Uit liet leven van Mietje en May Tertiaeghen. GARAGE „RABO", Gasthuisvest 11, Tel. 17266 Collectieve reclame Bloemenfeest in Rotterdam. INGEZONDEN /TUKKEN VRIJDAG 8 APRIL 19.IS HAARLEM'S DAGBLAD As|>hall<-rring God. Oude Gracht. Werkzaamheden zullen weldra aanvangen. Zooals bekend is, werd eenigen tijd geleden door den gemeenteraad besloten om de Ge dempte Oude Gracht van de Zijlstraat af tot de Kleine Houtstraat te asphalteeren. Het vorige jaar werd het gedeelte van het Spaarne naar de Kleine Houtstraat van een Asphaltdek voorzien, waardoor een groote ver- belering verkregen werd. Er zal weldra begonnen worden met de werkzaamheden. Op het gedeelte tusschen Kleine Houtstraat en Groote Houtstraat is men thans reeds bezig de groote boomen te rooien. Een lastig kar wei tijdens het verkeer op straat. De boomen worden daarom eerst ontdaan van de zware takken en de kroon: de kale stam kan dan gemakkelijk gedreven worden in een richting, dat het vallen geen ongeluk ken kan veroorzaken. Ook op het gedeelte tusschen het Verwulft en de Zijlstraat zullen alle boomen verwijderd worden. Het is niet zoo eenvoudig op dat gedeelte een doeltreffend project voor de nieuwe straat te vinden. Men weet. dat door de algemeene Maandagmarkt wordt gehouden. Het schijnt de bedoeling te zijn, de gelegenheid, om aan weerszijden een dubbele rij kramen te kunnen plaatsen, te be houden. Om een zoo ruim mogelijken ver keersweg te verkrijgen wil men de oplossing zien te vinden door hier en daar z.g.n, vlucht heuvels te maken. Het nieuwe straatdek zal ook op een ietwat hooger niveau worden gebracht. EINDEXAMEN KAPPERSVAKSCHOOL NEDERLANDSCHE BOND VAN KAPPERSPERSONEEL. Donderdag 7 April werdén na een 4-jarigen win tercursus de eindexamens afgenomen in het heeren en damesvak. De examencommissie voor de damesafdee- ling bestond uit de heeren G. J. Pierlot uit Haarlem, G. L. Schoonman, Utrecht en Joh. Meeuwig. Bloemendal 1. Voor de heerenafdeeling de heeren Th. We ver. A. v. d. Berg, Haarlem en Joh. Meeuwig, Bloemendaal. Aan het eindexamen damesafdeeling namen 2 leerlingen deel. beiden slaagden. Voor het examen heeren zijn 7 leerlingen geëxamineerd, allen siaagden. Als examenbewijs ontvingen de leerlingen een getuigschrift van de Eerste Ne- derlandsche Vereeniging tot stichting van Vakscholen in het Kappersbedrijf. CONTACTAVOND V. L V. W. De afdeeling Haarlem der Vereeniging voor Intern, vriendschap en Wereldvrede organi seert Zaterdagavond 9 April voor leden en in- troducé's een gezelligen contactavond in een der zalen van Café Restaurant. „Lido" aan het Plein. Op het programma staat o.m.: een propa ganda speech van den voorzitter, serieuze en vroolijke muziek, optreden van een buik spreker, alsmede de opvoering van een korte sketch. Tussen de nummers door wordt ge danst. Ove- Koetjes en Kalfjes". aln no I<) ^Eppr&obcfi 77 Mietje vertelde hoe zij gehoord had, dat een Haagsch apotheker, vergramd om al het geschrijf van Dr. Bontekoe, tegen de apothe kers, op zijn vensterluik een bonte koe had geschilderd met een gekskap op den kop, omringd door domme beesten. Kee-jetje vond het een schande, zoo'n bekwaam man belachelijk te maken, louter uit baatzucht. De theedokter mocht in zijn „tractaat over het Excellenste Kruijd Thee", soms over drijven. veel lezenswaardigs stond er toch stellig in. May vertelde, dat jij, toen zij laatst in Amst raam was, met Conny heen en terug naar het Kalfje had gewandeld, alles ^oor de slanke lijn Op den terugweg was zij nog even met Con mee naar huis gegaan omdat ze ver gingen van de dorst. Die goeie Con had direct thee gezet, maar niet te