3 W" HET BOEK JEUGD Per trekschuit door de bloeiende bloem bollen velden. 'Dii is het moeder hoek üeviijclcn U van fiijnmi H.D.'V ertelling «f**** 49* 'V f§j0 GlKICIfrEN JJ? DOND.ERDAG 7 APRIL' 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Ouderwetsch sprookje wordt werkelijkheid. Van den hoogen uitzichttoren af heeft men een prachtig overzicht over de bloeiende bloembollenvelden. Rechts op den achtergrond „Het Keukenhof". Waar andere plannen faalden r E leven in de eeuw van de „snelheid". „Ik heb niet veel tijd" is een leuze die steeds meer opgang maakt. Iedereen heeft haast, alles gaat steeds vlugger; in record-tempo rent men van het eene naar het andere en nog steeds is het hoogtepunt van deze snelheidsroes niet be reikt. We leven in de eeuw van de „Techniek". „Techniek" en „Haast" zijn broertje en zusje, de arbeid wordt dank zij de voortschrijdende mechanisatie en door de nieuwe uitvindingen korter gemaakt, opdat we ironie van het noodlot -meer „tijd" voor andere dingen zullen hebben. Ik heb ergens gelezen dat wanneer de techniek zich zoo blijft ontwikke len als thans het geval is, binnenkort niemand meer dan twee uur per dag behoeft te werken. Wat men dan de andere uren van den dag moet doen? Niemand die 't weet, doch in ieder geval; laten we ons haasten! We leven in de eeuw van de „Zakelijkheid". Nee. zakelijkheid zit 'm niet alleen in stalen meubelen of oranje jute gordijnen. Efficiency voor alles en in alles daar zal niemand iets op tegen hebben maar men kan ook het rationalisme te ver doorvoeren. Dat is de dood steek voor de romantiek. Dit is allemaal niet nieuw en er zou geen aanleiding zijn om het nog eens naar voren te brengen wanneer niet 'n simpel bericht hier aanleiding toe gaf. Van Vrijdag 8 April af zal er gele genheid bestaan per trekschuit de bollenvelden te bezichtigen. Menigeen zal denken: dat is aardig bedacht, goede reclame, maar meer ook niet. Maar laat ik er dan nog iets aan toe voegen. De trekschuit bracht uitkomst lp) EZE tochten per trekschuit waren in zekeren zin noodzakelijk, men heeft zich hier niet in de eerste plaats laten leiden door een ongezond sno bisme, nee 'n andere oplossing om aan het verlangen van een zeer groot deel der bloembollenbezoekers tege moet te komen, had men eenvoudig niet. Jaar na jaar wordt er gevraagd: Waarom mogen de bezoekers aan de bollenstreek niet *ns tusschen de velden loopen? Dit is echter om verschillende redenen on mogelijk. Ten eerste voelen de kweekers er niets voor om van hun kostbaren teeltgrond flinke stukken af te staan om behoorlijke wandel paden te maken. Ten tweede is het gevaar niet denkbeeldig dat wanneer het publiek door de velden wandelt ziekten van den eenen bol op den andere zouden worden overgebracht en ten derde zou zeer waarschijplijk een deel der bezoekers gaarne zelf bloemen plukken en dit op onoordeelkundige wijze doen waar door groote schade kan worden aangericht. Dit zijn slechts enkele redenen, de vakman ziet er waarschijnlijk nog wel meer. Deze mogelijkheid om de bloemenliefheb bers nog nader tot de bollenvelden te bren gen was dus uitgesloten. Natuurlijk werd toen direct gedacht aan het organiseeren van boottochtjes door de vele slooten die bollenland doorkruisen. Ook dit stuitte echter op groote moeilijkheden daar in deze zandslooten niet met motor booten gevaren mag worden. Tot dan tenslotte de trekschuit redding bracht. In de Eeuw van Techniek, Zakelijkheid en Snelheid, moet men gedwongen, terug grijpen naar de trekschuit! Nu