MTSEMA NERFBOON KOFFIE VRIJDAG 15 APRIL 1938 IAAT/TE BERICHTEN De onbewoonde huizen te Haarlem. Het percentage daalt. Op 1 April van dit jaar was de statistiek van de onbewoonde huizen te Haarlem als volgt: Huren Te huur f 78—.f 81 2 f 104—f 117 6 f 117—f 130 8 f 130f 143 28 f 143—f 156 17 f 156—f 182 61 f 182—f 208 41 f 208—f 225 51 f 225—f 250 62 f 250—f 275 86 f 275—f 300 47 I 300—f 350 101 f 350—f 400 113 f 400—f 450 101 f 450—f 500 96 f 500—f 600 88 f 600—f 700 58 f 700—f 800 20 f 800—f 1000 21 f 1000 en hooger 28 Dienstwoningen 5 In totaal zijn dit dus 1040 huizen, waar onder 98 winkelhuizen zijn. Verder waren er 65 perceelen onbewoond, die wel verhuurd, maar nog niet betrokken waren of huizen die alleen te koop maar niet te huur waren. In totaal waren er dus ov 1 April 1938 van de 36654 huizen te Haarlem 1123 onbewoond, waaronder 106 urin- Jcelhuizen. Dit is een percentage 3.074. Op 1 Januari 1938 was het aantal 1224 op de 36548, wat neerkwam op 3.349%. In die drie maanden is het percen tage der leegstaande woningen dus weer belangrijk gedaald. Onder de te huur staande perceelen waren 37 arbeiderswoningen en 109 middenstands woningen van vereenigingen, alsook 17 ge meente-woningen. Op 1 Jan. 1938 stonden er 116 winkels ledig op 1 April was dit aantal verminderd tot 108. Het percentage der leegstaande huizen is voor de verschillende woninggroepen zeer ver schillend. Het is het hoogst voor de huizen met de laagste huren (bijvoorbeeld 15.4 voor de huizen die f 2.00 tot f 2.25 per week doen) maar dit komt omdat veel van die kleine huisjes in aanmerking komen om onbewoon baar verklaard te worden. Het percentage der leegstaande huizen voor de overige woninggroepen is: Huren Niet bewoond in procenten f 178—f 208 3.003 f 208—f 225 3.789 f 225—f 250 2.562 f 250f 275 2.002 f 275—f 300 1.457 f 300—f 350 2.054 f 350—f 400 3.152 f 400—f 450 4.757 f 450—f 500 4.918 f 500—f 600 4.675 f 600—f 700 4.045 f 700—f 800 2.526 f 800—f 1000 2.702 i 1000 en hooger 2.431 Het laagst is het percentage dus voor de groep woningen met een huur van f 275— f 300. Wij herinneren er aan dat eenige jaren ge leden het percentage der leegstaande wonin gen 5 was. Dat was veel te hoog. Na dien tijd ls er een vertraging gekomen in den aanbouw van nieuwe huizen. Voor een normale voor ziening op de woningmarkt wordt voor leeg staande huizen op 2 a 3 pet. gerekend. Haar lem begint dit normale percentage dus weer te naderen, zoodat het wel te verwachten is dat'de particuliere woningbouw in de naaste toekomst weer zal opleven. Voor de werkloos heid in de bouwbedrijven zou dit natuurlijk van beteekenis zijn. Frankrijk en hel Brilsch- Italiaansclie ace oord PARIJS, 15 April (Havas). ,.De betrek kingen tusschen Frankrijk en Italië blijven voor de Fransche pers een voorwerp van com mentaar vormen", zoo schrijft Piétri in de Jour-Echo de Paris" „nu de collectieve vei ligheid is ineengestort, is de eenig mogelijke politiek die van het front van Stresa". In de „Epoque" schrijft de Kérillis: „het schijnt zeker, dat Engeland besloten is de banden met ons weer stevig aan te knoopen. Een ge voel van vreugde en hoop kan Frankrijk ver vullen. Voor het eerst sinds langen tijd is de horizon minder somber. Engeland heeft be grepen. De dijk, welke den expansiezucht van het Derde Rijk moet stuiten, begint vorm te krijgen". De „Excelsior" ontvangt het volgende be richt van zijn Londensche correspondent: „Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat de regeeringen van Frankrijk en Engeland de mogelijkheid overwegen het front van Stresa te doen herleven en Frankrijk