Haarlem's Dagblad Nieuwe Vriendschappen. Z.H.P. BEHANGSELS Centrale Verwarming Hotslet TEL. 15597 Naar Haar. Fa. VAN BASTEN VOOR BEDDENWERK BLOKBAND TAXI'S Het belangrijkste 55e Jaargang No. 16816 Uitgave Lourens Coster. Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soeudaplein 37. Postgirodienst 38310. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 11825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEF.RF.BOOM EN KUBEK1 PEEKEBOOM Hooldredaclcur: KOBKRT PEEREBOOM Zaterdag 16 ïpril 1938 Abonnementen per weck f0.25. p. mitanl f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco per post f3.55. losse nummers 6 cent per ex. Adverlenticn1*5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Regclahonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60, elke regel meer f 0.15. Groentjes rie rubriek. Vanavond zal het Britsch-Italiaansche ac- coord in het Palazzo Chigi te Rome door den Britschen ambassadeur Lord Perth en den Ita- liaanschen minister van Buitenlandsche Za ken graaf Ciano onderteekend worden. Het is een voorwaardelijk accoord. Dat weten we al. ofschoon de tekst pas over een paar dagen zal worden openbaar gemaakt. Het zal pas in wer king treden als Italië zijn troepen uit Spanje zal hebben teruggetrokken en Engeland de er kenning van de Abessinische verovering te Genève tot een feit heeft gemaakt. Maar beide landen schijnen van zins deze dingen door te zetten en de Italiaansche pers schrijft over de nieuwe vriendschap met Londen als een vol dongen feit. Intusschen houdt zij ook vast aan de as Rome-Berlijn, hetgeen vanzelf leidt tot het trotsche standpunt: wij Italianen zijn bezig den vrede in Europa op vaste basis te brengen. Dit klinkt nog wat vreemd, want al leven we ook zoo snel, ieder herinnert zich Chamberlains initiatief waaraan hij Eden op offerdeen ieder herinnert zich ook den toon van Mussolini's jongste, schallende rede voeringen over zijn geweldige bewapening. Was dat vredelievend? Sommigen zullen aan nemen dat het eigenlijk als een waarschuwing aan Berlijn's adres bedoeld was. Want Italië vindt het toch kennelijk niet aangenaam, thans aan Duitschland te grenzen. En ande ren zullen zeggen dat die redevoeringen voor namelijk „voor binnenlandsch gebruik" in Ita lië bestemd waren. Deze toon hoort nu eenmaal bij de dictatuur. Hoe het zij: de nieuwe vriendschap tusschen Rome en Londen is zichtbaar en onmiskenbaar in aanmaak. Wellicht gaan we straks nog spre ken over de as LondenRome. En daar blijft het niet bij. Ook de as Rome Parijs schijnt nu al in wording. Bonnet, thans meester aan den Quai d'Orsay, laat zich gun stig over toenadering tot Italië uit. De Engel- schen zitten er. achterheen en de Fransche pers wil ook wel. Wladïmir d'Ormesson, die een invloedrijk journalist is en het temeer schijnt nu „iedereen op Daladier stemt", schrijft zelfs in de (rechtsche) Figaro, dat er vooral niet ge sjacherd moet worden. Door te marchandeeren loopt Frankrijk gevaar, tijd te verliezen in- plaats van den verloren tijd te herwinnen. En wij leven in een tijd waarin elke minuut kost baar is. Zoo schrijft de graaf d'Ormesson en de Matin vindt de wijze, waarop de Fransche ambassadeur te Rome geaccrediteerd zal worden, „alleen nog maar een formule". Velen zullen met een gevoel van verlich ting de Paaschdagen ingaan. Er is ontspan ning tusschen de 'groote mogendheden. Een paar weken geleden leek daar nog geen kans op te zijn. Chamberlain heeft zich duidelijk een vaste koers voorgenomen en volgt die met volharding. Hij heeft de Fransehen heel handiglijk tot zich getrokken door conferen ties tusschen de Britsche en Fransche gene rale staven te bevorderen. Hij behandelt hen als bondgenooten-met-voorkeursrechten. Hij gaat door met zich zwaar te bewapenen en stuurt, over twee