FRANKRIJK WIL GELIJKE GARANTIE ALS ENGELAND. Verwarring in de hoofdstad van T s jecho-Slowakije. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS li—iL De uitslag der Duitsche volksstemming heeft onverholen bezorgdheid gewekt WOENSDAG 20 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD De komende Fransch-Italiaansche besprekingen. Voor 9 Met schriftelijke onderhandelingen. m E Rome wordt thans bëbestigd, dat Italië de voorstellen van 99 Frankrijk tot het aanknoopen van 77 besprekingen teneinde de be staande misverstanden uit den weg te ruimen, heeft aanvaard. De Fran- sche zaakgelastigde te Rome, Jules Blondel, heeft Zaterdag de opvattin gen van de Fransche regeering aan graaf Ciano uiteengezet. In hetbij zonder heeft hij gewezen op het ver langen van de Fransche regeering zich te Genève te kunnen vereenigen met de Britsche stappen. Na de zaak met Mussolini te hebben besproken, heeft graaf Ciano gisteren den Franschen zaakgelastigde medegedeeld, dat Italië bereid is op deze voorstellen in te gaan. Thans zal het contact tusschen beide re geeringen worden voortgezet. Er bestaan zoo meldt Havas geen problemen in den eigenlijken zin des woord tusschen beide lan den. alle politieke vraagstukken werden ge regeld bij de overeenkomsten van Januari 1935. Wel bestaat een psychologisch vraagstuk en dit is grooter dan het probleem, dat bestond tusschen Italië en Engeland. Vermoedelijk zullen de besprekingen tus schen Ciano en Blondel het geheel der betrek kingen tusschen beide landen omvatten en van Fransche zijde zal men waarschijnlijk trachten een geschreven overeenkomst tot stand te brengen, welke een soort bevestiging zal zijn van Britsch-Italiaansche overeen komsten. op die punten welke in het bijzonder Frankrijk raken, zooals de verbindingswegen over de Middellandsche Zee de Spaansche kwestie en Syrië. Men wil pogen gelijke garanties te verkrijgen als Engeland. Frankrijk zal dan het Italiaansche keizerrijk erken nen onder gelijke voorwaarden als En geland. Het schijnt, dat men voor 9 Mei wanneer de Volkenbondsraad bijeen zal komen, de zaak tusschen de regeeringen wil regelen door mid del van een briefwisseling. Nadien zal dit dan worden gevolgd door eigenlijke besprekingen tot regeling van de technische vraagstukken, zooals de belangen van Frankrijk in Ethiopië, nl. de spoorweg Djiboeti—Addis Abeba, han delsbelangen, de grens tusschen Ethiopië en Somaliland. enz. In politieke en diplomatieke kringen te Rome is men van oordeel, dat de Fransch- Italiaansche besprekingen onder gunstige voorteekenen beginnen. Het accoord LondenRome. De „Deutsche Diplomatisch-Politische Kor- respondenz", schrijft dat, wanneer het gevolg van het Britsch-Italiaansche accoord daarin bestaat, dat een vriend van Italië van span ningen in zijn' buitenlandsche betrekkingen bevrijd is, Duitschland alleen al uit een oog punt van ware vriendschap slechts kan toe juichen. Want het karakter van de Duitsch- Italiaansche betrekkingen is dat van een as. niet dat van een scheidsmuur. Het gaat bij deze verhouding om de gemeenschappelijk heid van bepaalde fundamenteele beginse len, die het behoud van de cultuur, het recht en den vrede moeten dienen. Zooals het voor Italië een voordeel betee ken t, wanneer Duitschland zich in zijn bui tenlandsche politieke betrekkingen en vraag stukken van factoren van spanning en on rust kan bevrijden, zoo strekt het omgekeerd ook Duitschland slechts tot voordeel, wan neer Italië thans in rechtstreeksch overleg met Engeland de tegenstellingen uit den weg ruimt, die met dit land in de Middelland sche Zee en in Afrika hebben bestaan. Het Britsch-Italiaansche accoord is naar Incident met de „Panay" thans definitief bijgelegd. Bedrag der schadevergoeding wordt vandaag voldaan. De Amerikaansche ambassadeur te Tokio heeft het staatsdepartement te Washington medegedeeld, dat de Japansche regeering hem vandaag epn chèque ten bedrage van 2.2. mil- lioen dollar zal overhandigen ter