DAMES-HOCKEY POSTDUIVEN Ed. Kimman Co. SCHAAKRUBRIEK ml s w, 9 m X x i X X 1 i m X MM X X X x m x M? A 5 B m 1) u «V P ft B i JL w WOEXSDAG 20 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD TNT. KOCKEYTOURNOOI TE HANNOVER. B. D. H. C. wint twee wedstrijden. Ter gelegenheid van het negende Inter nationale Hockey Toumooi, dat door de Deutscher Hockey Club Hannover werd geor ganiseerd, trokken onder leiding van mej. N. Roos, voorzitster van B.D.H.C., negen speel sters van het eerste elftal, aangevuld met twee speelsters van Rood-Wit, de dames J. Goeting en M. van der Zouwe, naar Hannover om daar eenige wedstrijden te spelen. Behalve B D.H.C., dat als eenige Neder- landsche club voor dit Paaschtoumooi was uitgenoodigd. werd door vele Duitsche en Engelsche teams deelgenomen. B.D.H.C. speelde haar eersten wedstrijd te gen de Berliner Hockey Club, welke wed strijd. waarschijnlijk tengevolge van de ver moeienissen van de reis, in een 21 neder laag voor de Haarlemsche dames eindigde. Aanvankelijk ging het spel vrijwel gelijk op, doch voor de rust moest mej. Roosjen voor een goed schot van de Duitsche rechts binnen Frl. Veit zwichten; kort daarop wist de midden-voor Frau Keller, van een mis verstand in de Bloemendaalsche achterhoede te profiteeren. Ha de rust legden de Hollandsche dames er een schepje op: het mocht aan mej. Van Bueren gelukken op fraaie wijze den achter stand te verkleinen. Een gelijk spel kon ech ter niet worden bevochten. De tweede wedstrijd ging tegen D.H.C. Hannover. B.D.H.C. slaagde er in, dank zij een sneller en technisch beter spel, een 41 overwinning te behalen. Mej. Van Bueren wist na goed doorzetten het eerste doelpunt te scoren en nog voor de rust uit een straf- corner den stand op 20 te brengen. Na de rust leverde een strafcomer op het Duitsche doel andermaal een doelpunt op. Frl. Fiedler, de rechtsbinnen en een van de sterkste speelsters van D.H.C. kon na een fraaien soloren een tegenpunt scoren. Ten slotte scoorde mej. van Bueren ten derden male uit een strafcomer, zoodat het einde met 41 kwam. Toen volgde de belangrijkste wedstrijd te gen het Engelsche dames-team Edgbaston. welke wedstrijd door BJD.H.C. met 60 werd verloren. Deze groote nederlaag was echter een uitstekende prestatie van B.D.H.C.dat den doelpunten regen, welke steeds een ken merk van de wedstrijden der Engelsche da mes was, althans eenigszins wist te beper ken. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de ruststand 20 was en de B.D.H.C.-keep- ster na half-time eenige minder gelukkige momenten had, dan is een 6—0 nederlaag niet slecht te noemen.- Ter vergelijking diene, dat de D.H.C. Han nover tegen dit Engelsche team met 113 het onderspit moest delven en Essen met 19—0. De Bloemendaalsche speelsters stonden aanvankelijk eenigszins onwennig tegenover het Engelsche speltype, waarbij de voorhoede op één lijn speelt, terwijl de half linie in hoofdzaak teruggetrokken blijft en slechts een enkele maal (en dan nog slechts ten deele) mee ten aanval gaat. Het is daardoor zeer moeilijk door deze versterkte verdedigingheen te drin gen: de voorhoede kan door haar snel heid en technische vaardigheid zeer produc tief zijn. Het is hoofdzakelijk aan het wer kelijk zeer goede spel van de beide B.D.H.C.