ROOSEVELT'S CAMPAGNE TEGEN DE CRISIS. REISJASSEN Peek Cloppenburg THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS daem programma V R T T DAG IS APRI L 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Credieten voor de steunbureaux, landbouw en openbare werken. IN een speciale boodschap aan het congres heeft president Roosevelt aanbevolen een erediet van an derhalf milliard dollar beschik baar te stellen voor de steunbureaux. Een en een kwart milliard van dit erediet zou besteed moeten worden voor een werkverschaffingsprogram in dc eerste zeven maanden van het belastingjaar, de rest zou moeten dienen voor steun aan den landbouw en nationale jeugdorganisaties, be nevens het z.g.n. Civilian Conservation Corps. Wegens achteruitgang in de zaken wereld beval Roosevelt aan over te gaan tot onmiddellijke „ontdooiing" van aanvullende bankmiddelen tot een totaal van ruim 2 milliard dollar door „desteriiisatie" van bij benade ring 1V-» milliard dollar goud en door vermindering van de reserve-eischen der banken met ongeveer 750 mil- lioen dollar. Voorts bepleit Roosevelt hervatting van uit gaven voor openbare werken tot een bedrag van bijna twee milliard dollar, die binnen 12 of 18 maanden moeten worden uitgegeven. Roosevelt beschreef dit deel van zijn program als van vitaal belang en stelde voor de regee ring machtiging te verleenen tot het besteden van een bedrag, groot 450 millioen, voor rechtstreeksche credieten aan staten en ge meenten en tot het leenen van een milliard zonder interest ten behoeve van plannen voor openbare werken. Tevens vrdèg Roosevelt machtiging tot het uitgeven van 300 millioen dollar voor het opruimen van krotwoningen en plannen voor huizenbouw. 100 millioen vn>or wegenaanleg" en 62 millioen voor den bouw van regeer in gsgèbouwen en regulari- satiewerken langs de rivieren. Volgens de ramingen in Roosevelt's bood schap zullen in de eerstvolgende 18 maanden de totale hersteluitgaven 3.462.000.000 dollar bedragen, met inbegrip van 950 millioen af- losbare leeningen, doch ongerekend de twee milliard, die liquide zullen worden gemaakt door het ln het verkeer brengen van goud en het liquide maken van bankreserves. De anderhalf milliard, waardoor de Recon struction Finance Corporation onlangs mach tiging heeft verleend tot het leenen aan de nijverheid, zijn evenmin bij de herstel- uitgaven inbegrepen. Roosevelt legde er op- pieuw den nadruk op. dat het herstel ver gezeld moet gaan van een hervorming in regeerings- en liandelspraclijk. Tot de nood zakelijke hervormingen behooren volgens Roosevelt opheffing van belastingvrijstelling voor regeeringsobligaties, wijziging van de inkomstenbelasting, terwijl de vraagstukken van monopolie-bedrijven en prijsvaststelling bestudeerd moeten worden. Roosevelt schreef den achteruitgang in het bedrijfsleven in groote mate toe aan zekere hoogst onge- wenscht'e gebruiken, onder meer" inflatie- prijzen en overproductie als gevolg van vrees voor inflatie, stakingen en oorlog, hetgeen tot resultaat heeft een herhaling op kleine schaal van wat tusschen 1927 en 1929 gebeurd Is. Wij lijden thans aan onderconsumptie en de voor dit voorjaar verwachte toeneming van de vraag naar arbeidskrachten verloopt niet vlot genoeg om een economisch herstel te bewerkstelligen, aldus de president. Roose velt voegde hieraan toe. dat het onbe twistbaar is. dat het nationale inkomen, dat in 1937 6.800.000.000 dollar heeft bedragen, thans Is gedaald tot ongeveer 5.600.000.000 dollar. Hij wenschte er den nadruk op te leg- Franco's opmarscli naar de Calalaansclie kust. San Maleo en Cervera del Maestro bezet. Andorra kan Catalonië geen stroom meèr leveren. Havas verneemt uit Morella 15 April: De opmarsch der troepen van Franco in de richting van de Middellandsche Zee werd gistermorgen om 7 uur hervat