moet men, deze trekschuiten niet vergelijken met de eerbiedwaardige drijven de postkoetsen die in vroegeren tijd door onze landelijke dreven voeren; groote, platte bol- lenschuiten 40 a 50 menschen er op en voort bewogen door twee mannen in plaats van door één paard, dat is nu eenmaal iets an ders. De prachtige bloeiende velden waarvan de geurige, prikkelende hyacintenlucht u reeds van verre tegemoet komt. vergoeden echter veel, zoo niet alles. En dan die kleu ren! Hier wordt zelfs de zakelijke twintigste eeuwer lyrisch. De rondvaarten die georganiseerd worden door de heeren Van der Eerden van café-rest. .De Nachtegaal" te Lïsse hebben in de dub bele beteekenis van het woord een hoogte punt. Na ongeveer een uur varen door de prach tigste velden die ge u maar denken kimt be landt men tenslotte bij een uitzichttoren, die ongeveer 12 Meter hoog is en vanwaar men een werkelijk schitterend gezicht over de velden heeft. Prachtig uitzicht Van donkerblauw tot lichtrose, alle kleuren- nuances zijn hier vertegenwoordigd. Zoover het oog reikt, ziet men gekleurde vakken met op den achtergrond hier en daar een paar huizen of een kerktoren. Den kant van Lisse op vormt het prachtige bosch „Het Keuken hof" een waardige omlijsting van deze fris- sche kleurenpracht. De uitzichttoren zelf is van ijzeren con structie en.... zeer gemakkelijk te beklim men. Trappen heeft deze toren niet en de stij ging is zoo geleidelijk dat niemand eenige moeite zal hebben om den hoogsten top. die overigens een platform van ongeveer 4 M2. is te bereiken. Acht schuiten met een vervoerscapaciteit van 600 personen per uur zullen den dienst onderhouden en als men boven op den toren staat is het aardig de bevlagde vaartuigen langzaam door de slooten te zien gaan. Reeds langen tijd bestond in het bollenvak de behoefte aan een nieuwe attractie, ver telde ons de heer van der Eerden en het was niet zoo gemakkelijk om iets te vinden dat èn het publiek èn de kweekers kon bevredigen. Van verschillende zijden was er op aange drongen om dit jaar het bezoek aan de bloem bollenvelden attractiever te maken, maar het risico dat aan elke onderneming nu een maal vast zit, vormde voor verschillende ver- eenigingen een hinderpaal om het initiatief te nemen. Daarbij komt dat te Lisse geen afdeeling van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer bestaat zoodat ook samenwerking met deze organisatie niet wel mogelijk was. Maar ondanks vele moeilijkheden zijn ten slotte met de welwillende medewerking van verschillende groote firma's deze tochten tot stand gekomen. De afvaarten vinden plaats achter café ..De Nachtegaal'" te Lisse en om een indruk te krijgen waar de route ligt ongeveer tusschen de Hyacintenlaan en 't Zwartelaantje, de mooiste streek dus. En nu hopen we maar dat de publieke belangstelling niet op zich zal laten wachten, besloot de heer Van der Eerden zijn uiteen zetting. Wie zal echter de kans om iets terug te vin den van de romantiek en de poëzie van een vervlogen tijdperk, willen missen? B. K. De verkoop van Zomerpostzegels. Comité van Aanbeveling gevormd. Voor den verkoop der Zomerpostzegels Is een Comité van Aanbeveling gevormd, waarin zitting hebben als eereleden: mr. dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom en mr. M. Slingen- berg. En als leden: ds. H. E. Beker. A. G. Boes. mr. A.. Bruch, mr. L. G. van Dam. mevr. A. Del BaereJiskoot, mevr. de wed. C. Droste Savry. F. Filbry. plebaan; H. Franken