OVERHEMDEN WIM WORM Heeren-Modemagazijn, Anegang27 Groot aantal verkeers ongelukken. «fi v. Empelen MAANDAG II APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 2 lYra:ml<'lir>trl 1 i li «r Mr. Joh. Enschedé. Groote belangstelling. Zaterdagmiddag werd in tegenwoordigheid van zeer vele belangstellenden op de Alg. Begraafplaats le Heemstede ter aarde be steld het stoffelijk overschot van mr. Joh. Enschedé, in leven directeur van de Grafi sche Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. Onder dc aanwezigen waren: mr. A. J. Enschedé, directeur van den Machlnehandel „Mahez", Jhr. J. p. w. van Doorn, burge meester van Heemstede; jhr. mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal; de lieeren Ernst Crone. voorzitter van het colle ge van Commissarissen van de Kweekschool voor de Zeevaart en D. H. van der Hiel. com mandant van genoemde Kweekschool: J. Th. Ruygrok, voorzitter en M. H. Groenendaal, secretaris van de Federatie Haarlem en om streken van den Bond van Werkgevers in het Boekdrukkersbedrijf; l. e. Posthumus, voor zitter van de Heemsteedsche Vrijw. Burger wacht; mr. Th. A. Wesstra. gemeente secretaris van Haarlem; prof. dr. A. D. Fok ker; H. D. Tjeenk Willink, J. L. Tadema, jhr. F W. van Styrum, namens de hofjes van No- blet en Staats; dr. C. Spoelder, rector van het Stedelijk Gymnasium te Haarlem; mr. P. Tideman, G. D. Gratama. directeur van het Frans Halsmuseum. Ph. A. Mees, directeur hoofdredacteur der Opr. Haarl. Courant; R. Peereboom. directeur-hoofdredacteur van Haarlems Dagblad: J. J. Swens. voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken in het district Haarlem: mr. F A.Davidson; dr. J D. Bierens de Haan; mr. J. Bierens de Haan. algemeen secretaris der Ned. Mij, voor Ni.jverheid en Handel; A. P. Audretsch. lid van den gemeenteraad van Heemstede, Lod. van Deyssel, letterkundige. Verder vele leden en oud-leden van het personeel der firma En schedé. In de aula werd het eerst het woord ge voerd door jhr. J. Burmania van Andringa de Kempenaar, zwager van den overledene. Met mr. Joh. Enschedé, aldus spr., wordt straks de zesde Johannes van het geslacht ten grave gebracht. Gij hebt allen grooten eerbied voor hem gehad en van mij was hij een groot vriend. Hij was een eigenaardig man en had zijn bijzonderheden maar ook vele goede eigenschappen: hij was trouw, eer lijk en oprecht en gaf zich zooals hij was. Hij was geen zakenmensch maar had groot res pect voor wie dit wel was. Hij stond geeste lijk boven ons, was een philosoof en een ge leerde en ik roep u allen op, aldus spr., de goede gedachten en indrukken van hem in uw hart te blijven bewaren. Ik ben hem dankbaar voor hetgeen hij voor mij en in 't bijzonder voor mijn vrouw en kinderen heeft gedaan. Zij nagedachtenis zal in mijn huis gezin in eere worden gehouden. Beste Jan, rust zacht. De heer A. D. Huijsman, directeur der Gra fische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V.. zeide dat de overleden diep beseft heeft de groote ernst en de diepere beteekenis van het leven. Spr. heeft mr. Enschedé leeren kennen als een vertrouwd vriend in het za kelijk verbond. Oogenschijnlijk. zoo vervolgde de heer Huijsman. ging het doel onzer samen werking hem voorbij en groote belangen schenen hem niet te beroeren. Maar wij wisten beter. Uiteindelijk gaf hij altijd blijk van den wensch.en de belofte aan algeheele medewer king en steun. Namens onze directie en haar medewerkers breng ik hem hier een laatsten. dankbaren groet en dank voor zijn groot verstand, zijn innig medeleven en de opoffe ringen die hij zich in menig opzicht voor ons allen heeft getroost. Vervolgens sprak mr. K. P. van der Man dele. uit Rotterdam, als