen, de vraag of de gemeenten beschouwd kunnen worden als gegadigden in den zin van art. 4 van de concessie, verleend aan de Provincie, inzake elee triciteitsvoorziening. Naar wij vernemen, raadpleegde de Minis ter van Waterstaat, die van oordeel is, dat een gemeente, welke de, van het provinciaal be drijf afgenomen electrische energie onder haar ingezetenen distribueert, niet als ge gadigde in den bovenbedoelden zin beschouwd kan worden, ook den voorzitter van den Elec triciteitsraad, teneinde diens oordeel te ver nemen over het richtsnoer, dat de provincie bij het overnemen van plaatselijke electrici- teitsnetten dient te volgen. De vorengenoemde titularis bleek het vol gende standpunt in te nemen: de concessie is te beschouwen als een overeenkomst tus schen de Regeering en het provinciaal bedrijf; de partijen zijn het er over eens, dat het woord „gegadigde" in de concessie-voorwaar den beteekent gegadigde tot verbruik, zoodat de gemeente-distribuante niet als gegadigde in aanmerking komt. De opvatting der gemeen ten. welke van tegenovergestelde strekking is, moet (aldus het oordeel van den voorzitter van den Electriciteitsraad) in dit opzicht niet als maatgevend beschouwd worden, zoodat de Regeering haar standpunt zou kunnen hand haven, dat een gemeente niet kan worden be schouwd als gegadigde. Wanneer dus een stroomleveringscontract van het P.E.N. met een der gemeenten afloopt, is nog steeds is de laatstgenoemde advi seur aan het woord het P.E.N. niet verplicht een nieuwe overeenkomst met de betreffende gemeente aan te gaan, doch wél verplicht aan de ingezetenen stroom te leveren. Om aan deze verplichting te kunnen voldoen, zou het P.E.N. een nieuw distributienet moeten aan leggen, of wel het bestaande plaatselijke net overnemen, welke laatste gang van zaken als de meest-verkieslijke wordt beschouwd. De gemeente krijgt dan vergoed de waarde van het distributienet en verder kan zij rechtens op geen enkele verdere tegemoetkoming aan spraak maken. Echter moet op grond van andere motieven een tegemoetkoming aan de gemeenten gerechtvaardigd en zelfs onafwijs baar worden geacht. Uit een en ander conclu deerde het hoofd van den Electriciteitsraad, dat indien het PJE.N. van zijn recht, om de stroomlevering aan de gemeenten, bij afloop van het bestaande contract te beëindigen, ge bruik wenscht te maken, doch tevens aan zijn verplichting tot stroomlevering aan de inge zetenen wil voldoen, het plaatselijke distribu tie-net zal moeten worden overgenomen tegen de waarde, die daaraan moet worden toege kend. De Minister van Waterstaat heeft met zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken over deze materie overleg gepleegd en beide Minis ters hebben zich kunnen vereenigen met de richtlijnen, door den voorzitter van den Elec triciteitsraad aangegeven. De Vereeniging van Stroomdistributie-bedrijven neemt, juist wat den voornaamsten factor betreft, nJ. de interpretatie van art. 4 van de concessie voorwaarden met betrekking tot het woord „gegadigde", een geheel tegenovergesteld standpunt in en blijft van oordeel, dat te dezen opzichte een rechterlijke uitspraak moet worden verkregen. ARROND. RECHTBANK. Vechtpartij te Haarlemmermeer In den avond van 13 December werd een bewoner van Haarlemmermeer, die per fiets langs de Ringvaart reed, achterop gereden