VOLLAERTS' Schoenenmagazijnen WERKZAME NIEREN Nationale Vrouwenraad van Nederland. welfschoenen VRIJDAG 8 A PR TT. 1938 HAARLEM'S DAGELAD Ontvangst ten stadhuize. In de gistermiddag voortgezette vergade ring van den Nationalen Vrouwenraad van Nederland werden de verslagen van de ver schillende commissies uitgebracht. Mevrouw W. van Itallie-van Embden sprak als Int. Comité lid voor Vrede en Arbitrage. Spr. betreurde het dat de Volkenbond thans niet meer in het middelpunt der belangstel ling staat. Verschillende uitspraken van bekende staatslieden over den Volkenbond werden door haar geciteerd. Ook de krankzinnige be wapeningswedloop waarbij o.a. Frankrijk van zijn begrooting van 72 milliard frcs.. 43 mil liard voor bewapening uittrok werd door spr. becritiseerd. De presidente bracht mevr. van Itallie-van Embden dank voor haar keurig verzorgd ver- ■lag. Tot lid van het Dagelijksch Bestuur werd gekozen mevrouw J. baronesse de Vos van Steen wij k-van Royen te Assen; mej. E. H. Piepers had haar candidatuur ingetrokken. Mej Lasschuit bracht verslag uit voor de Ohr. Vereeniging tot Kraamhulp te Haarlem, Zij deelde mede dat deze vereeniging die in 1924 is opgericht op initiatief van de afd. Haarlem van den Ned. Christen Vrouwen bond in haar bestaan reeds aan 1600 gezin nen hulp heeft verleend. In 1928 werd door de vereeniging een bakerscursus ingesteld. Het verslag van den Ned. Bond van wijk verpleegsters werd uitgebracht door mej, Zuster van Kammen. Deze herinnerde aan het prachtige werk dat wijlen Zr. v. d. Hulst voor de wijkverpleging heeft gedaan. In 1927 telde de bond 77 en thans mede dank zij Zr. v. d. Hulst 535 leden. Mej. E. H. Piepers, internationaal comitélid voor vrouwenkiesrecht wees erop, hoe op enkele uitzonderingen na. de vrouwen in alle landen het stemrecht hebben. Voor het eerst hebben onlangs de vrouwen in Bulgarije ge stemd, echter slechts getrouwde vrouwen, weduwen en gescheiden vrouwen, op voor waarde dat zij kinderen hebben. De internationale vrouwenbeweging verloor in Chrystel Macmillan, die dit jaar overleed, een vurig strijdster. Op verzoek van het int. arbeidsbureau te Genève hebben in het afgeloopen jaar vele vrouwenorganisaties gegevens verzameld en rapport uitgebracht over het statuut van de vrouw in verschillende landen. Het comité voor vrouwenkiesrecht heeft tezamen met het comité voor opvoeding vragenlijsten uitgezonden om te weten te komen of er voldoende zorg besteed wordt aan de opleiding der jeugd tot goede staats burgers. In Nederland is het de Nederlandsche ver eeniging voor Vrouwenbelangen 'en Gelijk Staatsburgerschap, die in deze actief is en in haar jongeren werkcomité een grooten steun vindt. De internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, Nederlandsche afdeeling, die zich verzet tegen iedere dictatuur, zoowel van links als van rechts, en die als eenig middel om het gebruik van geweld tegen te gaan internatio nale ontwapening aanvaardt, bracht het vol gende voorstel: ,X)e I.V.V.V. geeft den N.V.R. van Nederland in overweging een tentoonstelling aan zijn jaarvergadering te verbinden, waar de ver schillende organisaties, die haar verslag uit brengen, op eigen kosten haar bijdragen kun nen inzenden om zoodoende tot meer onder linge bekendheid te komen. Dit voorstel werd aangenomen, waarbij ge wezen werd op de tentoonstelling welke in deze dagen in de raadszaal te Haarlem wordt gehouden over „de vrouw en het werk van de vrouw". Mevr. Ch. L. Polak--Rosenberg, referente