zenders, gelijktijdig een vredeshymne en een militaire marsch den ether in, maar met de aanbeveling, af te stem men op de hymne. Het is echt iets voor dezen tijd. Nu schijnt zich een soort ketting van ac- coorden te vormen: Berlijn-Rome-Londen- Parijs. Hij slingert nog wel wat vreemd, want het Berlijnsche eind hangt er nog bij. Men kan zich voorstellen dat Chamberlain het voornemen heeft, dit aan te haken en het ge heel om Europa's hals te hangen ter decoratie van deze zwaarbeproefde oude dame met haar vele interne kwalen, haar jicht en haar slechte humeur. Waarop de tooverketting- haar zal verjongen tot een schoone fee, vrij van alle ziekten en in de toekomst ook van dokters rekeningen die ze eerst nog afbetalen moet stralend van vreugde, van liefde tot al haar lastige Europeaantjes, van schoone belofte voor de toekomst. Maar zoo ver is het nog niet. Voorloopig wor den alleen de Spanjaarden-van-links er aan opgeofferd. Men heeft besloten Franco te laten winnen mits hij verder zelf zijn boontjes dopt en Italië huistoe marcheert. Het is nog de vraag of Franco dat zal kunnenals hij eerst werkelijk gewonnen heeft. Maar de Europeesche oorlog schijnt nu weer te zijn vermeden. Er gloort weer een Stresa- achtig, Pact-van-vier-ach tig licht. En daar om herademt Europa zonder al te veel Paaschverloven aan zijn soldaten toe te staan. R. P. Twintig dooden bij grond verschuiving. Ramp in Peruaanschc mijn. TIRAPATA 'Dep. Puno), 15 April (A.N.P.). Reizigers uit Inambari hebben medegedeeld, dat bij een grondverschuiving in een mijn te Allo Cielo twintig personen om het leven ge komen zijn. JOZEF VAN HABSBURG UIT CONCENTRATIE-KAMP ONTSLAGEN. Aartshertog Jozef Ferdinand van Habsburg, die naar het concentratiekamp Dachau ge bracht. was. is vrijgelaten na een groote boete .betaald te hebben. Leegstaande winkels te Haarlem. Een belangrijke vermindering. Bij de door de gemeente Haarlem, in samen werking met de Kamer van Koophandel en Fabrieken, in 1936 gehouden bedrijf.stelling stonden er te Haarlem 180 winkels ledig Uit een op 1 April j.l. door Bouw- en Wo ningtoezicht ingesteld onderzoek bleek, dat dit aantal nu verminderd is tot 108. In de laatste 2 jaar is dus het aan tal ledig staande winkels te Haarlem met niet minder dan 40 pCt. vermin derd. De huren dezer huizen waren: Onder de 300: 11 300—500: 29 500—/' 700: 36 700800: 8 8001000 5 1000 en hooger16 Dienstwoningen 3 Acht Cliineesche divisies in Sjansi vernietigd. Verscheidene steden ingenomen. De Japansche troepen, die in het Zuid-Oos- ten van Sjansi opereeren, hebben blijkens een Reuterberïcht uit Tokio, acht divisies Clii neesche troepen, waaronder communistische en geregelde troepen, vernietigd en een aantal steden ingenomen; o.m. Woesiang. Yoeshi, Tsinjoean, Sinanejoean. aldus meldt het Ja pansche telegraaf-agentschap Domei. ANEGANG 28 TELEFOON 18800 STEEDS HET NIEUWSTE 1 (Adv. Ingez. Med.) Hoogdrukapparaat uit elkaar gesprongen. Jongeman levensgevaarlijk gewond. Vrijdagmiddag is in een afdeeling van het laboratorium van de staats mijn „Emma" een hoogdrukappa raat uit elkaar gesprongen. De 20- jarige de K. uit Heerlen, die juist was binnengekomen, kreeg een weg springend stuk ijzer in den rug en werd levensgevaarlijk gewond. Hij moest in het ziekenhuis worden op genomen. Drie andere personen, die zich in het vertrek be'vonden. kwamen met den schrik vrij. De materieele schade is vrij groot. Deuren en vensters wer den vernield en in de afdeeling bleef verder bijna geen stuk heel. Jongeman hij aanrijding gedood. Vrijdagavond tusschen 8 uur en half negen is een 20-jarige jongeman, die met zijn rijwiel van een hofstede den Biltschen straatweg te Maartensdijk, niet ver van „Steijnenburg" opreed, door een uit de richting de Bilt ko mende personenauto aangereden. De