- backs, de dames D. Roos en F. Kerckhoven, te danken, dat de score tot zes doelpunten beperkt bleef. Ook de halflinie van B.D.H.C. toonde zich in dezen wedstrijd zeer in vorm, maar kon na de rust het hóoge tempo niet goed meer bijhouden. Dat de voorhoede niet tot scoren is gekomen vindt zijn oorzaak hoofdzakelijk in het feit. dat de achterhoede, die feitelijk uit zes speelsters bestaat, dit maal in zeer goeden vorm was. Zondagavond waren alle buitenlandsche spelers en speelsters de gasten van de D.H.C. bij een banket, gevolgd door een bal. dat tot laat in den nacht duurde. Niettemin verscheen B.D.H.C. Maandagmor gen reeds te half elf wederom ln het veld voor het spelen van een extra-wedstrijd te gen de dames van de Bonner Tennis- und Hockey-Verein. aan wie slechts twee wed strijden waren toegewezen en die gaarne van de gelegenheid gebruik maakten, om ook het Hollandsche spel te leeren kennen. Deze wedstrijd leverde voor onze dames geen moeilijkheden op en eindigde in een gemakkelijke 40 zege. Voor de rust wisten mej. Van Bueren en mej. Beckers elk een maal te scoren; mej. D. Roos nam uit een corner een doelpunt voor haar rekening. In de tweede dertig minuten (den in Duitsch- land gebruikelijken speeltijd) werd door toe doen van mej. Van Bueren nog een doel punt aan het totaal toegevoegd, waarmede de eindstand dus op 40 werd gebracht. Maandagavond werd door alle deelnemers een gastvoorstelling van de operette „Die Fledermaus' bijgewoond, waarna nog een korte afscheidsbijeenkomst werd gehouden. Toen moesten de B.D.H,C.-speelsters de te rugreis weer aanvaarden na eenige dagen genoten te hebben van de gastvrijheid van de D.H.C. Hannover, van eenige leerzame wedstrijden, van den prettigen en kameraad- schappelijken omgang met andere buiten landsche deelnemers en van de gezellige drukte en het kleurrijk gewirwar, dat een in ternationaal hockey-tournooi zoo eigen is. Yperen, die den achterstand vergroot (31). De nieuwe Haarlemsche aanval pakt nog even goed aan, maar als er tijd gefloten wordt, heeft de G. U. verdiend gewonnen. H. K. B O. K. B. (1—0). Nauwelijks is begonnen, of voor een botsing moet een O. K. B. speler het veld verlaten. De Haarlemmer L. de Groot gaat mee. Als de aanval na eenigen tijd weer compleet is. spe len de Haarlemmers goed. Het duurt dan ook niet lang of F. Luikel geeft op fraaie wijze aan den H. K. B. de leiding (1—0). De O. K. B.-aanvallen stranden op Bonekamp cs. Het Haarlemsche middenvak zet zijn aanval steeds weer aan het werk. Talrijke schoten worden door den zeer krachtigen wind van den O. K. B.-korf afgeblazen, zoodat de voorsprong niet vergroot wordt. Zelfs een strafworp heeft seen succes. In de tweede helft komen de O. K. B.'ers meer in den aanval, doch de kansen worden niet benut. De Haarlemsche aanval is niet zoo op dreef als voor de rust. Gelukkig, dat de H. K. B.-verdediging op haar post is, zoodat de O. K. B.-aanvallen geen succes hebben. Even voor tijd mist O. K. B. een strafworp. Zoo wint Haarlem met 10. A. K. B.