voldoening van den Amerikaanschen eisch tot schadever goeding in de zaak van de „Panay". Daarmede is het incident van den 12en December 1937 waarbij, zooals men zich herinneren zal, de Amerikaansche kanonneerboot „Panay" op de Jangste door de Japanners tot zinken werd gebracht, definitief geregeld. Projectiel uit den wereldoorlog maakt zeven slachtoffers. Ontploft tengevolge van onvoorzichtigheid. In een plaatsje nabij Nervesa della Battaglia in Italië is gistermiddag een projectiel uit den wereldoorlog gevonden. Tengevolge van on voorzichtigheid ontplofte het, waardoor zeven personen, waaronder twee jongens, werden ge dood. Twee andere personen werden gewond waarvan een ernstig. Arrestatiebevel tegeu Otto van Habsburg. Door de „Angriff" bevestigd. Dc Angriff, het blad van dr. Goeb- bels, bevestigt thans in een bericht op de eerste pagina, onder een groot op schrift, dat op 29 Maart een bevel tot inhechtenisneming van Otto van Habsburg is uitgevaardigd wegens hoogverraad. Het blad spreekt over den aartshertog als over een „misdadiger" en een „vluchteling". Het schrijft, dat het bevel tegen hem is uit gevaardigd omdat hij „gevlucht Is en de hulp van Parijs heeft ingeroepen tegen Hitier voor het arme verdrukte Oostenrijksche volk". Het orgaan gebruikte uiterst heftige termen tegen den aartshertog, evenals tegen keizer Karei en keizerin Zita. Havas meldt in Poolsche regeeringskringen ontvangen met een voldoening, die gemengd is met een zekere reserve ten aanzien van de gevolgen. Men ziet in de overeenkomst een belangrijk element ter bevordering van den vrede, doch tegelijkertijd voelt men weer vrees opkomen voor een samenwerking op beperkten grondslag, namelijk tusschen de vier westelijke mogendheden, een samenwer king. waar tegen Polen zich steeds verzet heeft. Tsjecho-Slowakije Erkenning van het Italiaansche Imperium. De gezant van Tsjecho-Slowakije te Rome is gisteren door den minister van buitenlandsche zaken, Ciano, ontvangen. De gezant heeft Ciano medegedeeld, dat. de regeering te Praag haar vertegenwoordiger te Ro me als geaccrediteerd beschouwt bij den koning van Italië en keizer van Ethiopië. Het onafhankelijk blad „Narodni Politika" schrijft: „Het is zeer gelukkig, dat de Tsje- c.ho-Slowaaksche regeering niet gewacht heeft en de verovering van Abessynië en het Italiaansche keizerrijk erkend heeft zelfs vóór Frankrijk. De beslissing der regeering is te belangrijker, omdat zij niet op den Vol kenbond gewacht heeft. De Volkenbond kan ons onze veiligheid niet waarborgen, hij heeft dus ook niet het recht van ons te verlangen, dat wij voor hem onze betrekkingen met Italië in gevaar brengen. Na twintig jaren is de oude Italiaansche-Tsjecho-Slowaak- sche vriendschap opnieuw bezegeld, de vriendschap, die dateerde van den tijd, dat het Italiaansche volk tegen te Habsburgers streed en de politieke wedergeboorte van Tsjecho-Slowaije begon. Wij hopen, dat men, als de atmosfeer in Europa gezuiverd is, dit zal begrijpen. Niets scheidt ons van Italië. Er bestaan geen twistpunten tusschen ons, integendeel, wij hebben gemeenschap pelijke belangen. Voor het oogenblik be perken wij ons er toe te eonstateeren, dat nu Duitschland aan den Brenner staat, het Italië onmogelijk koud kan laten, wie er meester in het Boheemsche bekken zal zijn". Geoève Del Vayo verzoekt behandeling der buitenlandsche inmenging in Spanje. Alvarez del Vayo, ;de minister van buiten landsche zaken der Spaansche republikein- sche regeering heeft, gevolg gevende aan een door hem geformuleerd protest tegen de Britsch-Italiaansche overeenkomst van 16 April, een nota gericht tot Avenol, waarin hij verzoekt op de agenda der op 9 Mei be ginnende vergadering van den Volkenbonds raad het vraagstuk der buitenlandsche in menging in den Spaansehen burgeroorlog te willen plaatsen. JRoememlë. Codreanu veroordeeld. De leider der „IJzeren Garde" Co dreanu is veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf en een boete van 2000 