vriend. Spr. gewaagde van het rijke gedachtenleven van den overle dene. Zijn belangstelling ging uit naar alles wat goed en schoon was. Hij had een warm hart. hield van menschen en van kinderen. Het is een troost, dat alle mooie en groote gedachten van hem aanwezig zijn. De chauffeur van den overledene, de heer P. W. A. van Breemen, sprak een kort woord van dank voor alles wat mr. Enschedé voor PEEPERKORN Bel op 28890 - 5 «korting! (Adv. Ingez. Mea.) AGENDA Heden: MAANDAG 11 APRIL Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „100 mannen en één meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace; „Lachend door het leven", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..Het getrouwde schoolmeisje". 2.30, 7 en 9.15 uur Luxor Sound Theater; „San Francisco". 2.30 7 en ü.15 uur. Spaarne Theater: „Sjanghai" en „Bloeiende rozen". DINSDAG 12 APRIL Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en de? avonds Tevler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. hem en zijn gezin heeft gedaan en de heerL.E. Posthumus dankte voor het vele dat de over ledene voor de Heemsteedsche Burgerwacht deed. Nadat op het orgel een koraal van Bach was gespeeld sprak nog de heer Kor thuis, uit Den Haag. namens de Federatie van Werkge versorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf in Nederland. Deze spreker vestigde de aan dacht op de uitzonderlijke beteekenis van mr. Enschedé, niet zoozeer voor het organi satieleven als wel op ander gebied. Maar iemand uit het geslacht der Enschedé's mag niet ten grave worden gebracht, zonder dat grafisch Nederland hem met eere herdenkt en zonder dat de vakgenooten uiting geven aan hun eerbied. Aan de groeve zong Johez' Mannenkoor, na dat de kist in het graf was neergelaten ..Beate Mortui" van Mendelssohn, waarna ds. M. Jaspin, predikant der Waalsche Kerk. die voor de teraardebestelling in het sterfhuis een dienst geleid had, kort het woord voerde en het „Onze Vader" bad. De broeder van den overledene, de heer B. F. Enschedé, dankte voor de belangstelling en deed nog uitkomen welk een fijnbesnaarde persoonlijkheid mr. Enschedé was geweest en hoe hij voor allen een lichtend voorbeeld zal blijven. De Twentsche Bank N.V. in 1937. Verwachtingen niet ten volle in vervulling gegaan. Voorgesteld dividend: 5?s%. In het jaarverslag van de Twentsche Bank N.V. over 1937 zegt de directie o.a. het vol gende. De gunstige beloften voor de toekomst, welke het economische wereldbeeld bij ljet scheiden van 1936 inhield, zijn in het verslag jaar niet ten volle In vervulling gegaan. Aanvankelijk zette zich de alom ingetreden verbetering krachtig voort, maar de groeien de internationale spanning op politiek gebied en de terugval van de conjunctuur in een zoo belangrijk economisch centrum als de Vereen. Staten maakten dat het optimisme, waarmede 1937 werd Ingegaan, aan het einde van dat jaar goeddeels was verdwenen. De aan het einde van 1936 ingetreden ver betering als gevolg van de depreciatie van den gulden, samenvallende met de interna tionaal opgaande conjunctuur, zette zich ook in ons land, in het begin van het ver slagjaar onverzwakt voort. Door de aanpas sing van het prijzenpeil aan dat in het bui tenland kon de concurrentiemogelijkheid van ons land belangrijk verbeteren: de cijfers van in- en uitvoer stegen zoowel naar waarde als gewicht. De internationale terugslag gin;, evenwel aan het Nederlandsche bedrijfsleven niet voorbij, maar veroorzaakte sedert het derde kwartaal een belangrijke vertraging in de economische opleving, zoodat de vooruit zichten onzeker zijn geworden. De scheepvaart kan op een gunstig jaar terugzien; gebrek aan scheepsruimte veroor zaakte