Jr.. mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, Th. S. J. Hooy. dr. L. C. Kersbergen. J. G. van Kessel. Ernst H. Krelage, dr. W. C. van der Laan. dr. A. A. G. Land; W. J. B. van Liemt, Ph. A. Mees, A. W. Mie hels. ds. G. H. Moll van Charante, R. Peereboom, J. H. T. Pfaff, mr. S. J. Pit. M. A. Reinalda. S. J. van Slooten, Deken H. C. J. Sondaal, J. J. Swens. jhr. F. Teding van Berk hout Jr.. mr. E. J. W. Top; mr. dr. W. P. Vis, P. Voogd, S. Ph. de Vries Mzn.. Rabbijn; E. van de Wall, mr. Th. A. Wesstra en ds. J. Yntema. BADHUIZEN „WITTE KRUIS" HAARLEM. Het aantal genomen baden in de aigeloo- pen maand Maart was: Badhuis Koudenhorn mannen 1066, vrou wen 499, werkl.baden 123, totaal 1688. Badhuis Leidscheplein mannen 1580, vrou wen 724, schoolbaden 623, werkl. baden 200, totaal 3127. Badhuis Schotersingel mannen 2096. vrou wen 863, schoolbaden 1324, werkl. baden 236, totaal 4519. Badhuis Hofdijkplein mannen 1667, vrou wen 766. schoolbaden 1332, werkl. baden 441, totaal 4206. Badhuis van Egmondstraat mannen 2108. vrouwen 1077. schoolbaden 1545, werkl. baden 570, totaal 5300. VOOR VAC ANTIEBEZIGHEDEN Het gemeentebestuur van Haarlem heeft aan de vereeniging „Vacantlebezigheden voor Schoolkinderen" te Haarlem vergunning ver leend een ..Bloempjesdag" te houden op Za terdag 30 April a.s. Collectanten kunnen zich opgeven bij: mevr. I. Brandon, Kleverparkweg 53. den heer E. Geerts Wzn„ Engelszstraat 26 en den heer W. Barneveld. Dusartstraat 3. GROENTEMARKT HAARLEM. 6 April 1938. Witlof f 0.07—f 0.10 per K.G. Tomaten f 0.30f 0.45 per K.G. Andijvie f0,30—f0,50 per kist Sla f0.50—f 1.25 per kist Spinazie f 0.30f 0,60 per kist Postelein f 1,10f 1,30 per kist Raapstelen f 0.35f 0.50 per kist Knakpeen f 1.40f 1,75 per kist Boerenkool f 0,25f 0.35 per kist Gele kool f 0,45f 0.65 per kist Bloemkool f 0,08—f 0,28 per stuk Roodekool f 0.07f 0.12 per stuk Knolselderie f 0,02f 0.05 per stuk Ramanas f 0,04—f 0.06 per stuk Peterselie f 0.04f 0.07 per bos Selderie f 0.03f 0,05 per bos Prei f 0,03f 0.08 per bos Radijs f 0.02f 0.04 per bos Rabarber f 0,08f 0.014 per bos Winteiwortelen f 0,75—f 0,90 per zak Spruiten f 1f 1.75 per zak Uien f 2.75f 3,25 per zak Koolraap f0.75f0.85 per zak PROGRAMMA VAN DE ILAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 8 .APRIL Progr. 1: Hilversum II Progr. 2: Hilversum I Progr. 3: 8.— Keulen 9.20 Parijs Radio 11.05 Padio P, T. T Nord 11.20 Keulen 12.20 Ned Brussel, 12.35 Keulen 2.20 Danmarks Radio of Diversen. 3.20 Keulen 4.20 Droitwich. 4.50 Fransch Brussel, 5.20 Ned. Brussel 6.05 Fransch Brussel 6.20 Ned. Brussel 7 20 Fransch Brussel 9.20 Nea. Brussel 9.30 Fransch Brussel 9.45 Keulen 10.20 Parijs Radio. Progr. 4: 8.Ned. Brussel S.20 Diversen 10.35 London Regional 12.50 Droitwich 1.35 London Regional 3.20 Droitwich 3.40 London Regional 5.20 Droitwich 10.55 London Regional 11.20 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen 7.— Eigen gra- mofoonplatenconcert: Programma van Pot- pourrieën. 1. Six Hits of the day, Primo Scala's Acc. Band; 2. On with the Waltz. Don Sebas- tiaan Gipsy orkest: 3. Hollandsche potpourri. Kovacs Lajos en Bob Scholte; 4. Dixon Hits no. 14, Reginald Dixon5. The white horse Inn London Theatre orkest; 6. Shirley Temple Songs, Henderson Twins; 7. Potp.van Chan sons. Lys Gauty; 8. Poppies for Remembrance. Foden Motor Works Band; 9. Voorwaarts Marsch, Kees Pruis met orkest. 