lei. Hij was beschuldigd van laster jegens den oud-premier, prof. Jorga. Het is de eerste maal in zijn avontuurlijke loopbaan, dat Codreanu een verordee- lend vonnis tegen zich heeft hooren uitspre ken, hoewel het de derde maal was, dat hij voor het gerecht moest verschijnen. In 1923 had hij een prefect van politie te Jassy gedood. De desbetreffende rechtzaak werd door de-rechtbank te Turnu Severin behan deld. die Codreanu vrijsprak. In 1934 moest hij als leider van de IJzeren Garde voor het gerecht verschijnen, tegelijk met de moordenaars van den eersten minister Duca. Deze zaak werd voor den krijgsraad te Boe karest behandeld. Er waren toen zestig be klaagden. behalve Codreanu was o.a. generaal Cantacuzene verschenen. De moordenaars werden tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld Codreanu werd vrijgesproken. Gisteren is Codreanu voor een aan een minister gezonden brief veroordeeld. Nog een beschuldiging tegen Codreanu. De Roemeensche pers zal vandaag een do cument publiceeren, dat de openbare mee ning vermoedelijk ernstig in beroering zal brengen. Het betreft een door Codreanu aan Stelescu,, een lid van de IJzeren Garde, gezonden brief, die geschreven is voor den moord op Duca. Codreanu gaf in dit schrijven te verstaan, dat hij op de hoogte was van de plannen dei- moordenaars. Hij zet er voorts in uiteen, dat de organisatie van de IJzeren Garde' terroristische middelen moet gebruiken en krachtig haar anti-semi- tische campagne moet voortzetten. Zooals men weet, aldus Havas, werd Ste lescu later door zijn vroegere vrienden doodgeschoten. Hij werd beschuldigd van verraad. Blad van Mamu in beslag genomen. De autoriteiten hebben gelast, dat het dag blad der Nationale Boerenpartij de Romania Nova, dat te Cluj uitkomt en te beschouwen is als het orgaan van Maniu, niet meer mag verschijnen. Dit is het derde blad der uiter ste rechterzijde, dat in de laatste paar da- :en is verboden. Zweefvlucht boven de Noordzee. De zweefvlieger Klietz van de Duitsche rijksschool voor zweefvliegen op Sylt heeft Maandag, niettegenstaande het slechte weel een vlucht van ongever 230 K.M. gemaakt. Hij is in de nabijheid van Bremen geland. Voor het eerst sedert het bestaan van de school op Sylt is thans een lange vlucht boven de Noordzee gemaakt. Arbitrale uitspraak in het Frahsche metaalconfliet. Looneischen der arbeiders ongerechtvaardigd geacht. De opperarbiter in het conflict in de Fransche metaalnijverheid, de direc teur-generaal van den arbeid Giraud, heeft gisteravond uitspraak gedaan en de looneischen der arbeiders niet ont vankelijk verklaard, daar nog geen zes maanden verloopen zijn sedert de loonen werden vastgesteld en de index der kosten van levensonderhoud met niet meer dan 3,67 procent is gestegen. Kardinaal Faulhaber le Rome. Verband met het a.s. bezoek van Hitler? De aartsbisschop van München, kardinaal Faulhaber is Dinsdag te Rome aangekomen. Hij had onmiddellijk na zijn aankomst een onderhoud met den kardinaal staatssecretaris Pacelli. Hij zal ook door den Paus worden ontvangen. Het wordt volgens Reuter waarschijn lijk geacht, dat het bezoek van kardinaal Faulhaber verband houdt met het a.s. bezoek van Hitier aan Rome. Het is nog steeds niet zeker of de Führer een bezoek aan den Paus zal' brengen. Het Vaticaan stelt zich op het standpunt, dat dit van Hitier zelf zal afhan gen. Feestdag in liet Nationalistische Spanje. Rede van generaal Franco. Generaal Franco had den negentiende April tot nationalen feestdag verklaard, - aangezien het de verjaardag is van de onderteekening van het decreet, dat definitief de oriënteering der politiek van het rechtsche Spanje vast legde door de vereeniging der Spaansche Phalanx en der traditionalisten. De werkgevers waren uitgenoodigd een dag vrij met behoud van loon aan alle arbeiders en bedienden te geven. De openbare instellingen en handels huizen waren gisteren gesloten. In den loop van den middag hebben op den voorgrond tredende