jongeman wei-d tegen de straat ge slingerd en was vi'ijwel op slag dood. Naar verluidt zou den autobestuur der geen schuld treffen. Weer een ongeluk op den weg Haarlem—Amsterdam. Het derde ongeluk in één week tijd op den Rijksweg Amsterdam-Haarlem heeft Vrijdag avond omstreeks vijf uur plaats gehad nabij de Openbare school te Halfweg. Een aantal Haarlemsche arbeiders, die van de werkvei-schaffing in den Veenpolder bij het Kruithuis per rijwiel huiswaarts keerden, passeerden het rijwielpad door de kom van Halfweg. Even buiten het dorp, ter hoogte van de openbai-e school, stond aan de rech terzijde van den weg in de richting Haarlem een leege vi'achtauto van Van K. uit Haarlem, waarmede enkelen der wielrijders mochten meerijden. De meesten hunner bleven echter nog even aan den kant van den weg staan om een naderende file auto's te laten passeeren, doch de arbeider G. R. uit Haarlem stak zon der op of om te kijken met zijn rijwiel aan de hand plotseling den Rijksweg over naar de vrachtauto, hoewel zijn collega's hem nog toe riepen: George, doe het niet! Óp dat oogenblik n.l. naderde uit de richting van het dorp een luxe auto, welke werd be- stuui'd door mej. R. uit Den Haag: deze greep den arbeider en slingerde hem tegen den grond, waar hij met een bloedende hoofdwon de bleef liggen. Onmiddellijk werd de gemeente-politie te Halfweg gewaarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse vei-scheen en een onderzoek instelde: bovendien werd geneeskundige hulp inge roepen. Inmiddels verleenden een juist passeerende dokter, n.l. dr. Dankmeyer uit Leiden en een verpleegster den gewonde, die hevig bloedde uit een gapende wond boven het linkeroog, de eerste hulp. Even later verscheen ook Dr. M. Sepers uit Zwanenburg ter plaatse, waarna de man voorloopig kon worden verbonden, om daai'na met een inmiddels gerequireerde zie kenauto naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem te worden overgebracht. Het rijwiel van R„ dat bij deze aanrijding geheel wei-d vernield, werd door de politie in beslag geno men. Begrijpelijkerwijze veroorzaakte het onge luk op het drukke uur. wanneer tal van fo rensen huiswaarts keeren. eenige stagnatie in het verkeer op dezen drukken Rijksweg, doch enkele manschappen van de Kon. Ma- rechaussée uit Sloterdijk, die juist in de buurt waren, verschenen eveneens spoedig ter plaat se en terwijl de gemeentepolitie bezig was met het onderzoek, ordenden en regelden dezen het verkeer. Nader vernemen wij dat de toestand van R. niet zoo ernstig is als zich eerst liet aanzien. Na verbonden te zijn kon hij het Gasthuis weer verlaten. Scheidsrechters moesten stempelen Wat voor Breda werd toegejuicht, is voor Haarlem afgewezen. Door den burgemeester van Breda, werd na gepleegd overleg met het Departement van Sociale Zaken, een commissie benoemd, ten einde uitvoering te geven aan het plan om de werkloozen aan het werk te zetten in volks tuintjes en nog in te richten werkplaatsen, en hen verder te laten deelnemen aan spon. ont wikkelingscursussen en excursies. Indien de werkloozen aan één of meer van deze ontwik- kelings- of ontspanningsgelegenheden gaan deelnemen zou vrijstelling van stempelen worden gegeven, aldus werd in uitvoerige ver slagen deze week in de pers medegedeeld. Dit wat Breda betreft. Wat geschiedt er nu echter in Haarlem? Door eenige personen is het initiatief geno men om schoolvoetbal-wedstrijden te organi- seeren, waarvoor verschillende personen zich heel wat moeite en opofferingen geti'oosten om de jeugd tijdens de Paaschvacantie. hier toe in de gelegenheid te stellen. Het is alge meen bekend dat deze wedstrijden allerwege belangstelling trekken en niemand zal het nut van dit werk ontkennen. Echter beschikt men ïxiet over voldoende gelden en de leiding was uitermate