door een anderen Meerbewoner, dien hij ken de. De twee kregen woorden en er volgde een vechtpartij, waarbij de eerste een slag met een hard voorwerp op het gezicht kreeg, waardoor een bloedende wonde ontstond. De ander moest nu terecht staan voor het toebrengen van lichamelijk letsel. Hij verklaarde, dat de ander hem eerst een klap had gegeven en hij zich daarop had ver weerd door hem met een fietssieutel een klap te geven. Zij waren beiden afgestapt De aangevallene beweerde sreea klap te heb- LANGS DE STRAAT Henkie. Henkie, eenige turven hoog, zwalkte langs het Damrak in de hoofdstad. Toen ik hem zoo zag laveeren, wist ik nog niet, dat hij Henkie heette. Dat hoorde ik pas later. Hij zag er niet bepaald, wat oude dames wel eens noemen ..appetietelijk" uit. Om u de waarheid te zeggen: hij was verschrikkelijk vuil. Zijn handen waren gewoon ontoonbaar en zijn gezicht zat vol zwarte vlekken, mis schien van dien dag, misschien ook wel van vorige dagen. Maar zijn groote bruine oogen keken onder de over zijn voorhoofd warrelen de haren (een pet droeg hij natuurlijk niet) helder genoeg de wereld in. Bepaald „gekleed" zag hij er ook niet uit. Bij zijn uitrusting behoorde een lange broek, of liever: een korte broek, maar die als hij haar droeg, alle allures van een lange aan nam. En verder bedekten hem eenige aan elkaar genaaide lappen, niet eens van dezelfde stof, die toch bezwaarlijk op den naam „klee ding" aanspraak konden maken. Maar op zijn humeur en zijn algemeene gedragingen had zijn weinig verzorgd en weinig modieus uiter lijk niet den minsten invloed. Dit jongetje van hoogstens vier jaar durfde er blijkbaar te zijn. Hij zwalkte zooals alleen een Amster- damsch jochie zwalken kan: ongegeneerd en zonder zich aan iemand of iets te storen. Op zijn manier zingend baande hij zich een weg tusschen de zich langs hem heen haastende menschen. Een buitengewoon groote belang stelling toonde hij voor de eetgelegenheden. Speciaal aan een cafetaria, waar verschillen de ..schoteltjes" uitlokkend in een étalage ruimte stonden, wijdde hij zijn bijzondere aandacht. Neuriënd en bij afwisseling ook wel eens fluitend bleef hij geruimen tijd voor de ramen staan, waarschijnlijk het uitgestalde taxeerend op smakelijkheid en prijs en verder ontging hem niets van wat daar binnen ge beurde. Hij keek den menschen die bij de ramen zaten de „lekkere hapjes" uit den mond en onderwijl schoten zijn pientere blikken tel kens uit naar de juffrouw van de cassa, die al maar door kaartjes uitdeelde om ze nader hand. mèt geld, terug te krijgen. Eindelijk zwierf hij maar weer verder: er was nog veel meer interessants op het Damrak te beleven. Het was al laat. tenminste voor ..menschen" als dit jeugdige Amsterdammertje. Dit vonden blijkbaar ook een welgedane heer en dame van middelbaren leeftijd, die gearmd langs het Damrak liepen: blijkbaar provincialen, wel licht op weg naar de een of andere hoofd stedelijke inrichting van vermaak. „Kijk dat kind daar nou toch nog 's loo pen!" zei meneer, die al een paar keer met aandacht naar den kleinen zwerver gekeken had. „Die moest allang in zijn bed liggen!" En mevrouw beaamde dit ten volle. „Henkiè", riep meneer op goed geluk en hield den jongen even vast bij wat voor een mouw moest doorgaan. „Moet jij niet naar huis? Wil jij 'n mooi dubbeltje