over een front dat liep van Cati naar Chert. De repu blikeinen boden slechts zwakken tegenstand en om 9 uur 55 kwam de linkervleugel van Franco met tanks in de buitenwijken van San Mateo aan. De infanterie drong de stad binnen, terwijl de regeeringstroepen vlucht ten naar het zuiden, in de richting van Cas- tellon. De Nationalisten trokken daarop in Oostelijke richting verder en bezetten Cer vera del Maestre des middags om drie uur. De weg Valencia—Barcelona is van hedea. af over afstanden van verscheidene kilometers lengte ter rechter en ter linkerzijde van Vinaroz voor de regeeringsaanhangers on bruikbaar geworden, aangezien Franco den weg doeltreffend met zijn artillerie kan be strijken. Volgens iri Andorra ontvangen berichten is het noordelijkste dorp van Spanje' op Catalaansch ge bied. Tor door de rechtsche voor hoede bereikt. De Andorraansche electricitelts- centrales hebben hun bedrijf stop gezet. Hierdoor ontvangen Barcelona en Catalonië geen electrischen stroom meer van deze centrales. Uit Barcelona verneemt Havas. dat de re- eeeringstroepen na verwoede gevechten de helft van het dorp vallafagona. ten zuiden van Balaguer, hebben veroverd. Mobilisatie in het republikeinsche Spanje. Uit Madrid wordt vernomen, dat de U.G.T. en de C.N.T. op verscheidene punten tot over eenstemming gekomen zijn ten aanzien van de mobilisatie van de mannen tusschen 17 en 45 jaar en hun bestemming volgens de aanwijzingen der regeering. Besloten werd, dat de leden der vakvereenigingen toezicht zullen houden op de mobilisatie hunner medeleden en dat de vrouwen de mannen in de fabrieken zullen vervangen. Alle leden van de hulpdiensten zullen naar het front gezonden worden. gen, dat hij niet gelooft, dat een toereikende vermeerdering van het nationale inkomen alleen zou kunnen worden verkregen door belegging, leenen of uitgeven van openbare fondsen. In het Amerikaansehe economische leven is het van groot belang, dat de mid delen van particulieren gebruikt worden en allen erkennen, dat dergelijke fondsen recht hebben op behoorlijke opbrengst. Duitschlaiad. De Groot-Duitsche Rijksdag. Het staatsblad publiceert de lijst van 813 leden van den Groot Duitschen Rijksdag, op 10 April gekozen. De eerste vijf namen zijn die van Hitler, Hess, Göring, Frick en Göb- bels. Tot de Oostenrijksche leden behooren Seyss Inquart, Fischböck, Huber, Klausner, Reinthaler en generaal Krauss. Hans Kreis en Rudolf Jung, die reeds lid waren van den vroegere n! Rijksdag, zijn her kozen. Beiden zijn Sudeten Duitschers. Kreis wordt Oberregierungsrat en Presserefe- rendar genoemd. AMERIKAANSCHE VLIEGTUIGEN VOOR ENGELAND? Naar aanleiding van een door Winterton in het Britsche Lagerhuis gedane mededeeling, dat Engeland zich voor den aankoop van le gervliegtuigen tot de Vereenigde Staten heeft gewend, verklaart men in politieke kringen te Washington, dat Amerika geen geschikte vliegtuigen voor uitvoer naar Engeland be schikbaar heeft. De beste types staan op de geheime lijst en mogen niet uitgevoerd worden en, zoo voegt men eraan toe. de Britsche luchtmacht zal nauwelijks een type vliegtuig, dat de Vereenig de Staten kan aanbieden, noodig hebben. Volgens de New York Times is men echter in marine-luchtvaartkringen te Washington van oordeel, dat Engeland zich in de Ver eenigde Staten gemakkelijk „in aanzienlijke hoeveelheid'" alle oorlogsvliegtuigen zal kun nen verschaffen, die het noodig heeft. Deze kringen wijzen er in antwoord op de in het Britsche Lagerhuis gedane mededeeling op. dat de bestellingen, die de Amerikaansehe fa brieken hebben uit te voeren, met inbegrip van die van het leger, nog geenszins de productie- grens dezer fabrieken hebben bereikt. Abessyniërs nojj grooteiuleels Dieester in hun land? LONDEN, 14 April (Havas) Terwijl de Britsche regeering de beweringen der