een groote bedrijvigheid op de werven. De baisse op de goederenmarkten bracht in het laatst van het jaar echter een daling der vrachtprijzen teweeg. Een en ander was oorzaak dat de werkloos heid, hoewel gedurende het geheele jaar ge ringer dan in 1936, tegen het einde van het verslagjaar geen vermindering meer aan toonde. Sedert de depreciatie van den gulden ont stond een abnormale ruimte op de geldmarkt, hetgeen een zeer lagen rentestand tengevolge had. Het bankdisconto bleef het geheele jaar 2 pet., het particulier dictonto zakte in tot nauwelijks 1/8 a 1/4 pet. Op de kapitaalmarkt heeft het goedkoope geld geleid tot een recordbedrag'-aan con versies, voornamelijk van de zijde van open bare lichamen: aanvankelijk werd hierbij ge gaan naar een uitgesproken V/2 pet. ty-pe allengs neigende naar 3 pet. De economische positie van Nederlandsch- Indië vertoonde in de eerste helft van het verslagjaar een groote verbetering; de be langrijke prijsverhooging van grondstoffen-en producten kwam tot uitdrukking in een aan zienlijk verhoogde uitvoerwaarde. De algemeene conjunctuuromslag in het tweede halfjaar doet de verwachtingen voor de toekomst minder gunstig beoordeelen, De restultaten onzer instelling mogen zeer bevredigend worden genoemd, zij het dan, dat de winsten meer dan normaal zijn georiën teerd op het effectenbedrijf. De provisiebaten uit onze groote effecten- omzetten zijn belangrijk. De steeds aan houdende stroom van conversies tot een to taalbedrag van ca. 2y2 milliard gulden ver oorzaakte een ongekende levendigheid in onze emissie- en conversieafdeelingen. Zoo konden de baten van ons effectenbedrijf die van het vorige jaar met ruim f 1.600.000 overtref fen. De valutamarkt had in het verslagjaar een vrij vlak verloop onder den regulariseeren- den invloed van de egalisatiefondsen. Een uit zondering hierop maakte de beweging van den Fransc'nen franc tengevolge van wan trouwen in het regeeringsbeleid. De winst op Vreemde Wissels en Arbitrage vertoont een vermindering van ca. f 1.400.000 tegenover 1936. Het rentecijfer op onze winst- en verlies rekening kon zich ongeveer op het peil van het vorige jaar handhaven; de winst op Provisierekening is f 350.000 hooger. In den loop van het jaar besloten wij tot belegging van de reserve voor verleende pensioenen. De buitengewone bedrijfsdrukte gedurende een groot deel van het verslagjaar maakte personeelsuitbreiding noodzakelijk. Onze on kosten stegen met ca. f 150.000, de post salarissen en tantièmes is in vergelijking met 1936 ruim f 300.0000 hooger als gevolg van hoogere bestuurders- en personeeltan- tièmes. De uitkomsten van een hernieuwde bere kening van de pensioenverplichtingen van de Stichting Pensioenfonds van de Twentsche Bank N.V. deed ons besluiten onze bijdrage te verhoogen. Ook over 1937 was afschrijving van eenigc debiteurenverliezen noodzakelijk; daarnevens leek ons versterking der reserve tegen posten met verhoogd risico gewenscht. In overleg met don Raad van Commissarissen onzer ven nootschap bestemden wij voor een en an der een bedrag van f 450.0CK). De onder Crediteuren opgenomen bijzon dere reserve, waaraan wij in het vooraf gaande jaar zonder bepaald omschreven be stemming f l.OOO.OOO toevoegden, doteerdei wij thans in overleg met den Raad van Com nissarissen met een bedrag van f500.000. Het geplaetrte kapitaal der Vennoot scha jnderging in 1937 geen wijziging* het aant.u houders van aandeelev >p naam bedroeg op 31 December j.l. 3071. :ch«p: v.d. Waalsstr.'33.Haarlem (Adv. ingez. Med.) De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets zachter des nachts, overdag zelfde temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 782.7 