Paardenmarkt. ZELFBINDERS WIM WORM Heeren-Modemagazijn, Anegang 27 DINSDAG 12 AD RIL' 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 7 De Utrechtsche Paasch-paardenmarkt, of Palmpaardenmarkt, of Palmpaaschpaarden- markt ik heb haar alle drie benamingen hooren geven is oud en beroemd, ja klas siek. Zij wordt in de schoolboekjes genoemd. Dat wist ik niet meer. maar een van de andere leden van onze Ruiterclub, die het net den vorigen avond thuis had moeten overhooren. bleek het zich wel te herinneren. Zonder deze wetenschappelijke erkenning zou de P. P. P. M. trouwens toch ook al vol doenden indruk op ons gemaakt hebben. Ik ben geneigd aan mijn Ruiterlijke Bekente nissen er dadelijk maar weer een toe te voe gen, namelijk dat ik na een jaar rijden nog zoo'n leek ben op het gebied van paardenras sen, paardenkleuren. paardenstaarten, paar- dengebreken openlijke zoowel als verbor gene en van den paardenhandel niet het minst. Dit is een zeer uitgebreid gebied van sterk-gespecialiseerde kennis. Er beweegt zich een menigte vaklieden op die zich zoowel door uiterlijke als (blijkbaar) door innerlijke bijzondere eigenschappen onderscheidt. En die menigte is weer onderling te verdeelen in „minderheden", zooals ze in Europa en vooral ln Tsjecho-SIowakije zeggen. Daar zijn de veeboeren, de paardenkooplui, de directeu ren van rijscholen, de staljongens, de rijders van allerlei vrachtjes en nog veel meer min derheden. De menschelijke bevolking van een paardenmarkt is even rijk gesorteerd als de dierlijke. Samen hebben zij de paardsche sfeer geschapen. Utrecht heeft de belangrijkheid van deze bijzondere levenssfeer ten volle begrepen en er een prachtige moderne veemarkt voor ge bouwd. met trotsche hallen en breede stra ten, waarop men naast zijn ros kan voort- rennen, ter vertooning van zijn schitterende eigenschappen, die men voorts mondeling toelicht. Dit gebeurt met een welbespraakt heid, die Mussolini's uitweidingen over den Italiaanschen soldaat, de Italiaansche bom en het Italiaansche slagschip in de schaduw stelt en overigens evenmin geheel op waar heid is gegrondvest. En er wordt een schil derachtigheid van taal bij gebezigd die een Mussolini eenvoudig niet benaderen kan. Het verblijf temidden van deze paarden - volksstam is wel opwekkend maar erg onrus tig en niet gevaarloos, want binnen in de hallen zijn er voortdurend paarden die ruzie met elkaar hebben, en andere met neiging tot achteruitslaan, en weer andere die dwars door het menschengedrang naar buiten wor den gedreven om daar hun kunsten te ver- toonen. Buiten draven zij. aan de opgeheven hand van hun galoppeerende bazen, of ga- loppeeren aan de hand van dravende bazen, en stormen vaak recht op u af zoodat gij u telkens met een noodsprong moet redden. Er zijn geen verkeersregels en er is weinig hof felijkheid. Men dringt elkaar op zij en als er een menschengroep in den weg staat stormt men, als verkooper-in-hope zijnde, daar met zijn trappelend paard rechtstreeks op aan. Dan gaat die groep vanzelf wel op zij. Zoo ging het ons gisteren ook telkens. Als ruiter pas een jaarling zijnde, deed ik mijn best wat te leeren van onzen ervaren