verheugd dat onder de volwassen werkloozen een aan tal zich als scheidsrechter beschikbaar stelde, en evenals eenige krachten die hun diploma voor Eerste Hulp bij Ongelukken hebben ver kregen. Evenals vorige jaren, werd ook dit maal door den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding verlof aangevraagd om op de dagen dat men bij de wedstrijden werkzaam was, vrijstelling te mogen hebben van teekenen, terwijl de leiding dan een be wijs zou Minnen verstrekken dat de betreffen de werklooze op het stempeluur daar aanwe zig was. Wie schetst echter de verbazing toen op dit verzoek, door het Departement een afwijzend antwoord kwam. Is het voetbalspel in Breda anders dan in Haarlem? Brandstichter aan het werk? Drie boerderijen in de omgeving van Apeldoorn in de asch gelegd. Een arrestatie. APELDOORN. 16 Api'il. In den afgeloopen nacht omstreeks een uur is brand uitgebro ken in de boeiderij der familie F. aan den Hoofdweg te Loenen, bij Apeldoorn. Het woonhuis, dat met een rieten kap be dekt was, braxxade, evenals de aangi-enzende schuren en stallen, tot den grond toe af. De bewoners, die door het angstig loeien van het vee werden gewekt, kenden zich slechts in nachtgewaad in veiligheid stellen. Vier koeien en een paard kwamen in de vlammen om. Vrijwel op hetzelfde oogenblik ontstond eveneens brand in de vijfhonderd meter ver der gelegeix boerderij van de weduwe van Z. H.'.er kon het vee gered worden. Ook deze boerderij brandde tot den grond toe af. Enkele uren later ontstond brand in de on bewoonde boerderij van den landbouwer N. aan den Grooten Braakweg. Deze boerenhoeve welke dienst deed als bergplaats voor land- bouwwerktui) ox. is eveneeixs tot den grond toe afgebrand. De waardevolle inventaris ging ging verloren, terwijl zeven varkens, twee kal- vex-èn en 'n waakhond in de vuurzee den dood vonden. Als verdacht van brandstichting is heden ochtend de twintigjarige R. uit Loenen gear resteerd, tegen wien reeds eerder verdenking was gerezen, nadat het vorige jaar de woning van zijn ouders op onverklaarbare wijze tot den grond toe was afgebrand. Naar wij vernemen, was geen der verbrande perceelen verzekerd. .AANRIJDINGEN. Vrijdagmiddag tien minuten voor half drie heeft in de Spaarnwouderstraat een aanrij ding plaats gehad tusschen een bestelauto en een motoi'bakfiets. Deze laatste werd aan den onderkant vernield. Aan de dame en een heer, die deze aanrijding gezien hebben, en aan eventueel andere getuigen wordt verzocht, zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het bureau Smedesti-aat te willen aanmelden. Op het Frans Halsplein heeft Vrijdag middag ongeveer half vijf een aanrijding plaats gehad tusschen een aestigjarige wiel- rijdster en eeix 57-jarige wielrijder, beiden rijdende in de bocht. Laatstgenoemde was, nadat hij de dame ingehaald had, te vroeg naar rechts gegaan, zoodat hij haar den weg afsneed. Zij viel en brak den linker enkel. Door leden van den Ongevallendienst werd zij in de woning van een dokter in de omgeving ge dragen. waarna zij per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd werd. Tegen den onvoorzichtigen wielrijder werd proces verbaal opgemaakt. Generaal Miaja blijft optimistisch. Vertrouwen in het republikeinsche Spanje ongeschokt. 1 MADRID. 16 April (Havas-A.N.P.) Gene raal Miaja heeft te middernacht de pers ont vangen en den toestand besproken, die ge schapen is door den opmarsch der rechtschen. waardoor Catalonië gescheiden is van Valen cia. Deze scheiding werd verwacht en aan Miaja zijn reeds instructies gegeven om het bewind te voeren over het van Catalonië ge scheiden deel van het linksche Spanje. Miaja getuigde van het optimisme der re- geeringstroepen, die zich opmaken te overwin nen, dank zij een perfecte organisatie, die met discipline wordt verwezenlijkt. Allen, aldus de generaal, weten waarvoor zij strijden en be zitten derhalve de moreele kracht, de weeg schaal van den oorlog te doen overslaan naai de zijde van de rechtvaardigheid en het recht. Indien het volk al zijn krachten geeft is de overwinning zeker, ondanks de moeilijkheden an het oogenblik. OLIESTOOKINRICHTING. NATUURLIJK VAN A t ADR. STOOPPLEIN 24 (Adv. Ingez. Med.) 