ertoe te bren gen zich aan te sluiten bij het Britsch-Itali- aansche accoord, dat Zaterdag te Rome wordt gesloten". Daladier en Bonnet naar Londen. Naar de Londensche correspondent van de Tel. verneemt staat het thans vast, dat binnenkort te Londen zeer belangrijke Britsch-Fransche gedach- tenwisselingen zullen worden gehou den. De Britsche regeering heeft een officieele uitnoodiging gericht tot den Franschen premier. Daladier, en den minister van buitenlandsche za ken. Bonnet, om in de week, volgende op de Paaschweek, een bezoek aan Londen te brengen. De Fransche staatslieden zullen naar alle waarschijnlijkheid Woensdagmiddag 27 April te Londen arriveeren, Donderdag en Vrijdag alhier blijven en Zaterdag 30 dezer weer naar Parijs terugkeeren. Gedurende hun verblijf te Londen zullen zij met den Britsehen premier. Chamberlain. Lord Halifax en andere Britsche ministers be sprekingen voeren over de kwesties, die Frankrijk en Groot-Brittannië direci interes seeren. met het doel om op een zoo breed mo gelijk front de nauwste Fransch--Britsche samenwerking tot stand te brengen. In het bijzonder zal ook de BritschItaliaaixsche overeenkomst besproken worden, met de con sequenties, die voor de Fransche politiek HA AR LE M'S DAGBLAD Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten 13 daaraan vastzitten, benevens de kwestie van de erkenning van Italië's verovering van Abessynië en de houding, aan te nemen op de a.s. vergadering van den Volkenbondsraad te Genëve. RUSSISCHE PRINS WIL EEN NED. INDISCH EILAND KOOPEN. Naar het Nieuws van den Dag verneemt, is bij een der departementen te Batavia een merkwaardig verzoek binnengekomen. Het is een schrijven van Prins Wladimir Paley. waar in deze Russische aristocraat verzoekt hem alle inlichtingen te willen verstrekken omtrent de mogelijkheid een klein, liefst onbewoond eiland in den Indischen Archipel te koopen. De bedoeling van den Russischen Robincon Crusoë schijnt, voorzoover men dit uit het prinselijk schrijven kan opmaken, te zijn zich in zijn eentje op zijn eiland bezig te houden met klein-landbouw. Prins Wladimir Paley is de zoon uit het mor ganatisch huwelijk van Olga Valerianovna Kniaguinia met grootvorst Paul Alexandro- vitch, achterneef van Tsaar Nicolaas II. welk romantisch huwelijk voltrokken werd in 1902 te Livorno. De Tsaar aller Russen verleende aan de morganatische echtgenoote van zijn neef den prinselijken titel van Paley. Tijdens de bolsjewistische revolutie werd grootvorst Papl Alexandrovitch te Petersburg vermoord; de prinselijke familie vluchtte naar Parijs, waar tien jaar later de weduwe prin ses Olga stierf. De twee zusters van Prins Wladimir zijn beiden te Parijs getrouwd, de oudste Prinses Irène met grootvorst Theodore Alexandrovitch, de jongste, Nathalie, met den bekenden Pa- rijschen mode-dessinateur Lucien Lelong. DE GENTSCHE FLOR ALIEN. De president van de eere-jury van de Gent- sche Floralien, jhr. G. F. van Tets van Goi- schalksoord en mevrouw van Tets hebben gisteravond een diner gegeven in het Casino te Gent, aan welken maaltijd ongeveer zes tig personen deelnamen. Tot de gasten behoorden Graaf de Kerck- hove de Denterghem, president van de ten toonstelling en gravin de Kerckhove. de Ne- derlandsche gezant te Brussel, mr. B. Ph. van Harlnxma thoe Slooten. en baronesse van Harinxma, Staatsraad Graaf M. Lippens, de Belgische ambassadeur te Londen, Graaf Car tier de Marchienne, de gouverneur van Oost-Vlaanderen, de heer Fredericq, de bur gemeester van Gent, de heer Van der Ste gen, de Belgische gezant te 's-Gravenhage J. Baron Herry en de Nederlandsche