8.0012.00 Diversen. „In deze doos zit het boek. Moe» der, dat wij van de boekwinkel op zicht hebben gekregen. U weet wel. Het Boek voor de Jeugd, waar U al zoveel advertenties over gelezen hebt. Al onze vriendjes op school praten er over. Wat zou het fijn zijn als wij het konden houden! U zult het net zo mooi vinden als wij. Moeder!" Geef Uw kinderen Het Boek voor de Jeugd, het ideale boek voor het gezin, een geschenk van blijvende waarde, een schat van spannende verhalen en mooie vertellingen, het boek voor kin= deren, ouders en grootouders. 768 bladzijden druks 276 tekeningen en illustraties 80 schrijvers Uw boekverkoper heeft 't! VOOR DE (Adv. Ingez. Med.) 2 stuks 50 cent. (Adv. Ingez. Med.) De Goede Raad. door DIONYS LIPPA. DE telefoon ratelde. Met een nijdige beweging nam Henry den hoorn van het toestel. Dat geratel had hem ge stoord in zijn middagslaapje. „Hallo?" „Hier Adrienne!" babbelde een jonge, sym pathieke meisjesstem. „Henry. ik zou je graag willen spreken. Heb je vanmiddag even tijd? Het gaat om een gewichtige zaak „Natuurlijk meisje! Voor jou heb ik altijd tijd." „Dat vind ik aardig. Wil je dan tegen ach ten in het café Alcona komen? Dan kunnen wij de kwestie bespreken." „Je kunt op me rekenen. Adrienne! Ik ben benieuwd, wat je mij te vertellen hebt. Tot ziens dan!" Met een glimlach om zijn mond legde Henry de telefoon neer. Hij mocht Adrienne erg graag en hij had er heel wat voor over. als zij maar half zooveel om hem gaf. Klokslag acht uur trad Henry het café Al- lona binnen en door de glazen draaideur zag hij tot zijn verwondering Adrienne al aan een tafeltje zitten. Toen deze hem bemerkte, stond zij op en snelde hem tegemoet. „Dag Henry". begroette zij hem opgewonden, „het is een belangrijke aangelegenheid, anders hak ik je/niet gestoord. Kijk, ik denk er DE EIFFELTOREN IN HET KLEIN. De 0Ver om te trouwen. Dat wil zeggen, ik ben 12 Meter hooge uitzichttoren vormt in dubbel het nog niet heelemaal eens met mezelf, oi opzicht het hoogtepunt van den tocht per I ik het wel doen zal of niet. Gisteravond heefl trekschuit door bloembollenland. I Bruno mij gevraagd „Bruno verbrak Henry Adrienne's woordenstroom die veel deed denken aan een bruisend bergbeekje. „heeft hij jeDat vind ik „Ja, gisteravond. Ik mag hem erg graag, maar eigenlijk ken ik hem nog niet zoo goed. Je weet, drie weken geleden pas hebben wij kennis gemaakt. Hij houdt wel van opschieten, hè? Maar laten wij nu op het onderwerp terug komen. Jij kent hem al van zijn jeugd af, nietwaar? Zie je, daarom had ik van jou eens willen hooren, jaeh, hoe zal ik mij uitdrukken denk je dat hij een goede echt genoot zou zijn? ik wou erg graag, en ik zou je er buitengewoon dankbaar voor zijn. als je mij heel eerlijk zou willen zeggen, hoe je over hem denkt.... Hóe is zijn karakter eigenlijk? Want zie je. in dien korten tijd heb ik dat nog niet goed kunnen doorgronden Zeg mij ronduit de volle waarheid over hem zonder consideratie en geef mij een goeden raad als vriend: Kun je mij aanraden met hem te trouwen, ja of nee?" Henry zweeg een tijdje. Hij dacht na. Bruno was zijn vriend, maar dat hij ook zijn rivaal was, ontdekte hij eerst nu. Eindelijk zei hij langzaam: ..Het is niet zoo gemakkelijk, bij zoo'n gewichtige kwestie een oordeel te vellen over iemand. Zooiets is immers heel per soonlijk. Maar in dit geval. Adrienne. nee. ik kan je werkelijk niet aanraden, om met Bruno te trouwen. Ik moet het je als vriend zelfs ten zeerste afraden, want ik ken Bruno werkelijk heel goed. We waren al samen op school. Hij is zonder twijfel een intelligente jongen en sympathiek, dat geef ik graag toe Vrouwen vinden hem haast allen