persoonlijkheden en leden derregeering redevoeringen uitgesproken om het karakter van deze betooging te verklaren. Des middags hield Franco voor Radio Na- eional een redevoering. Franco herinnerde aan de vereeniging, die „een jaar geleden voor God en de natie, tot stand gébracht werd". Voorts somde hij de militaire successen van dit jaar op en schetste hij de ten uitvoer gelegde taken op sociaal, economisch en cultureel gebied. O.a. sprak hij over de oprichting van het Spaansche Instituut en de instelling van de arbeidscode, die, naar hij zeide, een dér fun damenteele grondslagen vormt van den nieuwen staat. In zijn verklaringen betref fende het op nationaal en internationaal ge bied nog uit te voeren program zeide Franco o.a.: „Wij moeten ons prestige in de wereld heroveren". De generaal, eindigde zijn -rede met ■'.den kreet. "„Arriba Espana" (Leve Spanje) Na de rede van Franco speelde de muziek de liederen van de Phalanx, en de Requetes benevens de Marcia Real. Een militaire op tocht dr Phalanxen besloot de betoogingen DE AFD. HAARLEM DER. R.-K. STAATS PARTIJ WENSCHT KRACHTIGER BESTRIJDING 1>ER WERKLOOSHEID. In een yergadering van het Centraal be stuur der afdeeling Haarlem van de R.-K. Staatspartij onder leiding van dr. Th. Koot is de wenschelijkheid uitgesproken dat de re geering meer activiteit zou ontplooien be treffende de bestrijding der werkloosheid. Men was van meening dat de regeering geld tegen lage rente aan de gemeentebe sturen ter beschikking zou moeten stellen om openbare werken te laten uitvoeren ten be hoeve van het Rijk. Op de Kaderdagen die aan het einde van deze week zullen worden gehouden zal een en ander nader onder de oogen worden ge zien. (Speciale correspondentie van een Berlijn- schen medewerker, uit Praag). Door Oostenrijk's inlijving bij Duitschland thans als het ware officieel bevestigd en goedgekeurd door 't eindresultaat van de „Volks- abstimmung" is 't nationaliteiten probleem in Tsjecho-Slowakije plot seling sterk op den voorgrond ge treden, hetgeen alleen reeds valt af te leiden uit het feit, dat Konrad Henlein, de leider der tot een sterke ■minderheid gegroeide Sudeten-Duit- schers, naar Berlijn kwam om met de bevoegde instanties overleg te plegen over de vraag, welke tactiek onder deze omstandigheden voor het Duit sche deel der bevolking in Tsjecho- Slowakije hét meest productief zal zijn. Merkwaardig genoeg wilde men in de Wilhelmstrasse van dit bezoek officieel hoe genaamd niets weten en toen wij mede deelden, dat. wij van plan waren, ons ter plaatse van de interne situatie op de hoogte te stellen, werd zelfs ons verzoek, een intro ductie voor Henlein mee te geven, van de hand gewezen. Officieel wil men dus in re geeringskringen met deze kwestie klaarblij kelijk niets uitstaande hebben, doch niette min wijst het uiterlijk verloop der zaken er wel degelijk op, dat men te Berlijn de ont wikkeling in Tsjecho-Slowakije met groote belangstelling volgt. Verwarring' en verbazing. 'Reeds onderweg van Berlijn naar Praag kregen wij in ongedwongen gesprekken met onze medereizigers den indruk, dat het offi- ciëele resultaat van het plebisciet in Groot- Duitschland zooal niet een overweldigenden indruk, dan toch een' zekere verwarring heeft teweeg gebracht. Het meest is men er over verbaasd, dat deze aaneensluiting als een „Selbstverstandlichkeit" beschouwd wordt, want zoo redeneert men wanneer de Duitschers in Oostenrijk zoo denken, dan kan men verwachten, dat de Duitschers in Tsjecho-Slowakije hierdoor worden aange stoken. De links georiënteerde „A-Zet" stelt vast, dat een feit, waarover men twintig jaar lang geredeneerd heeft thans binnen vier- en-twintig uur werkelijkheid geworden is en het meest zonderlinge hierbij is, dat Europa er niets tegen ondernomen heeft! Bij onze aankomst te Praag krij gen wij al dadelijk den indruk, dat de uitspraak van dit blad, hetwelk In nauwe relatie staat met de burcht „Plradsjin", waarin president Benesj zetelt, de publieke