Een goede zakenvrouw FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. Neen maar, dat kon Valentine toch met gedaan hebben! Zoo maar lüt zijn leven ver dwijnen! Gewoonweg haar poederdoosje mee nemen, hem toewuiven en er vandoor gaan. Hij dacht aan haar. zooals hij haar kende, gracieus, levendig, driftig, spottend, bij de hand, geestig.een slank meisje uit Texas, dat zoo maar in zijn leven gekomen was en er een groote plaats veroverd had. Die plaats zou ze nooit verliezen I-lij knipte met de vingers. Texas! Hij bel de Meggs weer. „Ik ga naar Texas!" Meggs beet op zijn wijsvinger. „Nu dadelijk, mijnheer?" vroeg hij, zwak jes tegenstribbelend. „En die reorganisatie plannen dan „Niets aan te doen!" zei Jonathan, onge durig op en neer drentelend. „Maar de volgende week is uw tijd zoo volledig bezet, mijnheer. Rapporten, confe renties, vergaderingen Geef me die rapporten maar hier. Die lees ik'onderweg wel. Stuur Brady een telegram over die regelingen omtrent de schepen, die gedokt moeten worden. Stel alle conferen ties een week minstens uit. Drommels, a.ls ik ziek was, dan zou je ze toch ook moeten uit stellen, is het zoo niet? Nou dan, ik voel me beroerd genoeg, dat mag je wel weten Ze» tegen Packard", vervolgde hij weer bruusk, „dat hij voor dat zaakje in Matuco zorgt. Verdere zakenopzouten, man, op zouten. Ik zal probeeren je iederen dag te laten weten, waar je me vinden kunt, maar Texas is nog al uitgestrekt". Hij hield op en trachtte zijn gedachten bijeen te houden. Hij zou denkelijk dat heele land voet voor voet moeten afzoeken. Hoe heette het stadje ook weer, waar hij haar voor het eerst gezien had? Er bestond na tuurlijk veel kans, dat ze heelemaal niet daar in de buurt woonde, maar het was ten minste een beginpunt. Pembeton? Penob scot?Neen. dat lag in Maine, Pointdex- ter! Dat was het! Hij keerde zich naar Meggs toe. „Kom nou, man, zoek die rapporten en zoo bij elkaar. Schiet wat op, want ik heb nog een massa te doen". Per vliegtuin en trein bereikte hij Point- dexter binnen twee dagen. Het was nog het zelfde keurig, moderne stadje, door welks straten hij achter dat dolle roodharige meisje aan gegaloppeerd had. Hij begon zijn onder zoek naar de dame in kwestie door zijn in trek te nemen in een hotel en den portier aan te klampen. ,Js de naam Ransome je soms bekend?" vroeg hij. .Kr woont een kolonel Ransome op Bella Vista". „Is dat een andere stad?" „Zoo heet het landgoed van kolonel Ran some". „Landgoed! Hm!" „Heeft hij, dat je weet. een dochter? Va lentine Ransome?" „Ik weet het niet, mijnheer. Maar hij heeft een gezin; dat weet ik wel". Jonathan kon zich niet goed voorstellen, dat hij bij dien kolonel Ransome, die een landgoed had. moest wezen. Hij keek de te lefoongids na en zag dat die kolonel Ransome de eenige van dien naam was. Het was in elk geval te probeeren. Hij huurde een taxi en terwijl hij de stad uitreed, hoorde hij van den chauffeur meer bijzonderheden over dien kolonel Ransome. Iedereen wist toch zeker, wie kolonel Ransome was? Hij \vz: in den heelen Staat bekend. Tien tegen een, dat hij bij de volgende verkiezingen gouverneur zou worden. Bovendien het hoofd van de Ransome Oil Maatschappij. „Wel verdraaid!" mompelde Jonathan. Ze reden acht mijlen ver buiten de stad door een vriendelijke villawijk met ruime wo ningen en door boomen overschaduwde wan deldreven. De buitenwijken van Pointdexter, zoo werd hem meegedeeld, behoorden tot de mooiste en deftigste van het heele land. Jo nathan kon zich dat gemakkelijk voorstellen. Maar toen ze een buitenverblijf, dat om geven was met een heg van drie meter hoog te, door een smeedijzeren hek tusschen wit steenen posten en langs een betonweg tus schen katoenboschjes, palmen, magnolia's en kurkeiken met mos overdekt opreden, was hij er vast van overtuigd, dat hij op een ver keerd spoor geraakt was. Het huis wekte nog meer zijn belangstellingeen Spaansch bouwwerk wit gestucadoord, met rood pan nen dak en kleine cederhouten balcons en een dubbele portiek, waaronder een rijtuig kon voorrijden, jonathan stapte uiterst be nieuwd uit de taxi. ..Even wachten", zei hij tot den chauffeur. „Maar hier Is het", zei de chauffeur. Misschien, weifelde Jonathan. Misschien dat Hij schelde aan en wachte, wie weet, wat er door die voordeur te voorschijn kon ko men. Maar er kwam slechts een gewone huis knecht. Miss Valentine Ransome? Ja, die woonde hier. Maar miss Valentine was op het oogen- blik afwezig. Valentine was ln den laatsten tijd bijna altijd afwezig, dacht hij. Toen hij haar liefst niet ontmoet had. was ze altijd in zijn om geving. Toen hij haar, liever dan wat ook. wilde aantreffen was ze net kwikzilver dat hem voortdurend ontglipte. Hij besloot Ko lonel Ransome te spreken te vragen en bleef in de hal wachten terwijl de huisknecht hem aandiende. De kolopel was thuis. Tenminste Jonathan veronderstelde, dat