—O. K. B. (4—0). De Amsterdammers hebben met O. K. B. niet veel moeite gehad. Als er een kwartier gespeeld is, neemt de A. K. B. op goede wijze de leiding (10). Kort daarop wordt een klein kansje benut <2—01. De nieuwe A. K. B.- aanval is voortdurend in actie; nog vóór rust is het 30. De tweede helft is een saaie ver tooning zonder eenige spanning. Nog voor het einde doelt de A. K. B. het vierde punt, waar mee het eind komt (40). DAMMEN. HET „GERRIT BAKKER FONDS Hieronder laten wij de verantwoording vol gen van de tot en met Maandagavond 4 April 1.1. ten behoeve van dit fonds ontvangen gel den; Derde lijst. Totaal vorige lijsten f 60.36. Damclub Zwolle f 14, Damclub Twente's Eerste te Hengelo (O.) f 3.20, Chr. Gooische Damclub te Bussum f 3.45. Damclub D.V.S. te Breda f 4.20, Damclub Stabiel te Santpoort f 7.50, Weesper Damclub f 5, R.K. Damclub Denk en Zet te Hengelo (O.) f 2.50, Damclub V. D. te Heusden f 1.50. Haarlemsche Damclub f 7.70, Damclub Oosterkwartier te Haarlem f 7.50. Totaal f 116.91. Bijdragen voor dit fonds worden gaarne in- jewacht door den penningmeester I Ravens- bergen, Gen. Joubertstraat 58 te Haarlem (postrekening nr. 48787). CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van M. van Leeuwen, J. J. van Kesteren wint van K. Olïj, J- W. van Dartelen remise met Ph. G. Amelung Jr. Eerste klasse: J. J. Groenewoud wint van I. Risseeuw; J. Otter remise met A. Kiel. Tweede klasse: I. Ravensbergen wint van A. Miedema, Th. Tolenaars wint van J. A. E. Eist- geest. Derde klasse: A. J. Verwoerdt remise met A. Blom; A. Eising wint van G. de la Rie; A. P. van Kesteren wint van J. Piek; A. P. van Kesteren wint van Rud. Antonisse; A. Eising wint van G. van Es; H. A. Hoddenbach wint van J. H. Klaverstijn; G. de la Rie wint van W. Bouw; Y. Boterbloem wint van Th. War merdam. KORFBAL. HAARL KORFBALBOND Het H. K. B.-twaalftal, dat deelnam aan de A. K. B. schildwedstrijden, heeft ditmaal de finale niet bereikt. De eerste wedstrijd tegen den Geldersch-Utrechtschen K. B. werd met 31 verloren. Van den Overijselschen K. B. werd met 10 gewonnen. Daar echter de O. K. B. met 20 de G.-U. K. B. had verslagen, kwamen de Overijselaars in den eindstrijd tegen den A. K. B.. die in zijn afdeeling beide wedstrijden gewonnen had. De Amsterdam mers gaven den O. K. B. geen schijn van kans en wonnen met 40. zoodat de heer De Wilde het A. K. B.-schild weer aan zijn stadgenoo- ten kon uitreiken. G. U. K. B.—H. K. B. (3—1). De eerste Haarlemsche aanvallen leveren niets op. De G. U. worden sterker en na een kwartier weet mej. J. Nordanus een klein kansje te benutten (10). Kort daarop, als de H. K B er beter in komt, scoort P. Luikel. maar dit doelpunt wordt niet toegekend. Rust komt dus met 1—0. Na tien minuten maakt L. de Groot op fraaie wijze gelijk (1—1). A'.s er gewisseld is. wordt G. U. sterker: F. van Yperen geeft zijn ploeg de leiding <2 -1 Wel probeeren de Haarlemmers den achter stand te verkleinen, maar het is .weer .Van JUBLLEIMWEDSTRIJDEN D.OS. De jubileumwedstrijden, georganiseerd ter gelegenheid van het vijf-jarig bestaan der Danrvereeniging „D.O.S.", zijn geëindigd. De 1ste prijs werd gewonnen door de Dam club „Stabiel" I te Santpoort, die „D.O.S." I met 137 sloeg: de 2de prijs door de Dam- vereeniging „Onderling Genoegen" I te