opposi- tioneele afgevaardigden, dat de Italianen nog moeilijkheden zouden ondervinden bij het etsvigen, van hun gezag in ^.bessynië,. heeft tegengesproken, meent de Manchester Guar dian nog nadere bijzonderheden te moeten geven, volgens welke in Noord-Tigre de Ita- liaansche garnizoenen in Aksoem. Adoea, Abbi, Addo, Adigrat en Makalle. alle dus in het gebied langs de Erythreesche grens, van elkaar geïsoleerd zijn. Levensmiddelen en mu nitie moeten per vliegtuig worden aangevoerd. De rest van Tigre is in handen der Abessy niërs. De provincie Begameder Amhara be vindt zich op de plaatsen Gondar en Debra Tabor, waar Italiaansche garnizoenen liggen, eveneens in handen der Abessyniërs. De'Abes syniërs hebben de Italianen uit Godjam weten te verjagen en beheerschen deze pro vincie volkomen. In de ander pro vincies strekt het gezag der Italianen zich slechts uit tot een beperkten kring om de steden, waar garnizoenen liggen, de Abessy niërs zijn daarbuiten volkomen heer en meester. Dana kil en de provincie Aoessa zijn volkomen van de heerschappij der Italianen bevrijd. In de provincie Harrar kunnen de te Harrar en Djidjiga gevestigde Italianen niet het minste gezag over de rest van het land uitoefenen elegante en prettige dracht HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 (Adv. Ingez. Med.) Frausche vliegtuigfabrieken zullen ontruimd worden. Officieel is te Parijs medegedeeld, dat de controleur-generaal van het leger. Jacomet. „opperarbiter" in het luchtvaartconflict, gisterochtend ver tegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de luchtvaartindustrie ontvangen heeft. Op verzoek van den opperarbiter heeft de werklieden delegatie na het onderhoud de werkne mers uitgenoodi|| onmiddellijk over te gaan tot ontruiming der bezette fa brieken. Des avonds ontving Jacomet de verzekering, dat de fabrieken ont ruimd zijn of worden. Vandaag wordt het werk hervat. Minister richt zich tot de metaalindustrie. De minister van arbeid heeft gisteren een brief gezonden aan de werkgevers en de werknemers, die betrokken zijn bij het con flict in de metaalindustrie in het gebied van Parijs. Hierin, aldus meldt Havas. wijst de minister er op, dat de regeering de plicht heeft een einde te maken aan het conflict, waarvan voortduren de levensbelangen van het land en de landsverdediging schaadt. De mi nister noodigt werkgevers en werknemers uit de volgende punten ln acht te nemen: Onmiddellijke ontruiming van de fabrieken, hervatten van den arbeid op Dinsdagochtend 19 April door het geheele personeel, behalve in geval van gerechtvaardigde onmogelijk heid. Vergadering van vertegenwoordigers van beide groepen op Zaterdag 16 April onder voorzitterschap van den minister van arbeid om het vraagstuk van een collectieve overeen komst te bestudeeren, waarbij voor einde April het conflict zal worden geregeld. Verder zoo spoedig mogelijke onderteekening van de processen verbaal der besluiten door de scheidsrechters van beide groepen. Tenslotte zal geen sanctie worden genomen inzake de staking en zullen de loonen, welke op het oogenblik van het uitbreken van de staking verschuldigd Waren, worden uitbetaald zoo spoedig mogelijk na het ontruimen van de fabrieken door de stakers. DS. NIEMÖLLER WEER IN DE MOABIT- GEVANGENIS? LONDEN, 14 April fA. N. P.) De Berlijn- sche correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post meldt aan zijn blad, dat ds. Niemöller uit het concentratiekamp waar hij ondergebracht was, weer naar Berlijn is vervoerd, waar hij in de Moabitgevangenis is ingesloten. Deze maatregel is genomen in ver band met'een ziektegeval in zijn familie, ten einde hem in geval van ernst speciaal verlof te kunnen geven tot een bezoek. Ds. Niemöl ler zal tot Woensdag a.s. in de Moabitgevan genis blijven. Dien dag worden ver-strekken de amnestiemaatregelen verwacht. Voorts verneemt de correspondent dat Hitier op voor spraak van verschillende invloedrijke dele gaties. o.a. van hooggeplaatste legerofficie ren, in principe toestemming heeft gegeven Niemöller in eervolle hechtenis te plaatsen in Fort Glatz. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Intusschen was het vijandelijke schip, het heette „De Blauwe Arend", naderbij gekomen. Nog niet schieten, mannen! commandeerde Bulderhoofd. Eerst afwachten, wat of zij willen! Zoodra ZIJ schieten, dan bulderen wij ook los! De mannen van de Zeehavik zetten zich achter de kanonnen en keken naar de Blauwe Arend, die steeds naderby kwam. En toen herkende Bulderhoofd plotseling zijn ouden vijand Zwartriem. Oeoeoeoeoeoeiiiiiiiii! bulderde hij. Mannen, die kapitein daar is Zwartriem! Vuur, vuur, vuur!! Geef ze op hun huid!!! En de kanonnen van de Zeehavik bulderden en sloegen groote gaten in de Blauwe Arend .Maar ook de kanonnen van dit schip lieten zich niet onbetuigd, zoodat het werkelijk een gevecht op leven en dood werd. —Vuur, mannen meer vuren! schreeuwde Bulderhoofd in de grootste opwinding. Als die lui ons te pakken krijgen, zijn we nog niet gelukkig! Vuur! Vuur!!! Het was een gedaver van schoten, dat hooren en zien je verging. Maar de mannen van de Zeehavik wonnen. De Blauwe Arend werd teruggedreven. En onze vrienden, waar zitten die en wat doen die? Maar dat zullen we morgen wel zien, hè? Tewerkstelling van gevangenen in Duitscliland. Bij de uitvoering van het vierjarenplan. De Duitsche autoriteitein stellen de gevan genen te werk bij de uitvoering van het vierjarenplan. Volgens door den onderstaats secretaris van justitie gepubliceerde cijfers worden er van de 115.000 gevangenen 85.000 gebruikt bij verschillende werkzaamheden, zooals het droogleggen van moerassen, het re- gulariseeren van rivieren, en het kloppen van steenen. De gevangenen in voorloopige hechtenis, die tot dusver van arbeid vrijgesteld waren, ten einde hun verdediging te kunnen voorberei den, zullen op grond van een nieuwe veror dening eveneens dergelijke werkzaamheden moeten verrichten. Hun aantal bedraagt op het oogenblik 25.000. Achttien dooden op spoorweg overgang in Egypte. Op vijftien mijl afstand van Suez is een vrachtauto met werklieden op een spoorweg overgang door een goederentrein gegrepen. Achttien arbeiders werden gedood en vijftien gewond. Engeland en Italië „goede buren" in Oost-Afrika. Verscheidene belangrijke kwesties tusschen beide landen geregeld. Erkenning van het Italiaansche Imperium. De Britsch-Italiaansche overeen komst. welke Zaterdag te Rome zal worden onderteekend. bestaat naar Havas uit Rome verneemt uit een pro tocol. dat een plechtige verklaring inhoudt, bestaande uit een preambule en verscheidene artikelen en annexen. die alle vraagstukken vermelden, waarover bij de onderhandelingen tus schen Engeland en Italië van gedach ten is gewisseld. In het document worden de volgen de punten behandeld: Middellandsche Zee. Naburig Oosten, Oost Afrika en Spanje. Het document bevestigt het Italiaansch— Britsche verdrag van 1927 inzake de invloeds sfeer der beide staten in het naburig Oosten en bevestigt opnieuw de geldigheid der inter nationale conventie van 1888. welke allen schepen vrijheid van doortocht door het Kanaal van Suez verzekert. De overeenkomst preciseert, dat Italië het protectoraat oter Aden er kent en regelt tot wederzijdsche vol doening de door den oorlog in den aether" opgeworpen kwestie, zoomede de politieke aanwezigheid van Enge land en Italië in Arabische landen, met name in Palestina. Zij voorziet bovendien in de ex-kenning van Abes- synië door Engeland en houdt een door Engeland en Italië aangegane ver plichting in betx-ekkingen vaxi goede na buurschap te vestigen tusschen huxx bezittingen in Oost-Afrika. Voorts