consul te Gent. Baron van Wassenaer. Van Nederlandsche zijde namen voorts aan dezen maaltijd deel de heeren Jac. Smits, voorzitter en E. H. Krelage. oud-voor zitter van den Nederlandschen Tuinbouw- raad, J. C. M. Mensing, voorzitter en jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Neder landsche sectie en prof. dr. M. J. Sirks uit Groningen. Namens de Koninklijke Vereeniging van Land- en Tuinbouw en namens het organi satie-comité van de Gentsche Floralien heeft Graaf de Kerckhove de Denterghem giste ren den Belgischen koning, den Graaf van Vlaanderen en Prinses Josephine-Charlotte welkom geheeten op deze tentoonstelling, welke door den koning is geopend. Met na druk heeft Graaf de Kerckhove den Koning- gewezen op de belangrijke Nederlandsche in zending. HOCKEY. B. M. H. C.—Metropolitan University Hockey Club. Jhr. Mr. C. J. A. den Tex stelt een beker beschikbaar. Voor bovengenoemden wedstrijd, die Zater dagmiddag half drie op het terrein van B. M. H. C. te Bloemendaal gespeeld wordt, is door Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal, een beker beschikbaar gesteld die door den burgemeester persoonlijk na afloop van den wedstrijd zal worden uitge reikt. De beschikbaarstelling heeft ten doel, het contact te bevorderen van B. M. H. C. met buitenlandsche teams, waarmede de hockey- sport in het algemeen en B. M. H. C. in het bijzonder zeer zeker gediend is. BEVERWIJK EEN DIACONALE SAMENKOMST. In overleg met den Kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Beverwijk heeft het bestuur van de Federatie van Diaconieën in de Ned. Hervormde Kerk een diaconale samen komst belegd op Zaterdag 7 Mei, des mid dags om half drie in het Ned. Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De vergadering zal onder leiding staan van den heer P. van der Kamp te Amsterdam, lid van het dagelijksch bestuur van de Federatie van Diaconieën, terwijl de heer W. J. Hemmes, algemeen secretaris van de Federatie, te Utrecht een inleiding hoopt te houden over: „De diaconie en hare verhouding tot andere steunverleenende organen". Na deze inleiding zal gelegenheid gegeven worden tot gedachten- wisseling. Bovendien worden Diaconieën, die met een speciale moeilijkheid hebben te worstelen, of in wier midden een vraag van algemeen be lang leeft, welke zij gaarne behandeld wen- schen te zien. in de gelegenheid gesteld hier van kennis te geven aan het bureau van de Federatie, zoo mogelijk met toelichting, zoo dat deze moeilijkheden en vragen op de ver gadering kunnen worden besproken. JAARVERGADERING VOX HUMANA. De Christelijk Gemengde Zangvereeniging Vox Humana heeft gisteravond in een der lo kalen naast de Geref. Kerk haar jaarvergade ring gehouden. Na de opening door den heer P Molenaar werden de notulen onder dankzegging goed gekeurd Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat het koor 61 leden telt. Omdat de oenninemee5t°r de heer D Lijn slager nog maar enkele maarden deze be stuursfunctie vervult kon geen financieel ver slag over he* eeheele jaar uitgebracht worden. Alleen were melding gemaakt, dat het laatste kerkconcert. een nadeeelig saldo van ruim f 80 had opgeleverd. Hierna volgde een bestuursverktAamg. wcans Uw gastvrouw trots! Die is U toch veel waard. En vooral met feestdagen! Uw gasten zullen verrast opkijken als U hen zoo'n heerlijk kopje versch gebrande schenkt '32 ct per pondVoor Uw na middag-thee kunnen wij U onze GOUDPUNT MELANGE (30 ct. p. ons) speciaal aanbeve len! De voldane ge zichten van Uw gasten zullen U doen stralen van trots! HOUTSTRAAT 159. IKLeI 10156 (Adv. Ingez. Med.) aftreden van mej. Schipper