Ben- nebroek, welke van „D.O.S." I met 128 won en de derde prijs door Damclub „Haarlem" III welke van „D.O.S." I met 119 won. De feestelijke herdenking en prijsuitreiking zal plaats hebben op Zaterdagavond 23 April. De Reisduif. Bovengenoemde vereeniging hieid Zondag 17 April een onderlinge vlucht van Ede (71 K.M.i om Paascheieren. De prijzen werden be haald als volgt: le prijs H. J. Handgraaf; 2e pr. J. Th. Bak ker; 3e pr. C. Th. Verdonk; 4e pr. J J. Hart; 5e pr. H. Everts; 6e pr. P. J. Kok; 7e pr. Th. A. van Dam; 8e pr. J. H. Knetemann; 9e pr. P. van An del, A.s. Zondag wedvlucht van Dieren af. WANDELSPORT. BOLLENMARSCH „JAN PASSTOORS" De bollentocht op tweeden Paaschdag door „Jan Passtoors" georganiseerd, is ondanks het. zeer gure weer toch goed geslaagd. Er werd door 500 wandelaars aan deelgenomen, waar onder een groep van zeven Franschen. indivi- dueelen uit België en Engeland. Verder 14 ver. eenigingen. waarvan Drusla uit Doesburg de verste was, aan wie hiervoor ook een extra prijs werd toegewezen. Stormvogels uit IJmui- den was de grootste groep, waarvoor ook een prijs werd toegekend. De prijzen voor de vereenigingen met den besten algemeenen indruk, werden gewonnen door W. I. K., Amsterdam le prijs, tamboer en pijpercorps „Juliana" Amsterdam 2e prijs en Haarlemsche Burgerwacht de 3e prijs. De Haagsche Vierdaagsche. welke zeer zeker voor een prijs in aanmerking had gekomen, liep buiten mededinging mee. Een standpunt, dat ook Jan Passtoors reeds geruimen tijd in neemt. Bij de prijsuitreiking werd aan alle buiten landsche deelnemers een paar klompjes uitge reikt, hetgeen zeer op prijs we-d gesteld. Er waren slechts twee uitvallers. De route ging door den Hout naar Heemstede. Groenendaal. Bennebroek, Hillegom. waar werd gerust; na rust over Bloemendaal en Heemstede terug. Hudson Te2rr;p6,;ne Mercedes 2 cyl. D K W 4 cyl. N.V.Haarl. Rijwiel Automobiel Mij. Zijiweg 35 - Haarlem - Telef. 11906 (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMSCHE VOETBALBOND DE SCHOOI.WEDSTRIJDEN. Het was in de morgenuren allesbehalve pret tig voetbalweer, een koude wind en regen buien maakten het voor de jonge spelers nu niet bepaald aangenaam. Er waren dan ook wel eens wegblijvers in sommige elftallen. De anderen deden dan echter dubbel hun best en zoo waren er toch nog wel een enkele maal volledige elftallen, die het maar nauwelijks van een verzwakt elftal konden winnen. Het mees te kwam het wegblijven voor in de Verliezers- afdeeling. maar "s middags, in de winnaars ronde was het weer ook beter. En sommige jongens moeten natuurlijk 's morgens dikwijls boodschappen doen. En dat gaat nu eenmaai vóór voetballen. Afd. A biedt nog geen spanning. Een 101 overwinning duidt op te veel krachtsverschil. In B is het niet zoo heel veel beter. Twee van de vier uitslagen waren aan een te hoogen kant. Afd. C geeft ook nog geen aanleiding tot be spreking. Woensdag kunnen hier enkele be slissingen' vallen. In de D-afd. Verliezers werd een elftal uit gesloten, De jongens kunnen toch wel weten, dat het niet geoorloofd is spelers mede te la ten doen. die niet eens op hun school zijn! Bij de Winnaars groote overwinningen van de W. de Zwijgerschool