charmant. Net als jij. Maar deze karaktertrek is juist géén goed fundament voor een gelukkig huwe- tk volgens mijn meening tenminste Want rde vat hij. dat weet ik zoker nies zoo heel L. aar op. In dat opzicht is hij om zoo te zeg gen nogal onbetrouwbaar. Standvastig Ls hij in de liefde zeker niet. Bij hem is zij nooit van langen duur. Bruno is geschikt voor een flirt, voor een korte, oppervlakkige vriendschap, voor alles wat voorbijgaand is. maar als echt genoot zou je aan zijn zijde zeker niet geluk kig zijn!" En zacht voegde Henry er ria een kleine pauze aan toe: „Je hebt mij naar mijn meening gevraagd, Adrienne. en ik beschouw het als mijn plicht, je de volle waarheid te zeggen.'" Adrienne was wat bleek geworden, toen zij deze weinig vleiende woorden over haar vriend had vernomen, maar zij wist zich te beheer- schen. Zij wierp een blik op haar polshorloge: „Nu, Henry. het was niet veel moois, wat ik over Bruno heb moeten hooren. Ik weet nu tenminste, waar ik aan toe ben. In ieder geval ben ik je zeer dankbaar voor den vrienden dienst, dien je mij hebt bewezen, en jou goe den raad. Ik zal je er altijd dankbaar voor zijn." Eenige maanden later trof Henrv Adrienne toevallig op straat. Hij had al dien tijd niets meer van haar gehoord. Zij zag er opgewekt uit en zij was zichtbaar verheugd haar vriend te ontmoeten. Haar oogen straalden. „Ik ben zoo gelukkig. Henry!" vertelde zij, terwijl zij hem haar hand toestak „Ik ben je werkelijk zeer dankbaar voor de oprechte beschrijving van Bruno's karakter en voor den goeden raad dien je mij toen gaf." En met een gelukkigen glimlach voegde zij er aan toe: .Ik ben met hem getrouwd. Het trok mij heel erg aan. Je weet niet wat een mooie taak het Ls voor een vrouw, een man met zoo'n slecht karakter op te voeden tot een behoorlijk mensch! En bovendien. Bruno heeft bij alle slechte eigenschappen toch iets. dut al het andere weer goed maakt: Zie je. hij is dol op mij!" (Auteursrecht voorbehouden. Nadruk verboden.) Stiptheid in tijd óók in de keuken! Daarom een keukenklok van Junphan*, het goede merk. Punctueele klokken, duurzame klokken, Tolledii! bestand tegen keukendamp. I'racti?che uitToering: fraai porselein, afwaschbaar. Diverse modellen. Eerste klas! (Adv. Ingez. Med.) C. H. U. Statenkring. Rede van den heer T. J. Krol. Gisteravond hield de Statenkring Haarlem van de Chr. Historische Unie een vergadering in Lion d'Or. De voorzitter, de heer J. Koelma heette de aanwezigen welkom en opende de vergadering met gebed. In eenigen tijd stilte werden de overleden leden, de heeren Rooden- burg en Hogenbirk herdacht. De voorzitter ging daarna over tot het afhandelen van agendapunten. Spr. bracht verslag uit van de destijds met den Statenkring Velsen tot stand gekomen samenwerking. De vergadering keurde goed dat ook bij ae e.k. verkiezingen met den Sta tenkring Velsen samengewerkt zal worden. De voorzitter, die periodiek aftrad, stelde zich niet meer herkiesbaar voor zijn functie. Desniettemin werd voorgesteld de heer Koel ma in het bestuur te herkiezen, hetgeen ge schiedde. De voorziter zou deze herkiezing als. nog in beraad nemen. De heeren J. Lucas en L. v. d. Waag. die pe riodiek aftraden, werden herkozen. De heer mr. W. E. Baron van Till werd in een vaca ture gekozen. Na de behandeling van de agenda sprak de heer T. J. Krol. lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een rede uit. Spreker citeerde het woord van prof. Huizingadat wij in een bezeten wereld leven. Doch wij meenen nog steeds