m.M. te Croydon. Laagste 757.0 m.M. te Lsafjord. Het gebied -van hoogen luchtdruk over de Britsche eilanden nam nog aanzienlijk in be teekenis toe. De kern lag hedenmorgen over Zuidoost Engeland. Het breidde zich voorts aanzienlijk naar het Oosten uit. In het Noord westen van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk laag. Op de Britsche eilanden waaien zwakke winden uit uiteenloopende richtingen met licht bewolkte lucht. In Scan dinavië is de wind krachtig uit het Westen met meest zware bewolking en sneeuw in het Noor den. In Duitschland en onze omgeving over- heerschen matige Noordwestelijke winden met zware bewolking doch geen neerslag van be teekenis. In Frankrijk is de wind meest Noord oost en de bewolking licht. Op IJsland is de temperatuur aanzienlijk 'boven normaal, plaatselijk ruim 12 graden, Ook in West- Schotalnd en in vrijwel geheel Scandinavië is de temperatuur boven normaal, overigens op de Britsche eilanden en op vrijwel het geheele vasteland van West-Europa is zij vrij belang rijk onder normaal. In Noord-Seandinavië, Midden-Engeland en Midden-Europa was de temperatuur hedenmorgen onder het vries punt. Voor onze omgeving wordt voorloopig nog weinig verandering in de weersge steldheid verwacht, de nacht zal ver moedelijk iets zachter zijn. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 111.M, Stand van heden 777 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 1.20 uur: n.m. 13.40 uur Strand berijdbaar van 6.30—11.45 uur. elar sn'ke telefoonnummers: Politie- 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. VOOR UW (Adv. Ingez. Med.) Aan het reservefonds op 31 December 1937 op de balans voorkomend met f 9.500.000 zal, indien aandeelhouders met de voorge stelde winstverdeeling accoord gaan, f 500.000 worden toegevoegd, zoodat het dan f 10.000.000 zal bedragen. Het totaalbedrag der deposito's was in 1937 f 47.014.070.85 (gestort door 14435 deposanten) Winstverdeeling, De winst- en verliesrekening wijst, nadat een bedrag van f 500.000 is toegevoegd aan de bijzondere reserve en een gelijk bedrag extra op gebouwen is afgeschreven een saldo winst van f 3.339.597.17 Voorgesteld wordt hiervan f 331.428.57 extra aan het statutaire reserve fonds toe te voegen en f 216.445.45 op nieuwe rekening over te brengen. Na reserveering van een bedrag voor de te betalen dividend- en tantièmebelasting komt bij verdeeling ter dispositie van aandeel houders f 2.200.000 waaruit een dividend kan worden uitgekeerd van 5V2 pet. en aan het statutaire reservefonds een bedrag van f 168.571.43. De winst- en verliesrekening ver.toont aan de debetzijde o.a. de volgende cijfers: onkos- sten f 1.3442.234.50: afschrijving gebouwen f 946.410.64; salarissen en tantièmes f 5.038.671.13: storting Pensioenfonds f 441.822.52.. afschrijving debiteuren f 450.000; leengeld effecten van aandeelhouders f 95.878.25. En aan de creditzijde: onverdeeld saldo vorig jaar f 335.193.99; provisie f 1.699.881.68; winst effectenbedrijf f 4.195.718. vreemde wissels en arbitrage f 880.879.75; rente f 4.953 295.69: dividenden deelnemin gen f 89.645.07. LICHAMELIJKE OPVOEDING. De afdeeling Haarlem van de vereenlging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichame lijke Opvoeding in Nederland hield Zaterdag avond in de gymnastiekzaal van de 2e H.B.S. aan het Santpoorterplein een filmavond, be doeld als slotavond van de hockey-competitic- wedstrijden, door verschillende meisjesscholen te Haarlem gespeeld. De voorzitter, de heer R. Venvers, heette de ongeveer 200 gasten en leden der afdeeling hartelijk welkom; hij dankte het Duitsche Verkeersbureau te Amsterdam voor het koste loos beschikbaar stellen van een aantal