en de lste Centr school en een zeer matige van de 3de Centr. school Het kon wel eens op een eindstrijd van W. ae Zwijgerschool en lste Centr. school uit draaien. In de Verhezersald van E kwam de Nas- sa uschool niet op. Dat was niet verstandig. Van het verdere verloop is nog niet veel te zeg gen. In de winnaarsafdeeling van E komt ech ter wel teekening. De Mamixschool en de Von delschool hebben aardige elftallen die het mis schien wel in den eindstrijd moeten uitvech ten, al zal de Nic. Beetsschool ook wel een kans hebben. Ook voor deze afdeeling is het heden een belangrijke dag. De uitslagen van Dinsdag waren: Afd. A: 2de ronde H. B. S I (Velsen)U. L. O. A I 10—1 Afd. B: 3de ronde GymnasiumU. L. O. B 2 2—9 U. L. O. I 'Zandvoorti Bronsteeschooi I (H'stede) 2—1 Hartenlustschool (BI'daal) Chr. Lyceum I 13 Ds. Creutzbergschool (IJm.) 2de H. B. S BI 1—9 Afd. C: 3de ronde U. L. O. B 4Gymnasium 2 37 Gymnasium 3H. B. S. 2 (Velsen) 15 Ambachtsschool 8—Ambachtssch. 7 41 Chr. School Boslaan (Bl'daal) Inst. Oranje Nassau 02 H. B. S. A 3—U. L. O. B 3 5-0 Ambachtsschool 6—U. L. O. C 2 30 2de H. B. S. B 4—Noorderschool 1 1—6 U. L. O. 2 (Zandvoorti—H. B. S. A. 4 1—2 Afd. D: 3de ronde Verliezers U. L. O. C 6—2de H. B. S. B 7 0—11 Noorderschool 2U. L. O. A 6 51 2de Centr. School 2—Gymnasium 4 03 U. L. O. B 6—U. L. O. A. 5 3—4 Bronsteeschooi 3 (H'stede) Kennemer Lyceum 6 2l H. B. S. A 63de Centr. school 2 9—0 Chr. U. L. O. 2 (Hoofddorp)— Chr. Lyceum 4 Chr. Lyceum gedisq. U. L. O. B 5—U. L. O. B 7 1—1 (U. L. O. B 5 wint) Afd D: 3de ronde Winnaars lste Centr. school 4—W. de Zwijgersch. 014 Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zen den aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem. PROBLEEM No. 951. (No. 4 van den wedstrijd, 48e ladder). §i m US mM j§§ 6 üjp SS Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kb6. Tf4. Lc3, Ld7. f6. Zwart: Kd5. „Urenlange ernstige geestelijke arbeid spant in. Daarom eindigen goed begonnen partijen dikwijls zoo slecht. Daartegen is weinig te doen. De eenige mid delen om uitputting te voorkomen zijn: een zuinig rondspringen met zijn krachten, het vermijden van alle onnoodige zifterijen, en een de voorkeur geven aan klare eenvoudige voort zettingen boven ingewikkelde, moeilijk te overziene stellingen, Op hoogeren leeftijd helpt dat alles ook niet meer. Daarom verdwijnen zoo vele schaak helden na de vijftiger jaren van het tooneel vair den strijd. De vermeerdering aan ervaring, routine, is niet bij machte de vermindering aan energie en geestelijke spankracht op te heffen." Prof, Dr. M. VIDMAR. PROBLEEM No. 952 (No. 5 van den wedstrijd, 48e ladder). G. Jordan (Haarlem). I X Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kb6, Dgl, Tc7, Lc6. Le7. Pg3. c3. f3 Zwart: Ke5. Td3, Lg6, e3, e6. f4. f5. f7. h6 Eerste publicatie. PARTIJ No. 930. Elfde matchpartij, gespeeld om he: were id mpioenschap te Havana. 13 en 14 April 1921 WitZwart J. R. Capablanca Dr. Em. Lasker (Havana). (Mossou). GEWEIGERD DAME-GAMBIET. 