en den heer D. Lijn slager. die zich niet meer herkiesbaar stelden. De heeren Haasnoot en Baartse werden in hun plaats gekozen. Voorts werden nog in het be stuur benoemd de dames De Pater en Van der Weegen. De secretaris, de heer P. Molenaar, werd met algemeene stemmen herkozen. Voor het eerstvolgende zaalconcert zal in studie worden genomen .Die Jahreszeiten" van Jos Haydn. Voorts werd besloten om een concertfonds te vormen. Na de rondvraag werd de jaarvergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. „DE MACHT VAN HET KLEINE". Voor De Macht van het Kleine" werd over het eerste kwartaal van dit jaar aan contri buties f 45.55 ingezameld. Drie nieuwe leden werden ingeschreven, terwijl er twee leden be dankten Het aantal leden bedraagt nu 120. Dank zij den ijver van de dames M van Wijngaarden en G. Hoogvorst gaat het steeds in de goede richting met dit werk. ZANDVOORT AVONDTEEKENCURSUS. Donderdagavond had in de Oude Bewaar school de officieele uitreiking plaats van de diploma's, die na een afgelegd examen wer den behaald door de leerlingen van den avond teekencursus, welke gedurende de laatste drie jaren door den'heer A. Rauwerda. leeraar aan de Ambachtsschool en M.T.S. te Haar lem, werd gegeven in een der zalen van de Oude Bewaarschool. Het onderwijs op dezen cursus was er in de eerste plaats op gericht de leerlingen de noo- dige teekenvaardigheid en technisch inzicht bij te brengen. Daarnaast bestond de gele genheid zich te bekwamen in: grafostatica sterkteleer, perspectief het teekenen en be rekenen van eenvoudige gewapende beton constructies. enz. De tastbare resultaten van dit onderwijs in den vorm van teekeningen waren op dezen avond langs de wanden tentoongesteld. Zoo wel het werk van de meer gevorderden, als van de beginnelingen zag er zeer goed uit. Zonder overdrijving kan hier gezegd worden dat door alle leerlingen met animo en groote toewijding was gewerkt. Daar het onderwijs op dezen cursus zich zooveel mogelijk aansluit bij de ontwikkeling van de leerlingen en rekening wordt gehou den met het practische nut voor de leerlin gen,.zagen we naast zeer eenvoudig ook zeer ingewikkeld werk, detail en perspectief tee keningen, timmerlieden, metselaars, meu belmakers en loodgieters. Aan drie leerlingen kon dit jaar na een af gelegd examen een diploma worden uitge reikt. Het gemaakte werk werd beoordeeld door een commissie bestaande uit de heeren C. Siegers, wethouder van Publieke Werken, J. Groen, lid van den raad en A. Rauwerda. Het examen bepaalde zich tot de vakken: bouwkundig teekenen. perspectief teekenen, sterkteleer en het teekenen en berekenen van eenvoudige gewapende betonconstructies. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden, waaronder ook de wethou der van Onderwijs, reikte wethouder C. Sie gers met eenige toepasselijke woorden het diploma uit aan: D. Berkhout. J. Keuning en E. H. Weber. De heer Rauwerda bracht tenslotte dank aan het gemeentebestuur, waarvan hij steeds alle gewenschte medewerking welwillend had ontvangen. De heer Keuning Sr. sprak nog woorden van dank tot den heer Rauwerda voor alles wat hij voor de Zandvoortsche jeugd deed. en tot het gemeentebestuur voor de welwil lende medewerking, waardoor dit werk mo gelijk werd gemaakt. ZANDVOORT IN FEESTTOOI. Hoewel het ambtsjubileum van den burge meester in verband met den Goeden Vrijdag pas morgen (Zaterdag) wordt gevierd, wap peren vandaag al op vele plaatsen de vlag gen, zoodat het dorp thans reeds een feeste lijk aanzien heeft. Het comité, dat zich heeft gevormd uit de verschillende vereenigingen, rekent er op, dat