dat we in Ne derland in een stad. op een berg gebouwd, le ven. Wij hebben het Nederlandsche volk op vergaderingen toegeroepen: „Keert terug tot de Christelijke grondslagen". En wanneer wij zien dat wij met weinig resultaat uit den ver kiezingsstrijd tevoorschijn zijn gekomen, vra gen wij ons af of wij onzen verkiezingsstrijd niet anders hadden moeten voeren, aldus spr. Wij hebben de persoonlijke kwaliteiten van onzen leider Jhr. de Geer niet naar voren ge bracht. Wij zijn uitsluitend gekomen met ons program van beginselen. Wij hebben het moei lijk gehad onzen verkiezingsstrijd te voeren, aldus spr. Het huidige ministerie is samengesteld zon der een enkele politieke partij als zoodanig Vc hooren. aldus heeft Dr. Colijn in de Kamer gezegd. De heer Krol was van meening dat dit t.a.v. de Christelijk Historischen wel. t.a.v. an dere partijen evenwel waarschijnlijk niet het geval is. De Christelijk Historischen zijn t.a.v. het huidige ministerie geheel vrij. Wij zijn, al dus spr., het vorige ministerie dankbaar voor het goede werk. doch wij konden niet toleree- ren dat onder dit ministerie de dieper liggende beginselen in ons volk moesten blijven rusten. Wij moeten afwachten wat het huidige mi nisterie zal presteeren, Wij nemen met dankbaarheid kennis van hetgeen minister van Dijk in deze moeilijke tijden heeft gedaan voor een verhoogde defen- siebegrooting, want onze defensie was tot nog toe niet te rijmen met den, toestand van een land. dat prijs stelt op zijn onafhankelijkheid. Wanneer de huidige regeering echter zegt dat er thans niets meer overschiet voor sociale verbeteringen en verheffing van de volks kracht dan wil ik dat niet op haar gezag aan nemen. aldus spr. De huidige Nederlandsche regeering moet beter zorgen voor de ouden van dagen, die thans niet in wettelijk verband opgenomen zijn. Ook t.a.v. invaliditeitsverzekering moet geld gefourneerd worden. En wij moeten voor alles zorgen, dat de werkloosheid onder de Jeugd bestreden wordt. De kost gaat voor de baat uit. aldus spr. Dit zullen geen utopieën zijn. Deze elschen zijn rechtstreeks afgeleid van onze beginselen. Wij zullen in de komen de vier jaar weer onze beginselpolitiek voeren. Wij durven in ons parlement den strijd te voeren tegen het marxisme en het nationaal socialisme, aldus spr. Na zijn rede beantwoordde de heer Krol nog verscheidene hem gestelde vragen, waarna de vergadering gesloten werd. JUBILé. 9 April hoopt de heer J. A. Ramakers den dag te herdenken dat hij vóór 50 jaar in dienst trad als drukker op de drukkerij „St. Jacobs Godshuis", Antoniestraat. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Handschoenen en ceinturen, 2 Rozenkran sen, Rijwielplaatje, Politie Smedestraat; Arm bandje. Schoonhoven. Raamsingel 2: Hond, de Goede. Laan van Rozenburg 29, Heem stede; Hondje, Hoonhout. 2e Zuidpolderstr. 8: Pakje. We.sseling. Duvenvoordestraat 49 rood; Schortje, Benjamin, Kempstraat 29 rood. MARKT WOERDEN. Aanvoer 45 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 21 a f 22. Met rijksmerk 2e kw. f 19 a f 20. Handel matig. AMSTERDAMSCHE VEE.TLARKT. Amsterdam, 6 April 1938. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 138 vette kalveren. le kwaliteit 70—76 ct.. 2e kw. 56—66 ct., e kw. 4858 ct. per K.G. levend gewicht. 201 Nuchtere kalveren f 4.50—f 8 per stuk 44 Varkens Vleeschvarkens. wegende van 90110 K.G. 6465 cent: enkele hooger; ware varkens 64—65 ct., vette varkens 62—63 ct. per K.G. Slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9