1. d2—d4 d7d5 2. Pgl—f3 e7e6 3. c2c4 x Pg8—f6 4. Lel—g5 Pb8d7 5. e2e3 Lf8—e7 6. Pblc3 0—0 7. Tal—cl Tf8e8 Beter schijnt b7—b6 en na 8. c4xd5. e6xd5; 9. Ddl—a4, c7c5 (zie de vijfde matchpartij). Na den tekstzet krijgt Zwart een gedrukt spel. 8. Ddl—c2 c7c6 9. Lfld3 d5xc4 10. Ld3xc4 Pf6d5 11. Lg5xe7 Te8xe7 Van twijfelachtige waarde, daar de Ko ningin van een diagonaal wordt afgesloten, 12. 0—0 Pd7—f8? De beste plaats voor dit Paard is ongetwij feld op f6. 13. Tfl—dl Lc8d7 14. e3—e4 Pd 5b6 15. Lc4fl Ta8—c8 16. b2b4 Ld7e8 17. Dc2b3 Te7c7 18. a 2a4 Pf8—g6 19. a4a 5 Pb6—d7 20. e4e5 b7—b6 21. Pc3e4 Tc8b8 Gedwongen, wegens de dreiging Pe4—f6. 22. Db3c3 Pg6—f4 23. Pe4d6 Pf4d5 24. Dc3—a3 Anders won b6xa5 een pion. 24.f7—f6 Deze zet schijnt noodig om uit den gedruk- ten stand te geraken, maar feitelijk is zulks een vergissing, daar het Wit een doortocht geeft aan dien kant- en in elk geval pion-e6 verzwakt, terwijl de Koningsvleugel wordt ge opend. Het is interessant te zien. hoe schit terend Wit van die nadeelen profijt weet te trekken, want Zwart doet verder niets dan gedwongen zetten. 25. Pd6xe8 Dd8xe8 26. e5xf6 g7xf6 27 b4—b5 Tb8—c8 28. b5xc6 Tc7xc6 29. Tclxc6 Tc8xc6 30. a5xb6 a7xb6 31. Tdl—el Hier zou men Lfl—b5 verwachten, doch na 31. - - Tc6c8; 32 Da3—d6 Tc8-d8; 33. Tdlel. Kg8f7 kan Zwart zich door Dd8—e7 bevrijden. De tekstzet is dus veel ster ker. Wit valt het zwakke punt e6 aan. gaa- dan eerst het sterke Paard op d5 ruilen, on. vervolgens den aanval op e6 voort te zetten Het geheele volgende deel der partij is eer schitterend bewijs voor cV strategische ker nis van den Cubaanscnen meester. 31 .De8 - c8 32. P13d2 Pd7—16 33. Pd2e4 Dc8—d8 34. h2h4 Tc6c7 35. Da3b3 Tc7—g7 36. g2g3 Tg7a7 Een pijnlijke noodzakelijkheid, want het onttrekt den Toren aan zijn verdedigende positie. 37. Lfl—c4 Ta7a5 38. Pe4c3 Pd5c3 39. Db3xc3 Kg8—f7 40 Dc3e3 Dd8d6 41. De3e4 Ta5—a4 42. De4b7t Kf7—g6 Op 42.K17g8 zou ook volgen 43. Db7e8, met de dreiging 44. Lc4xe6-, De par tij was inderdaad nu reeds verloren, daar Zwart den e-pion verloor wanneer hij bijv. 43.Ta4—a3 speelde. 43. Db7c8 Dd6b4 44. Tel—cl Db4e7 45. Lc4d3t Kg6h6 46. Tel—c7 Na dezen zet kwam het einde spoedig, maar het is weinig spelers gelukt tegen Lasker de Koningin te offeren. 46 .Ta4—alt 47. Kglg2 De 7d6 48. Dc8xf8* Opgegeven. Op 48Dd6xf8 volgt 49. Tc7xh7 mat. Een schitterend, probleem-achtig slot. OPLOSSING PROBLEEM No. 939. iNo. 4 van den wedstrijd, 47e ladder). Stand der stukken: Wit: Kb6, Te7. Lc2. Pf3. Zwart: Kd3. c3. (C. D. P. Hamilton. Boston). 1. Pf3d4, Kd5c4; 2. Pd4—b5, Kc4—b4; 3. Te7—e4 2.Kc4—d5; 3. Lc2—b3 Kd5xd4; 2. Kb6cG, Kd4—c4; 3. Te7—e4 Kd5—d6; 2. Pd4—f5t, Kd6—d5; 3. Lc2—b3 Goed opgelost door: H. J. S. Beck. H. S. Bogaardt en J. Ver meer, allen te Bloemendaal; E. J. Akkerboom, B. Amelung, A. v Baren, J. J. H. Bauer. A. F. Blokker. H. en J. Blokker. J. Buma, C. v. Dort. H. W v. Dort. A. G. v. Eis. F. F. Groos, J. Hillebrand. H M. Hoed Jr.. R. Hommers. F. W. Hoogerbeets. B. Hoogreef, J. ten Hove. C. Hovingh Jr., G Huizing Jr.. H. Jonkers. Th. Kan. K. Koedooder, B. Koedijker. C. Kos ter. A. C. Krijn, Mart. J. Liirsen. J. H. Mei link. A. J. Mooy. A. K. v. Oeffel, P. J. F. v. Oeffel. Joh. B. Pennock. J. J. Piers, P. Rotte veel. J. Schippers, B. A. Snelleman, W. Trak- sel Jr., A. Veerman, J. Voigt, C. Warlé, J. v. d. Water, C. F. Weber, en D. Zwitser, allen te Haarlem: F. D. Kat en L. A. Patoir. beiden te Heemstede; W. de Laat, te Hillegom; H. F. Antonisse, J, Germeraad. mej. D. M. Graafland en K. Siegerist. allen te Santpoort (allen drie punten). CORRESPONDENTIE. Haarlem. A. F. B., H. en J. B. Zie de variant KdG, waarna niet 2. Pc6 maar 2. Pf5* tot het mat leid; (veld d6 moet den Koning ontno men worden. F. F. G. Zie de variant 1. Kri5-c4 waurna niet 2. Pd4f5. maar 2. Pd4b5 tot het mat leidt, wegens 2. 