morgen op den dag der receptie niemand zal achter blijven zijn medewerking te ver- leenen aan het feest door het uitsteken van de vlag. De receptie wordt gehouden ten raadhuize en wel van 3—4 uur voor de afgevaardigden van vereenigingen en van 45 uur voor par ticulieren COLLECTANTEN GEVRAAGD. Het bestuur van Onderling Hulpbetoon verwacht dat een groot aantal dames en heeren en jongens en meisjes boven de 14 mar zich zal aanmelden als collectant- ♦rice* vonr df "mmoWiomniiWt.» or Oo*" "•oaschdag. De aanmelding kan geschieden van des ^reens Q uur a' In d<" Oude Be-- -"•school Ook zij. die zich slechts voor een gedeelte van den dag of voor een bepaalde wijk be schikbaar stellen, zijn hartelijk welkom. HAARLEMMERMEER PERSONALIA. Aan den heer P Bos, wonende aan den Lisserweg alhier, is in verband met zijn benoeming tot tijdelijk ambtenaar ter ge meente-secretarie van Alkemade met in gang van 1 Mei eervol ontslag verleend uit zijn gelijke betrekking (afdeellng sociale za ken) in dienst der gemeente Haarlemmer meer. GEGUND. De bouw van acht woningen in de School straat te Nieuw Vennep is gegund aan de laagste inschrijvers en wel Perceel I metsel en betonwerk aan P, Bakker te Nieuw Ven nep: perceel II timmer- en ijzerwerk aan P. Appelman aldaar; perceel m schilder, glas- en behangwerk aan A. Reekers aldaar en perceel IV lood- en zinkwerk aan W Hof- meister te Badhoevedorp. VELSEN De Enmiahloem-collecte. Vastgesteld op 21 April. Als er één collecte is welke de sympathie opwekt en waarvoor met de meest gepaste vrijmoedigheid mag worden gecollecteerd, dan is het zeker bovengenoemde collecte die zich hieronder kan rangschikken, aldus schrijft men ons. Moge daarom, als op 21 April a.s. uw offei wordt gevraagd, ten volle worden beseft waarom het gaat: de tuberculose te bestrij den. zoodat getracht zal worden deze ge vreesde ziekte tot een minimum te beperken Ook dient onder de aandacht gebracht te worden dat deze collecte geheel wordt aan gewend ten bate der plaatselijke vereeniging Dat de patiënten welke bij het Consultatie bureau staan ingeschreven hiervan profitee- ren en dat niet wordt gekeken naar rang ot stand, politiek of godsdienst. Dus dat patiën ten van alle gezindten worden geholpen. Vol vertrouwen zien we dan den avond van 21 April a.s. tegemoet, wanneer ieder weer een steentje heeft bijgedragen voor het goede doel. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL OP DEN WIJKERSTR AATWEG. Donderd-iemiddas omstreeks half drie had op den Wiikerstraatweg ter hoogte van de Burgemeester Weertstraat een verkeerson geval plaats. De heer K Nagel, wonende alhier kwam op zijn motorrijwiel de Burgemeester Weert straat uitrijden. Hii kwam daarbij in botsing met een passeerende vrachtauto. De heer Nagel brak een ziiner beenen op twee plaat sen. Dr Fierstra. die onmiddellijk ter plaatse was. verleende de eerste hulp. waarna de gewonde naar het St. Antoniusziekenhuis te f.Tmuiden-Oost werd overgebracht. Naar wij vernamen was de heer Nagel niet in het bezit van een motorrijbewijs. Door de politie werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt Het ongeval bracht veel nieuws gierigen tezamen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. Dekker-Munter, z. Beuken straat 30. IJmuiden. W. J Woutering- Hemels. z. Beverwijk -- A Dominik-den Heijer, z. Wijkerstraatweg 184. Velsen-N. F. A. Weber-Szrama, z.. Kievitlaan 21. IJmui- den. M Uylenbrock-Schipper. d.. Meer- weidelaan 45. Velsen N. Overleden: T. Kooper. 