opinie op de juiste wijze heeft gekenschetst. Algemeen en groot Is de verbazing over de plotselinge vereeniging van Duitsch land en Oostenrijk en met onverho len bezorgdheid ziet men de naaste toekomst voor het eigen land tege moet. Men weet maar al te goed. dat er in Duitschland ontelbaar velen zijn. die na Hitler's doortastend optreden tegenover Schuschnigg de meening zijn toegedaan, dat eerder dan velen vermoeden een soortgelijk optreden verwacht kan worden ten opzichte van het deel van Tsjecho-Slowakije, dat door al meer en meer tot het nationaal-socialisme overgaande Duitschers wordt bewoond. Strenge verordeningen. Welk een omvang deze spanning ook onder de bevolking genomen heeft, blijkt uit het.feit dat er een strenge verordening is afgevaar digd tegen hen, die zich aan het systematisch bevorderen der algemeene nervositeit schul dig maken. Zoo heeft men bijvoorbeeld te Saaz een zakenman gearresteerd die aan een Jood- schen winkelier met eigen huis verteld had, dat binnen drie weken tijds ook in Tsjecho- Slowakije de „Umsturz" zou plaats vinden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Help! Help!! gilden de matrozen van de Zeehavik, terwijl ze alle kanten heenstormden om een goed heenkomen te zoeken. Help! gilde ook Bulderhoofd. toen hij eensklaps een voltreffer van Neusopius op zijn neus kreeg. Zijn oogen zaten vol deeg en toen hij goed en wel weer een beetje kon zien, kreeg hij er oogenblikkelijk weer een overheen, zoodat hij wel weg moest. Zoodoende waren de matrozen zonder aanvoerder en maakte een groote angst zich van hen meester. Zij wisten niet, hoe ze het hadden en niemand durfde meer in de richting van het kanon te loopen. Ze hadden voor hun leven lang genoeg van oliebollen, dat beloof ik jullie! En maar steeds kwam de Blauwe Arend naderbij. De kapitein had al tegen de mannen gezegd, dat er iets niet klopte en toen hij einde lijk bemerkte, dat hij hulp had aan de drie vrienden aan boord van de Zeehavik, was hij zoo gauw als het maar mogelijk was, weer in de richting van deze boot gevaren. En nu was hij er weer vlakbij. Hij zag geen matroos meer, alleen drie mannen zag hij staan achter een klein kanon. Zijn dat dan vrienden van me? dacht hij toen hij Thijs tegen hem zag zwaaien. Dat kan toch eigenlijk niet? Bulderhoofd is toch een vijand van me.altijd geweest ook! i Onder deze omstandigheden verklaarde hij zich bereid, de zaak en het huis tegen een voordeeligen prijs te koopen en bij wijze van troost mocht de vroegere bezitter dan als con cierge in zijn huis blijven wonen i Te Praag hoort men er nu reeds over dis cussieeren, dat de; regeering in navolging van de Zwitsersche methode een statenbond zal gaan oprichten, welke rekening houdt met de nationaliteit van elk deel der bevolking, of dat men zelfs tot het oprichten van autonome nationaliteiten-kantons denkt over te gaan. De Tsjechen zoo redeneert men hebben tot dusver de civiele en militaire macht in handen gehad en de Duitschers zijn als een kleine minderheid behandeld. Door de aaneen sluiting der verschillende groepen en partijen is uit deze minderheid thans een macht ge groeid waarmede men of men wil of niet rekening moet houden. De andere minderheden. En het ergste is, dat deze eisch van zelf standigheid irriteerend gewerkt schijnt te hebben op de andere minderheden, want zoo wel de Hongaren als de Slowaken en dé Roethenen wenschen plotseling als een afzon derlijk deel der bevolking erkend te worden! Zij wenschen al evenmin als de Duitschers nog langer overgeleverd te zijn aan de heersch- zucht der Tsjechen en deze protesten schijnen zoo aanstekelijk te werken, dat zelfs de klein ste minderheid, die der Polen een minori teit van 85.000 zielen den eisch der natio nale zelfstandigheid ging proclameeren. Minister-president Hodza schijnt zich voorshands nog de sterke man te voelen, want zijn politiek beleid vindt de waardeering van president Benesj, die zich op zijn beurt kan beroepen op