drinken! Ze vertelde het niet om kwaad te spreken want ze had het Con ook eerlijk gezegd, en haar de raad ge geven eens goed de regels voor het thee zetten door te lezen, maar vóór alles, het beste merk te nemen dat er te krijgen Is, KhwveJi'ö (Wordt vervolgd). (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VRIJDAG 8 APRIL Palace Filmae: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wei-eldnieuws. Frans Hals Theater: ,,100 mannen en één meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: .Lachend door het leven", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het getrouwde schoolmeisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „San Francisco". 2.30 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Sjanghai" en „Bloeiende rozen". Teylcr Museum, Spaarne 15. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 9 APRIL Stadsschouwburg: Centraal Tooneel N.V. met „De koning gaat voor". La Gaité: Nachtfeest ten bate der noodlij dende toonkunstenaars. 8 uur. Palace Filrnac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des fcvonds. LUXE VERHUURINRICHTING (zonder chauffeur), heeft thans weder haar wagenpark uitgebreid met vijf OPEL AUTOMOBIELEN model 1938. Zij biedt thans een keuze uit 15 auto's, uitsluitend model 1937 en 1938. (Adv. Ingez. Med.) TULPENFEEST IN NOORDWIJK. In navolging van het in 1937 gehouden ..Tulpenfeest'' zal ook dit jaar van 20 t.m. 23 April a.s. een grootsch „Tulpenfeest" worden gehouden, zulks met medewerking van het Gemeentebestuur, de V.V.V. „Noordwij k Vooruit" en tal van plaatselijke vereenigin- gen. Het is ee typisch en mooi gezicht op het uitgestrekte duin de kleurenweelde te zien ontluiken van narcissen, hyacinten en tul pen. Ook op tal van andere plaatsen, langs wegen en boulevards heeft het Bloemen- Comité bollen laten planten. Er zullen dit jaar. teneinde de deelname zoo groot mogelijk te maken, wedstrijden worden gehouden voor de mooiste bloem- mozaïken, wedstrijden voor de mooiste gevel versieringen. alsmede een fotowedstrijd. Op Zaterdag 23 April zal des ochtends een Bloe mencorso worden gehouden voor kinderen en des namiddags voor grooten. Evenals het vorige jaar zal ook het Lindenplem worden verlicht en vermoedelijk ook de toren en meerdere mozaïken. Dit 2e „Tulpenfeest" zal waarlijk worden een lente-bloemenfeest. Waar op 20 April de meeste mozaiken en gevelversieringen nog niet alle gereed kun nen zijn, is de officieele opening bepaald op 21 April a.s. des namiddags te 2 uur op het Raadhuis te Noordwijk-Binnen. Jhr. mr. dr. H. A. v. Karnebeek, Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, Mi nister van Staat, is uitgenoodigd deze ope ning te verrichten. UITSLAG VEILING. Uitslag van de velling gehouden in ,,'t No tarishuis" op Donderdagavond. Het winkelhuis met erf en poort te Haar lem aan de Groote Houtstraat no. 126. groot 95 centiaren, f 15900 Th. A. J. M. van Eyck q.q. Het heerenhuis met vóór- en achtertuin en erf te Bloemendaal aan de Kleverlaan no. 95 achter uitkomende aan den Kinheimweg groot 2 aren, 37 centiaren f 6050 G. Hulsebosch. Het heerenhuis met erf en tuin te Heem stede aan de Heemsteedsche Dreef no. 258, hoek J. C. van Oostzanenlaan, groot 4 aren. 45 centiaren, f 10050 A. Th. Joosten q.q. Een huis met erf en grond te Haarlem aan de Eendrachtstraat no. 19, groot 70 centiaren f 3100. Opgehouden. Een huis met voor- en achtertuin en erf te Haarlem aan de Gedempte Schalkburger- gracht no. 76, groot 1 are. 20 centiaren, f 4025 H. A. Dingboom q.q. Een huis met erf en tuin te Haarlem aan de Zomerstraat no. 2. hoek Vijfhuizerstraat. met zij-uitgang in