namens het comité „strijd tegen de dubbele moraal en den handel in vrouwen en kin deren" deelde mee, dat in zake de vrouwelijke pol it ie-agenten blijkt, dat het werk van deze ambtenaren, waarvan er thans circa 1500 zijn. zeer wordt gewaardeerd. Mej. C. Westendorp bracht verslag uit van den plaatselijken raad te Haarlem die 9 jaar geleden werd opgericht en waarvan toen met' een tien vereenigingen lid werden. Met vreugde kon spr. constateeren dat deze Raad In den loop der jaren zijn bestaanszekerheid had bewezen. Nadat mej. Marie Heinen namens de Ver. voor Vrouwenarbeid had gesproken werd de vergadering verdaagd tot Vrijdagmorgen. Rede van den burgemeester. De deelneemsters werden vervolgens op het Stadhuis door het gemeentebestuur van Haarlem ontvangen waar de burgemeester dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk een korte rede uitsprak. Slechts enkele dagen geleden had ik het voorrecht de Voorjaarsbeurs van de Vereeni ging van Huisvrouwen hier ter stede te ope nen. aldus Baron de Vos van Steenwijk. en mijn waardeering uit te spreken voor deze organisatie, die een belangrijke facet van het vrouwenleven, haar taak als huisvrouw, als bestierster van de kleinste economische een heid in onze maatschappij, tracht te verdie pen en te vergemakkelijken. Hoeveel ruimer echter is de doelstelling van uw Federatie. Naar ik uit de publicatie van uw secretariaat lees is de Internationale Vrouwenraad, thans een halve eeuw in leven, opgericht ter bevordering van de belangen van de gemeenschap, het gezin en den in- dividueelen mensch, een omschrijving, zóó ruim. dat welhaast dit heele aardsche leven er door omspannen wordt. En art. l van de statuten van uw Neder landsehen Vrouwenraad. 10 jaar later neer geschreven, gaat uit van de stelling „dat man en vrouw elkanders werk op elk gebied moeten aanvullen". Hoezeer van ganscher harte kan ik deze stelling onderschrijven en hoe weloverwogen en bezadigd zijn deze woorden gekozen in een tijdperk toen de meeningen omtrent de emancipatie van de vrouw nog zoo sterk verdeeld waren. Veel is er sindsdien voor de vrouw bereikt, zij zetelt met eere in menig bestuurscollege, hoeft op maatschappelijk en onderwijsgebied haar sporen verdiend, onze letterkunde is verrijkt met veel werk van blijvende waarde, door vrouwenhand geschreven. Ja. zij heb ben soms hervormingen tot stand gebracht en misstanden overwonnen waarvan mannen van beteekenis het bestaan erkenden maar tevens hun onmacht tot verbetering beleden. En toch is er ten tijde van de oprichting misschien meer blijmoedig vertrouwen in uwe gelederen geweest dan thans. Toen was de ..Sturm und Drangperiode" en konden uwe bonden en vereenigingen met recht eischen dat eerst de vele slagboomen uit den wee geruimd zouden worden die der vrouw bcietten hare gaven te ontplooien vóórda' 7>j aan de wereld rekenschap verschuldigd v. wat zij met hare talenten tot stand huilde., gebracht. Thans zijn, althans in ons nieuwe modellen, absoluuf passend voor de lastigste voeten. Opnieuw verlaagd in prijs. ANEGANG 12, Tel. 11457 Gen. Cronjéstr. 