en overigens sceptischen rijschool-directeur, van onzen voorzitter die ons met koelbloedigheid aanvoerde en van de aanwezige medeleden die ook veel meer paardenkennis bezitten. Maar temidden van de herrie blijft het bij we tenschappelijke fragmenten en met nog zoo veel leerjaren in het verschiet zal ik mij wel zalig onthouden van geleerd-doen. Dit is bo vendien geen paardsch vaktijdschrift maar een algemeen dagblad. Het aantal paarden op de P. P. P. M. moet in de duizenden loopen. Ze variëeren einde loos. In kleur: zwart, bruin, vos, wit, muis vaal, isabel (dat is een soort geel, waarbij witte manen prijken), in grootte, in lichaams bouw, in leeftijd, in geschiktheid voor velerlei levenstaken. Alleen die kleurenvariëteit is al onafzienbaar, want er komen nog allerlei soorten vlekken fctfjdie noemen ze bles, kol, sneb, bal, sok, sokje of ze spreken van wit voet, witbeen, witgelaarsd. Wees voorzichtig, gij onwetende medeleek, met uw aanduidin gen van het paardsche voorkomen jegens een kenner. Weet gij bijvoorbeeld de verschillen tusschen schimmels aan te duiden. Kunt gij op slag zeggen: deze is appelgrauw, die daar is ijzergrauw, dat is een rood- en dat is een blauwschimmel? Hebt gij ook maar het flauwste vermoeden, als gij eenige slanke en goedgebouwde rossen naast elkaar ziet staan, heelemaal onopgetuigd. welke tuigpaarden zijn, bestemd om voertuigen voort te trekken, en welke zadelpaarden, geschikt voor berij ding? Dat ziet zoo'n kenner in één blik. Ja, zoo'n dikke Belg of Brabander, zoo'n oerster ke, is makkelijk als werkpaard te herkennen. Maar verder? De veulens zijn natuurlijk lief en de ponies allemaal schattig. Dat zijn de afdeelingen die speciaal de dames interesseeren. Het is jam mer voor de vele ponies dat er zoo weinig dames op een paardenmarkt verschijnen: ze zouden veel vlotter verkocht worden. Paar denkenners zijn niet zoo geestdriftig over ponies en duiden ze meestal aan als: dat ding daar. Het ding is bruikbaar voor het strand, kleine reclamewagentjes en het leeren van kunstjes. Dit alles bijeen noemt de deskun dige: nou ja. voor de aardigheid. En hij haalt z'n schouders op. Op een automobiel-tentoonstelling zien al de auto's er blinkend en smetteloos uit. Op een paardenmarkt is meer dan de helft van de paarden smerig, morsig, slecht geschoren. En heel wat is nog kennelijk ondervoed ook. De tijden zijn niet best en de nieuwe eigenaar kan ze bijvoeden als-ie wil, tot ze dik en glanzend zijn. Om smetteloosheid geeft geen enkele kooper een zier. Ik zal niet wagen het uiterlijk der menigte te beschrijven. Het zou kolommen kosten en ze zouden worden als een vreemd verslag van een modeshow: vol lefpetten, snelle petten, hoerapetten, hooge zijden petten, kleurige halsdoeken, kleurlooze halsdoeken, smerige halsdoeken, witte stropdassen, korte zweepen, lange zweepen, versierde zweepen... een ein- delooze verscheidenheid. En vele paarden droe gen prachtig gevlochten staarten met stroo- versiersels bijwijze van Palmpaasch-teeken erin bevestigd. Sommige hadden zelfs kleurige wol-decoraties in hun manen. Mij leek dat er niet veel verkocht werd. Er werden wel veel daverende handslagen