die straat, groot 83 cen tiaren. f 2550 J. D. Hilgerman q.q. Een winkel-woonhuis en erf met afzonder lijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Korte Begijnestraat nos. 27 zwart en rood, groot 54 centiaren, met recht van uitgang in een poort uitkomende aan de Bakenesser- gracht. f 1430 H. I. van Goor q.q. Een huis en erf gelegen te Haarlem aan de Ceciliasteeg no. 9 groot 56 centiaren, f 1370 G. J. J. Jacques q.q. N. Z. H. De vervoersopbrengst van de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij gedu rende Maart 1938 was f 231.694, tegen 241.519 in dezelfde maand van 1937. PRIJZEN VAN DE „PRIMAVERA". Op de „Primavera" te Rotterdam zijn o.a. de volgende prijzen toegekend: Eere-prijzen Zilveren medaille, de Koningin: heuvelbe planting, Ven. K. Hartlieb. Zilveren medaille, Prinses Juliana: Felix Dijkhuis, Boskoop. Zilveren medaille. Prins Bemhard: Rozen- inzending de Ruyter, Hazerswoude. En verder: verg. zilv. medaille gemeente Overschie: Bolleninzending B. Slikkerveer, Sassenheim. Gouden medaille: Groep bolgewassen, L. Slikkerveer Jr.. Sas senheim. Zilveren medaille: Groep narcissen: A. Frijlink en Zn., Sassen heim. Groep rotsplanten: Jan Dix Jr., Heemstede. Getuigschrift van verdienste: Triumphtulp ..Alberio", L. Slikkerveer Jr. Sassenheim. Parkiettulp Fantasie. L Slikkerveer h- Sassenheim. Erychronium revolutuir, White Beauty Slikkerveer Jr. Sassenheim. De Bilt voorspelt: In het Noorden matigen tot krachtigen, in het Zuiden matigen Noordwestelijken tot Noordoostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog enkele lichte regen- of hagelbuien, koude nacht, over dag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 772.8 m.M. te Stornoway. Laagste 741.0 m.M. te Helsingfors. De luchtdruk bleef in het Noorden en Noord oosten regelmatig stijgen en de stijgingen zijn nog niet geëindigd. Over een gebied van 25 lengtegraden breedte stroomen de lucht- massa's uit het Poolgebied naar het Zuiden en spreiden zich waaiervormig over Centraal Europa uit. In het geheele waarnemingsgebied werd het kouder met uitzondering van Mid den- en Zuid-Frankrijk, waar de koude lucht- massa's nog niet zijn doorgedrongen. De be richten der Alpenstations wijzen erop, dat het koudefront juist over Zwitserland ligt, zoowel Saentis als Jungfraujoch -zijn in wolken ge huld en melden nog weinig lagere temperatu ren dan gisteren. Ook in Engeland en Ierland dïong de koude door. Hier zijn de winden minder sterk en berusten de lage ochtend- temperaturen meer op nachtelijke uitstraling. In het Zuidelijk deel van IJsland is het sinds gistermiddag weer zachter geworden en in het Noordelijk deel nam de vorst af tot licht. Op de Oostkust van Groenland bleef de tem peratuur extreem laag, in het Westelijk deel der Poolzee lieerscht nog matige vorst en is het iets minder koud dan gisteren. In Noorwegen en in Finland bleef de matige vorst heerschen en komt de temperatuur ook overdag niet boven het vriespunt. Voor onze omgeving is te rekenen met guur en buiïg weer, echter met geringe hoeveelheid neerslag. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no. 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 10.27 uur; n.m. 23.19 uur. Strand berijdbaar van 15.30—21.15 uur. %elo- - 'ke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht* 14141. SLUITING SA VOND CURSUSSEN VOOR DE SCHOOLVRIJE JEUGD. Op Dinsdag 12 April om 7.15 uur zal in het Gem. Concertgebouw de sluitingavond plaats vinden van de cursussen voor de schoolvrije jeugd, georganiseerd door de Stichting „Fede ratie van Haarlemsche Jeugdwerkbesturen". De heer E. v. d. Wall, waarnemend Wet houder van Onderwijs, zal een slotwoord spreken, waarna een film zal worden ver toond. Aan den avond gaat van 7 tot 8 uur in de tuinzaal een tentoonstelling vooraf van voorwerpen, welke op de cursussen werden vervaardigd. VOGELWET 1936. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge bracht, dat aan het bureau van politie alhier, afdeeling Vogelwet, zijn verkrijgbaar gesteld formulieren voor het aanvragen van een ver gunning voor het doden of vangen en daarna vervoeren van beschermde vogels, die schade toebrengen of overlast veroorzaken, of dit drei gen te doen. voor 't Levensverzekeringsbedrijt Voor de zesde maal gaan circa 14»" Xmerikaansche levensverzekeringsmaat chappijen dit jaar een reclamecampagn oeren, waarmede zij het publiek colle' ef zullen wijzen op het mooie „leven erzekeringsidee". eze actie wordt geconcentreerd in ee neciale „levensverzekeringsweek" in r' aand Mei. 'oor een serie advertenties, uitsluitend ouranten te plaatsen, hebben de dee lemers 120 000 dollar bijeengegaard Gisteravond heb ik u al gezegd, dat de Pri mavera 1938 een climax beteekent en nóg mooier is dan die van vorige jaren. Vandaag heeft deze indruk zich nog versterkt; en we hebben kweekers gesproken, juryleden, of ficials en doodgewone leeken. maar die her haalden zonder uitzondering: Primavera 1938 is een topprestatie. Het is buitengewoon moeilijk om uit zoo'n rijkdom van kleur en vorm ook maar de belangrijkste dingen te noemen, zonder in een opsomming te vervallen. Dat mag in dit praatje voor leeken niet. maar wat wél mag is het noemen van enkele dingen die frappeerden in de schier onomvatbare bloemenweelde. Daarmee is echter niet gezegd, dat ze beter zijn dan andere, die ongenoemd blijven. Dan zouden we vetplanten- en cactaeënlief- hebbers willen wijzen op de succulenten-in zending, waar o.a. een Aloë variegata (Pa- trijsveertje i met zes bloemstengels prijkt. Bij zonder geslaagd is de inzending van Orchi- deëen voor het tropische diorama, dat werke lijk vrijwel ongemerkt in de realiteit over gaat en zich in kleur en lijnen schitterend bij de geëxposeerde planten aanpast. Magnifiek van kleur en opstelling is de azalea mollis- tuin van een Boskoopsche firma, waar de struiken zich spiegelen in het water van een vijvertje. Er is veel gebruik van water ge maakt op deze Primavera, en altijd even ge lukkig. Daar is allereerst het rosarium, vlak tegenover den ingang en het eerste wat men ziet als men binnenkomt. Lage struikrozen spiegelen zich in het water van den vijver; een bootje drijft er, waar roosjes in bloeien. Klimrozen slingeren zich over en langs de pergola, en om solitair-zuilen. Stelt u zich als ondergrond van al dit rose, oranje en wit het donkere water en het groen van het ga zon voor en hoog erboven het zachte blauw van het neerhangende velum, dan kunt u misschien iets begrijpen van de groote rust, die er ondanks alle veelheid van deze tentoon stelling uitgaat. We kunnen dan nog wijzen op de groote inzendingen azalea's, de reu zen calla White Giant, de eigenaardige Medï- nella's bij de opgangen naar het restaurant. calla-achtig blad en hangende roseroode bloemen en het hoogste punt van deze tentoonstelling, de heuvel met rhodo's en aza lea's en heesters. En op de vele, kostelijk mooie Japansche acers, waarbij er twee solitair staan in het groot gazon vlak tegenover het restaurant, en die twee hebben een bekroning gekregen, wat ook werkelijk niet te verwon deren is. Ik zou in de verleiding komen om u aan de hand van mijn aanteekeningen te gaan ver gasten op namen vele namen. Maar beter is het als u zelf gaat zien en