smal films. De aanwezigen genoten van de mooie Harzfahrt, met de mooie natuurtooneelen en ook van de prachtige keizerstad Goslar met de eeuwenoude, hoogst merkwaardige gevels. Ook de mooie film „Van Garmisch Partenkir- chen naaf de Königssee" trok zeer de aan dacht. Hierna ging de heer Verwers over tot het Uitreiken der prijzen. Hij wenschte het deel nemende team van de Middelbare school voor meisjes hartelijk geluk met de behaalde over winning. De aanvoerster reikte onmiddellijk clen wisselprijs over aan de directrice der school; de tweede werd behaald door de leer lingen van de Prot. Chr Nijverheidsschool: de meisjes van U.L.O.-B ontvingen een troost prijs. De voorzitter roemde de groote sportivi teit van alle deelnemenden. Na rlit offir'eele deel werden nog eenige eind ver! (rijden van de Olympische Spelen 1936 en .Winter in het Zwarte woud" op het witte do'ek vertoond. Eén doode, vele gewonden. Zondagmiddag omstreeks vijf uur is op den rijksweg EttenRoosendaal, nabij de uitspan ning „De Hooge Donk", een personenauto, bestuurd door jhr. F. Röell, uit Amsterdam, door tot nu toe onbekende oorzaak naar de linkerweghelft gezwenkt. Uit de tegenovergestelde richting naderde op hetzelfde oogenblik de personenauto van den heer Dijkhuis uit Voorburg. Deze kon niet tijdig meer uitwijken en reed met volle vaart op den anderen wagen in. In de auto bevonden zich behalve de heer Dijkhuis, diens vrouw en achtjarige zoon. De heer Dijkhuis en zijn zijn kregen slechts lichte verwondingen. Mevrouw Dijkhuis evenwel werd met een ernstige schedeLbasisfractuur naar het zieken huis te Roosendaal overgebracht, waar zij des avonds aan haar verwondingen is bezweken. Jhr. Röell kwam met den schrik vrij. Onverklaarbare val, Zaterdagavond te ruim zes uur is een zes tienjarige jongen, die op een licht motorrij wiel in de van Eeghenstraat te Amsterdam reed, op onverklaarbare wijze van zijn motor gevallen. Dit kwam zoo ernstig aan. dat hij een zware hersenschudding opliep en bovendien beide polsen brak. Onvoorzichtig den rijweg overgestoken, Toen de 55-jarige Manders en de 50-jarige Egelmeer, beiden uit Heesch, Zondagmorgen te ongeveer negen uur nabij de R.K. kerk on der de gemeente Heesch bij Oss, den rijksweg, voorrangsweg, wilden oversteken, werden zij door een auto komende uit de richting 's Her togenbosch, waarin personen gezeten waren afkomstig uit Waalwijk en die op weg waren naar Duitschland om hun stemplicht uit te oefenen, aangereden. M. en E. werden met een smak tegen den grond geslingerd. De heer Egelmeer kon. na in een nabijzijnd café te zijn binnengebracht en door dokter Bouman te zijn behandeld, per auto naar zijn huis worden vervoerd. De heer Manders was er erger aan toe. Hij is, na van de Sacramenten der Stervenden te zijn voorzien in levensgevaarlijken toestand naar het Liefdegesticht te Heesch overge bracht. Men vreest voor zijn leven. Het ongeluk moet veroorzaakt zijn, doordat belde mannen onvoorzichtig zijn overgestoken. Zondagmiddag omstreeks half zes is op het snijpunt van de Groenestraat en St. Anna- straat te Nijmegen een botsing geschied tus- schen een Dieseltram van de Maasbuurtspoor weg en een autobus uit Arnhem. In de auto bus bevond zich een ploeg voetballers van „Eendracht" uit Arnhem. De autobus werd door de tram aan den achterkant gegrepen en gedeeltelijk ingedrukt. Door den schok wer den alle ruiten van den wagen verbrijzeld. Van de inzittenden liepen verschillende spelers ver wondingen op. Drie hunner moesten in het Sint Canisiusziekenhuis worden opgenomen Een van hen, J. de Whiter, had een hersen schudding opgeloopen. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Twee andere spelers, R. B. en J. V., kregen verwondingen aan het hoofd en in het gelaat en moesten in genoemd zieken huis verbonden worden. De overigen kwamen er met lichtere verwondingen af. Politiemotor verongelukt. Zondagmiddag om half drie achtervolgden twee leden der Groningsclie verkeerspolitie in een motor met zijspan op den Heerenweg twee motorrijders, die een overtreding hadden begaan en die met groote snelheid in de rich ting van Assen reden. Ter hoogte van de Wil lemsstraat draaide een voor de verkeersagent ten rijdende auto. bestuurd door den heer Lv.c E. te Groningen, links af. hetgeen de bestuur der van het politievoertuig te laat bemerkte. Het gevolg was, dat het motorrijwiel met volle vaart op de auto inreed. De agent H. M.. die aan het stuur zat. kwam onder de motorfiets terecht, terwijl zijn metgezel, de agent G. van S. op straat geslingerd werd. Beiden werden met verschillende verwondingen in het R.K. Ziekenhuis opgenomen. Auto en motorrijwiel werden vrij ernstig beschadigd. De voortvluch tige motorrijders konden door dit ongeluk ge makkelijk ontkomen. FEESTAVOND LUTHERSCHE JONGE MANNEN-VEREEN IG IN G Dezer dagen hield de L.J.M.V. een feest avond in de Tooneelzaal van Hotel „De Leeuwerik", welke als zeer geslaagd kan wor den beschouwd. De zaal was geheel uitver kocht en het publiek toonde zich zeer voldaan. Het programma was gevarieerd en bevatte o.a. een leekenspel. regisseur Bert Ruiter. Ook aan het muzikale deel van den avond was veel aandacht besteed. Verder waren er het optreden van een goochelaar, enkele rhyth- mische dansen, declamatie, enz J. VV. VAN SANTÉ Zaterdag is op 79-jarigen leeftijd overleden de heer J. W. van Santé, zeer bekend bouw kundige en aannemer hier ter stede. De heer Van Santé was oprichter der afd. Haarlem van den Ned. Aannemersbond. waar van hij voorzitter is geweest en de laatste jaren eerelid was. Voorts heeft hij het voor zitterschap bekleed van een Bouwvakpa- trovnsvereeniglng alhier en had hij jaren lang zitting in de toenmalige Huurcommissie. Het Rijk deed voorts een beroep op zijn erkende bekwaamheid voor schatting in ont eigeningszaken. De heer Van Santé bouwde indertijd veel in samenwerking met de architect prof. Van der Steur en heeft voorts o.m. de turbine voor het Gem. Electriciteitsbedrijf alhier gebouwd en verschillende groote villa's en scholen. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 13 April a.s. te 12 uur op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan. Beperking van verlof en bewegingsvrijheid. Dc Minister van Defensie heeft bij leger order bepaald dat het verlecnen van verloi en bewegingsvrijheid tot nader order moet worden beperkt, in dier voege, dat van de sterkte volgens het dagelijksch rapport iteeds de helft van het aantal officieren. 011- lerofficieren. korporaals en soldaten, voor iiensten bij de compagnie of het overeenkom stige onderdeel beschikbaar is. Deze regeling geldt eveneens mei betrek- ring tot het verleenen van verlof of beweging vrijheid ter gelegenheid van het a.s. Paasch- en Pinksterfeest. (Adv. Ingez. Med.) Eén-acler-avond Kennemer Kunstkring. Geslaagd einde van het seizoen. De tuinzaal van het Gemeentelijk Concert gebouw, die zoo goed als geheel bezet was, maakte Zaterdagavond met haar fleurige plant- en bloemversiering een uiterst gezelli- gen indruk. Tot besluit van het seizoen had de Kennemer Kunstkring een programma van één-acters samengesteld en een gemengd dub- bel-kwartet onder leiding van den bekwamen dirigent Jan Hensen zorgde voor een zeer ge waardeerde intermezzo. Na de openingswoorden van den voorzitter, den heer P. C. Langeveld. werden achtereen volgens ten tooneele gebracht: ,De Inbrekers", een geheimzinnig