104, Tel. 14370 (Adv. Ingez. Med.) land en zonder op de politiek van den dag vooruit te loopen, deze slagboomen grooten- dee's opgeruimd. Beschouwen wij nog eens de drievoudige doelstelling die ik zooeven aanhaalde. Ons kiezerscorps bestaat voor de helft uit vrouwen. Voor de behartiging van onze ge meenschapsbelangen zijn wij beide gelijke lijk verantwoordelijk. Het past mij niet hier van een balans op te maken en veel minder er een oordeel over te vellen, ik geef het u slechts ter overdenking mede. Bij de behartiging van de belangen van het gezin bestaat, civielrechtelijk althans, nog geen gelijkheid tusschen man en vrouw, en dus ook geen gelijke verantwoordelijkheid. Maar van uit een ethisch standpunt bezien is invloed der vrouw op het gezinsleven en dus ook haar verantwoordelijkheid door de specifieke gaven die haar zijn geschonken grooter dan die van den man. En tenslotte het bevorderen van de belan gen van den individueelen mensch, de laatste in de trits. Voor den sterke is vrijheid een zegen, voor den zwakke een vloek. Deze waar heid zal ook menige vrouw ervaren hebben en dat gij met deze wetenschap de vrij heid kiest, strekt u tot eer, want wie zich zelve overwint, is sterker dan wie een stad bedwingt. Velen uwer zullen het waarschijnlijk niet weten dat gij u hier bevindt in een zaal die, voordat zij tot de eerezaal van het stadsbe stuur werd bestemd, de ridderzaal was van de Graven van Holland. Rondom u hangen de beeltenissen van de Hollandsche graven waaronder ook enkele vrouwenfiguren en daarvan is zeker niet de minst beroemde die van Jacoba van Beieren. Maar niet alleen haar figuur wilde ik tot besluit in uwe her innering oproepen. De tijd dat de graven van Holland hier zetelden was de tijd waarin de tradities der ridderlijkheid ontstonden. En deze riddertraditie bracht in onze middel- eeuwsche samenleving een cultus van hoofschheid voor de vrouw die van onbere- kenbaren invloed was op de verzachting dei- zeden. Ridderlijkheid en hoofschheid jegens de vrouw zijn wel de oude. maar nog geen ver ouderde deugden, worden ze door haar nog voldoende op prijs gesteld? Zij vormen wellicht geen geschikt deside ratum voor de vele vereenigingen die uw fe deratie samenstellen, maar als ik een wensch mag uitspreken, aanvaardt ze als ze u wor den geboden en aarzel niet ze op te eischen als het erfdeel van een tijdsgewricht waar mede uw aanwezigheid in deze ridderzaal u in aanraking bracht. Mej. Joh. Westerman. de presidente van den Nationalen Vrouwen Raad dankte den burgemeester voor zijn welgekozen woorden. Zooveel als in mijn vermogen ligt, aldus mej. Westerman, zal ik de ridderlijkheid jegens de vrouw die soms wel eens ver te zoeken is, aanmoedigen. De ontvangst werd voorts bijgewoond dooi de wethouders M .A. Reinalda en E. v. d. Wall en den gemeente-secretaris Mr. Th. Wesstra. Gezellige bijeenkomst. Des avonds vereenigde men zich wederom in rest. Brinkmann aan het diner waarna een gezellige bijeenkomst plaats vond, die o.a. werd bijgewoond door mevrouw A. A. baro nesse Röell-bsse. de Vos van Steenwijk en door mevrouw J. W. b.sse de Vos van Steen wij k-van Royen, Een filmpje van het huwelijk van Prinses Juliana werd vertoond waarna een schim menspel werd opgevoerd dat vervaardigd is door de overleden schilderes mevrouw D. Struyck-du Moulin. ARROND. RECHTBANK. Aanrijding te Heemskerk. In den nacht van 1 op 2 Februari 1.1. den twee fietsers de Assendelftstraat on dei- Heemskerk en naderden het punt, waar deze straat samenkomt met den Tolweg, de Hoflaan en den Hoofddorperweg. Een hunner sloeg rechtsaf, den Hoofddorperweg op, de ander wilde rechtuit de Hoflaan in. Op dat moment kwam uit den Tolweg een auto met een snel heid van ongeveer 60 K.M. De bestuurder trachtte, door links uit te halen, den fietser te ontwijken, maar slaagde hierin niet. door dat hij er te dicht bij