gaat Italië de verplichting aan zijn militaire effectieven hx Libye zeer merkbaar te verminderen. Tenslotte verplichten Enge land en Italië zich den territorialen „status quo" in het westelijk deel der Middellandsche Zee te eerbiedigen. Te dien aanzien heeft Italië Groot Brit- tannië de verzekering gegeven, dat het geen enkele territoriale bedoeling in Spanje na jaagt. In Romeinsche kringen, waar men de slui ting der overeenkomst toejuicht, erkent men algemeen, dat deze in de eerste plaats psy chologisch van belang is. Haar waarde zal, aldus zegt men. vooral afhangen van den geest, waarin zij zal worden toegepast. Niettemin vormt zij een belangrijke étappe op den weg xxaar toenadering tusschen de beide landen en baaxxt zij dexx weg tot verbe tering der betrekkingen tusschen Rome en Parijs. Tijd van spanning geëindigd. De Italiaansche bladen maken op de eer ste pagina's en met groote opschriften mel ding van de voltooiing der Britsch-Italiaan sche onderhandelingen en de aanstaande on derteekening der overeenkomst. De ..Tribu- na" schrijft, dat het accoord oprechte vol doening zal wekken, niet alleen in Italië en Engeland, maar bij alle volken, die den vrede willen en belang hebben bij het evenwicht ln de wereld. Het maakt een einde aan een tijd vak van spanning, incidenten en wrijving, dat het gevaar voor internationale verwar- ring in zich droeg. Daarvan werd gebruik gemaakt door alle ontbindende krachten en door allestroomingen, die belang hadden bij tweedracht. Thans heeft het Italië van Mus solini, tegen hetwelk en zonder hetwelk niets van beteekenis in de wereld gedaan kan wordexx. door zijn overeenkomst met Enge land het evenwicht der factoren die onmis baar zijn voor de hechtheid en de vrucht baarheid der internationale betrekkingen, hersteld. Taiertsjwang in Chineesche handen Val door de Japanners bevestigd. Reuter meldt uit Peking: Voor het eerst heeft de Japansche woordvoerder toegegeven. dat Taiertsjwang in handen van de Chi- neezen is gevallen. Hij voegde er aan toe, dat de Chineezen dertien divisies in het veld hebben gezonden in Zuid- Sjantoeng tegen een betrekkelijk zwakke Japansche macht. Japansche militaire trein verongelukt. Naar het Chineesche persbureau meldt, is eeix Japansche militaire tx-ein, bestaande uit 24 wagens, geladen met wapenen en munitie, 25 kilometer ten noorden van Hangtsjau in de rivier gereden, doordat Chineesche gueril- labenden de spoorbrug vernield hadden. De trein werd geheel vernield, vele Japansche soldaten kwamen om het leven, terwijl de lading verloren ging. De Japanners, die de boeren in den omtrek voor de ramp aanspx-akelijk stelden, staken volgens het persbureau alle dorpen in de omgeving in brand. MGR. ORSENIGO IS NIET BIJ VON RIBBEN- TROP GEWEEST. BERLIJN 14 April (A. N. P.) Van semi- officieele zijde wordt medegedeeld, dat de in buitenlandsche pers gepubliceerde geruchten over een bezoek yaxi den nuntius te Berlijn, mgr. Orsenigo aan den rijksminister van bui tenlandsche zaken. Von Ribbentrop, niet juist zijn. Een dergelijk bezoek is niet gebracht. SPECIAALHUIS VOOR CORSETS - CORSELETS BUSTEHOUDERS EN BUIKBANDEN UITSTEKENDE PASVORMEN Prima kwaliteiten enorme keuze i a m 3 tendon i KSü- haarlem utrecht bfioa nijmegen tilburg HOLLAND'S BRON VOOR GOEDE CORSETS TECEN BILLIJKE PRIJZEN Groote Houtstraat 10, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 16 APRIL 1938. j HILVERSUM I. 1857 en 415,5 M. KRO - Uitzend ing. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 H. Mis. 10 00 Gramofoonmuziek. 10.35 Uit Praag: Vredes- uitzending van het Tsjecho-Slowaaksche Roode Kruis. 11.05 Gramofoonmuziek. 12.00 Be richten. 12.15 Klokgelui. 12.30 KRO-orkest. en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de rijpere jexxgd. 2.30 KRO-orkest en solisten. 