ge wisseld ter fine van biedingen, maar het woord „Geluk" van de zijde des verkoopers. dat den koop moet bezegelen, bleef meestal uit. Intusschen is het mogelijk dat er later nog veel op straat, in cafés, in treinen en op allerlei andere plaatsen werd afgesloten. Men handelt anders dan op de Effectenbeurs. Mij leek het even practisch, ook hier een no teering in te voeren. Zoo in den trant van: Zwarte moorkoppen, 1925, 143xi, Twaalfjarige Vossen, 27314, Ponies, 1930 180% enzoovoorts. Maar ik verwierp de gedachte weer snel. Van paarden heeft men zooveel meer verstand dan van effecten; men koopt ze dus niet zoo vlot. Toevallig stond ik erbij toen een zwarte moorkop verkocht werd. .Dit beessie hep bi- zondere maniere in z'n lichaam", zei de eige naar. „Ik heb hem voor een koei ingerolen Daar hebben meneer Terpstra, meneer Mar kant, meneer Slotemaker de Bruine en 100- Het Bestuur van de Kaatsvereeniging „Frisia" ,die twintig jaar bestaat. Zit tend v. 1. n. r.: N. Bosnia, secretaris; W. Grenzenberg, voorzitter; T. de Wal, penningmeester. Staande: R. Hipma en J. L. de Graaf, Commissa rissen. KAATSCLUB „FRISIA" 20 JAAR In het voorjaar van 1918 waren eenige Frie zen van oordeel, dat in Haarlem, waar zooveel Friezen waren, zeker een Kaatsclub reden van bestaan zou hebben. De heer De Boer. destijds voorzitter van „Gijsbert Japixs", werd aange zocht en bereid gevonden, mede te werken. Door eenige heeren werden in Café-Restau rant Brinkmann de eerste besprekingen ge voerd. waarna een vergadering volgde op Maandag 12 Mei 1918 in één der lokalen van „De Sierkan", hoek Zijlweg. De opkomst was zóó groot, dat reeds dade lijk bleek, dat de pogingen niet tevergeefs wa ren geweest. Er werd tot oprichting van de kaatsclub „Frisia" besloten. Het voorloopig bestuur werd ais volgt sa mengesteld: De Boer, voorzitter, Rijpma Sr., tweede voorzitter. La Haize, secretaris, en Grenzenberg. penningmeester. .Frisia" kon op Zondagmorgen op het Gemeentelijk Sport terrein achter de Leidschevaart oefenen en spelen. Het eerste jaar had de club veel suc ces; al spoedig bleek, dat er uitstekende kaat sers onder de leden waren. In het tweede jaar werd besloten, niet alleen des Zondags, doch ook des Donderdags te spelen. Het waren de heeren Broersma. Burg en La Haize. die op 12 Juni 1919 voor het eerst de kleuren van „Frisia" verdedigden In een wed strijd in Den Haag van den Ned. Kaatsbond. Het succes was groot. De heeren Van der Meulen Jr. (de oud-internationale doelman). Broersma en La Haize namen op 15 Juli 1919 deel aan een wedstrijd te Dordrecht. Hierbij werd Van der Meulen gewond. Toen bleef suc ces uit. Van der Meulen wist op 29 Juli 1919 een prijs te behalen, evenals Broersma en Sj. Burg. Li 1920 trad de heer De Boer af als voor zitter; hij werd vervangen door den heer Rijpma Sr, De heer La Haize werd wegens ver trek vervangen door den heer Gerbranda. De heer De Boer werd tot eere-lid benoemd. In 1923 werd het bestuur wederom voor een groot deel gewijzigd; toen werd de heer C. van der Meulen tot voorzitter gekozen; de heer van Waard tot secretaris en de heer Gerbranda tot penningmeester. Bij de Zijlstra-partij, de