was. De fiets werd in de flank gegrepen met zoo'n kracht, dat ze door een haag heen vloog. De berijder werd eraf geslingerd en bekwam een arm- en een been breuk, zoomede een hersenschudding. Hij werd naar het St. Antonius-ziekenhuis te IJmuiden vervoerd, waar hij nog wordt verpleegd. De autobestuurder stond thans terecht voor het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Hij verklaarde den fietser eerst op het laat ste oogenblik te hebben opgemerkt, terwijl het uitzicht op de Assendelftstraat door een tame lijk hooge haag werd belemmerd. De man, die met het slachtoffer had gefietst, zei. dat. toen hij rechtsaf sloeg en nog even naar zijn maat keek, deze reeds over het hart van het kruispunt was; de auto, die hij tevoren ook niet had opgemerkt, was in de onmiddel lijke nabijheid. Hij had niet gezien, of zijn kameraad, alvorens het kruispunt over te ste ken, naar links had gekeken. De officier van justitie was van oordeel, dat verdachte te snel had gereden en onvoldoende had opgelet. Evenwel waren er verzachtende omstandigheden aanwezig, waarom een boete van f 20 geëischt werd. Cichorei of witlof. In hooger beroep stond een landbouwer uit Haarlemmermeer terecht wegens overtreding van het Crisis Tuinbouwbesluit 1937 I en de Landbouw Crisiswet 1932. Het betrof de vraag of er witlof dan wel cichorei was geteeld. Verdachte zei. dat hij slechts cichorei had geteeld, want witlof is geen soort plant. Witlof kan niet gezaaid worden, men zaait cichorei, maar maakt er later, als men wil. witlof van. Verdachte maakte de vergelijking dat men wel een haring kan vangen, maar geen pekel haring; die moet men maken. Verdachte had cichorei gezaaid, na eenigen tijd worden de planten gerooid en men kan de wortels verkoopen om er cichorei van te maken of als veevoer, of om er witlof van maken In het laatste geval wordt het lof kort afgt- sneden, de wortels worden een paar decimetei diep in den grond gezet en dan loopt de plant uit tot witlof. Witlof is 't alleen als 't onder den grond is. Een controleur van den Crisistuinbouwdienst verklaarde, dat cichorei en witlof niet het zelfde is; de wortels verschillen in vorm. Hij zei, dat er in den handel witlofzaad en cicho reizaad verkrijgbaar is en antwoordde op een vraag van den officier, dat van cichoreizaad geen witlof is te krijgen. Verdachte voerde hiertegen aan, dat door selectie een beter soort gewas verkregen wordt maar daarom geen ander soort. Een volgende getuige verklaarde van ver dachte „suikerij "wortels te hebben gekocht en dat hij deze later gekuild had om er witlof van te krijgen. Deze getuige verklaarde geen onderscheid tusschen cichorei en witlof te kennen als hij het ziet groeien. Van de door hem gekochte wortels waren sommige uitgeloopen met losse, andere met stevige kroppen. Verdachte beweerde, dat hij geen tuinbouw maar akkerbouw heeft uitgeoefend, omdat hij de wortels niet teelde voor warmoezenij. Hij verkocht de wortels, wat anderen er verder mee deden, liet hem koud. Een teler uit Naaldwijk beschouwde cichorei en witlof als twee verschillende gewassen. Hij had van den crisisdienst monsters gekregen van verdachte afkomstig en deze gekuild; hiervan kwam witlof. Deze deskundige zei, dat de cichoreiwortel veel zwaarder is dan de wit lofwortel. Ook cichoreiwortels had hij geplant en geheel op dezelfde wijs behandeld als de andere wortels. De cichorei gaf andere plan ten. Deze getuige beweerde, dat deskundigen aan het te velde staand gewas kunnen zien