bewonderen. Het leek ondoenlijk, gezien vroegere tentoon stellingen om nog beter voor den dag te ko men. Dit jaar is dat ondoenlijke echter ge beurd. Primavera 1938 is een krachtprestatie van onze kweekers, een openbaring van schoonheid voor den liefhebber, en een eve nement dat u zich niet mag laten ontgaan. L. S. HAARLEMSCHE RIJ- EN JACHT- VEREENIGING. Zaterdagmiddag organiseert, de Haarlem sche Rij- en Jachtvereeniging een indivi- dueele cross-country over weilanden en door boschp^rceelen te Vogelenzang. Deze cross is verdeeld in; lichte cross voor landelijke rui ters, lengte 2200 M. met hekken, geen sloo- ten; lichte cross voor niet-leden, werkende en junior-leden,, lengte 2200 M. met hekken geen slooten; zware cross voor niet-leden, en wer kende leden, lengte 2900 M. met "hekken en slooten onderverdeeld in: klasse A regio naal voor équipes; klasse B personeel. Te kwart vóór twee wordt begonnen met het afwandelen van de parcoursen. Onmid dellijk na terugkomst start de eerste lande lijke ruiter. De toegang tot de terreinen is alleen aan de Margrieténlaan bij de Leidsche Trek vaart, ten zuiden van Vogelenzang. Als voorbereiding voor het Nederlandsch kampioenschap terreinrijden 1938 van den Nationalen Bond van Vereenigingen voor Ruiterwedstrijden op 21 Mei in het Gooi heeft in afd. 3 A een regionale wedstrijd plaats, waaraan équipes, bestaande uit twee of drie leden van de aangesloten vereenigin gen in het westen, deelnemen. JAARVERGADERING ALG. NED. BOND VAN GEPENSIONNEERDEN. De afdeeling Haarlem van den Algem. Ned. Bond van Gepensionneerden hield Donder dagavond haar jaarvergadering in gebouw Cornelissteeg 9. Te half acht opende de voorzitter de heer H. Plant, de vergadering. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. In de vacature, ontstaan door bedanken van den penningmeester, den heer R. Jansen werd gekozen mej. Pols. Het bestuursvoorstel, om het hoofdbestuur te verzoeken te willen overwegen, wat er ge daan kan worden voor de laagst gepension neerden werd met algemeene stemmen aan genomen. Als spreker trad op de heer S. Baarda uit Amsterdam, lid van het hoofdbestuur. Spr. schetste de ontwikkeling van den bond. De bond bestond reeds lang, maar bleef nog zeer beperkt in omvang, al had hij reeds veel verdienstelijk werk verricht, toen in Den Haag. als reactie op de regeeringsvoorstellen tot herberekening der pensioenen, het comité- Last werd opgericht, dat zijn vertakkingen had in vrijwel alle plaatsen van Nederland. Teneinde de noodige uitbreiding te krijgen werd samenwerking gezocht met dit comité. Het was echter duidelijk dat samenwerking tusschen een rechtspersoonlijkheid bezit- tenden bond en een comité niet vruchtdra gend zou zijn en dat dit eerst mogelijk was, wanneer er geen samenwerking, maar sa mensmelting zou plaats hebben. Dit geschiedde: Op 24 Augustus van het vorige jaar werd op een gecombineerde ver gadering te Utrecht besloten tot fusie van bond en comité, Zoo is nu de bond sterk vergroot en be schikt men over de middelen om door inten sieve propaganda zich nog meer uit te breiden. Want een sterke bond blijft noodzakelijk, aldus spr., Wel hoeft de regeering het ontwerp tot herberekening der pensioenen ingetrok ken, maar de commissie-Palm tot bestudee ring der plannen bestaat nog steeds. Blijft daarom waakzaam, riep spr. uit. Het Burger lijk Pensioenfonds beschikt over voldoende geld om aan zijn verplichtingen te' voldoen. Elke gepensionneerde is verplicht te zorgen dat dp regeering nooit de gelegenheid krijgt •ok maar iets van de pensioenen te korten. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver- - adering. TAMINIAU ELST OVERBETUWE (Adv. Ingez. Med.) WISSELKOERSEN. Amsterdam 10.15 uur. Londen 8.96)4 Berlijn 72.47^4 Parijs 5.54 Brussel 30.41)4 Zwitserland 41,43 New-York 1.80 21/32 Amsterdam 12.uur. Londen 8.96 9/16 Berlijn 72.47)4 Parijs 5.52 3/4 Brussel 30.41)4 Zwitserland 41.41)/ Kopenhagen 40.00 Stockholm 46.20 Oslo 45.05 New-York 1.80 5/8 Praag 6.30 Italië vrije lire 9.57 1/2 reislïre 8.55 bankpapier 8.30 Voor den inhoud dezer rubriek stelt d* Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven Onderwijs aan zieke en zwakke kinderen te Haarlem. EEN DRINGEND VERZOEK. Geachte stadgenooten, Nu de gemeenteraad onder den druk der regeering genoodzaakt is geweest de sub sidie voor onze commissie te schrappen, wordt ons dezer dagen meermalen de vraag gedaan, wat doet die commissie? Wat is haar doel? Mogen wij u dit nog eens in 't kort uiteen zetten? Dank zij de leerplichtwet kunnen en moe ten thans alle kinderen onderwijs ontvan gen. Toch zijn er nog verscheidene kinderen verstoken van onderwijs, omdat ze te ziek of te zwak zijn om de school te bezoeken. Wel zouden velen hunner thuis onderwezen kunnen worden, maar in deze behoefte heeft de Leerplichtwet niet voorzien. Om hieraan tegemoet te komen, hebben zich in verschillende plaatsen commissies gevormd, die het haar taak achten de ern stige bewaren van die leemte zooveel moge lijk te ondervangen. Ook hier ter stede is in 1916 zulk een com missie gevormd onder voorzitterschap van wijlen Dr. E. S. Frank, thans onder leiding van dr W. B. Smit, directeur v. d. Genees kundigen en Gezondheidsdienst. Dat deze Vereeniging uitstekend werk ver richt, blijkt wcj uit het feit, dat in het af- geloopen jaar aan 78 zieke en zwakke kin deren huisonderwijs werdt gegeven; in de laatste 8 jaren bedroeg dit aantal 515. Het onderwijs wordt gegeven aan leerlin gen, zoowel van openbare als van bijzondere scholen, ook in de ziekenhuizen en op Bre- derodeduin en zoo mogelijk door werklooze leerkrachten. De kosten, die jaarlijks ruim f 3000 bedra gen, worden bestreden door een gemeentelijke subsidie van pl.m. f 2000, contributies van leden en vereenigingen en bijdragen der ouders. U begrijpt nu wel, hoe wij te moede zijn, nu de voornaamste inkomsten, de gemeentelijke subsidie ons onthouden wordt, geheel onver wachts, zonder eenig voorafgaand bericht. Ondanks dezen tegenslag wil het bestuur trachten haar werk voort te zetten in het volle vertrouwen dat vele ingezetenen uit Haarlem en omliggende gemeenten ons willen steunen. Zoo zouden bijv. tooneel- en zang- en sportverenigingen eens per jaar een uitvoe ring kunnen geven ten bate van onze kas, andere vereenigingen zouden lid kunnen worden of ons een jaarlijksche bijdrage kun nen zenden Ingezetenen, vooral ouders van schoolgaande kinderen zouden lid onzer ver eeniging kunnen worden, leerlingen der ver schillende scholen zouden onder elkaar clubjes kunnen vormen om hun zieke mede leerlingen te helpen. Wanneer wij zoo allen te zamen willen helpen, dan kunnen wij onze heerlijken ar beid voortzetten Haarlem's zieke en zwakke kinderen op te voeden tot flinke, verstandige menschen. Bij voorbaat betuigen wij u onzen hartelij- ken dank. De 2e secretaris is gaarne bereid alle noodige inlichtingen te verstrekken. Hoogachtend, Het bestuur, W. B. SMIT. voorzitter. D. A. C. VAN DEN HOORN. vice-voorzitter. H. BIJKERK, secretaris. Mevr. N. REUS—GOUDSMIT, penningmeesteres. Mevr. A. M. v. BENTHEM JUTTING—HOOG. G. H. WEUSINK. W. J. SPELLER. H. v. d. WEYER. J. H. W. HABERMEHL. 2e secr. Kinderhuissingel 30

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2