'Toen de inkomsten van de tram te San Francisco daaldenheeft men daar besloten alle roodharigen tegen half geld te laten rijden.) De tram in San Francisco was, Al vele maanden slecht bij kas. Door een vermindering van klanten: De taxi en de autobus. Kregen de passagiers en dus Zocht men zijn heil aan alle kanten Toen kwam er iemand op 't idee. Roodharigen gaan voortaan mee. Tot halven prijs, zooals de kindren; Ze zijn hier in zoo groot getal, Dat dan de omzet stijgen zal, In plaats van steeds maar te vermindren. Men heeft het inderdaad gewaagd, En het is. naar men zegt. geslaagd. In San Francisco zijn veel Ieren. Die rood van haar zijn. en voortaan. Niet meer per bus of taxi gaan. Maar met de tram gaan passagieren. De zwarte of de bruine man. De blonde, grijze, kale. kan Natuurlijk hiermee niet zoo dwepen: Hij snapt als trouwe passagier, Niet goed. waarom men juist den Ier. Er met de haren bij moest sleepen. Maar nemen zij dat zonder meer? Misschien komt het er wel op neer. Dat vader straks de tram zal fnuiken. Als hij bij 't uitje zegt met klem. Kom vrouw, wij gaan vandaag per tram. Haal voor 't gezin de roode pruiken. P. GASUS. Groote Houtstraat 155 - Telef. 11159 (Adv. ingez Med.) Accoord Rome—Parijs in het verschiet. Volgens de Matin valt nog slechts één simpele formule te regelen. „Frankrijk marchandeere niet." (Zie ook pag. 4) PARIJS, 16 April, OHavasi De normaliseering der Fransch-Italiaan- sche betrekkingen is, naar de Matin schrijft, op den goeden weg Het vraag stuk heeft alleen nog betrekking op de wijze, waarop de Fransche ambas sadeur te Rome officieel geaccredi teerd zal worden. Dit is niet meer dan een simpele formule. Wladimir d' Ormesson schrijft in de Figaro: De Britsch-Italiaansche vei-zoening is een feit van het grootste belang. Het staat thans aan Frankrijk, hieruit de conclusie te trekken. Wij rekenen er op, dat het hiertoe niet zal wach ten op de Geneefsche formaliteiten, die geen zin meer hebben. In de Petit Parisien bepleit Bourgues een rechtstreeksche houding tegen over Italië. De omstandigheden toonen aan, zoo schrijft hij, dat met rechtstreeksche geba ren meer verkregen wordt dan met terug houdendheid en spitsvondige berekeningen. Door te marchandeeren loopt Frankrijk het gevaar, om in plaats van den verloren tijd tc herwinnen, nog meer tijd te verliezen en wij leven in een tijd. dat elke minuut kostbaar is Toenadering vergemakkelijkt. Met betrekking tot het bezoek der Fransche ministers aan Londen, schrijft de Times, dat de Britsche mi nisters aan hun Fransche collega's alle bijzonderheden zullen mededeelen van het Britsch-Italiaansche accoord en zonder twijfel uiting zullen geven aan de hoop, dat dit accoord de toe nadering tusschen Frankrijk en Italië zal vergemakkelijken. De diplomatieke redacteür van de Daily Telegraph acht het waarschijnlijk, dat het be zoek der Fransche ministers den 27en dezer tc wachten is en hij voegt hieraan toe. dat Churchill toen hij drie weken geleden tc Parijs was. met de Fransche ministers de kwestie der militaire samenwerking tusschen Frankrijk en Engeland heeft besproken. De stelling van Churchill, volgens welke de beide landen hun plannen eenvormig dienen te maken en elkaar hun hulpbronnen ter beschikking stellen, hield rekening met de spoedige totstandko ming van het Britsch-Italiaansch accoord en met het voordeel, dat gelegen zou zijn in