'Cc4- -b4 (veld a3 moet geaekt worden). Mart. L Na 1.Kd6. 2. Pc6. Kd5; 3. Lb3* volgt 3.Kd6, vandaar 2. Pf5t, om bet veld d.6 den Koning re ontnemen. J. J. P. .n he: vervolg s v p alle varianten opgeven oij drie-zetters. P. R Na -. Kc4: 2. Pfó. Kb4 volgt geen mat, vandaar 2. Pd4—b5 veld a31). Da Costaleerschooi—Rijksleejschool 31 Bosch- en Hövenschool 2 t H'stede1 - Dr. Kuyperschool 2—0 Inst. Oranje Nassau 2— Voorwegschool H'stede) 13 lste H. B. S. B 4—2de Centr. school 1 1—5 lste Centr. school 1—2de Doopsgez. school 140 Chr. Lyceum 3H. B. S. A 7 40 3de Centr. school 1—le Centr. school 2 2—1 Afd. E Verliezers: 3de ronde Verliezers NassauschoolO. L. S.* 25 Nassauschool niet opgekomen. Noorderschool 3O. L S. 34 32 Dr. BavinckschoolO. L. S. 19 30 O. L. S. 38—lste Doopsgez school 0—5 Rijksleerschool 2Aeneas Mackaysch. 04 O. L. S. 3—O L S. 16 2—2 O. L. S. 16 whlt. O. L. S. 27Bronsteeschooi 4 (H'stede) 10 O. L. S. 33—Van Zeggelensch. (OJL.S. 4113 3de rónde Winnaars O. L. S. 39 (Spaarndam)O. L. S. 5 32 Junoschool (O. L. S. 46) Dreefschool (H'stede)23 O. L. S. 14—O L. S. 32 1—0 O. L. S. 24Marnixschool 1—7 Julianasch. (Over veen)— Vondelsch. (Aerdenhout) 02 Nic. Beetssch. (H'stede) Julianaschool (Zwanenburg) 2—1 J. P. Coenschool (O. L. S. 44)—OLB 36 3—1 Linnaeusschool (OJL.S. 42)O. L. S. 37 40 PROGRAMMA VOOR DONDERDAG Afd. A: Halve eindstrijden M. T. S.Gem. Visscherijsch. (IJm.) 2 U. Hrl. lste HJ3.S. B l—H.BJS. l (Velsen) 2.30 u. Hrl. Afd. B: Halve eindstrijden UL.O B 2—U\L.O 1 (Zaudv.) 10 u E. D O. Chr. Lyceum 1—2de H.B.S. B 1 10,30 u. Noor- der-sportpank. Afd. C. D en geen wedstrijden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam. 16 v. New-York n. Bermuda. Maasdam. 17 v. Rotterdam te Baltimore. Leerdam, 17 van Tampico n. Rotterdam. Delftdijk. Vancouver naar Rotterdam 18 te San Francisco. Boschdijk. Rotterdam naar Tampico 17 v. Antwerpen. Burgerdijk, N.-York naar Rotterdam 18 te Londen. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 16 te Live i-pool. Bilderdijk, Philad. n. Rotterdam 16 v. New- York. Rotterdam. 18 v. N.-York te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, '(ultr.) 17 van Hongkong. Meerkerk, 16 van Schiedam te Antwerpen. Serooskerk (thuisr.) p. 16 Gibraltar Zuiderkerk (thuisr.) 18 van Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, 17 v. Hamburg te Rotterdam. Meliskerk (thuisr.) 19 van Albany. Marken. <uitr.) 19 te Kurrachee. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, (ultr.) 17 van Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 19. v. W.-Afrika te Amsterdam. Maaskerk, (thuisr.) p. 19 Ouessant. Amstelkerk, (uitr.) 18 van Lagos HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, (thuisr.) 