voornaamste van het district, op 19 Augustus 1923 gehouden te Hilversum, werd door A. v. d. Meulen. Goodijk en Broersma de wandel bal veroverd. Op 26 Augustus van dat jaar wist De Graaf de kleuren van Frisia" in Pur- merend hoog te houden en als overwinnaar huiswaarts te keeren. Het jaar 1924 was min der gunstig; de Zijlstra-wandelbal moest wor den prijsgegeven. Haarlem verloor op 17 Aug. van dat jaar tegen Amsterdam na een spannenden strijd met 55 en 62. In de competitie waren het A. v. d. Meulen, Goodijk en Broersma, die tegen Hilversum. Utrecht. Rotterdam, Den Haag. Amsterdam, Zaandam en Purmerend een uitstekend fi guur sloegen; zij wisten in den eindstrijd te Rotterdam op 20 Juli 1924 achter Hilversum de tweede plaats te bezetten; zij wonnen als clubprijs den Sportbeker en medailles. A. van der Meulen was in die dagen een kaatser van naam. Dat ook C. van der Meulen een kaatser was, met wien terdege rekening moest worden gehouden, bleek in die jaren want menig prijsje werdtdoor den veteraan veroverd Op 16 Mei 1926 werd door Frisia deelgeno men aan een wedstrijd te Zwolle; toen waren het De Vries, Zwier en De Graaf, die de prij zen wonnen. Voor den wandelbal op 13 Juni 1926 werd Frisia geslagen door Zaandam in een span nenden kamp met 55 en 66; beide vereeni- gingen behaalden 66 punten. Op 22 Augustus van dat jaar werd de eerste plaats bezet in de competitie met Goodijk. Broersma en Pan. In een wedstrijd te Zaan dam op 22 Mei won „Frisia" den eersten prijs met De Vries, Gerbranda en Bosma In dat vele geleerde adviseurs zich nou voor zitten aftobben. Zoo spreekt men hun spellingen uit! Er was ook een man met twee ezels. Hij stond buiten en hield ze eik aan een wit touwtje. Hij zag er triest uit. De ezels zagen er ook triest uit. Urenlang stond hij daar en begon meer en meer op ze te lijken. Wij kochten geen paard. Soms werden we er wel op aangezien en als we iets vroegen of een ros bekeken, zijdelings beloerd en ge taxeerd. Als wij dat merkten keken we door dringend terug en men deinsde af. Maar onze rijschool-directeur dacht over „den witvoet". Dat interesseerde ons, want als-ie hem kocht zouden wij erop moeten rij den. Wij voelden eigenlijk meer voor „den vos", maar die had een gecoupeerde staart en daar wou onze leermeester niets van weten. En over den prijs van den witvoet kon hij het ondanks vele handslagen maar niet eens wor den met den eigenaar. Later in den middag reden we naar Haar lem terug. In een stille Haarlemsche straat stopte vóór ons een motorvrachtwagenDie werd geopend en eruit schreed de witvoet, ge leid door een nieuwen eigenaar. Toen stopten wij ook en onze mentor ging erop af. Het handgeklap werd hervat terwijl de witvoet slaperig graasde en wij vol spanning toeza gen. Maar „Geluk" bleef opnieuw uit. De witvoet vertrok naar een andere stal. Zal het erbij blijven? Ik weet het niet. De paardenhandel is lang en ingewikkeld, bepaalt zich niet tot de markt, zet zich voort in vele steden en omstandigheden en is vol ondoor grondelijke finesses. Ondoorgrondelijk althans voor den leek De man met de ezels staat er waarschijn lijk nóg. jaar bezette „Frisia" in de competitie