van me heb ben? Maar dan ook dadelijk naar huis en naar bed, hoor!" Het jongetje zei niets; hij keek maar. Naar de rechterhand van den meneer, die een por- temonnaie voor den dag haalde en daaruit een dubbeltje te voorschijn bracht. „Hoe heet je eigenlijk?" vroeg mevrouw in tusschen. „Meneer zegt nou wel: Henkie. „Henkie!" zei het jongetje grif en ik ben niet zoo heel zeker, dat het waar was. „Nou Henkie", zei meneer, „hier heb je dan een dubbeltje. Maar dan moet je ook gauw naar.huis gaan!" Het zwervertje zei niets, maar keek met groote, begeerige oogen naar het dubbeltje en griste het snel tusschen de dikke vingers van den goedigen provinciaal uit. Toen vloog hij als een pijl uit den boog weg en een zijstraat in. een der verbindingen tus schen Damrak en Nieuwendijk. Ik volgde zijn spoor, want ik had een voorgevoel. En spoedig bleek, dat ik mij niet vergist had. Want mijn zoekende blik ontwaarde weldra in een snoep winkeltje het jeugdige Amsterdammertje weer. Daar stond Henkie. hoog opgericht, voor zoo ver hem dat bij zijn kleine gestalte mogelijk was. vol spanning en ti'ots. In zijn linkerhand hield hij hóóg het dubbeltje en met zijn rech terhand wees hij naar verschillende stop- fle'sschen met zuurtjes en drop Hij gaf orders. Hij deed inkoopen. J. C. E ben gekregen, maar den slag reeds te hebben ontvangen toen hij nog op de fiets zat. Een getuige, die zich enkele meters achter beide personen had bevonden, verklaarde dat de aangevallene niet had geslagen en verdach te een mes in de hand had gehad, maar toen hij er aan herinnerd werd, dat hij onder eede stond, wist hij het niet goed meer. De Officier was van oordeel, afgaande op de geneeskundige verklaring, dat de wonde niet met een mes was toegebracht en achtte het ook niet waarschijnlijk, dat de slag was gegeven toen beide personen nog op de tiets zaten. Een beroep op noodweer gaat echter niet op en daarom eischte de officier 15 boete. Een wandelaar aangereden. In den avond van 26 Januari reed een in woner van Zuid-Beemster per fiets langs den Jaagweg een vrij smal pad. met de voor een wielrijder tamelijk groote snelheid van onge veer 20 k.m. Vóór hem reed een bedaarder aangelegd fietser en eenige meters voor dezen bevond zich een man. die juist uit een aan dien weg liggende fabriek was gekomen. De ach terste wielrijder schoot langs den voorsten, zwenkte toen naar recht, maar kwam zoodoen de opeens achter den voetganger die op den grond werd geworpen en een hersenschudding opliep, waardoor hij geruimen tijd zijn werk zaamheden niet kon verrichten en nog niet hersteld is. De fietsrijder had zich nu te verantwoorden voor het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel door schuld. Hij verklaarde dat hij, toen hij achter den anderen wielrijder was den voetganger niet kon zien en hem, toen hij gepasseerd was niet meer kon ontwijken. De Officier was van oordeel, dat de wiel rijder te snel en roekeloos had gereden, waar om hij 40 boete eischte. Mr. Stomps, de verdediger, pleitte verzach tende omstandigheden en meende, dat voet gangers de linkerzijde van den weg moeten houden. Uitspraak in beide zaken 21 April. Net Werkmeisje gevr., 1 Mei, tusschen 20 en 24 i„ bekend met naaien, zw. en k. dragend. Salaris 25 p. m. V. g. g. v. Br. no 8921 bur. v.d. blad Biedt zich aan PARTIC. CHAUFF.