of het cichorei of witlof is. Deze meening wordt door den controleur van den crisisdienst gedeeld. Door verdachte en een getuige zijnerzijds waren enkele planten meegebracht om de overeenkomst tusschen cichorei en tlof te laten zien en de meeningen der aanwezige crisis-controleurs en verdachte verschillen nog al in de vraag wat witlof en wat cicho rei is. Als deskundige werd nog gehoord de chef van den crisistuinbouwdienst. Toen hem ge vraagd werd. wat enkele der aanwezige plan ten waren, verklaarde hij dit niet te kunnen zeggen, want in dergelijken vorm komt cicho rei en witlof niet voor. Verdachte zei. dat hem dit verwonderde, want ieder, die cichorei geteeld heeft, kent dergelijke overblijvers. Deskundige was van oordeel, dat witlof en cichorei oorspronkelijk hetzelfde is, maar van cichorei is door veredeling witlof ontstaan en er is ook witlofzaad in den handel. Neen. zei verdachte van' een witlof plant is geen zaad te krijgen, alleen van de cichoreiplant. Van dat zaad komt een cichoreiplant en daar is weer witlof van te maken. Deskundige zei geen verschil te kennen tus schen cichoreizaad en witlofzaad dat is een kwestie van vertrouwen, Van cichoreizaad komt geen plant, waarvan goed witlof kan gemaakt worden, van witlof zaad wel. De officier verklaarde in zijn requisitoir, dat alle deskundigen het er over eens zijn, dat witlof een veredeling is van de cichorei en men dus wel van twee verschillende gewassen kan spreken. Cichorei wordt geteeld om den wortel, witlof om het blad. Spreker was dan ook van meening, dat het vonnis van den kantonrechter f 30 boete juist gewezen was en verdachte zonder ver gunning witlof had geteeld. Hij eischte daarom bevestiging van het vonnis. Mr. A. v. Leyenhorst, de verdediger, herin nerde er aan, dat verdachte al eerder voor de rechtbank is geweest over die witlofkwestie en toen is vrijgesproken; toen waren de vroeger van hem in beslag genomen wortelen waar deloos geworden, waardoor hij schade heeft geleden. Pleiter zei voorts, dat het er hier om gaat of verdachte akker- of tuinbouw heeft ge pleegd; cichoreibouw is akkerbouw. De meeste prijscouranten spreken niet van witlof zaad. dus als iemand witlof wil krijgen, moet hij cichoreizaad zaaien, doch voor cichoreiplan- ten zaait men ook hetzelfde zaad. Verdachte heeft niet anders gedaan dan cichoreiplanten telen; witlof heeft hij er niet van gemaakt. Verdachte heeft dus geen tuinbouw uitge oefend, waarom vrijspraak werd gevraagd. ZORG VOOR M IEMAND verdraagt verstopping der Inge wanden, maar traag functionneerende nieren, die ernstige gevolgen kunnen hebben, worden dikwijls vorwaarlooed. Rugpijn, ver- atoorde slaap, duizeligheid, rheumatlek, ischias of «pit zijn de er vaak uit voortkomende gevol gen. Deze verechljnseler. waarschuwen u. dat de werking dor nieren verstoord raakt. Houd derhalve uw nieren In goeden staat door een dluretlsch middel. Stel uw gezondheid niet In do waagschaal, maar laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nieuwe kracht en vitaliteit geven. Foster's Pillen bevatten geen gevaar lijke bestanddeelen en hebben In Holland ruim 30 Jaren ongeèvena (Adv. Ingez. Med.) KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAG MIDDAG. Competitie. De eenige wedstrijd, die gespeeld wordt is de ontmoeting Onder Ons—Haarlem 2. Onder Ons, da later in de competitie kwam, is nog steeds aan het inhalen De gasten zul len wel in staat zijn Onder Ons haar zesde nederlaag toe te brengen. Na-competitie. Voor deze competitie staan een vijftal wed strijden op het programma, n.l. T.H.B.