de derde plaats. Op. 21 Augustus 1927 wisten De Graaf en Broersma in Den Haag niet alleen den eersten prijs te winnen, doch toen werd ook De Graaf tot „Koning" uitgeroepen, als zijnde de beste kaatser van dien dag. Hem werd toen een eere- prijs toegekend. Een week daarna behaalden Dijkstra, Goo dijk en Broersma in den wedstrijd om den wandelbal den derden prijs. In 1929 werd we gens bedanken van den heer Gerbranda als penningmeester gekozen de heer T. de Wal, die nu nog steeds deze functie waarneemt. De heer J. v. d. Dijk vertrok in 1929 naar Indië. Aan den kaatsdag op 1 April 1929 te Haar lem namen niet minder dan 45 kaatsers deel. „Melle" was hier de held van den dag; de Haarlemmers Wellinga, Burg en Broersma be hoorden ook tot de prijswinnaars. In 1930 werd weer één der leden van Frisia tot „Koning" uitgeroepen, namelijk op 7 Sep tember te Zwolle; 't was de „ster" van „Frisia" Broersma, Deze heeft veel lauweren voor zijn club behaald. Ook dat jaar wist hij met C. van der Meulen in partuur een eersten prijs te behalen. Wederom gingen 4,wee uitstekende krachten heen. n.l. Veenhof en K. Rijpma. die aan andere takken van sport voorkeur gaven. Bij de Hannema-partij op 9 Juli 1933 te Haarlem had ..Frisia" geen succes; toen ging Hilversum met den beker strijken, maar in 1934 wisten Goinga, Broersma en Bosma te Koog aan de Zaan beker en medailles te win nen. Op 26 Mei 1935 behaalde Goinga te Am sterdam den eersten prijs. Ook Hibma. de thans zoo gevreesde speler, won te Koog aan de Zaan op 7 Juli eveneens den eersten prijs. Voor de Bondskaatspartij in Franeker op 1 Juni 1936 werd voor „Frisia" deelgenomen door Pan, Hibma en Broersma. Dit partuur was in uitstekende conditie, maar moest tegen het sterke partuur uit Minnersga verliezen met 55 66. Vele succesen werden in 1936 geboekt, o.m. op 7 Juni te Amsterdam door Goinga en Pan. 16 Augustus te Koog aan de Zaan, waar Hibma en Van Dijk de „helden" bleken te zijn. In den wedstrijd op 6 Juni aan de Klever laan, waaraan alle buitenafdeellngen deelna men, werd door de Haarlemmers fraai ge kaatst; toen waren het Hibma, Ronner, De Graaf, Kuik en Bosma, die zich onder de prijs winnaars bevonden. Te Koog aan de Zaan wonnen de Frisianen Hibma en De Graaf den eersten prijs. Li de competitie A op 27 Juni te Amsterdam werd de beker gewonnen door Hibma. Bosma en de Graaf; dezelfde spelers wisten op 11 Juli daaraanvolgende te Hilversum in de Zijlstra- partij beslag te leggen op den tweeden prijs. Samplonius behaalde op 1 Augustus in Rotter dam den eereten prijs. En nu komt dan het jubileum jaar, waarin een belangrijk programma zal worden afge werkt. Gehoopt wordt, dat de spelers van „Frisia" dan veel successen mogen boeken. Wij wenschen deze pittige Haarlemsche Kaatsclub met haar vierde lustrum van harte geluk. eenïïjn over Uw glas? DAT ONTSIERT UW GELAAT Een Keip.bril heefteen onzichtbare afscheiding tusschen lees-en afstanddeel. KEIP OROOTE HOUTSTR 137 NAAST LUXOR (Adv. Ingez Medj SCHAKEN. DE ROCHADE KAMPIOEN. Voor de tweede maal in successie is het aan de Schaakvereeniging ,De Rochade" gelukt, beslag te leggen op het kampioenschap der derde klasse van den