81 j., weduwnaar A. Krab, Schoolstraat 10, IJmuiden. Ondertrouwden: L Jansen en K. Pronk. Zeeweg J17. IJmuiden. Heerenduinweg 46. IJmuiden. J. J. H. Roodenberg en A. Van Vierzen. Blcemstraat 73. IJmuiden. Anna- straat 20. IJmuiden. J. visser en J. Smit. Grohamstraat 6. IJmuiden. Trompstraat 54. I rmu)dm. - P Schavemi^er en M. G. Graa- man. Schulpweg 42, Velsen N. Schulpweg 40. Velsen N H. A Godschalk en W. G. van Veen. Ie Alex Belldwarsstraat 12 IJmui den. Vleetstraat 4. IJmuiden. H. Burg graaf en A. v Houwelineen. Heemstede. Gehuwden: E Dekker en H. Hennen, Heemskerk. Hoofddorperweg D 13. T. Rouw en E. de Winter. Haarlem. G. v. Aem- stelstraat 113. J. Boekman en C. E. Wrin ger, Amsterdam, Waalstraat 121 III. G. Spaanderman en G. Pronk, Bakkerstraat, 12, IJmuiden ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO". Op Dinsdag 19 April zal voor de leden van de Technische Ontwikkelingsclub „Animo" in het Casino van de Hoogovens de laatste lezing in het seizoen worden gehouden. De heer Jonges spreekt over het onderwerp: „Karakterkenners" DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Donderdag zijn onder flinke belangstelling de schoolwedstrijden te IJmuiden aangevan gen. Reeds dadelijk vielen er eenige merk waardige uitslagen te noteeren. Zoo kon b.v. de kampioen van het vorige jaar School J l slechts met groote moeite een 10 over winning op Insingerschool 2 behalen. Wel wa ren de J-scholieren voortdurend in den aan val, doch doelman Appel van de Insinger school verdedigde zijn doel kranig. We ge- looven niet. dat School J het tot een nieuw kampioenschap zal brengen! Voor dezen eere- titel achten we de school voor Chr. Volkson derwijs uit Velsen-Noord die met 9—6 van School D 2 won, een ernstiger candidaat, hoe wel we ook het eerste elftal van de Groen van Prinstererschool niet willen wegcijferen. Deze school speelde tegen School H 1 een goeden wedstrijd en won dan ook met 52. Ook het le elftal van de Insingerschool, dat met 40 van School K won, zal o.i. nog nader van zich doen spreken. De uitslagen van den eersten dag waren: School D 2 (IJm O)School voor Chr. V. O. (Velsen) 09 School A (IJm.)—Comité-school (IJm.) 3—3 Comité-school wint. School H 2(IJm. O)—School J 2 (IJm.) 1—2 Emmaschool (IJm. OJulianaschool (IJm. O) l—l Julianaschool wint. School K (IJm. O.) Insingerschool l (IJm.) 0.—4 School H 1 (IJm. O.)—Gr. v. Prinstererschoo (IJm 2—5 Insingerschool 2 (IJm.)School J 1 (IJm) 01 School G (Velsen N.)Gr. van Prinstererschool 2 (IJm t 42 School F (Santpoort)—Marnixschool lUfeU 1—3 HEEMSTEDE DE BOLLEN-ZONDAGEN. Opheffing winkelsluiting. Met het oog op de te verwachten drukte met de bollen-Zondagen hebben B. en W. besloten, opheffing der winkelsluiting te ver- leenen op de Zondagen 17 en 24 April, tot des avonds 8 uur. INSTALLATIE BURGEMEESTER E. A. M. A. STEGER. De Installatie van den nieuwen burge meester van Oirschot. den heer E. A. M. A. Steger zal plaats hebben Dinsdag 26 April a.s. des namiddags om half 3. FILMVOORSTELLING. De loge ..Nuttig voor allen 132". onderaf- deeling van de Internationale Orde van Goede Tempelieren zal Woensdag 20 April eenige filmvoorstellingen geven in het ge bouw van den Protestantenbond aan de Postlaan alhier. Des middags zal een kindervoorstelling ge geven worden, beginnende om 2 uur, waarbij o.m. vertoond wordt „Het geheimzinnige ta pijt" en „Pikbroek in Afrika", terwijl des avonds om 8 uur vertoond zal worden de zeer mooie film „Strijd om den Matterhorn". Verder zal een komische film draaien nl. „De detective", met Stan Laurel en Oliver Hardy in de hoofdrollen. DE HEER E. A. M. A STEGER NEEMT AFSCHEID VAN ZIJN MEDE-AMBTENAREN Donderdagmiddag was de heer E. A. M. A. Steger, benoemd als burgemeester