—Oos terkwartier in afdeeling A. Voor B komen uit Aurora 1—S.V. I en Watervliet 2— Watervliet 1. In C. worden gespeeld Animo—Aurora 2 en Haarlem 3S.V. 2. Adspirantencompetitie te Hillegom. Te Hillegom wordt 's middags om 3 uur een wedstrijd gespeeld tusschen een vertegen woordigend twaalftal van den Leidschen Korfbalbono en een van den H.K.B dat ge heel uit Hillcgomsche H.K.B.'ers is samenge steld, n.l. uit spelers uit Patrimonium en de Zwaluwen. CHRIST. KORFBALBOND. H.C.K.V. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris: J. H. v. d. Hoeven, Ursulastraat 11. Voor klasse Ha in de afdeeling Z.-Holland Noord is vastgesteld Pernix nO.O. L Het is voor de Haarlemmers een zware op gaaf; verwacht wordt een spannende ont moeting tegen het groote oude Pernix. O.O. H oefent aan de Zanderij vaart. De O.O. adsp. spelen een thuiswedstrijd tegen Haarlem adsp. BOKSEN. TENET WERELD- EN ECROPEESCH KAMPIOEN MIDDENGEWICHT. Als hoofdpartij van de internationale boks wedstrijden, welke Donderdagavond in het sportpaleis te Berlijn zijn georganiseerd, had een gevecht over vijftien ronden om het wereld- en Europeesch kampioenschap in het middengewicht plaats tusschen den Fransch- man Edouart Tenet en den Duitscher Joseph Besselmann. Laatstgenoemde gaf in de twaalfde ronde den strijd op, waardoor Tenet beide titels won en daarmede tevens de tiende Franschman is, die een wereldtitel in de bokssport veroverde. HONKBAL. OM DEN HAARLEM-BEKER. Het honkbalseizoen wordt Zondag a.s. ge opend. Dan organiseert „Haarlem" nl. de wed strijden om den Haarlem-beker. Hieraan kunnen alleen Haarlemsche eerste klasse ne gentallen deelnemen; deze zijn dan ook alle vier present. De bedoeling van deze wedstrijden is: aan de Haarlemsche negentallen een flinke oefe ning te geven alvorens het competitieseizoen begint. Begonnen wordt met twee wedstrijden, die elk een uur duren en tegelijk gespeeld worden. Bij gelijk spel moet de beslissing door loting gebeuren. Hierna komen de twee winnaars tegenover elkaar. Deze wedstrijd duurt an derhalf uur, bij gelijk spel wordt nog één innings gespeeld. ïs de stand dan nog gelijk dan wordt ook hier geloot. H.H.C. is thans houdster van den beker. Het programma luidt: 9 u. 15. a. H.H.C.E.D.O., b. R.C.H.—Haar lem. 10 u. 30: c. Winnaar aWinnaar b. De wedstrijden hebben plaats op het Ge meentelijk Sportterrein in het Noorder Sportpark ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. De H. Z. V. hield haar jaarvergadering in café-restaurant Brinkmann. welke door een vrij groot aantal leden werd bijgewoond. De voorzitter memoreerde het dezen wintel- georganiseerde winterwerk. Voorts gaf hij een uiteenzetting van de moeilijkheden, welke voor de haven der vereeniging waren gere zen. doch welke, dank zij de medewerking van de officieele instanties, grootendeels wa ren opgeheven. Het jaarverslag van den secretaris en de fmancieele verslagen getuigden van een ge zonden toestand in de vereeniging. Nadat eenige commissies waren benoemd, de aftredende bestuursleden waren herkozen en het zomerprogramma was vastgesteld, sloot de voorzitter deze geanimeerde bijeen komst. VOETBAL. JUNIORES-TOURNOOI „DE ACHT''. A.s. Zondag op liet H. F. C.