N.H.S.B.. na een span nende eindspurt met „Het Oosten". De eerste tientallen van beide vereenigingen behaalden een gelijk aantal wedstrijdpunten, doch de bordpunten van De Rochade gave den door slag. Binnenkort komen dus weer de promotie wedstrijden; misschien dat het succes grooter is dan het vorig jaar, toen De Rochade tegen het sterke Aalsmeer verloor. HANDBAL. RAPIDITAS. Heden ontvingen wij het April-nummer van de Rapiditas-krant, waarin o.m. is opgeno men een overzicht over het door bovenge noemde vereeniging te organiseeren Paasch- tournooi en een verslag over de toetreding van Rapiditas als officieel lid van het K. N. G. V. P. B. wijdt een vriendelijk stukje aan de na gedachtenis van Guus Bakker. VOETBAL. DE WEDSTRIJD NED. INDIëVER. STATEN TE ROTTERDAM. In het bericht, waarin de besluiten van het organisatiecomité voor de wereldkampioen schappen, dat dezer dagen te Parijs bijeen kwam. stonden vermeld is medegedeeld dat de ontmoeting tuschen Nederlandsch-Indië en de Vereenigde Stater »p Hemelvaartsdag le Rotterdam zou worden gespeeld. Dit is on juist: de wedstrijd heeft plaats op Zondag 29 Mei in het Feijenoord-stadlon te Rotterdam HAARL. VOETBALBOND De Schoolwedstrijden. Li afd. A en B duren de wedstrijden 2 x ■>4 uur, met een rustpoos. In afd. C, D en E duren de wedstrijden 2 x uur. eveneens met een rustpoos. Is de stand bij het einde van den wed strijd gelijlk, dan neemt elke partij drie strafschoppen. Wie daarvan het grootste aantal benut, is winnaar. Mocht dit aantal gelijk zijn, dan wordt opnieuw een serie van drie strafschoppen genomen. Zoo wordt doorgegaan tot een beslissing is verkre gen. In den eindstrijd echter wordt de speel tijd bij gelijk spel met 2 x 7'minuut (afd. A en Bi of 2 x 5 minuten (afd. C, D en E' verlengd. Is de stand dan nog gelijk, dan wordt de wedstrijd door het nemen van straf schoppen beslist. De strafschoppen moeten door drie ver schillende spelers genomen worden. Jongelui, van wie de namen niet op het ingezonden formulier voorkomen, mogen niet mededoen. Komt een speler als reserve voor een be paald elftal uit. dan is daardoor zijn uit komen voor andere elftallen der school uit gesloten. De spelers moeten zorgen, dat ze tien mi nuten voor het begin van hun wedstrijd aan wezig zijn. PROGRAMMA VAN 13 tm. 16 APRIL. Woensdag 13 April. Afd. E (1ste ronde) 1. Nassauschool—OL.S. 39 "Spaarndam) 2 uur. Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 2. O.L.S. 23—OL.S 25 2 uur HPC-terrein. 3. Dr. Bavinckschool—O.L.S. 5 2 uur. Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 4. Junoschool (O.L.S.) 46—OL.S. 19 2 uur E.D.O.-terrein. 5. Dreefschool (Heemstede)Noorderschool 3, 2 uur H.F.C -terrein. 6. O. L. S. 36Bronsteeschool 4 (H'stede) 34 uur Idem. 7. Neutr. Montessorischool—O. L. S. 17. VA uur. idem. 8. OL.S. 34—OL.S. 14 31;, uur Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 8. O.L.S. 8OLjS. 32 34 uur. idem. 10. 1ste Doopsgez.school—OL.S. 24 3 1'4 uur ED.O.-terrein. Donderdag 14 April Cs morgens). Afd. D. (1ste ronde). 1. 1ste Cen tr .school 4UL.O. C 6 VA uur Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 2. 