19 te Dakar vcrw. Nijkerk. (uitr.) 16 van Marseille. Springfontein, (thuisr.) pass. 19 Gibraltar. Bloemfontein, 19 van R'dam naar Beira. Jagersfontein, (uitr.) 19 te Kaapstad Randfontein, (uitr.) 19 te Beira. KON NEDERL STOOMBOOT MIJ. Triton, Piraeus n. Amst. 17 te Algiers. Venezuela, 15 v. Barbados n. Port Limon. Vesta, 16 v. Napels naar Algiers. Vulcanus. 18 v. Gibraltar te Cadlx. Achilles 18 v. Faro n. Vila Real de S. Antonio Agamemnon. 18 van A'dam te Hamburg. Amor. 18 van Maracaibo te New York. Ariadne, 18 van Piraeus naar Naxos. Bodegraven. 19 van Hamburg te Antwerpen. Boskoop, 16 van Amsterdam te Callao. Costa Rica, n. W. Indië p. 17 Ouessant. Deucalion 17 v. Rotterd. te Algiers. Fauna 17 v. Danzig te Amsterdam. Ganymedes 17 v. Nea Playa te Izmir Helder, Chili n. Amst. 18 v. Liverpool Hermes 17 v. Hamburg te Amsterdam. Juno 18 van Izmir naar Stamboud. Mars, Rott. n. Gibraltar p. 17 Ouessant. Nereus 19 v. Stettin te Amsterdam. Luna 19 v. New-York n. La G .yra. Oberon 18 van Piraeus naar Calamata. Odysseus 16 van Bilbao te Oporto. Orion. Zighi n. Pernis p. 19 Ouessant. Orpheus, 18 van Aarhuus te Amsterdam. Pluto 17 v. Kopenhagen te Stettin. Poseidon, n. W.-Indië p. 17 St. Michaels. Saturnus 18 v. Amsterd. te Hamb, Simon Bolivar 15 v. Amst. te Hamburg. Stella 17 v. van Alexandrië te Haifa Theseus, Amst. n. Kopenhagen p. 18 Holt. Titus 17 van Susak te Dubrovnik. Trajanus 1 van Genua n Messina. Hebe. Rotterdam n. Tanger p. 16 Dungen. KON HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland 17 v. Hamburg Le Amsterdam. Salland 18 v. Amst. te Buen. Ayres. Montferland (uitr.) 16 v. Las Palmas. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAAR'I MIJ. Glenshiel, Dairen n. Rott, 17 te Sangapore. Flintshire, Japan n. Amst. 15 v. Colombo. Perseus, Japan n. Rott. 16 te Singapore. Clytoneus, 16 v. Batavia n. Amsterdam. Bellerophon, n. Japan 19 v. Singapore. Benavon, Japan n. Rott, 14 v. Manilla. Protesilaus, n. Japan 16 v. Dairen. Glenfinlas. 15 v. Yokohama n. Amsterd Benlawers 2 v. Lond. via Antw. n. Rott. Helenus 17 v. Batavia te Liverpool. Menelaus n. Rott. 18. 300 m. Z.W. v. L. End. Agamemnon n. Rott. 18 v. Shanghai. Bellerophon n. Japan 16 v. Penang. Aeneas n. Rott. 15 v. Penang. Menelaus n. Rott. pass. 19 Wight. C. of Pittsburg, n. Rott. 18 v. Kolambugan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 17 v. B.-Ayres te Rott. Alhena, 14 v. Rotterdam te B.-Ayres. Alwaki (thuisr.) 18 v. Rio Janeiro. Aludra (uitr.) p. 17 Beachv Head ROTTERDA MSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) p. 18 Perim. Buitenzorg (thuisr.) 19 van Port Said. Garoet (thuisr.) 18 van Port Said. Kota Gede (uitr.) 17 te Londen. Palembang (thuisr.) 18 van Sabang. Sitoebondn (uitr.) p. 17 Kaap Bon. Soekaboei 1 18 v. Rott. te Macassar. Blitar 16 v. Batavia n. Rotterdam. Sibajak <uitr.) 19 van Port Said. STOOMVAART MIJ WFDFRI.AND. Tablnta (thuisr.) p. 17 Gibraltar. Moena (uitr.) p. 18 Gibraltar. Tar a kan r thuisr.) 19 te Londen verwacht. Poelau Laut (uitr.) p. 16 Dungeness. Tarakan (thuisr 19 te Londen. WIJK LIJN. Haulerwijk 17 v. Savona te Larnaca vi Rot. Naaldwijk.: Tessalonika n. Antw. p. 16 Gibr.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7