-MONT. veel buitensl. gereisd hebbende, eventueel voor tijdelijk. Br. no. 8926 bur. van dit blad Heden overleed onze beste Broeder en Zwager Mr. JOHANNES ENSCHEDé, in den ouderdom van 59 jaar. Haren (Gr.) M. A. VAN ANDRINGA DE KEMPEN AER—ENSCHEDé. Jhr. J. B. VAN ANDRINGA DE KEMPEN AER. Lunteren C. H. ALBLAS—ENSCHEDé N. J. ALBLAS. Heemstede B. F. ENSCHEDé. Heemstede, 7 April 1938. „Ipenrode". De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 9 April a.s., des middags 12 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm in zijn Heer en Hei land, na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder, Verloofde en Oom, Ferdinand Leonardus Kerkhoff in den ouderdom van 26 jaar. Uit aller naam: F. L. KERKHOFF M. KERKHOFF— WIJ GA Haarlem. 6 April 1938 Amsterdamschevaart 174b Op verzoek van den over- 'ledene geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 9 April a.s. te 12 uur op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats aan den Vergierdeweg. Heden nam de Heere van mij weg mijn innig ge liefden Fer Zijn getuigenis dat hij naar Jezus ging is mij tot eenige troost. Zijn diepbedroefde Verloofde, ANNIE METZ. IMPORT SIGAREN CR. HOUTSTRAAT 124 De Curator in het faillissement van Mej. H. Th. Bakker, winke lierster te Beverwijk, heeft op heden ter Griffie der Arrondis- sements-Rechtbank te Haarlem nedergelegd de eenige uitdee- lingslijst in bedoeld faillisse ment, welke aldaar gedurende tien dagen kosteloos voor de schuldeischers ter inzage zal lig gen. 7 April 1938. De Curator Mr. J. VERLOOY door privé gymnastiek met massage. De ideale combinatie! JULES KAMMEIJER docent Acad. v. Lich. Opvoeding Craycnestersiugel 2, Heemstede Tel. 29380 SCHOO' of ENGLISH Correspondence, conversation and grammar lessons. R. A. G. DAVIDSON (Englishman) Leraar Engels M.O. 69 Koninginneweg Tel. 11596 Tandarts Broekhuizen ZIJL WEG 153 AFWEZIG TOT 19 APRIL. Gevr. te Bloemendaal in klein gezin met 15 April of 1 Mei 2de MEISJE n. onder 21 j. Zeer goed k. strij ken en tafeld. Van z. goede mond. get. voorz. Br. no. 100 Wensing's Adv.Bur. Tempeliers straat 32. Net meisje gevraagd, voor bediening winkel en kantoor, ca. 16 jaar. Schrift aanb. De Nieuwe Melkweg. Mar nixstraat 115-117. Te Aerdenhout gevraagd van 9—6 bij baby beschaafd JONG MEISJE bekend met naaien, stoppen, handwerken en strijken. Liefst bek. met fröbelen. Zich aan te melden 's morgens voor 2 uur Koeduynweg 2A. B. z. a. NET MEISJE v. d. of v. d. en n., netjes kunn. werken v. g. g. v. Br. lett. H Bkh. Wilhelmina Bussum Gevraagd voor direct MEISJE d. en n., v. g. g. v., prima k. koken en geheel zelfst. werken, in gezin z. k. Loon 30. Midden laan 6, Haarlem Terstond gevraagd een leerling bediende voor het bezorgen van bood schappen. EIGEN HULP, Zijl straat 56 HALFWAS GEVR. FLUITSMA, Zaanenlaan 23. TE KOOP Gevraagd te Heemstede, Overveen of Bloe mendaal een op zandgrond ge legen ruime woning. Koopprijs pl.m. 4500. Br. no. 8925 bur. van dit blad Verloofd: BEP GELDORP en JAAP GEERLINGS Haarlem, April 1938 Weltevredenplein 55 Ontvangdag: Zondag 10 April van 3—5 uur. Alleenst. Dame zoekt te Haarl. of omgeving KL. WONING 2-3 kamers, badk. en keuken, liefst m. centr. verw. Br. met prijsopg. no. 8922 bur. v.d. blad TE HUUR vrij bovenhuis bevattende 4 ka mers, balcon, zolder, gelegen Pegasusstraat 90. Te