van Oir schot voor het laatst te midden van de amb tenaren van het Raadhuis voor een heel in tiem afscheid, dat plaats had in de Raads- zaal. Aanwezig waren jhr R. F. W. von Mühlen gemeente-ontvanger, de heer N. Vos. ge meente-secretaris en alle ambtenaren. Nadat de heer en mevr. Steger hadden plaats genomen, wenschte de heer N, Vos den scheidenden commies-redacteur harte lijk geluk met zijn benoeming als burge meester van Oirschot, waarmede nu zijn lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan. Als een blijvend aandenken aan de jaren, hier in Heemstede doorgebracht, werd den scheidenden ambtenaar namens de ambte naren een boekwerk aangeboden, getiteld „De Christus legende" van Selma Lager lof. benevens een rijk geïllustreerde oorkonde, tevens bevattende de handteekeningen van de ambtenaren. Aan mevr. Steger werd een bloemstuk aan geboden. In een hartelijke toespraak dankte de heer Steger allen voor de groote vriendschap die hii steeds heeft mogen ondervinden. Met een hartelijken handdruk nam de nieuwe burgemeester daarna afscheid, waar na hij voor het laatst als Heemsteedsch amb tenaar het Raadhuis verliet waar hij 10 ja ren heeft gearbeid. TOONEELVEREEN. „DOOR EENDRACHT STERK'. De tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk" besluit haar seizoen met een opvoe ring op Maandag 2en Paaschdag in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden ..Wat God verbon den heeft", tooneelspel in 3 bedrijven, voor Nederland bewerkt door Steph. van Cuyk en Gerard Nielen. Na afloop is er gezellig samenzijn met mu zikale medewerking van een orkest onder leiding van den heer Jac. Nibbering. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. G. Wouters-Rikkers. dochter. BEVOLKING. Gevestigd: M. Petri. Rijksstraatweg 46. A. Luyk. wed. J. van 't Hart. Rijksstraat weg 101. A. Tolsma, Rijksstraatweg 101. P. Hofma, idem. W. G. A. van Kessel. Beukenlaan 20 IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers Manden 360 En Avant IJM 8 f 2770 Loggers met vcrsche visch: KW 132 f 430; KW 44 f 600. MARKTBERICHT. (Versche visch) IJmuiden, 15 April 1938. Tarbot 170—150 ct. per K.G. Tong 160—112 ct. per K.G. Heilbot 155—120 ct. per K.G. Griet f 39—f 19 per 50 K.G. Kleinschol f 20—f 8.50 per 50 K.G. Schar f 10—f 3.60 per 50 K.G. Tongschar f 31—f 21 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 24 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 21.50—f 12.50 50 K.G. Kleine gul f 8.50 per 50 K.G. Wijting f 9—f 4.60 per 5Q K.G. Makreel f 6.70—f 5.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 68—f 26 per 125 K.G Vleet f 1.06 per stuk Leng f 1.15 per stuk MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 15 April 1938 (A.N.P.) (Versche visch). Tarbot (klein) 90 ct. per K.G. Griet 80 cent per K.G. Tong 65—155 ct. per K.G. Kleinschol f 8—9.80 per 40 KG. Kabeljauw 300350 ct. per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER, Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Mary IJM. 189 Vangst: 50 m. gul, en kabel jauw. 25 m. platvisch. 20 m. braadschelvisch, 15 m. varia. Totaal 110 m., benevens 150 stuks stijve kabeljauw. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 15 April. Ondertrouwd 15 April: J. N. Veldman en H. H. Meester. Bevallen 12 April: E. Pel—van Dam, z.\ 13 April; C. M. WestHovenier, d.; J. H. Velfc- man-Wem-man, d.; 14 April: M. Waleveld— Vrugt, d.; 15 April: G. C. Boerboom—Kru ij er. d. en z. Overleden 14 April: P. c. Disco. 82 jaar. Rijpstraat; 15 April: H. Michévan Loenen, 41 j.. Sterre- boschstraat.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7