3de Centr School 1UL.O. B 5 9V* uur idem. 3. W. de Zwijgerschool2de H.B.S. B 7 94 uur ED.O.-terrein. 4. UX.O. A 7—2e H.B.S. B 6 9'A uur idem. 5. Da Costaleerschool—Noorderschool 2 10% uur Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 6. 1ste Centrale school 2UL.O. B 7 10% uur idem. 7 Rijksleerschool 1—UL.O. A 6 10% uur ED.O.-terrein. 8. 1ste Centrale school 3UL.O. C 5 10% uur idem Donderdag 14 April Cs middags). Afd. E. (vervolg 1ste ronde). 11. Rijksleerschool 2Marnixschool 2 uur Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 12. Julianaschool (Overveen)—Aeneas Mackayschool 2 uur H.F.C.-terrein. 13. Vondelschool (Aerdenhout)—O.L.S. 3 2 uur idem. 14. Nic. Beetsschool (H'stede)OL.S. 16 VA uur Idem. 15. School „Buitenrust"Bornwaterschool (Bl'daal) 3'A uur Gem. terrein Mr. J. Ger- 16. Linnaeusschool (O.L.S. 42)—O.L.S. 33 2 uur. E.D.O.-terrein. 17. Bl'daalsche Schoolvereeniging—Corn Houtmanschool (O.L.S. 43) 3'4 uur idem. 18. Van Zeggelenschool (O.L.S. 41)OL.S. 37 VA uur Geni. terrein Mr. J. Gerritszlaan. Afd. D (vervolg 1ste ronde). 9. Bosch-en Hovenschool 22de Centrale School 2 3'4 uur H.F.C.-terrein. 10. Dr. Kuyperschool (Heemstede)—Gymna sium 4 2 uur E.D.O.-terreln. 11. Oranje Nassau-Inst. 2UL.O. B 6 VA uur idem. Afd. C (1ste ronde). 1. H.B.S.A. 4—UL.O C 3 2% uur R.C.H.-terr 2. 2e H B S. B 3U.L.O. B 3 2% uur Spaarn dam. 3. U.L.O. A 3—U.L.O. C. 4 2% u. RCH-terr. 4. H.B.S.A 5U.L.O. B 4 2% U. Schoten. 4. Gymnasium 3—U.L.O. A 4 3 uur Haar lem terrein. 6. 1ste H.BS. B 3—Gymnasium 2 3 u. idem Afd. B. (1ste ronde). 1 .H BS A 2—2e H BS B I 2 uur. D.I.O.-terr 2. ULO A 2—Kennemer Lyceum 2 2 uur idem 3. Gymnasium IDreefschool I 2 uur H.F.C.- terrein. 4. UL.O. B 2Kennemer Lyceum I 2 uur Bloemdaal-terrein Vrijdag 15 April Cs morgens). Afd E (vervolg 1ste ronde). 19. Julianaschool Zwanenburg—O.L S 27 10% uur H.F.C.-terrein. Afd. D. (vervolg 1ste ronde). 12. Voorwegschool Heemstede)—U.L.O. A 5 9'A uur H.F.C.-terrein. 13 Bronsteeschool 3 (Heemstede)lste H3S. 4 94 uur idem. 14. Kennemer Lyceum 6—2e Centrale school 1 10% uur. idem. 15. lste Centrale School I—H.BS. A 6 9% uuh, Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. Afd. C. (vervolg lste ronde). 7. H.BS. 2 (Velsen) Ambachtsschool 4 10 uur V.VJL-terrein. 8. Kennemer Lyceum 5—Ambachtsschool 8 94 uur, DJ.O.-terrein. 9. Kennemer Lyceum 4—Ambachtsschool 6 10% uur idem. 10. 2de H.B.S. B 5—Ambachtsschool 7 94 uur, Schoten-terrein. 11. Kennemer Lyceum 3UL.O. C 2 10% uur D.I.O.-terrein. 12. 2de H.BS. B 4Ambachtsschool 3 10% uur, Schoten-terrein. Afd. A (lste ronde). 1. HBS. I (Velsen)—H.B.S. A I 10 uur Haarlem-terrein. Vrijdag 15 April Cs middags). Afd. E. (2de rondo: Winnaare-tusschenronde) 20. Winnaar 2—J. P. Coenschool (OLS. 44) 2 uur. Gem. terr. Mr. J. Gerritszlaan. 21. Winnaar 6—Winnaar 7 2 uur. HF.C.-terr. 22. Winnaar 15Winnaar 16 3'A uur Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 23. Winnaar 17—Winnaar 18 2 u. HF.C.-terr (2de ronde; verliezers-tusschenronde) 24. Verliezer 6Verliezer 7 34 uur ED.O.- terrein 25. Verliezer 15—Verliezer 16 34 uur HF.C.- errein 26. Verliezer 17—Verliezer 18 34 uur idem. Afd. B (vervolg lste ronde). 