bevr. G. KAMMINGA, Mercuriusstraat 1 Haarlem-Noord Te Huur gevraagd voor Indische Familie met verl. in Holland, gestoff. of gemeub. woning in Hrl^of omgev. Br no. 8927 bur. van dit blad TE KOOP Gevraagd zaak, onversch. wat, moet be slist broodwinn. zijn. Liefst cen trum. Controle toegest. Br. no. 8924 bur. van dit blad 50— VOOR UW OUDE MOTOR beneden 60 K.G. of 15 voor uw oud rijwiel bij aankoop van rijwiel of licht motorrijwiel. SIMPLEX SERVICE STATION SPAARNE 110. Openbaar Slachthuis Vleesch verkoop Vrijdagmiddag 2 uur versch Rundvleesch. 35. 40, 45 cent per 5 ons. LOURENS COSTER Maatschappij voor Courant uitgaven en Algemeene Druk kerij NV. gevestigd te Haarlem. ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS op Vrijdag 22 April 1938 n.m. 2.30 u. ten kantore der Vennootschap. Punten van behandeling: 1. Vaststelling Balans en Winst en Verliesrekening. De stuk ken liggen voor aandeelhou ders ter inzage ten kantore der Vennootschap. 2. Benoeming commissaris in verband met periodieke af treding. Haarl. Verg. tot Bestr. der T.B.C. Jaarlijksche Ledenvergadering op Donderdag 14 April te 20 uur in het Consultatiebureau. Ged. Oude Gracht 41, alwaar de agenda ter inzage ligt. Voor 'n paar dubbeltjes meer.. koopt U goed. tuingereedschap, icaarvan U jarenlang plezier hebt. U vindt bij ons alles, wat U noo dig hebt voor succesvol tuinie ren. Oude Gracht 30 De Apotheek BEGEMANN SNELTJES is voortaan, evenals alle Haarlemsche Apotheken, ook ZATERDAGAVOND OM 8 UUR GESLOTEN. A Dr, J. j. HOFF. Apotheker. Haarlem, 7 April 1938. KRUISWEG 30. Waarom is f ERMAAT'S Brood goedkooper? Onder andere omdat VERMAAT slechts enkele broodsoorten bakt. 1f..1volmaakt logisch, omdat het deeg, dus de inhoud, der uiterlijk verschillende broodsoorten PRECIES hetzelfde is. De gevarieerde vormen hebben met smaak en voedzaamheid van het brood TOTAAL NIETS TE MAKEN. Minder broodsoorten bakken, bespaart zeer veel op den kostprijs van de bakkerij-productie in haar geheel. VERMAAT'S Melkbrood kost afgehaald van de bakkerij 15 cent afgehaald van den bestel-auto ie cent VERMAATS best Zeeuwsch tarwebrood kost afgehaald van de bakkerij 14 cent afgehaald van den bestel-auto 15 Cc»t VERMAAT'S MODERNE BAKKERIJEN, PAUL KRUGERKADE 31 TELEFOON 11496 GEVRAAGD, voor direct PRIMA le VERKOOPSTERS. afd. SCHOENEN en HUISH. VAK. volkomen ln staat verkoop-afd. te leiden. GEROUTINEERDE CASSI, RE- CONTROLEUSE voor de lunchroom. BEKWAME TELEFONISTE. Alleen zij, die volkomen in staat zijn bovenstaande func ties te vervullen, gelieven te sollicitern ondr nr. 8928 aan het Bureau van dit Blad. NET LOOPMEISJE GEVRAAGD. Leeftijd 1416 jaar. WIENER MODE Wagenweg 44. Bekwame PERSTERS en STRIJKSTERS gevr. Stoomwasscherlj „Hoek en Vaart", JAN KLAUWERS ZN. N.V.. Santpoort. te Haarlem-West, prachtig gelegen aan de nieuw aan te leggen Houtvaart bij de Vlaamsche brug. Zeer nabij Centrum stad. Bijzonder royale en ZEER SOLIDE MIDDENSTANDSWONINGEN. *ev.: vestibule, keuken, ruime suite, 4 slaapk., douche cel. veranda OVER DE GE1IEELE BREEDTE, zolder met slaapk.. voor- en achtertuin, schuur, afz. kolen- 'ïergplaats, achteruitgang. Ruime hypotheken tegen ullijke voorwaarden beschikbaar. Inl. verstr. firma HEERKENS THIJSSEN en BURDORF. WILHELMINASTRAAT 43 HAARLEM TEL. 17166

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3