Frankrijk's toezegging van steun in geval van ooi-logt? Niettemin hebben de gebeurtenissen in het dichtbij liggende Oostenrijk diepen indruk ge maakt en de wijze, waarop vooraanstaande staatslieden in Duitschland den thans ten val gebrachten Bondskanselier Schuschnigg tij dens de verkiezingspropaganda in het open baar gediskwalificeerd hebben, wordt te Praag als een indirect dreigement van Duit sche zijde gevoeld. Om de gemoederen binnenslands te kal— meeren, is het houden van vergaderingen in Tsjecho-Slowakije tot nader order ten strengste verboden en is de pers-censuur be langrijk strenger geworden. Toen wij aan een kiosk een exemplaar van Otto Strasser's „Zwarte Revolutie" wilde koopen, bleek dit revolutionaire weekblad van 'n uit Duitschland gevluchten tegenstander van Hitier niet meer verkrijgbaar te zijn; men beweerde, dat Otto Strasser thans te Parijs vertoeft. ®ADB® PROGRAMMA DONDERDAG 21 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand- werkuurtje. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Pianokwartet „Die Haghe". 6.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Causerie over Verpleging van lijders aan vallende ziek ten. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek week overzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Stafmuziek 5de Regiment Infanterie. 9.00 Causerie „Het bij geloof in den loop der tijden". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. ca. 11.50— 12.00Schriftlezing. HILVERSUM n, 301,5 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding.. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Om- rooeporkest. 11.00 Causerie „Gij zult geen kwaad spreken". 11.30 Het Omroep-orkest, en soliste. 12.30 Ensemble Rentmeester en gra mofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Piano voordracht. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.40 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest en soliste. 6.30 Sportcauserie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Astronomische lezing. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Con certgebouworkest en solist. 9.15 Radiotooneel. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Het Omroepor kest en gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-dansorkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.25 Gramofoonmuziek. 11.05 E. Leggett en de Continental Players. 1-1.50 Radiotooneel. 12.20 Dansmuziek (gr. pi.) 12.50 BBC- Northern -Ireland Orkest. 1.35 Gramofoon muziek. 2.102.30 Causerie „What I saw in Labour Camps". 2.35 Stedelijk Orkest van Bournemouth, mm v. solist. 4.05 Gramofoon muziek. 4.20 Michaeloff en zijn Bessarabisch orkest. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Berichten. 5.40 Causerie „Forgotten anniversaries". 6.00 BBC'-Northern-orkest. 6.50 Joe Kaye en zijn Band. 7.20 Radiotooneel met muziek. 8.20 Be richten. 8.40 Causerie „Weather outlook". 8.45 Sectie van het Boyd Neel-orkest en so listen. 9.20 Korte Kerkdienst. 9.40 Leslie Bridgewater's kwintet. 10.20 Oscar Rabin en zijn Romany Dance Band. 10.50—11.20 Dans muziek (Gr. pi.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10. 7.558.05, 9.25 en 10.20 Gramofoon muziek. 11.40 Cantrelle-orkest (Om 12.50 Zang) 2.05 Pianovoordracht. 2.20 en 3.20 zang 3.35 Vioolvoordracht. 3.50 Zang. 7.35 Piano- voordraoht. 7.50 Operette-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Omroeporkest. 11.20 Omroeporkest, 1.30 Concert. 3.20 Eugen Jahn's orkest. 7.20 Omroeporkest en -koren. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.5011.20 Kurt Rehfeld's orkest, de Stuttgarter Volksmuziek, mandoline-orkest, Omroepkoor en sölisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Theo Knobel's orkest en solisten (Gr. opn.) 7.20 Omroeporkest en solist (8.20—8.35 Duitschlandecho) 9.20 Berichten. 9.50 Piano voordracht. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Eugen Jahn's orkep*

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6