de vorming van een blok. dat in staat zou zijn iedere agressie in West-Europa met inbegrip van Spanje en Portugal, regen te gaan. Het woord is aan Hare: Dc lof van anderen kan ons nuttig zijn, daar hij ons leert, niet. mat wij zijndoch wat wij behoorden te zijn. „GROOT BADHUIS" - Zandvoort IEDEREN ZONDAG Thé Dansant. (Adv. Ingez. MedJ Het Bestuur van de H.V.T.O. maakt bekend dat de TARIEVEN van de NIET zijn VERHOOCD maar GELIJK zijn aan die van de GARAGES. TELEFOON 11116 EN 16200 (Adv. Ingez. Med.) Vrouwen-V redesaaiig 1938. Het plaatselijk Comité van Aanbeveling. In het plaatselijk comité van aanbeveling te Haarlem voor den Vrouwen Vredesgang 1938 hebben de volgende dames zitting genomen: Mcj. Dra. C. M. Burger. Haarlem; mevr. W. BlombergZeeman, Haarlem; mevr. J. v. d. Bergh van Eysinga—Elias. Bloemendaal: mevr. Chr. J. Conen TervaertKoch. Overveen: mevr. E. Cohen—Polak, Haarlem: mevr. J. W. DeinumBuijs. Haarlem: mevr. N. Dyserinck van Gilse van der Pais. Aerdenhout; mevr. A. D. Fokkei— Kessler, Overveen; mej. N G. Faber. arts. Haaiiem; mevr. A M. Hazevoet— Rcnout, arts, Haarlem: mevr. B Langeveld Hebbenaar, Haarlem: mevr. J. M. Leendertz Waardenburg. Haarlem; mevr. M. Maarschal— Komin, Haarlem: mevr. A. E. v Marselis HartsinckSchuyt v. Castricum, Haarlem: mevr. A. M. NienhuysVersteegh, Bloemen daal; mej. G. Ratelband. Haarlem; mevr. H. Roland Holst—van der Schalk. Bloemendaal; mevr. J. RoordaHouwing. Haarlem; mevr. J. C. Schaafsmade Graaf, Haarlem; mevr. mr. E. A. i. Scheltema—Conradi, Haarlem: mevr. A, Sillevis Smitt—Blokhuis, Haarlem: mevr, M. Slingenberg—Wessels Haarlem; mevr. C. Snellenten Bosch, Bloemendaal; mevr. Th. ThielWehi'bein. Haarlem; mevr. J. bai'onesse de Vos van Steenwijkvan Royen, Haarlem: mevr. A. dc Vletter, Bloemendaal: mevr. M. Voorzanger. Haarlem; mej. E. de Vries. adj. Leger des Hcils. Haarlem: mevr. A. M. WeencrKnottenbelt, Haaiiem en mevr. ir. M WaardenburgLindeyei', Haarlem. ONTVANGST TEN STADHUIZE. B. en W. zullen Dondei-dag 21 April a.s. om 11.30 uur ten Stadhuize ontvangen de deel nemers aan een excursie naar de bloembollen streek. welke excui-sie zal worden ondernomen door de Engelsche Vei-eeniging van Hoofden van parken en plantsoenen „Institute of Park Administration (Incorporated) Met Paschen naar RICHE - ZANDVOORT. THé-DANSANT IN DE BAGDAD-ZAAL. Ballroom-orkest ..THE MELODY SWINGERS". GEZELLIGHEID en SFEER. GEWONE PRIJZEN. (Adv. Ingez. Med.) PASCHEN. Het eerstvolgend nummer van dit blad verschijnt, in verband met de Paaschdagen, Dinsdag a.s. HEDEN: 16 PAGINA'S pag. Een lid van de bekende familie Sperling is bij duikerswerkzaamheden op de Wcsterschelde om het leven gekomen. 3 Dc Hollandschc boter is duurder dan de Deensche. 3 Ambtenaren gaan bestudecren hoe elders de werkloosheid bestreden wordt. 3 I)e Spaansche Nationalisten hebben dc Catalaansche kust bereikt. Frankrijk wil met Italië onderhandelen voor de erkenning van het Imperium. 4 In vele Fransche metaalfabrieken is het werk hervat. 4 Fedor Sjaljapin: Mijn debuut als zanger. 4 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Nieuwe vriendschappen. 1 P. v. d. Hem: De nieuwe jeune premier van de „Comédie Frangaise. 3 B. K.: Wat doet l' in Uw vrijen tijd? Visschen! 5 C. J. E. Dinaux: Zonderlinge Levens. 7 J. II. de lïois: Litteraire Kantteekeningen. 7 Jules Kammeijer: Blijft Fit. 7 Met Paschen zijn dc bollenvelden in vollen wasdom. 7 Bioscopen s Financieel Economisch Weekoverzicht. Roosevelt's nieuwe kunstmatige op drijving van het zakenleven. 9 Dr. W. G. N. v. d. Sleen: Per auto en boot door Zuid-Afrika. H J. B. Schuil: Bij de viering van het 'f5- jarig bestaan van „Vriendschap zij ons doel". 15 Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 13.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1