5. U.L.O. (ZandvooC -2d< H.BS. 2 2 uur iocmcndaal-terreln. 6. Ambachtsschool 2—Bronsteeschool I (Heemstede 2 uur R.C.H.-terrein. (Ado. Ingez. Med 7. Hartenlustschool (Bl'daal)Ambachts school I 2 uur D.I.O.-terrein. Afd. A (vervolg lste ronde). 2. UL.O. B I—UL.O. A I 2 uur Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan 3. M. T. S.—Rijkskweekschool-comb. 2 uur ED.O.-terrein. Zaterdag 16 April. Afd. D. (vervolg lste ronde). 16. 2de Doopsgez.school— 3de Centr. school I 94 uur Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 17. Chr. Lyceum 3Chr. UL.O. 2 (Hoofd dorp) 9% uur R.C.H.-terrein. 18. Chr. Lyceum 4—H.BS. A 7 94 uur Gem. terrein Mr. J, Gerritszlaan. 2de ronde (Winnaars-tusschenronde). 19. Winnaar 2Winnaar 4 10% uur Gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan. 20. Winnaar 6—Winnaar 8 10% uur idem. 2de ronde (Verliezers-tusschenronde). 21. Verliezer 2Verliezer 4 94 uur ED.O.- terrein. 22. Verliezer 6Verliezer 8 10% uur idem. Afd. C. (Vervolg lste ronde 1. 13. Chr. School Boschlaan (Bl'daal) Bosch-en Hoven school I (Heemstede 94 uur R.C.H.-terrein. 14. Bronsteeschool 2 (Heemstede)Noor derschool I 94 uur ED.O.-terrein. 15. Instituut Oranje Nassau IAmbachts school 5 10% uur idem. 16. U. L. O 2 (Zandvoort'Chr. Lyceum 2 II uur Chr. Lyceum-terr. iLcldschevaart.As- terkwakel 1 17. H.B.S. A 3—Chr. U.L.O. I (Hoofddorp) 10% uur R.C-H.-terrein. 2de ronde .tusschenronde). 18. UL.O. (Hillegdm)—Winnaar 1 10'2 uur R.C.H.-terrein. 19. Winnaar 2Winnaar 3 10 u. VV.H.-terr. 2de ronde 'tusschenronde). 8. lste H.B.S. B 2Chr. Lyceum I 9 4 uur Chr. Lyceum-terrein Leidschevaart-Aster- kwakel). 9. Ds. Creutzbergschool 'IJmuiden'U.L.O. B 2a 10 uur I.V.O.-D.W.O.-terreln. 2de ronde (tusschenronde). 10. Winnaar 1Winnaar 2 10 uur. Bloemen- daal-terrein. Afd. A. (vervolg lste ronde). 4. Gem. Vlsscherijschool, 1 IJmuiden) Da Sostakweekschool-comb. 10 uur Haarlem terrein. 5. UL.O. C I—H.B.S. B I 10 uur R.C.H.- terrein. Voor zeer APARTE tAdv. ingez Med.j HET PROGRAMMA VOOR DE PAASCHDAGEN. EERSTE PAASCHDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Feijenoord—P.S.V HeraclesBe Quick. Afdeeling T. Promotic vierde klas: Holland—P.V.C. W ieringervaa id—Q.S.C. Afdeelinp V. Promotie tweede klas: G.R.C.Hoogezand. OM DEN K. N. V. B.-BEKEK. Tweede ronde: S.V.V.—DS.O. S.V.W.—Schiedam. Juliana—Palemig (Zaterdag 16 April). TWEEDE PAASCHDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P.S.V.Feijenoord. Be QuickHeracles. Afdeeling I. Promotie tweede klas: Excelsior—D.OjS. Promotie derde klas: Baarn—Watergraafsmeer Derde klasse B: DF.C.Beverwijk. Promotie vierde klasse: S.D.Z.E.V.C. Afdeeling II. Promotie tweede klas: EmmaHermes-D.V.S. Promotie derde klas: AlphenMartinit. Derde klasse A: Lugdunum—B.M.T. Hillegom—R.V.C. CeleritasHillinen. TonegidoPostduiven. Afdeeling IV. Eerste klas: BleijerheideNoad (op het terrein van Noad.). Tweede klasse A: R.C.S.Goes. Tweede klasse B: ES.V.Wilhelmina. Afdeeling V. Tweede klasse A: LS.C.—Alcides. OM DEN K. N. V. R.-BEKER. Tweede ronde: ZandvoortZ.S.G.O. Kin helmWest-Frisla. Sc hinkelha ven—Schoten. O.V.V.O.Zeemeeuwen. (Sport kr.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11