het de kolonel was, dien hij verontwaardigd in de woonkamer hoorde mopperen. „Het was vier op de groene", hoorde Jona than zeggen. „Vier. Dat was de zaak". De discussie hield plotseling op. toen de huisknecht de aandacht van den kolonel trok. Even later kwam deze terug en liet Jo nathan in de woonkamer binnen. Een jonge man in een wit flanellen pak. met een wit zijden das, zat op den tafelrand te grinniken tegen een zwaargebouwden witharigen man met een golf-aanteekenblaadje in zijn hand. „Mijnheer Blair?" zei de kolonel vragend. Jonathan knikte. „En bent u de vader van Valentine?" vroeg hij, de geboden hand hartelijk schuddend. „Ik ben heel blij, u te treffen, mijnheer". Hij maakte kennis met Ned Ransome, Va lentine's broer en wendde zich dan weer tot haar vader. „Ik tref het gelukkig", zei hij. „Ik had me er al op voorbereid, heel Texas te moeten afzoeken". ,Hent u een vriend van Valentine?" vroeg de kolonel. .Jk hoop het", antwoordde Jonathan. „Om u de waarheid te zeggen, ik heb Valentine eigenlijk lief". De kolonel deed uiterst verrast. „Ja zelfs, ik hoop, dat u me niet kwalijk neemt, dat ik haar aan u ten huwelijk vraag" vervolgde Jonathan. „Kwalijk nemen?" viel de kolonel uit" „Wathm!Hoor eens hier, ik heb u van m'n leven nog nooit gezien. Waar bent u vandaan?" „Uit New-York". „New-York?" herhaalde de kolonel. „En uw naam is Blair? U staat toch niet", ver volgde hji terwijl zijn gezicht rood opliep, „in relatie met die snertreederije waaraan zij haar laatsten stuiver vergooid heeft?" „Snertreederij is niet juist gezegd", zei Jonathan met waardigheid. „Dat was vroe ger misschien zoo, maar daar heeft uw doch ter verandering in gebracht. Uw dochter, kolonel Ransome, is een meisje met verstand, verbeeldingskracht en moed. Uw dochter is een bewonderenswaardig persoontje en ik zou heel graag de gelegenheid krijgen, haar dat te vertellen", eindigde hij ernstig ge meend. „Mijn dochter koestert minachting voor elk soort behoorlijk gedrag", zei de kolonel .Ze rijdt in rodeo's", wierp Jonathan te gen. „En dat vind ik iets fijns". Kolonel Ransome nam hem nauwkeurig op. „Mijnheer Blair", zei hij met groote be slistheid. „als Valentine van u houdt, dan trouwt ze met u, al komt er brand, over strooming of aardbeving van Als u dat wilde veulen kunt temmen, dan bent u een flinke kerel en de rechte man voor haar". Hij knikte grimmig met zijn grijze hoofd. „Ze is momenteel op de olievelden. Ga daar maar heen en probeer het eens". „Olievelden?" vroeg Jonathan verbluft. „Wat doet ze dan nu weer? Naar olie boren?" „Dat Zou me niets verwonderen", zei de kolonel. „Ze draagt ongetwijfeld een rijbroek en heeft een verbrande neus; en als u haar daar vandaan kunt halen, dan zou ik u ten zeerste verplicht zijn". „Ze heeft een paar dagen thuis rondge hangen", verklaarde Ned. „En toen ging ze er weer vandoor. Ze zei, dat ze iets omhan den moest hebben. En dus ging zc op stap naar de olievelden van vader in de buurt van Callard, om de „belangwekkende olie ondernemingen" te gaan bestudeeren!" Olievelden!" zei Jonathan schoolmeester achtig maar hij hield zich metpen in en ver volgde: „Wat heeft ze daar nu weer mee voor?" ('Wordt vervolgd). J Prinses Josephine Charlotte van België, die haar vader, Koning Leopold ver gezelde bij de opening der Gentsche „Floralia", ontvangt een bloemenhulde Koning George en de Hertog van Kent in den rouwstoet bij de begrafenis van Lord Milford Haven Ongeveer 300 man marinetroepen maakten Donderdag een marsch door Amsterdam ter gelegenheid van de jaarlijksche sportwedstrijden tusschen adelborsten en cadetten in het Olympisch Stadion Een prijzenswaardig voorbeeld. Leerlingen van de Kon. School onder leiding van André Verhorst te 's Hertogenbosch hebben een veertigtal affiches ver vaardigd, welke Den Bosch en omgeving moeten opwekken tot steun aan Arti$ L/e groote Boskoopsche bloemententoonstelling werd Donder dag door den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek (x), officieel geopend. Tijdens de bezichtiging der expositie D« Hertog en de Hertogin van Windsor verlaten het stadhuis van Versailles, waar zij door het gemeentebestuur officieel ontvangen waren De commandant van den Duit- schen kruiser ..Emden" legde Donderdag een krans bij het graf van Michiel de Ruyter in de Nieuwe Kerk te Amsterdam steunt De planten voor de Paaschbloemen-show in den Haagschen Lnerentum worden aangebracht door de leerlingen der Botanische afdeeling van den Dierentuin Hooge belangstelling voor den hockeywedstrijd tusschen cadetten en adel borsten in het Olympisch stadion te Amsterdam. V.l.n.r.vice-admiraal T. L. Kruys; ober-leutnant Schumanski van den Duitschen kruiser .Emden"; kolonel H. C. G. baron van Lawick, gouverneur der Kon. Militaire Academie en de kapitein der Mariniers W. J. van Rhijn

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13