-terrein H.F.C. heeft in samenwerking met Quick (H.)Sparta. Kampong, H.V.V., ~D.F.C. en H. B. S.. teneinde te voorzien in het gemis van de vroegere Corinthian Juniores Tournooien, een iedere jaar te houden Juniores tournooi „De Acht", georganiseerd. Deze naam is ont leend aan het aantal deelnemende vereeni gingen. Dit tournooi is goedgekeurd door den K.N. V.B. en zal ieder jaar op den tweeden Zondag van April plaats hebben. Zondag a.s. (10 April) heeft dus dit tournooi voor de eerste maal plaats op het H.F.C.-ter- rein aan de Spanjaardslaan. De leeftijd van de deelnemers mag op den dag van het tournooi nog geen 17 zijn. De wedstrijden duren twee maal 15 minuten, in een halve competitie van twee af deelingen; de afdeelingskampioenen spelen een beslis singswedstrijd om den eersten en tweeden prijs. Er is een wisselbeker beschikbaar gesteld voor den winnaar, die eigendom wordt na driemaal achtereen of vijf maal totaal te zijn gewonnen. Verder zijn er individueele prijzen voor de le en 2e prijswinnaars. Dit jaar bestaat afdeeling 1 uit: Quick, Sparta, Kampong, H.V.V. en afdeeling 2 uit: V.O.C., D.F.C., H.B.S. en H.F.C. Het tournooi begint te 11 uur v.m.; de afdeelings kampioenen komen van 3 tot 3.30 uur n.m. tegen elkaar in het veld. Velen zullen ongetwijfeld de jeugd van deze oude clubs aan herwerk willen zien. O.S.V.—E.D.O. Met het volgende elftal gaat E.D.O. naar Oostzaan: Verhagen, v. d. Born, J. Staffers. Joop Koene, K. Zandstra, Oomen, S. Spek, v. Zaanen, Schijvenaar, Timmerman, P. Spek. KEGELEN. Districts-Bonden wedstrijd. Twee jaar geleden werd er verandering gebracht in het verkegelen van het bonds- kampioenschap: daardoor werd ons land in zes districten verdeeld, De Haarlemsche bond werd ingedeeld in district I. omvattende de steden Alkmaar Amsterdam, Den Helder en Haarlem. Zondag a.s. zal in het kegelgebouw aan de Tempeliersstraat de wedstrijd van district I plaats hebben; daar zullen dus de 10 beste kegelaars der bonden uit genoemde plaatsen hun krachten meten: ieder tiental zal na- luurlijk zijn uiterste krachten inspannen om het hoogste hout te werpen en daardoor kam pioen van het district te worden. De zes kampioenen komen in Mei a J. U IN ELK GEZIN EEN DOOSJE WITTE KRUIS POEDERS en u hebt de apotheek in huis! Verkrijgbaar ook In cachot- on tabletvorm Togen hoofdpijn, griep, tondpijn, rheumatlek en menstruatiepijnen. VOO' Nadirlond DuU* OtgitgMM Bt| Apothalan «n Drogiitan. (Adv. Ingez. Mea.) Utrecht in het strijdperk om het bondskam- pioenschap, dus het kampioenschap van Ne derland. Deze districtswedstrijden zijn het beste ti vergelijken met de competitie in de voetbal sport, alleen wordt bij de kegelsport de be slissing in één dag verkregen. Daar het zeker is, dat vele belangstel lenden uit het district hun favorieten zullei vergezellen, zullen er ook nog drie vrije baai wedstrijden worden gehouden, waardoor ooi zij in de gelegenheid zijn een balletje ti werpen met de kans op een mooien prijs. De wedstrijd, die zeer spannend zal zijn, za ongetwijfeld groote belangstelling hebben ei begint des morgens 11 uur en eindigt ti 6 uur, waarna onmiddellijk de prijsuitreiking zal plaats hebben. De kegelsport, die hoe langer hoe meer be langstelling trekt en ook in de rij der sporter de plaats gaat innemen, die haar toekomt, za Zondag in Haarlem weer hoogtij vieren; veler zullen de gelegenheid aangrijpeft, eens eer kijkje te gaan nemen. Het tiental dat voor Haarlem uitkomt luidt ais volgt: L. Dost, H. Drupsteen, H. var Duijnen. H. Frantzen. A. ter Horst, J. van Kes- sel, J. J. Mijer, J. Schipper, T. Timmer en N P. Visser. Reserves zijn: H. Loerakker en Jac. Koel. DAMMEN. DAMCLUB FLORA. De