spel van v. d. Ploeg. „Huwe lijks-misère", dat het dienstbode-probleem op leutige wijze belichtte: tenslotte het reeds veelvuldig voor het voetlicht gebrachte blij spel van B. A. Odijk, getiteld: ,.Op gemakke lijke condities". Het vlotte spel en de geestige teksten boeiden de aanwezigen, wat zijn be looning kreeg in een spontaan applaus. Het gemengd dubbel-kwartet „Zangkunst" bracht een programma van liederen ten ge- hoore. dat precies in het kader van dezen avond paste. Achtereenvolgens werd ge zongen: „Voorjaar", een solo door den heer Hensen, ..Aloha Oe", „My old Kentucky Ho me", „De Heilige Stad" en tot besluit een com positie van den dirigent. „Lentewals". De heer Hensen. die de beschikking had over uit stekend stemmenmateriaal. kreeg een welver diende ovatie in ontvangst te nemen. Er volgde een bal onder leiding van den heer H. Pielage. Als intermezzo trad hier op Bob Bosma, die als tap-danser veel bijval oogstte. Een kleine attentie met een eenvoudig vaasje bloemen, een geschenk in den vorm van een grooter bloemstuk, Van Empelen verzorgt alles voor U smaakvol en billijk. BLOEMENMAGAZIJN BIN N ENWEG No. 18 HEEMSTEDE - TELEF. 28080 (Adv. Ingez. Med.) UITVOERING VAN DE ZEVEN KRUIS WOORDEN VAN J. HAYDN. De Chr. Gem. Zangvereeniging Het Noor derkoor zal bovengenoemd werk uitvoeren op Woensdagavond 13 April in de Bakenesser- kei'k te Haarlem. Medewerking verleenen de Chr. Gem. Zang vereeniging „Zingt den Heer", van Hillegom, Haarlem's Salonorkest, mej. J. v. d. Zee, piano en den heer C. Kool orgel. Het geheel staat onder leiding van den heer S. P. Visser. De opbrengst van dit concert is ten bate van de Ned. Herv. Diaconie te Haarlem. Ge zien het mooie werk en het goede doel hoopt men op veel belangstelling. KORPS MOTORDIENST. Lichtingen 1932 en 1934. De datum van opkomst voor herhalings oefeningen van de 2e ploeg groot verlofgan gers der lichtingen 1932 en 1934, die dit jaar bij het K.M.D. onder de wapenen moet ko men, is nader geregeld. De onderofficieren komen op 12 September 1938, de dienstplich tige korporaals en soldaten op 19 September. Vertrek met groot verlof voor allen 5 Octo ber 1938. LEZING A. VRIES. Op uitnoodiging van de Gemeenschap voor Practisch Christendom, spreekt op Woensdag 13 April in het gebouw „Ons Huis", Ged. Voldersgracht 15. de heer A. Vries over het bekende boek van Stanley Jones: „Christus antwoord op het communisme". PROGRAMMA VAN DE IIAARLEMSCHK RADIO CENTRALE OP DINSDAG 12 APRIL 1938. Progr. I Hilversum I. Progr. II Hilversum II. Prog.r III Keulen 8.—. Parijs Radio 9.20, London Regional 10.05, Parijs Radio 10.50, Radio P.T.T. Nord 11.05. Parijs Radio 11.20, Ned. Brussel 12.20, Fransch Brussel 12.30, 1.20, London Regional 2.50, Ned. Brussel 4.20, London Regional 5.55, Ned. Brussel 6.20, Lon don Regional 6.50, Fransch Brussel 7.20, Stutt gart 8.20. Ned. Brussel 9.20. Keulen 9.35, Stutt gart 11.20. Progr. IV. Ned. Brussel 8.Diversen 8.20, Drotwich 9.20. London Regional 11.35, Droit- wich 12.15, Motala of Diversen 9.35: Droitwich 10.20 Danmarks Radio. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: geva rieerd programma. l.Our daysogether, L. P. Accc. Band. 2. Home on the range. Comm. Singing. 3. Das ist Johann Strauss, w. B. orkest; 4. Saddle your Gypsy Acc. Band. 5. Accelerationen, Edith Lorand. 6. Herbstweisen, Adelbert Lutter. 7. Orpheus in der Unterwelt, Berl. Philh. 8. Alone Gypsy, Acc. Band. 9. Die Miihie im Schwarzwald Paul Mania. 10. Did your mother come from Ireland? Comm. Singing. 11. Die Schönbrunner, Adalbert Lutter. 12. Rosalie, L. P. Acc. Band. 13. Petersburger Schlittenfahrt, Paul Mania. 8.00—12.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2