3.00 Kinderuur tje. 4.00 De KRO-Melodisten en solist. 4.15 Causerie ..„De paaschei-actie". 5.00 Vervolg concert. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Gramofoonxxiuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Maria en het verlossings werk". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten A.N.P., Mededeelingen. 8.15 Overpein zing met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoon muziek. 8.55 Declamatie. 9.10 Causerie. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Internationale sportrevue. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Conti nubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 1.00 I.45 Zang en orgel. 2.00 Causerie „Vrouwen arbeid nu". 2.15 Pianovoordracht. 2.35 Esnxe- valda-Septet. 3.15 Schaakles. 3.30 Residentie orkest. (Gr.opn.) 4.35 Esperanto-uxtzending. 4.50 De Stem des Volks. Utrechtsch Stedelijk orkest, en solisten. 5.40 Literaire causerie. 6.05 OrgeLspel. 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging. 7.00 Filmland. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Her haling SOS-Berichtexx. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest, m.m.v. so listen. 9.00 Propagandatoespraak. 9.15 „En nu.... Oké!". 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Community-singing (Gr.opn.). 11.00 Souvenir orkest m.m.v. soliste. 11.3012.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 10.20 Gramofoonmxxziek. 10.35 Zie Hilver sum I. 11.05 Orgelspel. 11.50 Gramofoonmu ziek. 1.20 Orgelspel. 1.50 Zang en cello. 2.35 BBC-Hai-monie-orkest. 3.20 BBC-Welsch- orkest. 4.20 Jack Payne en zijn orkest. 5.20 Be richten. 5.50 Sportpraatje. 6.05 Zaïxg en orgel. 6.50 Radiojournaal. 7.20 BBC-Variété-orkest. 8.20 Berichten. 8.40 Nieuws uit Amerika. 8.55 Radiotooneel. 9.25 BBC-Theaterorkest. 10.20 Ambrose en zijn Band. 10.50 Orgelspel. 11.10— II.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 6.558.30 en 9.05 Gramofoonmuziek. 11.35 Bailly-orkest (Om 12.50 Zang). 2.20 en 3 05 Zang. 4.20 Vroolijk programma. 5.05 Zang. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Pianovoordracht. 6.35 en 7.35 Zang. 7.50 Radiotooneel. 8.30 Variété programma. 9.25 Symphonieconcert. 10.20 12.20 J. Bouillon's oi'kest. KEULEN. 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 en 7.50 Omroep orkest. 11.20 Omroep-Amusementsorkest. 1.37 Gramofoonmuziek. 3.20 Orkest van den Rijks- arbeidsdieixst. Amusementorkest en solisten. 5.30 Vroolijk programma. 6.30 Orkest van de Rijksarbeidsdienst. 7.20 Omroepdansorkest en trompetcorps. 11.20 Berixhard Etté's dans- orkest. 12.201.20 Waldemar Hass en Walter Noack met hun orkest en het Krepela-Sextet. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmxxziek. 11.50 en 12.30 Om roeporkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Pianoduettten. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Orkest. Cecilia-koor en solisten. (In de pauze: gramofoonmuziek). 4.35 Gramofoonmuziek. 5.35 Zang en gramofoonmuziek. 6.20 Viool en alt-viool. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Omroep- symphonie-ox'kest. omroepkoor en solisten. 9.30 Gramofoonmuzxek. 10.20—11.20 Frank Temmerman's orkest. BRUSSEL. 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Luc Darcy's orkest. 12.50—1.20 Gramofoonmuziek. 2 20 Volksbalensemble Jan Steurs. 3.00 Gra mofoonmuziek. 3.20 en 3.50 Omroepdansorkest 4.35 Verkorte opera „La serva padrona". 5.35 Hongaarsch programma. 6.35 Gramofoonmu ziek. 7.20 Omroepsalonorkest. 8.05 Omroep- kleinorkest. (8.35—8.50 Reportage). 9.30 Om roepdansorkest. 10.20—11.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 6.30 Eugen Jahn's orkest en solisten. 7 20 Omroepdansorkest en trompett. -orps In de pauze. Berichten. 11.20—1.20 Het Augsburgcr Dansorkest en solist.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6