uitslagen van de onderlinge wedstrijder der Damclub „Flora" zijn als volgt: M. v. LeeuwenJ. H. Reedijk 11 J. BurghoutA. Kol 0 B. TroostA. J. Beenders 2 H. J. H. NessenC. Pot 0— C. Pot—H. J. H. Nessen 2— „DE SLEUTEL-SPECIALIST". De heer G. B. Alders verplaatste zijn ma gazijn en werkplaats van de Jansstraat naar Lange Veerstraat 10. Het winkelpand is ver bouwd en gemoderniseerd. De heer Alders, die reeds vele jaren particulieren en groote instellingen als banken, bedient, heeft de vertegenwoordiging gekregen van Blerk- Brandkasten-fabriek te Tilburg. De sleutel-specialist voorziet u van allerlei soorten sleutels, opent sloten zonder te be schadigen en is voor automobilisten de aan gewezen man, wanneer zij hun portiersleu tels kwijt zijn. Magazijn en werkplaats, alhoewel eenvou dig, voldoen aan de eischen, welke -het pu bliek cn de directies van groote ondernemin gen stellen. De sleutel-specialist is dag cn nacht te ontbieden om het publiek met ev. sleutel- of slot-moeilijkheden te helpen. Een aantal -bloemstukken van leveranciers en cliënten gaven een feestelijk aanzien aan de nieuwe zaak. HOLLAND—AMERIKA LLJN. Boschdijk, N.-York n. Rott. 7 te Antw. Drechtdijk. Rott. n. Vancouver 7 te Swansea Lochgoil, Rott. n. Vanc. 6 t-e Cristobal. Veendam, n. Rott. 9 te Plymouth verw. HALCYON LIJN. Rozenburg, Rott. n. Bilbao p. 5 Dungeness. Stad Amsterdam, 9 te Vlaard. verw. HOLLAND—AUSTRALIë LLJN. Aagtekerk (uitr.) 7 te Melbourne. Marken (uitr.) p. 5 Perim. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 7 v. Masulipatam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, vertr 9 v. Hamb. n. Amst. Nijkerk (uitr.) 6 te Antwerpen vertr. 8. Springfontein (thuisr.) 6 v. Port Sudan. Heemskerk (thuisr.) 7 te Dar es Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) 6 v. Lagos. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 5 te Santos. Eemland, 6 v. Amst. te B.-Ayres. Amstelland, 6 v. Amst. n. Hamburg. Montferland, 7 v. Hamburg n. Amst. KON. NEDERL STOOMBOOT MIJ. Bodegraven, Antwerpen n. Hamb. p. 6 Vlisw. Hebe, 7 v. Hamburg n. Amst. Perseus, 6 v. Malaga n. Amst. Venezuela, Amst. n. W.-Indië 6. 650 m. Z. v. Land's End. Agamemnon, Liparj n. Lissabon p. 6 Gibr. Perseus, Palermo n. Amst. 7 v. Gibraltar. Triton, 7 v. Piraeus te Candia. Vesta, 7 v. Lissabon te Genua. Achilles, 7 v. Amst. n. Rott. Ganymedes, 7 v. Bourgas te Varna. Hermes. Bourgas n. Amst. p. 7 Lydd. Oberon, 7 van Thessalonika n. Stamboul. Tiberius, 7 v, Amst. n. Rott. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Hector, Japan n. Rott. 7 te Marseille. Phemius, Batavia n. Londen 1 v. Amst. Glengarry, 6 v. Dairen n. Rott. Flintshire, Japan n. Amst. 6 v. Singap. Helenus, n. Amst. via Londen 6. 400 m. Z. t.W. van Land's End. Benlawers. n. Rott. via Londen 5. 320 m. ZW v. Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Nopan (uitr.) p. 6 Kaap del Armi. Sitoebondo, 7 v. Schiedam te Rotterdam. Tjikembang, 7 v. Rott. n. Hamburg. Dempo (th.) 7 v. Gibraltar. Sibajak (uitr.) 7 te Southampton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 6 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Marnix (uitr.) 5 van Singapore. Mapia (thuisr.) 6, 160 mijl ZZW v. L's End. Poelau Roebiah (uitr.) 7 v. Suez. Poelau Laut, 7 v. Hamburg te Bremen. Tajandoen. 7 v Amst. n. Hamburg. WIJK LIJN Naaldwijk. 7 v. Thessalonika n. Antwerpen. Stolwijk, 7 v. Baucau n. Newcastle. Katwijk, 7 j. Stettin te Rott.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10